Analýza zvlnění ceny pro rok 2021 (hloubková kontrola)

Prognóza cen XRP na rok 2021

Budeme sdílet vrchol Předpovědi odborníků pro Ripple v roce 2021.

Přečtěte si naši cenovou analýzu Ripple XRP pro rok 2021

Kryptoměna pokračovala v získávání povědomí veřejnosti po celý rok 2020 a v průběhu roku byl otevřen rekordní počet nových peněženek. Navzdory tomu, že nyní existují tisíce tokenů, většina příležitostných investorů může jmenovat jen hrstku.

Kromě Etheru a Bitcoinu se stále znovu objevuje jedno jméno Ripple. Společnost XRP, která byla spuštěna v roce 2012, rodná kryptoměna Ripple, se pevně etablovala jako jeden z nejlepších tokenů v tomto odvětví a v době psaní této zprávy byla čtvrtou největší kryptoměnou z hlediska tržní kapitalizace.

Ripple, který se často nazývá „kryptoměna bankéřů“, funguje jako kryptoměna i jako digitální platební síť pro finanční transakce. Název Ripple ve skutečnosti odkazuje na společnost, která založila RippleNet, platební síť zaměřenou na usnadnění mezinárodního vypořádání plateb a výměny aktiv pro finanční instituce. Nativní token, který běží v systému, je XRP – což je často matoucí název Ripple – a právě ten tvoří předmět naší analýzy cen Ripple pro rok 2021.

Posledních dvanáct měsíců bylo pro XRP zajímavým obdobím. Zahájilo rok obchodování kolem 0,19 USD a pokračovalo v stabilním stoupání, dokud nezasáhla pandemie COVID-19 a nevrhla finanční trhy do nepořádku. Od té doby hodnota XRP významně kolísala. Koncem roku se shromáždilo, než právní problémy zaznamenaly téměř nulové zisky, což jej poslalo zpět na víceméně stejnou cenu, s jakou se obchodovalo v lednu 2020.

Je tedy Ripple stále dobrá investice? Následující analýza cen Ripple pro rok 2021 se zaměří na budoucí potenciál tokenu, zváží faktory ovlivňující hodnotu XRP a zkontroluje, co říkají některá klíčová průmyslová čísla.

Obsah

Zvlnění – přehled

Historie pohybu ceny zvlnění

Zvlnění v roce 2020

Předpovědi odborníků pro Ripple v roce 2021

Pokud byste investovali do Ripple v roce 2021?

Závěr

Analýza zvlnění ceny 2021 – FAQ

Zvlnění – přehled

V rámci naší analýzy cen Ripple 2021 je nutné se blíže podívat na to, co Ripple je a jaké vlastnosti ho odlišují od nesčetných dalších kryptoměn na trhu.

Samozřejmě je nevyhnutelné, že všechny altcoiny budou nějakým způsobem srovnávány s bitcoiny. Kromě toho, že oba tokeny mohou fungovat jako digitální měna, je Ripple velmi odlišné zvíře od bitcoinu. Síť nejen funguje odlišně, ale důvod vzniku Ripple se také liší od důvodu jejího předchůdce.

Ripple, jak jsme již zmínili, je ve skutečnosti název společnosti, která stojí za platební platformou RippleNet. Zatímco bitcoin byl zřízen jako platební síť typu peer-to-peer, cílem společnosti Ripple bylo nabídnout bezproblémovou a bleskurychlou transakční platformu pro banky a finanční instituce. RippleNet lze tedy chápat jako systém vypořádání plateb, výměny aktiv a převodů, který funguje podobným způsobem jako stávající standard v mezinárodních převodech peněz: SWIFT.

XRP je název tokenu použitého v síti Ripple a má fungovat jako společná měna při převodu prostředků mezi různými fiat měnami. Většina stávajících systémů vypořádání se spoléhá na americký dolar jako základní měnu, ale vznikají za ně směnné poplatky a zpracování může trvat několik dní. Použitím XRP namísto USD jsou směnné poplatky sníženy na minimum a převody mezi měnami lze provést během několika sekund. Přirozeně to vyvolalo zájem z několika bank a finančních institucí, včetně Fidor Bank, Santander, Australské centrální banky a několika významných japonských bank.

Ripple se také liší od bitcoinu v tom, jak jsou transakce ověřovány. Zatímco ten využívá koncept důkazu práce, kde síť uzlů řeší blockchainové rovnice a je odměněna BTC, síť Ripple používá jedinečný mechanismus distribuované shody, což znamená, že servery nebo uzly v síti rozhodují konsensem o platnosti a autentičnosti transakce.

Různý způsob, jakým Ripple funguje, také znamená, že mechanismus uvolnění tokenu se liší od mechanismu bitcoinu. Zatímco BTC tokeny jsou přidávány jako odměna pro horníky provozující blockchain, Ripple’s XRP je vydáván prostřednictvím chytrých kontraktů. Účinně existuje 100 miliard tokenů XRP, z nichž velká část je uložena v úschově společností Ripple. Společnost poté každý měsíc uvolní maximálně 1 miliardu tokenů na podporu transakcí v ekosystému, přičemž všechny nepoužité tokeny budou vráceny zpět do úschovy.

Na papíře Ripple určitě vypadá jako užitečná investice – zejména s ohledem na skutečnost, že tuto technologii vyjádřilo několik významných finančních institucí. Jak však uvidíme, při rozhodování o tom, zda do svého portfolia přidat XRP, je třeba vzít v úvahu i další faktory. Následující analýza cenové zvlnění pro rok 2021 má za cíl blíže se podívat na tyto faktory a jejich potenciál ovlivnit budoucí cenové pohyby..

Historie pohybu ceny zvlnění

Dobrým základem pro jakoukoli analýzu cen Ripple pro rok 2021 je retrospektiva cenových pohybů v předchozích letech. To často vyvolá vodítka, jak konkrétní faktory mohou ovlivnit hodnotu XRP směrem vpřed.

Historická trajektorie hodnoty XRP vypadá velmi odlišně od trajektorie jiných významných kryptoměn. Většina tokenů začíná život s velmi malou hodnotou, ale kryptoměny jako Bitcoin a Ether rychle začaly po roce nebo dvou stabilně růst. Zvlnění na druhé straně zůstalo téměř rovné až do roku 2017 – téměř pět let po jeho vzniku. V květnu téhož roku dosáhla maxima 0,34 USD, než se vydala na medvědí běh, který v červenci poklesl na 0,16 USD.

Do konce roku 2017 se však XRP shromáždila a v prosinci dosáhla parity s americkým dolarem, po zprávách, že se do RippleNet zaregistrovalo několik finančních institucí. Ceny nadále rostly, až nakonec v lednu 2018 dosáhly historického maxima 3,08 USD.

Rekordní nárůst cen však nebyl krátkodobý a hodnota XRP se do 4. února 2018 propadla na 0,66 USD. Klesající trend pokračoval po celý rok a XRP dokončila obchodování v roce 2018 za 0,37 USD. Věci pro společnost Ripple zůstaly po celý rok 2019 docela bez komplikací, přičemž ceny se obecně pohybovaly kolem 0,30 USD, než klesly pod 0,20 USD před rokem.

zvlněný cenový graf

Zvlnění v roce 2020

Přestože je COVID-19 pro finanční trhy obecně něco neobvyklého, je výkonnost XRP za posledních dvanáct měsíců důležitým hlediskem pro naši cenovou analýzu Ripple pro rok 2021.

Po poněkud nevýrazném roce 2019 zahájilo XRP roční obchodování kolem 0,17 USD. Investoři se však začali zahřát na „kryptoměnu bankéřů“ a ceny se začaly plazit, až dosáhly 0,30 USD, než pandemie zasáhla, a ceny se znovu stočily. Hodnota tokenu Ripple poté klesla až na 0,12 $, než se věci během léta mírně zlepšily. XRP prokázal v příštích několika měsících určitou odolnost, než se v listopadu shromáždil na nejvyšší cenu za více než rok, na 0,61 USD. Věci pro XRP v prosinci stále vypadaly slibně, dokud soudní spor proti Ripple Labs nezaslal během několika dní hodnotu tokenu o více než 50%.

Zvažovali byste investování do Zvlnění XRP?

Soudní spor SEC

Jedním z klíčových faktorů jakékoli analýzy cen Ripple pro rok 2021 bude spad z rozhodnutí soudu ze dne 22. prosince 2020. Ripple byla americkou komisí pro cenné papíry a burzu, která rozhodla, že token XRP byl obchodovatelný cenný papír, a proto podléhá příslušným předpisům. Společnost Ripple Labs se pokusila tvrdit, že XRP je měna a nemusí být registrována jako investiční smlouva, ale bezvýsledně. Hodnota XRP klesla o více než 30% bezprostředně po rozhodnutí a zatím nevykazuje žádné známky zotavení, v době psaní se pohybovala kolem 0,27 USD. V návaznosti na rozhodnutí SEC byl z porušení zákona o cenných papírech obviněn generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse a bývalý generální ředitel Chris Larsen..

Jeden z právníků společnosti Ripple se vyslovil proti rozhodnutí, které by mohlo mít širší dopad na trh kryptoměn: "SEC se mýlí ve faktech a zákonech a jsme přesvědčeni, že nakonec zvítězíme před neutrálním nálezcem faktů," řekl. V současné době se však Ripple dívá na vyřazení z směnáren měn, pokud však nejsou registrovány také jako směnárny zabezpečení. V návaznosti na rozhodnutí chtěl pan Garlinghouse poukázat na to, že kryptoměna XRP byla oddělená od Ripple, ale zdá se, že to bylo v některých rozích do značné míry přehlíženo.

Přirozeně by toto rozhodnutí mohlo mít vážné dopady na pohyb cen XRP v roce 2021, zejména pokud mezinárodní burzy začnou kryptoměnu vyřazovat. Jedná se tedy o pokračující faktor v jakékoli analýze cen Ripple pro rok 2021 a všem investorům, kteří uvažují o přidání XRP do svých portfolií, se doporučuje pečlivě sledovat řízení.

Předpovědi odborníků pro Ripple v roce 2021

Jedním ze způsobů, jak diverzifikovat cenovou analýzu Ripple pro rok 2021, je shromáždění nezávislých názorů na to, co může mít budoucnost pro XRP. S ohledem na tuto skutečnost následují nedávné předpovědi a názory některých prominentních hlasů z oblasti krypty.

Crypto Bull

Populární analytik Crypto Bull odmítl nedávné právní problémy společnosti XRP a byl jedním z mála průmyslových hlasů, které se zavázaly k cenové analýze Ripple pro rok 2021, přičemž trval na tom, že cena Ripple se v lednu 2021 vrátí na 10 až 20 dolarů prolomení 100 $ později v tomto roce. Crypto Bull vysvětlil důvody tohoto optimismu a citoval grafy XRP a předchozí fraktály; Sociální, ekonomické a měnové okolnosti; a bezprecedentní expozice a poptávka po fixních aktivech. Popsal nákup XRP za cenu bezprostředně po nedávném právním jednání jako „příležitost“ pro důvtipné investory.

Krypto ISO

Jiný průmyslový analytik, známý pod pseudonymem Crypto ISO, navrhl, že zatímco rozhodnutí SEC by mohlo být pro Ripple katastrofou, jeho klesající hodnota by se mohla vyrovnat. “XRP pravděpodobně jde nahoru.” Je rozumné něco zkrátit po tak velkém poklesu, když už jsou zprávy venku? “ řekl. “Nejsem si jistý, co je to býčí případ, a opravdu by se ho nedotkl, ale také by se nezkoušel podojit mnohem víc.”

Důvěryhodné krypto

V souvislosti s rozhodnutím SEC a co to znamená pro Ripple, prominentní obchodník a komentátor průmyslu známý jako Credible Crypto poukázal na to, že velká část zájmu o XRP pochází ze zemí mimo USA. „90% zákazníků společnosti Ripple není v USA. Na burzách mimo USA dochází k 90 a více procentům objemu obchodování XRP. XRP NENÍ zabezpečením v Singapuru, Velké Británii, Švýcarsku a Japonsku. Pokud si myslíte, že případ SEC posílá XRP na $ 0, možná nemyslíte objektivně. XRP je globální, “uvedl, čímž účinně naznačil, že v nadcházejících měsících existuje velká naděje pro XRP, a zdůraznil klíčový faktor pro jakoukoli analýzu cen Ripple pro rok 2021.

Neko Z

Mnoho odborníků je však ohledně budoucnosti XRP velmi opatrných a generální ředitel a analytik společnosti Coindust a analytik kryptoměny Neko Z poukázal na to, že zatímco velká část zákaznické základny XRP skutečně leží mimo USA, vedení XRP „jsou občané USA a stejně tak korporace “. Dodala, že „Pokud to SEC považuje za bezpečnost, burzy, které interagují s klienty z USA, budou muset vyřadit. Neřekl bych, že je to 0, ale stále je to velký problém. “

Frances Coppola

Jedním z odborníků v oboru, který neudělal žádné údery, je ekonomka Frances Coppola, která často píše pro Forbes a Financial Times. "Myslím, že je to začátek konce," ona řekla "Investoři již ukládají XRP co nejrychleji." Vzhledem k tomu, že paní Coppola byla vždy vůči Ripple poněkud kritická, takže její komentáře lze v tomto ohledu považovat za mírně předsudky.

Faktory ovlivňující cenu zvlnění:

faktory ovlivňující zvlnění ceny

Právní faktory

Jak jsme již diskutovali, společnost Ripple čelila koncem roku 2020 několika docela podstatným právním potížím, jejichž úplné důsledky se možná ještě nedají realizovat. Rozhodnutí SEC znamená, že XRP je klasifikován spíše jako obchodovatelný cenný papír než jako měna, což zase znamená, že na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn s ním nelze obchodovat na burzách, které nejsou konkrétně registrovány jako burzy cenných papírů v USA.

I když to může znít katastrofálně, investoři by neměli být příliš rychlí na odpis XRP – token je mimo USA mimořádně populární a platební síť Ripple stále slouží svému účelu pro velké finanční instituce. I když můžeme očekávat, že cena XRP zůstane na chvíli tlumená, její nízká cena jí dává dostatek prostoru k růstu.

Bitcoin

Ceny všech kryptoměn jsou nějakým způsobem vázány na bitcoin. Původní kryptoměna je považována za měřítko pro měření sentimentu na trhu kryptoměn obecně a její de facto role rezervní měny znamená, že cokoli, co významně ovlivní hodnotu BTC, bude mít vedlejší účinek na zbytek trhu. Jako samostatné vydání budou investoři také chtít sledovat, jak může být bitcoin ovlivněn nedávným rozhodnutím SEC, protože již kolují zvěsti o tom, zda by jiné kryptoměny mohly utrpět stejný osud jako XRP.

Předpisy týkající se kryptoměny

Už jsme viděli, jak mohou mít regulační změny obrovský dopad na cenu kryptoměny. Je proto důležitým faktorem pro jakoukoli analýzu cen Ripple pro rok 2021 – zejména po rozhodnutí SEC. Například pokud ostatní jurisdikce mimo USA budou následovat a reklasifikovat XRP, mohlo by to mít katastrofální důsledky. Příznivé regulační změny by však mohly mít opačný účinek. Kryptoměnoví investoři, bez ohledu na to, zda se rozhodnou investovat do Ripple v roce 2021, budou chtít pečlivě sledovat jakékoli změny – zejména ty, které se chystají pro EU.

Poptávka kupujícího

Nabídka a poptávka je pro investory vším. Ripple má ve srovnání s jinými kryptoměnami jiné nastavení, protože Ripple (společnost) drží v úschově obrovské množství XRP, uvolňuje určitou částku každý měsíc, než odstraní všechny zbylé částky. V době psaní tohoto článku je v oběhu více než 40 miliard tokenů XRP, s neznámou, ale potenciálně podstatnou částí "nelikvidní nebo podléhá významným omezením prodeje", podle Messariho. Po rozhodnutí SEC se nevyhnutelně poptávka kupujících zmenšila, ale jak jsme viděli, mnoho průmyslových odborníků očekává, že se investoři v blízké budoucnosti opět zahřejí na XRP.

Připraveno k investování Zvlnění XRP?

Analýza zvlnění ceny pro rok 2021

Provedení analýzy ceny zvlnění pro rok 2021 je vzhledem k regulatorním opatřením na konci roku 2020 složitá záležitost. Zatímco analytici kryptoměn se často spoléhají na technickou analýzu, aby získali přehled o tom, jak by se mohla cena tokenu v budoucnu pohybovat, zásadní právní rozhodnutí, jako je to, co zažil Ripple, je bezprecedentní událost, kterou je pochopitelně obtížné zohlednit při hledání vzorů ve výškách a minimech pohybu grafu XRP.

V důsledku tohoto rozhodnutí byly předpovědi cen většiny hlavních platforem pro XRP v roce 2021 v době psaní tohoto článku zastaralé, protože kryptoměnový průmysl kolektivně zadržuje dech, aby zjistil, co pro Ripple bude mít bezprostřední budoucnost..

Pokud byste investovali do Ripple v roce 2021?

Při zvažování, zda investovat do XRP v roce 2021, existují skutečně dvě myšlenkové směry. Až do 22. prosince vypadala druhá polovina roku 2020 pro Ripple slibně a velká část tohoto potenciálu stále zůstává, pokud jde o budoucnost sítě. Někteří odborníci v oboru se domnívají, že pokles není nic jiného než krátkodobá reakce a nízká cena XRP z něj dělá skvělou investiční příležitost s minimálními výdaji.

Jak však zdůraznila naše cenová analýza Ripple pro rok 2021, rozhodnutí SEC může mít vážné důsledky pro XRP a mnoho prominentních investorů je spíše pro to, aby odložili, dokud nebude budoucnost Ripple trochu jasnější. Bylo by jistě bláznivé očekávat jakýkoli astronomický růst od XRP během příštích 12 měsíců – což někteří tvrdili, že tomu tak bylo ještě před regulačními opatřeními – a většina investorů pravděpodobně přistoupí k XRP pouze jako součást diverzifikovaného krypto portfolia.

eToro – nejlepší makléř ke koupi Ripple XRP

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Analýza zvlnění ceny – Závěr

Společnost Ripple byla připravena na rekordní růst cen na konci roku 2020, když obdivuhodně překonala bouři COVID. Rozhodnutí SEC, že XRP je klasifikováno jako obchodovatelná bezpečnost, však může být pro Ripple považováno za katastrofu – dokonce i pro ty nejzanícennější příznivce firmy a její technologie. Je samozřejmě nad rámec jakékoli analýzy cen Ripple pro rok 2021, aby se pokusili předpovědět, jak by to mohlo dlouhodobě ovlivnit cenu XRP, ale investoři se zájmem o altcoin by k ní měli přistupovat opatrně.

Je nepravděpodobné, že by se cena XRP zotavovala několik měsíců, ai poté bude hodně záviset na dalším vývoji regulačních sankcí a na tom, jak budou reagovat burzy po celém světě. Jak již bylo řečeno, Ripple a XRP mají stále spoustu skutečného potenciálu a cena tokenu byla vždy na jiné trajektorii než většina ostatních kryptoměn.

Je třeba říci, že naše cenová analýza Ripple pro rok 2021 je přinejmenším znepokojivá. Každý, kdo má zájem o přidání XRP do svého portfolia, by měl pochopit, že bude muset neustále sledovat, které burzy odstraňují token ze svých seznamů, jakož i jakékoli další potenciální změny týkající se regulace.

Analýza zvlnění ceny 2021 – FAQ

Will Ripple půjde nahoru v roce 2021?

Dá se říci, že pokud jde o potenciál XRP v příštích 12 měsících, existují smíšené názory. Navzdory nedávným právním problémům však naše analýza cen Ripple pro rok 2021 zjistila, že mnoho průmyslových odborníků stále věří v potenciál altcoinů a vzhledem k podstatnému poklesu hodnoty, kterou XRP utrpěl na konci roku 2020, existuje každá šance, že token může zaznamenat růst v 2021.

Jak ovlivní rozhodnutí SEC hodnotu Ripple?

Rozhodnutí SEC klasifikovat XRP jako bezpečnost, nikoli jako měnu, vidělo, že hodnota tokenu přes noc klesla. V návaznosti na rozhodnutí vyřadilo několik významných amerických burz XRP a předpokládá se, že některé mezinárodní platformy budou následovat. Je nepravděpodobné, že jakákoli analýza cen Ripple pro rok 2021, která stojí za přečtení, s jistotou stanoví, jak toto rozhodnutí dlouhodobě ovlivní hodnotu XRP, ale lze s jistotou říci, že cena pravděpodobně zůstane utlumená několik měsíců.

Co předpovídají odborníci pro Ripple v roce 2021?

Existuje mnoho průmyslových odborníků a kryptoanalytiků, kteří jsou připraveni odepsat XRP po regulačních opatřeních, ale jak zjistila naše analýza cen Ripple pro rok 2021, existuje spousta hlasů vyjadřujících optimismus pro „bankovní kryptoměnu“. Například Crypto Bull věří, že cena XRP může v příštím roce překročit 10 $.

Vyplatí se do Ripple investovat?

Rozhodnutí SEC ze dne 22. prosince 2020 rozhodně nebylo pro Ripple vítanou zprávou, ale v XRP zbývá ještě spousta života. RippleNet je stále upřednostňován významnými finančními institucemi po celém světě a vzhledem k tomu, že velká část klientské základny Ripple je mimo USA, je možné, že XRP může bouři jen tak vydržet. Jako takový by měl být vždy v rámci možnosti pro investory, kteří chtějí diverzifikovat svá krypto portfolia.

Nyní je vhodný čas investovat do Ripple?

Přestože naše analýza cen Ripple pro rok 2021 nemusela vykreslit nejoptimističtější obraz bezprostřední budoucnosti XRP, je třeba také poznamenat, že token skončil v roce 2020 na minimu, které už nějakou dobu neviděl. Jako takový by mohl být vhodný čas pro investory, aby do svých portfolií přidali XRP, protože navzdory tomu, že je v současné době vyšší riziko než jiné tokeny, lze tokeny získat s minimálními výdaji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me