Bitcoin vs Binance Coin: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021

Kdokoli, kdo má alespoň krátkou znalost kryptoměny, bude vědět, že bitcoin je zdaleka nejslavnější mincí ze všech. Byla to původní kryptoměna a dnes je největší z hlediska tržní kapitalizace – a se značnou rezervou.

Bitcoin však není bez chyb a s tím, jak se výhody blockchainu stávají stále více uznávanými, objevilo se několik altcoinů s vylepšením původního dokumentu Satoshi Nakamota. Mezi nejúspěšnější z nich patří Binance Coin.

Pokud se díváte na jiné kryptoměnové investiční příležitosti než bitcoiny, pak by Binance Coin mohl být nejlepší alternativou pro rok 2021. V následujícím srovnání zvážíme klíčové vlastnosti bitcoinu vs Binance Coin a uvidíme, jak jednotlivé odvětví hodnotí potenciální růst někoho pro příští měsíce.

Může Binance Coin vzít korunu bitcoinu?

Binance Coin si v poslední době získal velkou pozornost a je jedním z mála altcoinů, které přilákaly rozsáhlou podporu mimo sektor kryptoměn. Tržní kapitalizace společnosti Binance Coin v únoru po pozoruhodném nárůstu cen vzrostla na bezprecedentních 40 miliard $, což jí umožnilo předjet Litecoin jako největší digitální měnu třetího světa a vyvolat nové spekulace, že BNB může být tokenem, který nakonec svrhne bitcoin.

Zpět v roce 2019, Weissova hodnocení navrhl, aby Binance Coin měl na kryptotrh tak významný dopad, že by mohl nakonec nahradit bitcoin.

Nebylo by to poprvé, kdy byl altcoin označován za zabijáka bitcoinů, takže tyto předpovědi je vždy třeba brát s rozvahou. Altcoin v pohybu však často představuje lepší investiční příležitost – zejména v krátkodobém horizontu.

Měli byste tedy v roce 2021 investovat do mince Binance nebo koupit bitcoin? Sestavili jsme následující srovnání, abychom zjistili, jak se jednotlivé mince srovnávají s ostatními, a také to, jak zapadají do širšího krypto trhu..

Bitcoin vs Binance Coin: Srovnání mezi BNB a BTC

Ať už investujete do Binance Coin nebo si koupíte bitcoin v roce 2021, obě mají v příštích měsících sklon k růstu a je pravděpodobné, že v dohledné budoucnosti zůstanou v nejvyšší třídě kryptoměn. Abychom však mohli objektivně pohlížet na bitcoiny vs Binance Coin, musíme se nejprve podívat na vývoj každé mince.

Binance Coin Vs Bitcoin: Jaké jsou mezi nimi klíčové rozdíly

Zde jsou nejdůležitější způsoby, jak se tyto dvě aktiva liší:

Pozadí

Bitcoin byl první kryptoměnou a byl více či méně zodpovědný za uvedení blockchainové technologie na mapu jednou rukou. Bitcoin, který byl vyvinut v roce 2009, byl nakloněn revoluci ve světě financí a rychle přilákal zájem progresivních investorů.

Jen málo lidí mimo IT kruhy slyšelo o blockchainu před bitcoinem. Tato technologie umožňuje bezpečné transakce typu peer-to-peer bez nutnosti ústředního orgánu, jako je banka nebo vláda. Záměrem bitcoinu bylo proto nabídnout alternativní platební metodu pro retailové a institucionální transakce.

Zatímco některé hlavní finanční údaje se zpočátku obávaly schopnosti bitcoinu udržovat hodnotu, názory se brzy změnily, když začáteční investoři začali zaznamenávat obrovské výnosy – jen v roce 2013 hodnota jediného BTC tokenu vzrostla z přibližně 150 $ na více než 1000 $.

Binance Coin (BNB) je název nativní kryptoměny používaný pro transakce prováděné na burze kryptoměn Binance. Mince byla původně vyvinuta na blockchainu Ethereum, ale migrovala do své mateřské sítě, když byla v roce 2017 zahájena decentralizovaná burza Binance.

Být nativním tokenem burzy Binance Exchange je samo o sobě docela velký problém. V době psaní tohoto článku byla burza největší na světě z hlediska objemu obchodování a zpracovávala více než 1,4 milionu transakcí za sekundu.

Binance Coin se používá jako médium pro výměnu v síti, což znamená, že token má sám o sobě velmi vysoký objem obchodování, ale je také široce podporován jako možnost platby peer-to-peer a zatímco to není podporováno PayPal, Síť Binance nedávno představila BinancePay – konkurenční platforma pro maloobchodní transakce.

Transakce a rychlost

Při porovnávání bitcoinů vs Binance Coin je důležité pochopit několik klíčových rozdílů. Jednou z hlavních funkcí, která označuje jeden token z jiného, ​​je způsob, jakým jejich příslušné sítě zpracovávají transakce. Pokud plánujete investovat například do bitcoinů, měli byste si být vědomi, že jde o jednu z oblastí, v nichž mince v průběhu let čelila určité míře kritiky..

Bitcoin spoléhá na protokol proof-of-work, ve kterém počítače v síti soutěží, řeší složité rovnice a ověřují nové bloky v řetězci – proces známý jako těžba. Vytvoření nových bloků v bitcoinové síti trvá přibližně deset minut, což je podstatně déle než u jiných kryptoměn.

Těžba BTC také vyžaduje obrovské množství výpočetního výkonu a je velmi náročná na zdroje, takže těžaři jsou za svou práci odměněni bitcoinovými tokeny. Více informací o těžbě bitcoinů najdete zde.

Společnost Binance nedávno spustila inteligentní řetězec Binance pro vývoj decentralizovaných aplikací. Tato dvouřetězcová architektura přinesla revoluci v tom, jak síť Binance zpracovává transakce, a výrazně zlepšila její škálovatelnost.

Nový Binance Smart Chain má čas na vytvoření bloku pouhých 3 sekundy – což, řekněme to na rovinu, vyhodí bitcoiny z blokového desetiminutového času z vody. Rychlejšího času je dosaženo díky inovacím v rámci dvouřetězcového systému a použitím rychlejšího mechanismu konsensu proof-of-stake. BNB také nabízí mnohem nižší poplatky za obchodování než bitcoinový blockchain, takže ve srovnání s bitcoinem a binance coiny, pokud jde o transakce, opravdu neexistuje srovnání.

Nabídka a poptávka

Pokud jste ještě neinvestovali do bitcoinu, možná vás zajímá, jak měna, kterou lze vygenerovat prostřednictvím počítačové sítě, může mít jakoukoli skutečnou hodnotu. Odpověď na tuto otázku spočívá ve vestavěném deflačním mechanismu bitcoinů.

Celková nabídka BTC je omezena na 21 milionů mincí – nikdy jich nebude více. V návaznosti na toto omezení celkové nabídky se odměna odměřená úspěšným těžařům bitcoinů v pravidelných intervalech snižuje na polovinu – což je proces, který je překvapivě známý jako poloviční. To efektivně zvyšuje nedostatek bezplatných bitcoinových tokenů v síti, což teoreticky zvýší hodnotu BTC v následujících letech.

Ani poptávka po bitcoinech nevykazuje žádné známky zpomalení. Na konci roku 2020 PayPal začal podporovat BTC, čímž kryptoměnu otevřel pro 300 milionů uživatelů.

Jak jsme si všimli, Binance Coin je rodným tokenem největší kryptoměnové burzy na světě, takže je logické, že je po extrémně vysoké poptávce. Ve skutečnosti měl BNB v době psaní tohoto článku objem obchodování kolem 6 773 230 572 USD, což ho dostalo do první desítky kryptoměn pouze pro tento faktor..

Co se týče nabídky, Binance Coin má také zabudovaný deflační mechanismus, i když se velmi liší od bitcoinu. Jednou za čtvrtletí použije Binance 20% svých zisků na zpětný odkup BNB a „vypálení“, což v zásadě znamená trvalé vymazání ze sítě.

Tento proces bude pokračovat, dokud nebude vykoupeno a spáleno 100 milionů mincí Binance – což bude představovat 50% z celkové zásoby 200 milionů. Tato praxe zvyšuje nedostatek BNB a teoreticky také jeho hodnotu.

Binance Coin vs Bitcoin: Což je lepší investice?

Technické podrobnosti jsou v pořádku a dobré, ale jak ví každý, kdo je obeznámen s trhy s kryptoměnami, nejlepší kryptoměna z technického hlediska nemusí vždy znamenat nejlepší investici. Jak jinak tedy můžeme rozhodovat mezi bitcoiny vs Binance Coin?

Při zvažování, zda investovat do bitcoinů nebo koupit Binance Coin v roce 2021, musíme zvážit celou řadu faktorů. Za prvé, analýza historických cenových pohybů může nabídnout vodítka, jak je cena mince ovlivněna určitými tržními silami. Můžeme také konsolidovat technickou analýzu předních kryptoměnových platforem, abychom získali představu o tom, co očekávat v příštích měsících.

Nakonec stojí za to věnovat pozornost tomu, co říkají klíčové údaje finančního odvětví. Někdy samy o sobě postačují komentáře od předních autorit, jako je Mike Novogratz nebo Elon Musk, ke zvýšení cen, jindy se komentáře odehrávají na pozadí některých z nejpodrobnějších dostupných analýz..

Bitcoin Vs Binance Coin: Historie cen

Cenová historie mincí je jediná stoprocentně spolehlivá informace, kterou máme, takže by měla být vždy zahrnuta do jakékoli cenové predikce. Pokud nic jiného, ​​může to naznačovat, jak mince vydržely konkrétní politické nebo ekonomické události, a tedy jak mohou být těmito událostmi ovlivněny v budoucnu.

BTC

Je třeba říci, že bitcoin za celou dobu své existence zaznamenal docela působivý růst. Jako téměř všechna krypta začala obchodovat za haléře a parity s americkým dolarem dosáhla až v roce 2011.

Podívejte se: Proč bitcoiny explodují v roce 2021

Od té doby však BTC zažilo meteorický vzestup. V letech 2011 až 2013 cena jediného bitcoinového tokenu prudce stoupla až na 1 242 $ – což znamenalo, že ti, kteří se rozhodli investovat do bitcoinů brzy, zaznamenali obrovské výnosy.

BTC poté v roce 2017 dosáhl další rekordní ceny 19 783,06 USD, což je okamžik, kdy si mainstreamoví institucionální investoři začali všímat a přidávat do svých portfolií kryptoměny. I když se cena od roku 2017 několikrát propadla, bitcoin v době psaní překonal svůj předchozí rekord a v únoru 2021 dosáhl svého maxima jen něco málo přes 50 000 $.

Binance Coin

Binance Coin neměla typickou cenovou trajektorii, protože po většinu své existence zůstávala v rozumně úzkém cenovém rozpětí. BNB také překvapivě překonala americký dolar v překvapivě krátkém čase – během prvního roku obchodování. Do ledna 2018 dosáhla maxima 23,91 USD – což není obrovská částka za token, ale stále působivý růst za rok obchodování.

Přečtěte si také: Výhody a nevýhody investování do mince Binance

Po dalších přibližně 18 měsíců se cena BNB pohybovala mezi 10 a 20 dolary, než v létě roku 2019 zažila býka, který v červenci téhož roku zaznamenal růst na rekordní hodnotu 38 USD. Společnost Binance Coin se však rychle vrátila ke své hranici 10–20 $ a v tomto rozmezí kolísala až do konce roku 2020.

V prvních týdnech roku 2021 však Binance Coin prošla stratosférou. Na nedávno vydané chytré síti se vyvinul příliv nových aplikací a výměn v kombinaci s ukončením soudního řízení proti Forbes cena BNB stoupala na více než 338 $, což z něj činí třetí největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace.

Bitcoin Vs Binance Coin: Budoucí předpovědi

Náhlý nárůst ceny BNB přirozeně způsobil, že všechny stávající cenové předpovědi byly poněkud nadbytečné. Většina předních kryptoměnových platforem se však snažila věci přehodnotit. Bitcoin také zažil rekordní růst na začátku roku 2021, takže budoucí předpovědi jsou tam, kde se konkurence Bitcoin vs Binance Coin opravdu ohřívá.

BTC

Lze s jistotou říci, že BTC má docela pozitivní předpovědi pro rok 2021. Například TradingBeasts předpovídá, že bitcoin si udrží svůj nedávný nárůst cen a po zbytek roku bude i nadále obchodovat vysoko nad průměrnou cenou 40 000 $ a stabilně stoupá k 46 143 $ do prosince. Jedná se o průměrné ceny, ale platforma to předpovídá BTC by před rokem mohl dosáhnout až 57 000 $.

Jedna z optimističtějších předpovědí pochází od The Economy Forecast Agency. Platforma věří, že BTC nejenže udrží svůj nedávný růst, ale ve skutečnosti bude pokračovat na podobné trajektorii, rozbití 100 000 $ za token do konce roku.

Obraz: DigitalCoinCena

Cena DigitalCoinPrice přistane někde mezi TradingBeasts a The Economy Forecast Agency a předpovídá, že bitcoin do prosince 2021 dosáhne velmi slušného průměru 84 000 $ za token.

I přes značné rozdíly, většina předních kryptoanalytiků předpovídá růst BTC, takže každý, kdo se snaží koupit bitcoin v roce 2021, může rozumně očekávat pozitivní návratnost svých investic.

Binance Coin

DigitalCoinPrice se svou revizí rychle vyřadila z bloků Predikce ceny Binance Coin. Platforma má působivý býčí běh mírně zužující se v přípravě na léto, než se v září opět shromáždí na 435 USD. Platforma pak vidí, že společnost Binance Coin dokončuje rok na 372,51 USD – což je nárůst o téměř 44% její ceny v době psaní.

Mezitím, WalletInvestor předpovídá, že BNB bude i nadále pokračovat ve svém úspěchu a bude stoupat po celý rok 2021. Cena platformy Binance Coin stabilně roste měsíc po měsíci, až do konce prosince dosáhne maxima 468 USD.

Ještě jednou, Agentura pro prognózy ekonomiky je na Binance Coin pozoruhodně vzestupný, jeho analýza naznačuje, že cena BNB se od nynějška do konce roku více než zdvojnásobí, přičemž v prosinci se uzavře na vysoké hodnotě 696 USD.

Bitcoin vs Binance Coin: Co říkají odborníci

Závěrečná část naší analýzy Bitcoin vs Binance Coin prozkoumá, co o každém tokenu říkají některé z předních světových finančních a kryptoměnových čísel.

Bitcoin získal obrovskou podporu, když Tesla Elona Muska odhalil Akvizice BTC v hodnotě 1,5 miliardy USD. v únoru 2021. Tato zpráva pobídla bitcoiny k jejich rekordnímu běhu, kdy mince dosáhla historického maxima přes 54 000 $.

Bitcoin také získal spoustu podpory od několika poměrně prominentních hlasů z hlavního finančního světa. Finančník Mike Novogratz – dlouholetý zastánce bitcoinů – věří, že BTC je na dobré cestě k prolomení hranice 100 000 $. “Je to pocit, že se v této oblasti 50 000 USD trochu konsolidujeme … ale další velká etapa je až 100 000 USD,” uvedl zakladatel a generální ředitel společnosti Galaxy Digital Holdings Ltd.

Mezitím, Generální ředitel společnosti Visa Al Kelly také zvážil debatu o bitcoinech, popisující kryptoměnu jako „digitální zlato“ a naznačující, že by BTC mohlo být potenciálně přidáno do platební sítě jeho společnosti.

To je skvělá zpráva pro každého, kdo se rozhodl investovat do bitcoinu, ale co Binance Coin? Stačí říct, že altcoin nemá dostatečně rozsáhlou podporu bitcoinů, ale není to bez jeho příznivců celebrit.

Krypto analytik a obchodník Nicholas Merten velebil „prakticky neexistující“ poplatky BNB za inteligentní řetězec Binance. Spekuloval, že býk BNB může být nyní vyčerpán, ale nadále tvrdil, že investoři by mu mohli přidat expozici, pokud se domnívají, že existuje alespoň 10% šance, že dominuje prostoru DeFi.

Někde jinde, Binance Coin má také nepravděpodobného podporovatele v rockové legendě KISS Gene Simmons. Simmons, který je také úspěšným investorem, trval na tom, že minci nepropaguje, ale přesto se vydal na Twitter, aby oznámil, že koupil BNB v hodnotě 300 000 $.

Vypadá to, že konkurence Bitcoin vs Binance Coin je trochu jednostranná, pokud jde o názory odborníků, ale je třeba poznamenat, že mainstreamový finanční svět je stále poněkud pozadu, pokud jde o nejnovější altcoiny.

Nenechte si ujít:

Predikce ceny bitcoinů na období 2021–2025

Predikce cen Binance Coin

Jak se Binance Coin vyrovnává s jinými krypty?

Vážení bitcoinu vs Binance Coin je jedna věc, ale je třeba si uvědomit, že tyto tokeny mají výrazně odlišnou infrastrukturu a dalo by se dokonce tvrdit, že jejich primární použití je jiné. Zatímco bitcoin byl zamýšlen pouze jako systém plateb peer-to-peer, společnost Binance Coin si vzala život jako výměnné médium.

Zajímavější cestou, kterou je třeba prozkoumat, je srovnání Binance s jinými krypty – v neposlední řadě Ethereum, které je pro Binance Coin jakýmsi pseudo-rodičem, protože původně hrálo novější minci..

Etheruem je druhou největší mincí podle tržního stropu, takže by se mohl stát dalším gigantem, který BNB propadne. Odborníci z oboru označili potenciální událost „flippening“, kde by Binance Coin mohl svrhnout Ethereum, a to je velmi reálná možnost, pokud dojde ke zvýšenému využití aplikací DeFi založených na Binance nad ekvivalenty založenými na Ethereum.

Síť Binance v současné době hostí 67 decentralizovaných aplikací, což je stále daleko za Ethereem, ale nový Binance Smart Chain nabízí mnohem nižší poplatky a již hostí dva hlavní hráče v prostředí DeFi dapps: Venus a PancakeSwap, které již vygenerovaly transakci objem 14 miliard USD, respektive 1 miliarda USD.

Co se stane mezi Ethereem a Binance Coinem se teprve uvidí, ale rozhodně to vypadá, jako by si litecoin v nejbližší době neobnovil své místo jako kryptoměna číslo 3.

Binance Coin Vs Bitcoin: Závěr

Může se zdát, že bitcoiny vs Binance Coin nejsou skutečnou konkurencí, ale ten zažil větší nárůst ceny v procentech – a koneckonců je to procento, které se pro investory počítá.

Ať už se rozhodnete investovat do Binance Coin nebo koupit bitcoin v roce 2021, většina analytiků věří, že můžete očekávat poměrně působivý růst. Odhady se samozřejmě velmi liší, ale oba žetony jsou nakloněny k zhodnocení po většinu následujícího roku.

Zatímco bitcoiny zažívají více mainstreamových úspěchů než kdykoli předtím, potenciál nového inteligentního řetězce Binance se teprve začíná realizovat. Ve skutečnosti je argument pro bitcoiny vs Binance Coin diskutabilní – chytrý investor si pro své portfolio vybírá obojí.

Je tedy Binance Coin lepší investicí než bitcoin?

Je velmi obtížné porovnávat bitcoiny vs Binance Coin, protože fungují velmi odlišnými způsoby. Pokud jde o investice, je lepší je považovat za vzájemně se doplňující v rámci diverzifikovaného portfolia. Nakonec jsou oba nakloněny růstu a výběr jednoho nebo druhého by se v této fázi mohl ukázat jako tvrdá výzva.

Binance Coin zažil v úvodních týdnech roku 2021 nebývalý růst, a i když se věci mohou trochu uklidnit, míří do března / dubna, očekává se, že altcoin bude i nadále zhodnocovat do roku 2022. Rozhodnutí investovat do Binance Coin nyní – jako součást diverzifikované portfolio – by se mohlo ukázat jako dobré rozhodnutí.

Jak investovat do Binance Coin a bitcoinů

Pokud hledáte investovat do Binance Coin nebo koupit bitcoin v roce 2021, ale na scéně krypt jste noví, možná vás zajímá, jak můžete skutečně začít budovat své portfolio.

První věcí, kterou musíte udělat, je otevřít si účet u renomovaného makléře. Pro většinu investorů doporučujeme eToro protože je to jedna z předních platforem, které jsou v současné době na trhu, a nabízí přístup k široké škále mincí. Pro začínající investory je k dispozici také spousta učebních materiálů.

Účet si můžete otevřít během několika minut – vše, co potřebujete, je několik osobních údajů a platná forma ID pro účely ověření. Jakmile budete v provozu, budete mít rychlý přístup k nejnovějším cenám kryptoměny a můžete začít obchodovat pouhým stisknutím tlačítka.

eToro – nejlepší platforma pro nákup kryptoměn

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

FAQ

Jaká je nejlepší kryptoměna, do které se má investovat v roce 2021?

Otevírací měsíce roku 2021 již byly pro trh s kryptoměnami velmi vzrušující dobou a některé mince se vyšplhaly na rekordní maxima. Většina náhodných pozorovatelů si již pravděpodobně myslela, že investuje do bitcoinu, ale existuje také několik altcoinů, které by se mohly ukázat jako lepší investice – mezi ně patří dogecoiny, litecoiny a binance coiny.

Kde si mohu v roce 2021 koupit kryptoměnu?

Jednou z nejlepších platforem pro nákup kryptoměn je eToro. Nabízí intuitivní uživatelské rozhraní a spoustu nástrojů pro sledování cenových pohybů.

Bitcoin vs. Ostatní kryptoměny

  • Bitcoin vs. ethereum
  • Bitcoin vs. Ripple
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovost
  • Bitcoin vs. Cardano
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me