Průvodce pro obchodování s akciemi pro Velkou Británii 2021

Trh obchodování s akciemi je populárně známý jako „akciový trh“ – kdy obchodujete s akciemi nebo akciemi veřejně obchodovaných společností.

Stejně jako u jiných finančních nástrojů je myšlenkou obchodování s akciemi spekulovat o růstu nebo poklesu cen akcií – s cílem dosáhnout stálých zisků.

Pokud chcete začít obchodovat s akciemi, jste na správném místě. Tato příručka je pro vás. Vysvětlíme jak obchodování s akciemi funguje ve Velké Británii.

Pokud se chcete ponořit do obchodování s akciemi ve Velké Británii, začněte dnes s eToro!

Obsah:

Co je obchodování s akciemi ve Velké Británii?

Cash Equity Trading UK

Způsoby obchodování s akciemi ve Velké Británii

Výhody obchodování s akciemi ve Velké Británii

Rizika obchodování s akciemi ve Velké Británii

Strategie obchodování s akciemi ve Velké Británii

Akciové obchodování UK typy objednávek

Tipy pro obchodování s akciemi ve Velké Británii

Jak najít nejlepší kapitálové makléře ve Velké Británii roku 2021?

Jak zahájit obchodování s akciemi ve Velké Británii – Návod krok za krokem

Závěr

Časté dotazy

Níže uvádíme vše, co potřebujete vědět o obchodování s akciemi ve Velké Británii. To zahrnuje strategie obchodování s akciemi, podporované trhy, potenciální poplatky, které je třeba zvážit, a to, jak můžete dnes najít spolehlivého online brokera.

Contents

Co je obchodování s akciemi ve Velké Británii?

„Vlastní kapitál“ je běžný termín používaný k označení tradičních akcií a akcií. Když se tedy zapojíte do obchodování s akciemi, budete nakupovat a prodávat akcie veřejně kótovaných společností.

Základní koncepcí obchodování s akciemi je zisk z cenového pohybu těchto akcií. Pozice, které zadáte, mohou trvat kdekoli mezi několika sekundami až několika měsíci – v závislosti na vaší strategii obchodování s akciemi.

Pokud se například obchodník s akciemi ve Velké Británii domnívá, že hodnota akcií společnosti BP v nadcházejících týdnech poroste, bude se snažit to zúročit zadáním „nákupní objednávky“.

V dalším příkladu, pokud si obchodník bude myslet, že akcie Rolls Royce jsou nadhodnoceny, bude vypadat, že budou těžit z klesajících cen.

Tomu se říká krátký prodej – kde prodáváte akcie za vyšší cenu, abyste je odkoupili za nižší cenu. Chcete-li zvolit tuto možnost, jednoduše musíte zadat „prodejní objednávku“ u vybraného brokera pro obchodování s akciemi ve Velké Británii.

Díky tomu vám obchodování s akciemi ve Velké Británii umožňuje získat zisk z rostoucích i klesajících akciových trhů.

Cash Equity Trading UK

Obchodování s hotovostními akciemi je termín používaný k popisu pozic nákupu a prodeje prováděných velkými institucionálními obchodníky. Nakupují a prodávají akcie samostatně i na účet svých klientů – kterými by mohli být jednotliví investoři, investiční fondy nebo podílové fondy.

Jinými slovy – tyto firmy jsou odpovědné za spekulace o budoucí hodnotě akcií. Pokud předpovídají správně, vydělá jejich klient na obchodu peníze. Na oplátku firma dává provizi za spekulace správným směrem.

Tyto velké finanční instituce z větší části nakupují akcie v hodnotě milionů liber prostřednictvím jediného obchodu. V některých případech je tak velká investice dostatečná k tomu, aby zvýšila cenu příslušných akcií.

Investiční kapitál požadovaný pro takové velké obchody pochází přímo od dotyčné instituce. Vzhledem k objemu použitého kapitálu se tedy jednotlivci nezabývají obchodováním s hotovostními akciemi.

Způsoby obchodování s akciemi ve Velké Británii

Akciové obchodování ve Velké Británii lze provádět několika způsoby. Kurz, který absolvujete, bude záviset na řadě faktorů – například na tom, zda chcete investovat do akcií dlouhodobě nebo je obchodovat na krátkodobém základě.

V této části prozkoumáme různé finanční nástroje, které máte k dispozici k obchodování s akciemi z pohodlí vašeho domova.

Akciové obchodování ve Velké Británii nákupem akcií

Konvenčním způsobem obchodování s akciemi je přímý nákup akcií. To znamená – převezmete vlastnictví zakoupených akcií. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je využít online brokera, který nabízí vámi vybraný kapitál.

Při dlouhodobé strategii se obchodníci drží svých aktiv několik let. To vám dává právo shromažďovat výplaty dividend – které můžete použít k financování dalších obchodních snah.

Jinými slovy, do akcií budete v podstatě investovat, nikoli je obchodovat.

Nevýhodou je, že investování do akcií vám neposkytuje stejnou flexibilitu, jakou představuje obchodování. Například nemůžete využít své obchody nebo krátce prodat akcie bez půjčení peněz od makléře – což vás bude stát další poplatky.

Existuje však také řada významných výhod, které přicházejí s tradičními nákupy akcií. Například u makléře FCA eToro můžete investovat do akcií s nulovou provizí a držet svá aktiva, aniž byste museli platit jakékoli průběžné poplatky.

Až nastane ten správný čas na vyplacení vaší investice, můžete své akcie prodat zpět eToro kliknutím na tlačítko. To vše lze provést zcela online a vaše zisky budou přímo uloženy na váš britský účet pro obchodování s akciemi eToro.

Akciové obchodování ve Velké Británii s CFD

Na rozdíl od investování je proces obchodování s akciemi považován za krátkodobý přístup. Je tomu tak proto, že profesionální obchodníci s akciemi často udržují své pozice otevřené jen po dobu několika hodin až maximálně několika týdnů.

V těchto případech – obchodníci budou po celý den umisťovat více kapitálových pozic a zaměřovat se na ziskové marže v rozmezí 1 až 2%.

Obchodníci s akciemi ve Velké Británii někdy uskuteční desítky obchodů denně, pět dní v týdnu. Pokud je obchodník při vytváření správné předpovědi konzistentní – tyto malé zisky se mohou přidat až k významné částce.

Při krátkodobém obchodování je však zásadní použít online brokera, který nabízí konkurenční poplatky a provize. Pokud ne, výše zmíněné denní cílové zisky 1 – 2% budou rychle pohlceny.

Převážná většina krátkodobého obchodování s akciemi se proto provádí pomocí CFD.

CFD (Contract for Difference) je derivátový nástroj, který sleduje hodnotu podkladového aktiva. Umožňují vám obchodovat s akciemi bez vlastnictví akcií. Místo toho budete spekulovat o CFD, které odrážejí skutečnou cenu akcií.

Například,

 • Pokud je na londýnské burze cenných papírů HSBC oceněna hodnotou 390p, bude příslušná CFD oceněna také hodnotou 390p.
 • Pokud se hodnota akcií HSBC do konce dne zvýší až na 420p, bude se měnit i hodnota nástroje CFD.

Nejvýznamnější výhodou obchodování s akciemi CFD je, že máte možnost jít jak dlouho, tak krátce. To vám dává příležitost spekulovat o pohybu cen v obou směrech.

Zde je příklad, který ukazuje, jak obchodování s akciemi ve Velké Británii funguje při využívání CFD.

 • Řekněme, že akcie BT mají na LSE hodnotu 140p.
 • Očekáváte, že akcie v příštích několika dnech sníží svou hodnotu.
 • U svého online makléře tedy zadáte prodejní objednávku v hodnotě 5 000 GBP.
 • O několik dní později akcie BT poklesly o 2%.
 • CFD jako takové také drží stejnou cenu, jakou LSE kotuje na BT.
 • Rozhodnete se shromáždit své zisky zadáním nákupní objednávky.
 • Z vašeho vkladu 5 000 GBP vaše 2% zisky přinesly zisk 100 GBP.

Jak vidíte z výše uvedeného příkladu, CFD zrcadlily přesně stejnou cenu akcií BT. Když cena akcií BT klesla – klesla i cena příslušných CFD.

Kromě toho můžete také získat přístup k pákovému efektu při obchodování s akciemi prostřednictvím CFD – kterým se v nejbližší době budeme podrobněji věnovat.

CFD nakonec nabízejí vynikající způsob obchodování s akciemi ve Velké Británii, aniž byste museli kupovat podkladové akcie.

Akciové obchodování UK s opcemi

Akciové opce, známé také jako „akciové opce“, jsou považovány za pokročilejší přístup k obchodování s akciemi. Pro ty, kteří nevědí, jsou kapitálové opce smlouvy, které vám dávají právo koupit nebo prodat akcie za předem stanovenou cenu a čas.

Obchodování s opcemi na akcie vám dává větší flexibilitu i kupní sílu.

Vyžaduje však také, abyste zaplatili malý poplatek zvaný „prémie“ – který obvykle spadá do rozsahu 5% až 10% hodnoty smlouvy.

Opční smlouva se obvykle skládá ze 100 akcií. Místo objednávek na nákup a prodej budete vybírat mezi hovory a položkami.

 • Nákupní opci koupíte, když očekáváte, že cena akcií vzroste v předem stanovenou dobu.
 • Kupní opci si kupujete, pokud očekáváte, že hodnota vlastního kapitálu klesne v předem stanoveném čase.

Stojí za zmínku, že když obchodujete opce, máte právo koupit nebo prodat akcie v předem stanoveném datu a ceně – ale nejste povinni obchod provést.

Význam – pokud byla vaše předpověď špatná, přijdete pouze o prémii a nic víc.

Jak jsme již zmínili dříve, možnosti obchodování s akciemi se mohou novým obchodníkům zdát složité. Chcete-li mlhu odstranit, podívejte se na níže uvedený rychlý příklad.

 • Řekněme, že si myslíte, že hodnota akcií Barclays je podhodnocena při současné ceně 10 GBP za akcii
 • Váš online broker nabízí smlouvu na 2 měsíce s opcemi.
 • Jak očekáváte, cena Barclays se zvýší před vypršením smlouvy s opcemi – zakoupíte si opci na volání.
 • Smlouva se týká 100 akcií společnosti Barclays a za prémii 1 £ na akcii.
 • To znamená – za přístup na trh musíte makléři zaplatit 100 GBP.
 • Než vyprší platnost opcí, cena akcií společnosti Barclays vzroste na 15 GBP.
 • To ukazuje zvýšení ceny každé akcie o 5 GBP – proto můžete své zisky sbírat uplatněním svého práva na prodej akcií.
 • Ze svých 100 akcií – dosáhnete zisku 50 £ – sníženého o prémii 100 £, kterou jste zaplatili za přístup na trh.
 • Celkově to znamená, že jste na britském obchodě s akciemi dosáhli celkového zisku 400 GBP.

Naopak, pokud by se cena akcií Barclays nezvýšila, nemuseli byste akcie prodat. V tomto případě – ztratíte prémii 100 £, až když vyprší platnost smlouvy.

Jak vidíte z tohoto příkladu – při obchodování s opcemi musíte pouze platit prémii, abyste získali přístup na trh. Nemusíte investovat do akcií ani převzít vlastnictví aktiva.

Výhody obchodování s akciemi ve Velké Británii

výhody obchodování s akciemi uk

Zajímá vás, zda je obchodování s akciemi tou správnou cestou pro vstup na akciový trh? Pokud ano, podívejte se na některé z výhod obchodování s akciemi ve Velké Británii.

Zde jsou nejlepší věci o obchodování s akciemi:

Potenciál vysokého zisku

Je pravda, že investice do akcií vám mohou z dlouhodobého hlediska přinést exponenciální výnosy. Může však vyžadovat, abyste se tam dostali několik let.

Kromě toho byste také mohli být vystaveni klesajícím tržním trendům a nakonec ztratit značnou část své investice.

Na druhou stranu ve srovnání s dlouhodobými strategiemi mohou obchodníci s akciemi těžit nejen z pohybu cen nahoru, ale také z poklesu cen.

V krátkodobém obchodování můžete zisky častěji obracet cílením na menší marže dostupné na trhu. Každý ziskový obchod přidá na váš obchodní účet další prostředky – které můžete použít ke zvýšení kupní síly při příštím obchodu.

Tyto opakované výhry mohou z dlouhodobého hlediska dosáhnout až významných zisků.

Přístup na britské i mezinárodní trhy

Ne tak dávno měli britští obchodníci s akciemi přístup pouze ke společnostem kótovaným na Londýnské burze cenných papírů. Ale díky online makléřům obchodování s akciemi dnes můžete nakupovat a prodávat akcie na domácích i mezinárodních trzích.

Například populární platforma pro obchodování s akciemi eToro vám poskytuje přístup k více než 2400 akciím na 17 burzách.

To vám umožňuje zapojit se do obchodování s akciemi nejen ve Velké Británii, ale také v USA, Evropě, Asii a dalších zemích.

Krátký prodej

Jak jsme zmínili výše, krátký prodej je jednou z největších výhod obchodování s akciemi ve Velké Británii. Na rozdíl od dlouhodobých investic můžete najít obchodní příležitosti bez ohledu na to, jakým směrem se trh pohybuje.

Díky obchodování CFD můžete nyní profitovat, i když cena akcie klesne. To vám umožňuje do jisté míry zabezpečit své obchody – strategie, která je zásadní pro snížení rizika.

Pákové obchody

Obchodníci s akciemi ve Velké Británii mají také možnost využít pákový efekt na své pozice. Pákový efekt vám umožní získat na trhu větší pozornost tím, že zaplatíte jen malý zlomek celkové částky vkladu. Zbytek – půjčíte si od svého makléře.

Například:

 • Řekněme, že na svém obchodním účtu máte pouze 1 000 GBP.
 • Chcete obchodovat 100 akcií AstraZeneca za 50 GBP za akcii
 • Na svůj obchod s akciemi uplatňujete pákový efekt 1: 5
 • To vám umožní obchodovat s 5 000 GBP – když vkládáte pouze 1 000 GBP ze svých vlastních peněz.

Jinými slovy, využití pákového efektu vám umožní cílit na výrazně větší zisky, než jaké by umožňoval zůstatek na účtu.

Podle předpisů ESMA mají obchodníci s akciemi ve Velké Británii přístup k maximální hodnotě pákového efektu 1: 5 u obchodů s akciemi.

Začněte obchodovat s akciemi ve Velké Británii s nízkou částkou kapitálu

Obchodníci tradičně potřebovali složit značné částky, aby mohli začít obchodovat. Se vznikem uživatelsky přívětivých online platforem je však obchodování s akciemi možné sázením mnohem nižších částek.

Například na eToro potřebujete k zahájení obchodování s akciemi pouze vklad ve výši minimálně 200 USD (přibližně 160 GBP). Klíčové je, že minimální podíl na obchod s akciemi je pouhých 50 $.

Nejlepší na tom je, že mnoho makléřů new-age vám také umožňuje obchodovat s akciemi za nulovou provizi. To znamená, že ušetříte značné množství poplatků, což vám umožní obchodovat s akciemi pomocí krátkodobé strategie zaměřené na menší marže.

Připraveni se ponořit obchodování s akciemi?

Rizika obchodování s akciemi ve Velké Británii

I když výhod je mnoho, je také důležité si uvědomit, že – stejně jako všechny ostatní finanční trhy, i obchodování s akciemi má svá vlastní rizika. Jinými slovy, pokud spekulujete trh nesprávně, nakonec přijdete o kapitál.

Stejně jako v případě pákového efektu – i když může zvýšit vaše zisky, může také zesílit vaše potenciální ztráty.

Proto je důležité před otevřením pozic vypočítat rizika a spravovat své obchodní fondy.

Mnoho obchodníků používá „strategii správy bankrollu“ k omezení svých podílů na obchodování s akciemi. Běžným pravidlem je nevkládat více než 2% dostupného obchodního účtu na jeden obchod.

Například pokud je na vašem účtu pouze 1 000 GBP, nebudete riskovat více než 20 GBP v jediném obchodě s akciemi – atd..

Taková strategie správy bankrollu pomůže zmírnit vaše ztráty při obchodování s akciemi.

Kromě toho můžete také využít příkazy k zastavení ztrátových obchodních transakcí a omezit tak své ztráty, pokud obchod půjde proti vám. Více o „stop-loss“ a dalších obchodních pokynech se budeme zabývat později v této příručce pro obchodování s akciemi ve Velké Británii.

Strategie obchodování s akciemi ve Velké Británii

strategie obchodování s akciemi

Obchodní strategie jsou zásadní, pokud chcete využít tržní pohyb akcií. Umožní vám dát si nejlepší možnou šanci na zisk.

Většina obchodních strategií se při predikci budoucí ceny finančního aktiva spoléhá na technickou analýzu, grafy, ukazatele a vzory.

Při obchodování s akciemi ve Velké Británii – je důležité, abyste našli strategii, která nejlépe odpovídá vašim finančním cílům a chuti k riziku.

Níže uvádíme rozpis nejběžnějších strategií používaných při přístupu na britský trh obchodování s akciemi.

Nakupujte a držte kapitál

Pokud jste v obchodování s akciemi noví – doporučujeme nejprve vyzkoušet strategii „koupit a držet“. Jednoduše řečeno; budete investovat do akcií a držet se jich, dokud nebude ten správný čas na vyplacení vašich zisků.

Někteří obchodníci se drží svých akcií několik měsíců nebo let na základě svých obchodních cílů.

Největší výhodou této strategie „nákupu a držení“ je, že se nemusíte starat o krátkodobé cenové pohyby akcií. Místo toho spekulujete o dlouhodobém potenciálu vybrané společnosti.

 • Vezměme si například případ Apple.
 • Na začátku roku 2016 činila hodnota akcií Apple 24 $ na akcii.
 • Rychle vpřed do začátku roku 2021; Akcie společnosti Apple mají nyní cenu kolem 142 USD za akcii.

Jak vidíte, v průběhu pěti let vzrostl Apple o téměř 500%.

Kromě toho, pokud příslušná společnost vyplácí dividendu jako vlastník základního kapitálu, máte také právo přijímat tyto platby. To vám dává příležitost reinvestovat finanční prostředky do jiných akcií a růst vašich peněz rychleji.

Swing obchodování

Když jste získali dostatečné zkušenosti s obchodováním s akciemi, možná budete chtít zvážit krátkodobé strategie – například swingové obchodování.

Swingové obchodování je přístup, při kterém držíte pozici po krátkou dobu – v naději, že využijete změny cenové dynamiky.

Swingový obchodník obvykle udržuje své akciové obchody otevřené kdekoli od několika dnů do několika týdnů.

V této aktivní strategii obchodování s akciemi doufáte, že využijete výkyvy cen akcií směrem nahoru a dolů.

 • Například pokud akcie Royal Mail neustále rostou po dobu 1–2 týdnů, swingový obchodník si po dobu tohoto trendu udrží svou pozici nákupu otevřenou..
 • Když se pohyb chystá obrátit nebo provést „švih“ v opačném směru, obchodník opustí svůj obchod – čímž získá obrat.
 • Podobně, pokud akcie Royal Mail vykazují klesající trend, obchodník s houpačkou se otevře s pozicí prodeje – doufá, že bude mít prospěch z obrácení.

Obchodníci, kteří se zabývají swingovým obchodováním s akciemi, nacházejí své příležitosti pomocí technické analýzy a obchodních indikátorů. Tyto nástroje se používají k identifikaci cenových vzorců a potenciálních směrů trendu vybraného kapitálu.

Denní obchodování

Denní obchodování má stejnou základní strategii jako „swingové obchodování“. Hlavní rozdíl však spočívá v tom, že obchodníci dne opouštějí své pozice před uzavřením trhu do konce dne.

Jinými slovy, denní obchodní pozice jsou omezeny na jediný obchodní den, zatímco swingové obchodování může držet pozice několik dní až týdnů.

Obchodníci v rámci akciového dne hledají umístění více pozic po celý den – doufají, že dosáhnou mírných, ale pravidelných zisků. Proto by jejich pozice mohla zůstat otevřená jen několik hodin – nebo někdy jen několik minut.

Pokud nakonec dosáhnete více zisků než ztrát – skončíte den v zisku. Jak můžete uhodnout, denní obchodování vyžaduje, abyste učinili rychlá rozhodnutí na základě nepatrných pohybů trhu na skladě.

Proto je tato strategie obchodování s akciemi ve Velké Británii nejlépe vyhrazena pro ty, kteří mají hluboké znalosti trhu a technické analýzy.

Skalpování

Scalping je vnitrodenní strategie obchodování s akciemi, kde budete často nakupovat a prodávat akcie po celý den. Zřídka tedy ponecháte pozici otevřenou déle než několik minut.

Hlavní myšlenkou je těžit z nejmenších cenových pohybů a ukončit obchod před změnou tržních podmínek.

Obchodník s pokožkou hlavy bude muset věnovat většinu času sledování krátkodobých tržních pohybů. Důvodem je, že musí okamžitě jednat, když se otevře příležitost, a ručně prohlédnout obchod.

Přečtěte si více: Průvodce skalpováním ve Velké Británii

Akciové obchodování UK typy objednávek

Jak jsme se zmínili dříve, pokyny jsou jedním ze způsobů, jak můžete převzít kontrolu nad svými pozicemi obchodování s akciemi.

Tyto obchodní příkazy informují vašeho online brokera o tom, jakou pozici chcete zaujmout. To bude zahrnovat aspekty, jako je to, zda chcete jít na dlouhou nebo krátkou cestu, za jakou cenu chcete vstoupit na trh a kdy z něj chcete vystoupit..

Pokud se plánujete zapojit do obchodování s akciemi, je nutné, abyste měli důkladné znalosti o různých typech pokynů.

V této části vysvětlíme nejčastěji používané příkazy k obchodování s akciemi a jejich fungování.

Nákup objednávek a prodej objednávek

Jedná se o nejzákladnější ze všech příkazů k obchodování s akciemi. Bez ohledu na to, s jakým finančním aktivem obchodujete – ať už jde o akcie, forex nebo komodity, budete muset vstoupit na trh zadáním jedné z těchto objednávek.

Například,

 • Pokud si myslíte, že se cena akcií zvýší – zadáte objednávku.
 • Pokud si myslíte, že se cena akcií sníží – zadáte prodejní objednávku.

Každý obchod s akciemi, který umístíte, bude vyžadovat, abyste použili příkaz k nákupu i prodeji – bez ohledu na to, jakou pozici zaujímáte.

 • Pokud půjdete dlouho a vstoupíte na trh s objednávkou na nákup – uzavřete obchod s akciemi pomocí objednávky na prodej.
 • Pokud chcete zkrátit a vstoupit na trh s prodejní objednávkou – použijete nákupní objednávku k uzavření obchodu s akciemi.

Tržní objednávky a limity

Objednávky na nákup a prodej informujte svého online makléře, kterým směrem se podle vás bude cena akcií pohybovat. Musíte však také určit, kdy chcete vstoupit na trh.

Koneckonců, při krátkodobém obchodování s akciemi chcete využít nepatrných změn cen akcií. Proto se musíte ujistit, že váš obchod je proveden ve správný čas.

Když otevřete obchod, váš online makléř se vás vždy zeptá, zda chcete zadat „tržní objednávku“ nebo „limitovanou objednávku“.

Tržní objednávka

Tržní objednávka naznačuje vašemu makléři, že chcete, aby byl obchod s akciemi proveden okamžitě. To je obzvláště užitečné, pokud narazíte na lukrativní příležitost na trhu a chcete ji hned využít.

Kvůli volatilitě trhu však může dojít k mírným odchylkám mezi cenou, za kterou zadáte kapitálovou objednávku, a cenou, za kterou je provedena.

Například:

 • Řekněme, že hledáte zadat objednávku na nákup akcií British American Tobacco PLC (BAT)
 • Cena akcií BATS je v současné době stanovena na 27,24 GBP za akcii.
 • Pokračujete v tržní objednávce, abyste mohli okamžitě obchodovat.
 • O několik sekund později bude vaše nákupní objednávka provedena za 27,26 GBP za akcii.

Jak můžete vidět, místo 27,24 GBP byl váš obchod proveden za 27,26 GBP – takže zůstal nepatrný rozdíl pouhých 0,02 GBP.

Omezit objednávku

Limitní objednávka vám na druhou stranu umožňuje vstoupit na akciový trh za konkrétní cenu. Není překvapením, že velká část obchodování s akciemi se provádí pomocí limitních pokynů. Je to proto, že vám dávají úplnou kontrolu nad vstupní cenou vašich obchodů s akciemi.

Vysvětlíme to na příkladu.

 • Chcete zadat nákupní objednávku na BAT – cena je 27,24 GBP
 • Domníváte se, že pokud cena BAT překročí 27,90 GBP, akcie budou vykazovat prodloužený pohyb ceny nahoru.
 • Jako takový – chcete vstoupit na trh, až když cena BAT dosáhne 27,90 GBP
 • Zadáte tedy limitní objednávku na 27,90 GBP.

Jakmile zadáte limitní objednávku, obchod zůstane nevyřízený, dokud hodnota BAT nedosáhne předem stanoveného cenového bodu – v tomto případě 27,90 GBP.

Jinými slovy, vaše objednávka nebude provedena, pokud se tržní cena akcií neshoduje s vaší zadanou cenovou úrovní nebo pokud objednávku ručně nezrušíte.

Stop-Loss příkazy a Take-Profit příkazy

Tržní a limitované objednávky vám umožňují kontrolovat, kdy chcete vstoupit na trh. Ty jsou jinak známé jako "vstupní strategie".

To znamená, že potřebujete také pár "výstupní strategie" na místě, abyste získali plnou kontrolu nad vašimi obchodními akcemi na obchodování Tyto objednávky vám umožňují rozhodnout se, jak chcete uzavřít svůj obchod.

Stop-Loss příkazy

Příkaz stop-loss se používá k omezení ztráty obchodníka na kapitálové pozici. Jak můžete uhodnout, tento typ pokynu je pro vás zásadní pro zmírnění rizik spojených s obchodováním s akciemi.

Bez ohledu na to, jaké máte obchodní znalosti nebo jak si jste jisti svou predikcí – vždy se doporučuje použít příkaz stop-loss na všech svých pozicích.

Jak můžete odvodit z názvu, příkaz stop-loss se používá k omezení vašich ztrát v případě, že se trh pohybuje proti vašemu obchodu.

Ještě důležitější je, že dá vašemu makléři vědět, za jakou přesnou cenu chcete uzavřít obchod s akciemi.

Stop-loss příkazy se obecně počítají jako procento.

Pojďme vyčistit mlhu na příkladu:

 • Řekněme, že chcete zadat objednávku na akcie HSBC.
 • Ale nechcete se vyhnout ztrátě více než 1,5% své investice.
 • Jako takový – nastavíte stop-loss příkaz, který je 1,5% pod vaší vstupní cenou.

Pokud však chcete zadat prodejní objednávku, nastavíte stop-loss objednávku o 1% nad vaši vstupní cenu.

Bez ohledu na to, jakou pozici zaujmete – dlouhou nebo krátkou – vaše objednávka stop-loss omezí vaše ztráty na 1%.

Zde je praktický příklad fungování stop-loss příkazů.

 • Vezměme si případ akcií HSBC a řekněme, že v současné době mají cenu 1,50 GBP za akcii.
 • Zaujmete krátkou pozici, protože si myslíte, že cena akcií se sníží.
 • Abyste zajistili, že nepřijdete o více než 1%, zadáte stop-loss objednávku na 1,515 GBP

Stop-loss příkazy nakonec eliminují potřebu uzavřít obchod, abyste své ztráty omezili ručně. Můžete si být jisti, že pokud se trh obrátí proti vám – nejvíce ztratíte riziko, které jste ochotni podstoupit.

Objednávky se ziskem

V tomto bodě jsme se zabývali tím, jak můžete vstoupit na trh, jak můžete uzavřít své objednávky a jak můžete omezit své ztráty.

Nyní zbývá jen definovat cíl zisku. To je místo, kde používáte objednávky se ziskem.

Objednávka na získání zisku informuje vašeho makléře, za jakou konkrétní cenu chcete své zisky zamknout.

Například:

 • Objednávku na akcie HSBC zadáte za cenu 1,50 GBP.
 • Váš ziskový cíl je v tomto případě 4% – to znamená, že chcete, aby cena HSBC vzrostla o 4%.
 • Proto – zadáte objednávku na zisk za 1,56 GBP.

Pokud jste spekulovali správně a cena akcií HSBC se zvýší na 1,56 GBP, váš makléř vyplatí vaše zisky na 4% a automaticky uzavře vaši pozici.

Obchodníci s akciemi obvykle zadávají příkazy stop-loss i take-profit v obou směrech vstupní ceny. Tímto způsobem, bez ohledu na to, jak se trh pohybuje – budou vaše příslušné objednávky automaticky provedeny.

Jste připraveni zahájit svou obchodní cestu?

Tipy pro obchodování s akciemi ve Velké Británii

Nyní, když jsme se zabývali některými strategiemi obchodování s akciemi, se podíváme na to, jak můžete začít budovat své dovednosti.

Než se propadnete, zvažte následující tipy pro obchodování s akciemi!

Tip 1: Obchodujte s akciemi pomocí demo účtu

Většina dobře známých webů o obchodování s akciemi ve Velké Británii vám umožní přístup k demo účtu. Jak můžete z názvu uhodnout – tyto demo účty vám umožňují zapojit se do obchodování s akciemi pomocí „papírových peněz“.

Ve skutečnosti získáte přístup k tržním podmínkám v reálném světě, ale nebudete muset riskovat ani cent.

Je zřejmé, že vám to může významně pomoci naučit se lana obchodování s akciemi. Můžete se seznámit se strategiemi obchodování s akciemi i s řízením rizik. Až budete připraveni začít na trhu se skutečnými akciemi – můžete svůj obchodní účet kdykoli změnit.

Tip 2: Zvažte kopírování obchodování

Na obchodních platformách jako eToro, můžete využít funkci nazvanou „Copy Trading“. To vám umožní kopírovat obchodní strategie odborného akciového investora.

Jinými slovy si můžete vybrat obchodníka podle svého výběru a replikovat, co dělají ve vašem vlastním portfoliu. V zásadě tedy budete mít tyto zkušené obchodníky s akciemi, kteří zadávají objednávky vaším jménem.

Tato funkce je obzvláště užitečná, pokud jste ve světě obchodování s akciemi úplným nováčkem. Za pokročilými strategiemi nemusíte investovat do učení technické nebo základní analýzy.

Místo toho budete investovat minimálně 200 $ do příslušného obchodníka s kopiemi a necháte jejich strategie pracovat za vás.

Copy Trading na eToro vám však stále dává kontrolu nad vaším portfoliem. Můžete se například rozhodnout, kdy opustit pozici, a pomocí jednotlivých příkazů upravit obchody podle svých cílů.

Tip 3: Zaregistrujte se k obchodování s akciemi

Pokud si nejste jisti svými technickými analytickými schopnostmi nebo spíše nemáte dostatek času investovat do výzkumu, je nejlepší zvážit britskou signální službu obchodování s akciemi. „Signál“ je doporučení, které vám řekne, jaký kapitál koupit nebo prodat, kdy vstoupit na trh a za jakou cenu.

Platforma akciového signálu vám poskytne tyto návrhy v reálném čase, abyste mohli okamžitě využít pohybů trhu. Nejlepší poskytovatelé navíc zahrnou také ceny stop-loss a take-profit, jakož i poměr rizika a výnosu.

Tím je zajištěno, že jste si plně vědomi příslušných rizik a můžete provádět základní příkazy ke zmírnění vašich ztrát.

Tip 4: Naučte se technickou analýzu

Existuje opravdu několik způsobů, jak obejít potřebu technického výzkumu. To znamená, že nejzkušenější obchodníci s akciemi vždy dávají přednost vlastní analýze, aby získali plnou kontrolu nad jejich obchodními možnostmi.

To však vyžaduje, abyste měli pevné pochopení fungování obchodních trhů a technických ukazatelů.

Technická analýza zahrnuje studium, hodnocení a interpretaci historických cenových grafů. Cílem je odvodit data z těchto cenových trendů a pochopit, jak lze tyto trendy použít k předpovědi budoucího tržního pohybu dotyčného kapitálu.

Tato analýza se primárně provádí pomocí technických indikátorů, jako je MACD a index relativní síly. Online také máte k dispozici desítky dalších technických indikátorů.

Tip 5: Absolvujte kurz obchodování s akciemi

Online kurz je vynikající způsob, jak získat znalosti o vstupech a výstupech obchodní arény. V těchto dnech jsou k dispozici stovky kurzů, které jsou flexibilní, aby vyhovovaly jakémukoli rozvrhu.

Kromě toho si můžete také vybrat kurz na základě vaší aktuální obchodní úrovně. Tyto programy mohou pojmout úplné začátečníky až pokročilé obchodníky, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti obchodování s akciemi.

Některé z těchto kurzů jsou také poskytovány v reálném čase, což znamená, že během kurzu budete moci komunikovat s poskytovatelem.

Jak najít nejlepší kapitálové makléře ve Velké Británii roku 2021?

makléři ve Velké Británii

Jak jste si z této příručky mohli všimnout, váš online broker hraje významnou roli v plynulém provádění vašich obchodů s akciemi. Proto je nejdůležitější, abyste po svém boku měli spolehlivého online brokera.

S největší pravděpodobností budete ohromeni velkým počtem britských platforem obchodování s akciemi na webu.

S ohledem na to zde uvádíme seznam mnoha faktorů, které vás povedou při hledání ideálního makléře pro obchodování s akciemi.

Regulace a licencování

Když si vybíráte svého online brokera, svěřujete mu v podstatě své obchodní fondy. Proto je bezpodmínečně nutné, aby váš makléř získal licenci od příslušných regulačních orgánů.

Prvním krokem je proto zkontrolovat, zda má broker nějaké platné licence.

 • Ve Velké Británii jsou makléři obchodující s akciemi regulováni Financial Conduct Authority (FCA).
 • Můžete také najít makléře s licencí od jiných známých regulačních orgánů, jako je Australian Securities and Investments Commission (ASIC) a Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC).

Jinými slovy, pokud makléř není držitelem licence od žádného z těchto orgánů, je nejlepší podniknout jinde.

To znamená platforma pro obchodování s akciemi bez provize eToro má licenci od všech tří výše uvedených orgánů. Jako obchodník ve Velké Británii jste navíc chráněni FSCS.

Podporované akcie

Jelikož se zaměřujeme na obchodování s akciemi, musíte se nejprve ujistit, že vámi vybraná platforma nabízí preferovaný trh. Například zatímco někteří britští obchodníci s akciemi dávají přednost zaměření na londýnskou burzu, jiní se více zajímají o zahraniční společnosti.

Akciové trhy v USA jsou oblíbené zejména u krátkodobých obchodníků – právě zde najdete akcie jako Amazon, Google, Tesla a Ford Motors.

Naše nejlépe hodnocená britská platforma pro obchodování s akciemi eToro nabízí přístup na 17 britských a mezinárodních trhů.

Vlastnictví nebo CFD

Než začnete, je důležité si určit, zda chcete v krátkodobém horizontu použít CFD na strategii „koupit a držet“ nebo obchodovat s akciemi..

Jak jsme již dříve zmínili, pokud chcete převzít vlastnictví akcií, je nejlepší najít makléře, který vám neúčtuje žádné průběžné poplatky ani obchodní provize.

To vám umožní držet se svých akcií tak dlouho, jak chcete – aniž byste museli platit další poplatky za obchodování.

Na druhou stranu, pokud chcete obchodovat pomocí CFD, získáte také přístup k pákovému efektu a krátkému prodeji.

Pamatujte, že ve Velké Británii je pákový efekt na akcie omezen na 1: 5. Při obchodování s CFD budete navíc povinni platit „swapové poplatky“, aby vaše pozice zůstaly otevřené přes noc.

Obchodní platforma

Většina online makléřů vám také umožňuje investovat a obchodovat přímo prostřednictvím jejich webových stránek. To eliminuje potřebu spoléhat se na software při umisťování svých obchodníků.

Celý proces obchodování můžete zvládnout po přihlášení ke svému makléřskému účtu ve webovém prohlížeči. To může působit jako nejpohodlnější způsob obchodování s akciemi.

Pokud se však silně spoléháte na technickou analýzu, můžete upřednostňovat také obchodní platformy, jako jsou MetaTrader 4, MetaTrader 5 nebo cTrader.

V těchto případech musíte ověřit, zda váš online broker podporuje tyto platformy obchodování s akciemi třetích stran.

Navíc je také nejlepší zvolit si brokera, který má nativní mobilní aplikaci pro obchodování s akciemi. To vám umožní přístup ke svým britským účtům obchodujícím s akciemi a jejich správu odkudkoli a kdykoli.

Jste připraveni se ponořit do obchodování s akciemi ve Velké Británii? Začněte ještě dnes!

Poplatky za obchodování s akciemi ve Velké Británii

Všichni online makléři jsou podniky. Za účelem provedení vašich obchodních kapitálových objednávek vám postupně účtují poplatky a provize.

Tyto poplatky se mohou u jednotlivých brokerů značně lišit.

Níže je uveden seznam nejčastějších poplatků za obchodování s akciemi, s nimiž se na britských makléřských platformách pravděpodobně setkáte.

Poplatky za obchodování

Poplatky za obchodování jsou běžně použitelné pro akcie. To se obvykle účtuje jako pevná sazba za každý obchod s akciemi, který umístíte.

Například:

 • Řekněme, že váš britský akciový makléř vám účtuje 5 GBP za obchod.
 • Bez ohledu na výši vaší investice – při otevření obchodu musíte zaplatit 5 GBP a při uzavření obchodu znovu.

V tomto okamžiku stojí za zmínku, že ne každý broker vám účtuje tento poplatek. Například na eToro je obchodování s akciemi možné bez poplatků za obchodování s akciemi.

Obchodní provize

Obchodní provize je přímý poplatek účtovaný vaším makléřem za všechny obchody s akciemi.

Provize se počítají buď jako paušální sazba za obchod, nebo jako procento oproti velikosti vaší pozice.

V přímém kontrastu, eToro umožňuje obchodovat s akciemi za sazbu nulové provize. Bude vám účtováno pouze rozpětí – což vysvětlíme dále.

Pomazánky

Spread se vypočítá jako rozdíl mezi kupní cenou a prodejní cenou akcií. Větší cenová mezera znamená, že rozpětí bude u obchodu vyšší.

Proto – chcete hledat makléře, kteří nabízejí spready na akciovém trhu.

Na rozdíl od provizí se rozpětí počítá jako nepřímý poplatek. Jinými slovy – pokud vám váš broker účtuje 0,70% spreadu, zahajujete obchod na 0,70% červeně.

To znamená, že potřebujete, aby vaše pozice dosáhla 0,70% zisků, abyste se dostali do bodu zvratu.

Vklady a výběry

Abyste mohli začít obchodovat s akciemi u online brokera, budete nejprve muset financovat svůj obchodní účet.

Nejlepší akcioví makléři ve Velké Británii mají na výběr z mnoha platebních možností. Například na eToro můžete vkládat prostředky prostřednictvím kreditních / debetních karet a bankovních převodů, stejně jako e-peněženky jako Paypal a Neteller.

Měli byste také vzít na vědomí poplatky za vklad a výběr účtované makléřem. Některé platformy hradí vklady, zatímco jiné účtují malý poplatek.

Nástroje pro začátečníky

Obchodní požadavky pro začátečníky se zcela liší od požadavků zkušených profesionálů. Jako takový, pokud jste na kapitálové scéně noví, chcete obchodní platformu, která nabízí příjemné rozhraní a užitečné nástroje pro naučení se obchodování.

Zde jsou některé z funkcí, které začátečníci obchodování s akciemi nejvíce vyhledávají:

Vzdělávací nástroje

Je docela zřejmé, že začínající obchodníci mohou mít prospěch ze vzdělávacích zdrojů. Nejlepší britské platformy pro obchodování s akciemi poskytují tyto výukové materiály ve formě vysvětlovačů, průvodců a výukových programů.

Například na eToro najdete podcasty, denní analýzy trhu, videonávody a obchodní školu zcela věnovanou začátečníkům.

Automatizované obchodování

Jak jsme již zmínili, online makléři jako např eToro mít na platformě funkci Copy Trading. Ty vám umožňují pasivně investovat – zrcadlením obchodních strategií zkušených obchodníků s akciemi.

Například pokud vámi vybraný obchodník s akciemi koupí 100 akcií HSBC, stejný obchod bude proveden na vašem účtu. Pokud se rozhodnou akcie prodat, uděláte to samé.

Tyto obchody jsou automatizované, ale stále vám umožňují ovládat svůj obchodní účet. Prostředky můžete kdykoli přidat nebo odebrat ze svého portfolia.

Nástroje pro zkušené obchodníky

Zatímco začátečníci hledají intuitivní platformy, které se mohou přizpůsobit jejich úrovni, zkušení obchodníci potřebují pokročilejší funkce, které mohou pomoci jejich osvědčeným strategiím.

To je obzvláště důležité pro denní obchodníky a obchodníky, kteří jsou závislí na technické analýze svých akciových pozic:

Zde je seznam výzkumných nástrojů dostupných na nejlepších platformách pro obchodování s akciemi ve Velké Británii:

 • Technické ukazatele, jako je MACD, RSI, nálada na trhu a klouzavé průměry
 • Nástroje pro kreslení grafů, které vám pomohou s analýzou
 • Přizpůsobitelné obchodní rozhraní – s funkcemi, jako jsou vlastní seznamy hodinek a více grafů
 • Integrace s automatizovanými obchodními roboty

Služby zákazníkům

Stejně jako v jakémkoli jiném oboru chcete web pro obchodování s akciemi online, který nabízí spolehlivé služby zákazníkům, kdykoli to potřebujete. V dnešní době je většina online makléřů vybavena možnostmi živého chatu – což vám umožňuje připojit se k agentovi přímo prostřednictvím webových stránek.

To znamená, že pokud byste raději mluvili se zákaznickým specialistou po telefonu – zajistěte, aby platforma měla na jejich webu uvedené telefonní číslo.

Nejlepší je, abyste se drželi dál od makléřů, kteří nabízejí pomoc pouze prostřednictvím e-mailů.

Koneckonců to znamená, že nedostanete podporu v reálném čase a možná budete muset počkat několik dní, než dostanete odpověď od týmu.

Jak zahájit obchodování s akciemi ve Velké Británii – Návod krok za krokem

Jste připraveni otestovat vody obchodování s akciemi ve Velké Británii?

Jakmile najdete svého online makléře, stačí si otevřít obchodní účet a začít zadávat objednávky,

Jak jsme zdůraznili v celém průvodci – eToro přichází jako celkově nejlepší online makléř pro obchodování s akciemi na všech úrovních.

Náš průvodce proto ukončíme tím, že vám ukážeme, jak můžete s eToro začít.

Krok 1: Otevřete si britský účet Equity Trading

Nový účet můžete vytvořit na eToro kliknutím na ‘Přidej se teď‘na domovské stránce.

Poté zadejte své celé jméno, adresu, datum narození a telefonní číslo.

Protože eToro vyhovuje předpisům KYC – budete také muset ověřit svou totožnost. Toho lze dosáhnout nahráním kopie pasu nebo řidičského průkazu.

Krok 2: Financujte svůj účet

Chcete-li začít obchodovat s akciemi na eToro, musíte si na svůj účet přidat peníze. Minimální požadovaný vklad na platformě je 200 $.

Můžete si vybrat, abyste vložili prostředky bankovním převodem, kreditní / debetní kartou nebo elektronickými peněženkami.

Krok 3: Umístěte svůj první britský akciový obchod

Když je váš účet nabitý prostředky, můžete nyní vyhledávat akcie k obchodování. Přejděte na „Obchodní trhy“ a v seznamu vyberte „Akcie“.

Tím se dostanete na hlavní panel, kde najdete nejoblíbenější akcie na eToro.

Budou rozděleny do kategorií, jako jsou technologie, finanční služby, spotřební zboží atd.

Akcie najdete také zadáním názvu akcie do vyhledávací lišty v horní části stránky.

Pokud jste našli kapitál, který chcete koupit nebo prodat, klikněte na „Obchodovat“. Tím se otevře nový objednávkový formulář – kde můžete zadat částku, kterou chcete obchodovat, a zadat své obchodní příkazy.

Pokud obchodujete s CFD na akcie, můžete si také vybrat částku pákového efektu, kterou chcete použít.

Až budete připraveni, klikněte na ‘Otevřený obchod’ a umístěte svůj první obchod s akciemi na eToro – bez provize!

Equity Trading UK – závěr

Shrnuto – obchodování s akciemi ve Velké Británii se týká procesu nákupu a prodeje akcií. S akciemi můžete obchodovat dlouhodobě i krátkodobě – ​​podle toho, jaké jsou vaše finanční cíle.

Pokud jste si důkladně přečetli našeho průvodce – měli byste vědět, jaké strategie a rizika jsou spojeny s obchodováním s akciemi ve Velké Británii.

Nyní stačí použít náš kontrolní seznam a najít toho pravého online brokera pro vás a vaše potřeby obchodování s akciemi.

Pro ty, kteří chtějí přeskočit výzkumný proces – doporučujeme vyzkoušet eToro. Platforma je regulována FCA a poskytuje vám přístup na 17 trhů obchodování s akciemi s nulovou provizí!

eToro – NEJLEPŠÍ britská platforma pro obchodování s akciemi s 0% provize

makléř etoro

eToro se na akciovém trhu osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Váš kapitál je ohrožen. Mohou být účtovány další poplatky

Časté dotazy

Co jsou akciové deriváty?

Akciové deriváty jsou finanční nástroje, které sledují hodnotu podkladového kapitálu. Mezi hlavní příklady akciových derivátů patří CFD a opce.

Je obchodování s akciemi a obchodování s akciemi stejné?

Akciové obchodování a obchodování s akciemi jsou víceméně stejné. Jediným rozdílem je, že obchodování s akciemi by mohlo odkazovat také na ETF, jiné než jen akcie jednotlivých společností.

Je možné obchodovat s mezinárodními akciemi z Velké Británie?

Ano, online kapitáloví makléři ve Velké Británii vám mohou poskytnout přístup na mezinárodní trhy. Na eToro můžete nakupovat a prodávat akcie na burzách v USA, Evropě, Hongkongu a dalších!

Jaká je minimální částka potřebná k zahájení obchodování s akciemi ve Velké Británii?

Na eToro můžete začít obchodovat s akciemi splněním minimálního vkladu pouhých 200 USD – což je přibližně 160 GBP.

Padají dluhopisy pod akcie?

Dluhopisy jsou součástí dluhového trhu a nejsou považovány za akcie.

Což je nejlepší mobilní aplikace pro obchodování s akciemi?

Nejlepší mobilní obchodní aplikace pro vás bude záviset na tom, jaké funkce hledáte. Můžeme doporučit mobilní aplikaci eToro – protože je uživatelsky přívětivá a umožňuje vám obchodovat na cestách bez provize.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me