Analýza ceny litecoinu pro rok 2021 (hloubková kontrola)

Prognóza cen LTC na rok 2021

Budeme sdílet vrchol Předpovědi odborníků na litecoin v roce 2021.

Přečtěte si naši analýzu cen litecoinů LTC v roce 2021

Litecoin, který vyvinul absolvent Litecoin MIT a bývalý inženýr společnosti Google Charlie Lee, byl původně nabízen jako stříbro ke zlatu bitcoinu a snažil se řešit vnímané nedostatky v škálovatelnosti a funkčnosti původní kryptoměny využitím Scryptu jako schématu práce a nabízí mnohem rychlejší vytváření bloků času, stejně jako mnohem vyšší limit na celkovou zásobu litecoinových tokenů.

Zdá se, že vzorec byl úspěšný. Zatímco litecoin je stále daleko za svým předchůdcem, pokud jde o hodnotu tokenu, altcoin se dobře a skutečně etabloval v tomto odvětví a v době psaní tohoto článku byl pátou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, která činila více než 10,3 miliardy $.

Do budoucna představuje litecoin pro investory zajímavou příležitost. Po poněkud nevýrazném roce 2020 – dokonce i po zohlednění pandemie COVID-19 – došlo u altcoinu k prudkému nárůstu hodnoty do listopadu a zdá se, že býčí běh bude pokračovat i v roce 2021. Většina kryptoměn samozřejmě zažívá v poslední době hodně štěstí, ale cena litecoinu se mezi září a prosincem loňského roku víceméně ztrojnásobila.

Jak dlouho tedy můžeme očekávat, že tento běh potrvá? Naše analýza cen litecoinů pro rok 2021 si klade za cíl osvětlit nedávné bohatství altcoinů a zjistit, co předpovídají někteří z předních analytiků v tomto odvětví na příští rok.

Pokud chcete koupit LTC rychle a snadno, vyzkoušejte si to Výměna eToro!

Obsah

Litecoin – přehled

Historie pohybu cen litecoinů

Litecoinová cenová analýza 2020

Předpovědi odborníků na litecoin v roce 2021

Faktory ovlivňující cenu litecoinu

Analýza ceny litecoinu pro rok 2021

Pokud byste investovali do litecoinu v roce 2021?

Analýza ceny litecoinu 2021: Závěr

Analýza ceny litecoinu 2021 – FAQ

Litecoin – přehled

Aby bylo možné posoudit, zda je litecoin dobrou investicí, měla by jakákoli spolehlivá analýza ceny litecoinu pro rok 2021 začít s přehledem technologie za kryptoměnou a tím, jak se liší od ostatních hlavních mincí na trhu.

Litecoin byl spuštěn v roce 2011 a navrhl ho bývalý inženýr společnosti Google Charlie „Satoshi Lite“ Lee. Samotný pan Lee byl v prostoru kryptoměn něco jako rozporuplná postava – získal další proslulost, když odprodal své podíly v litecoinech, když ceny byly na vrcholu. Pan Lee tvrdil, že tento krok byl proveden za účelem zmírnění možného střetu zájmů. Vždy také trval na tom, že litecoin nikdy neměl v úmyslu konkurovat bitcoinu, ale místo toho měl být používán jako systém plateb peer-to-peer pro transakce malého rozsahu – což je faktor, který by každá cenová analýza litecoinu pro rok 2021 měla vzít na vědomí.

Kód litecoinu je přímo odvozen od kódu bitcoinu, takže nevyhnutelně existuje mnoho podobností mezi těmito dvěma kryptoměnami. Jedna pozoruhodná podobnost je, že oba používají protokol Proof of Work, což znamená, že způsob těžby BTC a LTC je – alespoň na povrchu – velmi podobný. Pokud se však bitcoin spoléhá na algoritmus SHA-256, využívá Litecoin nověji vyvinutý algoritmus Scrypt. Dalším podstatným rozdílem mezi litecoiny a bitcoiny je doba vytvoření bloku. Litecoin generuje blok jen 2,5 minuty – podstatně rychleji než deset minut, které zabere bitcoinový blockchain. Litecoin může pojmout také celkem 84 milionů mincí, ve srovnání s 21 miliony bitcoinů.

Litecoin tedy může vyprodukovat větší počet mincí než bitcoiny a jeho rychlost transakce je rychlejší, což by mu na papíře mělo poskytnout velkou výhodu. Tyto faktory jsou však do značné míry psychologické, pokud jde o investice, a mají výhody v oblasti hodnoty nebo použitelnosti v reálném světě. Je však důležité si tyto rozdíly všimnout pro naši analýzu cen litecoinů pro rok 2021, protože jejich porozumění je klíčové pro identifikaci vztahu mezi pohyby cen BTC a LTC.

Historie pohybu cen litecoinů

Pokud jde o provedení cenové analýzy litecoinů pro rok 2021, jedinou konkrétní informací, kterou musíme zkontrolovat, je předchozí pohyb ceny tokenu. Když se na to podíváme, můžeme si někdy vytvořit obrázek o tom, jak Litecoin bude reagovat na určité tržní tlaky a začne vytvářet realistickou předpověď, pokud jde o jeho potenciál růstu cen.

Jako většina kryptoměn, i Litecoin zahájil život v hodnotě velmi malé. Ve skutečnosti došlo v letech 2011 až 2013 k velmi malému pohybu a nejzajímavější věcí, která se během tohoto období stala, bylo to, když LTC dosáhla parity s americkým dolarem. Do roku 2013 však litecoin – a kryptoměna obecně – začal skutečně zachycovat veřejnou představivost a v listopadu téhož roku cena litecoinu náhle vzrostla na více než 38 $. Jednalo se však o krátkodobý jev a LTC v průběhu roku 2014 upadl do zdlouhavého poklesu a do konce roku klesl zpět pod 3 $. Od roku 2015 bylo s litecoinem velmi malé vzrušení a ceny se do března 2017 postupně vyšplhaly z minima pod 2 dolary někde kolem 4 $.

Tento rok byl pro litecoiny dobrý. Ceny se v první polovině roku neustále zvyšovaly a v srpnu se LTC obchodovalo za více než 72 $ za token. Bylo to však v listopadu, kdy to začalo být opravdu zajímavé. Poté, co se LTC vyšplhal na přibližně 90 USD, náhle vzrostl a v prosinci dosáhl 237 USD. Důvodem byla kombinace faktorů, mezi které nevyhnutelně patří růst bitcoinů, lepší porozumění investorům o litecoinech a něco ze zvýšené přítomnosti médií Charlieho Leeho.

Přirozeně tato bezprecedentní špička přitáhla velkou pozornost a zatímco cena LTC brzy výrazně poklesla – do března 2018 na zhruba 12 USD a v srpnu opět na 33 USD – LTC od doby špice v roce 2017 trvale obchodovala za mnohem vyšší ceny . Věci dosáhly nízkého přílivu na začátku roku 2019, kdy se LTC pohybovalo kolem 30 $, ale v červnu býk zaznamenal prudký nárůst cen na 133 $. Litecoin poté dále klesal a do konce roku klesl až na 42 $.

Se dvěma významnými výkyvy v jeho historii, které vedly až do roku 2020, se mnoho investorů domnívá, že můžeme v budoucnu očekávat podobný pohyb. Ceny roku 2020 byly samozřejmě výrazně ovlivněny pandemií COVID-19, ale jak uvidíme v další části naší analýzy cen litecoinů pro rok 2021, LTC měla s krizí poněkud odlišnou zkušenost než mnoho jiných kryptoměn.

cenový graf litecoinů

Litecoinová cenová analýza 2020

Pandemie COVID-19 byla přinejmenším neočekávanou událostí pro finanční trhy. Jako takový můžeme jen těžko využít cenový výkon za posledních dvanáct měsíců k provedení cenové analýzy litecoinů pro rok 2021. Je však stále důležité podívat se na to, jak altcoin zaútočil na bouři, a také na její zotavení od začátku krize.

Litecoin začal rok 2020 s nízkým přílivem. Token se v lednu obchodoval na maximu 68 USD, poté pokračoval v neustálém poklesu, dokud v březnu nedosáhl dvouletého minima 39 USD. Zde je však situace trochu zajímavá, protože Litecoin byl již na vzestupné trajektorii v dubnu, zatímco většina ostatních kryptoměn se stále ještě vzpamatovávala z účinků pandemie COVID-19 na trhy. Ceny se v srpnu vyšplhaly, i když nepřímo, na 63 USD a následující měsíc klesly zpět na 45 USD. Od října však byl litecoin působivě vzestupný a ceny v prosinci vzrostly na 129 $ – cenový nárůst, který jistě vyvolal zájem investorů, když míříme do roku 2021.

Zvažovali byste investování do Litecoin?

Předpovědi odborníků na litecoin v roce 2021

Abyste přišli s analýzou ceny litecoinů pro rok 2021, která stojí za přečtení, je důležité získat informace z co největšího počtu zdrojů. S ohledem na tuto skutečnost následují názory některých klíčových čísel kryptoměn na to, co cítí blízká budoucnost pro cenu litecoinu.

John McAfee

John McAfee je významným investorem na alternativních trzích a nestydatým zastáncem kryptoměn. Jeho předpovědi, analýzy a investice jako takové mají často dopad na kryptoměny reálného světa.

I když pan McAfee neprovedl úplnou analýzu cen litecoinů pro rok 2021, byl citován jako tvrzení, že litecoin neměl takový růst hodnoty, jaký by měl mít. Rovněž uvedl odvážné tvrzení, že Litecoin má potenciál překonat bitcoiny, pokud jde o zvýšení hodnoty. Pan McAfee již dříve předpovídal bitcoiny, které vyprchaly, takže je tu každá šance, kterou stojí za poslech, pokud jde o litecoiny.

George Tung

George Tung je uznávaný analytik kryptoměny, který pro rok 2021 provedl docela odvážnou analýzu cen litecoinů. Věří, že cena litecoinu má velmi reálnou šanci dosáhnout do konce roku 2021 hodnoty 1 500 $ – což by znamenalo nárůst o více než 800% cena v době psaní tohoto článku. Je pravda, že se jedná o nejoptimističtější výhled, jaký jsme pro litecoin našli, ale George Tung byl za své postřehy mnohokrát chválen.

Dan Gambardello

Dan Gambardello je dalším horlivým propagátorem kryptoměn a často býčí býčí v bitcoinech a litecoinech. Gambardello byl jedním z mála lidí, kteří přesně předpovídali meteorický vzestup litecoinu na téměř 250 $ v roce 2017. Navíc tento hovor uskutečnil, když se token stále obchodoval pod 5 $. Při pohledu do budoucna byl Gambardello také velmi optimistický, pokud jde o analýzu cen litecoinů pro rok 2021 – věří, že cena litecoinu má potenciál dosáhnout do roku 2021 1 000 $.

Charlie Lee

Je pravda, že se jedná o poněkud neobjektivní zdroj, ale Charlie Lee, tvůrce litecoinu, se nedávno po prosincovém běhu býků vrhl zpět na kritiky. Lee řekl, že LTC má vysokou likviditu na každé burze a poukázal na to, že brzy bude mít přístup k 350 milionům uživatelů PayPal a nadále plní svůj příslib nízkých poplatků a rychlých transakcí. Rovněž chtěl zdůraznit, že blockchain LTC si užíval devět let s nulovým odstávkou. Sentiment zde spočívá v tom, že Litecoin si zaslouží svůj nedávný cenový výkyv a nadále má relevantní aplikaci v reálném světě, která by mohla pozitivně ovlivnit ceny v pohybu vpřed.

Ryan Selkis

Samozřejmě, že ne každý je na Litecoinu býčí a Ryan Selkis, generální ředitel společnosti Messari nevytvořil žádné údery při stanovení své cenové analýzy litecoinů pro rok 2021. Neudržel se, popisoval LTC jako „hromadu s ** * ”- dále tvrdíme, že litecoin není o nic víc než testnet pro bitcoiny. K tomuto závěru dospěl kvůli testování blockchainu litecoinů, které testovalo hlavní upgrady, jako je SegWit, blesky a postranní řetězce, než byly zavedeny v síti BTC.

Faktory ovlivňující cenu litecoinu

1. Bitcoin

Cena bitcoinu má vždy účinek knock-on pro zbytek trhu s kryptoměnami. Nejen, že je BTC zdaleka největší kryptoměnou, ale také funguje jako druh rezervní měny pro kryptoobchod na mnoha velkých burzách. Cena BTC jako taková je hlavním ukazatelem, pokud jde o zdraví krypto trhu obecně. Dalším faktorem, díky kterému jsou bitcoiny relevantní pro analýzu cen litecoinů pro rok 2021, je to, že jak BTC, tak LTC mají podobné aplikace v reálném světě.

Navzdory tomu, že Charlie Lee trval na tom, že Litecoin neměl v úmyslu konkurovat svému předchůdci, jakýkoli přepad Bitcoinu v životaschopnou metodu peer-to-peer pro menší transakce by mohl v praktickém smyslu snížit hodnotu LTC, což zase ovlivní jeho potenciál pro růst cen.

2. Předpisy týkající se kryptoměny

Každý, kdo má vážné investice do kryptoměny, bude muset držet krok s nejnovějšími regulačními změnami po celém světě. Nikde to nebylo zjevnější než u rozhodnutí SEC, které zasáhlo Ripple v prosinci 2020, kde americká Komise pro cenné papíry rozhodla, že nativní token sítě Ripple, XRP, byl spíše obchodovatelným cenným papírem než měnou.

Tato změna okamžitě ovlivnila způsob obchodování XRP v USA a během několika dní zaznamenala pokles ceny tokenu o téměř 50%. Pro tuto analýzu cen litecoinů pro rok 2021 je zvláště důležité vzít v úvahu blížící se regulační změny v EU, které byly nastíněny na konci roku 2020 a do určité míry vstoupí v platnost během příštích 12 měsíců.

3. Maloobchodní podpora

Litecoin byl zřízen s cílem nabídnout alternativní platformu plateb peer-to-peer pro menší transakce. Aby byl tento záměr realizován, musí mít Litecoin samozřejmě adekvátní podporu od maloobchodních a obchodních poboček po celém světě.

Důležitým vývojem pro naši analýzu cen litecoinů do roku 2021 byla zpráva, že PayPal zahrnul LTC do svého seznamu podporovaných kryptoměn. Jak poznamenal Charlie Lee, znamená to, že dalších 350 milionů lidí může snadno nakupovat a utrácet litecoiny prostřednictvím populární platební platformy.

4. Poptávka kupujícího

Cena jakéhokoli finančního aktiva je diktována nabídkou a poptávkou – a kryptoměny nejsou výjimkou. I když mají investoři ohledně litecoinu velmi smíšené názory, má několik významných příznivců v oboru a nedávno ukázal, že existuje velká poptávka.

Podstatný vzestup, který LTC zažil v prosinci 2020, přiláká velký zájem investorů a existuje šance, že Litecoin zaznamená další prudký nárůst poptávky v pozadí toho, jak budeme pokračovat dále do roku 2021.

Přečtěte si více: Co povede k ceně litecoinu v roce 2021?

Analýza ceny litecoinu pro rok 2021

Žádná analýza cen litecoinů pro rok 2021 vám přesně neřekne, jak si altcoin v příštím roce poradí. Ani minulý výkon nám moc nedává, protože Litecoin, více než kterékoli jiné hlavní kryptoměny, zažil krátké, strmé cenové výkyvy, které mnoho analytiků nemohlo předpovědět s jakoukoli přesností.

Podíváme-li se například na technickou analýzu od TradingBeasts, zjistíme, že jejich analýza cen litecoinů pro rok 2021 má omezený rozsah: Průměrná cena za první tři měsíce roku se stěží změní, ale platforma předpovídá stabilní růst LTC od 143 USD na zhruba 165 USD do konce roku 2021.

I když čas ukáže, jak přesná je tato předpověď, je zřejmé, že tato trajektorie neodpovídá historickému cenovému pohybu litecoinu. Můžeme tedy očekávat nárůst cen LTC někdy v roce 2021? DigitalCoinPrice navrhl právě to. Analytici webu věří, že nárůst altcoinů jen v lednu o 26% a začátkem léta zlomí 220 $. Podle její analýzy uzavře litecoin v prosinci rok kolem 217 $.

Pokud byste investovali do litecoinu v roce 2021?

investice do litecoinů

Mnoho krypto odborníků mělo výhrady k tomu, že litecoiny míří do roku 2020, a několik důvěryhodných platforem a průmyslových hlasů předpovídalo, že altcoin v blízké budoucnosti pravděpodobně nebude dobře fungovat. Jak jsme však viděli, cena LTC na konci roku 2020 prudce vzrostla, což vyvolalo obnovený zájem investorů.

Zatímco litecoin má stále své kritiky, většina platforem nakonec předpovídá růst na příštích dvanáct měsíců. Jak velký růst se u jednotlivých platforem liší, ale naše analýza cen litecoinů pro rok 2021 věří, že LTC může být dobrou investicí, pokud zvládnete svá očekávání.

Token se samozřejmě může rozdělit na čtyřmístná čísla, jak někteří odborníci spekulovali, ale vážní investoři by měli sladit svá očekávání s předpovědi platforem, jako jsou TradingBeasts a DigitalCoinPrice, přičemž LTC bude mít v příštích 12 měsících malé, ale udržitelné zisky.

Připraveno k investování Litecoin?

Analýza ceny litecoinu 2021: Závěr

Litecoin měl do roku 2020 velmi vzestupný konec a přinutil mnoho renomovaných krypto analytiků, aby přehodnotili své předpovědi LTC v roce 2021. Očekává se, že příštích 12 měsíců bude pro kryptotrhy velmi pozitivní a Litecoin ukázal, že je stále hodně velké hráče. I když by naše analýza cen litecoinů pro rok 2021 měla sloužit pouze jako vodítko a nikoli jako náhrada za nezávislý výzkum, zjistili jsme, že existují všechny důvody očekávat růst litecoinu v příštím roce.

Pokud chcete investovat do altcoinu, bylo by vhodné jednat rychle, protože většina analytiků spekuluje, že k nejvýznamnějšímu růstu cen LTC dojde v první polovině roku 2021. Kryptoměny jsou však jako vždy velmi nepředvídatelné a do litecoinu byste měli investovat pouze jako součást diverzifikovaného portfolia.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu LTC

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Analýza ceny litecoinu 2021 – FAQ

Bude litecoin růst i v roce 2021?

Litecoin zaznamenal v prosinci 2020 působivý růst cen, což pokračovalo i v lednu. Naše analýza cen litecoinů pro rok 2021 následně zjistila, že mnoho analytiků přehodnocovalo potenciál LTC pro příští rok, přičemž mnozí předpovídali silnější růst, než se původně očekávalo. Jak dlouho vydrží býčí běh litecoinu, to se teprve uvidí, ale existuje šance, že altcoin bude v roce 2021 fungovat dobře.

Jak si Litecoin povede v roce 2021?

Provedli jsme cenovou analýzu litecoinů pro rok 2021 a zjistili jsme, že existuje několik důvodů, proč se domnívat, že příští rok bude pro altcoin pozitivní. Zatímco ceny možná nedosahují obrovských čísel zaznamenaných u BTC, důvtipní investoři mohou zjistit, že přidání LTC do jejich portfolia je užitečný krok.

Co odborníci předpovídají pro litecoin v roce 2021?

Názory odborníků jsou poněkud rozporuplné, pokud jde o analýzu ceny litecoinu pro rok 2021. Obecná shoda je však v tom, že LTC bude růst zaznamenávat poměrně důsledně. Zatímco analytik George Tung může být se svou predikcí 1500 $ mírně optimistický, mnoho renomovaných platforem vidí, že LTC dosáhne do prosince 2021 velmi uvěřitelných 200 – 220 $.

Nyní je vhodný čas investovat do litecoinů?

Naše analýza cen litecoinů pro rok 2021 poznamenala, že altcoin za poslední měsíce zažil měnící se bohatství, přičemž mnoho odborníků předpovídalo obrovský růst v první polovině roku 2021. Investoři, kteří chtějí přidat do svých portfolií LTC, by se proto měli pravděpodobně pohnout spíše dříve než později.

Kde mohu koupit litecoin?

Pokud naše analýza ceny litecoinů pro rok 2021 vzbudila váš zájem, ale nejste si jisti, kde si můžete kryptoměnu koupit, doporučujeme renomovanou obchodní platformu, jako je eToro, kde budete mít nejen přístup na kryptotrhy, ale také forex a jiné finanční nástroje. Existuje také spousta učebních materiálů pro ty, kteří začínají obchodovat a investovat.

Je litecoin lepší investicí než bitcoin?

Litecoin byl vyvinut jako „stříbro“ k „bitcoinu“ „zlato“. I když je to mnohem, mnohem větší kryptoměna, pokud jde o tržní kapitalizaci a hodnotu mince, LTC by neměl být odmítán. Koneckonců, je to poměrně nízká cena, což znamená, že investoři mohou získat více tokenů s menším finančním závazkem. Navíc mnoho investorů dává přednost HODL svým BTC, což z LTC dělá dobrou alternativu pro kratší investiční strategie.

Přečtěte si více o litecoinech:

Co je to litecoin a oplatí se investovat do LTC v roce 2021?

Je litecoin dobrá investice a měl bych investovat do litecoinu?

Jak nakupovat litecoin – Průvodce pro začátečníky 2021

Výhody a nevýhody investování do litecoinu, bude to milionář?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me