VeChain ToolChain: Blockchain zabezpečený proti padělání pro každého

VeChain ToolChain by mohl přinést technologii blockchain masám. Toolchain umožňuje komukoli využívat sílu blockchainu bez komplikovaného programování nebo inženýrství. O blockchainových projektech včetně partnerství VeChain se známými jmény vždy hodně slyšíme. Příkladem jsou DNVGL, BMW, PwC a další (kliknutím sem získáte další informace o společnosti Vechain a jejích partnerstvích).

Podle statistik z Spojené národy, více než 90% firem na celém světě jsou mikropodniky, malé a střední podniky (MSME).

ToolChain společnosti VeChain zřejmě uznává jejich důležitost a přináší jim svou technologii blockchain.

Co je to VeChain?

VeChain je blockchainová platforma, která podporuje vytváření smart kontraktů. Jedná se o samovykonávající kontakty, které mají zaručený výsledek bez důvěry třetích stran. To umožňuje vytváření decentralizovaných aplikací, které jsou určeny k řešení podnikových problémů, jako je boj proti padělání a logistika studeného řetězce. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na náš článek VeChain Explained nebo náš VeChain ve videu Nutshell níže.

VeChain v kostce

Pro více stručných videí, proč se podívat na naše Kryptoměna v playlistu Nutshell dozvědět se více o dalších projektech?

Co je ToolChain?

ToolChain je nejnovější produkt společnosti VeChain. To bylo oznámeno na VeChain Summit 2019 (klikněte zde pro rekapitulaci).

Hardwarová sada ToolChain vystavená na VeChain Summit 2019

ToolChain je sada obsahující veškerý potřebný hardware, software a servisní protokoly pro připojení firmy k blockchainu VeChainThor.

K dispozici jsou 3 verze sady ToolChain: Standard, Developer a Channel Partner. Je tomu tak proto, aby podniky s jakoukoli technickou úrovní mohly využívat technologii VeChain.

Standardní verze

Standardní verze poskytuje standardizované aplikační moduly, nástroje a zařízení internetu věcí (IoT). Byl navržen pro MSME bez schopnosti vyvíjet vlastní řešení pro správu životního cyklu založené na blockchainu. Firmy lze do blockchainu VeChainThor zapojit do 30 minut.

Verze pro vývojáře

Verze pro vývojáře je určena pro podnikové zákazníky se silnějšími technickými schopnostmi. Umožní podnikům vyvíjet různé aplikace založené na blockchainu VeChainThor přizpůsobeném jejich potřebám.

Verze Channel Partner

Channel Partners bude moci mít nezávislé nasazení a vícerozměrné přizpůsobení ToolChain.

VeChain ToolChain v kostce

Hardwarová sada ToolChain obsahuje:

  • Tiskárna QR kódů a aplikační software pro tisk QR kódů.
  • Zapisovač NFC a software pro vytváření digitálních štítků na štítcích NFC.
  • Zařízení IoT, RFID čipy a senzorová zařízení
  • Ruční koncová zařízení, která umožní aplikacím ToolChain spojovat a aktivovat čipy NFC a přenášet na nich data.

Pokud jde o software:

  • ToolChain Admin Center: tato aplikace je příkazovým centrem. Jednou z jeho funkcí je, že vlastníci firem mohou tento software použít ke konfiguraci čipů NFC nebo RFID. Společnost může tyto čipy NFC a / nebo RFID odeslat přímo podnikům.
  • VeChain Work App: tato aplikace umožňuje majitelům firem nebo výrobcům třetích stran „svázat“ fyzický produkt s čipem NFC / RFID. Další informace o této aplikaci najdete v článku Bsc44 tady.
  • Aplikace VeChain Pro: tato aplikace je již k dispozici ke stažení. Bude předem načten do skeneru NFC. Umožňuje komukoli zobrazit celý příběh o produktu, včetně dokladu o pravosti a původu.

Popis součástí sady ToolChain

Příklady použití VeChain ToolChain

Jedním z významných uživatelů ToolChain je SBTG Surplus & Co., vlastní umělec tenisek. SBTG používá čipy NFC zabudované do svých tenisek s omezenou edicí. Zákazníci si mohou ověřit autentičnost, původ a další informace tenisek jejich skenováním pomocí aplikace VeChain Pro.

SBTG nedávno uzavřelo partnerství se společnostmi Adidas a HBO Asia na výrobě limitovaných edic tenisek Game of Thrones. Tyto tenisky jsou napájeny technologií VeChain.

SBTG x Game of Thrones tenisky s RFID čipy VeChain

Problémy s autenticitou a zajištěním kvality

MSME obecně postrádají technické nebo finanční zdroje. Proto mají potíže se zajištěním autenticity a kvality svých produktů. Jsou také zranitelní vůči padělatelům a špatným aktérům v dodavatelském řetězci. To by zase mohlo vážně poškodit jejich pověst.

Ani u produktů od větších korporací není pravost produktu a zajištění kvality transparentní. My jako spotřebitelé nemáme snadný přístup k informacím o dodavatelském řetězci našich produktů.

Spotřebitelé se stále spoléhají na zastaralé metody ověřování. To platí i pro drahé luxusní zboží. Například pro luxusní hodinky bychom porovnali vzhled položky nebo zkontrolovali její sériové číslo. Mezitím existují oficiální databáze sériových čísel. Čísla jsou leptána pouze na hodinky a padělatelé to mohou snadno kopírovat.

Autentizace luxusních hodin tedy vyžaduje značné odborné znalosti a zkušenosti. Zatímco padělatelé se vždy snaží, aby jejich hodinky vypadaly autentičtěji.

Může VeChain ToolChain přinést masové přijetí prostřednictvím MSME?

ToolChain může být jednoduchým a nákladově efektivním řešením pro správu dodavatelského řetězce pro MSME. ToolChain by konečně mohl dát MSME stejnou schopnost zajišťovat kvalitu produktu jako velké korporace.

Jak bylo zmíněno výše, většina světových podniků jsou MSME. ToolChain by konečně mohl přivést blockchain k podstatné, ale přehlížené skupině

Zákazníci navíc budou moci skenovat čip NFC / RFID zabudovaný do produktu a zobrazit informace týkající se jejich přesné položky.

Pokud se chcete o VeChain dozvědět více, podívejte se na našeho průvodce, vysvětlil VeChain.

Chcete se dozvědět více zajímavých událostí na summitu VeChain? Podívejte se na tato videa níže!

Podívejte se na náš přímý přenos s VeChain’s se Sunny Lu (CEO) a Kevinem (COO) a Patrickem z Plair Plakát YouTube A nezapomeňte se podívat na naše rekapitulační video po příspěvku VeChain Summit!

Hromadná adopce začíná… mlékem?

18. května 2019 VeChain oznámil že její podnikový partner Bright Food (Group) Co., Ltd („Bright Food“) vložil své mléko „Cupids Farm“ na svou platformu BrightCode Commodity Confidence Index Platform („BrightCode Platform“).

Cupids Farm mléko

Platforma BrightCode je komerční ekosystém založený na blockchainu založený na partnerské verzi nástroje VeChain ToolChain. Další informace o platformě najdete v článku Olivera tady.

Společnost Bright Food byla založena v roce 2006 a vyrábí hlavně mléčné výrobky, cukr, víno, občerstvení a konzervy. Produkty společnosti Bright Food najdete ve více než 4 000 online obchodech v Číně. Společnost byla v roce 2015 časopisem Forbes uvedena jako jedna z deseti čínských společností, které sledují na mezinárodní scéně.

Když zákazníci mohou naskenovat QR kód na lahvích mléka „Cupids Farm“, budou přesměrováni na platformu BrightCode. Zde budou k dispozici klíčové informace o životním cyklu lahve mléka. Například informace o tom, kde byla vyrobena, videa z deníkové farmy, výrobní techniky atd.

Další partner VeChain, DNVGL, bude odpovědný za ověřování zdrojových dat a technologii odolnou proti neoprávněné manipulaci. Zákazníci tak mohou mít jistotu, že předložené informace jsou autentické.

Informace zobrazené zákazníkům při skenování QR kódu

ZDARMA zkušební verze nyní k dispozici!

Nyní se můžete zaregistrovat ke zkušebnímu účtu ZDARMA ToolChain po přihlášení k nim! Odkaz Tady!

Tweet od Kevina Fenga, provozního ředitele VeChain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me