Chainlink: Překlenutí propasti mezi inteligentními smlouvami a skutečným světem

Chainlink (LINK), ve zkratce, je síť decentralizovaných věštců (vysvětlíme, o co se jedná), které dodávají informace inteligentním kontraktům na blockchainech.

Spuštěna v červnu 2017 příhodně pojmenovanou společností SmartContract, Chainlink je od začátku úspěšným příběhem.

Tým, který stojí za Chainlinkem, vytváří inteligentní smlouvy již více než pět let a zjistil, že mnoho z nich vyžaduje streamy živých dat k potvrzení, zda došlo k událostem.

Vytvořením této decentralizované sítě, Řetěz se bude moci připojit chytré smlouvy napříč blockchainy.

Je Chainlink moudrá investice? Pojďme to zjistit.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co se Chainlink snaží dosáhnout?

chainlink, chytrá smlouva

Klíčovou věcí, které se Chainlink snaží dosáhnout, je vytvořit chytré smlouvy které se spoléhají na data v reálném čase.

Abychom plně pochopili, čeho se Chainlink snaží dosáhnout, musíme nejprve pochopit, co je věštba a jak souvisí s chytrými smlouvami.

Věštec je „činidlo„Který zhasne a potvrdí data z reálného světa a hlásí tyto informace zpět do chytré smlouvy.

Blockchainy, které používají inteligentní smlouvy, potřebují věštce, protože nemají přístup k informacím mimo svou síť, a to především kvůli způsobu jejich kryptografického vytváření.

Existuje však klíčový problém s věštci v tom, že jsou z velké části centralizovány a proto všechny jejich informace pocházejí z jednoho zdroje, který nemusí být po celou dobu správný.

Také si nemůžeme být jisti, že věřiteli můžeme zcela důvěřovat.

Dnes tam opravdu není skvělá služba Oracle, místo toho existují centralizované služby Oracle, které provozují malé skupiny lidí, nemůžete říct, jak přesné jsou.

Plus, různá průmyslová odvětví budou chtít od svých věštců odlišné dohody a plánují přivést lidi z různých průmyslových odvětví k vytvoření univerzální sítě.

Pokud jsou zadány nesprávné údaje a chytrá smlouva, může to spustit při špatném stavut, což může být v některých případech katastrofální.

Ethereum a další chytrá smlouva platformy potřebují k fungování data z reálného světa. Je to zásadní věc, která bez ní nepůjde.

Řetěz chce být prostředníkem mezi chytré smlouvy na blockchainu a reálném světě.

Navrhují zabezpečenou síť věštců na decentralizovaném blockchainu, aby se inteligentní smlouvy mohly spojit s externími daty se správnými daty.

Předpokládá se, že kdokoli s datovým kanálem bude schopen dodávat data pro inteligentní smlouvy a na oplátku dostávat tokeny LINK.

Tito jednotlivci nebo organizace se nazývají „provozovatelé uzlů“.

Další věc, kterou se Chainlink snaží udělat, je vytvořit interoperabilitu mezi různými blockchainy; vytvořit síť decentralizovaných blockchainů.

Kdo pracuje na Chainlink?

Primárními osobami za Chainlinkem jsou CEO Sergey Nazarov a CTO Steve Ellis.

Nazarov má o kryptoměnu velký zájem od roku 2011 a je sériovým podnikatelem. Před prací na Chainlink pracoval na burze Secure Asset Exchange, burzovní síti a CryptoMail, decentralizované e-mailové službě..

Ellis také pracoval s Nazarovem na Secure Asset Exchange.

Chainlink byl velmi úspěšný v získávání partnerů.

Jedním z jejich největších partnerů je SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), přední světový směnárenský operátor pro banky a spojuje více než 11 000 finančních institucí po celém světě.

Společnost SWIFT spolupracuje se společností Chainlink na vytvoření jejich SWIFT Smart Oracle, který propojí inteligentní smlouvy s datovými kanály.

Partnerství se společností SWIFT je velký problém a vytvořil velký humbuk ohledně Chainlink.

Chainlink také spolupracuje se společností Google a organizacemi, jako je IC3, a také s mnoha akademiky.

Jak funguje Chainlink?

řetězová síť

Chainlink vytvoří blockchain různých věštců a uživatelé budou moci zkontrolovat, jak dobré věštci jsou, tím, že zkontrolují jejich předchozí výkon.

Síť Chainlink se skládá ze dvou částí: on-chain, který pracuje na blockchainu; off-chain, což jsou informace v reálném světě.

Aby byla společnost Chainlink úspěšná, budou muset tyto dvě části efektivně interagovat.

Chytré smlouvy použije data z více věštců dosáhnout konsensu o tom, zda došlo k události.

Orákulá se také očekává, že budou využívat více zdrojů informací také.

Token LINK se použije pro inteligentní smlouvy a pro platby Operátorům uzlů a se všemi částmi smlouvy jsou spojeny náklady.

Chytré smlouvy bude mít také možnost zavést sankční poplatek za špatné chování, které věštci budou muset zaplatit.

Chainlink zatím může poskytnout decentralizovanou síť Oracle pro bitcoiny, ethereum a hyperledger.

Počet blockchainů, se kterými bude Chainlink pracovat, se pravděpodobně postupem času zvýší.

Řetěz zahájila svou síť na vrcholu Ethereum a ODKAZ token je token ERC20, jak však roste v popularitě, může se pohybovat a nastavit vlastní blockchain.

Chainlink je také vytvářen s ohledem na upgradovatelnost, takže teoreticky, jak bude čas, bude schopen pokračovat ve vývoji a nezůstávat pozadu.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak Chainlink funguje a jak mění chytré smlouvy, můžete se podívat na jejich bílý papír.

Jak si Chainlink vedl?

Chainlink má a tržní kapitalizace 767 566 703 USD, 24hodinový objem obchodování 92 795 573 USD a cirkulující dodávka 350 000 000 LINK žetonů z celkem 1 000 000 000 LINK žetonů, v době psaní podle CoinMarketCap.

Chainlink má 16. největší tržní kapitalizace a jedna ODKAZ token stojí 2,22 $.

Při zpětném pohledu na společnost Chainlink v minulosti dosáhla společnost Chainlink v červnu 2019 nejvyšší tržní kapitalizace ve výši 1,4 miliardy USD a jeden token stál 4,05 USD, což je téměř dvojnásobná hodnota, než je dnes.

Nejnižší hodnota Chainlink byla 0,13 $ za LINK token po jeho vydání.

Chainlink je na kryptografické scéně relativně nový, a proto mu chybělo spuštění v býčím běhu 2017.

Konference měly také pozitivní dopad na výkonnost Chainlink.

Dosáhne Chainlink opět stejné výšky?

Jako vždy u této otázky je těžké to říct.

Mnoho komentátorů kryptoměny věří, že trh s kryptoměnami je nyní zralejší a že další býčí trh, jako je ten v roce 2017, je méně pravděpodobný.

Bylo řečeno, -li Řetěz partneři s velkou bankou nebo poskytovatelem plateb, jako je Visa nebo MasterCard, ODKAZ token mohl dramaticky vystřelit na hodnotě, stejně jako další kryptoměny.

Hodnota mince LINK se bude postupně zvyšovat s dosažením dalších partnerství.

Je třeba také zdůraznit, že Chainlink za krátkou dobu velmi rychle vzrostl, což lze považovat za dobré znamení, že může i nadále růst.

Vyplatí se Chainlink investovat?

investice do řetězu

Pokud si myslíte, že inteligentní kontraktová technologie a interoperabilita mezi blockchainy je cesta vpřed, pak může být Chainlink pro vás moudrou investicí.

Chainlink prokázal, že dokáže dostat velké organizace, jako je SWIFT, do blockchainové technologie, a to je ještě začátky.

Je velmi pravděpodobné, že Chainlink uspěje, i když o kolik se ještě uvidí.

Pokud je schopna pokračovat v tom, může navázat partnerství s více velkými společnostmi a blockchainy, které potřebují podobné služby pro inteligentní smlouvy.

To však nutně neznamená, že se Chainlink stane kryptoměnou číslo jedna.

Způsob, jakým byl navržen, je pracovat vedle stávajících kryptoměn, nikoli je nahrazovat.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že token LINK nebyl navržen k transakci, a proto jeho použití pravděpodobně zůstane v inteligentních kontraktech.

Ale stejně jako mnoho jiných kryptoměn nebylo mnoho z nich navrženo jako spekulativní investice.

Řetěz pravděpodobně odvrátí nadšence kryptoměn, kteří to budou pravděpodobně považovat za nástroj pro velké firmy.

Díky spolupráci s bankami bude Chainlink přítomen přímá konkurence s Vlnění, což bude těžké porazit.

Dalším soupeřem by byla Aeternity, která rovněž hledá vytvoření decentralizované sítě věštců.

Řetěz bude také soutěžit s ostatními blockchainy, které se pokoušejí nabídnout interoperabilitu. To znamená, že to zatím vypadá, že je před nimi.

Ačkoli by se technicky z věštce mohl stát kdokoli, s největší pravděpodobností to budou velké organizace, jako je New York Stock Exchange, a pro jednotlivé uživatele bude těžké konkurovat..

To může znamenat, že Chainlink by mohl skončit docela centralizovaně, což je opak toho, čeho se snaží dosáhnout.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Řetěz si klade za cíl vytvořit decentralizovanou síť věštců. Věštci jsou to, co krmí data inteligentních smluv ze skutečného světa.
  • The ODKAZ token je věštcům za jejich práci odměněn. V současné době je token LINK 16. největší na CoinMarketCap.
  • Řetěz také chce vytvořit interoperabilitu mezi blockchainy. Tímto způsobem mohou různé blockchainy mezi sebou mluvit a komunikovat data.
  • SWIFT a Google jsou dvě z největších jmen, se kterými spolupracujeme Řetěz. Pokud si společnost Chainlink dokáže udržet partnery na palubě, bude pravděpodobně růst cena.

Naučte se obchodovat Chainlink s naším kurzem kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me