Co je Dash? Průvodce pro začátečníky k Dash a tipy před investováním do něj

Dash, původně známý jako Darkcoin, byl vydán v roce 2014 a byl navržen tak, aby zajistil soukromí a důvěrnost spotřebitelů. Ve skutečnosti bílá kniha o kryptoměně, jejíž spoluautory jsou Evan Duffield a Daniel Diaz, ji definuje jako „první kryptografickou měnu zaměřenou na soukromí“, vycházející z poznatků Nakamota.

Dash má pevný uzávěr 18,9 milionů mincí, což zajišťuje, že bude vyrobeno pouze 18,9 milionu Dash. V současné době je v oběhu 9,9 milionu mincí. V několika aspektech je Dash archetypální kryptoměnou. Dash jde ve stopách bitcoinu a počáteční skvělé vize Satoshi Nakamota, na rozdíl od kryptoměn jako Ethereum a Ripple, které se snažily znovu objevit kolo. Usiluje o to, aby byla konkurenční alternativou pro každodenní nákupy fiat měny jako média.

Co je Dash?

Zpočátku, aby byla zajištěna anonymita, byl založen Dash a byl známý jako Darkcoin. Zakladatel projektu později objevil cíle kryptoměny a označil ji jako Digital Cash nebo Dash. Stejně jako bitcoin i Dash často při ověřování transakcí závisí na těžařích. Zavedením myšlenky Masternode však provedl několik úprav mechanismu.

Pro svůj neobvyklý přístup na trh si mince získala popularitu. Dash se více zaměřuje na důvěrnost a transakční sazby. Pomlčkové převody jsou také téměř okamžité a je téměř obtížné je sledovat.

Díky svému působivému sortimentu funkcí získal Dash velkou slávu kolem svého počátečního spuštění. Když Dash vydal své funkce, většina z těchto vlastností byla pro průmysl nová; proto upoutali pozornost. Dash je tímto způsobem nadále revoluční silou na trhu s mincemi na ochranu soukromí.

Kde to všechno začalo?

V lednu 2014 byla kryptoměna zavedena jako „Xcoin“ Evan Duffield, jako vidlice protokolu bitcoinu. Duffield, webový vývojář, který vyšetřuje bitcoiny od roku 2011, viděl nedostatek anonymity bitcoinů jako chybu a pracoval na tom. Vypracoval doporučení vývojářům bitcoinů ohledně začlenění tohoto, ale místo toho začal navrhovat vlastní altcoin poté, co odmítli jeho návrhy.

Dash je altcoin, který byl v počátcích vystaven humbuku typu pump and dump. Později byla restrukturalizována a označena jako Darkcoin, když Duffield rozhodl, že by bylo moudré, aby projekt dále podporoval své možnosti ochrany soukromí. Rebranding však vedl k tomu, že se trhy darknetů staly charakteristickým znakem Dash. Když Duffield viděl nevýhody tohoto procesu, znovu rebrandoval minci. To bylo rebranded jako Dash tentokrát. Slovo Dash pochází ze směsi těchto slov "digitální" a "hotovost." Je pozoruhodné, že Dash se do roku 2016 v Dark Net již běžně nepoužíval a v této fázi již bylo vytěženo přibližně 1,9 milionu mincí..

Dash se začal vyvíjet a jeho cena rostla pomalu. K nejvyššímu růstu cen došlo v roce 2017, v roce, kdy došlo k výraznému růstu kryptoměn v globálním odvětví. Poté začal počátkem roku 2018 klesat a znovu napodoboval větší poptávku po kryptoměnách.

Přečtěte si více: Kolik bude Dash v roce 2021 a dále?

Skeptici na pomlčce

Pokud jde o Dash a jakoukoli kryptoměnu, existují menší obavy. Při zvažování investice na kryptotrhu je dobré si uvědomit všechny faktory. Někteří se například obávají jeho viditelnosti kvůli reputaci značky. Vzhledem k tomu, že Dash v tomto okamžiku dvakrát změnil název, je obtížné pro něj hlouběji prozkoumat.

Vzhledem ke vstupu s nízkou bariérou skupina Dash vyjádřila pochybnosti o tom, že masternody hlasují nesprávně a bez náležitých informací nebo zkušeností. Konkurence také pro Dash představuje nevýhodu.

Proč investovat do Dash?

Dash má několik atraktivních funkcí, které je obtížné ignorovat při porovnávání kryptoměn. Podívejme se na několik z nich.

4 důvody, proč byste měli investovat do Dash:

1. InstaSend

Pomocí protokolu Instasend je Dash schopen dosáhnout téměř okamžitých přenosů. Instasend obchází horníky a pomocí masternodů ověřuje smlouvu konsensem. Tento proces odstraní čekací dobu spojenou s potvrzením blockchainové sítě. Masternodes tvoří hlasovací kvora pro splnění tohoto úkolu.

Konkrétní Masternode potvrzuje požadavek, protože uživatelé požadují InstaSend, a uzamkne vstupy transakce. Transakční data se poté přenesou do dalších masternodů v síti. Tato technika zajišťuje, že se transakce nachází v dalším bloku transakce.

2. Chainlock

Chainlock je dalším důležitým prvkem, který Dash implementuje. Při paralelním použití s ​​InstaSend se tento protokol brání proti 51 procentům útoků. K 51% útoku dojde, když nesprávná data implementuje více než polovina uzlu Blockchain.

3. Sporks

Skupina Dash dospěla k závěru, že je nejlepší vyzkoušet rychlejší plán upgradu poté, co došlo k potížím s aktualizací z roku 2014 s názvem RC3. Toto nutkání vedlo ke vzniku Sporks. Sporks dělají velká vylepšení, ale bez nutnosti okamžitých vylepšení, jako jsou měkké nebo tvrdé vidličky.

Ve vícefázovém přístupu se aktualizace Spork připojují k blockchainu. Tato metodika umožňuje vývojářům sledovat data související s aktualizací v reálném čase. Ve srovnání pomáhá síti najednou provést upgrade bez jeho důvěryhodnosti.

4. PrivateSend

Jednou z nejpokročilejších funkcí, které Dash používá, je jeho protokol pro soukromé odesílání. Tento protokol pomáhá uživatelům Dash na blockchainu provádět a přijímat nevystopovatelné převody. Způsob, jakým metoda funguje, je jasný.

Dále zákazník požaduje transakci od společnosti PrivateSend. Do provedení transakce pak platforma transakci převezme a spojí nevyčerpaný Dash zákazníků. Dále, jakmile se jedná o běžné nominální hodnoty, protokol strhne transakční vstupy. Peněženka uživatele odtud odešle zprávu masternodům. Této žádosti je vyhověno, pokud rovnocenné žádosti podají další dvě osoby.

Poté masternode kombinuje všechny vstupy a dává pokyn peněženkám všech tří uživatelů, aby splatili nyní transformovaný vstup. Vaše peněženka obnovuje označení sama pro sebe. Zajímavé je, že peněženka k úpravám používá tzv. Adresu. Klíčové je, že peněženka tuto operaci několikrát opakuje. Nejlepší ze všeho je, že k tomu dojde během několika sekund a bez nutnosti dalších kroků, které by uživatelé museli dokončit.

graf cen pomlček 2021-2022

Dash (DASH) predikce ceny na období 2020-2022. Zdroj: WalletInvestor

Cena Dash by se mohla v příštích letech zvýšit, podle budoucí cenové prognózy společnosti CoinSwitch’s Dash. Pokud se zvyšuje potřeba soukromí a tempo přijímání, zvyšuje se také přitažlivost Dash. CoinSwitch předpovídá, že v roce 2021 se cena Dash vyšplhá na 950 USD a do konce roku 2025 se začne rozšiřovat na 2822 USD.

Přečtěte si více: Co povede k ceně DASH v roce 2021?

Jak investovat do pomlčky?

Pokud chcete pouze návod, jak investovat do Dash za méně než 5 minut, postupujte podle 5krokového procesu uvedeného níže!

Krok 1: Otevřete si účet u regulovaného makléře

Krok 2: Vložte prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním převodem

Krok 3: Vyberte, kolik Dash chcete investovat

Krok 4: Potvrďte investici

Krok 5: Nechejte svůj Dash uložený na eToro, dokud se nerozhodnete vydělat peníze

Pokud chcete investovat do DASH rychle a snadno, podívejte se Výměna eToro!

Nákup Dash není nic neobvyklého a dnes je vlastně docela jednoduchý. Důvěryhodnost a trvanlivost mince umožnily vyšší přístup z hlediska obchodování na mnoha velkých platformách. Jakmile najdete platformu, která vám nejlépe vyhovuje, nejprve se zaregistrujete k účtu. Většina platforem požádá o ověření identity, takže na to pamatujte.

Jakmile se zaregistrujete, budete muset svůj účet financovat. To lze provést bankovním převodem z půjčky nebo debetní kartou. Jakmile váš účet začne fungovat, můžete nyní svůj fiat proměnit v Dash, když máte k dispozici finanční prostředky.

V systému hrají masternody významnou roli. Jsou absolutně nedílnou součástí větší stability Dash, synchronizují aktivity uživatelů a šíří data mezi všechny uživatele. Dash má vysoký stupeň decentralizace díky úsilí masternodů. Správa kryptoměny navíc poskytuje každému uživateli možnost stát se oficiálním agentem jednoho z hlavních uzlů sítě a získat další kompenzaci.

Tipy před investováním do pomlčky

1. Vezměte do rukou krypto peněženku

Jak je popsáno výše, digitální peněženky jsou v zásadě malé hardwarové nástroje nebo v některých případech softwarový portál, jako je aplikace, kde kryptoměny chrání investoři a obchodníci. Pro každého, kdo má v úmyslu utratit značné částky, je chytrý nápad sehnat peněženku.

Pro každou peněženku, ke které budete mít přístup pouze vy, budou soukromé klíče, které zaručují bezpečnost vašich mincí Dash. eToro spustilo svoji autentickou burzu a peněženku eToroX kde můžete své mince bezpečně uschovat.

2. Udržujte své počáteční investice malé

Obecně platí, že vzhledem ke své krátké historii a již nepředvídatelnému chování je rozumné udržet počáteční investice do Dash relativně malou. Investujte tedy tolik, kolik si můžete dovolit prohrát. Udržujte si proto svoji investiční disciplínu a nakupujte přesně tak, jak byste doufali, že potenciálně selžou uprostřed spekulací a předpovědí a nenecháte se unést sliby obřího vzestupu.

3. Buďte trpěliví

Předpokládejme, že jste někým, koho denní obchodování přitahuje. Je moudré dívat se na dlouhodobé ukládání vašich mincí Dash. To způsobuje menší riziko, takže můžete snadno očekávat vysoké zvýšení ocenění. Jakákoli trpělivost s vyššími prémiemi může mít cenu získat ambiciózní předpovědi, které jsou pro Dash kladeny.

4. Zůstaňte informováni

Sledování trendů a výstrah je jednou z hlavních technik investování do kryptoměny. Značky vás informují, že může být vhodná doba, abyste se připravili na investice. Dynamika trhu pomůže určit, jak může být Dash efektivní v krátkodobém horizontu a po delší období. Vždy je však dobré mít na paměti vnější síly. Hodnoty Dash ovlivňují také některé metriky. Zde je možné vzít v úvahu Covid-19. Kryptotrh poklesl v březnu 2020 kvůli pandemii a ovlivněn byl i Dash.

5. Na Dash Coin se mohou vztahovat daňové zákony

Nové předpisy by kromě možnosti komplikovaných procesů podávání zpráv měly dopad i na daňové povinnosti. Rozhodnutí USA o majetku znamená, že váš příjem je nyní považován za odvod z kapitálových zisků (15%) spíše než za běžnou daň z příjmu (až 25%).

V různých zemích se podmínky daně z kryptoměny liší a mnohé se přizpůsobí, když budou reagovat na měnící se trh. Díky tomu je rozumné vést deník vašich transakcí Dash spolu s jakýmkoli jiným kryptografem, který můžete mít, abyste se vyhnuli budoucím právním problémům.

Dash je i nadále jednou z nejpopulárnějších kryptoměn současnosti. Tento jedinečný projekt je ukázkovým příkladem toho, jak technologie blockchain nabízí lidem více svobody a transparentnosti. Kromě toho můžete očekávat, že Dash bude i nadále hrát důležitou roli v krypto průmyslu pro nadcházející roky.

Začněte investovat do pomlčky pomocí eToro

eToro je jednou z nejlepších platforem, kde můžete začít investovat do kryptoměny. Společnost pokračuje v expanzi zaváděním nových produktů a dalších kryptoměn nad Dash, což umožňuje začátečníkům i odborníkům prozkoumat různé možnosti v kryptosvěti.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu DASH

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Dash, nejprve známý jako Darkcoin, byl vydán v roce 2014 a byl navržen tak, aby zajistil soukromí a důvěrnost spotřebitelů.
  • Spoluautorem je Evan Duffield a Daniel Diaz. Dash je definován jako „první kryptografická měna zaměřená na soukromí“.
  • Pomlčkové převody jsou také téměř okamžité a je téměř obtížné je sledovat.
  • Slovo Dash pochází ze směsi těchto slov "digitální" a "hotovost."
  • InstaSend, Chainlock, Sporks a PrivateSend jsou některé z mnoha atraktivních funkcí Dash.
  • Prognózy ukazují, že do roku 2021 by se cena Dash mohla vyšplhat na 950 USD a do konce roku 2025 by se měla začít rozšiřovat na 2822 USD.
  • Při investování do Dash je důležité zůstat informovaný, udržovat své počáteční investice malé a vzít v úvahu právní předpisy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me