Co bude pohánět klasickou cenu Ethereum v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do Ethereum Classic v roce 2021

Kam půjde cena Ethereum Classic v roce 2021?

Co se stane s cenou ETC v roce 2021? Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou decentralizované, investoři do kryptoměn si vždy říkali: Co pohání cenu ETC za Ethereum?

Když mluvíme o kryptoměnách, protože nemají příliš dlouhou historii, protože jsou relativně nové, pak pro mnoho lidí, včetně investorů, je těžké pochopit, jak fungují. Je pro ně těžké pochopit, co také řídí jejich cenu.

Bitcoin byl první kryptoměnou, která byla vydána v roce 2009. Satoshi Nakamoto prostřednictvím bílé knihy oznámil světu, že zahájil svůj projekt s názvem Bitcoin. Samozřejmě, teď, když jsme v roce 2020, si málokdo myslel, že bitcoin se spolu s dalšími kryptoměnami stane vážným konkurentem ve světě financí. Ve skutečnosti mají kryptoměny potenciál změnit způsob, jakým peníze fungují. Pokud k tomu nedojde nyní, je pravděpodobné, že k tomu dojde v ne příliš vzdálené budoucnosti.

Po vydání bitcoinu bylo představeno mnoho dalších kryptoměn, včetně Ethereum Classic, který byl spuštěn v roce 2016, kdy se objevil hard fork. Ethereum Classic (ETC) je tedy jednou z nejnovějších kryptoměn, protože to nebylo více než čtyři roky od jejího spuštění (od doby, kdy proběhla hard fork).

Ale co skutečně řídí cenu Ethereum Classic?

Cena Ethereum Classic ovlivňují dva hlavní faktory:

 • Přijetí Ethereum Classic
 • Síťové útoky

Tady na Trading Education jsme analyzovali tyto tři faktory a níže si podrobně ukážeme, co jsme zjistili.

Proč Ethereum Classic?

Proč by investoři měli uvažovat o investování do Ethereum Classic? Co dělá tuto kryptoměnu tak jedinečnou?

Decentralizovaná autonomní organizace (DAO) byla hacknuta v roce 2016 a poté bylo rozhodnuto o vytvoření hard forku, který by vrátil 50 milionů dolarů, které hackeři odešli. Tato hard fork je známá jako Ethereum, což je dnes druhá největší kryptoměna. Původní blockchain, který zůstal, je známý jako Ethereum Classic.

Ve skutečnosti Ethereum Classic používá počáteční blockchain společnosti Ethereum. Ethereum Classic provozuje chytré kontrakty a má vlastní kryptoměnu známou jako ETC. Většinu pozornosti získává Ethereum, ale nemělo by se opomenout ani Ethereum Classic, protože hraje podobnou roli jako Ethereum, má svůj ekosystém decentralizovaných aplikací (DApps) a knihu blockchain.

Během své historie existence má Ethereum Classic své vzestupy a pády, což ukazuje, že se jedná o volatilní aktivum a má potenciál nabídnout zisky investorům. Mince dosáhla svého historického maxima 44,34 USD 14. ledna 2018.

Ve srovnání s některými jinými kryptoměnami, jako je Chainlink nebo Cardano, však Ethereum Classic neměl výrazný růst. V současné době je cena ETC 5,98 USD. Navíc od historického maxima Ethereum Classic obecně jen klesal a nikdy se nedokázal přiblížit ceně 44,34 USD, které dosáhl v lednu 2018.

Prognózové však předpovídají, že cena mince by se v budoucnu mohla zvýšit. Proto může být Ethereum Classic dobrou investicí pro investory.

klasický cenový graf ethereum

Pohyby cen Ethereum Classic za celou dobu. Zdroj: Coinmarketcap

Zvažovali byste investování do Ethereum Classic ETC?

Co řídí klasickou cenu Ethereum?

Právě teď cirkuluje 116 313 299 ETC. Celková nabídka je 210 700 000 ETC. Celkový tržní strop Ethereum Classic je 701 289 812 $

Cenu mince mohou řídit různé faktory

Cena Ethereum Classic bude v roce 2021 ovlivněna 2 faktory

Faktor 1: Přijetí ethereum Classic

Proč si Ethereum Classic nevedlo dobře? Většina ICO je postavena na síti Ethereum, takže většina vývojářů dává přednost vytváření aplikací pomocí sítě Ethereum namísto sítě Ethereum Classic. Ethereum Classic má tedy špatnou adopci uživateli a je ve stínu Ethereum.

Kromě toho existuje mnoho projektů Defi, které mají hodnotu více než 14bil $.

50 z těchto projektů sleduje Defipulse jsou postaveny na síti Ethereum.

Jak je uvedeno v tabulce níže, některé z těchto populárních platforem jsou Maker, WBTC, Yearn Finance, Aave, Compound atd..

platformy postavené na ethereu

10 z 50 platforem postavených na síti Ethereum. Zdroj: Defipulse

Jelikož vývojáři důvěřují síti Ethereum více při budování svých aplikací a projekty DeFi jsou postaveny na síti Ethereum, Ethereum Classic zůstal ve stínu. V důsledku toho nemohla jeho cena zaznamenat výrazný nárůst, protože po ETC nebyla výrazná poptávka.

Faktor 2: Síťové útoky

Reputace Ethereum Classic byla také poškozena v důsledku 51% útoků, které během své existence utrpěla. V podstatě 51% útok znamená, že horník může ovládat 51% nebo více hashovací síly, což vytváří delší blockchainy a dvojité utrácení.

ethereum classic 51 útok

Je zpracován 51% útok (dvojnásobné utrácení). Zdroj: Hackernoon

5. ledna 2019 Coinbase zmrazil Ethereum Classic z obchodování poté, co si všiml, že ETC zažívá takový útok.

Později, v srpnu 2020, Ethereum Classic zažilo během měsíce tři útoky.

V tomto útoku, podle těžební společnosti Biftly, Bylo reorganizováno 7 000 bloků nebo těžba za dva dny.

bitfly twitter, 51 útok, co řídí atd cena

Tyto útoky způsobily nejistotu mezi investory a některé kryptoburzy zareagovaly. Dokonce i kryptoburza OKex například uvedla, že po těchto útocích zváží odstranění ETC ze svého obchodního seznamu.

Burza FTX s deriváty kryptoměn rovněž uvedla, že „přehodnotí své věčné futures kontrakty ETC“, jak uvádí Coindesk.

Po útocích, ETC družstvo, nadace, která podporuje vývoj v síti tweetuje, že spolupracuje s ostatními na testování a hodnocení doporučených řešení.

atd. kooperativní twitter, co řídí cenu atd

13. října 2020, Coingeek hlášeno že Ethereum Classic začalo přijímat opatření a implementovat 51% obranu proti útoku. Podle zprávy síť implementovala systém MESS (Modified Exponential Subjective Scoring) k ochraně před 51% útoky.

Později, v listopadu, spustila společnost Ethereum Classic hard fork s názvem „Thanos“ s cílem zvýšit spolupráci horníků a zlepšit bezpečnost.

Jak investovat do Ethereum Classic pro rok 2021?

Ačkoli Ethereum Classic možná neměl dobrý rok, prognostici jsou při předpovídání cen této mince optimističtí, vzhledem k opatřením přijatým ke zvýšení bezpečnosti.

Kolik však může cena Ethereum Classic jít v roce 2021?

Trading Beasts mít „realistický“ přístup předpovídající, že Ethereum Classic dosáhne 7 USD do prosince 2021. Vzhledem k tomu, že v době psaní je cena ETC 6 USD, nejednalo by se o masivní nárůst, i když by to byl pozitivní.

Digitalcoin má pozitivnější přístup a předpovídá, že cena ETC v únoru 2021 dosáhne 11 USD, což znamená nárůst o 85,39%.

Lze říci, že se jedná o realistickou předpověď těchto prognostiků. Vzhledem k tomu, že rok 2020 nebyl pro Ethereum Classic rokem vynikajícím, lze říci, že rok 2021 bude podle předpovědí pozitivnější.

Připraveni investovat Ethereum Classic ETC?

Cena Ethereum Classic po roce 2021

Trading Beasts nejsou tak optimistické, pokud jde o dlouhodobé předpovědi pro ETC. Podle nich se cena Ethereum Classic bude držet kolem 7 $ i v roce 2023. Když se však podíváme na dlouhodobou predikci cen Digitalcoin pro Ethereum, je to skutečně optimistické.

Digitalcoin má v tomto případě pozitivnější předpovědi. V červnu 2023 předpovídají, že ETC dosáhne 14,17 USD. Podle jejich predikce by navíc Ethereum Classic mohlo v únoru 2026 dosáhnout 32,81 USD a zaznamenat nárůst o 440,5%.

Jaká je budoucnost Ethereum Classic?

Ačkoli společnost Ethereum Classic mohla mít útoky, které zpomalily její růstový proces, stále se očekává, že v budoucnu bude sloužit jako jeden z klíčových faktorů pro decentralizované finance (Defi), jako decentralizovaná platforma inteligentních smluv. S ohledem na výše uvedené optimistické předpovědi můžeme říci, že Ethereum Classic má skutečnou budoucnost a může být dobrou investiční možností pro investory.

Jaký je rozdíl mezi Ethereum Classic a Ethereum?

Ethereum Classic je původní Ethereum, které existovalo předtím, než došlo k rozvětvení. V roce 2016 byla kvůli hacku vytvořena nová vidlice, která dostala název Ethereum – dnes existující ethereum. Hned, když došlo k rozkolu, začala bitva mezi Ethereem a Ethereum Classic.

Oba nabízejí stejnou funkci, pokud jde o vytváření inteligentních smluv a decentralizovaných aplikací (dApps). Ethereum je však nyní mnohem populárnější než Ethereum Classic a je podporováno více investory a institucemi, protože Ethereum Classic chybělo zabezpečení.

Mezi klíčové rozdíly mezi Ethereum a Ethereum Classic patří:

Zásobování:

Ethereum má roční zásobu 18 mil ETH a má neomezenou celkovou zásobu. Na druhou stranu má Ethereum Classic celkovou dodávku 210 milionů ETC.

Tržní kapitalizace:

V době psaní tohoto dokumentu má Coeremarketcap celkový tržní strop Ethereum 66 706 554 856 USD a hned po bitcoinu je zařazen jako druhá kryptoměna. Celkový tržní strop společnosti Ethereum Classic je zároveň 701 289 812 $, což je mnohem méně než.

Důvěra investorů:

Ethereum je mnohem populárnější než Ethereum Classic a má větší podporu pro vývojáře. Ethereum je přední blockchain pro ICO a drží 80% podílu na trhu, zatímco Ethereum Classic není pro ICO tak preferovaný. Investoři více podporují Ethereum, protože má lepší kulatou funkčnost. Důvěra investorů je tedy výraznější, pokud jde o Ethereum, než je tomu v případě Ethereum Classic.

Pokud byste investovali do Ethereum Classic?

Ethereum Classic má stále své příznivce, kteří zůstali věrní starému blockchainu. Věří, že je to lepší volba než ta nová. Ačkoli v roce 2020 Ethereum Classic nezaznamenalo výrazný růst, ETC se může v budoucnu objevit. Od vydání bitcoinů v roce 2009 mohly kryptoměny zaznamenat drastický růst, ale stále jsou v počátcích svého vývoje. Proto by příznivci, kteří zůstali věrni starému blockchainu (Ethereum Classic), mohli mít pravdu, ETC by v blízké budoucnosti mohl zažít růst.

Začněte investovat do Ethereum Classic pomocí eToro

investice do ceny ethereum classic atd

Po přečtení tohoto článku se možná budete cítit motivováni k tomu, abyste začali investovat do kryptoměn, ať už je to Ethereum Classic nebo jakákoli jiná kryptoměna. Dobrou zprávou je, že můžete zahájit své investice s nejlepší platformou sociálního obchodování na světě, eToro.

eToro je úžasná makléřská společnost, která má své burzy zcela vyhrazené pro kryptoměny zvané eToroX, kde můžete zahájit své kryptoměnové investice a obchodovat s více než 90 páry kryptoměn.

eToro se neomezuje pouze na kryptoměny, ale můžete také investovat do dalších aktiv, jako jsou komodity, akcie, měny, indexy a ETF.

eToro – nejlepší makléř pro nákup Ethereum Classic ETC

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Decentralizovaná autonomní organizace (DAO) byla v roce 2016 hacknuta, což vedlo k vytvoření hard forku, který by rozdělil stávající Ethereum na Ethereum a Ethereum Classic.
 • Cena Ethereum Classic ovlivňují dva hlavní faktory: přijetí Ethereum Classic a síťové útoky.
 • ETC dosáhlo svého historického maxima 44,34 USD 14. ledna 2018.
 • Právě teď cirkuluje 116 313 299 ETC. Celková nabídka je 210 700 000 ETC. Celkový tržní strop Ethereum Classic je 701 289 812 $.
 • Vývojáři více důvěřují síti Ethereum při budování svých aplikací a projekty Defi jsou postaveny na síti Ethereum. V důsledku toho nemohla cena ETC zaznamenat výrazný nárůst.
 • Reputace Ethereum Classic byla také poškozena v důsledku 51% útoků, z nichž tři se staly až v srpnu 2020.
 • Trading Beasts mají „realistický“ přístup, který předpovídá, že Ethereum Classic dosáhne 7 $ do prosince 2021, zatímco Digitalcoin předpovídá, že ETC by mohl v roce 2021 dosáhnout 11 $.
 • Cena ETC může v únoru 2026 dosáhnout 32,81 USD a podle Digitalcoinu dojde k nárůstu o 440,5%.
 • Některé z klíčových rozdílů mezi Ethereum Classic a Ethereum jsou v nabídce, tržní kapitalizaci a důvěře investorů.

Doufáme, že vás tento článek informoval o Ethereum Classic a motivoval vás k zahájení investic do kryptoměn. V poslední době začaly kryptoměny v poslední době růst, bitcoin je lídrem a je institucionalizován.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte ho, pokud z něj chce mít prospěch někdo jiný. Pokud se chcete dozvědět více o dalších kryptoměnách, podívejte se na náš sektor článků o kryptoměnách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me