7 předpovědí kryptoměny na rok 2021, s nimiž by všichni souhlasili

Pandemie COVID-19 nepochybně poškodila světovou ekonomiku v roce 2020. Federální rezervní banka začala tisknout dolary více než obvykle, čímž zvýšila nabídku. Hodnota dolaru tak klesla, inflace vzrostla a světová ekonomika nevidí dobré dny.

Pandemie COVID-19 však nepoškodila kryptoměny. Jejich cena poklesla v březnu 2020, poté na konci roku vzrostla směrem k vzestupnému období. Stalo se to proto, že s poklesem dolaru viděli investoři kryptoměny jako zajištění proti inflaci a uchovávání hodnoty. Pandemie COVID-19 tedy nejen nepoškodila kryptoměny, ale šla v jejich prospěch.

Stačí se podívat na to, jak BTC roste po celý rok:

bitcoinový graf

Rok 2020 byl pro kryptoměny skutečně vzrušujícím rokem. Tady je to, co se stalo a jak se rok 2020 stal určujícím směrem, kterým se budou kryptoměny v příštích letech ubírat.

7 kryptoměnových předpovědí pro rok 2021:

1. 2020 – Rok, kdy společnost Fiat ztratila svou důvěryhodnost

Od začátku pandemie COVID-19 poklesl trh se zlatem, akciemi a bitcoiny o zhruba 30%. Zlato a akcie se však nemohly zotavit, na rozdíl od bitcoinu, který se silně vrátil.

Zdroj: Capital.com

Pandemie COVID-19 vyvolala mezi investory paniku a začali hromadně prodávat svá aktiva. Také prodali kryptoměny, které vlastnili, což nás přimělo uvědomit si, že jsou vlastníky kryptoměn a kryptoměny používali vedle tradičních finančních aktiv.

Zdroj: mining.com

Když si všichni mysleli, že pandemie COVID-19 rychle zmizí, nedopadlo to tak. Jakmile bylo zjištěno, že to vydrží déle, než se očekávalo, což by způsobilo ještě větší škody na ekonomice, pak se vláda USA rozhodla dát ekonomice "infuze" obdobně jako v roce 2008, v té době finanční krize. V roce 2020 bylo do americké ekonomiky přidáno 9 bilionů dolarů. Zároveň tato částka představuje 22% z celkově vytvořených dolarů od doby, kdy Amerika existovala jako národ.

Zdroj: https://fred.stlouisfed.org/series/M1

Tisk dolaru byl považován za adekvátní řešení problému ekonomické krize. Přesto se zdá, že ekonomové nepřemýšleli o dlouhodobých důsledcích, které by tato metoda mohla přinést ekonomice. S objevením se problému inflace již investoři začali hledat jiné alternativy.

To je přesně ten okamžik bitcoinu, který začal navzdory jiným aktivům růst ceny.

S pandemií COVID-19, která přinesla karanténu a zákaz vycházení, se blížily volby. Volby mají obvykle dopad na akciový trh a zlato, obvykle negativní. Proto i v tomto případě cena akcií a zlata začala opět klesat. Každý čekal, že se s bitcoinem stane to samé. Ale Hádej co? To se nikdy nestalo. Bitcoin prudce stoupal.

Vzhledem k tomu, že akciový trh a zlato již investoři nepovažovali za možnosti, bitcoin se stal jejich oblíbeným aktivem, protože v něm viděli potenciál.

Kromě skutečnosti, že bitcoin byl již považován za preferované aktivum mezi investory, aby investoval, všechno šlo v jeho prospěch, vzhledem k tomu, že 21. října se Paypal rozhodl povolit nákup, prodej a držení digitálních měn na jejich platformě.

Zpráva o tom, že Paypal integroval kryptoměny do své platformy, způsobila rozruch a zvýšila cenu bitcoinů. Po této události by následovalo ještě více investorů, kteří by se připojili ke kryptosvětu.

Kromě těchto vnějších faktorů, které ovlivňovaly cenu bitcoinu, se do popředí dostaly také vnitřní faktory. K rozpuštění bitcoinů na polovinu došlo v květnu 2020 a historicky po snížení ceny bitcoinů na polovinu. Totéž se stalo i letos.

V červenci 2016, kdy došlo ke snížení na polovinu, byla cena bitcoinu na 600 USD. O 17 měsíců později, v prosinci 2017, dosáhl rekordních 20 000 USD.

Když v květnu 2020 došlo k rozpuštění bitcoinů, jejich cena byla 8 700 $. Během šesti měsíců vzrostl na 15 500 USD a zaznamenal 78% nárůst. Poté 8. ledna 2021 dosáhl svého historického maxima na 41 941 USD.

Také v roce 2020 Decentralizované finance (DeFi) rostou a blockchain společnosti Ethereum na vrcholu je stále více přijímán.

Kryptoměny nikdy nebyly blíže masové adopci než v roce 2020. Rok 2020 byl pro krypto sféru skutečně vzrušující. Nadšenci kryptografie podle toho, jak se věci vyvíjejí, věří, že rok 2021 bude zajímavý i pro kryptoměny. Podívejme se, co se očekává u kryptoměn v roce 2021.

2. Bitcoin se stává mezinárodní platební měnou

Kryptoměny jsou preferovaným způsobem platby Millenials. A Paypal jim to umožní.

Paypal, jak je uvedeno výše, umožňuje uživatelům nakupovat kryptoměny. Platforma jim také umožní platit za produkty zakoupené pomocí kryptoměn u 26 milionů obchodníků, které tato platforma má, a to bez poplatků.

Uživatelé to budou moci udělat, protože platforma jim umožní převést jejich kryptoměnu na fiat. Za zmínku stojí, že Paypal má 340 milionů uživatelů a to nám samo o sobě říká, jaký je dopad na kryptoměny.

3. Institucionální poptávka vzrostla – vakcína by stěží mohla mít dopad na bitcoiny

Existuje možnost, že by vakcína COVID-19 mohla ovlivnit běh krypto býků v roce 2021? Vakcína však může mít větší vliv na zásoby. Když to lidé začnou brát, hodnota akcií se zvýší.

Nepředpokládá se však, že by očkování významně ovlivnilo cenu bitcoinů, vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou nezávislé a nejsou silně ovlivňovány různými faktory, které by mohly mít dopad na tradiční finanční aktiva.

Je také třeba mít na paměti, že vakcína nemusí úspěšně zastavit pandemii, a tak může pokračovat hospodářská krize.

S největší pravděpodobností tedy budou investoři nadále považovat bitcoin za zajištění proti inflaci a uchovávání hodnoty. Mohli by pokračovat v investování, a protože se nabídka v květnu snížila na polovinu, když došlo k rozpuštění bitcoinů na polovinu, pak zde můžeme použít základní pravidla v ekonomii "když poptávka stoupá a nabídka klesá, cena stoupá". V roce 2021 proto můžeme vidět bitcoiny směrem k novým rekordům z hlediska ceny.

Institucionální investoři navíc zvýšili cenu bitcoinu, protože projevili obrovský zájem investovat do kryptoměn.

Microstrategy se rozhodla investovat 1,3 miliardy USD do bitcoinů; Společnost Ruffer Investment investovala 744 milionů USD; Square investoval 50 milionů dolarů; Stone Ridge, 115 milionů $ a Massachusetts Mutual investovaly 100 milionů $ do bitcoinů. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších investic velkých institucionálních investorů v roce 2020. Se všemi těmito investicemi začala růst autorita a hodnota kryptoměn.

Navíc Grayscale Fidelity Investments, Ark Investment Management a další fondy přidaly do svých portfolií v roce 2020 krypto. zpráva, Společnost Grayscale tvrdí, že v roce 2020 patřila společnost Grayscale Bitcoin Trust mezi nejrychleji rostoucí investiční produkty na světě, a to z 1,8 miliard na 17,5 miliardy. Toto je skutečnost a další statistika, se kterou se v historii kryptoměn nikdy předtím nesetkali, a je jasným ukazatelem růstu, kterého zažili v roce 2020..

Kromě toho JP Morgan zahájila bankovnictví Gemini a Coinbase. Visa a Mastercard také začaly poskytovat služby kryptoměnovým společnostem a společnost Fidelity představila nový fond indexu bitcoinů.

Nasdaq uvedl, že institucionální investoři napumpovali do kryptofondů 439 milionů USD až v prvním prosincovém týdnu 2021. Na základě údajů společnosti CoinShares – společnosti zabývající se investováním do digitálních aktiv, se jednalo o druhý největší týdenní příliv hotovosti na kryptoměnový trh po rekordu vysoký příliv 468 milionů $, který byl vydělán před třemi týdny.

4. Bitcoin může porazit zlato, protože slouží jako zajištění proti inflaci

Příliv investic do společnosti Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v říjnu znatelně vzrostl ve srovnání s investicemi do zlatého ETF, které zůstaly relativně beze změny.

Zdroj: Michael Sonnenshein

JP Morgan Chase nedávno prohlásil, že zlato bude trpět protože investoři upřednostňují bitcoin jako zajištění proti inflaci a přesouvají na něj svá aktiva. JP Morgan dále uvádí, že tento trend bude pokračovat i v roce 2021.

Podle poznámky JP Morgan, která stanoví býčí případ kryptoměn, bude zlato čelit a "strukturální tok proti větru" protože investoři přesouvají věrnost a peníze na bitcoin.

5. Spuštění Ethereum 2.0 představuje stěžejní bod pro vývoj DeFi a kryptoměn

Spuštění Ethereum 2.0 bylo mezi nadšenci kryptoměn velmi očekávanou událostí. Účelem spuštění Ethereum 2.0 bylo zlepšit škálovatelnost a zabezpečení. S Ethereum 2.0 to bude jiné, protože může přilákat více investorů, protože Ethereum 2.0 vytváří příznivé podmínky pro další zlepšování v sektoru DeFi.

Průmysl kryptoměn se vyvíjí a různé společnosti přijaly blockchain společnosti Ethereum. Například Microsoft přijal blockchain společnosti Ethereum pro herní honoráře, což byl velký krok.

Ethereum 2.0 používá model Proof Of Stake (PoS), díky němuž je příznivější, pokud jde o pasivní příjem. Například držitelé, kteří mají alespoň 32 ETH, budou mít možnost sázet odměny. Žetony zůstanou na síti dlouho a majitelé se budou těšit z odměn víceméně jako vkládání peněz do banky v tradičním finančním systému.

Připraveno k ponoření do Kryptotrh?

6. Regulační orgány mohou být přísnější, protože technologie kryptoměn a blockchainu se neustále rozšiřují

Vzhledem k tomu, že kryptoměny rostou rychlým tempem, upoutaly pozornost regulátorů, kteří samozřejmě nestojí nečinně. Některá pravidla již byla vydána, například KYC & Zásady AML pro všechny kryptoměnové burzy se sídlem v EU a USA a registrace FCA pro podniky působící ve Velké Británii.

Nedávno Komise pro cenné papíry SEC účtováno Společnost Ripple a dva vedoucí pracovníci prováděli nabídku neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy USD. Kryptoměny byly často spojovány s černými trhy. Regulátory jim proto začaly věnovat zvláštní pozornost.

Nedávno také The Financial Conduct Authority (FCA) ve Velké Británii varoval investoři buďte opatrní při investování do kryptoměn, protože podle nich mohou být "podvody".

Sektor DeFi v kryptoměnách navíc zůstává neregulovaný. To je jeden z důvodů, proč se investoři zdráhají investovat do tohoto sektoru, protože se cítí nejistí. Pro investory znamenají předpisy bezpečnost. Proto musíme mluvit s regulačními orgány o vytvoření transparentního systému a regulačního rámce, který by sloužil jako průvodce investováním nebo "klíč od dveří" pro velké hráče.

Zatímco DeFi není regulován, jedinou možností, jak pokračovat v provozu, jsou decentralizované burzy, protože centralizovanější burzy implementují zásady KYC a AML, aby zabránily nezákonným činnostem. Do projektů DeFi je velké množství špinavých peněz. Mnoho uživatelů proto riskuje, že při převodu prostředků na centralizované burzy narazí na potíže.

Pokud tedy není sektor DeFi regulován, je nepravděpodobné, že zde budou velcí investoři. Ale existují dva tábory pro regulaci sektoru DeFi: ti, kteří jej podporují, a ti, kteří to nepodporují. Rok 2021 však bude pravděpodobně rozhodující, pokud jde o regulaci sektoru DeFi.

Přečtěte si více: Celkový pohled na trh kryptoměn – co očekávat v roce 2021?

7. Centrální banky by se mohly více zapojit do kryptoměny tím, že začnou spouštět své tokeny

S výrazným růstem odvětví kryptoměn se zdá, že vládám a bankám nezbývá nic jiného, ​​než se připojit k trendu vydáváním svých stabilníchcoinů.

Příkladem, který lze v tomto ohledu vzít, je čínský digitální jüan. Přijetí národních tokenů, jako je juan, pomůže vysledovat toky peněz v celé ekonomice a zabrání nelegálním aktivitám, včetně financování terorismu a praní peněz.

Nejvýznamnější výhodou národních digitálních tokenů bude lepší finanční začlenění a rychlejší přeshraniční platby.

A konečně, rok 2020 byl opravdu zajímavým rokem pro kryptoměny, přičemž v tomto odvětví se děje mnoho věcí. Ale neočekává se, že by rok 2021 byl méně vzrušující.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro je chytrá platforma, která usnadňuje proces investování do kryptoměn. Platforma poskytuje širokou škálu kryptoměn, což uživateli poskytuje elegantní a uživatelsky přívětivé rozhraní.

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Kvůli pandemickým škodám COVID-19 v ekonomice začala Federální rezervní banka tisknout dolary více než obvykle, čímž se zvýšila nabídka. Hodnota dolaru tak poklesla, inflace vzrostla a investoři věřili bitcoinu.
  • Od začátku pandemie COVID-19 poklesl trh se zlatem, akciemi a bitcoiny o zhruba 30%. Zlato a akcie se však nemohly zotavit, na rozdíl od bitcoinu, který se silně vrátil.
  • V roce 2020 bylo do americké ekonomiky přidáno 9 bilionů dolarů. Zároveň tato částka představuje 22% z celkově vytvořených dolarů od doby, kdy Amerika existovala jako národ.
  • 21. října se společnost Paypal rozhodla povolit nákup, prodej a držení digitálních měn na jejich platformě. Po této události by následovalo ještě více investorů, kteří by se připojili ke kryptosvětu.
  • Když v květnu 2020 došlo k rozpuštění bitcoinů, jejich cena byla 8 700 $. Během šesti měsíců vzrostl na 15 500 USD a zaznamenal 78% nárůst. Poté 8. ledna 2021 dosáhl svého historického maxima na 41 941 USD.
  • Paypal umožňuje uživatelům nakupovat kryptoměny. Platforma jim také umožní platit za produkty zakoupené pomocí kryptoměn u 26 milionů obchodníků, které tato platforma má, a to bez poplatků.
  • Nepředpokládá se, že by očkování významně ovlivnilo cenu bitcoinu, vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou nezávislé a nejsou silně ovlivňovány různými faktory, které by mohly mít dopad na tradiční finanční aktiva.
  • V roce 2020 se Microstrategy rozhodla investovat 1,3 miliardy USD do bitcoinů; Společnost Ruffer Investment investovala 744 milionů USD; Square investoval 50 milionů dolarů; Stone Ridge, 115 milionů $ a Massachusetts Mutual investovaly 100 milionů $ do bitcoinů.
  • Společnost Grayscale tvrdí, že v roce 2020 patřila společnost Grayscale Bitcoin Trust mezi celosvětově nejrychleji rostoucí investiční produkty, a to z 1,8 miliard na 17,5 miliardy dolarů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me