Jak nakupovat akcie Amazonu

Amazon je světově proslulý jako král elektronického obchodování a cloud computingu. Mnoho podniků může potvrdit, že Amazon jim pomohl stát se lídry na trhu. Amazon drží 40-50 procent amerických maloobchodních tržeb, většina Američanů dává přednost nakupování na online webu. To, co tuto společnost odlišuje od konkurence, je velký výběr produktů a služeb, které nabízejí, zákazníci platí co nejméně a jejich produkty jsou dodávány v rekordním čase.

V posledních letech společnost rozšířila své služby, včetně poskytování investičních příležitostí zákazníkům ve formě akcií. Rozhodli jsme se prozkoumat, zda jsou tyto akcie ziskové.

Všechny informace, které potřebujete k informovanému rozhodnutí, najdete v níže uvedené příručce:

Měli byste si koupit akcie Amazon?

Před investováním do akcií Amazonu je důležité znát všechny základy spolu s cenovými pohyby a předpovědi.

Historie cen akcií společnosti Amazon

Jak již bylo zmíněno dříve, Amazon je známý pro svůj model elektronického obchodování a je to ten, který byl v průběhu let duplikován mnoha podniky. Zpočátku byl Amazon pouze online knihkupcem, který se později rozšířil na digitální zábavu, cloud computing a mobilní produkty. Dnes je na webu možné zakoupit většinu maloobchodních produktů.

Jako online prodejce Amazon pozitivně těží ze sociálních médií a širších sítí. Na celém světě jsou přibližně dva miliony prodejců a 300 milionů uživatelů. Sociální média pomohla učinit identitu značky výkonnějším marketingovým nástrojem. Není žádným překvapením, že Amazon má v roce 2019 jednu z nejvyšších hodnot značky. Uvádí se, že online reklamy a síťové efekty pomohly v roce 2019 prodat produkty v hodnotě 50 miliard dolarů, což zvýšilo jejich celkový příjem z 20,5% na 280 miliard dolarů

Amazon nabízí svým uživatelům okamžité uspokojení díky zásadám doručování na 1 den. Tržby digitálních obchodů se v roce 2019 zvýšily ze 14,8% na 141 miliard USD. Zásada 1denního doručování byla zavedena až v posledním čtvrtletí, ale vedla k nejvyššímu nárůstu předplatného Prime. Uživatelé, kteří mají hlavní předplatné, mají mimo jiné výhody v nákupu, hudbu a filmy. S Amazonem si můžete zakoupit širokou škálu produktů a služeb, včetně nábytku, smartphonů a potravin. To vše lze doručit až k vašim dveřím.

Výkonnost akcií Amazon

Amazon Stock ničí své konkurenty, zejména během pandemie COVID-9, která způsobila pokles na trzích v roce 2020. Amazon obchoduje pomocí vysoce výkonných technologických akcií, běžně označovaných jako FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google). Díky FAANGu akcie Amazonu za poslední rok vrátily akcionářům 10,77%. Během této globální pandemie se Amazon Stocks ukázal být odolnější.

Jak funguje akciová dividenda společnosti Amazon?

Amazon nevyplácí svým uživatelům dividendy. Namísto vyplácení dividend Amazon neustále investuje do svého podnikání. To zahrnuje investice do většího videoobsahu pro Amazon Prime Video, budování nových datových center a pronájem stovek softwarových inženýrů mimo jiné investice. Z našeho výzkumu jsme zjistili, že hodnota akcií Amazonu vzrostla na 130 000%. Existují zprávy naznačující, že mnoho investorů očekává, že Amazon vytvoří hodnotu pro akcionáře z nedávné akvizice Whole Foods za 13,7 miliardy USD.

Dobrou zprávou je, že přístup Amazonu vedl k úžasným výnosům

Jako investor je vždy důležité vědět, jak společnost, které jste svěřili své prostředky, utrácí své příjmy. V případě, že provedete špatnou investici, veškeré výnosy a peněžní toky, které společnost vygeneruje během několika let, se akcionářům nemusí vůbec nashromáždit, pokud jsou výnosy vynaloženy na špatné akvizice. Alternativou je, že společnost může znovu investovat všechny své peněžní toky s vysokými výnosy a dlouhodobě tak učinit společnost smysluplně hodnotnější. To je přístup Amazonu.

Jak získáte návratnost své investice s Amazonem?

S přístupem Amazonu jeho roční příjmy vzrostly ze 148 milionů USD v roce 1997 na 281 miliard USD v roce 2019. Někteří si mohou myslet, že je to naprosto falešné, ale je to pravda. Amazonu se za 18 let podařilo 1898krát zvýšit čistý prodej. Tohoto celého růstu bylo dosaženo bez navýšení vlastního kapitálu. Společnost vytvořila příjmy z vlastního podnikání a všechny z nich použila k reinvestování do růstu, výzkumu a rozvoje podnikání.

Investoři, kteří usilují o dividendy, musí pochopit, že Amazon má silnou reputaci generování mnohem více než dolaru z každého dolaru akcionářského kapitálu, který si udrží ve svém podnikání. To znamená, že pokud existují reinvestiční příležitosti, měli by investoři vždy hledat společnost, která dá své peníze do práce, spíše než vyplácet dividendy.

Investoři, kteří hledají dividendy, si mohou vždy vytvořit vlastní prodejem malého množství svých akcií tak často. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, potřebujete zprostředkovatelský účet, který umožňuje obchodování s dílčími akciemi, vzhledem k tomu, že jedna akcie Amazonu jde za přibližně 3 100 $.

Jak nakupovat akcie Amazon s eToro

1. Vytvořte si svůj účet eToro

Vytvoření účtu eToro je rychlé a snadné. Vše, co musíte udělat, je zaregistrovat se pomocí svých základních kontaktních údajů a e-mailové adresy a během několika minut se přihlásit k nově vytvořenému účtu eToro.

2. Vyplňte svůj profil

Jakmile si vytvoříte účet, budete vyzváni k vyplnění svého profilu před zahájením obchodování. Tyto informace jsou povinné a používají se pro dodržení předpisů AML a CTF. Jakmile to provedete, klikněte na tlačítko celého profilu pod svým uživatelským jménem a postupujte podle dalších kroků.

3. Financujte svůj účet eToro

Po dokončení nastavení účtu a registrace budete muset svůj účet financovat. Minimální vklad, který eToro v současné době přijímá, je 200 USD nebo ekvivalent v jiných měnách. eToro nabízí širokou škálu platebních metod, včetně kreditní a debetní karty, Paypal, bankovní převod a další způsoby.

4. Nákup vašich akcií Amazon

Jakmile svůj účet zafinancujete, můžete začít obchodovat s akciemi na eToro. Máte na výběr, zda si koupíte akci nebo ji zkrátíte. To záleží na tom, jak předpovídáte, že se trh bude pohybovat kupředu.

Tady jsou jednoduché kroky, jak nakupovat akcie na eToro

Krok 1: Vyhledejte Amazon Stock

jak nakupovat zásoby Amazon

Krok 2: Klikněte na možnost Obchod

nákup akcií Amazonu

Krok 3: Klikněte na možnost Koupit

jak nakupovat akcie Amazonu

Investice do akcií Amazonu: naše poslední myšlenky

Možná se ptáte, jestli je investice do akcií Amazonu tak dobrý nápad. Rozhodně si to myslíme. Amazon dokazuje, že z nových obchodních linií se stávají lídři v oboru. S poklesem globálního akciového trhu může být nejlepší čas investovat do akcií Amazonu. Pokud jste připraveni začít investovat, doporučujeme vám to provést prostřednictvím regulovaného a důvěryhodného makléře, jako je eToro.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me