Top 20 nejlepších finančních tipů pro mileniály

20 nejlepších finančních tipů pro mileniály

Existuje méně lepších darů než dar zpětného pohledu. Pokud jste dokázali shromáždit lekce, které jste se během své kariéry naučili, a vrátit je zpět svému dvacetiletému já, pak byste bezpochyby byli milionářem v žádném okamžiku. Tak to však ve světě nefunguje. Místo toho se musíme podívat na ty, kteří prožili větší počet zkušeností, abychom našli finanční slova moudrosti, která vám pomohou vést správným směrem.

Naštěstí pro vás tento článek o Trading Education dělá přesně tohle. Zde shrneme důležité finanční lekce, kterým se Robert Pagliarini, který je majitelem poradenské firmy pro bohatství, naučil po celý svůj život. Jsou nejvhodnější pro mladé lidi, kteří se chtějí prosadit ve světě a budovat své finanční bohatství v příštích několika desetiletích. Aby bylo stravitelné, je zde 20 nejlepších finančních tipů pro mileniály.

1. Je čas riskovat

finanční tipy, riskovat

Být mladý a dvacetiletý není čas hrát bezpečně a zajistit své sázky. Místo toho jste v dokonalé pozici podstoupit velká rizika, která by vaše starší já nikdy neuvažovalo. To neznamená být hloupý se svými penězi, ale znamená to zahájit podnikání nebo uzavřít investici, která má potenciál udělat to neuvěřitelně dobře.

I když selže, dozvěděli jste se několik cenných lekcí a ještě vám zbude desetiletí času, abyste to příště napravili. Je to mnohem snazší udělat hned teď, když nemáte hypotéku na zaplacení a tři děti, které byste měli nakrmit.

Mohlo by se vám také líbit: Začněte myslet a zbohatnout ještě dnes!

2. Je důležité investovat do sebe

Chcete-li být ve svém životě skutečně úspěšní a hromadit dobré množství majetku, musíte nejprve investovat do sebe. Stejně jako nemůžete vybudovat miliardovou společnost od nuly, nemůžete to samé udělat bez pevného základu znalostí.

Zaměřte se alespoň na prvních 10 až 15 let své kariéry jako příležitosti k učení. Jistě, je tu šance, že to s dalším Facebookem nebo Snapchatem můžete zasáhnout, ale to není důležité. Důležité je věnovat čas tomu, abyste se během toho naučili věci a vybudovali si znalostní základnu pro budoucí úspěch.

3. Buďte chytří s penězi

Navzdory tomu, že univerzity proklamují ctnosti získání titulu a léta ve vzdělávání, je překvapivé, jak málo mladých lidí má dobré finanční znalosti. To je skutečná škoda, protože to může vést k tomu, že lidé se od útlého věku budou zatěžovat velkým množstvím zbytečných dluhů.

Místo toho byste měli být aktivní ve svém finančním povědomí tím, že si uděláte čas na to, abyste se naučili základy účetnictví. Tyto dovednosti vám pomohou s přibývajícím věkem dělat moudřejší osobní a obchodní investice. Ještě lépe, za to, abyste se naučili tyto dovednosti, nemusíte platit tisíce, stačí začít čtením knihy, jako je tato – Získejte peníze chytře Robert Pagliarini.

Viz také: Jak můžete začít investovat bez peněz?

4. Přesuňte se tam, kde jsou příležitosti

V dnešní době jsou mladí lidé často příliš opatrní nebo příliš vystrašení na to, aby udělali velký krok na počátku 20. let. Místo toho, aby se přestěhovali do nového města, aby si našli skvělou práci a získali přístup k příležitostem, místo toho se rozhodnou zůstat doma a stárnou, jak je svět míjí.

Je nepravděpodobné, že najdete vzrušující nové příležitosti, když jste od narození uvězněni ve stejném prostředí. Místo toho buďte odvážní a přesuňte se na místo, kde leží příležitosti, i když nemáte tušení, co vás čeká. Pouhým pobytem v těchto prostředích budete vystaveni vzrušujícím novým nápadům a mnohem lépe najdete tu skvělou práci nebo mezeru na trhu..

5. Stanovte si nyní celoživotní cíle

stanovení životních cílů

Spousta lidí říká, že se nemůžu dočkat, až budu někdy bohatý ?? nebo si vezmu dovolenou, jakmile budou moje finance v pořádku ??. Tato tvrzení jsou velmi bláznivá a nejsou vůbec realistická. Ve skutečnosti je nepravděpodobné, že byste je skutečně dosáhli a získali požadovanou finanční nezávislost.

Místo toho byste měli být aktivní ve svém finančním plánování stanovením cílů a cílů, které můžete zasáhnout po celý život. Nenechte se zde stydět, místo toho buďte odvážní a ambiciózní. Chcete ostrov do 40 let? Skvělé, pak si to zapište! Poté můžete získat představu o tom, kolik musíte v určitých intervalech vydělat a mít hodnotu, abyste dosáhli těchto cílů.

Lidé si také přečetli: 5 úspěšných podnikatelů, kteří s ničím nezačali a co se dozvíte z jejich příběhů

6. Vždy se zaměřte na růst

Lidé, kteří se nikdy v životě nikam nedostanou, jsou ti, kteří uvízli tady a teď a nevyužívají šanci se prosadit. Místo toho, abyste uspěli se svými financemi, musíte se zavázat, že budete neustále tlačit a hledat růst. To znamená učit se nové věci a zkoušet nové nápady.

Jak již bylo zmíněno dříve, i když plány selžou nebo vás srazí zpět, stále se naučíte cenné životní lekce. Jedná se o neocenitelné rostoucí zkušenosti a jsou to druhy věcí, na které byste se měli vždy zaměřit. To je to, co vám pomůže oddělit váš úžasný život od průměrného.

7. Udělejte ze zvyku investování a záchranu

peníze rostou, finanční tipy

Stejně jako byste měli od mladého věku investovat do svých vlastních znalostí, měli byste také začít investovat a šetřit peníze. I když toho nemáte moc nazbyt. To je jedno. Ve skutečnosti pouhým odložením zhruba 5 liber týdně zjistíte, že za pár let budete mít slušný hrnec peněz a budete připraveni k použití.

Tato jednoduchá praxe investování a spoření, kde je to možné, vám začne vnášet dobré finanční návyky, které vám pomohou, jakmile budete mít více peněz na hraní. Inteligentní mileniálové se budou snažit ušetřit alespoň 10% svých měsíčních výdělků, připraveni investovat do příležitostí, až jim přijde cesta.

Podívejte se na tento článek: Proč jsou investice mnohem lepší než spoření??

8. Nikdy se nepřijímejte za své vzdělání

Přijímání dluhů do školy je neuvěřitelně kontroverzní téma. Existuje však spousta pádných argumentů, které uvádějí, že převzetí obrovských částek dluhu jen kvůli získání titulu není cestou vpřed. Přitom vám zůstanou splátky velkých půjček, které vám přetrvávají po celá desetiletí.

Místo toho byste měli zvážit čas, abyste si místo toho udělali vysokoškolský kurz a mezitím posílili své finance. Případně si zapište počet hodin tím, že se během studia ujmete zaměstnání. Jistě, nebude to tak zábavné a určitě to bude těžší, ale vštípí vám to druh štěrku a odhodlání, které jsou nutné pro úspěch v životě.

9. Jděte do všeho, co děláte

Typickou cestou, kterou lidé ve svých životech berou s úkoly, je uspořádat je do malých bloků a poté každý den odškrtávat malý počet úloh. Pokud však opravdu chcete v něčem vyniknout a dostat se vpřed, musíte jít all-in v tom, co považujete v té době za nejdůležitější věc. Zde je příklad. Řekněme, že pracujete 40 hodin týdně v bažinaté standardní práci, a pak se jednoho dne rozhodněte, že chcete zahájit podnikání.

Mnoho lidí by tu práci mohlo udržovat a sem tam se zavázat pár hodin každou noc k rozvoji svého podnikání. Ačkoli se tento pomalý a stabilní přístup může někdy vyplatit, je mnohem méně pravděpodobné, že se tak stane. Místo toho, pokud skutečně věříte této myšlence, měli byste se jí zavázat na 110% a ignorovat cokoli jiného, ​​dokud ji neuvidíte. Ve výsledku se vaše šance na úspěch drasticky zvýší.

10. Zaměřte se na udržení nízkých základních nákladů

Jednou z nejhorších věcí, které dnes mladý člověk může udělat, je začít brát na účet velké měsíční výdaje. Určitě si někteří vaši přátelé mohou dovolit žít v honosném domě nebo řídit zcela nové auto, ale nesnažte se tyto lidi napodobovat. Místo toho udržujte své finance chudé, abyste se jakkoli nezatěžovali.

Může být lákavé přihlásit se k drahé měsíční smlouvě o půjčce na zcela novou Teslu, ale není to dobrý finanční smysl. Přitom se strápíte velkými platbami, které si sotva můžete dovolit a které snižují vaše šance na převzetí nových vzrušujících rizik a příležitostí.

11. Přemýšlejte o tom, kdo jsou vaši přátelé

obklopte se úspěšnými lidmi

Obvykle se říká, že se stáváme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času ??. Když o tom přemýšlíte, dává to velký smysl. Řekněme, že se obklopujete přáteli, kteří mají velmi malá očekávání a malé finanční ambice. Většina vašich rozhovorů bude založena na průměrných věcech, díky nimž se nikam nedostanete.

Pokud si však uděláte čas na pravidelné setkání s podobně smýšlejícími lidmi, kteří jsou poháněni a mají dobrý finanční smysl, pak se vaše šance na úspěch dramaticky zvýší. Být mladý a 20 je čas snít o velkém a věnovat se novým nápadům. Najděte lidi, kteří sdílejí tuto vášeň a řídí se.

Nenechte si ujít: Chtěli byste tipy od někoho, kdo má hodnotu 88 miliard dolarů?

12. Vaše zdraví je důležité

Tvrdě pracovat a tlačit se, když jste mladí, je důležité, ale nikdy by to nemělo být obětováním vašeho vlastního zdraví a pohody. Místo toho byste měli dělat cvičení a zdravé stravování pravidelnou součástí vašeho životního stylu. To vám pomůže udržet vaše tělo a mysl ve skvělé kondici a připraví vás, když vám přijdou výzvy.

Potřebujete důkaz o důležitosti? Prostě promluvte s lidmi, které znáte a kteří trpí chronickými nemocemi nebo poruchami zdraví, které si sami způsobují. Zjistíte, že jejich životy se dramaticky změnily, jakmile se tyto zdravotní problémy dostaly do cesty. Umožňuje vám mnohem méně času soustředit se na jiné věci a začíná pohlcovat vaše nejcennější aktivum: čas.

13. Vytvořit, vytvořit, vytvořit!

vytváření a budování skvělých věcí

Ti lidé, kteří jsou úspěšní ve svých budoucích financích, jsou ti, kteří strávili celý život vytvářením a budováním skvělých věcí. Nezáleží ani na tom, co to je. Ať už je to společnost, charita, produkt nebo něco podobného. Bez ohledu na to, co to je, to, co postavili, je věc, která jim přinesla obrovskou finanční svobodu.

Proto byste měli neustále věnovat hodně svého soustředění a energie budování skvělých věcí. Nikdy nevíte, který nápad bude velkým hitem, ale přijdete o 100% záběrů, které nevytvoříte. Všechno se odvíjí od toho, že jsme otevřeni riskování a hledání nových příležitostí, jakmile budou k dispozici.

Viz také: Tato příručka k investování vám pomůže učinit lepší finanční rozhodnutí

14. Zaměřit se na dalších osm hodin ??

V typický den strávíte osm hodin prací, osm hodin spaním a osm hodin jinými věcmi. Čísla nejsou vždy na místě pro každého, ale obvykle jsou si docela blízká. Pokud tedy chcete maximalizovat svůj čas a vybudovat velké bohatství, musíte věnovat zvláštní pozornost tomu, co děláte v době, kdy nespíte nebo nepracujete.

Máte-li podnikatelský nápad, který chcete prosadit, mělo by se osm z těchto osmi hodin věnovat tomuto nápadu. I když do toho dáte čtyři nebo pět hodin denně, je tu někdo jiný, kdo věnuje více času stejné myšlence. Využijte tedy maximum času, který jste dostali, a jděte do toho, abyste v budoucnu sklízeli úspěch.

15. V práci jděte dál a dál

jít výše

Tento bod je téměř v rozporu s některými z dalších bodů uvedených v tomto článku, protože se do značné míry snaží podporovat nezávislost a tvrdě pracovat na svých vlastních nápadech. Je však hodně co říci o tom, že i ve své každodenní práci jdete nad rámec. Spíše než jen míchat a rušit celý den, měli byste dát 100% každý den a pokusit se vyniknout.

Použitím tohoto přístupu se naučíte mnohem víc a z role si vezmete mnohem víc. Je také zásadní pomoci vám rozvíjet vlastnickou mentalitu, kde můžete ovládat, jak úspěšná je každá část vašeho dne. Zjistíte také, že si začnete více užívat a jste schopni lépe ovlivňovat své okolí svou energií a nadšením.

16. Nenechte se zmást tím, kolik vám je let

Existuje příliš mnoho lidí, kteří obviňují svůj věk z toho, proč nezkouší novou příležitost. Existují lidé, kteří tvrdí, že jsou příliš mladí nebo nezkušení, aby něco vyzkoušeli. To je špatně. V druhém táboře jsou ti, kteří říkají, že jsou příliš staří a zaseknutí ve svých způsobech, jak začít něco nového nebo se pokusit něco postavit od nuly. To je také nepravdivé.

Ve skutečnosti nezáleží na tom, kolik máte let, abyste byli v něčem úspěšní. Pokud vám je 15 let a chcete začít vyrábět a prodávat věci, pak jděte do toho! Pokud máte 50 nebo 60 let a rozhodnete se, že se chcete vrátit do školy a rozvíjet nové dovednosti, udělejte to! Vždycky zbývá čas na změnu okolností, stačí umlčet pochybnosti. Nejlepší čas začít je dnes.

Podívejte se na tento článek: 7 kroků k dosažení vašich finančních cílů

17. Zdvojnásobte své silné stránky

dovednosti úspěšného investora

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak uspět v životě, jako je zahájení podnikání, je odevzdat co nejvíce své energie k tomu, abyste dělali něco, v čem jste skvělí. To neznamená zanedbávat všechno ostatní, protože stále můžete investovat čas do rozvoje těchto dovedností. Nebo ještě lépe, přivolat pomoc zvenčí od ostatních, kteří mají tyto dovednosti.

Pokud chcete, aby vaše podnikání uspělo, musíte něco udělat výjimečně dobře, takže byste měli být osobou, která se bude snažit o všechny své silné stránky a maximalizovat svůj talent a energii. Nedělejte si starosti se všemi ostatními, protože tyto věci se vyřeší a budou neseny tím, čeho dosáhnete soustředěním na to, v čem jste skvělí.

18. Pochopte, co vás vede k úspěchu

Samotná podstata stavby něčeho velkého znamená, že na této cestě budete čelit výzvám. Pokud budete mluvit s jakýmkoli úspěšným vlastníkem firmy, řeknou vám, že jim při cestě za to, že se dostali tam, kde jsou dnes, přišlo do cesty 1 001 věcí, ale to je nezastavilo. A abyste se dostali do těchto těžkých časů, musíte mít důvod dělat to, co děláte.

Pokud pracujete 16 hodin denně, abyste se naučili nové dovednosti nebo budovali svoji značku, musíte mít něco, co vás celou dobu motivuje a připomene vám, proč se trestáte. Pochopení toho, co vás pohání, je velmi osobní věc, takže si udělejte čas a nahlédněte hluboko do sebe a zjistěte, jaké jsou. Poté tyto věci omítněte, kamkoli můžete, aby vám byly připomenuty a posunuty vpřed.

Nenechte si ujít: Tony Robbins, muž, který vytváří a inspiruje k úspěchu

19. Vždy převezměte odpovědnost

převzít odpovědnost, finanční cíle

V návaznosti na předchozí bod je důležité si uvědomit, že život není dokonalý a někdy se stávají chyby a věci se zhoršují. Je možné, že zmeškáte termín zahájení nebo že investice nevyvstane tak, jak byste si přáli. Když k tomu dojde, neobviňujte ostatní.

Místo toho převezměte odpovědnost za selhání a přijměte jej jako svůj vlastní. Je to velmi zralá věc a je to zdaleka nejlepší způsob, jak růst jako jednotlivec. Nikdy v životě nikam nedojdete, pokud budete své chyby obviňovat i ostatní. Místo toho buďte tou osobou, která přebírá odpovědnost a učí se lekci pro příště.

20. Zaměření na stavební aktiva

Budování skutečného bohatství znamená uvědomit si, že musíte přestat pracovat pro peníze a nechat peníze pracovat za vás. K tomu může dojít, pouze pokud jste si udělali čas na vybudování svých aktiv. Aktiva jsou věci, jako jsou investice, podniky a nemovitosti. Věci, které vám každý měsíc vracejí hotovost, místo aby vám peníze vzaly.

Pokud si ve svém životě dokážete vybudovat značné množství aktiv, pak peníze nakonec nikdy nebudou problémem. Máte toho dost na pokrytí svých potřeb a nemusíte se bát, že strávíte tolik času prací. Pokud se chcete o tomto bodě dozvědět více, pak je skvělým místem k přečtení čtení Bohatý tati, chudý tati.

Mohlo by se vám také líbit: Přečtěte si tuto knihu a začněte se zaměřovat na aktiva!

Bonusový tip

převzít kontrolu nad svými financemi

Na závěr je třeba si uvědomit, že převzetí kontroly nad svými financemi by nemělo být považováno za práci. Místo toho se bavte ve všem, co děláte, a žijte život naplno. Není důvod, proč to nemůžete udělat, pokud se soustředíte na to, co máte rádi.

Nenechte si ujít: The Ultimate Guide to Forex Trading

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Zdroj: www.forbes.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me