5 důvodů, proč by bitcoin mohl v roce 2021 zdvojnásobit vaše peníze

Proč by bitcoin mohl letos zdvojnásobit vaše peníze

O bitcoinech se za ta léta objevila celkem neobvyklá tvrzení, příběhy krypto milionáře vznikající přes noc a potenciál digitální měny nahradit všechny ostatní formy plateb.

Od roku 2021 to však nelze popřít Bitcoin je jedním z nejrychleji rostoucích aktiv na trhu. Zatímco BTC mohla být jednou rezervou několika technologických hlav a všech kromě těch nejbláznivějších investorů, BTC je nyní považováno za zásadní doplněk každého portfolia zaměřeného na budoucnost..

S rostoucím počtem platforem, které přijímají kryptoměnu, a se zvýšenou pozorností institucionálních investorů, vypadá následujících dvanáct měsíců jako vzrušující doba pro kryptoměnu obecně, ale zejména pro bitcoin – který je zdaleka největší z hlediska tržního stropu a snadno nejcennějšího tokenu na trhu.

Pokud chcete investovat do bitcoinových BTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Je tedy bitcoin dobrou investicí do roku 2021? Následuje pět důvodů, proč byste měli zvážit přidání bitcoinu BTC do svého portfolia dříve než později.

5 důvodů, proč by bitcoin mohl v roce 2021 zdvojnásobit vaše peníze:

1. Přijímání bitcoinů se zrychluje

Kryptoměnová gramotnost po celém světě roste. Pouze ve Velké Británii Odhaduje se, že 86% veřejnosti zná tokeny jako Bitcoin a Ethereum. To je daleko od prvních několika let existence bitcoinu, kdy byla kryptoměna považována za něco nového a tradiční investoři zpochybňovali její dlouhodobou životaschopnost.

Navzdory hospodářskému poklesu způsobenému COVID-19 byl v roce 2020 otevřen rekordní počet bitcoinových peněženek, protože vzrostl zájem spotřebitelů i investorů o kryptoměnu. Samotná společnost za peněženkou Blockchain ve skutečnosti ohlásila nárůst z 43 milionů na více než 62 milionů peněženek po celý rok.

bitcoinové peněženky

Zdroj: blockhain.com

Zvyšující se počet krypto peněženek bude samozřejmě zajímavý pro potenciální investory, protože signalizuje potenciál zvýšené poptávky – což je samozřejmě klíčovou hnací silou při zvyšování hodnoty jakéhokoli aktiva. To samo o sobě by mohlo být dostatečným důvodem pro nákup bitcoinů v roce 2021, ale čísla peněženek jsou jen jednou částí příběhu. Existuje také obrovské množství retailových investorů, kteří drží svá krypto aktiva na depozitní platformě, jako je Cash App nebo Coinbase.

Například aplikace Cash App uvedla, že její výnosy z bitcoinů vzrostly na 1,63 miliardy USD, což ve třetím čtvrtletí roku 2020 přineslo hrubý zisk 32 milionů USD – což ve stejném období loňského roku představovalo působivý nárůst o 1 000%.

Na konci roku 2020 navíc gigant online plateb PayPal pomohl poslat ceny bitcoinů do nových výšin tím, že spolu s Etherem, Bitcoin Cash a Litecoinem poskytl podporu tokenu. Tím se efektivně otevírá kryptoměna pro přibližně 300 milionů registrovaných uživatelů PayPal.

Při pohledu do budoucna je přijetí kryptoměny PayPal klíčovým faktorem pro každého, kdo chce investovat do bitcoinů v roce 2021. Během prvního čtvrtletí roku se očekává, že velká část 26 milionů obchodníků PayPal začne přijímat krypto jako platební metodu. I když se teprve uvidí, jak populární to může být, je třeba poznamenat, že PayPal již zvýšil limit nákupů kryptoměn z 10 000 $ za týden na 15 000 $ za týden kvůli bezprecedentní poptávce uživatelů.

Původním úkolem kryptoměny bylo stát se alternativní platební platformou. Zdá se, že vývoj za posledních 12 měsíců zaznamenal v tomto směru určité kroky, a pokud bude tento trend pokračovat, mohlo by to vést k obrovskému zvýšení cen v celé kryptoměně. Jako takový by se mohl ukázat jako chytrý krok k investování do bitcoinů v roce 2021.

2. Wall Street obrací svou pozornost na krypto

Je bitcoin dobrá investice do roku 2021? Zdá se, že velká část největšího amerického finančního centra věří, že bitcoin je v roce 2021 dobrou investicí.

Tesla investovala 1,5 miliardy $ do bitcoinů a začíná přijímat kryptoměnu jako platbu, cena bitcoinu dosáhla po zprávě nového rekordu nad 44 000 $.

BTC patřilo mezi nejvýkonnější třídy aktiv roku 2020, dokonce v první polovině roku předstihlo zlato – což není nic, čeho by Wall Street pravděpodobně nezůstal bez povšimnutí.

Jedním z pozoruhodných příkladů je společnost MicroStrategy, analytická firma. Během posledních několika let opakovaně potopil miliony do BTC – v době psaní tohoto článku získal přibližně 70 784 bitcoinů s celkovou hodnotou kolem 1,13 miliardy $.

"Tato investice odráží naši víru, že bitcoin, jako světově nejuznávanější kryptoměna, je spolehlivým uchovávačem hodnoty a atraktivním investičním aktivem s dlouhodobějším potenciálem zhodnocování než držení hotovosti, “uvedl generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor a dodal, že:„ Společnost MicroStrategy uznala bitcoin jako legitimní investiční aktivum, které může být lepší než hotovost, a proto učinila z bitcoinu hlavní podíl ve své strategii rezervní pokladny."

MicroStrategy není jediným významným hráčem, který investuje do bitcoinů pro rok 2021: americká společnost poskytující finanční služby Square načerpala na konci loňského roku 50 milionů USD do BTC. “Věříme, že bitcoin má v budoucnu potenciál stát se všudypřítomnější měnou,” řekla finanční ředitelka Amrita Ahuja. “Jak roste v adopci, chceme se učit a účastnit se disciplinovaně.” Pro společnost, která staví produkty založené na inkluzivnější budoucnosti, je tato investice krokem na této cestě. “

Investice společnosti Square činila přibližně 4 709 BTC tokenů a v době psaní této zprávy představovala přibližně 1% portfolia firmy. Kromě toho náměstí dříve vytvořilo nezávislý tým, který se zaměřuje výhradně na přispívání k práci s bitcoiny v otevřeném zdroji a nedávno také spustil neziskovou organizaci Cryptocurrency Open Patent Alliance (COPA), která podporuje kryptoměnové inovace.

Pojišťovací gigant MassMutual také věřil v bitcoiny a na konci roku 2020 odhalil investici do kryptoměny ve výši 100 milionů USD. Podle Nikolaose Panigirtzogloua z JPMorgan, "Nákupy bitcoinů od MassMutual představují další milník v přijímání bitcoinů institucionálními investory. Je vidět potenciální poptávka, která by mohla vzniknout v příštích letech, protože ostatní pojišťovny a penzijní fondy budou následovat příklad MassMutual. “

Zavádění bitcoinů velkými finančními institucemi je důležitým faktorem pro budoucí investory, protože ukazuje vysokou míru důvěry v to, co je stále na rozvíjejícím se trhu. Je pravděpodobné, že v roce 2021 uvidíme více klíčových institucí nakupujících bitcoiny, u nichž dojde pouze k růstu cen a stabilizaci.

3. Odborníci předpovídají velké věci pro bitcoiny v roce 2021

Trh s kryptoměnami je notoricky volatilní a v minulosti se předpovědi velmi lišily ve své přesnosti. V roce 2020 však došlo k mnohem jednotnějším předpovědím o potenciálu bitcoinů pro blízkou budoucnost – včetně těch od nejvýznamnějších hlasů finančního světa.

Jedna z nejpozoruhodnějších předpovědí pochází od generálního ředitele Citibank Thomase Fitzpatricka, který učinil smělou předpověď, že Bitcoin mohl projít 300 000 $ za token do prosince 2021. Vzhledem k tomu, že BTC měl v době psaní tohoto článku hodnotu něco málo přes 30 000 $ za token, představovalo by to obrovský růst pro kohokoli, kdo se rozhodne koupit bitcoin v roce 2021.

Pan Fitzpatrick vysvětlil důvody své predikce a řekl to "oddělení zlata od nekrytých měn, pandemie COVID-19 a touha centrálních bank provádět agresivní politiku kvantitativního uvolňování by mohla vést k budoucímu prudkému růstu cen bitcoinů."

Jinde generální ředitel skupiny DeVere Nigel Green uvedl, že obrovské vládní výdaje během pandemie vyvolaly obavy z inflace, což následně vedlo k investorům "hromadit se do bezpečných aktiv, zejména těch, která nejsou vázána na žádnou konkrétní zemi, jako jsou bitcoiny a zlato, jako štít proti turbulencím."

Skupina DeVere také oznámila, že 73% z více než 700 jejích milionářských klientů, kteří se zúčastnili každoročního průzkumu kryptoměny finanční poradenské firmy, uvedlo, že již jsou investováni nebo plánují investovat do kryptoměn do roku 2023 – což je nárůst o 68% oproti loňskému roku protože jednotlivci s vysokým čistým jměním nadále přijímají kryptoměny.

V indikaci měnícího se sentimentu mezi mainstreamovými finančními giganty učinil předseda miliardáře a generální ředitel společnosti JPMorgan Chase Jamie Dimon o 180 stupňů obrat BTC. Poté, co dříve odmítl kryptoměnu jako podvod, pan Dimon nyní přiznává, že je „věřícím“ v blockchainovou technologii.

A konečně, prominentní odborník na kryptoměny Willy Woo je v nadcházejícím roce vůči bitcoinu extrémně vzestupný. „Můj nejlepší model, který do konce roku 2021 navrhuje 200 000 $ za bitcoin, vypadá konzervativně, 300 000 $ nepřichází v úvahu," tweetoval. Po analýze různých tržních signálů dodal, že trajektorie bitcoinu je "ukazující na zvyšující se reflexivitu, zesílenou býčí zpětnou vazbu 2021".

Předpovědi cen bitcoinů Willy Woo

Zdroj: Willy Woo Twitter

Tyto komentáře přirozeně společně vyvolaly obnovený zájem o potenciál kryptoměny jako aktiva, ale odborné předpovědi nejsou v žádném případě zárukou a každý, kdo plánuje koupit bitcoin v roce 2021, by měl zajistit, aby byl součástí diverzifikovaného portfolia.

4. Model Stock to Flow je slibný

Bitcoin nepodléhá tolik inflaci a devalvaci jako nekryté měny. Vzhledem ke způsobu těžby BTC je možné přesně měřit tok jeho akcií – investiční termín používaný ke kvantifikaci nedostatku aktiva, přičemž „akcie“ označují celkovou nabídku v oběhu a „tok“ popisuje množství nová nabídka k dispozici ročně.

Bitcoinový S2F je klíčovým důvodem, proč mnoho analytiků radí investorům, aby koupili bitcoiny v roce 2021. V době psaní tohoto článku byl bitcoinový S2F hodnocen na 56 – zhruba ekvivalent zlata. Sledovalo to však poslední snížení počtu bitcoinů v květnu 2020 na polovinu. Když se bitcoin opět rozdělí na polovinu, zvýší to nedostatek tokenu nad rámec zlata – což by mohlo dobře poslat prudký nárůst cen.

Cena BTC obvykle dosáhla vrcholu asi 18 měsíců po rozpuštění, což by nás zavedlo do listopadu 2021. I když to není v žádném případě zaručeno, určitě to naznačuje další dobrý důvod investovat do bitcoinu v roce 2021.

Myšlenka, že rostoucí nedostatek zvýší hodnotu BTC, analyzoval obchodník známý jako PlanB. Vytvořil model Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) a předpovídal, že cena BTC může překročit 288 000 $, za předpokladu, že model bude i nadále držet.

Zdroj: Plán B

Skeptiků samozřejmě bylo spousta – jakékoli teoretické modely podléhají nepředvídaným okolnostem. PlanB však není jediný, kdo poukázal na význam bitcoinového S2F. Fidelity Investments vydala v červenci 2020 také zprávu "Tok akcií bitcoinu po příštím půlení (2024) zastíní tok zlata."

Nakonec se to všechno scvrkává na nabídku a poptávku. Je všeobecně známo, že nabídka bitcoinů je omezena na 21 milionů mincí – něco, co je efektivně zapojeno do blockchainové technologie. To samo o sobě vytváří nedostatek, protože celková nabídka – nebo zásoby – již mají konečný počet.

Kromě omezené zásoby ubývá také tokový aspekt BTC. Po třetím půlení v květnu 2020 poklesla bloková odměna pro bitcoinové horníky z 12,5 BTC na blok na 6,25 BTC. To znamená, že do ekosystému se uvolňuje méně bitcoinových tokenů.

Co to znamená pro ty, kteří chtějí v roce 2021 investovat do bitcoinů? Znamená to, že poptávka by brzy mohla předstihnout nabídku. Ve skutečnosti, Samotní uživatelé PayPal již nyní generují větší poptávku po BTC, než s jakou mohou horníci držet krok. Tradičně, pokud existuje více kupujících než prodejců aktiva, mohou prodejci přikázat mnohem vyšší cenu.

Připraveno k investování Bitcoin?

5. Přístupnost

Často přehlíženou výhodou investic do kryptoměny je jednoduše její dostupnost. Tradiční investice mohou být často časově náročné a vyžadují speciální služby makléře a často vyhrazené bankovní účty. Jednou z hlavních výhod bitcoinu je, že díky své decentralizované povaze je nesmírně dostupný pro každodenní investory.

Maloobchodní platformy jako eToro nebo Coinbase může být založen během několika okamžiků a umožní investorům nakupovat, prodávat nebo obchodovat s kryptoměnami nebo s různými deriváty. Neexistuje žádný požadavek jednat s žádnými bankami nebo institucemi a částka, kterou se rozhodnete investovat, je zcela na vás.

Schopnost specifikovat svůj finanční závazek také otevírá trh s kryptoměnami pro všechny úrovně investorů. Zatímco dluhopisy a nemovitosti mají často velmi vysokou vstupní hranici, začínající investor může začít své portfolio kryptoměn již za 10 USD.

Samozřejmě pro ty, kteří chtějí v roce 2021 investovat do bitcoinů, dostupnost kryptoměny také přímo ovlivňuje ceny.

Nikde to není lépe zdůrazněno než u výše zmíněného přijetí digitální měny službou PayPal. Díky tomu mohly miliony uživatelů snadno nakupovat a utrácet kryptoměny pouhým stisknutím tlačítka – něco, co okamžitě poslalo stoupající cenu BTC.

Přístup a poptávka jsou opět neoddělitelně spjaty – a všichni víme, jak důležitá je poptávka, pokud jde o zhodnocení aktiv.

Závěr – je bitcoin dobrou investicí do roku 2021?

Podle odborníků je bitcoin v roce 2021 velmi dobrou investicí. Bitcoin je jednou z nejlépe fungujících tříd aktiv v roce 2020 a v roce 2021 předpovídá velké věci řada odborníků. Finanční těžcí váhy jako Mike Novogratz, Tom Fitzpatrick a populární kryptoanalytik Willy Woo jsou všichni na bitcoinu býčí – a bylo o nich známo, že mají pravdu už v minulosti.

Je bitcoin dobrá investice do roku 2021? Jako vždy je těžké předvídat, co se stane na trhu kryptoměn, ale existuje spousta indikátorů, že nadcházející měsíce mohou být pro důvtipné investory do kryptoměny velmi výhodné. Přijetí BTC významnými institucionálními investory jistě nabízí hlasování o důvěře v trh a naznačuje, že lze očekávat, že BTC bude i nadále fungovat dobře.

Podobně podpora PayPal pro digitální měnu otevřela trh milionům uživatelů, což by mohlo dobře vidět prudký nárůst poptávky, což by zase mohlo zvýšit hodnotu BTC.

Veškeré zvažované skutečnosti, volba nákupu bitcoinů v roce 2021 by mohla být velmi chytrým krokem, za předpokladu, že je součástí strategie, která zahrnuje diverzifikované investiční portfolio.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

FAQ

Kde mohu koupit bitcoiny?

Jednou z velkých věcí při výběru bitcoinu v roce 2021 je to, jak snadné to je. Nejlepší způsob, jak zahájit kryptografickou cestu, je najít spolehlivého online brokera nebo burzu. Jednou z nejlepších platforem pro začínající investory je eToro, protože nabízí spoustu zdrojů a obsahuje jednoduché a inovativní rozhraní. Pokud jste ve světě digitální měny nováčkem, možná by stálo za to vyzkoušet našeho průvodce, jak investovat do kryptoměny.

Je dobrý nápad investovat do bitcoinů v roce 2021?

Rozhodnutí, zda do roku 2021 investovat do bitcoinů či nikoli, bude záviset na vašich cílech. Spousta odborníků a klíčových průmyslových osob očekává, že rok 2021 bude pro kryptoměny velkým rokem, takže by nemusela být vhodná doba na zvážení přidání BTC do vašeho portfolia. Kolik závazků bude záviset na vaší touze po riziku, ale finanční spisovatelka CNBC, Darla Mercado, radí, aby investoři věnovali 1% svého celkového investičního kapitálu bitcoinu.

Mám si koupit bitcoin v roce 2021?

Rozhodnutí o nákupu bitcoinu v roce 2021 by se mohlo ukázat jako velmi výnosné – pokud se má věřit předpovědím odborníků. Jako vždy je však klíčové moderování. Kryptotrhy jsou notoricky volatilní a investoři by měli přidělovat pouze prostředky, které si mohou dovolit ztratit.

Jak mohu investovat do bitcoinů?

Investice do bitcoinů nikdy nebyla jednodušší díky nesčetným makléřům a burzám na trhu. Pokud jste v oboru noví, pak stojí za to pročíst si našeho průvodce, jak investovat do bitcoinů, abyste našli odpovědi na několik běžných otázek.

Přečtěte si více:

Co je to bitcoin a zda se do bitcoinu v roce 2021 vyplatí investovat?

Predikce ceny bitcoinu: Kolik to bude stát v roce 2021 a dále?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me