Tajemství obchodního dne: Top 10 obchodních tajemství pro úspěšný obchod

Jaká jsou hlavní obchodní tajemství úspěchu??

Co je denní obchodování a jaké jsou 10 hlavních obchodních tajemství úspěšného obchodu? Nebudeme vás držet ve tmě! Denní obchodování je populární obchodní styl, který obchodníkům umožňuje nakupovat a prodávat aktiva několikrát za jediný obchodní den. Denní obchodníci mohou prozkoumávat různé trhy, včetně forexu, obchodování s kryptoměnou a akcií.

Denní obchodování díky své vzrušující povaze přitahuje jednotlivé obchodníky z celého světa. Věděli jste například, že obchodování v ten den je obzvláště populární ve Velké Británii, USA a Austrálii?

→ Kliknutím sem zahájíte obchodování

Top 10denní obchodní tajemství pro úspěšný obchod

Věděli jste, že lidé udržují přibližně 13 tajemství, pět z nich nikdy s nikým nesdílí? Dokážete si představit, jaká překvapivá tajemství mohou tehdy slavní obchodníci držet? Nebylo by skvělé dozvědět se více o denních obchodních tajemstvích úspěchu?

Rty jsou zapečetěné … už ne. Zde jsou top 10denní obchodní tajemství úspěšného obchodu:

Tajemství obchodního dne č. 1: Nebudete vydělávat miliony přes noc … ale postupem času můžete své bohatství zvýšit

Ačkoli mnoho lidí vstupuje do světa obchodování s nadějí, že vydělají miliony přes noc, pravdou je, že obchodování dne není hazard. Potřebujete více než hodně štěstí a čtyřlístek, abyste si vydělali jmění.

I když existuje mnoho úspěšných příběhů o rychlých ziscích a krátkodobém úspěchu, průměrní obchodníci musí investovat spoustu času a zdrojů, aby zvýšili své bohatství a proslavili se.

Od online kurzů a seminářů po knihy a videa by denní obchodníci měli přestat věřit v obchodování mýtů a tajemství; místo toho by měli investovat do řádného obchodního vzdělávání. Začněte například knihami Jacka Schwagera; jeho knihy vám mohou pomoci vyřešit mnohodenní obchodní tajemství a stát se skutečným čarodějem na trhu.

Nakonec si pamatujte, že denní obchodování není schématem rychlého zbohatnutí. Neexistují žádná skrytá tajemství – jen obchodní data, tvrdá práce a úspěšné obchodní strategie dne.

A to je dobrá věc! Protože nám, běžným lidem, to pomáhá, uvědomte si, že denní obchodování není jen pro obchodování s guruy a velkými rybami. Kdokoli může vstoupit do světa obchodování a dlouhodobě dosahovat zisku!

Tajemství obchodního dne č. 2: Nemůžete přelstít trh … ale můžete ho sledovat

Chceš se dozvědět tajemství? Nemůžete přelstít trh! Svět obchodování ovlivňuje tolik faktorů, že i ta nejlepší obchodní strategie může selhat. Kdo mohl například předpovědět pandemii koronaviru?!

Jinými slovy, pro zahájení denního obchodování nemusíte být génius. Potřebujete emocionální inteligenci a flexibilitu! Jednoduše identifikujte investiční mezeru, o kterou se zajímáte. Od obchodování po obchodování na devizovém trhu a kryptoměně umožňuje denní obchodování obchodníkům nakupovat a prodávat různá aktiva během jediného obchodního dne. Všimněte si, že i když každý trh má své potenciály, některé mohou ke vstupu vyžadovat vyšší kapitál. Vyberte si trh a investujte dostatek času na zvládnutí jeho obchodních tajemství.

Sledujte novinky, prozkoumejte ukazatele a data, pochopte trend … a sledujte je. Nakonec má trh jen tři směry: nahoru, dolů a do stran, které se vždy pohybují v cyklech. Jak říkají odborníci, trendem je váš přítel a s tímto trendem byste měli vždy obchodovat. Najděte opakující se vzorce a buďte trpěliví.

Jakmile dosáhnete úspěchu na trhu podle vašeho výběru, můžete přejít k dalšímu obchodnímu úsilí a diverzifikovat své portfolio.

Tajemství obchodního dne č. 3: Udržujte to jednoduché … i když to bude nuda

Dalším obchodním tajemstvím, které by obchodníci měli vědět, je zjednodušit věci. Neposlouchejte lidi, kteří příliš mluví a slibují. Neexistují žádné vzorce úspěchu, žádné tajné kouzelné lektvary – jen strategie. Jakmile pochopíte složitost denního obchodování a zvolený trh, je načase vytvořit strategii. A udržujte to jednoduché!

Zvládnutí jedné jednoduché strategie je lepší než selhání při zkoušení různých složitých strategií. Klíčem k úspěchu je, abyste byli důslední a řídili se strategií, na které jste tvrdě pracovali! Když se věci ukážou špatně – a budou -, držte se své vstupní a výstupní strategie a zastavte příkazy. Jednoduchost a konzistence!

I když to začne být nudné! Mnoho denních obchodníků ve skutečnosti zná dobře skryté tajemství: obchodování může být opravdu nudné. Představte si, že zíráte na obrazovky, analyzujete tržní data a zadáváte objednávky každý den…

Je to však jen konzistence obchodníka, která může postupem času vést k úspěchu. Protože nemůžete ovládat změny cen, ale můžete převzít kontrolu nad svými činy – i když jsou šance proti vám.

Tajemství obchodního dne č. 4: Vytvořte objednávku z chaosu … aka disciplíny

disciplína v obchodování, tajemství denního obchodování

Konzistence je klíčem k úspěchu, že? Jak ale může být konzistentní, když je denní obchodování plné nejistot, změn a selhání? Jak lze vytvořit řád z chaosu? Pojďte blíž, řekneme vám tajemství … Musíte rozvíjet disciplínu. Tak jako jednou řekl inspirativní obchodník Victor Sperandeo, “Klíčem k úspěchu obchodování je emoční disciplína.”

Ignorujte rozptýlení, pokušení a obavy. I když jste ochotni zvýšit svůj pákový poměr k pokrytí ztráty, neporušujte svá vlastní obchodní pravidla. Převezměte odpovědnost za své vlastní činy! Například si rozmyslete, než budete pokračovat v obchodování poté, co byl zasažen váš stop.

Poučte se ze svých chyb a pokuste se zlepšit svou disciplínu. Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit své obchodní návyky a disciplínu, od hledání dalších údajů až po vedení deníku.

Tajemství obchodního dne č. 5: Buďte realističtí … a zapomeňte na 100% úspěch

K rozvoji disciplíny je třeba mít realistická očekávání. Jak bylo vysvětleno dříve, denní obchodování není schématem rychlého zbohatnutí. Není místo pro nadměrné obchodování a chamtivost v den obchodování. Každý obchodník jednoduše potřebuje důslednou strategii, správné vzdělání a trpělivost, aby mohl v průběhu času profitovat.

A omluva za odhalení vzácných tajemství … ale zapomeňte na 100% úspěch! Ani králové obchodování nevyhrají 100% svých obchodů. Zvažte 60% za velkou věc.

Ti, kteří pronásledují prázdné sliby a věří v rychlé zisky, obvykle selžou. Všimněte si, že více než 90% obchodníků přichází o peníze a ukončit obchodování dne. Neměli bychom tyto postavy přetahovat pod koberec!

I když vyhrajete, buďte realističtí. Nezapomeňte, že tyto peníze nejsou jen vaše; přemýšlejte o poplatcích, provizích a daních. Aby vám vyhovovaly výhry i prohry, obchodujte pouze s penězi, které si můžete dovolit prohrát.

Tajemství denního obchodování č. 6: Udržujte vítězství blízko … ale ztráty blíže

Hovoříme-li o realistických očekáváních, rozlijme fazole! Pravdou je, že denní obchodníci budou během své obchodní kariéry čelit mnoha neúspěchům a ztrátám.

Ne, nemůžeme před vámi skrýt žádná tajemství: přijdete o peníze! Přijměte skutečnost, že trh se neustále mění. Není to nic osobního – selhání se stane každému z nás.

V obchodování neexistují žádné matematické axiomy, pouze pravděpodobnosti. Přijměte tedy prohru jako součást obchodování a naučte se, jak zvládat stres. Například se vždy ujistěte, že máte své vstupní a výstupní body, abyste zvládli šok z prohry.

Poučte se ze svých chyb, vyhledávejte zpětnou vazbu a pokračujte ve své strategii. Plánovat, obchodovat, riskovat, selhat, pokračovat. Jak říká guru denního obchodníka Ross Cameron: „Denní obchodování je opakováním.“

Tajemství obchodního dne č. 7: Nejde o vydělávání peněz … ale o riskování

Aby bylo možné zvládnout ztráty, je třeba vyvinout úspěšnou strategii řízení rizik. Denní obchodníci by se měli zaměřit na obchodní i denní riziko.

Nesoustřeďte se výhradně na vydělávání peněz, zisků a ztrát. Potřebujete něco ke kontrole svého rizika; jinak vás vícenásobné ztráty za sebou utopí v chamtivosti, zármutku a bankrotu.

To znamená, že pokud se příliš obáváte ztráty peněz, investujte své peníze lépe na spořicí účet. Obchodování přichází s riziky a jejich obejmutí je jediný způsob, jak uspět.

Držte se tedy svého plánu řízení rizik; nehýbejte náhodně zastávkami nebo pravidly obchodování jen proto, že se trh mění. Jak je uvedeno výše, jednoduše postupujte!

Tajemství denního obchodování č. 8: Obchodní nástroje vám mohou pomoci … spřátelit se s nimi

obchodní nástroje, denní obchodní tajemství

I když nejste fanouškem Beatles, měli byste souhlasit, že jejich píseň „S trochou pomoci mých přátel“ je skvělá. Všichni potřebujeme trochu pomoci! Při denním obchodování mohou být naše obchodní nástroje a platformy dobrými přáteli.

Ekonomické kalendáře mohou obchodníkům pomáhat sledovat dění na trhu, indexy, rozhodování o úrokových sazbách atd. Přístup k grafům a datům technické analýzy je také zásadní, aby pomohl obchodníkům vyřešit tajné hádanky obchodního světa.

Někteří obchodníci možná budou muset cvičit prostřednictvím demo účtu, aby se poučili ze svých raných chyb. Jiní mohou těžit z deníku, kde mohou sledovat své vlastní pohyby, velikosti pozic a rozhodnutí.

V neposlední řadě vám automatizace pomůže zvládnout tajemství denního obchodování. Vzhledem k tomu, že počet obchodů, které mohou obchodníci provádět ručně, je trochu omezený, automatické nástroje mohou odborníkům pomoci získat z denního obchodování maximum.

Tajemství obchodního dne č. 9: Můžete být svým vlastním trenérem duševního zdraví … zdarma

Pokud si myslíte, že obchodování je především o cenových grafech a datech, dvakrát si to rozmyslete! Denní obchodování je ve skutečnosti více o psychologii obchodování než o financích. Význam psychologie obchodování je ve světě obchodování veřejným tajemstvím. Není žádným překvapením, že mnoho slavných obchodníků, jako Brett Steenbarger a Alexander Elder, jsou odborníky v oblasti duševního zdraví.

Můžete se také stát svým vlastním trenérem duševního zdraví na své cestě za každodenním úspěchem obchodování. Vše zdarma! Jednoduše investujte do introspekce – pochopte své motivy, cíle a obavy. Správa vašich emocí při obchodování je zásadní, protože intenzivní emoce, pozitivní i negativní, mohou hrát na vašich obchodních plánech špatný vtip.

I když je nemožné eliminovat emoce, obchodníci s dobrým dnem je dokáží ovládat. Nikdy nevyměňujte chamtivost nebo pomstu. Začněte v malém, dokud nezvýšíte svoji sebevědomí a úspěch.

Důvěřujte svému vlastnímu rozhodnutí. Fóra a sociální sítě mohou být užitečné, ale příliš mnoho dat a další hluk způsobí, že budete pochybovat o svých rozhodnutích. Postupujte podle své strategie a buďte konzistentní; obchodování a impulzivita prostě nejsou dobrý pár.

Denní strategie obchodování č. 10: Vaše dny jsou více než denní obchodování … obejměte svůj osobní život

Když mluvíme o denním obchodování a úspěchu obchodování, často zapomínáme, že v životě je víc než jen práce. Zatímco denní obchodování může být vzrušující příležitostí začít obchodovat na plný úvazek a stát se svým vlastním šéfem, neměli byste se nechat obchodováním pohltit.

Pokuste se napravit své špatné obchodní návyky a vytvořte si životní styl, který vás bude opravdu bavit. Naplánujte si své dny, abyste našli rovnováhu mezi prací a životem. Jak říkají odborníci, nejúspěšnějšími obchodníky nejsou ti, kteří vydělávají miliony, ale ti, kteří si nedělají starosti s obchodováním 24/7.

Protože je lepší ztratit obchod, než ztratit své blízké nebo sebe!

Klíčové body:

  • Denní obchodování je populární obchodní styl, který obchodníkům umožňuje nakupovat a prodávat aktiva během jediného dne.
  • Denní obchodníci se mohou hodně naučit od nejlepších obchodníků a jejich obchodních tajemství.
  • Některá z hlavních tajemství úspěšného obchodování musí být realistická, analytická, organizovaná a disciplinovaná.
  • Zlatým klíčem k úspěchu je najít rovnováhu mezi obchodováním a osobním životem.

Nakonec odhalením tajemství denního obchodování můžete doplnit svůj styl obchodování a zlepšit své obchodní dovednosti. My v Trading Education můžeme pomoci prozkoumat tajné bludiště denního obchodování – jednoduše se zaregistrujte na jeden z našich kurzů a podívejte se na naše regulované makléře!

Další čtení

  • Denní obchodování ve Velké Británii Jak dnes zahájit denní obchodování
  • Jaké jsou nejoblíbenější denní obchodní strategie?
  • Swing Trading vs. Denní obchodování – Který z nich byste si měli vybrat?

Pokud se vám náš článek líbil Tajemství obchodního dne: Top 10 obchodních tajemství pro úspěšný obchod, lajkujte a sdílejte s kýmkoli, komu by to připadalo zajímavé. Který den obchodního tajemství úspěchu byl pro vás nejpřekvapivější? Sdílejte v komentářích níže. Už žádné utajení!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me