Nejlepší britské akcie pro rok 2021! 7 britských akcií vám může pomoci vydělat milion

Akcie ve Velké Británii byly vyčištěny v roce 2020, ale mohly by mít skalnatější rok 2021. Přesto si ponechejte těchto 7 jmen ve svém seznamu sledovaných položek a nakupujte je na dipy.

Britská ekonomika nebyla připravena na zmatek, který na ni způsobila pandemie Covid-19. Opatření k omezení viru ochromila několik britských hospodářských odvětví, jako je cestování, pohostinství, zábava, abychom jmenovali alespoň některé. Malé a střední podniky byly zdecimovány, přičemž většina z nich musela podstatně omezit svůj provoz nebo úplně vypnout. Cestování se zastavilo a akciové trhy zaznamenaly velký hit.

V případě britských trhů měl akciový trh nepředvídatelný rok 2020 s pandemií a domácími vlivy. V roce 2021 ovlivní trh dvě významné události.

  • Brexit – Přechod k brexitu je dokončen a Spojené království vyjednalo dohodu s EU. Nyní zbývá zjistit, jak dobře se britský a evropský trh přizpůsobí trhu po brexitu.
  • Covid-19 – Očekává se, že pandemie ustoupí, když bude schváleno několik vakcín a budou vyvíjeny další. Očekává se, že se akcie odrazí a trhy by se měly v roce 2021 výrazně zotavit.

Při očekávaném oživení na britském akciovém trhu tedy stojí za to sledovat britské akcie? Do kterých akcií se vyplatí investovat své těžce vydělané peníze a očekávat vysokou návratnost? Mnoho společností v současné době čelí výzvám v krátkodobém horizontu, ale vzhledem k předpovědi situace, která se má zlepšit, stojí za to sledovat následující akcie.

Všechny tyto nejlepší britské akcie a mnoho dalších můžete koupit na eToro a zaplatit 0% poplatky!

Příležitosti pro dlouhodobý růst

Britský akciový trh v tomto okamžiku čelí několika problémům kvůli pandemii COVID-19. Několik akcií však umožňuje dlouhodobě vysoké výnosy. Pokud v současném scénáři uvažujete o investování do akcií ve Velké Británii, jsou dobrou volbou akcie společností zaměřených online.

Rightmove Plc

Pandemie Covid-19 zaznamenala nejistotu na trzích ve Velké Británii. Britský trh s bydlením si však vedl poměrně dobře. S uzamčenou zemí, Doprava zaznamenala značný nárůst provozu na jejich webových stránkách. Oznámení vlády Spojeného království, aby "kolkovná dovolená." Dovolená kolkovného umožňuje kupujícím domů koupit si dům až za 500 000 GBP a neplatit žádné kolkovné.

U nemovitostí, které stojí více než 500 000 GBP, bude poskytnuta snížená sazba. Trh s bydlením ve Velké Británii má tržní kapitalizaci ve výši 5,58 miliardy GBP. Investoři pečlivě sledují akcie velkých společností. Bezprostřední příchod vakcíny zajistil, že na trhu s nemovitostmi dojde v roce 2021 k vzestupu. Přestože společnost Rightmove čelila některým výzvám kvůli pandemii COVID-19, jejich finanční situace je silná, aby je mohla překonat krátkodobé výzvy.

InterContinental Hotels

Po zasažení pandemie COVID-19 čelilo odvětví pohostinství největší výzvě a hotely byly kvůli omezením cestování nuceny zavřít. Mnoho hotelů bylo přeměněno na karanténní střediska nebo byly otevřeny zdravotnickým pracovníkům a vyžadovaly, aby fungovaly bez vytváření příjmů. Skupina InterContinental Hotels se nijak nelišila a pandemie je nutila zavřít většinu svých hotelů.

Vzhledem k tomu, že vakcína je na obzoru a cestovní omezení se postupně ruší, vypadá rok 2021 slibně pro skupinu InterContinental s nárůstem počtu rezervací. Finance společnosti InterContinental byly vždy zdravé a se zprávou o možné fúzi se skupinou Accor, Mezikontinentální akcie by mohly představovat významnou návratnost pro investory.

Persimmon Plc

Další akcie, které mohly vidět výhody kolkovného z dovolené, Tomel, měl hvězdné představení v roce 2020. Prázdninová známka vedla kupce domů k nákupu nových nemovitostí a zaznamenala prudký nárůst investorů, kteří kupovali nemovitosti. V první polovině roku 2020 zaznamenala společnost Persimmon meziroční nárůst o 49% a ve druhé polovině roku došlo k nárůstu o 21% oproti minulému roku. Navzdory situaci COVID-19 dokončil Persimmon rok 2020 na vysoké úrovni a je připraven na další zisky v roce 2021, což je rozhodně chytrý doplněk každého portfolia.

Možnosti obnovy

Některé akcie Spojeného království se zotavují po krachu akciových trhů v roce 2020. Jedná se zejména o bankovní akcie, které mohou krátkodobě zaznamenat určité turbulence, ale z dlouhodobého hlediska jsou spolehlivou volbou. Jedná se většinou o bankovní akcie, jako jsou akcie Barclays a Lloyds.

Lloyds Bank

Přestože banky ve Velké Británii utrpěly v roce 2020 ztráty, většinu svých ztrát odrazily a vymohly. Pozitivní rok Lloyds v roce 2021 mohl vidět několik faktorů. Zmrazení dividend bylo zrušeno Bank of England, což znamená, že Lloyds a další banky mohou začít znovu vyplácet dividendy.

Je nepravděpodobné, že by výplata dividend čelila dalším narušením, která by mohla pozitivně ovlivnit sentiment investorů. Zlepšení situace COVID-19 by také mohlo vést k tomu, že se trhy stanou býčími, a předpokládá se, že by se situace měla poměrně brzy normalizovat. Důsledkem toho je, že rally na akciovém trhu by mohla zvýšit ceny akcií Lloyds Bank.

Pozitivní výhled má Lloyds Bank také díky své silné finanční pozici, která se neustále zlepšuje. Může to být také faktor, kvůli kterému by se cena akcií mohla v roce 2021 zvýšit.

Barclays

Barclays je další britská akcie, kterou budou investoři podrobně sledovat v roce 2021. Výška pandemie COVID-19 způsobila pokles ceny akcií Barclays na 80 pencí. Cena akcií od té doby vzrostla od zlepšení situace COVID-19. Po konečném uzavření brexitu se očekává, že akcie společnosti Barclays v roce 2021 vzrostou, přičemž analytici předpovídají hodnocení

1,57 GBP na akcii s odhadovaným maximem 2,50 GBP. Přestože výhled vypadá v roce 2021 pozitivně, Barclays zdůraznil, že na trzích směřujících do roku 2021 bude stále existovat určitá nejistota.

Tesco

Rok 2020 byl silným rokem Tesco, díky tomu, že společnost viděla své on-line prodeje rychle, díky uzamčení. Akcie společnosti Tesco vzrostly od začátku roku o 7% a prodejem vygenerovaly 26,7 miliard GBP. Prodej potravin ve Velké Británii také vzrostl o 9%. Tesco také dokončilo dohodu o prodeji své thajské a malajské zbraně v odhadované hodnotě kolem 10,6 miliard liber.

Společnost na to navázala oznámením speciální dividendy na zaslání čistého jmění akcionářům ve výši 5 miliard GBP a přidáním 2,5 miliardy GBP do důchodového systému Tesco PLC. Analytici předpověděli mediánovou cenu akcií Tesco v roce 2021 na 276p, takže akcie Tesco budou v roce 2021 vynikající volbou.

BP

BP oznámila svůj vpád do obnovitelné energie, plánuje udržet přítomnost v ropném průmyslu a zaměřit se na kapacitu 50 gigawattů v odvětví obnovitelné energie v roce 2021. Průlom společnosti BP do obnovitelné energie přichází pro společnost v příhodnou dobu, svět se snaží vzdát se fosilních paliv a stát se ekologičtějším. V roce 2020 došlo k výraznému zpomalení poptávky, kdy se svět díky COVID-19 téměř zastavil.

Společnost BP snížila své ztráty ze 16,8 miliard USD ve druhém čtvrtletí na 0,5 miliardy USD ve třetím čtvrtletí. Připravují se nové projekty. Jak si společnost BP razí cestu do sektoru obnovitelných zdrojů energie, v roce 2021 se její zásoby výrazně zvýší, protože svět bude využívat ekologické zdroje energie.

Toto je ideální čas na investice na akciovém trhu, kdy došlo k oživení akcií, které klesly, když došlo k pandemii COVID-19. Předpokládá se oživení trhů a ceny akcií porostou, což je ideální doba pro vstup na trh za nižší cenový bod a pozitivní návratnost investic.

eToro – Kupte nejlepší britské akcie v roce 2021 s 0% provizí

makléř etoro

eToro se na akciovém trhu osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Váš kapitál je ohrožen. Mohou být účtovány další poplatky

Přečtěte si více:

Jakých 10 nejlepších podhodnocených akcií lze koupit ve Velké Británii do roku 2021?

Top 5 dividendových akcií, do kterých se má investovat do roku 2021

Top 10 UK Stocks to Invest In 2021 (In-Depth Review)

Jaké jsou nejlepší 7 telekomunikační zásoby, které lze koupit v roce 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me