7 zlatých pravidel pro vydělávání peněz na krypto trhu

Zlatá pravidla pro vydělávání peněz z kryptoměn

Jediným způsobem, jak vybrat perfektní kryptoměnu nebo fond, je vrátit se zpět v čase. To ale neznamená, že musíte hádat.

Tady na Trading Education jsme vybrali naše nejlepší tipy, jak úspěšně investovat na krypto trhu.

1. listopadu 2015 měl jeden bitcoin hodnotu 325,43 USD. Dnes má jeden bitcoin hodnotu 13 726 $. Bitcoin byl vybrán jako nejlepší investice desetiletí. Pokud jste investovali před pěti lety, byli byste nyní vděční!

Bitcoin během posledního desetiletí překonal všechny své konkurenty a zažil neuvěřitelný růst. Kryptoměny ve svých prvních letech existence neměly žádnou významnou hodnotu, ale v průběhu let se jejich hodnota zvýšila.

Pokud se vrátíme jen o pět let zpět a podíváme se na ceny kryptoměn 1. listopadu 2015, pochopíme, o kolik se zvýšily. Takto vypadalo 10 nejlepších pak:

tržní kapitalizace kryptoměny

Historický snímek top 10 krypto trhu k 1. listopadu 2015. Zdroj: https://coinmarketcap.com/historical/20151101/

Cena bitcoinu byla na 325,43 USD. XRP ještě nebyl ani zdaleka ani cent. Ethereum se umístilo na 4. místě a stálo těsně nad dolarem.

Pokud se dnes podíváme na top 10 Coinmarketcap, věci jsou úplně jiné. Bitcoin stojí na vrcholu v hodnotě $ 13,726. Ethereum je na druhém místě blízko 400 $, zatímco jak bylo uvedeno výše, v roce 2015 stálo těsně nad dolarem. A XRP nyní zaujímá čtvrté místo za 0,23 USD.

Takže pokud jste se tehdy rozhodli koupit bitcoin, koupili byste ho za 325 $. Nyní by váš bitcoin měl hodnotu 13 726 $. A představte si, že jste vlastnili více bitcoinů!

Podle odborníků se navíc ceny budou jen zvyšovat, protože kryptoměny se stávají nedílnou součástí finančního světa.

Pokud jste měli to štěstí, že jste tehdy investovali do kterékoli z těchto kryptoměn, byla by vaše návratnost investic dnes obrovská.

S vyděláváním tohoto množství peněz jste se ani nemohli přiblížit žádnou další investicí, ať už jde o akcie, dluhopisy, zlato atd. Kryptoměny překonaly doslova jakékoli aktivum.

Jak nakupovat kryptoměnu?

Nejjednodušší způsob nákupu kryptoměny je prostřednictvím kryptoměnových burz. Mezi nejlepší burzy kryptoměn patří eToro, Binance, Bittrex, Coinbase a Kraken.

Musíte si jen vybrat jednu z nich, vytvořit si účet, připojit svou kreditní nebo debetní kartu a provést první investici.

Jakou kryptoměnu koupit?

To záleží na vašich preferencích. Neexistuje žádná konkrétní kryptoměna, kterou byste si museli koupit. Ačkoli bitcoin je nejuznávanější kryptoměnou a lidé ji mají tendenci kupovat více, dobrou volbou jsou i jiné kryptoměny.

Dle Coinmarketcap, právě teď existuje 7575 kryptoměn. Kromě bitcoinů jsou některé další kryptoměny, které vzkvétají, ethereum, cardano, litecoin a chainlink.

Jiné altcoiny mohou mít také obrovskou návratnost investic. Některé nové mince zažívají během 24 hodin 300–400% růst.

Kryptoměny jsou spekulativní, takže člověk nikdy nemůže přesně vědět, který z nich bude mít nejlepší výkon.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu kryptoměny?

Existuje mnoho způsobů, jak bezpečně nakupovat kryptoměny. Můžete použít krypto bankomat a nakupovat krypto pomocí své debetní / kreditní karty. Nejpopulárnějším a nejbezpečnějším způsobem, jak nakupovat kryptoměny, je přesto renomovaná burza kryptoměn. eToro je prestižní makléřská společnost, která se pyšní svou bezpečností.

Kam si uchovat moji kryptoměnu?

Po zakoupení preferované kryptoměny ji musíte uložit do krypto peněženky.

Existují horké peněženky s kryptoměnou a studené. Hot peněženky jsou webové stránky / platformy a jsou samozřejmě připojeny k internetu, zatímco peněženky se studeným hardwarem jsou obvykle ve formě USB. Nejsou připojeni k internetu, což je ve skutečnosti zvyšuje jejich bezpečnost, protože se nemohou hacknout.

Je investice do kryptoměny dobrý nápad?

Pokud jde o kryptoměny, prochází nyní velkým obdobím. Banky a finanční společnosti skákají do kryptografické sféry nabízející služby kryptoměny.

Experti na kryptoměny předpovídají zvýšení cen, i když během své krátké historie existence byly kryptoměny volatilní, takže je těžké předpovědět, jaká bude jejich cena v budoucnu.

Celkově jsou kryptoměny považovány za rizikové, ale jsou známy vysokou návratností investic.

Je bitcoin nejlepší kryptoměnou, do které se investuje?

Bitcoin je nejuznávanější kryptoměna. Byl to první, který byl vydán v roce 2009, a vedl cestu pro ostatní. Bitcoin je často synonymem pro kryptoměny.

Existuje tendence investovat více do bitcoinů než do jiných kryptoměn, kvůli pověsti, kterou bitcoin má. Bitcoin byl vždy vůdcem kryptoměn od svého uvedení na trh a tak či onak s ním souvisí i jiné kryptoměny.

Ale jeho reputace mu dává větší přijetí než jeho soupeři po celém světě.

Sedm zlatých pravidel investování do kryptoměn

Pokud jde o investování, musíte dodržovat některá pravidla. Tady, na Trading Education, jsme vybrali pod 7 zlatých pravidel investování do kryptoměn.

1. Nákup nízký, vysoký prodej

Může to znít klišé, ale "nakupovat nízko, prodávat vysoko" je základním pravidlem, pokud jde o investování do kryptoměn. Je to jednoduché a snadno pochopitelné.

Jako člověk, který chce investovat do kryptoměn, musíte najít čas, kdy mají kryptoměny nízkou cenu a nakoupit. Poté, když cena stoupne, prodejte.

Toto pravidlo lze použít na kryptoměny, protože povaha kryptoměn je nestálá, což znamená, že jejich cena zažívá časté vzestupy a pády.

2. Vyhýbání se emocím

O čem se hodně mluví "emoce" jen vám ublížit jako investor. Pokud dovolíte, aby vás emoce ovládly při investování do kryptoměn, je pravděpodobné, že jste se rozhodli špatně.

Možná jste slyšeli o termínu FUD, který je slangový "strach, nejistota a pochybnosti". Toto jsou tři nejčastější pocity, které můžete zažít jako investor do kryptoměn.

Samozřejmě, jako lidé, jsme nadšení, nervózní, zoufalí, ale při investování do kryptoměny se musíme snažit zbavit emocí.

Takže nemusíte spěchat. Analyzujte trh a přijímejte racionální rozhodnutí. Nenechte své emoce rozhodovat za vás.

3. Vyhněte se strachu ze ztráty – FOMO

Takzvaný FOMO – strach ze ztracení obecně znamená, když si my jako jednotlivci myslíme, že ostatní zažívají něco uspokojujícího, zatímco my tam nejsme nebo chybíme.

V kryptoměnách FOMO vstupuje do hry, když cena kryptoměn vzroste a vytvoří se dojem, že každý prodává, takže si můžete myslet, že byste měli prodávat také, protože se bojíte, že ztratíte příležitost.

FOMO se také objeví, když uvidíte růst kryptoměny, do které jste neinvestovali. A pak prodáte kryptoměny, které vlastníte, abyste je koupili.

Zkuste se tedy vyhnout FOMO a držte se své mince.

4. Držte se svého plánu

Jako investor do kryptoměn musíte dodržovat svůj plán. Na trhu existují různé pohyby, ale svou strategii nemůžete změnit pokaždé, když se změní trh.

Musíte tedy vytvořit strategii a držet se jí. Definujte svůj investiční styl – ať už chcete investovat dlouhodobě nebo krátkodobě. Také nastavte příkazy stop-loss, abyste mohli automaticky prodávat, když cena zasáhne váš cíl. Umístění stop lossů vám pomůže držet se svého plánu, protože zabrání jednání na základě vašich emocí.

5. Investice na delší období

Když byl v roce 2009 spuštěn bitcoin, jen málo lidí věřilo v kryptoměny. Přesto neustále rostly a vytvářely senzační historii s hodnotami vzestupů i pádů. Ti, kteří investovali v počátcích kryptoměny, bezpochyby nyní nelitují, protože z jejich investice měli jen prospěch.

Kryptoměny si získávají jen větší reputaci a respekt, zejména v poslední době, kdy mnoho bank a finančních institucí spouští služby kryptoměny.

Očekává se proto, že se jejich hodnota pouze zvýší, proto zvažte investice v dlouhodobém horizontu. Toto je jinak známé jako HODLing, slang pro "podíl" kryptoměny. S největší pravděpodobností budete v budoucnu vděční.

6. Diverzifikace

Vzhledem k tomu, že investice do kryptoměn mají své vlastní riziko, je nejlepší investovat do více než jedné kryptoměny. Tímto způsobem jste méně vystaveni riziku ztráty jakéhokoli aktiva. Nechte své kryptoměnové portfolio diverzifikovat investicemi do různých coinů.

Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou v korelaci, fungují navzájem podobně; některé z nich však stále fungují lépe než jiné. Zejména některé altcoiny, které nemají tolik pověsti, někdy vědí, jak nadobro překvapit.

Investujte proto do více než jedné mince a nechte své portfolio diverzifikovat.

7. Investujte pouze to, o co si můžete dovolit přijít

Během článku jsme několikrát zmínili volatilitu a opět musíme říci, že stejně jako nabízí mnoho příležitostí k zisku, může být volatilita pro vás jako investora rizikovým faktorem.

Kryptoměny jsou riskantní a měli byste být opatrní, abyste do kryptoměn neinvestovali vše, co máte. Je dobré investovat tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, takže v případě havárie se nebudete příliš starat o aktiva, o která můžete nakonec přijít..

Kde se mohu naučit investovat do kryptoměny?

Investice do kryptoměn se lze naučit v online kurzech. Tady na Trading Education jsme připravili kurzy, které učí nejnovější metody investování a obchodování kryptoměn.

Naše nadšení pro obchodování nás opravdu vede a naše lekce vyučují jednotlivci, kteří jsou vášniví a mají senzační zkušenosti s investováním a obchodováním.

Na Trading Education vás kromě nabídky kurzů, jak investovat do kryptoměn, můžeme naučit techniky obchodování na forexu a akciích. Pokud máte zájem zahájit svá vlastní dobrodružství v obchodování, připojte se k širší komunitě akademie Trading Education.

Proč byste měli investovat do kryptoměn pomocí eToro?

etorox, obchodování s kryptoměnou

eToro má nejpokročilejší regulovanou kryptoměnovou burzu s názvem eTorox, která nabízí progresivní zkušenosti s kryptoobchodem pro algoritmické obchodníky, investory na institucionální úrovni a zkušené obchodníky s kryptoměnami.

eToroX nabízí hlubokou likviditu a za uložení kryptoměny nejsou žádné poplatky. Poplatky za obchodování mohou být až 0,03%. eToroX nabízí značné množství kryptoměn, devizových obchodních párů a tokenizovaných stablecoinů, jako USDEX, GOLDX, EURX, GBPX a další.

eTorox je jednou z nejbezpečnějších burz kryptoměn a prospívá k tomu, aby vaše investiční zkušenosti byly co nejlepší.

eToro – Nejlepší kryptoměna pro investory i obchodníky

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

  • Pokud byste si koupili jeden bitcoin 1. listopadu 2015, stálo by vás to 325,43 $ Dnes by váš bitcoin měl hodnotu 13 726 $.
  • Kryptoměny se značně rozšiřují a očekává se zvýšení cen.
  • Nejjednodušší způsob, jak koupit kryptoměnu, je směnárna kryptoměn.
  • Kryptoměny jsou uloženy v softwarových nebo hardwarových peněženkách.
  • Díky své pověsti má bitcoin více přijetí než jeho soupeři po celém světě.
  • Nízký nákup a vysoký prodej je základním pravidlem, pokud jde o investice do kryptoměn.
  • Při investování do kryptoměn je třeba se emocím vyhnout.
  • Kryptoměny by měly být dlouhodobou investicí.
  • Měli byste mít plán a držet se ho.
  • Investice do více než jedné mince je vynikající způsob, jak minimalizovat ztráty v případě pádu mince.

Existuje mnoho příležitostí, jak vydělat peníze investováním do kryptoměn. V poslední době si kryptoměny a blockchain získávají pozornost a odborníci je často označují jako "budoucnost peněz a financí". Podle odborníků je nyní vhodná doba na investice, protože budoucnost kryptoměn je velmi slibná.

Doufáme, že vás těchto 7 zlatých pravidel pro vydělávání peněz na kryptotrhu povede k vašim vrcholům úspěchu ve světě kryptoměn. Pokud se vám tento článek líbil, dejte nám lajk a sdílejte ho, pro případ, že by někdo jiný chtěl těžit ze 7 zlatých pravidel investování do kryptoměn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me