4 velké firmy sázející na bitcoinové technologie

4 velké podniky, které jste neznali, sázejí na technologii blockchain za bitcoiny

Za posledních několik měsíců jste nepochybně slyšeli o bitcoinech, je to kryptoměna, která svět ovládla. Bitcoin funguje nezávisle na tradiční centrální bance a je digitální měnou, která pomocí šifrovacích technik reguluje generování jednotek. Bitcoin v poslední době převzal kontrolu nad médii díky fluktuačním oceněním a způsobu, jakým vzrostly hodnoty.

Bitcoin funguje na technologii blockchain, ale co přesně je blockchain? Blockchain je digitální kniha (sbírka finančních účtů), která veřejně zaznamenává transakce provedené v bitcoinech nebo jiných kryptoměnách v chronologickém pořadí. Blockchain byl vynalezen v roce 2008 za účelem napájení bitcoinů, které byly spuštěny o rok později. Blockchain se nyní používá téměř pro všechno, včetně ochrany autorských práv.

Viz také: Bitcoinové šílenství, co to je a stojí za to do něj investovat?

Nejjednodušší způsob, jak vysvětlit blockchain, je, že je to jako řada průhledných trezorů se slotem pro ukládání. Každý může vidět, co je v trezoru, zatímco vše uvnitř je stále chráněno, a kdokoli může do trezoru také dát peníze. Když si otevřete účet s kryptoměnou, dostanete jeden z těchto transparentních trezorů a když vám někdo chce poslat peníze, jednoduše mu řeknete, který trezor je váš, a peníze propadnou (něco jako převod peněz mezi bankovními účty). Zdroj: https://lifehacker.com/

Blockchain podporují některé docela velké firmy, včetně Banco Santander a dokonce i Google. Zde jsou 4 velké firmy sázející na blockchain:

1. American Express

americký expess

V roce 2017 společnost American Express oznámila, že spouští obchodní platby založené na blockchainu. Tyto platby lze provádět pomocí technologie poskytované společností Ripple a fungují tak jako korporátní zákazníci se sídlem v USA, kteří posílají peníze prostřednictvím blockchainu podnikům se sídlem ve Velké Británii, které bankovní transakce provádějí se společností Santander UK. To označilo jedno z prvních hlavních použití této technologie a doufáme, že se v budoucnu bude používat v širším měřítku, zejména proto, že poskytuje výhody zjednodušení mezinárodních plateb.

Zdroj: https://uk.reuters.com/article/

2. Google

Google

Google, který působí pod mateřskou společností Alphabet, je významným investorem do blockchainových startupů. Zpráva CB Insights odhalila, že korporace se od roku 2012 podílely na mnoha kapitálových investicích v celkové výši kolem 1,2 miliardy USD, z nichž všechny byly blockchainové investice.

Od roku 2012 Google investoval do šesti společností zaměřených na blockchain, včetně LedgerX a Storj. Důvody pro investice společnosti Google se liší, ale je možné, že vidí pozitivní budoucnost blockchainové technologie, což znamená, že uvidí zdravou návratnost svých investic. Dalším důvodem může být to, že Google plánuje implementovat samotnou technologii blockchain.

Zdroj: https://marketrealist.com/

3. Santander

Santander

Jak již bylo zmíněno výše, Santander ve Velké Británii uzavřel partnerství s American Express, aby poskytl technologii blockchain pro mezinárodní platby mezi USA a Británií. Santander se stala první bankou ve Velké Británii, která představila technologii pro své zákazníky, a v roce 2015 spustila novou aplikaci, která umožňuje zákazníkům převádět mezi 10–10 000 GBP prostřednictvím blockchainu. Už nemusíte čekat několik dní, než platby projdou, nyní k tomu dojde následující pracovní den.

Zdroj: https://www.santander.com/csgs/Satelit

4. Přeplnění

přecpat

Overstock vlastní 10 blockchainových společností a stal se jedním z prvních maloobchodníků, kteří přijímají bitcoiny jako platby – něco, co jeho konkurenční Amazon stále nepřijímá. Overstock nyní zvažuje odprodej svého maloobchodu a soustředí se čistě na 10 blockchainových společností, které vlastní. Patrick Byrne, který provozuje Overstock, také vytvořil společný podnik se společností, která plánuje pomocí blockchainové technologie vytvořit registr nemovitostí, který by poskytoval pozemková práva lidem v rozvojovém světě.

Zdroj: http://money.cnn.com/2017/12/18/news/companies/overstock-ico-ceo-byrne/index.html

Jak vidíte, mnoho velkých podniků podporuje technologii blockchain. Možná to nebude trvat dlouho, dokud neuvidíme, že blockchain hraje v našem každodenním životě hlavní roli – velká firma se takovou budoucností jistě zdá pozitivní..

Viz také: Kdo vydělal peníze investováním do kryptoměny?

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me