Co je Cardano a oplatí se investovat do Cardana v roce 2021?

Co je Cardano a je dobrý nápad investovat do Cardano ADA?

Co je Cardano? Je to kryptoměna? Je to podobné jako nejpopulárnější kryptoměna, bitcoin?

Krátká odpověď by pravděpodobně byla „ne“.

Cardano je mnohem víc než to.

Dnes si představíme Cardano a vysvětlíme, jak a proč se očekává, že se stane jednou z nejdůležitějších kryptoměn na světě. Pokusíme se také odpovědět na následující otázky – Co je Cardano? Je to dobrá investice?” a “Mám investovat do Cardana v roce 2021?“

Co je Cardano?

Cardano je decentralizovaná platforma, která lidem umožňuje provádět transakce za hranicemi a nasazovat inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace (dApps). Cardano bylo spuštěno v roce 2017 s cílem obnovit důvěru v ekonomiky integrací technologií a také umožnit jednotlivcům bez bankovního přístupu k finančním službám.

Zajímavé je, že zakladatelé Cardana Jeremy Wood a Charles Hoskinson pracovali na ekosystému Ethereum, ale poté se tým rozdělil.

To znamená, že Cardano není vaším průměrným digitálním aktivem. Je definována jako kryptoměna třetí generace s potenciální implementací v dohledatelnosti a správě dodavatelského řetězce.

Tohle znamená tamto Cardano může předběhnout bitcoin, kryptoměnu první generace, vyřešením problémů se škálovatelností; Cardano může také předjet Ethereum, kryptoměnu druhé generace, poskytnutím bezpečnější recenzované platformy pro inteligentní smlouvy.

Jak uvedli vývojáři Cardano, snaží se „poskytnout vyváženější a udržitelnější ekosystém, který lépe odpovídá potřebám jeho uživatelů i dalších systémů hledajících integraci.“

Cardano se navíc odlišovalo od ostatních krypt, protože přitahovalo profesory a výzkumníky, aby do svého designu začlenili recenzované a akademické principy.

Není žádným překvapením, že Cardano dokázalo během své nabídky Initial Coin (ICO) získat 62 milionů dolarů a zahájilo spolupráci s společnostmi na vysoké úrovni napříč FinTech a akademickým sektorem.

Jak funguje Cardano?

Cardano je mince třetí generace, jejímž cílem je zlepšit škálovatelnost, interoperabilitu a udržitelnost, aby bylo možné dosáhnout přijetí blockchainu ve velkém měřítku.

Jeho rozvoj dosud podporovali tři různé organizace: nadace Cardano Foundation, která dohlíží na rozvoj komunity Cardano; Input Output Hong Kong (IOHK), který staví blockchain; a EMURGO, které se stará o propagaci komerčních aplikací společnosti Cardano.

Upozorňujeme, že vývoj Cardano je naplánován v pěti fázích nebo obdobích: Byron, Shelley, Goguen, Basho a Voltaire, přičemž Goguen je naplánován na letošní rok.

Jedinečnou vlastností Cardana jsou jeho dvě vrstvy: Cardano Settlement Layer (CSL) použitá jako kniha zůstatků k vypořádání transakcí a kontrolní vrstva použitá pro inteligentní smlouvy. Toto oddělení umožňuje organizacím přizpůsobit design a soukromí svých smluv.

Zde bychom měli poznamenat, že Cardano dokázalo zpracovat pouze 10 transakcí za sekundu, zatímco nyní je schopno zpracovat přibližně 257 transakcí za sekundu. Hydra, škálování Cardano’s Layer 2, může Cardano v budoucnu pomoci zpracovat více než jeden milion transakcí za sekundu.

Další jedinečnou vlastností je jeho konsensuální mechanismus Ouroboros. Ouroboros je řetězový protokol proof-of-stake, který obsahuje matematicky ověřitelné zabezpečení ke snížení kybernetických útoků.

Cardano se také spoléhá na decentralizovanou autonomní organizaci (DAO), která schvaluje nové iniciativy a předchází rozkolům.

Zde stojí za zmínku, že existují různé Cardano epochy, které se skládají z automatů, s vedoucími slotů jsou vybírány prostřednictvím protokolu házení mincí.

Co je to ADA?

Cardanova rodná mince se nazývá ADA. ADA je v roce 2021 jedním z nejvýkonnějších digitálních aktiv.

Ačkoli je tato kryptoměna na trhu pouze několik let, podařilo se jí stát se jednou z nejobchodovanějších mincí v krypto oblasti. Všimněte si, že existuje maximální nabídka 45 miliard mincí ADA.

V tuto chvíli má ADA tržní kapitalizaci ve výši 11 011 583 971 USD a 24hodinový objem obchodování 2 619 111 256 USD.

Mezi různými výhodami je ADA také jednou z kryptoměn s nejlepšími případy použití. Má možné aplikace napříč zdravotnickými, zemědělskými a maloobchodními službami. Lze jej použít k identifikaci produktu a sledovatelnosti dodavatelského řetězce.

Kromě toho nadace Cardano spolupracuje s různými zeměmi v Africe a na dalších místech s cílem zlepšit udržitelný růst a otevřený přístup k finančním službám.

Stojí za to investovat do Cardana v roce 2021?

Ano, vzhledem k jeho silnému plánu rozvoje a vysokému tržnímu stropu není pochyb o tom, že Cardano stojí za to sledovat v roce 2021.

Některé z faktorů ve prospěch Cardana jsou jeho silný tým počítačových vývojářů a vědců. Nezapomínejme také, že Cardano je podporováno třemi organizacemi, což zlepšuje jeho přijetí a rozvoj.

IOHK, například se podařilo otevřít výzkumnou laboratoř na univerzitě ve Wyomingu a vyvinout mikročip pro krypto-autentizaci, který může poskytovat zkušenosti podobné používání fiat peněz bez připojení k internetu.

Cardano také stojí za zvážení díky své vizi vyřešit škálovatelnost a zlepšit udržitelnost a bezpečnost.

Kromě toho Cardano poskytuje silnou a bezpečnou peněženku pro uložení ADA, Daedalus.

To znamená, že navzdory všem těmto slibům a technologickému pokroku ani odborníci nemohou říci, zda je Cardano pro vás dobrou investicí. Kryptoměny zůstávají volatilní a riskantní!

Zvažovali byste investování do Cardano ADA?

Kolik stojí Cardano v roce 2021?

Ačkoli cenové předpovědi zůstávají spekulativní, mnozí odborníci se domnívají, že na základě údajů z minulých a technických analýz budou ceny ADA nadále růst.

Dobrou zprávou je, že ADA překonala řadu milníků a za ta léta významně vzrostla. Cardano bylo v době uvedení na trh 0,021 USD a 4. ledna 2018 dosáhlo 1,22 USD, což je návratnost 6 000% za několik měsíců. Za stejné období se jeho tržní kapitalizace zvýšila z 0,56 milionu USD na více než 31 miliard USD.

Když se ohlédneme zpět, tým Cardano získal během Cardano ICO více než 63 milionů $ a jak bylo uvedeno výše, V lednu 2018 dosáhla ADA historicky maxima téměř 1,22 USD.

První polovina roku 2019 byla také pozitivní, přičemž kupující projevili zájem a 3. dubna 2019 posunuli ADA na 0,10 USD. V prosinci 2019 našlo Cardano podporu na ceně 0,03 USD.

Cardano zahájilo rok 2020 připraveno na býčí běh, což bylo důsledkem jeho konsolidace v roce 2019. Do konce února 2020 se ADA obchodovala za více než 0,07 USD.

Cardano přesto zažilo dramatický pokles v březnu 2020, kdy probíhající pandemie koronavirů způsobila první vlnu medvědího trhu.

Mnoho odborníků se domnívá, že cena mince v roce 2021 dosáhne svého historického maxima 1,2 USD.

Rozvoj Cardano může posunout masové přijetí dále a ovlivnit ceny vpřed. Podle společnosti Capital dosáhne ADA 1 $ do konce roku 2021.

Někteří analytici se domnívají, že na začátku roku 2022 se ADA bude obchodovat za 0,72 USD a v srpnu 2022 dosáhne 1,73 USD.

Například DigitalCoinPrice také naznačuje cenový pohyb vzhůru a tvrdí, že ADA se bude do roku 2026 obchodovat kolem 0,20 USD.

CoinFan na druhé straně říká, že ADA se bude v roce 2025 obchodovat s 0,45 USD.

Vzhledem k tomu, že se Cardano chlubí jednou z nejvíce podporujících komunit obchodníků s kryptoměnami a nadšenci blockchainu na různých fórech a platformách, není pochyb o tom, že Cardano je tu, aby zůstalo dlouho po konci roku 2021.

Co ovlivní cenu ADA v roce 2021?

Na cenu Cardano má vliv mnoho faktorů, včetně kryptoměn, technologického vývoje, poptávky a nabídky a sentimentu na trhu.

Jak je uvedeno výše, Cardano dokázalo překonat různé milníky a pochlubit se živou komunitou. Cardano se v červenci 2020 přestěhovalo do éry Shelley a chlubilo se decentralizační povahou a principy delegování.

Mainnet Goguen, jehož spuštění se plánuje kolem března 2021, je dalším milníkem, který může ovlivnit ceny. Všimněte si, že Goguen si klade za cíl vylepšit inteligentní smlouvy a funkčnost dApps, což také rozšíří případy použití.

Tím se Cardano přiblíží k tomu, aby se etabloval jako skutečný zabiják Ethereum.

Dalším faktorem, který posune ceny ADA nahoru, je skutečnost, že nadace Cardano rozšiřuje a vítá nové členy a výzkumníky. Například Cardano se spojilo s Wolframem Alpha, největším výpočetním znalostním modulem na světě.

Společnost Cardano navíc v obchodě Google Play zveřejnila svou hlasovací aplikaci Catalyst, což umožnilo masové přijetí.

To není vše! Cardano plánuje zřídit bankomaty pro ADA v Japonsku – a to by bylo obrovské! Japonsko je ve skutečnosti jedním z lídrů v oblasti blockchainu a přijímání a regulace kryptoměn.

Takže na základě silného týmu a špičkové technologie vypadají předpovědi ADA pro rok 2021 dobře. Věřte tomu nebo ne, podle Smartereum, pokud bude ADA pokračovat ve svých technologických vylepšeních jako mince třetí generace, může v příštích pěti letech zasáhnout 10 $.

Mám investovat v Cardano?

vyměnit cardano

Díky různým technologickým výhodám, silnému plánu rozvoje a řadě případů použití je Cardano považováno za dobrou investici.

Kdo by měl zvážit přidání Cardano ADA do svých portfolií?

  • Crypto investoři, kteří věří, že ADA dosáhne nových maxim po roce 2021;
  • Obchodníci s krypto dnem, kteří v krátkodobém horizontu vidí potenciál v ADA a jejím vysokém objemu obchodování;
  • Blockchainoví nadšenci, kteří věří, že jako kryptoměna třetí generace ADA v příštích letech předběhne bitcoiny a ethereum;
  • Velké instituce a online služby, které podporují případy použití ADA a hromadné přijetí.

ADA je také skvělou volbou pro investory, kteří chtějí jednoduše diverzifikovat svá portfolia a snížit rizika. Není divu, že počet Peněženky ADA se zvyšují. Například 5. ledna 2021 bylo zaregistrováno 4 000 peněženek ADA.

To znamená, že i když je nákup a obchodování Cardano lákavé, kryptoměny zůstávají volatilní a investoři by mohli riskovat všechny své prostředky bez možnosti jejich vrácení.

Proto vždy proveďte průzkum, než investujete do jakéhokoli aktiva a sami se rozhodnete, zda možné výnosy převažují nad možnými riziky. Pokud se rozhodnete začít s investováním Cardano, pamatujte na důležité pravidlo: nikdy neinvestujte více než 2% svých prostředků na jeden tah.

Připraveno k investování Cardano ADA?

Klíčové body

  • Cardano je jedním z nejlepších kryptoměn, pokud jde o tržní kapitalizaci a technologický pokrok.
  • Jeho dvouvrstvá architektura a mechanismus Ouroboros činí Cardano jedinečným. Vezměte na vědomí, že Cardano je zvažováno kryptoměna třetí generace.
  • Cardanovou nativní mincí je ADA. Zajímavé je, že počet peněženek ADA stále roste.
  • Mainnet Goguen, jehož spuštění se plánuje kolem března 2021, je jedním z milníků, které mohou ovlivnit Cardano a jeho ceny v roce 2021.
  • Na základě údajů o minulém výkonu a technické analýze, jakož i plánu rozvoje a vize společnosti Cardano do budoucna se odborníci domnívají, že ceny ADA dosáhnou v příštích pěti letech nových maxim..

Pokud se rozhodnete letos investovat do Cardana, můžeme vám v Trading Education pomoci dozvědět se více o složitosti kryptotrhu a zavést efektivní obchodní strategii a obchodní návyky.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Pokud jste našli náš článek Co je Cardano & Stojí za to investovat do Cardana v roce 2021 zajímavé a poučné, sdílejte je prosím s každým, kdo by mohl mít zájem o investování do kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me