YF Link ($ YFL): Kombinace toho nejlepšího z Chainlink ($ LINK) a Yearn Finance ($ YFI)?

Odkaz YF ($ YFL) kombinuje token $ LINKlink společnosti Chainlink s mechanikou těžby / těžby likvidity Yearn Finance $ YFI. Předpokladem tohoto projektu bylo, aby byl upraven pro použití nadšenci Chainlink, známým jako „Link Marines“. Vzhledem k tomu, že samotný token LINK si v roce 2020 zatím vedl docela dobře, jeho ceny se pohybovaly od 2 do 15 dolarů, jak Link Marines, tak další nadšenci kryptoměny se samozřejmě zajímají o to, co je YF Link a co nabízí. V tomto článku se tedy podíváme na pozadí YF Link, funkce a jak získat jejich nativní token $ YFL.

Pozadí a historie odkazu YF

YF Link byl rozdvojen ze smlouvy Yearn.Finance ($ YFI) Yearn přepnutím na přijetí LINK namísto tokenů yCRV. Jedná se o komunitní projekt, který zahájili nadšenci Chainlink, konkrétně „Bobby Shaftoe“ a 4 další anonymní vývojáři, kteří oznámili existenci projektu a jeho podrobností ve středním příspěvku. “Idea YFLINK se rodí„7. srpna 2020. Vzhledem k tomu, že pro generování výnosu bylo nutné uzamčení tokenů LINK, předpokládá se, že spuštění YF Link mělo pozitivní vliv na ceny LINK, protože poptávka po těchto tokenech vzrostla. Za pár dní po postu Medium se ceny $ LINK téměř zdvojnásobily.

Stručně řečeno YF Link (Obrázek: YFLINK)

Předchůdce – roční finance ($ YFI)

Předchůdce společnosti YF Link, společnost Yearn Finance (YFI), zahájil Andre Cronje dne 17. července 2020 jako experiment v oblasti výnosového zemědělství a těžby likvidity. Funguje tak, že umožňuje uživatelům poskytovat finanční prostředky na inteligentní smlouvu, které jsou poté automaticky distribuovány mezi protokoly půjček dYdX, Aave a Compound, optimalizované pro maximální výnos.

Na oplátku uživatelé získávají výnosy z výnosů a získávají tokeny YFI. Token YFI se používá pro správu. Celkový počet existujících tokenů YFI je 30 000.

Další informace o poznatcích Andreho Cronjeho o prostoru DeFi najdete v jeho rozhovoru s FTX.

Jak funguje YF Link?

Token YFL společnosti YF Link poskytuje likviditu fondům LINK na několika protokolech Decentralized Finance (DeFi), jako jsou Aave, Balancer a Curve Finance. Uživatelé poskytují finanční prostředky tím, že je ukládají do těchto protokolů, které pak generují zisky výnosů pro vkladatele. Tito uživatelé, tj. Poskytovatelé likvidity, také dostávají tokeny YFL jako odměnu, na oplátku lze s těmito tokeny YFL obchodovat na burzách, jako je Uniswap.

Výše odměn závisí na množství poskytnuté likvidity a době trvání, po kterou jsou vsazeny. A i když jsou prostředky uživatelů uzamčeny, lze je kdykoli vybrat.

Alternativně někteří lidé jednoduše spekulují s tokeny YFL a obchodují s nimi na burzách.

Koncepty

Dva základní pojmy používané v YF Link jsou výnosové zemědělství a těžba likvidity. Oba společně spolupracují, aby motivovali uživatele k zajištění likvidity. Jak uvidíme později, tyto 2 koncepty se spojily, aby umožnily farmářům vydělávat odměny a potenciálně těžit z těchto aktivit.

Výnosové zemědělství

Výnosové zemědělství je metoda využití jinak nečinných aktiv pro prospěšné účely. Zahrnuje převzetí aktiv od uživatelů a jejich půjčení různým protokolům výměnou za získání více aktiv, než bylo původně poskytnuto.

Těžba likvidity

Těžba likvidity je variací výnosového hospodaření, která umožňuje poskytovatelům likvidity získat další aktivum správy spolu s jejich obvyklými výnosovými výnosy.

Token YFL

Token $ YFL je nativní token pro YF Link s maximální zásobou 75 000 tokenů. Je třeba poznamenat, že i tvůrci YF Link řekli, že token by měl být oceněn nulou.

Token YFL se má používat pro účely správy, tj. Umožňuje držitelům předkládat návrhy k hlasování a rozhodování. Například jedním z prvních návrhů řízení je uspořádat soutěž memů LINK.

Na začátku emitovalo YFL tokeny celkem 6 fondů s různými parametry. Emise tokenů vydrží přibližně 15 týdnů, přičemž většina emisí nastane v prvních 4 týdnech. Poté, co byly nasazeny smlouvy YF Link, tvůrci vypálili klíče smlouvy, aby nikdo nemohl změnit tento emisní plán.

YF Link Pools: Jaký je rozdíl?

Jak již bylo zmíněno ve výše uvedené části, při prvním nasazení kontraktů YF Link by celkem 6 fondů vydávalo tokeny YFL. Všimněte si, že ke dni 22. srpna 2020 bazény 0, 1 a 2 vyčerpaly své odměny YFL, to znamená, že nemůžete těžit žádné nové tokeny YFL vložením do těchto fondů.

Skupina 0 se také nazývá fond Genesis (15 000 tokenů YFL k dispozici)– uživatelé poskytují LINK a YFL se vrací. Tato skupina vyčerpala své odměny YFL.

Pool 1 LINK Balancer pool (15 000 tokenů YFL k dispozici)– uživatelé poskytují LINK a YFL je odeslán do fondu Balancer. Uživatelé získají tokeny BPT a poskytnou je do fondu YF Link. YFL a BAL jsou poté vráceny. Tato skupina vyčerpala své odměny YFL.

Pool 2 yCRV Balancer pool (15 000 tokenů YFL k dispozici)– používá yCRV. Vrácení zahrnuje YFL, BAL, úrok z Curve Protocol a tokeny CRV. Tato skupina vyčerpala své odměny YFL.

Pool 3 LINK Aave pool (15 000 tokenů YFL k dispozici)– uživatelé poskytnou LINK a vloží jej na Aave.com, aby získali aLINK tokeny. Pak získáte tyto aLINK žetony a vložíte je do aLINK Balancer poolu s YFL. Z toho uživatelé získají tokeny BPT, které mohou vsadit do fondu YFL. Nakonec mohou uživatelé získat úroky YFL, BAL a AAVE.

Pool 4 Governance staking pool (20 000 tokenů YFL k dispozici) – Tento fond bude spuštěn 26. srpna 2020 ve 1400 (UTC). Uživatelé musí vsadit YFL, aby mohli hlasovat ve smlouvě o správě po celou dobu hlasování. Uživatelé jsou odměněni více tokeny YFL.

Pool 5 nezamýšlený bazén (K dispozici 5 000 tokenů YFL)– tým nasadil tento fond omylem. Tvůrci budou těžit z tohoto fondu, aby splnili své povinnosti v rámci raného těžařského programu a případně další účely, které mají být oznámeny.

Závěr

YF Link je zajímavá varianta Yearn.Finance. Je pravděpodobné, že také zvýší užitečnost a likviditu tokenů LINK. Někteří analytici jej dokonce nazývají „chybějícím článkem“ mezi dvěma nejpoužívanějšími protokoly DeFi – Chainlink a Yearn.Finance.

Od svého nasazení fungoval projekt normálně bez jakýchkoli chyb nebo zneužití. Za krátkou dobu nashromáždil působivou hodnotu Total Locked Locked (TVL). Může se dokonce stát protokolem go-to pro lidi, kteří chtějí v budoucnu vsadit tokeny LINK za odměny.

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me