Bitcoinová hotovost na Měsíc v roce 2019?

Bitcoinová hotovost je 5. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace a je možná největším soupeřem samotného bitcoinu, pokud jde o to, čeho se snaží dosáhnout.

Možná ale nevíte přesně, o co jde, nebo zda se jedná o užitečnou investici.

Obchodní vzdělávání je zde, aby demystifikovalo tuto kryptoměnu a vybavilo vás všemi podrobnostmi, které potřebujete k informovanému rozhodnutí o investování do bitcoinové hotovosti.

V tomto článku se podíváme na to, co je bitcoinová hotovost, jak se objevila a jaký potenciál má pro obchodníky v roce 2019.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Jak byla vytvořena bitcoinová hotovost?

bitcoinová hotovost

Bitcoinová hotovost (BCH) nelze zaměňovat s Bitcoin (BTC). Tyto dvě kryptoměny jsou propojené, ale nejsou to samé, i když mají stejný původ.

Bitcoinová hotovost se vyvinula, když existovala a neshoda mezi Bitcoin uživatelů jak by se mělo s měnou zacházet během jejího rychlého růstu.

Konkrétně, jak by se mělo škálovat, aby zvládlo více transakcí, jak to začalo přijímat více uživatelů.

Jak pravděpodobně víte, Bitcoin je ve srovnání s Visa nebo PayPal poměrně pomalý, a čím populárnější bude, tím teoreticky, tím pomalejší bude.

Dnes, Bitcoin zvládne pouze 3 až 7 tps (transakce za sekundu), což je nepatrné ve srovnání s 24 000 t / s Visa, nebo dokonce 193 t / s PayPal.

Ačkoli je třeba zmínit, že průměrné denní transakce společnosti Visa jsou ve skutečnosti kolem 4 000 t / s, což činí konkurenci o něco vyšší.

Mezi bitcoinovou komunitou neexistovala úplná shoda ohledně toho, jak se s tímto problémem vypořádat, zejména poté, co Satoshi Nakamoto zmizel a nebyl žádný vůdce.

Brzy se začaly objevovat frakce

Komunita, která brzy podpoří Bitcoin Cash, byla do značné míry proti dvěma věcem; SegWitx2 (Segregated Witness) a blesková síť.

SegWit plánoval přesunout některé informace potřebné pro transakce mimo blockchain, aby uvolnil místo v blocích a zapadl do více transakcí.

Zatímco blesková síť přesouvá některé transakce mimo blockchain, takže k nim dochází téměř okamžitě.

Věřili tomu Bitcoin se příliš měnilo a podle Nakamotovy vize se stal prakticky nerozpoznatelným.

The Bitcoinová hotovost frakce tvrdila, že Nakamoto původně navrhoval zvětšení bloků, aby zvládli více transakcí.

V době rozchodu a stále ještě dnes, Bitcoin má velikost bloku 1 MB.

1 MB způsobí značné zpoždění v časech transakcí a omezí počet transakcí, které může síť zpracovat.

V květnu 2017 si jeden uživatel stěžoval, že čeká až čtyři dny na potvrzení transakce.

The Bitcoinová hotovost tým věřil, že velikost bloku by měla být zvýšena z 1 MB na 8 MB – osmkrát větší.

Bitcoin tak mohl zpracovat osmkrát více transakcí na blok a zůstat konkurenceschopný.

Rozkol

bitcoin a bitcoinové hotovostní rozdělení

BCH je „hard fork“ původního bitcoinového blockchainu, vytvořeného 1. srpna 2017, kdy byla kryptoměna rozdělena na dvě.

Samotný bitcoin pokračoval podle své pevné sady pravidel, zatímco Bitcoin Cash vyvinul vlastní odlišnou sadu obchodních pravidel a získal vlastní cestu růstu v procesu.

Zatímco bitcoin zůstává největší ze všech kryptoměn, bitcoinová hotovost přichází na pátém místě.

Jeho hodnota je o něco vyšší než litecoin na základě jeho tržní kapitalizace, ale zaostává za Ripple, Ethereum a Tether.

Je bitcoinová hotovost bezpečná?

Mnoho kritiků Bitcoin Cash říká, že zvětšením velikosti bloku je Bitcoin Cash méně bezpečný než Bitcoin. Bylo řečeno, k žádnému většímu útoku zatím nedošlo.

Avšak v roce 2018, vývojář Cory Fields objevil obrovskou chybu; pokud by byl toxický blok přijat do blockchainu, vytvořil by úplné selhání konsensu a rozdělil blockchain na dva.

Další zásadní věc, na kterou je třeba poukázat, když dojde k tvrdé vidličce, původní a nový blockchain mít do té doby identickou historii.

Jakmile dojde k rozdělení, každý, kdo držel Bitcoin obdrží stejnou částku Bitcoinová hotovost.

U některých to zdůraznilo možnost, že zdvojnásobení výdajů může probíhat na blockchainu Bitcoin Cash.

Převádí bitcoinové peníze Roger Ver?

Roger Ver, bitcoinová hotovost

Roger Ver, přezdívaný „Bitcoin Jesus“, jeden z nejhlasitějších a nejznámějších obhájců bitcoinů, převedl svou podporu z Bitcoinu na Bitcoin Cash.

Věří, že nejen Bitcoinová hotovost je rychlejší, ale také levnější než Bitcoin.

Test, který proběhl v prosinci 2017, to skutečně zjistil Bitcoinová hotovost byl o 99% levnější než Bitcoin.

Je však třeba poznamenat, že Ver je stále silně zapojen do Bitcoin také. Až do srpna 2019 byl Ver generálním ředitelem společnosti Bitcoin.com, výměna za bitcoiny i bitcoiny v hotovosti.

Dnes je Ver výkonným předsedou.

Člen platformy, která se podílí na směně bitcoinů i bitcoinů v hotovosti, může naznačovat, že ještě není úplně mimo bitcoinový tábor..

Bitcoin SV je odštěpkem bitcoinové hotovosti

V roce 2018 se skupina rozhodla, že bitcoinová hotovost se od svého hard forku z bitcoinu příliš změnila a že se nyní pohybuje daleko od toho, co si Nakamoto údajně představoval. Část „SV“ znamená verzi Santoshi.

To bylo do značné míry na týmu za Bitcoin Cash, který se rozhodl implementovat věci, jako jsou inteligentní smlouvy.

Rozkol se týkal mnoha lidí v komunitě kryptoměn. Vypadalo to, že může nastat situace, kdy pokaždé, když došlo k neshodě v tom, jak byla kryptoměna vyvinuta, skupina se odštěpila.

A pokud k tomu bude docházet i nadále, bude stále více kryptoměn, což znesnadní širšímu světu brát to vážně.

Je třeba také zmínit, že existuje několik dalších pevných vidlic Bitcoin stejně jako Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin XT, Bitcoin Classic a Bitcoin Unlimited.

A to jsou právě ty, které si půjčily přezdívku Bitcoin. Bitcoinová hotovost je stále nejoblíbenější vidlicí Bitcoin síť.

Pokud byste investovali do bitcoinové hotovosti?

investování do bitcoinové hotovosti

Mnoho investorů je stále opatrných Bitcoinová hotovost, a je obecně považována za jednu z nejstabilnějších kryptoměn v nabídce, přinejmenším při prvním obchodování.

Má vyšší velikost bloku, což usnadňuje rychlejší transakce a ověření, ale z tohoto důvodu je považována za méně bezpečnou.

Někteří vidí Bitcoinová hotovost jako podkopávání originálu Bitcoin blockchain, a že má malý investiční potenciál kvůli jiným, silnějším kryptoměnám, které kanibalizují současný trh.

Jiní však vidí Bitcoin Cash jako solidní investici díky stálému růstu.

Zatímco nemusí to být ideální dlouhodobé aktivum k držení kvůli šanci, že podstoupí rychlý pokles hodnoty, také má potenciál rychle růst, pokud poptávka po měně vzroste.

Investoři BCH čelí značnému hazardu, ale existuje šance na velké výplaty, a z tohoto důvodu by to mohlo jen přilákat některé seriózní investory během roku 2019.

nicméně, pokud si myslíte, že opraví větší velikost bloku BitcoinTedy problémy se škálováním Bitcoinová hotovost může být pro vás tou pravou investicí.

Obchodníci by měli mít na paměti, že bitcoinová hotovost, stejně jako bitcoin, se bude pravděpodobně nadále měnit, i když jejich rozdělení bylo proto, že se nechtěli změnit.

Postupem času je vysoce pravděpodobné, že se budou od sebe navzájem stále více lišit.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je, jestli 61 tps stojí za to skočit z bitcoinu na bitcoinovou hotovost.

Ať už si myslíte, že je lepší jakákoli kryptoměna, stále se nemohou srovnávat s mocí Visa nebo PayPal a dalších kryptoměn s vyššími tps.

Jak si vedla bitcoinová hotovost?

Podle CoinMarketCap, od září 2019, Bitcoinová hotovost je pátou největší kryptoměnou s tržním stropem 4 071 694 031 USD, a jedna mince stála 225,90 $.

Bitcoin Cash má 24hodinový objem obchodování ve výši 2 068 136 152 $, cirkulující dodávku 18 024 063 BCH a, jako Bitcoin, maximální počet mincí 21 milionů.

Když Bitcoin Cash začal obchodovat, jedna mince měla hodnotu přibližně 555 $ a měla tržní kapitalizaci 0 $.

Věci se rychle změnily a po období volatility, Bitcoinová hotovost dosáhl v prosinci 2017 tržního stropu 69 miliard $ a ceny za minci přibližně 4 000 $.

Na konci svého prvního dne se bitcoinová hotovost stala 3. největší kryptoměnou po bitcoinu a ethereu.

Od té doby bitcoinová hotovost nedosáhla takových maxim a stala se mnohem stabilnější.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Bitcoinová hotovost má bloky osmkrát větší. Bitcoin má 1 MB bloků, zatímco Bitcoin Cash má 8 MB bloků.
  • Rozchod s Bitcoin došlo kvůli neshodě o tom, jak Bitcoin by měl měřítko. Bitcoin se chystal implementovat SegWit a bleskovou síť, Bitcoin Cash chtěl větší bloky.
  • Od září 2019, Bitcoinová hotovost je 5. největší kryptoměnou podle tržního stropu. V současné době má tržní strop přes 4 miliardy USD.
  • Stále existuje nejistota ohledně toho, jak bezpečné Bitcoinová hotovost je. Někteří věří, že zvětšením velikosti bloku je to méně bezpečné.

Naučte se obchodovat s bitcoiny v hotovosti pomocí našeho kurzu kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me