Prvních pět důvodů, proč byste měli diverzifikovat své investiční portfolio

Pokud jste začali zkoumat klíčové principy investování, pravděpodobně jste se s tímto termínem setkali diverzifikace portfolia. Jako pravidlo číslo jedna v investování je to jedna z klíčových strategií k pochopení, co přesně tento pojem znamená?

Stojí za zmínku, že i když investice může růst, mohla by také klesnout její hodnota a můžete obdržet méně než původní částku investice. Investice v minulosti, které přinesly zisk, nemohou poskytnout žádné budoucí záruky kladných výsledků.

Nejprve bychom se měli podívat na to, co je investiční portfolio. Portfolio je skupina aktiv, která drží obchodní společnost nebo individuální obchodník.

Aktivum může mít mnoho podob, jako jsou dluhopisy, akcie, komodity nebo deriváty. Tato aktiva vybíráte vy nebo správce vaší investice po pečlivě zváženém průzkumu.

Mnoho investorů věří, že klíčem k dlouhodobému úspěchu je dobrá diverzifikace, místo aby se spoléhali na jednu formu aktiv. Náš Obchodní vzdělávání tým tomu věří klíč spočívá v rozdělení rizika mezi investice s vysokým a nízkým rizikem.

Když se konkrétní trh propadne, pokud jste rozložili riziko, budete lépe chráněni před jakýmikoli většími ztrátami.

Klíčem je rozmanitost

diverzifikace portfolia

Mnoho investorů dělá chybu, když věří, že se diverzifikovali tím, že koupili akcie v několika společnostech, místo aby se drželi jedné. To je dobrý nápad, ale skutečné diverzifikace investic je dosaženo investováním do široké škály tříd aktiv. Existují čtyři tradiční typy tříd aktiv; akcie, stálý příjem, peněžní trh a alternativní investice, jako je majetek a komodity.

Dalším důležitým faktorem je zeměpisná rozmanitost. IG zprávy že zkušený investor zváží spíše trendy po celém světě, než aby se držel svého domovského trhu. Rozvíjející se trh může zaznamenat rychlá období růstu ve srovnání s trhy, které již dosáhly silné úrovně rozvoje, i když by to mohlo nést vyšší míru rizika.

Chcete-li to dát do podmínek obchodování na Forexu, můžete se podívat na některé z exotičtějších měnových párů z rozvíjejících se trhů, než na ustálené stabilní měny, jako je EURO, GBP nebo USD.

Také byste si mohli přečíst: Top 20 nejlepších finančních tipů pro tisíciletí

Termín, který často slyšíte, je tržní limit, který společnosti běžně používají při odkazování na svou tržní kapitalizaci. IG vysvětluje termín označuje celkovou hodnotu všech nesplacených akcií na trhu. Doporučuje se investovat do celého spektra tržních kapitalizací, od akcií s mikropočtením až po mega čepice s modrým čipem.

Výběrem akcií a dluhopisů z a různých průmyslových odvětví a odvětví, vaše investice budou mít vyšší úroveň ochrany před hospodářským poklesem. Výběr odvětví, která nejsou ovlivněna úrovněmi spotřebitelských výdajů, jako jsou léčiva nebo veřejné služby, je skvělou volbou s nízkým rizikem.

Existují akcie, které spadají do cyklické kategorie, protože jsou silně vystaveny ekonomickým cyklům. Tyto akcie obvykle fungují dobře, jak se ekonomika rozšiřuje, ale v každém období hospodářského poklesu s sebou nesou velké riziko. Nejběžnějším příkladem by byli maloobchodníci a stavitelé domů.

Řízení rizik

řízení rizik

Je důležité si uvědomit, že diverzifikace zcela neodstraní investiční rizika, i když vám pomůže řídit trh. Pokud v současné době vlastníte 10 akcií, vše od různých společností a různých průmyslových odvětví, je velká šance, že jejich ceny akcií nebudou korelovat. Pokud tedy jedna akcie spadne, je nepravděpodobné, že ostatní ano, což znamená, že vaše celkové portfolio bude lépe chráněno. IG vysvětluje že se jedna bojující akcie počítá jen s malým procentem vaší celkové expozice.

Podívejte se na tento článek: Tento průvodce investováním vám pomůže učinit lepší finanční rozhodnutí

Stabilní návrat

To prokázalo mnoho úspěšných investorů silná úroveň diverzifikace pomůže portfoliu vyhnout se velkým změnám na trhu. Pokud dosáhnete dobré úrovně rozmanitosti, budete pravděpodobně vlastnit řadu výhodných investic, které vyváží všechny, které zasáhnou. Fidelity studovala roční výnosy různých portfolií za 89leté období. Zjistili, že portfolia s vysokou mírou rizika by byla pro většinu investorů příliš nepohodlná. Například nejagresivnější portfolio ve studii vlastnilo 30% mezinárodních akcií a 70% domácích akcií, což poskytovalo roční výnos v průměru 10%. I když to může znít jako stabilní výnos, v nejlepším roce byl výnos 163%, ale v nejhorším roce ztratil 68%. Rozšířením rozsahu aktiv portfolio dokázalo snížit maxima a minima, aniž by dlouhodobě příliš ztratilo.

Rovnováha mezi rizikem a odměnou

rovnováha mezi rizikem a odměnou

Úspěšná investice bude odpovídat vašim požadovaným úrovním tolerance rizika, které se často během vašeho života budou měnit. Je běžné, že investoři, kteří se blíží k odchodu do důchodu, volí konzervativní aktiva, protože je pravděpodobné, že budou mít méně času na zotavení ze ztrát. Není nutné přepracovat celé vaše portfolio najednou, efektivní diverzifikace může být postupný proces. Je lepší činit informovaná rozhodnutí a vyhnout se držení špatných aktiv v zájmu diverzifikace.

Doufáme, že vám tento článek pomohl. Pokud máte zájem o diverzifikaci svého portfolia pomocí online obchodního účtu, nezapomeňte se přihlásit k jednomu z našich kurzů bezplatného online obchodování se vzděláváním.

Další krok: Jak Michael Dell přeměnil 1 000 dolarů na miliardy

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Původní článek lze najít prostřednictvím IG a napsala ji Hannah Smith.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me