Touha po sloučení ekosystému DeFi

Prostor decentralizovaného financování (DeFi) se rozrostl o platformy v různých sektorech, jako je spotové obchodování, deriváty a futures. Zajímavé je, že některé sítě, jako je Yearn Finance, podporují výnosy farmářů a poskytovatelů likvidity prostřednictvím agregační služby.

Místo toho, aby nabízel funkce spotového obchodování, půjčování nebo půjčování, umožňuje uživatelům ukládat prostředky a poté je rozděluje na základě předpokládaných výnosů a souvisejících rizik.

To však nestačí k dosažení smysluplného přijetí DeFi. Yearn proto následoval cestu partnerství, aby rozšířil svůj ekosystém a zlepšil interoperabilitu mezi systémy DeFi.

V tomto článku se podíváme na nejúčinnější partnerství v ekosystému Yearn:

Yearn + SushiSwap

Yearn x SushiSwapYearn x SushiSwap (zdroj: Yearn x Sushi 行 っ て き ま す střední článek)

3. listopadu 2020 se tvůrce společnosti Yearn Andre Cronje vydal na médium, aby oznámil spojení své platformy a Sushiswap. Spojení mezi těmito dvěma platformami se setkává, protože Sushi zlepšuje své výhledy automatizovaného vytváření trhů (AMM), zatímco Yearn se hlouběji věnuje agregaci vzorců. Tyto vlastnosti přinesly potřebu spolupráce mezi nimi, což vedlo k:

  • Kombinace rozvojových zdrojů.
  • Nárůst celkové hodnoty uzamčené (TVL) na každé platformě.
  • Spolupráce na vývoji a spuštění Deriswap, platformy spojující spotové obchodování, obchodování s deriváty a futures.
  • Představujeme Keep3r Network, cenový Oracle on-Chain na druhé iteraci Sushswap.
  • Poskytovatelé likvidity na Sushi navíc poskytují kolaterál pro peněžní trh Sushi.

Partnerství s Cream Protocol

Platforma agregátoru DeFi při vývoji druhé verze systému spolupracovala se společností Cream, půjčovací sítí podobnou Aave. Díky partnerství vytvořil tým Yearn and Cream Cream V2, který představil nebo vylepšil funkce pákového efektu a půjček. Nová platforma zejména umožňuje využití výnosů pomocí pákového efektu.

Yearn x Cream ProtokolYearn x Cream Protocol (zdroj: Toužit & Sloučení Cream v2 střední článek)

Cream V2 navíc funguje jako odrazový můstek k zajištění stabilního úvěru a dosud nepřipravených funkcí půjčování. Kromě sloučení zdrojů přidělených na rozvoj a nárůstu jednotlivých TVL, partnerství vidělo, že akcie v Yearn Vaults jsou způsobilé poskytovat kolaterál v Cream.

Jedna funkce přidaná do nové verze Cream zahrnuje rotující klíče s více podpisy, aby se zlepšilo nasazení, iterace a testování. Mezi nezměněné funkce patří ty, které se dotýkají správy a nativních tokenů.

Akropolis a Yearn

Yearn x AkropolisYearn x Akropolis (zdroj: μα τον Δια! Yearn x Akropolis střední článek)

Partnerství je spíše jedinečné. Proč? Jeho cílem je přinést to nejlepší v týmu každé platformy. Proto každý tým pokračuje ve své předchozí cestě, ale pokud potřebuje pomoc, opírá se o druhou.

Uživatelé Akropolisu mají dále přístup k Yearn ak řadě dalších sítí, jako je Cream a Pickle. Na oplátku profitují investoři společnosti Yearn z investičních strategií Akropolis a skupiny institucionálních sítí. Partnerství mezi těmito dvěma platformami přineslo vylepšení Akropolisu.

Například došlo k vývoji nových trezorů, institucionální aplikace, některých strategií a střídání více podpisů. Kromě toho byl vylepšen nativní token Akropolis, aby bylo možné sledovat ztráty.

Partnerství PowerPool

PowerPool je decentralizovaný protokol akumulující silné stránky správy v systémech postavených na blockchainu Ethereum. Stručně řečeno, sdružuje tokeny správy z široké škály DeFi protokolů, jako jsou Compound a Balancer.

Yearn x PowerpoolRok x Powerpool (zdroj: Ztrácet finanční zpravodaj č. 13)

Partnerství se společností Yearn Finance propojilo YFI, token řízení společnosti Yearn, s PowerIndex PowerPool. PowerIndex poskytuje index DeFi inspirovaný distribuovanými fondy obchodovanými na burze (ETF). Index vyzařuje funkce meta-správy a obsahuje osm tokenů, včetně YFI.

Všimněte si, že aspekt meta-řízení spočívá v soustředění tokenů uživatelů z různých platforem DeFi do jedné smlouvy. Dále je váha hlasování tokenů delegována na skupinovou dohodu. Smlouva zejména generuje token, který mohou jeho držitelé použít k rozhodování o osudu ostatních tokenů ve fondu.

Co tedy partnerství přinese Yearnovi?

  • Podíl na indexu dává milovníkům DeFi podíl na Yearn.
  • Zvyšuje účast na otázkách správy YFI.
  • PowerIndex podporuje swapování. Kdokoli si tedy může vyměnit token jiné platformy s YFI a naopak.
  • Na oplátku Yearn těží z větší likvidity. Sdružování YFI navíc pomáhá stabilizovat jeho cenu.

Sloučení krytu

Ačkoli Cronje formálně oznámilo partnerství 28. listopadu 2020, obě platformy spolupracují od uvedení Cover. Manželství mezi nimi otevírá mimo jiné dveře k pokročilým funkcím zaměřeným na optimalizaci.

Toto partnerství umožňuje společnosti Curve poskytovat zpětné zajištění produktům postaveným na Yearn. Jejich setkání umožňuje síti Cronje využívat rozsah pokrytí Cover známý pro podporu více kolaterálů. Yearn může zmírnit rizika pro uživatele prostřednictvím pokrytí úložiště. To není vše. Pokrytí upisováním na Yearnu se stává výnosnějším.

Yearn x Cover (zdroj: Toužit & Fúze krytu střední článek)

Naštěstí výhody nejsou jednosměrné. Pro Cover je kladen důraz na rozšiřování křídel na neobchodované peněžní trhy. Kromě toho je oprávněna usilovat o větší podíl věčného pokrytí a dalších produktů na trhu. Komponenty, jako je nativní COVER měna, však zůstávají nedotčené.

Nakládejte a toužte

Yearn x Pickle (zdroj: Lák & Toužíte po koprové koprové spolupráci střední článek)

Toto je další klíčové partnerství v ekosystému Yearn. Jeho jedinečnost vychází ze skutečnosti, že má vymýtit duplicitní díla mezi těmito dvěma týmy. Díky tomu může každý tým i jednotlivci v týmu pracovat na tom, v čem jsou mimořádně dobří.

Výsledkem je, že Pickle zahájí nové funkce, jako jsou odměřovací měřidla. Řídící členové ekosystému Pickle dostávají DILL tokeny, když zamknou své tokeny pro účely související s řízením. Držitelé DILL sdílejí poplatky za výkon měřidla, výběr a vklad.

Na druhou stranu, uživatelé Yearn, zejména vkladatelé Vaultu, jsou motivováni k interakci s měřidly prostřednictvím akcií Vault. Vkladatelé také získají více odměn tím, že odloží žetony Pickle pro příjem DILL.

Mezi další výhody plynoucí z partnerství patří:

  • Sloučení TVL platforem.
  • Pickle si najde cestu do ekosystémů Yearn.
  • Pickle se mimo jiné těší Yearnovu bezpečnosti.
  • Měřidla odměny Pickle získávají pobídky od vkladatelů Yearn.
  • Týmy obou protokolů spolupracují na vytváření strategií a rozdělují zisky ze strategií.
  • U uživatelů v obou kruzích došlo k celkovému nárůstu odměn.

Závěr

Rozšířením ekosystému Yearn se Cronje a jeho tým snaží vybudovat propojený svět DeFi. Se vším, co je se vším spojeno, se přirozeně osvojuje přijetí DeFi.

Kromě propojení a přijetí se partnerství zaměřují například na snižování duplicity rolí v týmech pracujících na projektech DeFi. To podporuje vznik nových produktů a funkcí, které napomáhají růstu v prostoru.

V tomto procesu mají nadšenci DeFi prospěch z vylepšených produktů a výnosů, které dále podporují interakci se systémy zaměřenými na DeFi.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

  • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
  • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
  • Průvodce a recenze séra DEX
  • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
  • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

  • AAVE (PŮJČKA $)
  • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
  • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
  • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
  • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
  • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
  • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
  • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
  • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
  • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
  • Solana ($ SOL) vysvětlil
  • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
  • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
  • Touha po sloučení ekosystému DeFi
  • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me