Burza cenných papírů ve Velké Británii pro začátečníky 2021

Contents

Burza cenných papírů ve Velké Británii | Jak obchodovat s akciemi pro začátečníky 2021

Se sídlem ve Velké Británii a hledáte obchodování s akciemi? Přečtěte si našeho komplexního průvodce obchodováním na burze ve Velké Británii.

Obchodování s akciemi se liší od pouhého „nákupu“ akcií. Důvodem je, že budete spekulovat o tom, zda si myslíte, že vámi vybraná cena vzroste nebo poklesne. Pozici obchodování s akciemi můžete udržovat otevřenou několik dní nebo týdnů – ale ve většině případů minuty nebo hodiny.

Obchodování s akciemi je tedy krátkodobá investiční strategie, která se snaží zužitkovat neustále se měnící ceny akcií. Kromě toho budete mít také možnost použít pákový efekt až 1: 5 při obchodování s akciemi ve Velké Británii. To znamená, že můžete obchodovat s pětinásobkem částky, kterou máte na účtu obchodování s akciemi.

Měli bychom však zdůraznit, že většina britských obchodníků s akciemi s malými zkušenostmi nakonec přijde o peníze na první pokus. Proto jsme to dali dohromady velmi komplexní průvodce Burzovní obchodování ve Velké Británii.

Náš průvodce se zabývá podrobnostmi čeho obchodování s akciemi ve Velké Británii znamená, jak můžete vydělat nebo přijít o peníze, jaké strategie byste měli zvážit a jak najít vhodného britského makléře pro vaše potřeby. Provedeme vás také procesem otevření britského akciového obchodního účtu, zadání objednávky a nasazení strategie.

Stock Trading UK – obsah

Co je Stock Trading UK?

Jak funguje obchodování s akciemi ve Velké Británii?

Výhody obchodování s akciemi prostřednictvím britských CFD

Rizika obchodování s akciemi s pákovým efektem

Obchodovatelné akciové trhy

Jak vyděláváte peníze prostřednictvím obchodování s akciemi ve Velké Británii?

Strategie a systémy obchodování s akciemi ve Velké Británii

Důležitost výběru správné platformy obchodování s akciemi ve Velké Británii

Průvodce obchodováním na burze ve Velké Británii: Sečteno a podtrženo

Co je Stock Trading UK?

Jednoduše řečeno, obchodování s akciemi je proces obchodování s akciemi – například s těmi, které se nacházejí na Londýnské burze cenných papírů nebo NASDAQ. Vaším hlavním cílem je vydělat peníze. Chcete-li to provést, musíte předpovědět, zda se hodnota akcií zvýší nebo sníží.

To je pravda – nemá rád tradiční investování do akcií, obchodování s akciemi vám také umožňuje dosáhnout zisku, když hodnota společnosti klesá. Toto je ve světě obchodování známé jako „krátký prodej“.

Vrátíme-li se na okamžik k tradičním investicím do akcií, bude to často vidět, jak si investoři udrží své akcie několik let. Můžete si například koupit akcie BT v hodnotě 2 000 GBP a nechat je ve svém portfoliu růst.

Kromě toho byste snad sbírali nějaké čtvrtletní dividendy. Toto se označuje jako dlouhodobá strategie „nákupu a držení“.

Na druhém konci spektra bude obchodování s akciemi často vidět, že kupujete a prodáváte akcie po dobu několika hodin nebo dokonce minut. To znamená, že budete pronásledovat menší marže, ale mnohem častěji.

V některých případech britští obchodníci s akciemi přijmou strategii „swingu obchodování“, což znamená, že pozice může zůstat otevřená několik dní nebo týdnů. Ať tak či onak, obchodníci s akciemi zřídka zaujmou dlouhodobý přístup k investování.

Příklad obchodování s akciemi ve Velké Británii

Než se dostaneme k hlouposti, jak funguje obchodování s akciemi ve Velké Británii, pravděpodobně má smysl vás zasáhnout krátkým příkladem. To by mělo snad vyčistit mlhu, než vás zvedneme a přetížíme tě užitečnými informacemi!

 • Předpokládejme, že hledáte obchod ASOS akcie
 • V době obchodu jsou akcie ASOS oceněny na AIM na 4,60 GBP
 • Domníváte se, že akcie jsou silně podhodnoceny, a proto zadáte „objednávku nákupu“
 • Zadáním objednávky na nákup dáváte najevo své zvolené obchodní platformě, že si myslíte, že akcie ASOS porostou
 • Do obchodu vložíte celkem 200 liber
 • O několik dní později mají akcie ASOS hodnotu o 10% vyšší
 • Provedete hotovost ve svém obchodu – celkový zisk 20 £ (vklad 200 £ x 10% zisk)

Jak můžete vidět z výše uvedeného, ​​základní koncept obchodování s akciemi ve Velké Británii je ve skutečnosti velmi jednoduchý.

Pojďme se nyní podívat na příklad toho, jak může vypadat obchod s akciemi na krátký prodej, než vás přetížíme cennými informacemi!

 • Tentokrát hledáte obchod DALŠÍ akcie
 • V době obchodu jsou akcie NEXT na londýnské burze za 6,10 GBP
 • Domníváte se, že akcie jsou předražené, a proto – myslete na to, že jejich hodnota poklesne, a proto zadáte „objednávku nákupu“
 • Proto musíte zadat „prodejní objednávku“ na vámi vybraný obchodní web ve Velké Británii
 • Jste si v tomto obchodě velmi jistí, takže sázejte celkem 1 000 £
 • O několik dní později mají akcie NEXT hodnotu o 20% nižší
 • Provedete hotovost ve svém obchodu – celkový zisk 200 GBP (vklad 1 000 GBP x 20% zisk)

Pamatujte, že skutečnost, že akcie NEXT klesly o 20%, znamená, že jste dosáhli zisků 20% – při zadávání prodejní objednávky!

Jak funguje obchodování s akciemi ve Velké Británii?

britské akcie

Tato část našeho průvodce vám umožní jasně pochopit rozdíl mezi obchodováním s akciemi a investováním do akcií. Stručně řečeno, když nakupujete akcie od tradičního online brokera, získáte 100% vlastnictví akcií.

Jinými slovy, pokud do společnosti investujete 200 liber, ve skutečnosti vlastníte podíl 200 liber ve firmě. Na oplátku vám to dává určitá práva akcionářů – například možnost hlasovat na výročních valných hromadách.

Kromě toho budete mít také nárok na svůj podíl na jakýchkoli dividendách, které společnost vyplácí. To je třeba zaplatit v hotovosti současně se všemi ostatními akcionáři.

Jak již bylo řečeno, při obchodování s akciemi to budete dělat prostřednictvím kontraktů na rozdíly – nebo jednoduše CFD.

Obchodování s CFD akciemi

Ve své nejzákladnější formě jsou CFD finanční nástroje vytvářené a nabízené online obchodními platformami. Hlavní koncept spočívá v tom, že nástroj CFD bude „sledovat“ hodnotu aktiva v reálném čase.

Například:

 • Londýnská burza cenných papírů uvádí cenu 212 p Tesco akcie
 • Na vámi vybrané obchodní platformě jsou ceny CFD Tesco také za 212p
 • O několik hodin později se na londýnské burze kótují akcie Tesco za 219 p
 • Opět platí, že vámi vybraná obchodní platforma uvádí 219p na CFD Tesco

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​nezáleží na tom, co se děje s cenou příslušné akcie, CFD to bude zrcadlit jako za podobné. Díky tomu jsou CFD velmi atraktivní pro obchodníky s akciemi z několika důvodů.

Než se k tomu dostaneme, je důležité si uvědomit, že obchodováním CFD na akcie nebudete vlastnit podkladové akcie. Je to proto, že CFD není podloženo ničím hmatatelným. Místo toho CFD jednoduše sleduje hodnotu příslušné akcie.

Pokud jde o dividendy, zde se věci trochu komplikují. Jeho podstata je nicméně následující:

 • Některé obchodní platformy CFD upraví zůstatek na vašem účtu, když společnost vyplácí dividendy
 • Pokud jste dlouho na CFD akcií (což znamená, že si myslíte, že se jeho cena zvýší) a držíte si svoji pozici, když jsou vypláceny dividendy, částka se pozitivně projeví na vašem účtu
 • Pokud vám ale chybí CFD na akcie (což znamená, že si myslíte, že se jeho cena sníží), částka se negativně projeví na vašem účtu

Jinými slovy, ti, kteří krátce prodávají akciové CFD, pokryjí výplatu dividend pro ty, kteří budou dlouho.

Výhody obchodování s akciemi prostřednictvím britských CFD

V tomto bodě našeho průvodce pro obchodování s akciemi ve Velké Británii by vás mohlo znepokojovat, že nebudete vlastnit podkladové akcie. To by vás však nemělo znepokojovat, protože hlavním cílem při obchodování s akciemi je konzistentní dosahování malých a častých zisků.

To znamená, málokdy si úspěšní obchodníci s akciemi udrží pozici CFD otevřenou déle než pár měsíců. Ve skutečnosti – a jak jsme krátce zmínili dříve, většina obchodů otevírá a zavírá pozice s trváním dnů nebo hodin!

Z tohoto důvodu si nemusíte dělat starosti s vlastnictvím akcií, abyste dosáhli zisku. Níže však uvádíme některé z mnoha důvodů, proč se britští obchodníci s akciemi obracejí na CFD, aby realizovali své finanční cíle.

Rostoucí a klesající trhy

Pro nás v Trading Education je to zdaleka největší výhoda obchodování s CFD na akcie. Zjednodušeně řečeno, vždy budete mít na výběr, zda si vyberete dlouhý nebo krátký sortiment.

 • To znamená, že pokud si myslíte, že cena akcií vzroste, pak jde pouze o zadání nákupní objednávky.
 • Pokud si myslíte, že je akcie nadhodnocena, a tedy – její cena bude klesat, musíte zadat prodejní objednávku. Je to opravdu tak jednoduché.

Krátká prodejní stránka věcí otevírá zcela nový svět obchodních příležitostí, protože tradiční akcie vám umožňují profitovat pouze tehdy, když se trhy pohybují směrem nahoru.

Například se vraťte k finanční krizi z roku 2008. Na začátku roku, HSBC akcie byly oceněny na 871 p. Jen o 15 měsíců později byly stejné akcie oceněny cenou 371 p – což představuje pokles o 55%.

Nyní by akcionáři HSBC, kteří doufali v to nejlepší, během tohoto období ztratili značné množství peněz. Na druhou stranu by chytrí obchodníci s akciemi nepochybně akcie zkrátili. Přitom by dosáhli 15měsíčního zisku přes 55%.

To byl také případ koncem února 2020. Jakmile se na finančních trzích konečně dostaly nervozní pandemické záchvaty, následoval masový výprodej. Například 24. února byly akcie BP oceněny na 438p.

Jen o tři týdny později byly akcie oceněny na pouhých 233 procentech. To znamená, že akcie za méně než měsíc ztratily 46%. Zkušení obchodníci s akciemi by to znovu využili zadáním objednávky prodeje CFD na BP.

Nakonec už se nemusíte cítit zdrženlivě v době ekonomické nejistoty. Místo toho můžete profitovat z klesajících trhů ve formě obchodování s akciemi CFD.

Pákový efekt a marže

Když kupujete akcie v tradičním smyslu, máte jen jednu možnost, pokud jde o sázky. To znamená, že pokud máte na účtu obchodníka s cennými papíry 500 GBP, můžete si koupit pouze akcie v hodnotě 500 GBP – a nic víc.

V případě obchodování s akciemi prostřednictvím CFD však máte možnost využít pákový efekt. Jednoduše to znamená, že můžete obchodovat s více, než kolik máte na svém britském obchodním účtu.

Existuje několik způsobů, jak vypočítat pákový efekt. Nejjednodušší je zobrazit to jako poměr. Například britské předpisy (ESMA) umožňují při obchodování s akciemi využívat pákový efekt až 1: 5. To znamená, že zůstatek na účtu 500 GBP umožní obchodování s kapitálem 2 500 GBP. Ostatní třídy aktiv, například forex, zlato a indexy – přicházejí s ještě vyššími limity.

Klíčovým bodem je zde, že pákový efekt vám dá skutečnou šanci vydělat si na živobytí z obchodování s akciemi, i když máte k dispozici jen malé množství kapitálu. S tím bylo řečeno, že pákový efekt také přichází s přidaným rizikem ztráty více peněz, než jste doufali.

Než se k tomu dostaneme, prozkoumejme, jak pákový efekt ve skutečnosti funguje při používání britské platformy obchodování s akciemi.

 • Rozhodli jste se jít dál Marks a Spencer akcie
 • Vsadíte 200 liber a použijete pákový efekt 1: 5
 • Později v obchodní den se akcie Marks a Spencer zvýšily o 5%
 • Při vkladu 200 GBP byste vydělali pouhých 10 GBP (200 GBP x 5%)
 • Ale když jste použili páku 1: 5, váš zisk 10 £ se vynásobí faktorem 5
 • Váš celkový zisk z tohoto obchodu Marks and Spencer je tedy 50 GBP

Je důležité si uvědomit, že obchodováním s akciemi s pákovým efektem ve Velké Británii riskujete likvidaci. Jak to funguje, vysvětlíme v následující části.

Rizika obchodování s akciemi s pákovým efektem

Při dodržení stejného příkladu jako výše jste dokázali pomocí vkladu 1: 5 proměnit vklad 200 GBP na objednávku nákupu 1 000 GBP. 200 liber, které jste riskovali, je takzvaná „marže“.

Pro ty, kteří nevědí, je marže jednoduše bezpečnostní záloha, kterou dáte své vybrané platformě obchodování s akciemi, zatímco váš otevřený obchod je otevřený. V tomto příkladu to představuje marži 20% (200 GBP z 1 000 GBP).

Nyní riskujete ztrátu této marže 200 £, pokud vaše pozice půjde proti vám o více, než máte na marži. Jinými slovy, dlouho jste šli na akcie Marks a Spencer, takže pokud akcie klesnou o 20% nebo více, ztratíte marži 200 GBP v plné výši.

To znamená, že jste byli zlikvidováni.

Likvidační bod se bude lišit v závislosti na tom, jak velkou páku použijete. Pokud jste například vsadili 200 GBP s pákovým efektem 1: 3, znamená to, že obchodujete s 600 GBP. Z hlediska marže to činí 33,3% (200 GBP z 600 GBP). Pokud by se váš obchod s pákovým efektem 1: 3 posunul proti vám o 33,3%, ztratil byste svůj vklad ve výši 200 GBP.

Dobrou zprávou je, že existují dva způsoby, jak se vyhnout likvidaci:

 1. Ve svém pákovém obchodu jste nastavili příkaz stop-loss. Tím se uzavře objednávka, pokud je spuštěna vámi zvolená stop-loss cena. O objednávkách stop-loss a dalších nástrojích pro řízení rizik hovoříme později.
 2. Před likvidací přidáte další prostředky na svůj maržový účet. Získáte tak více prostoru pro dýchání v naději, že se pozice otočí a posune zpět ve váš prospěch.

Obchodovatelné akciové trhy

Pokud používáte tradičního online obchodníka s cennými papíry, může vám být omezeno, jaké akcie si můžete koupit, Jistě, můžete investovat do akcií a akcií FTSE 100 kótovaných na NYSE a NASDAQ. Přístup na jiná, méně likvidní tržiště však nemusí být možný.

To je v příkrém kontrastu s tím, jak fungují weby pro obchodování s akciemi ve Velké Británii. To znamená, že při obchodování s akciemi prostřednictvím CFD budete mít přístup na tisíce trhů napříč hromadami britských a mezinárodních burz..

Důvodem je, že britský web pro obchodování s akciemi nemusí usnadňovat nákup akcií. Vytvoření trhu CFD naopak znamená, že nástroj může sledovat prakticky jakoukoli akci, která je veřejně kótována.

Předpokládejme například, že se rozhodnete obchodovat s akciemi s populárním makléřem FCA eToro. Přitom budete mít přístup k více než 1700 akcím ze 17 různých trhů. Kromě Velké Británie to zahrnuje vše od Francie a Saúdské Arábie po Hongkong a USA.

Poznámka: Všech 1700+ akcií na eToro lze zakoupit v tradičním smyslu a obchodovat prostřednictvím CFD.

Připraveni se ponořit do akciový trh?

zobrazit všechny akcie

Konkurenční poplatky

Ačkoli později podrobněji pokryjeme poplatky za obchodování s akciemi ve Velké Británii, je důležité rychle si uvědomit, že platformy CFD jsou obvykle mnohem nákladově efektivnější ve srovnání s tradičními makléři obchodujícími s akciemi.

Opět je to proto, že podkladová akcie neexistuje. Jednoduše řečeno, to znamená, že v mnoha případech – nástroj můžete koupit a prodat bez placení provize. Místo toho pravděpodobně zaplatíte malý poplatek, který je zabudován do spreadu.

Například můžete obchodovat s akciemi bez provize na eToro – kde spready na hlavních trzích jsou obvykle nižší než 0,25%. Na druhém konci stupnice vám makléři ze staré školy často účtují paušální poplatek za nákup akcií ve Velké Británii. To se může pohybovat od 5 do 15 GBP za obchod.

Jak vyděláváte peníze prostřednictvím obchodování s akciemi ve Velké Británii?

vydělávejte peníze obchodováním s akciemi ve Velké Británii

Jednoduše řečeno, abyste mohli vydělávat peníze obchodováním s akciemi ve Velké Británii, musíte předpovědět, zda hodnota akcií poroste nebo poklesne. Správnou predikcí a tím – uzavřením své pozice na více, než jste původně začali, dosáhnete zisku. A samozřejmě – pokud spekulujete nesprávně, bude to mít za následek ztrátu.

Je obchodování na burze ziskové?

Ano, obchodování s akciemi může být velmi ziskové, pokud víte, co děláte.

Nejúčinnějším způsobem, jak posoudit své zisky a ztráty, je spočítat svůj vklad proti zvýšení nebo snížení vaší pozice z hlediska procenta. Pokud například vložíte 100 GBP a vaše pozice obchodování s akciemi se zvýší o 10%, vydělali jste 10 GBP.

V jiném příkladu, pokud jste krátce prodali akci a ta poklesla o 20%, pak by z vašich 500 GBP vydělalo 100 GBP. Pokud byste pak na tento obchod uplatnili pákový efekt 1: 5, vaše zisky by se zesílily na 500 GBP.

Pokud jde o to, kolik můžete vydělat obchodováním s akciemi ve Velké Británii, na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Koneckonců to může záviset na:

 • Kolik vložíte do každého obchodu
 • Jakou páku použijete na každý obchod, pokud existuje
 • Jaké procentní zisky jste během měsíce dosáhli
 • Jaké poplatky jste zaplatili za vybraný web pro obchodování s akciemi ve Velké Británii
 • Jaké nástroje pro řízení rizik jste měli zavedené

Celkově byste se měli snažit budovat svůj kapitál pro obchodování s akciemi pomalu, na rozdíl od toho, že budete od prvního dne chodit do gung-ho. Pokrýváme některé strategie řízení rizik, které můžete nasadit později v této příručce.

Přečtěte si více: Nejlepší akcie ke koupi hned teď

Zadání objednávky obchodování s akciemi ve Velké Británii

zadání obchodní objednávky

Než si otevřete účet na britské burzovní platformě pro obchodování s akciemi, musíte se nejprve vypořádat s zadáváním objednávek. Ve své nejzákladnější formě to umožňuje brokerovi vědět, s jakou akcií chcete obchodovat a jak plánovat zisk z vaší predikce.

Níže uvádíme seznam nejdůležitějších objednávek obchodování s akciemi, kterým musíte porozumět.

1. Objednávky nákupu / prodeje

V této příručce jsme několikrát zmínili objednávky na nákup a prodej, takže nemusíme zacházet příliš podrobně. Klíčovým bodem je, že váš výběr pokynů k nákupu nebo prodeji sděluje makléři, kterým směrem si myslíte, že cena akcií půjde.

Jak již bylo uvedeno, nákupní objednávka znamená, že si myslíte, že hodnota akcií vzroste. Objednávka prodeje na druhé straně naznačuje, že si myslíte, že cena akcií poklesne.

Nezapomeňte, že každý obchod, který zadáte, bude vyžadovat objednávku na nákup i na prodej. Důvodem je, že opačné pořadí, ve kterém jste se původně umístili, je vyžadováno, pokud chcete ukončit obchod.

Pokud například otevřete objednávku na nákup a chcete uzavřít obchod, musíte zadat objednávku na prodej. A naopak – pokud zadáte s prodejní objednávkou, musíte ji uzavřít s nákupní objednávkou.

2. Tržní / limitní objednávky

Všechny britské burzovní weby / platformy pro obchodování s akciemi vám dávají možnost zadat tržní objednávku nebo limitní objednávku. A to s ohledem na cenu, kterou chcete vstoupit na trh.

V případě a tržní objednávka, britská platforma pro obchodování s akciemi provede vaši objednávku za další dostupnou cenu. To znamená, že vaše objednávka vstoupí na trh okamžitě, i když to může být za cenu, která je o něco vyšší nebo nižší než cena, kterou vidíte na obrazovce. Je to proto, že ceny akcií se mění s každou sekundu.

Například:

 • Chcete obchodovat Unilever akcie – které mají v současné době cenu 4,70 GBP
 • Podle vaší analýzy trhu si myslíte, že v průběhu příštích hodin budou hodnoty akcií růst
 • Jako takový zadáte objednávku nákupu
 • Chcete, aby se pozice otevřela okamžitě, abyste se rozhodli pro tržní objednávku
 • Zprostředkovatel provede vaši objednávku na nákup za méně než několik sekund za cenu 4,69 GBP

Jak vidíte z výše uvedeného, ​​podle neustále se měnících tržních podmínek jste dostali cenu těsně pod to, co jste viděli na obrazovce. Stejně tak cena, kterou jste získali ze své tržní objednávky, mohla být těsně nad 4,70 GBP.

V případě a omezit objednávku, to vám umožní určit přesnou cenu, kterou chcete, aby váš poskytovatel obchodování s akciemi ve Velké Británii provedl pozici.

Například:

 • Pojďme se držet stejného výše uvedeného příkladu Unilever akcie mají cenu 4,70 GBP
 • Tentokrát však nechcete vstoupit na trh, dokud akcie nedosáhnou 4,90 GBP
 • Důvodem je to, že chcete od trhů potvrdit, že vaše předpověď vzestupného trendu je správná
 • Jako takový zadáte objednávku s limitem nákupu na 4,90 GBP
 • O několik hodin později jsou akcie Unileveru oceněny na 4,90 GBP, takže se vaše objednávka limitu nákupu shoduje a tedy – vaše pozice je aktivní

Jak jste možná uhodli, vaše limitní objednávka bude aktivní pouze v případě, že bude splněna zadaná cena. Pokud tomu tak není, zůstane limitní objednávka nevyřízená, dokud ji nezrušíte.

3. Stop-Loss příkazy

Nedělejte si s tím chybu – stop-loss příkazy jsou zásadní při online obchodování s akciemi ve Velké Británii. Důvodem je, že vám umožňují omezit částku, kterou můžete potenciálně ztratit z obchodu.

Například pokud chcete zajistit, aby váš obchod s akciemi nepřinesl ztrátu více než 4%, můžete dát svému brokerovi pokyn, aby uzavřel obchod, pokud pozice klesne červeně o 4%.

Pak, pokud by akcie nadále klesaly – z vaší strany by to nevadilo. Nakonec jste také uzavřeli obchod a omezili jste ztráty na 4%.

Zde je příklad toho, jak můžete efektivně nasadit příkaz stop-loss a omezit tak ztráty při obchodování s akciemi.

 • Chcete obchodovat Diageo akcie – jejichž cena je na Londýnské burze cenných papírů 25 GBP
 • Myslíte si, že se cena zvýší, zadáte objednávku
 • Avšak s plným uznáním, že vaše předpověď nemusí jít do plánu, chcete zmírnit své ztráty na 5%.
 • 5% z ceny akcií v hodnotě 25 GBP činí 1,25 GBP
 • Proto musíme nastavit náš příkaz stop-loss na 23,75 GBP (25 GBP – 1,25 GBP)

Jakmile umístíte svůj obchod, můžete si být jisti, že nepřijdete o více než 5%. Je to proto, že jakmile akcie Diageo klesnou na 23,75 GBP, vámi vybraný web pro obchodování s akciemi ve Velké Británii uzavře pozici.

Zaručené příkazy Stop-Loss

V převážné většině případů váš broker provede váš příkaz stop-loss, pokud a kdy je spuštěna zadaná cena. Při použití mimořádně neobvyklých tržních podmínek však existuje velká šance, že k tomu nedojde.

Může to být proto, že akcie rostou nebo klesají takovou parabolickou rychlostí, že se vaše objednávka neshoduje s trhy. S tím bylo řečeno, že některé platformy obchodování s akciemi ve Velké Británii nabídnou „zaručený“ příkaz stop-loss.

Jedná se o doplňkovou službu, která bude vyžadovat mírně vyšší obchodní poplatek / provizi, kterou byste obvykle platili. Na druhou stranu to zaručuje, že vaše objednávka stop-loss bude spárována bez ohledu na to, co se stane.

Pravděpodobně si s tím nebudete muset dělat starosti, pokud se chystáte obchodovat s hlavními akciemi, jako jsou akcie na FTSE 100 nebo Dow Jones. Je to proto, že tyto akcie těží z hromady likvidity a volatilita je relativně nízká. Je však třeba mít na paměti – zejména pokud chcete obchodovat s akciemi na rozvíjejících se trzích.

4. Objednávky se ziskem

Objednávky se ziskem vám umožňují stanovit cenový cíl na vaší pozici obchodování s akciemi. Pokud se se zadanou cenou trhy následně vyrovnají, váš makléř vaši pozici automaticky uzavře. Tímto způsobem můžete uzamknout své zisky, aniž byste museli ručně sedět u svého zařízení.

Zde je příklad toho, jak to funguje:

 • Pojďme se držet stejného příkladu jako výše, kde jste zadali objednávku na nákup Diageo akcie po 25 £
 • Již jste nastavili příkaz stop-loss, abyste neztratili více než 5%
 • Pokud jde o váš ziskový cíl v tomto obchodu, chcete vydělat 15%
 • 15% z ceny akcie 25 GBP činí 3,75 GBP
 • Proto musíme nastavit náš příkaz stop-loss na 28,75 GBP (25 GBP + 3,75 GBP)

Klíčové je, že důrazně doporučujeme, abyste při obchodování s akciemi ve Velké Británii nasazovali jak příkazy stop-loss, tak take-profit. Nejen, že to odstraní potřebu uzavřít pozici sami, ale také vám umožní stanovit jasné vstupní a výstupní cíle před spuštěním obchodu.

To je samo o sobě účinná strategie ke zmírnění rizika, kterou používají prakticky všichni ostřílení obchodníci s akciemi. Podle výše uvedeného příkladu sdílení Diageo se na něm může stát jen jedna ze dvou věcí.

 • Pokud je vaše předpověď správná a akcie Diageo se pohybují nahoru, váš obchod bude uzavřen, když akcie dosáhnou 28,75 GBP. To přinese 15% zisk podle vaší objednávky zisku.
 • Pokud je vaše předpověď nesprávná, bude váš obchod uzavřen, pokud cena dosáhne 23,75 GBP – podle vaší objednávky stop-loss. To přinese 5% ztrátu.

5. Trailing Stop-Loss Orders

Přestože „koncové“ příkazy stop-loss mohou chvíli trvat, než se dostanete do hlavy, nabízejí skutečně efektivní způsob uzavírání pozic, které jsou aktuálně v zisku.

V nejzákladnější formě se koncové příkazy stop-loss upraví pokaždé, když se vaše pozice na obchodování s akciemi zvýší. To vám umožní udržet pozici otevřenou tak dlouho, dokud trend bude pokračovat.

Například:

 • Váš obchod s akciemi je aktuálně v zelené hodnotě o 15%
 • Se svými zisky jste do určité míry spokojeni, ale zatím nechcete zavřít pozici. Nakonec mohly akcie nadále růst, což znamená ještě větší zisk.
 • Jako takový nastavíte vaši objednávku stop-loss na 5%
 • To znamená, že od tohoto okamžiku nemůžete ztratit více než 5% ze zisků, které jste již dosáhli
 • Rozhodující je, že pokud akcie budou i nadále růst, stejně jako koncové stop-loss ceny

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat, je, že koncové stop-loss ceny se budou nadále zvyšovat v souladu s vaší ziskovou pozicí.

Pokud se však akcie přesunou opačným směrem, vaše koncová stop-loss cena zůstane tam, kde je. To opět zaručuje, že v obchodu zůstanete, ale že budete chránit část zisků, které jste již dosáhli.

Připraveno k zahájení obchodování Zásoby?

Strategie a systémy obchodování s akciemi ve Velké Británii

strategie obchodování s akciemi ve Velké Británii

Takže teď, když znáte důležitost objednávek obchodování s akciemi, musíme nyní prozkoumat, jaké strategie a systémy máte k dispozici.

Druhy strategií obchodování s akciemi

Existuje mnoho způsobů, jak můžete obchodovat s akciemi ve Velké Británii. To se z velké části soustředí na dobu, po kterou si pozici ponecháte otevřenou.

Čím kratší je pozice, kterou si ponecháte otevřenou, tím menší budou pravděpodobně vaše ziskové cíle. Je to proto, že akcie se mohou pohybovat pouze o určitou částku za jediný den obchodování.

Níže uvádíme seznam nejběžnějších typů strategií obchodování s akciemi ve Velké Británii.

Denní obchodování s akciemi

V denním obchodování s akciemi budete muset být superaktivní. To znamená, že většina denních obchodníků umisťuje každý den několik akciových pozic. Jádrem této strategie je to, že si jen zřídka – pokud vůbec, udržíte pozici otevřenou po standardních tržních hodinách.

Místo toho můžete umístit obchod a poté jej o několik hodin nebo dokonce minut zavřít. Například u akcií Royal Mail můžete zaznamenat krátkodobou příležitost obchodování s akciemi. Můžete zadat objednávku a poté ji zavřít o hodinu později se ziskem 1,3%.

Jak si dokážete představit, nezbohatnete, když vyděláte pouze 1,3%. Myšlenka denního obchodování je však taková, že budete mít menší zisky, ale mnohem častěji, než byste získali u jiných forem obchodování s akciemi.

Swing obchodování s akciemi

Swingové obchodování je také krátkodobou strategií. Na rozdíl od svého protějšku denního obchodování však neexistuje požadavek na otevření a uzavření pozice ve stejný den. Místo toho budete mít tolik flexibility, kolik uznáte za vhodné.

Například zatímco jeden obchod s akciemi může zůstat otevřený několik dní, další může zůstat ve hře několik týdnů. Ve většině případů si obchodník s houpačkou neudrží svoji pozici otevřenou déle než pár měsíců. Cokoli navíc a byli byste považováni za tradičního investora „buy and hold“.

Nejdůležitějším konceptem obchodování na burze je, že se budete snažit zůstat v tomto trendu co nejdéle.

Například:

 • Obchodujete Facebook akcie s britskou platformou obchodování s akciemi
 • Máte aktivní nákupní objednávku, která je aktuálně 25% zeleně
 • Cítíte, že vzestupný trend se chýlí ke konci, a tak své zisky uzamknete objednávkou na prodej
 • Vaše předpověď je správná a Facebook se sdílí a nyní se pohybuje na jih
 • Aby toho bylo možné využít, pak zadáte další prodejní objednávku, abyste zachytili sestupný trend

Rozhodující je, že britští obchodníci s houpačkami nemají žádné emocionální vazby na žádnou z akcií, které nakupují a prodávají. Místo toho se jen snaží sledovat širší tržní trendy.

Skalpování zásob

Ačkoli by to mohlo znít poněkud zjevně, obchodníkům se skalpováním jde jen o jednu věc – uzavření obchodu se ziskem. Co však oddělovače od sebe odlišuje, je to, že chtějí těžit z velmi malých cenových pohybů na akciích – ještě více než u denních obchodníků.

Jinými slovy, zatímco denní obchodníci mohou vstupovat do 2/3 pozic denně, scalperi mohou vstoupit do desítek. Hlavní věcí, které chtějí dosáhnout, je koupit a prodat akcie, které zůstávají v omezeném rozsahu. Předpokládejme například, že GlaxoSmithKline akcie se již několik hodin obchodují mezi 13,90 GBP a 14,03 GBP.

To představuje cenové rozpětí pouze 1%. Dokud budou akcie v tomto rozmezí stoupat a klesat, bude se scalper dívat na hromadu objednávek na nákup a prodej.

Rozhodující je, že úrovně zisku na každé z těchto pozic budou pravděpodobně nižší než 0,1%. Ale protože scalper umisťuje tak velké množství pozic, tyto zisky se mohou a budou velmi rychle sčítat.

Správa bankrollu

Správa vašeho obchodního kapitálu je velmi důležitá. Koneckonců, dlouhodobým cílem musí být soustavný růst tohoto kapitálu, a tedy – umožnit vám něco vydělat na živobytí z vašich snah o obchodování s akciemi ve Velké Británii.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak měřit vaši schopnost chránit váš obchodní bankroll, je posoudit vaše „maximální čerpání“ procento. To se jednoduše týká největšího poklesu kapitálu, se kterým jste se setkali v jednom období – řekněme za měsíc.

Například:

 • V 1. a 2. měsíci vyděláte 10%, respektive 15%
 • Váš obchodní kapitál nyní činí 5 000 GBP
 • Ale do konce 3. měsíce se váš kapitál snížil na 4 000 GBP
 • To znamená, že vaše maximální čerpání je 20%

Nakonec je samozřejmé, že obchodníci s největší averzí k riziku zajistí, že jejich maximální procento čerpání zůstane nízké. Ve skutečnosti, pokud to překročí 10%, možná budete muset přehodnotit své chápání řízení rizik.

Riziko a odměna

Každý obchod s akciemi, který umístíte, přijde s vlastním poměrem rizika a odměny. Zjednodušeně to lze kvantifikovat položením otázky, jaké riziko jste ochotni podstoupit, abyste dosáhli určitého cíle zisku.

U tohoto neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo. Mnoho zkušených obchodníků se ale snaží vydělat alespoň trojnásobek částky, kterou riskují při obchodování. Toto se označuje jako poměr rizika a odměny 1: 3. Podívejme se na praktický příklad toho, jak to funguje:

 • Chcete podat objednávku na nákup akcií Waitrose, protože si myslíte, že se cena v příštích několika hodinách zvýší
 • Do obchodu vložíte celkem 500 £
 • Pokud vezmete poměr rizika a odměny 1: 3, hledáte zisk 3%
 • V librách a centech to znamená cíl zisku ve výši 15 GBP (500 GBP x 3%)
 • Z hlediska vašeho rizika je to 1%
 • Při sázce 500 £ je nejvíce, co jste ochotni prohrát, 5 £

Jak můžete vidět z výše uvedeného, ​​nasazením příslušných objednávek (obchodní pokyny jsme v této příručce podrobně rozebírali dále), z tohoto obchodu dojde pouze k jedné ze dvou věcí. Buď vyděláte 15 GBP (3%), nebo ztratíte 5 GBP (1%). To vám umožní stanovit jasné cíle, pokud jde o maximální riziko a potenciální odměny.

Abychom objasnili, při přístupu k riziku / odměně v poměru 1: 3 potřebujete pouze 1 z každých 4 obchodů, abyste vrátili zisk, abyste dosáhli rentability. To znamená „poměr výher“ pouhých 25%.

Například:

 • Obchod 1: – 5 GBP
 • Obchod 2: – 5 GBP
 • Obchod 3: – 5 GBP
 • Obchod 4: 15 liber

Jak je uvedeno výše, 3 obchody ztratily celkem 15 GBP, a čtvrtý pak vydělal 15 GBP – vaše čisté zisky se zvýšily na 0 GBP. Rozhodující je, že když budete mít stále větší znalosti o tom, jak číst a analyzovat technická / základní data (kterým se věnujeme v níže uvedené části), očekávali byste, že bude poměr výhry větší než 25%!

Základní výzkum

Existují dva hlavní segmenty výzkumu, které můžete podniknout při pokusu o pochopení budoucího směřování akcií. Skládá se z technické analýzy a základního výzkumu. V této části budeme diskutovat o druhém.

Základní výzkum je tedy proces udržování přehledu o skutečných událostech a o tom, jak mohou tyto události ovlivnit cenu akcie. V nejzákladnější podobě, pokud společnost zveřejní svůj čtvrtletní výkaz zisků a výsledky budou horší, než se očekávalo, měli byste očekávat pokles ceny akcií.

V podobném příkladu může společnost oznámit, že právě získala novou lukrativní smlouvu s vládou. Ve světle tohoto pozitivního vývoje zpráv hodnota akcií pravděpodobně vzroste.

Je třeba poznamenat několik důležitých bodů o základním výzkumu v kontextu obchodování s akciemi. Za prvé, denní obchodníci a skalpeři věnují malou pozornost základům. Koneckonců, zůstávají v obchodu za tak malou částku.

Zadruhé může být obtížné průběžně sledovat finanční zprávy. Jako takový byste měli využívat platformu jako Yahoo Finance, abyste zajistili, že budete držet krok s klíčovým vývojem na trhu.

Kromě toho můžete zvážit použití ekonomického kalendáře. Zobrazí se data a časy klíčového vývoje na akciových trzích – například zprávy o výnosech společnosti nebo jednání centrálních bank.

Technická analýza

Pokud hledáte obchodování s akciemi ve Velké Británii na rozdíl od investování do akcií na několik měsíců nebo let, je důležité, abyste se naučili provádět technickou analýzu. Jak název napovídá, budete analyzovat technické cenové grafy s ohledem na hledání trendů.

Jakmile najdete potenciální trend při tvorbě, budete moci zadat příslušnou obchodní objednávku.

Abyste pomohli s procesem analýzy, budete muset pochopit, jak používat technické ukazatele. Jedná se o obchodní ukazatele, které hledají konkrétní metriky – například volatilitu nebo úroveň podpory / odporu.

Vzhledem k tomu, že existuje více než sto technických indikátorů používaných profesionály v obchodování s akciemi ve Velké Británii, nemohli jsme vypsat všechny. Níže však diskutujeme tři technické ukazatele, které můžete začít používat hned teď – v neposlední řadě proto, že jsou do jisté míry vhodné pro začátečníky.

Klouzavé průměry

Tento indikátor zkoumá průměrnou cenu akcie za určité časové období. Nejvyužívanějším časovým rámcem je 100denní a 200denní klouzavý průměr.

Oba výše uvedené klouzavé průměry budou představovány čarou v příslušném grafu cen akcií.

Teoreticky, pokud je aktuální stav akcií nad 100denním i 200denním klouzavým průměrem, pak je sentiment trhu vůči společnosti silný. To zase znamená, že prudký nárůst cen je buď aktuálně na místě, nebo k němu dojde velmi brzy.

Na druhou stranu, pokud je aktuální cena akcií pod 100denním a 200denním průměrem, znamenalo by to, že investoři jsou pro společnost medvědí..

Indikátor relativní síly (RSI)

Indikátor relativní síly (RSI) se měří v procentech – od 0 do 100. Konkrétně se zaměřuje na aktuální tržní akci u akcií z hlediska objemu kupujícího / prodávajícího. Jednoduše řečeno, pokud existuje více kupujících než prodávajících o značné množství, pak by akcie mohly být překoupeny.

To zase znamená, že by mohlo dojít ke krátkodobé korekci trhu. To znamená, že cena dočasně půjde na jih, dokud se trend neobnoví. Pokud by tomu tak bylo, pak by RSI přineslo procento 70% nebo více.

Pokud je naopak podíl RSI na 30% nebo méně, mohlo by to znamenat, že akcie jsou překoupeny. To znamená, že zatímco akcie mohou mít prodloužený sestupný trend, krátkodobá korekce trhu by mohla přijít do hry. Pokud ano, pak se cena akcií dočasně zvýší, než obnoví sestupný trend.

Klouzavý průměr konvergenční divergence (MACD)

MACD indictor, obchodování s akciemi

Klouzavý průměr konvergenční divergence (MACD) – výrazný MAC-D, nám umožňuje vyhodnotit dynamiku ceny akcií. Zejména se zaměřuje na aktuální sílu a trvání trendu.

Předpokládejme například, že akcie HSBC vzrostly za pouhé dva týdny obchodování o 9%. Může být obtížné zjistit, zda je tento trend krátkodobý nebo zda je známkou toho, že populace jsou nyní v dlouhodobější fázi obnovy.

Použitím MACD může tento technický indikátor osvětlit výše uvedený hlavolam.

Podstatné je, že pokud je MACD nad aktuální signální linkou, znamená to, že obchodníci by si akcie měli koupit. Naopak, pokud je MACD pod signální linkou, měli by obchodníci hledat krátký prodej.

Připraveno k obchodování zásoby?

Automatizované a poloautomatické obchodování s akciemi

Jak jste možná uhodli, budete muset věnovat značné množství času jak technickému, tak základnímu výzkumu. To by vás nemělo odradit od účasti na britské scéně obchodování s akciemi.

Koneckonců, jakmile se naučíte, jak efektivně analyzovat hodnotu akcie, dáte si nejlepší možnou šanci dlouhodobě dosahovat konzistentních zisků. Na druhou stranu to může být frustrující, pokud máte velký zájem začít obchodovat s akciemi ve Velké Británii, ale nevíte, jak určit budoucí hodnotu akcie.

Budete riskovat své vlastní peníze, takže každá vaše nesprávná spekulace bude mít za následek finanční ztrátu. Příliš mnoho z těchto ztrátových pozic pravděpodobně uvidí, že své boty na obchodování s akciemi nadobro zavěsíte.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, někteří nováčtí obchodníci s akciemi ve Velké Británii se obrátí k formě automatizovaného obchodování. To znamená, že budete dostávat pomoc od třetí strany. Možnými způsoby, jak se v tomto ohledu vydat, jsou signály obchodování s akciemi (poloautomatizované), roboty pro obchodování s akciemi (plně automatizované) nebo využití nástroje pro obchodování s kopiemi (plně automatizované).

Signály obchodování s akciemi

Na scéně online investic existují stovky poskytovatelů, kteří nabízejí signály obchodování s akciemi. Poskytovatel vám v zásadě zašle obchodní návrh, který vám dá vědět, jaké objednávky máte zadat.

Návrh může být na zadní straně zkušeného obchodníka s akciemi, který provedl technickou a / nebo základní analýzu. Nebo to může být automatizovaná služba, která využívá algoritmy a strojové učení.

Ať tak či onak, váš signál obchodování s akciemi může vypadat takto:

 • Skladem: Jablko
 • Objednat: Prodat
 • Důvod: RSI pod 30%
 • Vstup: 118,00 $
 • Stop-Loss: 119,18 $ (1%)
 • Zisk: $ 113,28 (3%)

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​signály obchodování s akciemi ve Velké Británii vám poskytnou všechny nezbytné příkazy, které je třeba provést. To zase znamená, že od vás není požadováno, abyste prováděli jakýkoli vlastní výzkum.

Poznámka: Signály obchodování s akciemi ve Velké Británii by neměly být považovány za náhradu učení technické a fundamentální analýzy. Koneckonců, spoléháte se na to, že třetí strana bude analyzovat budoucí směr akcií, na rozdíl od toho, abyste sami činili rozhodnutí o averzi k riziku.

Akciové obchodování roboty

Roboti pro obchodování na burze jsou pokročilé softwarové soubory, které můžete nainstalovat na platformy třetích stran, jako je MetaTrader 4 a 5.

Tento software je podporován algoritmy, které budou skenovat akciové trhy vaším jménem. Pokud a kdy si algoritmus všimne obchodní příležitosti, zadá požadované příkazy. Hlavní výhodou používání robota pro obchodování s akciemi ve Velké Británii je, že můžete aktivně obchodovat 100% pasivně.

Navíc je robot naprogramován tak, aby dodržoval řadu předdefinovaných pravidel – to znamená, že zde není prostor pro bezohledná nebo emocionální rozhodnutí. Na druhou stranu by měli být roboti obchodování s akciemi využíváni s maximální opatrností.

Koneckonců, dovolujete softwaru získat přístup k vašemu obchodnímu kapitálu a tedy – zadávat objednávky nákupu a prodeje vaším jménem. Není proto neobvyklé, že robot spálí celý váš bankroll, pokud nebyl nastaven správně.

Akciové roboty navíc nemají kapacitu interpretovat finanční zprávy. Opět je pouze pověřeno dodržováním podmínek „co kdyby“, které vývojář naprogramoval.

To znamená, že cena akcií může být silně ovlivněna nedávným příběhem zpráv, ale robot si toho nebude vědom! Měli bychom také vyjasnit, že v online prostoru existují tisíce takzvaných „ziskových“ poskytovatelů robotů, kteří nejsou ničím jiným než podvody.

Na svých webových stránkách zveřejní odvážná tvrzení o tom, jak prostřednictvím svého robota vydělat bohatství. Zřídka však existuje způsob, jak si to nezávisle ověřit, takže buďte opatrní. To je důvod, proč dáváme přednost funkci Copy Trading u brokera regulovaného FCA eToro, kterému se věnujeme v sekci níže.

Regulovaný nástroj pro obchodování s kopiemi

Pokud chcete těžit ze skutečně pasivní cesty obchodování s akciemi, ale zároveň se chcete vyhnout poskytovatelům robotů rouge, doporučujeme navrhnout zvážení eToro. Tento plně licencovaný makléř nabízí funkci nazvanou Copy Trading, která vám umožňuje investovat peníze do osvědčeného britského obchodníka s akciemi.

Tento obchodník poté bude vaším jménem nakupovat a prodávat akcie 100% transparentním způsobem. Za používání této funkce nejsou žádné další poplatky, protože příslušný obchodník je kompenzován eToro.

Rozhodující je, že než investujete do obchodníka, můžete si prohlédnout hromadu důležitých metrik. To pokrývá každou pozici, kterou investor kdy umístil u brokera, což znamená, že můžete zobrazit jeho měsíční výnosy, preferované trhy, hodnocení rizika a průměrnou dobu obchodování.

Čtěte více: Copy Trading: The Ultimate Beginner’s Guide

Pokud máte zájem využít cestu kopírování obchodování na eToro, musíte splnit pouze minimum 200 $ – což je přibližně 160 liber.

Důležitost výběru správné platformy obchodování s akciemi ve Velké Británii

Takže teď, když jsme vás vyzbrojili všemi informacemi, které potřebujete, abyste svou kariéru v obchodování s akciemi ve Spojeném království dostali na pravou nohu, musíme nyní diskutovat o důležitosti výběru platformy.

Je tomu tak proto, aby obchodujte s akciemi online, musíte to udělat prostřednictvím makléře. Jak jste možná uhodli, na britské burzovní scéně jsou doslova stovky platforem. Díky tomu je náročné vědět, s jakým poskytovatelem jít.

Aby byl proces výzkumu pro vás o něco snesitelnější, níže naleznete seznam úvah, které je třeba udělat, než si vyberete britskou burzovní stránku.

1. Nařízení FCA / ochrana FSCS

Přemýšlíte o využití britské platformy obchodování s akciemi, která nemá licenci od FCA? Pokud ano, kráčíte na velmi nebezpečné území. Koneckonců budete muset vložit prostředky do brokera, abyste mohli obchodovat s akciemi.

To zase znamená, že svěřujete poskytovateli své těžce vydělané peníze. Proto důrazně doporučujeme, abyste používali pouze makléře regulované FCA, jako je eToro. Přitom budete mít také ochranu FSCS.

To kryje vaše peníze až do výše 85 000 £ v případě, že by se makléř dostal do záhuby – podobně jako byste dostali u britské banky nebo stavební spořitelny.

2. Poplatky a provize

Pokaždé, když uskutečníte obchod s akciemi, budete muset zaplatit poplatek vybranému makléři. To se může značně lišit – nejen z finančního hlediska, ale také způsobem, jakým je poplatek účtován.

Například britská platforma pro obchodování s akciemi IG účtuje variabilní provizi. Při obchodování s akciemi kótovanými ve Velké Británii to činí 0,1%. I když to na první pohled může znít konkurenceschopně, IG má zavedeno minimum £ 10.

Díky tomu je pro ty z vás, kteří plánují obchodovat s malými částkami, zcela životaschopné. Například objednávka na nákup nebo prodej v hodnotě 50 GBP by vás stála poplatky 10 GBP, což by představovalo neuvěřitelných 20%.!

Proto doporučujeme použít eToro, protože broker neúčtuje žádné provize, pokud obchodujete s akciemi. Ve skutečnosti, ať už jde o jeho indexy, ETF, zlato, ropu nebo některý z tisíců trhů, které podporuje, je eToro 100% bez provize.

Kromě provizí musíte před registrací na britské burzovní stránky zkontrolovat také následující poplatky:

 • Pomazánky: Z pohledu rozdílu mezi „nabídkovou“ a „poptávkovou“ cenou akcie je rozpětí nepřímým poplatkem, který zaručuje makléři vydělávání peněz. Čím širší je rozpětí, tím více platíte za obchodování s akciemi.
 • Vklady / výběry: Některé weby pro obchodování s akciemi ve Velké Británii vám budou účtovat poplatek za vklad a / nebo výběr finančních prostředků. To se může lišit v závislosti na zvolené platební metodě.
 • Jednodenní financování: Jinak známé jako „swapové poplatky“, je u obchodů CFD účtováno financování přes noc. Nakopne se, pokud si ponecháte pozici otevřenou přes noc. Proto je obchodování s akciemi prostřednictvím CFD vhodné pouze pro krátkodobé strategie.
 • Nečinnost: Když web pro obchodování s akciemi označí váš účet jako neaktivní, možná budete muset zaplatit poplatky za nečinnost. To je obvykle po 1 roce nečinnosti, ale někteří makléři zavedou poplatek již po 3 měsících.

Celkově výše uvedené poplatky mohou a budou mít zásadní dopad na vaši schopnost dosahovat dlouhodobých zisků. To platí zejména v případě, že obchodování s akciemi, protože vaše cíle ziskové marže budou pravděpodobně malé.

eToro – špičkový makléř ve Velké Británii (0% provize a bez kolkovného)

makléř etoro

eToro se v odvětví akciových trhů po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

3. Trhy a burzy

Pokud chcete obchodovat s akciemi z konkrétního trhu, musíte zajistit, aby vám váš makléř umožnil přístup. Pokud používáte britský web pro obchodování s akciemi, je samozřejmé, že budete moci nakupovat a prodávat akcie FTSE 100.

Pokud však chcete získat přístup na další britské trhy – například na FTSE 350 nebo AIM, před registrací zkontrolujte, zda je nebo není podporována. Podobně, pokud hledáte obchodování s akciemi kótovanými na mezinárodních burzách, jako je NASDAQ nebo NYSE, určitě prozkoumejte, zda broker nabízí konkrétní trh.

4. Funkce a nástroje

Pravděpodobně budete chtít zvolit britský web pro obchodování s akciemi, který nabízí nepřeberné množství užitečných nástrojů a funkcí. Nejlepší makléři vám například umožňují provádět technický výzkum s různými kreslicími nástroji a indikátory. Je také dobré, když zprostředkovatel nabízí základní data – například finanční zprávy a zprávy o výdělcích společnosti.

Pokud jde o automatizované obchodování, musíte zkontrolovat, zda vámi zvolená platforma podporuje požadovanou cestu. Například roboti pro obchodování s akciemi vyžadují platformu třetí strany, jako je MT4. Ne všichni britští makléři jsou kompatibilní s MT4.

Podobně, pokud máte zájem využít výhod systému obchodování s kopiemi, musíte použít makléře jako eToro. Výše uvedená platforma má tisíce ověřených investorů, kteří jsou součástí programu Copy Trading, takže máte z čeho vybírat.

5. Platby

Nezapomeňte zkontrolovat, jaké platební metody podporuje váš web pro obchodování s akciemi ve Velké Británii. Z našeho pohledu je nejjednodušší způsob, jak získat peníze do makléře, prostřednictvím britské debetní / kreditní karty. Toto je zpracováno okamžitě a 100% bezpečné.

E-peněženky jako Paypal jsou také dobré z výše zmíněných důvodů. Většina britských webů pro obchodování s akciemi nabízí podporu pro bankovní převody. Při výběru této platební metody očekávejte zpoždění 2–3 dny, což znamená, že nebudete moci okamžitě obchodovat.

Kromě podporovaných platebních metod byste měli zkontrolovat také zásady výběru brokera. Například zatímco nejlepší platformy zpracovávají žádosti o výběr do 48 hodin, u některých je známo, že to trvá mnohem déle.

Při výběru nejlepší britské burzovní stránky pro vaše potřeby je třeba dávat pozor:

 • Zákaznický servis – otevírací doba a kanály podpory (živý chat atd.)
 • Reputace – Jak broker hodnotí britskou obchodní komunitu
 • Uživatelská přívětivost – Zkontrolujte, zda je platforma vhodná pro nováčky
 • Pákový efekt – prozkoumejte, zda broker nabízí pákový efekt a na jaké limity

Průvodce obchodováním na burze ve Velké Británii: Sečteno a podtrženo

Tento průvodce pro obchodování na burze ve Velké Británii nastínil každou metriku, kterou musíte zvážit, než budete riskovat svůj vlastní kapitál. I když jsme velmi rozsáhlí a do určité míry dlouhé přírody, zajistili jsme, že žádný kámen nezůstal na kameni.

Jako takový – ať už jde o zadávání objednávek, porozumění řízení rizik, nasazení strategie nebo provádění technického výzkumu – nyní máte nejlepší možnou šanci zahájit svou britskou kariéru obchodování na burze správnou nohou.

Pokud jste připraveni začít obchodovat s akciemi ve Velké Británii právě teď, eToro je zdaleka nejlepší platforma pro přihlášení. Tento makléř regulovaný FCA je domovem více než 13 milionů investorů, v neposlední řadě proto, že nabízí bezpečný a nízkonákladový způsob přístupu na trhy.

A co je nejdůležitější, váš kapitál je chráněn FSCS, takže by neměla být žádná obava o bezpečnost vašich fondů.

Další čtení:

Forex obchodování UK – Průvodce pro začátečníky pro obchodování na Forexu online

Cryptocurrency Trading UK: Ultimate UK Guide to Crypto Trading

Kompletní průvodce online obchodováním ve Velké Británii

Průvodce obchodováním se zlatem ve Velké Británii – Zjistěte, jak obchodovat se zlatem online

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me