Co je ICO? Vše, co potřebujete vědět

ICO je pravděpodobně pojem, s nímž jste se při zkoumání kryptoměny setkali mnohokrát a možná jste se divili, co to znamená.

Ve zkratce, znamená ‘Počáteční nabídka mincí„A lze jej také nazvat„prodej tokenů. Je to místo, kde je nová kryptoměna nabízena se specifickou rychlostí.

Společnost to dělá, aby získala peníze na vybudování toho, co plánuje vytvořit.

Jako obchodník mohou být ICO skvělým způsobem, jak dosáhnout zisku. Toho lze dosáhnout nákupem za velmi nízkou cenu během ICO a prodejem po uvedení produktu na trh, kdy ceny pravděpodobně vzrostou.

Rok 2017 byl pro ICO velkým rokem, ale hodně se toho vyvinulo, více ICOdnes jsou soukromé, neveřejné a mnoho lidí o nich neslyší.

Obecně se věří, že nyní získávají více peněz soukromě než veřejně a nabízejí investice převážně investorům velryb.

ICO by neměly být zaměňovány s IEO (Initial Exchange Offering), což je událost získávání finančních prostředků pro burzu kryptoměn.

Jedním z nejnovějších IEO je LEO, nástrojový token pro výměnu Bitfinex.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Jsou ICO bezpečnou investicí?

investování do ico

Před ponořením do ICO je třeba si uvědomit spoustu věcí.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou si musíte pamatovat, je to většina projektů kryptoměny pravděpodobně selže. Investoři musí být velmi realističtí, pokud jde o očekávání.

Pokud nemůžete přijít na to, čím se kryptoměna liší od všech ostatních možností, pak se investice pravděpodobně neoplatí.

Jednoduchost je další věc, kterou je třeba hledat. Podívejte se na bitcoin, nejúspěšnější kryptoměnu. I když je myšlenka jejího fungování složitá, řeší jednoduchý problém.


Slavná fráze od Petera Lynche zní: „Nikdy neinvestujte do žádného nápadu, který nelze ilustrovat pastelkou.“ Zejména to platí pro kryptoměny.

Podvody

ICOjsou náchylné k čerpacím a skládkovým schématům nebo jen naprostá krádež finančních prostředků a problém je až příliš reálný.

Pumpujte a skládkujte schémata jsou situace, kdy osoba, která hledá investici, již vlastní velkou část kryptoměny a poté, co cena vzrostla po ICO, prodá vše, co vlastní, vyhodí cenu a utíká s fondy investorů.

Ne vše ICOjsou podvody a nemělo by vás to odradit, abyste se neúčastnili ICO. Vyžaduje to jen to, abyste před účastí důkladně prozkoumali.

Mezi klíčové věci, které je třeba hledat, patří:

 • Cestovní mapa. To by mělo správně vysvětlit kroky, které organizace podnikne, jak budou růst.
 • Transparentní tým. Tým stojící za projektem měl odhalit svou identitu a měl by mít dobrou pověst.
 • Otevřený zdroj. To není vždy nutné, ale je to dobré znamení, pokud jsou otevřeni tomu, jak jejich systém funguje.
 • Realistická návratnost investic. Většina vám nebude moci poskytnout skutečnou představu o tom, kolik pravděpodobně vyděláte zpět, ale pokud je to velké procento, buďte opatrní.

Známé podvody ICO

ico podvody

Dobrým způsobem, jak pochopit, co hledat v podvodu, je prozkoumat podvody, které již proběhly

Pincoin a iFan

Jednalo se o dvě ICO, které provedla stejná společnost Modern Tech z Vietnamu.

Na první pohled vypadaly jako legitimní nápady, které samozřejmě každý podvod musí lidi oslovit.

iFan měl být platformou pro celebrity k propagaci obsahu fanouškům a Pincoin tvrdil, že buduje online platformu pro reklamu, aukce, investice a tržiště.

Klíčovou věcí, kterou je třeba si o Pincoinu povšimnout, bylo, že oni tvrdil, že investoři mohou očekávat zisk až 40%, což je směšně velký nárok.

Podvod Modern Tech nebyl nijak zvlášť komplikovaný. Jednoduše každému vzali peníze a pak zmizeli. Nebylo čerpadlo a skládka.

Obětí podvodu bylo až 32 000 lidí a zmizelo celkem přibližně 660 milionů dolarů.

Centratech

Tento možná jeden z nejslavnějších podvodů ICO doposud a byl známý tím, že se do něj zapojil boxer Floyd Mayweather a hudebník DJ Khaled.

Oba zakladatelé byli nakonec zatčeni a obviněni z podvodu poté, co získali 32 milionů dolarů.

Americká komise pro cenné papíry (SEC) tvrdila, že tito dva vytvořili fiktivní biografie vedoucích pracovníků a zveřejnili zavádějící marketingové materiály.

To jen ukazuje, že nemůžete zcela důvěřovat tomu, co společnosti tvrdí. Musíte hledat mnohem dále než materiály, které nabízejí.

Plexcoin

Plexcoin nebyl tak úspěšný jako Modern Tech a podařilo se mu ukrást pouze přibližně 15 milionů $.

Snad největším znamením, že Plexcoin byl podvod, byl absurdní tvrzení, že investoři mohou očekávat návratnost až 1 354% za 29 dní.

Plexcoin je také jedním z mála případů, kdy se SEC zapojila do ICO, zatímco probíhalo, zmrazení finančních prostředků.

Nařízení

regulace ico

Jelikož ICO jsou v mnoha částech světa stále velmi novým pojmem, zaujímají v oblasti vládní regulace šedou zónu.

Regulace ICO se však pomalu dohánějí na různých místech, přestože zatím neexistuje celosvětová shoda ohledně toho, jak by měly být regulovány.

Regulace roste nejen kvůli podvodům, existují také obavy ohledně toho, co se stane s prostředky, které se získají, a pokud je vše nárokované ICO pravdivé.

Čína a USA jsou na ICO možná nejpřísnější.

V Číně, ICOs jsou zcela zakázány. Před tím byli čínští investoři velmi aktivní v ICO a získali přibližně 400 milionů USD.

Mnoho platforem v Číně nyní také zakazuje reklamy ICO.

Stojí však za zmínku, že Čína to může povolit ICOs v budoucnosti a že zákaz je pouze dočasný, dokud nebude zaveden regulační rámec.

V USA fungují ICO ve složitějších podmínkách.

Zatímco SEC je do značné míry zodpovědná za regulaci ICOs, dělají to případ od případu podle toho, zda je považují za cenné papíry nebo ne, což může být těžké určit.

Pochopením, jak jsou ICO regulovány ve vaší zemi, můžete zabránit ztrátě svých finančních prostředků.

Mnoho lidí zapojených do kryptoměny může považovat regulaci ICO za špatnou věc, protože nevěří, že by vlády měly v kryptoměně medailovat.

nicméně, z pohledu obchodníků je regulace dobrá věc a udrží tě v bezpečí. Může se stát, že budou vyžadovat více informací o vás.

Jaké jsou největší ICO?

největší icos

Některá ICO byla velmi velká a v mnoha případech se jedná o tokeny ERC-20 spuštěné nad Ethereum.

 1. DomRaider – 65 890 000 $
  • Zahájili token na financování růstu jejich společností a aukčních blockchainů po celém světě.
 2. Tron – 70 000 000 $
  • Projekt Tron, který je nyní jednou z nejlepších kryptoměn, je velmi rozsáhlý a jeho cílem je decentralizovat internet. Zakladatel společnosti Tron, Justin Sun, je velmi dobře známý a oblíbený a mnoho lidí okomentovalo jeho skvělé marketingové dovednosti.
 3. Bankex – 70 600 000 $
  • Společnost pracující na vytvoření algoritmu Proof of Asset. Stojí za zmínku, proč je projekt přitažlivý; je to něco snadno pochopitelného, ​​mírný obrat v nápadu, o kterém už lidé vědí.
 4. Aragon – 73 000 000 $
  • Projekt na vytvoření nástrojů pro decentralizované organizace. Aragon od svého ICO ztratil přibližně 58% své hodnoty. I když to může znít vysoko, ostatní takové štěstí neměli.
 5. QASH – 105 000 000 $
  • QASH, vyslovovaný jako „hotovost“, je nativním tokenem platformy Quoine a doufá, že vyřeší problémy s likviditou v investicích do kryptoměny.
 6. Postavení – 108 000 000 $
  • Projekt, který plánuje vytvořit peněženku, službu zasílání zpráv a službu procházení, která bude dodržovat lidská práva.
 7. Bancor – 153 milionů $
  • Decentralizovaná síť likvidity, kde můžete libovolnou kryptoměnu vyměnit za jinou.
 8. Token SIRIN LABS – 157 000 000 $
  • Jejich cílem je překlenout propast mezi blockchainovou ekonomikou a masovým trhem. Bohužel od ICO ztratil projekt až 98% své hodnoty.
 9. Tezos – 232 milionů $
  • V podstatě se snaží být posledním blockchainem. Mají klíčové zaměření na řízení řetězce a věří, že z něj bude nejudržitelnější blockchain vůbec. Jejich ICO vzrostlo údajně 10krát více, než očekávali.
 10. Filecoin – 257 000 000 $
  • ICO Filecoinu zatím nejvíce vzrostlo, ale od té doby hodnota Filecoinu podstatně poklesla a ztratila až 62% své hodnoty.

Čtením o úspěšných ICO můžete vidět, co lidé v ICO hledají.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, ujistěte se, že jde o tyto klíčové body.

 • ICOjsou skvělý způsob, jak vydělat peníze. Po ICO cena často vystřelí nahoru a mnoho z nich prodá své investice, aby dosáhlo rychlého zisku.
 • Před investováním by měli investoři udělat hodně výzkumu. Nezapomeňte, že většina kryptoměn pravděpodobně neuspěje v tom, co plánují na budování.
 • Podvody jsou skutečné. Dávejte pozor na výmluvné známky podvodů, jedním z největších je příslib nemožných zisků.
 • Regulace pomalu doháněla ICOs. V mnoha zemích jsou ale regulovány různými způsoby.

Naučte se obchodovat s naším kurzem kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map