Co je litecoin a oplatí se investovat do LTC v roce 2021?

Investice do litecoinu v roce 2021 vysvětlena

Co je litecoin a oplatí se investovat do litecoinu v roce 2021?

Co je litecoin (LTC)? Byla LTC rozumnou investicí v roce 2020 – chmurným rokem pro investory a ekonomiky na celém světě? Oplatí se investovat do litecoinu v roce 2021? Je LTC kryptoměna, která tu zůstane?

Dnes si představíme litecoin. Pokusíme se také odpovědět na následující otázky – Co je to litecoin? Je LTC dobrá investice? “ a „Mám investovat do litecoinu v roce 2021?“

Pokud tedy chcete vědět více o sektoru kryptoměn a některých významných hráčích, do kterých se vyplatí investovat, pokračujte ve čtení.

Co je to litecoin?

Litecoin je jednou z nejlepších kryptoměn podle tržní kapitalizace, v současné době je na 5. místě CoinMarketCap.

Litecoin byl vytvořen jako vidlice bitcoinu za účelem zlepšení problémů se škálovatelností a rychlostí. Litecoin je ve skutečnosti jednou z nejpopulárnějších bitcoinových forek, která na základě technické analýzy a minulých údajů tu zůstane dlouho po roce 2021.

Přesněji řečeno, Litecoin vytvořil v roce 2011 bývalý zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee, což je také faktor, který dává Litecoinu pocit důvěryhodnosti. Lee poznal potenciál kryptoměny v bitcoinu – tehdy průkopnickém aktivu -, ale chtěl zefektivnit převody peněz a každodenní platby nabídkou větších bloků a nižších poplatků za transakce.

Stejně jako ostatní kryptoměny je Litecoin decentralizovaná platforma, což znamená, že je eliminována potřeba zprostředkovatelů a centrálních bank. Ve skutečnosti s více než 5 000 kryptoměn existuje mnoho investorů a nadšenců blockchainu, že technologie blockchain je budoucnost bankovnictví – Litecoin je hlavním hráčem, který je třeba zvážit!

Co je LTC?

LTC je symbol tickeru litecoinu. Upozorňujeme, že litecoiny nejsou nakupovány vládami, ale jsou těženy a vydávány na základě MIT / X11 lісеnѕеѕ.

Dobrou zprávou je, že tuto oblíbenou minci najdete téměř na každé burze a lze ji použít k investování, obchodování, nákupu zboží a každodenním transakcím.

Kromě toho inovativní technologie, jako je Lightning Network a Atomic Swaps, vylepšují okamžité globální finanční vypořádání a cross-blockchain obchodování.

Pro ty, kteří jsou v oblasti kryptoměn a blockchainových technologií noví, bychom si to měli uvědomit Atomové swapy jsou definovány jako inteligentní smlouvy, které umožňují výměnu jedné kryptoměny za jinou. The Lightning Network, na druhé straně je definována jako technologie druhé vrstvy, která využívá kanály mikroplatby k zefektivnění transakcí.

Jak Litecoin funguje?


Litecoin je kryptoměna typu peer-to-peer, která funguje podobně jako bitcoin. Litecoin umožňuje lidem posílat převody a provádět každodenní platby za hranicemi rychle a za nízké transakční poplatky.

Ve srovnání s bitcoiny (často vnímán jako úložiště hodnoty), Litecoin je preferovanou volbou pro malé nákupy, s technologií Atomic Swap, která je hlavním faktorem, který usnadňuje další přeshraniční převody.

Když mluvíme o Litecoinu a jeho rychlých transakcích a nízkých nákladech, měli bychom si uvědomit, že Litecoin dokáže zpracovat 56 transakcí za sekundu. Naproti tomu bitcoin dokáže zpracovat pouze 7 transakcí za sekundu.

Litecoin také nabízí poplatky, které jsou ve srovnání s jinými platebními systémy, jako je PayPal, nepatrné.

Jak je uvedeno výše, Litecoin se nespoléhá na centrální banky nebo úřady, takže Litecoiny nevydává vláda. Místo toho se těží litecoiny (LTC).

Pro ty nové v sektoru kryptoměn a blockchainových technologií bychom měli zmínit, že těžba je definována jako proces zpracování transakcí a vytváření bloků dat, která jsou přidána do digitální knihy blockchainu. Těžba je skutečný proces, který eliminuje potřebu třetích stran.

K dispozici je omezená nabídka 84 mincí, čtyřikrát větší než bitcoin – s 66 032 586 litecoiny v oběhu (k 7. prosinci 2020).

Dobrou zprávou je, že ve srovnání s bitcoiny používá Litecoin přístupnější a energeticky efektivnější těžební algoritmus zvaný Scrypt. Upozorňujeme, že Scrypt je algoritmus intenzivní paměti, který vyžaduje postupné provádění výpočtů. Být demokratičtější a přístupnější – zabránění monopolizaci těžby integrovanými obvody specifickými pro aplikaci – Těžba LTC může přilákat více těžařů a investorů.

Dalším významným rozdílem mezi litecoiny a bitcoiny je skutečnost, že litecoiny generují bloky každé 2,5 minuty na rozdíl od 10 minut pro bitcoiny (s 12,5 litecoiny generovanými na blok).

Co to však znamená v reálném prostředí? Představte si, že Bob ve Velké Británii chce poslat nějaké peníze Sarah v Austrálii. Pokud Bob jde do banky, jeho převod bude trvat hodně času, peněz a papírování. Pokud se místo toho rozhodne použít litecoin, může se všem těmto problémům vyhnout; bude Sarah trvat jen 2,5 minuty, než získá své prostředky. Toto je čas potřebný pro těžaře k ověření transakce jako legitimní.

Zvažovali byste investování do Litecoin?

Stojí za to investovat do litecoinu v roce 2021?

Vzhledem k tomu, že litecoin je podle tržního stropu pátou největší kryptoměnou, věří se, že investice do litecoinu v roce 2021 stojí za to.

Mnoho investorů tvrdí, že litecoin v roce 2021 stojí za zvážení, a trvá na tom, že jeho cena by mohla dlouhodobě dále růst.

Data ukazují, že se také zdá, že existuje určitý významný vzestupný potenciál pro LTC: dokud token bude i nadále vykazovat vyšší minima za hodinu, jeho běh býků bude také nadále růst.

cenový graf litecoinů

Přestože se Litecoin v současné době obchoduje za 84,57 USD s 24hodinovým objemem obchodování 3 413 410 775 USD – což se s Bitcoinem opravdu nedá srovnávat – Litecoin má určitý významný růstový potenciál.

Litecoin ve skutečnosti zaznamenal od Černého čtvrtka 2020 nárůst o více než 70% a podařilo se mu zotavit se z probíhající pandemie koronavirů.

Protože navíc Litecoin má maximální zásobu 84 milionů, jeho nedostatek činí z LTC bezpečný přístav před znehodnocením a inflací a může mu pomoci stát se zásobárnou hodnoty pro dlouhodobé investory, zejména v bouřlivých ekonomických dobách.

To znamená, že při rozhodování o investování do kryptoměn mějte vždy na paměti, že investování do kryptoměny může být riskantní. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit prohrát. To neznamená, že investice do LTC v roce 2021 je špatný nápad: jen ukazuje, že je třeba vzít v úvahu poměr rizika a odměny LTC.

Kolik bude litecoinů stát za to?

Jako jedna z nejvíce obchodovaných mincí z hlediska tržní kapitalizace se můžete zeptat „Kolik bude mít litecoin hodnotu?“

Navzdory procesu konsolidace, kterému LTC v poslední době čelí – s cenami zdaleka tak působivými jako během humbuku v krypto bublině před několika lety – se očekává vzestupný trend. Odborníci předpovídají, že litecoin může v příštích letech dosáhnout nových maxim.

Litecoin, jak je uvedeno výše, vykazuje vyšší minima a pozitivní hybnost a sentiment; jak naznačuje indikátor MACD (klouzavý průměr konvergence / divergence), brzy může dojít k býčímu ohnisku.

Pokud k tomuto vzestupu dojde, LTC by se mohla zvýšit o obrovskou marži.

Podle společnosti Capital je aktuální cena LTC atraktivním vstupním bodem pro ty, kteří chtějí hodit LTC během roku 2021 – s predikcemi cen litecoinů pro rok 2021 mezi 87 a 107 USD, což jsou úrovně rozšíření Fibonacci 0,382 a 0,5.

Podle Cryptoground.com se LTC do konce roku 2024 bude obchodovat za 347,8 USD.

Dan Gambardello, zakladatel společnosti Crypto Capital Venture, naopak tvrdí, že bude existovat „Masivní běh na 1 000 $ a více“.

Podle některých extrémnějších předpovědí, jako jsou ty, které poskytuje PrimeXBT, může LTC do června 2023 dosáhnout 10 000 USD.

Skupina Crypto Research Report Group však požaduje, aby litecoiny dosáhly v roce 2025 1 200 $ a v roce 2030 možný vrchol 2 250 $.

Co ovlivní LTC v roce 2021 a dále?

Přestože cenové předpovědi zůstávají spekulativní, existují různé faktory, které ovlivňují investování do kryptoměny a LTC, včetně technologie, poptávky a nabídky, předpisů a sentimentu na trhu.

Jedním z nejvlivnějších faktorů je vztah Litecoinu k bitcoinu. Ve skutečnosti je LTC – jeden z prvních kryptů, které integrovalo SegWit – často testovacím stolem pro BTC.

Zde bychom měli poznamenat, že SegWith je technologie, jejímž cílem je rozdělit transakce do dvou segmentů a přidat odemykací podpis jako další strukturu, aby se zlepšila účinnost.

Pokud tedy investoři vsadí na technologickou budoucnost litecoinu, ceny se mohou dále zvyšovat a dokonce pomáhat LTC stát se jedním z předních kryptů.

Uvedeme příklad, mnoho finančních institucí již LTC přijalo. Nadace Litecoin získala 9,9% německé banky WEG pomoci LTC stát se součástí hlavního proudu bankovnictví a překlenout tak propast mezi krypto a tradičním financováním.

Herní gigant Atari také uzavřel partnerství s LTC v květnu 2020. A jak víme, blockchain technologie je budoucnost her!

Kromě toho lze nyní Litecoiny odesílat a přijímat prostřednictvím WhatsApp pomocí robota Lite.IM, který může zlepšit masové přijetí.

Všimněte si, že ačkoli byly kryptoměny používány v Dark Web, nyní stále více legitimní a legální obchody přijímají litecoin jako zákonné platidlo.

Mám investovat do LTC?

investice do litecoinů

S různými výhodami LTC oproti BTC, jako jsou kratší časy generování bloků, digitální nedostatek a nízké transakční poplatky (sníženo z 0,001 na 0,0001 LTC / kb), investice do litecoinu může být pro vás dobrou investicí.

To znamená, že kryptoměny jsou vysoce volatilní a investice do LTC mohou být riskantní, zejména v době nepokojů. Kromě toho vždy existuje riziko masivního pirátství peněženek, takže můžete riskovat všechny své LTC bez možnosti jejich vrácení.

Ale tady je lahůdka: investování do LTC nemusí být komplikované. Musíte si udělat vlastní průzkum a sami se rozhodnout, zda odměny převáží možná rizika.

I když nikdo neví, jak se globální ekonomika z pandemie vzpamatuje, investice do LTC mohou v příštích letech generovat vysoké výnosy. Věřte tomu nebo ne, podle statistik dosáhl 18. prosince 2017 Litecoin $ 360,93, což byl neuvěřitelný nárůst o více než 8200% ve srovnání s jeho cenou $ 4,40 v roce 2016.

Kdo by měl zvážit přidání litecoinu do svých portfolií v roce 2021?

Vzhledem k potenciálu LTC jako investice v roce 2021 je stále více začátečníků a zkušených investorů ochotno přidat do svých portfolií litecoin.

Ve skutečnosti podle údajů, Litecoin má více než 100 000 aktivních adres, s více než 40 000 transakcemi každých 24 hodin.

Investice do LTC je skvělou volbou pro:

 • Obchodníci s denem kryptoměny: Je zřejmé, že s velkým 24hodinovým objemem obchodování je LTC požadovaným aktivem mezi obchodníky s denem kryptoměny, kteří v krátkodobém horizontu věří v LTC.
 • Kryptoměnoví investoři: Na základě dlouhodobého potenciálu litecoinu je investování do LTC atraktivní volbou pro investory a dokonce i krypto velryby.
 • Obchodníci na forexu: Vzhledem k dopadu pandemie koronavirů na ekonomiky a fiat měny se mnoho obchodníků na forexu může obrátit k investování LTC, protože kryptoměny jsou v dobách hospodářských turbulencí často považovány za bezpečný přístav..
 • Blockchain nadšenci: Díky silnému vývojovému týmu je LTC upřednostňováno mnoha nadšenci blockchainu, kteří věří, že použití technologie blockchain může změnit budoucnost decentralizovaného financování.
 • Finanční instituce a obchodníci: Jak je uvedeno výše, stále více velkých institucí a maloobchodníků uzavírá partnerství s Litecoinem, aby překlenuli propast mezi kryptoměnami a nastavením v reálném životě.

V neposlední řadě je investice do LTC chytrým způsobem, jak diverzifikovat své portfolio, což je skvělá technika ke snížení finančních rizik investováním do různých aktiv.

Připraveni investovat Litecoin?

Oplatí se investovat v roce 2021? | Závěrečná slova

Díky své působivé technologii, zjevnému vztahu k bitcoinům a růstovému potenciálu můžeme dojít k závěru, že LTC je tu, aby zůstala dlouho po roce 2021.

I když je na vás, abyste se rozhodli, zda byste měli investovat do LTC v roce 2021, nezapomeňte, že někteří odborníci se domnívají, že by to mohlo dosáhnout nových maxim a v blízké budoucnosti dokonce dosáhl 10 000 $.

Nyní, když víte o LTC více, můžete se sami rozhodnout, zda investice do LTC stojí za to.

eToro – Nakupujte LTC s provizí 0%

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Litecoin je jedním z 10 nejlepších krypt podle tržního stropu, jak uvádí CoinMarketCap.
 • Litecoin je decentralizovaná síť typu peer-to-peer, která umožňuje provádění přeshraničních transakcí a každodenních nákupů.
 • LTC je symbol tickeru litecoinu.
 • Jeden LTC se aktuálně obchoduje za 84,57 USD.
 • Na základě údajů o technologiích a fundamentální analýze se LTC může stát ziskovou investicí daleko po roce 2021.
 • Mnoho odborníků věří, že LTC bude i nadále růst a v nadcházejících letech dokonce dosáhne 10 000 dolarů.
 • Jeho vztah k BTC, silný rozvoj a digitální nedostatek činí z litecoinu atraktivní investici pro denní obchodníky, investory, každodenní uživatele i nadšence blockchainu.

Pokud se vám náš článek líbil Co je litecoin (LTC) & Stojí za to investovat do litecoinu v roce 2021, sdílejte jej prosím s kýmkoli, kdo má zájem o investování do kryptoměny a obchodování s altcoiny.

Časté dotazy

Je chytré investovat do litecoinů?

Ano, odborníci tvrdí, že je nyní chytré investovat do litecoinu. Na základě různých technických signálů a základů vstoupí litecoin do býčího trendu. Vzhledem k značné návratnosti investic, kterou by Litecoin mohl v nadcházejících letech vygenerovat, je vystavení investic LTC chytré. To znamená, že nikdy nepodceňujte volatilitu kryptotrhu.

Může být litecoin v roce 2021 lepší investicí než bitcoiny?

Přestože se litecoiny často porovnávají s bitcoiny, z technického hlediska má litecoin rychlejší transakční časy a nižší poplatky za nákup a prodej LTC, což z něj může udělat lepší investici v roce 2021. Bitcoin je přesto stále na prvním místě, pokud jde o přijetí a tržní kapitalizaci, analytici tvrdí, že BTC může v roce 2021 dosáhnout 50 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector