9 Musí sledovat bitcoinové dokumenty

Pokud jste o bitcoinech ještě neslyšeli, je na čase, abyste to dohnali. Průkopnická kryptoměna zaznamenala od svého příchodu v roce 2008 dramatická maxima a minima.

Koncept bitcoinu nám představil Satoshi Nakamoto. Ukázal nám způsob, jak vybudovat peníze, které jsou odolné vůči cenzuře. Představil nám příležitost odhlásit se z konvenčních finančních systémů nové alternativě.

V následujících letech, svět kryptoměn se rychle vyvinul. Je jich tam mnoho, ale žádnému se nepodařilo srazit bitcoiny z okouna v horní části žebříčku. Kryptoměna se však stává tak nasycenou, že nováčci ztrácejí ze zřetele základní účel, na kterém byl bitcoin založen.

To je místo, kde mají bitcoinové dokumenty hodnotu. Pomáhají nám poskytnout nový pohled na to, o čem kryptoměny jsou. Tady je 9 nejzajímavějších a nejzajímavějších bitcoinových dokumentů podle Sudhir Khatwani že vás naučí nejen o bitcoinech, ale také o důvodech, proč byl založen, a o tom, jak se liší od běžného bankovnictví.

Pojďme na to..

9 bitcoinových dokumentů, které musíte sledovat

1. Vzestup & vzestup bitcoinů

Vzestup a vzestup bitcoinů 2014 Celý dokument z Koleda na Vimeo.

Není to lepší než tento dokument. Poskytuje nám přehled o kořenech bitcoinů a dokumentuje jeho vrcholy a koryta uprostřed krizí Mt. Gox a Kypr (2012–2013). Tvůrci jsou Daniel Mross, Patrick Lope a Nicholas Mross, všichni nadšenci bitcoinů v programovacím sektoru. Jsou zapojeni někteří z prvních uživatelů bitcoinů, včetně Gavina Andresena, Briana Armstronga a Margaux Avedisiana. A získáte přehled o vývoji těžebního průmyslu a o tom, jak bitcoiny získaly svoji fyzickou tvář.

Lidé si také přečetli: 20 šílených bitcoinových faktů, které byste měli vědět

2. Bitcoin – utvářejte budoucnost

Toto je první dokument o bitcoinech v čínštině. Kurátorem byl Bitkan, platforma pro obchodování s bitcoiny pro čínský trh, která začala v roce 2013. Tento dokument představuje předchůdce bitcoinového ekosystému v Číně, jako jsou Bitman, Huobi, ViaBTC a Bixin. Pokrývá také dílčí témata jako „Kdo je Satoshi?“, „Zrození bitcoinu“, „Čínské bitcoinové burzy“, „Rizika bitcoinu“, „Šedé oblasti bitcoinu“, „Čínská vládní nařízení“ atd. Rovněž vysvětluje technologii blockchainu a Bitcoin Pizza Day.

3. Bitcoinové evangelium

Toto je jeden z nejlepších bitcoinových dokumentů kolem. Objasňuje důvody, proč bitcoiny existují, zkoumá globální finanční krizi v roce 2008 a to, jak se konvenční banky obávají kryptoměny. Obsahuje prominentní zastánce bitcoinů, jako jsou Peter Todd, Andreas Antonopoulos a Roger Ver. Vysvětluje, jak je globální ekonomický systém rozbit, a stanoví schůdnou alternativu pro mezinárodní platby, která je levnější a rychlejší. Také nás provede těžebními operacemi a farmami a nabídne vysvětlení, proč hodnota bitcoinů stále roste.

Mohlo by se vám také líbit: 5 lidí, kteří se stali milionáři z bitcoinu

4. Blockchain a my

Blockchain je letadlo naší generace.

Bitcoin nám představil technologii, která je dnes známá jako blockchain. Došlo k dramatickému rozsahu odpovědí z různých koutů Země. Někteří to považovali za králičí noru, která byla klíčem k dalším novým objevům, zatímco mnozí mají pocit, že je zapotřebí dalšího rozvoje, a poučují se z teorií a experimentů toho druhého. Tento film vyzývá k moudrosti vývojářů softwaru, výzkumníků, kryptologů, podnikatelů, VC, konzultantů, autorů, futuristů a politiků ze Severní Ameriky, Evropy a Austrálie, kteří všichni sdílejí to, co pro ně technologie blockchain a bitcoin znamená.

5. Bitcoin v Ugandě – posílení postavení lidí

Tento dokument o bitcoinu je zkratka silný. Jeho síla pochází z toho, do jaké míry bitcoin zmocňuje lidi ze zemí třetího světa. Vypráví okouzlující příběh chlapce v Ugandě, který dostává peníze od rodiny ve Spojených státech na financování studia ve své domovské zemi.

Přečtěte si také: Kdy je správný čas začít investovat?

6. Bitcoin Full Documentary (Nepřehlédnutelné!)

I osm měsíců po spuštění zůstala hodnota bitcoinů na 0 $. Tento dokument líčí, jak Austrálie přijímá bitcoiny a proč ji země považuje za peníze budoucnosti. Poskytne vám nějaké vnitřní zkušenosti ze spolupracující kultury v Austrálii, kde vznikly některé z nejlepších začínajících bitcoinů. Představuje také těžební operace v zemi a maloobchodní prodejny, které přijímají platby bitcoinem.

7. Dokument o bitcoinu podle kanálu Discovery Channel

Tento dokument nás přivádí zpět do období Velké hospodářské krize na konci 20. a počátku 30. let, která zasáhla celý svět a jeho omezení zlatých standardů. Vysvětluje také fungování konvenčního peněžního trhu a způsob, jakým jej do systému zavedl FED. A nakonec pojednává o tom, jak může technologie mít schopnost udělat kohokoli, kdekoli, vlastní banku bez třetí strany – tj. Bitcoin.

8. Fenomén bitcoinů

Tento dokument vám poskytne vhled do rané práce Satoshi Nakamota. Představuje Gavina Andresena, který hovoří o tom, jak komunikoval a podporoval Satoshi Nakamota a jak ho whitepaper o bitcoinech přesvědčil, že to byl skvělý nápad. Také nás vzdělává o důležitosti bitcoinů pro věci, jako je řešení problému dvojitého utrácení, s nímž se setkaly jiné pokusy o vytvoření digitálních peněz. Zahrnuje také několik prvních uživatelů bitcoinů, jako je Trace Mayer a Eric Voorhees.

9. Bankovnictví v bitcoinech

To zkoumá otázku, co to vlastně peníze jsou. Vysvětluje to, že peníze jsou v zásadě účetním systémem. Je to ale systém, který lze opakovaně manipulovat, protože je centralizovaný. Po všech manipulacích stagnuje v podvodný, nefunkční a zkorumpovaný systém. Dochází k závěru, že bitcoiny jsou jediným peněžním systémem, který je skutečně prostý této nedovolené manipulace a korupce.

Oficiální stránky: www.banking-on-bitcoin.com

Existuje mnoho dalších fascinujících dokumentů o bitcoinech, které se zaměřují na to, proč je tento vynález tak důležitý a proč je to nejrevolučnější vynález od internetu.

Také by se vám mohlo líbit: Proč je technologie Blockchain Big Deal?

Několik dalších dokumentů, které stojí za to sledovat:

Bitcoiny v Argentině:

Magic Money: Bitcoinová revoluce:

Toto jsou některé z nejlepších bitcoinových dokumentů, které jsme mohli najít, ale pokud existují nějaké, které nám chyběly, neváhejte a dejte nám vědět svá vlastní doporučení.

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me