Bitcoin vs Cardano: Které kryptoměny byste si měli koupit v roce 2021

ADA vs. BTC: Který z nich by měl být ve vašem portfoliu?

Cardano a bitcoin již mohou být ve vašem seznamu sledovaných investic. Který z nich má ale lepší investice v roce 2021 a dále?

Tato příručka porovnávající kryptoměny zvýrazní všechny kritické rozdíly mezi bitcoiny vs cardano a zjistí, zda bitcoiny nebo cardano stojí za to investovat a která ze dvou je pro vás nejlepší investicí.

V prvních několika týdnech roku 2021 již došlo k několika rekordním běhům býků, když ceny kryptoměny vzrostly na nová maxima. Po ekonomické nejistotě roku 2020 mnoho tradičních investorů rovněž přehodnotilo své postavení na digitální měně a zdá se, že trh vstoupil do nové éry téměř univerzálního růstu.

To přirozeně pobídlo mnoho pozorovatelů trhu, aby začali přidávat kryptoměnu do svých stávajících portfolií, ale zatímco někteří mohou hrát na jistotu a rozhodnou se koupit bitcoin – zdaleka největší token na trhu – jiní hledají altcoiny pro větší růstový potenciál. Jedním z takových altcoinů je Cardano, které bylo označeno jako nový vývoj v digitální měně.

Při srovnání bitcoinu vs cardano je tedy lepší volbou pro investory? V následujícím srovnání se blíže podíváme na silné a slabé stránky každé mince a zvážíme jejich potenciál pro příští rok.

Cardano vs bitcoin – klíčové rozdíly

Srovnání Cardano vs Bitcoin je v jistém smyslu marné, protože kryptoměny jsou tak velmi odlišné, a to jak z hlediska objektivního, tak funkčního. Pro ty, kteří chtějí investovat do bitcoinů nebo koupit Cardano v roce 2021, však stojí za zmínku několik bodů.

Pozadí

Dokonce i ti, kteří kryptoměnovému trhu nerozumějí, pravděpodobně slyšeli o bitcoinu. Byla vytvořena v roce 2009 a je bezpochyby nejslavnější digitální měnou, která existuje, a zdaleka největší z hlediska tržní kapitalizace.

Bitcoin původně načrtl Satoshi Nakamoto jako nový druh platebního systému – takového, který by mohl fungovat peer-to-peer a odstranit potřebu ústředního orgánu, jako je banka nebo vláda. To ve světě tradičních financí přirozeně způsobilo velké vlny a říci, že názory byly původně rozděleny, by bylo něco jako podhodnocení.

Zdá se však, že ti, kteří se rozhodli investovat do bitcoinu, se naposledy zasmáli, protože jeho cena za token za poslední desetiletí exponenciálně vzrostla a v době psaní této zprávy dosáhla nové rekordní ceny přes 50 000 $ za jednu jednotku BTC.

Cardano bylo jednou z kryptoměn druhé generace, které nabízely vylepšené funkce než stávající blockchainy – včetně bitcoinů. Byl vyvinut spoluzakladatelem společnosti Ethereum Charlesem Hoskinsonem a doposud je jedinou recenzovanou kryptoměnou, která byla během jejího vývoje prozkoumána předními akademiky.

Unikátní dvouvrstvá síťová architektura Cardano je mnohem víc než digitální platební systém. Jedna vrstva umožňuje výměnu aktiv prostřednictvím inteligentních kontraktů a veškerý vývoj distribuovaných aplikací, zatímco druhá vrstva podporuje kryptoměnu ADA – nativní token Cardano.

Na papíře je to všechno velmi působivé, ale když srovnáváme Cardano vs Bitcoin, ten první má před sebou ještě spravedlivý způsob, jak konkurovat svému předchůdci. Ti, kteří chtějí investovat do Cardana, sázejí na to, jak se jeho potenciál v budoucnu uplatní.

Transakce a rychlost

Mezi Bitcoinem a Cardanem existuje řada technických rozdílů, ale jedním z nejvýznamnějších je způsob zpracování transakcí.

I přes trvalou popularitu je třeba upozornit ty, kteří chtějí investovat do bitcoinu, že došlo k velké kritice jeho protokolu o vytváření bloků, který je pomalejší a nákladnější než u některých konkurenčních mincí..

Bitcoinové bloky jsou vytvářeny procesem známým jako těžba, kde výkonné počítače v síti soutěží o řešení složitých rovnic a vytváření nových bloků. Tento proces je účinným prostředkem bitcoinového blockchainu a těžaři jsou odměněni BTC, když úspěšně ověřují bloky do sítě.

Je to tento proces, který udržuje bitcoiny v bezpečí a zabraňuje „dvojnásobnému utrácení“ bitcoinů, tj. Stejný token použitý více než jednou. Další informace o vytváření bloků najdete v našem vysvětlení krypto těžby.

Problém tohoto protokolu, známého jako „důkaz práce“, je ten, že vytvoření bloků trvá nějakou dobu. Přidání nového bloku do sítě může trvat až deset minut. Pro srovnání, novější krypta, jako je například Ethereum, mohou vytvářet nové bloky za méně než 20 sekund.

Když se podíváme na rychlost transakce Cardano vs Bitcoin, opravdu neexistuje konkurence. Cardano dokáže zpracovat nejméně 257 transakcí za sekundu – ve srovnání s 5 TPS bitcoinu. To je již docela působivé, ale nedávné řešení škálování známé jako Hydra 2 slibuje ještě delší dobu zpracování Cardana – Charles Hoskinson tvrdí, že síť bude nakonec schopna zpracovat více než jeden milion transakcí za sekundu.

To je jistě pozitivní zpráva pro každého, kdo chce investovat do Cardana, ale je třeba si uvědomit, že poměrně pomalý čas transakcí bitcoinu nepoškodil jeho cenový potenciál – stále je to nejcennější kryptoměna se značnou marží.

Nabídka a poptávka

Existuje spousta lidí, kteří chtějí koupit bitcoin v roce 2021, ale jak je řízena nabídka, aby se zabránilo devalvaci? Odpověď je dvojí. Za prvé, celková nabídka bitcoinů je pevně omezena na 21 milionů – v oběhu nikdy nebude více mincí.

Kromě toho se odměna rozdaná úspěšným těžařům bitcoinů sníží o polovinu za každých 210 000 vytvořených bloků. Tento proces je překvapivě známý jako poloviční. Původní odměna byla 50 BTC. V roce 2013 to bylo sníženo na 25, v roce 2018 to bylo 12,5 a v květnu 2020 to bylo o polovinu na 6,25. K dalšímu půlení by mělo dojít někdy v roce 2024.

To dává BTC vestavěnou deflaci a znamená to, že BTC se bude zvyšovat s nedostatkem – a doufejme, že bude mít hodnotu – jak roste poptávka, ale klesá nabídka.

Každý, kdo uvažuje o investování do Cardana, by měl mít na paměti, že kryptoměna byla nastavena s jinými záměry než bitcoin. Proto se více zaměřuje na budování síťové utility pro inteligentní smlouvy a Dapps.

Stejně jako u bitcoinů má však blockchain Cardano také zabudovaný deflační mechanismus. Celková nabídka ADA je omezena na 45 000 000 000 a cena udělená jako součást jejího mechanismu „důkazu o podílu“ se v různých intervalech snižuje. To přidává rostoucí úroveň nedostatku, která tradičně může postupem času zvýšit cenu aktiva.

Navzdory tomu, že není uveden na některé z nejlepších výměnných platforem, včetně Coinbase, zůstává poptávka po Cardanu vysoká a ADA nedávno ukázala 24hodinový objem obchodování ve výši 5 878 633 346 USD. V této oblasti opět nemůže soupeřit s bitcoiny, ale poptávka tam určitě je.

Cardano vs bitcoin: což je lepší investice?

Pokud vážíte Cardano vs Bitcoin, která je lepší investiční příležitost, pak je třeba vzít v úvahu několik faktorů.

Za prvé, většina předpovědí kryptoměny je modelována podle předchozích cenových pohybů, takže je důležité se retrospektivně podívat na jakýkoli běh býka nebo medvěda, který token zažil, aby se pokusil zjistit, co je mohlo spustit..

Technická analýza samozřejmě vyžaduje velké množství průmyslových a obchodních znalostí, takže nejlepší možností pro začínající investory je odkazovat na cenové předpovědi některých předních platforem.

A konečně, znalecké posudky mohou někdy osvětlit, co můžeme v blízké budoucnosti od kryptoměn očekávat.

Cardano Vs Bitcoin – klíčové rozdíly

Bitcoin vs Cardano: Historie cen

Ať už se rozhodnete investovat do bitcoinů nebo si koupíte Cardano v roce 2021, nevyhnutelně se vystavujete riziku, protože trh s kryptoměnou je notoricky volatilní. Pohled zpět na předchozí pohyb cen každého tokenu však může investorům pomoci řídit jejich očekávání.

BTC

Bitcoin zaznamenal v posledních několika letech pozoruhodný růst cen. Poté, co se po počátečním spuštění obchodovalo za haléře, a to až do roku 2011, kdy se nevyrovnal americkému dolaru. Jakmile to však bylo mimo bloky, cena BTC nadále stoupala.

Když cena BTC v roce 2013 dosáhla 1 242 USD, širší finanční sektor si toho začal všímat a nastal náhlý nárůst investic do bitcoinů, protože digitální měna byla považována za obrovskou příležitost pro investory, kteří jsou ochotni podstoupit malé riziko. To nadále zvyšovalo ceny, dokud bitcoiny v roce 2017 nedosáhly rekordních 19 783,06 USD.

BTC nadále obchodoval za působivě vysoké ceny. Mince zažila býčí běh během několika prvních týdnů roku 2021, poté v únoru, Bitcoin se znovu shromáždil a dosáhl historického maxima $ 51,000, když investoři spěchali, aby se dostali na býčí trh.

Cardano

Podíváme-li se na cenovou historii Bitcoin vs Cardano, je třeba říci, že tento druh nezvyšuje působivě vysoké ceny jako BTC. Jak však každý investor ví, výnosy se měří v procentech a poměrně nízká cena ADA znamená, že je možné získat mnohem větší podíl bez vysokých vstupních nákladů.

ADA má o něco neobvyklejší cenovou trajektorii než mnoho jiných kryptoměn. Token dosáhl parity s americkým dolarem jen několik měsíců poté, co byl uveden na mezinárodní burzy, a v lednu 2018 dosáhl nejvyšší ceny 1,18 USD. Ceny však poté klesly pod 0,10 USD a zůstaly tak po většinu následujících dvou let.

V roce 2020 pak došlo ke změně jmění pro Cardano, protože mince konečně prolomila hranici 0,10 $ a pomalu se začala plazit nahoru. Na začátku roku 2021 měla ADA prospěch z štěstí ovlivňujícího většinu kryptotrhů a ceny dosáhly 0,92 USD, což investorům nabídlo návratnost téměř 500% oproti roku 2020.

Podívejte se: Predikce cen Cardano

Bitcoin vs Cardano: Budoucí předpovědi

Pokud plánujete investovat do kryptoměny v roce 2021, měli byste mít na paměti, že trh je skvěle předvídatelné a dokonce i prognózy z předních analytických platforem jsou často revidovány několikrát z jednoho týdne na druhý. Pro srovnání Bitcoin vs Cardano však nabízejí další užitečný odkaz, pokud k nim přistupujeme opatrně.

BTC

Ještě před působivým nárůstem cen BTC v průběhu února většina průmyslových hlasů jednomyslně předpovídala výrazný růst.

graf predikce ceny bitcoinů

Jedna z optimističtějších předpovědí pochází z DigitalCoinPrice. Technická analýza platformy naznačuje, že BTC bude i nadále růst po celý rok 2021 a do června může dosáhnout bezprecedentních 76 768 USD. Někde jinde, WalletInvestor Očekává také konzistentní růst bitcoinů, který do konce roku dosáhne průměrně 55 390,70 USD.

Samotné tyto předpovědi budou samozřejmě hudbou pro uši každého, kdo se v roce 2021 rozhodl koupit bitcoin, ale FXStreet zašel dále a nastínil, jak by BTC mohlo v blízké budoucnosti realisticky zasáhnout 100 000 $.

Cardano

Ti, kteří chtějí investovat do Cardana, mohou podle většiny předních analytiků kryptoměn také očekávat některé působivé výnosy.

TradingBeasts má ADA v roce 2021 neustále stoupání kolem 20%, do prosince se odhaduje na 1,13 USD. Zatímco hodnota tokenu ADA nemusí být tak působivá jako hodnota BTC, návratnost 20% za méně než 12 měsíců by znamenala docela úspěšnou investici.

graf predikce cen cardano

Pro Cardano existují také optimističtější předpovědi. WalletInvester věřil, že ADA může do prosince 2021 dosáhnout průměrné ceny 1,46 USD – zhodnocení přibližně 50% po celý rok.

A konečně, DigitalCoinPrice je na Cardanu také vzestupný a předpovídá, že token dosáhne 1,78 USD v roce 2021. Rovněž předpovídá, že cena ADA po letních měsících mírně poklesne a rok skončí kolem 1,22 USD – což stále představuje růst kolem 30% o cenách v době psaní tohoto článku.

Cardano Vs Bitcoin: Co říkají odborníci

Je třeba říci, že bitcoin získal velkou podporu od hlavních investorů od roku 2021. V neposlední řadě od Elona Muska, jehož společnost Tesla oznámila, že v rámci své nové investiční strategie získala přibližně 1,5 miliardy $ BTC.

Musk také není sám ve své důvěře v bitcoiny. Generální ředitel společnosti Heisenberg Capital Max Keizer je jedním ze sborů hlasů, mezi něž patří zakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano a investor Alistair Milne, kteří všichni věří, že BTC do konce roku 2021 překročí 100 000 USD.

A co Cardano? Pokud jde o znalecké posudky, je celkem zřejmé, že mezi bitcoinem a cardanem ve skutečnosti neexistuje žádná konkurence – jen málo hlavních finančních odborníků se rozhodlo pro odvážné předpovědi toho druhého.

Nezávislá ratingová agentura Weiss Ratings je však ohledně budoucnosti Cardana optimistická, protože již dříve tweetovala, že jde o jeden z nejlevnějších krypt na trhu a zároveň je jedním z nejlepších projektů v tomto odvětví.

Stejně tak hostitel Altcoin Daily a obchodník s kryptoměnami Austin Arnold věří, že nejnovější aktualizace infrastruktury Cardana od Goguen Mary je „velkým důvodem, proč cena Cardano tento měsíc [únor] roste“ – a vzhledem k tomu, že v blízké budoucnosti se očekává další upgrade možná cena ADA má stále dostatek prostoru k růstu.

Cardano Vs Bitcoin: Závěr

Bitcoiny jsou tedy lepší investicí než Cardano?

Pokud jde o dominanci na trhu, pak bitcoin vs cardano ve skutečnosti není žádná konkurence. Bitcoin má nejlepší celkový výhled ze všech mincí na trhu a v době psaní tohoto článku se nachází uprostřed rekordního býčího trhu. Volba nákupu bitcoinů v roce 2021 se tedy může jevit jako zřejmé rozhodnutí. Ale jsou věci opravdu tak jasné?

Nelze říci, jak dlouho bude růst cen bitcoinů trvat a při historickém maximu nad 50 000 $ za token je nyní velmi drahá doba investovat do bitcoinů. Cardano naproti tomu stále obchoduje za méně než dolar za token. Má také některé docela pozitivní předpovědi, které se budou posouvat dále do roku. Rozhodnutí o koupi Cardana v roce 2021 by se tedy mohlo ukázat jako lepší investice z hlediska návratnosti.

Pokud jde o riziko, mezi Cardano a Bitcoinem v roce 2021 může být malý rozdíl, ale při pohledu do budoucna je BTC pravděpodobně bezpečnější volbou, protože i přes některé krátkodobé výkyvy ceny obecně po celou dobu své existence zhodnocovaly.

Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Doufejme, že naše srovnání bitcoinů vs Cardano vám poskytlo jasnější představu o tom, co můžete očekávat od investice do jednoho z tokenů. Ale ať už se rozhodnete investovat do Cordana nebo koupit bitcoin v roce 2021, budete muset najít důvěryhodnou burzu, která vám umožní přístup na trh.

Existuje mnoho makléřů a burz online, ale pro většinu investorů doporučujeme eToro. Makléř má výkonnou, ale snadno použitelnou obchodní platformu a nabízí přístup ke všem hlavním kryptoměnám i dalším finančním trhům.

Chcete-li začít, stačí si otevřít účet. Celý proces lze dokončit během několika minut a po přidání platební metody budete moci začít budovat své investiční portfolio kryptoměn.

eToro – nejlepší platforma pro nákup kryptoměn

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Bitcoin vs Cardano – FAQ

Mám investovat do bitcoinu nebo cardano??

Při zvážení bitcoinu vs Cardano je snadné předpokládat, že bitcoin by byl tím správným směrem. Rozhodnutí, zda investovat do bitcoinu nebo do Cardana, však bude záviset na několika faktorech – v neposlední řadě na vašich obchodních cílech a chuti na riziko. Očekává se, že oba tokeny porostou v roce 2021, ale výhled do budoucna je obecně příznivější pro bitcoiny jako dlouhodobější investice.

Kde si mohu koupit Cardano v roce 2021?

Pokud chcete investovat do Cardana – nebo do jakékoli jiné kryptoměny – musíte to udělat prostřednictvím směnárenské nebo makléřské služby. Doporučujeme eToro pro většinu příležitostných investorů, protože platforma nabízí spoustu analytických a obchodních nástrojů, aniž by byla příliš složitá pro ty nové na trhu kryptoměn.

Je Cardano lepší než bitcoin?

Srovnání Cardano vs bitcoin je poněkud marné, protože kryptoměny byly nastaveny s ohledem na různé cíle. Pokud jde o investiční příležitosti, stojí za to si přečíst našeho průvodce a zjistit, který z nich nejlépe vyhovuje vašim požadavkům na portfolio.

Do kterého kryptoměny bych měl v roce 2021 investovat?

Pokud plánujete investovat do kryptoměny v roce 2021, máte spoustu možností. Pro ty, kteří jsou na trhu noví, může být jednodušší investovat do bitcoinů, etherea nebo litecoinů, protože to jsou některé ze známějších tokenů a existuje spousta informací. Pokud však rádi riskujete více, pak by v některých méně známých altcoinech mohl existovat větší růstový potenciál..

Kde mohu koupit bitcoiny?

Pokud chcete koupit bitcoin v roce 2021, najdete spoustu burz a makléřů, kteří vám pomohou. Jedním z lídrů na trhu je eToro. Pokud hledáte snadný způsob, jak získat přístup na trhy kryptoměn, stačí si založit účet a vše funguje. Kromě obchodních možností má eToro také spoustu informací a analytických nástrojů, které vám pomohou začít.

Bitcoin vs. Ostatní kryptoměny

  • Bitcoin vs. ethereum
  • Bitcoin vs. Ripple
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovost
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Bitcoin vs. Binance Coin
  • Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me