8 otázek, na které je třeba odpovědět, než investujete

Plánujete investovat? Pokud jde o investování, je zde spousta možností a je třeba učinit mnoho rozhodnutí. Výběr správné investice pro vás je klíčem k úspěchu. Každý bude mít pravděpodobně názor na typ investice, kterou byste měli provést. Vaše rodina bude mít doporučení, nápady a bude se s vámi chtít podělit. Možná máte obchodní kolegy, kteří v minulosti (nebo neúspěšně!) Úspěšně investovali a chtějí se o své podělit ˜moudrost’. Přátelé, kteří pracují pro finanční společnosti, to často budou mít tipy a návrhy, kam investovat. Pokud jste Google, "investovat", budete zahlceni články, které vám poskytnou rady a doporučené investiční příležitosti.

Jak se všemi těmito hlasy rozhodnete, zda investovat jednotlivě, a pokud jste se rozhodli, že je to pro vás správný krok, která investice stojí za vaše peníze? Nejlepší způsob, jak zahájit tento proces, je udělat krok zpět, položit chladné tvrdé otázky a učinit plně informované rozhodnutí. To je tam kde Obchodní vzdělávání přichází s tím, že vám poskytne informace, které potřebujete pro správnou volbu pro vás.

Matt Becker, psaní pro Simple Dollar naznačuje, že je to osm otázek, které si musíte položit, než do čehokoli investujete.

1. Jaký je cíl vaší investice?

cíl vaší investice

Když lidé mluví o investici nebo o ˜horká špička jisté požární investice, může být snadné se nechat unést. Myšlenka bezpečného způsobu vydělávání peněz je hudba pro každého. Je ale důležité věnovat si chvilku připomenutí, jaký je cíl vaší investice. Jak naznačuje Matt, vaším cílem nikdy není porazit trh nebo často dokonce maximalizovat návratnost. Nejlepší investiční rozhodnutí jsou osobní cíle, které pro vás něco znamenají. Možná chcete dostatek peněz na cestování, na dobrý odchod do důchodu, na to, abyste svým dětem zaplatili za studium na univerzitě.

Investiční cíle jsou vždy o tom, mít k určitému datu konkrétní částku peněz, abyste mohli ve svém životě udělat něco důležitého.

Tak dávejte pozor na své cíle a nenechte se rozptýlit nejnovějším horkým tipem, jak vysvětluje Matt, podávejte své cíle svými investičními rozhodnutími.

Viz také: Bill Lipschutz: Průvodce na trhu Forex

2. Jak se cítíte s ohledem na toto investiční rozhodnutí?

Investice spočívají v tom, že nikdy nemůžete úplně oddělit své emoce od procesu. Ať už je to vysoká nebo nízká teplota, na cestě bude spousta zvratů a pravděpodobně budete cítit tlak.

Matt má několik skvělých rad, jak se vyvarovat velkých investičních rozhodnutí, když se vaše emoce blíží. Když tedy uvažujete o příštím investičním rozhodnutí, věnujte chvíli pozornost a zvažte, jak se cítíte, jste nervózní, úzkostliví, vystrašení, napjatí?

Nejlepší radou je spát. Investiční volba bude vždy existovat, ale můžete riskovat ukvapené rozhodnutí, které později kvůli svým emocím budete litovat.

3. Nakolik rozumíte této investici?

jak investice funguje

Podle Matta jsou nejlepší investice často nejjednodušší. I když můžete získat finanční odborníky, kteří se vás budou snažit přesvědčit o opaku, pravdou je, že složité investice mají obvykle vyšší náklady, nižší výnosy a více nezamýšlených důsledků. Není tedy nic špatného na tom, že je to jednoduché.

Zkuste to jako obecné pravidlo, pokud si nemůžete vysvětlit, jak investice funguje, za minutu nebo méně, možná to není správná volba pro dosažení vašich investičních cílů.

Také by se vám mohlo líbit: Tipy odborníka: Jak investovat chytře od 50 do 50 000 GBP

4. Jaké jsou náklady na tuto investici?

Měli byste dělat vše pro to minimalizujte náklady na svou investici, abyste viděli návratnost. Je to proto, že čím menší investiční náklady, tím větší je pravděpodobnost, že dosáhnete dobrých výnosů, které hledáte, abyste dosáhli svých cílů. Dávejte také pozor na neočekávané náklady. Čím složitější bude výběr investice, tím pravděpodobnější bude mít skryté poplatky v pohyblivých částech. Snažte se to zjednodušit a plně pochopte související náklady, než investujete.

5. Jak vaše investice do sebe zapadají?

získejte správné investiční portfolio

To je klíč k získání správného investičního portfolia pro vás. Žádná investice nefunguje izolovaně, proto si vyberte ten správný doplněk. Vyberte skupinu investic, které budou spolupracovat na dosažení vašeho cíle. Například při zvažování akcií zaměstnavatele má Simple Dollar skvělý obsah v porozumění tomu, jak to může ovlivnit vaši celkovou alokaci aktiv a jestli nákup akcií zaměstnavatele bude spojovat příliš mnoho vaší finanční budoucnosti s osudem vašeho zaměstnavatele.

Stejně jako u všech těchto otázek musí vaše investiční rozhodnutí fungovat pro váš cíl.

Lidé si také přečetli: Historický pohled na cenu bitcoinu: 2009–2020

6. Jak snadné je dostat se z této investice?

Nejprve stojí za to zopakovat Mattův vynikající bod v jeho článku: neměli byste se snažit tak často měnit investiční portfolio. Ale ani vy se nechcete zbytečně zamykat. Zeptat se sami sebe, jak snadné bude z této investice vyjít, je vždy moudré. Například změna podílových fondů v rámci 401 (k) je jednoduchá, málokdy má obchodní poplatky a žádné daňové důsledky. Investice se zprostředkovatelským účtem podléhajícím dani může být obtížnější se dostat ven a vyžaduje nejprve určité zamyšlení kvůli daní a poplatkům za obchodování. Pak je tu noční můra, jak se dostat z investice do celého životního pojištění, kde můžete přijít o poplatky a dlužit daně, abyste se dostali včas.

7. Kdo investici doporučuje a proč?

kdo doporučuje investici

Před provedením jakékoli investice, zvažte osobu, která vám tento nápad doporučuje. Jsou odborníky ve svém oboru? Mají zkušenosti a znalosti, aby vám poradili? Je to nezaujaté doporučení? Pokud jsou někým, komu jste blízcí, jako člen rodiny nebo přítel, je v pořádku pochybovat o tom, kolik toho vlastně ví. Pokud se jedná o finančního profesionála, je stejně v pořádku si položit otázku, jak jsou vyplaceni, zda těží z toho, že investujete?

Přijměte doporučení od lidí, kteří vědí, o čem mluví, a mají na paměti vaše nejlepší zájmy, nikoli jejich vlastní. Proto existuje Trading Education abychom vám pomohli správně se rozhodnout pro vaše investice.

Nenechte si ujít: Kolik ztratíte tím, že nebudete investovat?

8. Je třeba provést novou investici?

Poslední otázka, kterou je třeba položit před zvážením nové investice, je potřebujete provést změnu ve své současné situaci?? Pokud máte portfolio, které pro vás pracuje, musíte provést změnu?

Zjistěte více o výběru správných investic pro vás na Trading Education.

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me