Analýza cen bitcoinů pro rok 2021 (hloubková kontrola)

Předpověď ceny BTC na rok 2021

Budeme sdílet vrchol Odborné předpovědi bitcoinů v roce 2021.

Přečtěte si naši analýzu cen bitcoinových BTC v roce 2021

Je třeba říci, že rok 2020 byl pro finanční trhy rokem nejistoty. Pandemie COVID-19 uvrhla všechny dobře umístěné předpovědi a analýzy do zmatku – zejména ty na notoricky nestálém trhu kryptoměn. Jak se však blíží rok 2021, zdá se, že se zájem investorů vrací na kryptotrh s novým optimismem a na konci tunelu může být světlo.

Poplatek byl jako vždy veden bitcoinem. Po vratkém začátku roku se cena bitcoinů na konci listopadu zvýšila na historické maximum 19 850 $, což přirozeně vyvolalo vážný zájem o potenciál kryptoměny pro rok 2021.

Co by tedy mohl příští rok připravit pro nejslavnější digitální měnu na světě? V následující analýze cen bitcoinů do roku 2021 zvážíme různé faktory, které by mohly ovlivnit cenu bitcoinu, a zvážíme, co říkají odborníci v oboru.

Pokud chcete koupit BTC rychle a snadno, podívejte se Výměna eToro!

Obsah

Bitcoin – přehled

Historie pohybu cen bitcoinů

Bitcoin v roce 2020

Odborné předpovědi bitcoinů v roce 2021

Faktory ovlivňující cenu bitcoinu

Analýza cen bitcoinů pro rok 2021

Pokud byste do roku 2021 investovali do bitcoinů?

Závěr

FAQ

Bitcoin – přehled

Než se ponoříme do naší analýzy cen bitcoinů pro rok 2021, stojí za to rekapitulovat některá klíčová fakta o kryptoměně a technologii za ní.

Bitcoin byl vůbec první kryptoměnou a je zvlášť zodpovědný za uvedení blockchainu na mapu. Vytvořil Satoshi Nakamoto – o kterém víme téměř nic víc než jméno, byl bitcoin navržen jako první decentralizovaný digitální platební systém peer-to-peer na světě s jeho základní blockchainovou technologií nabízející bezpečné transakce bez nutnosti ověření ze strany banky nebo finanční instituce.

Bitcoinové transakce fungují díky složitému systému, ve kterém síťové uzly ověřují transakce řešením bloků složitých rovnic, které se běžně nazývají těžba bitcoinů. Za každý blok, který je ověřen a přidán do blockchainu, jsou horníci odměněni BTC, což pro ně funguje jako pobídka pro další provoz v síti.

Přibližně každé čtyři roky se odměna udělená sítí bitcoinů sníží na polovinu, což má za následek, že horníci dostávají s postupem času méně BTC. Tento proces se označuje jako poloviční. Dalším důležitým aspektem bitcoinu je to, že je omezena nabídka tokenů – nikdy nebude v oběhu více než 21 milionů bitcoinů. Tyto funkce účinně simulují deflační efekt a poskytují nedostatek, takže hodnota bitcoinu se může – teoreticky – chovat podobně jako jiné vzácné komodity, jako je zlato.

V této fázi by vás mohlo zajímat, proč je celá tato historie relevantní pro analýzu cen bitcoinů v roce 2021, ale jak uvidíme, fungování technologie kryptoměny a blockchainu je často neodmyslitelně spjato s tím, jak se pohybuje cena tokenů – a jak trh sentiment může být ovlivněn vývojem mimo odvětví kryptoměn.

Historie pohybu cen bitcoinů

Je třeba říci, že cena bitcoinů se v průběhu let hodně změnila. Trh s kryptoměnami je obecně notoricky volatilní. Ale právě tato volatilita činí z kryptoměny tak atraktivní příležitost pro obchodníky. Můžeme použít historický pohyb cen bitcoinů jako odrazový můstek pro naši analýzu cen bitcoinů pro rok 2021 – je to pravděpodobně nejlepší indikátor, jaký máme, jak trh BTC bude reagovat na určité vlivy.

V době psaní tohoto článku se bitcoiny obchodovaly kolem 18 325 USD – ale jak uvidíme, toto číslo může vypadat divoce odlišně během několika měsíců, týdnů, dnů – nebo dokonce hodin.

Vzhledem k tomu, že bitcoiny se blíží svému historickému maximu z hlediska hodnoty, je divné si myslet, že když byla spuštěna kryptoměna, byla téměř bezcenná – když byl počáteční kód uvolněn na širší trh a o rok později se obchodoval za méně než jeden cent. Teprve v roce 2011 dosáhlo BTC parity s americkým dolarem. Tento pomalý start je samozřejmě docela snadno pochopitelný. Blockchain byla zcela nová technologie a rozšířené chápání jeho aplikace a potenciálu trvalo nějakou dobu. V letech 2011 – 2013 nastal okamžik, kdy reflektor skutečně začal svítit na kryptoměnu, a v roce 2013 cena bitcoinu kolísala mezi 350 a 1242 USD – do té doby byla pevně zavedena jako aktivum se skutečným potenciálem zisku.

Cena BTC se v příštích několika letech odrazila, ale do roku 2017 překročila hodnotu 1 000 $ a měla dosáhnout historického rekordu 19 783,06 $ před rokem. Stačí říci, že mnoho raných investorů přineslo obrovské zisky a oči světa byly nyní pevně upřeny na bitcoin a další kryptoměny, s velkým pokrytím napříč mainstreamovými médii a nárůstem zájmu drobných investorů.

Abychom ale naznačili, o kolik se může cena bitcoinu pohnout, v roce 2018 jeho hodnota poklesla přibližně o 80% a dosáhla minima kolem 3000 $. Do roku 2019 byly bitcoiny opět v pohybu, tentokrát na býčích trzích, kde ceny dosáhly 14 000 dolarů, než důvěra opět začala klesat.

Bitcoin v roce 2020

cenový graf bitcoinů

Jak jsme viděli, cena bitcoinů se mění rychle a často s obrovským náskokem – ale celkově se to šplhalo a mnoho analytiků předpovídá, že to bude pokračovat i v dlouhodobějším horizontu. Pohled na pohyb cen bitcoinů v roce 2020, abychom zjistili, jak se to může změnit v roce 2021, představuje mírně odlišný problém.

Pandemie COVID-19 byla samozřejmě něco jako křivka a celosvětová pandemie není něco, co většina obchodníků zohlední v budoucích předpovědích jako opakující se událost. Bitcoin zahájil rok se slibným výhledem, ale jak krize rostla, nevyhnutelně došlo k poklesu jeho hodnoty. Bitcoin klesl z maxima 10 000 $ na minimum 3 800 $. V listopadu se pak BTC téměř z čista jasna vyšplhalo na dosud nejvyšší cenu necelých 20 000 USD. To z něj přirozeně dělá velmi zajímavou vyhlídku na příští rok a naše analýza cen bitcoinů do roku 2021 vyslechla několik velmi optimistických názorů z krypto světa.

Předpovědi odborníků na bitcoiny v roce 2021

Pro vytvoření vyvážené analýzy cen bitcoinů pro rok 2021 je nutné shromáždit informace z několika oblastí. Přirozeně, dívat se na názory a předpovědi předních odborníků na kryptoměny je dobrý způsob, jak měřit sentiment průmyslu vůči bitcoinům a trhu obecně.

Co předpovídají odborníci na kryptoměny za cenu bitcoinu v roce 2021?

Anthon Pompliano

Spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthon Pompliano vydal vlastní analýzu cen bitcoinů pro rok 2021 a ohledně trajektorie cen tokenu zní velmi pozitivně. “Bude to docela agresivní,” říká. “Jsem si docela jistý v bitcoiny na 100 000 $ do konce roku 2021.”." Pompliano dodal, že věří, že neustále klesající nabídka bitcoinových tokenů v kombinaci se zvýšeným zájmem institucionálních investorů způsobí, že hodnota bitcoinu vzroste na úrovně, které nikdy předtím nebyly vidět.

Mike Novogratz

Generální ředitel společnosti Galaxy Digital a miliardářský investor Mike Novogratz je také velmi pozitivní ohledně budoucnosti bitcoinů. Prostřednictvím svého účtu na Twitteru potvrdil, že „bitcoin je nyní institucionální aktivum. Období “a věří, že buy-in vedený institucí, který na konci roku 2020 zaznamenal růst cen bitcoinů, bude i nadále zvyšovat jeho hodnotu v roce 2021.

Henri Arslanian

Henri Arslanian, globální lídr v oblasti kryptoměny ve společnosti PwC, také věří, že tradiční finanční instituce se budou i nadále pohybovat v krypto prostoru, a předpovídá, že mnoho soukromých bank je mnohem otevřenější poskytovat služby související s investicemi do kryptoměny. Arslanian v psaní pro Yahoo Finance také zdůrazňuje, že „v roce 2020 byl otevřen rekordní počet bitcoinových peněženek“, takže můžeme očekávat, že poptávka bude i nadále růst po celý rok 2021. Přestože Arslanian je nepochybně schopen provést analýzu cen bitcoinů pro rok 2021 optimistický ohledně budoucnosti kryptoměny.

Willy Woo

Populární analytik investování do kryptoměny Willy Woo předpovídal bitcoinům v nadcházejícím roce velké věci. „Můj nejlepší model, který do konce roku 2021 navrhuje 200 000 $ za bitcoin, vypadá konzervativně, 300 000 $ nepřichází v úvahu," tweetoval. Po analýze různých tržních signálů dodal, že trajektorie bitcoinu je "ukazující na zvyšující se reflexivitu, zesílenou býčí zpětnou vazbu 2021".

Tom Fitzpatrick

Dalším expertem předpovídajícím nárůst hodnoty bitcoinů je analytik Citibank Tom Fitzpatrick. Jeho vlastní analýza cen bitcoinů pro rok 2021 je přinejmenším býčí. Předpovídá, že bitcoin v nadcházejícím roce dosáhne 318 000 USD, přičemž jako klíčový indikátor uvádí historickou trajektorii bitcoinů. Zajímavé je, že Fitzpatrick také věří, že investoři stále častěji vnímají bitcoin jako prostředek k zajištění proti inflaci a jako „bezpečný přístav“ v návaznosti na COVID-19.

Zvažovali byste investování do Bitcoinové BTC?

Faktory ovlivňující cenu bitcoinu

faktory ovlivňující cenu bitcoinů

Cena bitcoinu nejvíce ovlivňují čtyři hlavní faktory:

1. Bitcoin na polovinu

Už jsme diskutovali o půlení – kde je odměna nabízená bitcoinovým horníkům snížena o 50%. Naposledy k tomu došlo v květnu 2020. Historicky po polovinách následovalo zvyšování cen, protože poloviční blok nevyhnutelně snižuje nabídku, aniž by nutně ovlivňoval poptávku. Neexistuje však žádný způsob, jak vědět, jak krize COVID mohla vrhnout klíče do práce – můžeme dobře vidět zpožděný efekt, který pomůže hodnotě bitcoinu v roce 2021 růst.

2. Poptávka institucionálních investorů

Klíčovým faktorem pro jakoukoli analýzu cen bitcoinů pro rok 2021 bude i nadále zájem institucionálních investorů. Zájem finančních velmocí, jako jsou JPMorgan, Standard Chartered, Citibank a Deutsche Bank, slouží nejen jako účinná pečeť kryptoměny, ale také posune bitcoin k institucionálnímu aktivu a nabízí skutečnou, hmatatelnou hodnotu na rozdíl od hodnoty bitcoinu vytvořeno výhradně prostřednictvím sociálního konstruktu. Institucionální investice zahrnující bitcoiny je také krokem k tomu, aby soukromé banky přistupovaly k kryptoměně vážněji.

3. Předpisy týkající se kryptoměny

Kryptoměna a blockchain jsou stále relativně nové a většina národů po celém světě se stále potýká s jejich regulačním přístupem. Celá přitažlivost kryptoměny je samozřejmě její decentralizovaná povaha, což představuje problém pro jurisdikce, které chtějí regulovat, jak mění majitele. Pokud jde o cenovou analýzu bitcoinů pro rok 2021, stojí za zmínku, že se říká, že se chystají nové předpisy EU – Evropská komise letos zveřejnila první návrh regulace svých trhů v oblasti kryptoměn a to je něco, co by mohlo mít velký vliv na cenu bitcoinu. Pro britské investory by brexit mohl také vést k regulačním změnám, které budou mít dopad na mezinárodní trh. Každý, kdo má zájem o obchodování nebo investování do kryptoměny, bude chtít držet krok s takovým vývojem.

4. Poptávka kupujícího

Je zřejmé, že poptávka vždy zvýší cenu finančního aktiva. Jak jsme viděli, v roce 2020 byl otevřen rekordní počet krypto peněženek a díky populárním platformám, jako je PayPal, které nyní uživatelům umožňují snadno nakupovat a utrácet bitcoiny, pro příležitostného investora nikdy nebylo snazší ponořit prsty na trh kryptoměny. V následujících měsících jsme tedy mohli vidět dramatický nárůst poptávky – což zase povede k nárůstu hodnoty bitcoinu.

Přečtěte si více: Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

Analýza cen bitcoinů pro rok 2021

Jak tedy můžeme použít všechny dosud diskutované informace k provedení naší analýzy cen bitcoinů pro rok 2021?

Pokud máte analytiky jako PwC, Morgan Creek a CityBank, kteří v příštím roce jednomyslně předpovídají zdlouhavý býčí trh s bitcoiny, můžete si být docela jisti, že BTC bude pravděpodobně dobrá investice. Je však třeba poznamenat, že při pohledu na cílovou cenu bitcoinu v roce 2021 je uvedeno několik různých čísel.

Zatímco existuje několik velmi důvěryhodných odborníků z oboru, kteří předpovídají, že BTC dosáhne 300 000 $ a více, ostatní byli ve svých odhadech mírně konzervativnější. Ale i na spodním konci stupnice je bitcoin stále nabízen k dosažení 100 000 USD – což je vážný růst, vzhledem k tomu, že se v době psaní tohoto článku obchodovalo za 19 155 USD.

Pokud byste do roku 2021 investovali do bitcoinů?

nákup bitcoinů

S tolika kryptoměnami, které předpovídají stoupající ceny bitcoinů, je lákavé vrhnout se do velkých investic. Mělo by se však pamatovat na to, že se jedná o trh kryptoměn – průmyslové předpovědi se v minulosti mýlily a v budoucnu se mohou mýlit. Stejně jako při obchodování s jakýmkoli finančním aktivem není nic zaručeno a existují určité faktory, které by mohly zastavit jakýkoli růst bitcoinů v jeho stopách. Ale BTC rozhodně představuje vzrušující příležitost a naše analýza cen bitcoinů pro 2021 bodů směřuje k vážnému růstu. Jako takový by měl být součástí diverzifikovaného portfolia pro každého vážného investora.

Připraveni investovat Bitcoinové BTC?

Závěr

Bitcoiny vypadaly na začátku roku 2020 velmi slibně, než nám pandemie koronavirů vrhla křivku a viděl skoky cen kolem globálního poklesu, který způsobil zmatek na finančních trzích. Jak se ale rok chýlil ke konci, zdálo se, že bitcoiny bouři překvapivě vydržely a ceny v listopadu prudce stouply na historické maximum. Samozřejmě je těžké říci, jak COVID-19 možná vyrovnal potenciální zisky z bitcoinového půlení v květnu, ale soudě podle toho, jak se BTC shromáždilo, můžeme nyní dobře vidět zpožděné účinky.

Většina průmyslových odborníků předpovídá pro kryptoměnu v nadcházejících měsících velké věci a naše analýza cen bitcoinů pro rok 2021 ukazuje, že původní digitální měna by mohla být průkopníkem, pokud jde o investiční příležitosti. Jelikož si velká jména jako Anthon Pompliano a Mike Novogratz věří v potenciál bitcoinů, je těžké pochopit, jak může po velkou část roku dopředu existovat něco jiného než býčí trh. Pokud do svého portfolia ještě nepřidáte kryptoměnu, může to být právě nejlepší čas.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

FAQ

Je bitcoin dobrou investicí do roku 2021?

Většina odborníků souhlasí s tím, že bitcoin pravděpodobně v roce 2021 vzroste na hodnotě – mnozí naznačují, že brzy vzroste kolem svého nejvyššího ocenění. Pokud se tyto předpovědi ukáží jako správné, pak naše analýza cen bitcoinů do roku 2021 naznačuje, že původní kryptoměna by mohla být skutečně chytrou investicí pro příští rok.

Jak polovina bitcoinů ovlivnila hodnotu tokenu?

Bitcoin historicky zaznamenal podstatné zvýšení cen, když se odměna za těžbu snížila na polovinu. Kvůli COVID-19 však nemusí plně vstoupit v platnost účinky poloviny května 2020. To je jeden z důvodů, proč většina zasvěcených osob z oboru předpovídá zdlouhavý býčí trh pro BTC v roce 2021.

Co odborníci předpovídají pro bitcoiny v roce 2021?

Když jsme prováděli naši analýzu cen bitcoinů pro rok 2021, zarazilo nás, jak většina předních odborníků jednomyslně předpovídá podstatný růst BTC. Mnoho renomovaných analytiků kryptoměny navrhlo, aby bitcoin mohl do konce roku dosáhnout 300 000 $. Jiní jsou konzervativnější, ale přesto věří, že bitcoin rozbije své předchozí rekordní maximum 19 850 $.

Překročí bitcoiny v roce 2021 100 000 $?

Nikdo nemůže s jistotou říci, jak se bude cena bitcoinu pohybovat v roce 2021, ale naše analýza cen bitcoinů v roce 2021 identifikovala několik odborníků z oboru, kteří s jistotou předpovídali, že cena BTC stoupne kolem hranice 100 000 $.

Nyní je vhodný čas investovat do bitcoinů?

Stejně jako většina finančních aktiv měl bitcoin v roce 2020 několik náročných měsíců. Ale jak více institucionálních investorů váží na kryptotrh a populární platformy, jako je PayPal, nabízejí bitcoiny ke koupi, mohla by být cena první digitální měny na světě vyletěla. Většina důvtipných investorů bude chtít přidat do svého portfolia BTC – a nyní by na to mohla být nejlepší doba.

Jak mohu investovat do bitcoinů?

Pokud chcete investovat do bitcoinů, první věcí, kterou budete potřebovat, je bitcoinová peněženka. Jedná se skutečně o prostředek k ukládání tokenů a provozu způsobem, který není příliš odlišný od vaší běžné peněženky. Budete také muset najít renomovanou burzu nebo makléře, kteří vám umožní nakupovat a prodávat kryptoměnu podle vašeho výběru.

Zdroje:

https://capital.com/bitcoin-price-prediction-2021-and-beyond

https://www.express.co.uk/finance/city/1369586/bitcoin-price-value-forecast-2021-prediction-crypto-markets

https://investorplace.com/2020/11/bitcoin-price-prediction-2021-where-will-bitcoin-go-after-all-time-high/

https://cointelegraph.com/news/anthony-pompliano-breaks-down-his-bitcoin-outlook-for-2021

https://finance.yahoo.com/news/10-predictions-2021-china-bitcoin-174532075.html

https://www.bobsguide.com/guide/news/2020/Nov/24/no-regime-rest-bite-uk-regulations-to-cause-stir-in-2021/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me