Co je litecoin? Průvodce pro začátečníky po litecoinech a tipy pro investování do LTC

Známá jako stříbro k bitcoinovému zlatu, strana může pro litecoiny teprve začít. 85% skok za poslední dva měsíce přiměl investory pečlivě sledovat digitální mince.

Začátkem tohoto měsíce dosáhl trh s kryptoměnami 1 bilionu dolarů. Přestože je velká pozornost věnována bitcoinu, je důležité posoudit jeho stříbrného protějšku, který má téměř dokonalý korelační koeficient s BTC, litecoinem. Mnoho z nich předpovídá pozitivní růst tržních cen litecoinů, sleduje to a je připraveno na případné letošní rázy.

Co je to litecoin?

Litecoin, který se často označuje jako stříbrný protějšek bitcoinu, je jednou z 10 nejlepších kryptoměn na seznamu Coinmarketcap. Litecoin funguje jako online platební systém, podobně jako PayPal. Místo používání amerických dolarů však obchodujete s litecoinovými jednotkami. To je tak blízko k tradiční měně, jak se dostane, je tu mnohem více, co může Litecoin nabídnout jako digitální měna. I když je to velmi podobné, to, čeho se Litecoinu podařilo dosáhnout, kterého bitcoin nemá, je jeho neuvěřitelná rychlost transakce. Litecoin zpracovává a generuje bloky čtyřikrát rychleji než bitcoin. Zatímco zpracování jednoho bloku trvá bitcoinům deset minut, zpracování dvojnásobného množství trvá litecoinu 2,5 minuty.

Je dobře známo, že bitcoiny položily základy blockchainové technologie. Existuje však mnoho nevyplněných mezer v bitcoinech, které se Litecoin podařilo zabalit relativně rychle. Jelikož kryptoměna, která umožňuje rychlé mezinárodní transakce za nízkou cenu, lze efektivně těžit pomocí hardwaru pro spotřebitele, není pochyb o její budoucí slávě.

Kde to všechno začalo?

Litecoiny začaly v říjnu 2011, kdy bývalý absolvent MIT a zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee navrhl digitální minci na základě bitcoinu a protokolu. Litecoin je od svého vzniku součástí první desítky kapitalizací na trhu kryptoměn. Vzhledem k tomu, že jde o jeden z prvních altcoinů po vzestupu bitcoinu, mnoho dalších se od roku 2011 do roku 2014 snížilo. Drobné výhody litecoinu pro bitcoiny si zajistily své místo na trhu až dodnes.

Lee upravil minci, aby se vypořádal s některými překážkami, které představují bitcoiny, jako je čas potvrzení. Doba zpracování litecoinu je čtyřikrát rychlejší než bitcoin, konkrétně jeho nejatraktivnější charakteristika. 2,5 minuty ve srovnání s deseti minutami bitcoinu umožňují Litecoinu zpracovávat transakce mnohem rychleji. K dispozici je také větší limit na maximální množství vyprodukovaných litecoinů. Bitcoin má limit 21 milionů, zatímco limit Litecoinu je téměř čtyřnásobný na 84 milionech.

V listopadu 2013 došlo k obrovskému nárůstu během 24 hodin, kdy došlo k 100% skoku v souhrnné hodnotě litecoinu, což vyvolalo obrovské zaměření na vzestupnou a novou kryptoměnu. V květnu 2017 svět viděl Litecoin jako jednu z pěti nejlepších kryptoměn podle tržní kapitalizace, když se dostal na seznam Coinbase.

Ceny litecoinů se navíc nepatrně zlepšily, protože stále rostou s obrovsky oddanou komunitou, která je ochotna chránit integritu litcoinu do budoucna.

Číst dál: Analýza cen litecoinů pro rok 2021 (hloubková kontrola)

Skeptici ohledně litecoinu

Jako každá jiná kryptoměna nebo nová forma technologie, vždy existují nevýhody. Před investováním je dobré být plně informován o tom, do čeho jdeš.

Existují konkurenční altcoiny, které poskytují podobné, ne-li stejné výhody a výhody jako litecoin. Litecoin byl na scéně brzy a stal se jedním z prvních altcoinů, které stavěly na síti bitcoinů a vytvářely si silnou reputaci. Ačkoli si stále drží reputaci v rychlosti a spolehlivosti, mnoho dalších levnějších kryptoměn poskytuje srovnatelné doby zpracování a zabezpečení transakcí běžící na jejich vlastním blockchainu.

Existuje také vnímání vratké důvěry ve vedení. Charlie Lee, který byl vývojářem softwaru Google před vytvořením Litecoinu, prodal v roce 2017 veškerý svůj podíl v LTC s odvoláním na podezřelého "konflikt zájmů." To způsobilo, že mnoho lidí zpochybnilo důvěru vedení v minci a její budoucnost. Po krátké přestávce je však Lee zpět a pracuje na projektu.

LTC však nedávno překonal mnoho dalších altcoinů a skončil rok 2020 jako jedna z pěti nejlepších kryptoměn. Jeho nedávný růst snížil jakékoli otázky týkající se jeho stylu vedení.

Proč investovat do litecoinů?

Nedávno dosáhl trh s kryptoměnami 1 bilionů dolarů a může být právě ten pravý čas investovat do litecoinu. Cena digitálního aktiva od loňského prosince vyskočila přes 85% a při veškeré pozornosti, která se často věnuje bitcoinům, stojí za zmínku, že LTC dokonale koreluje s jeho slavným protějškem.

Podle Coin Predictor je korelační koeficient mezi bitcoiny a litecoiny 0,83. Proto vás stojí zlomek toho, co byste zaplatili za bitcoiny, abyste získali kontrolu nad litecoinem.

Korelace bitcoinů a litecoinů Zdroj: Mince Predictor

Litecoin navíc ve srovnání s ostatními soupeři poskytuje vyšší blokovou odměnu a je extrémně rychlý. Při vyšší rychlosti transakce je průměrná doba těžby bloku pouze dvě minuty

. Existuje také menší zranitelnost vůči pokusům o hackování litecoinů. Vzhledem k jeho vysoké rychlosti transakce existuje jen takové malé okno, kde se hackeři mohou pokusit něco vytáhnout, ve srovnání s desetiminutovým časovým rámcem bitcoinu. Kromě toho je to open-source platforma. Litecoin je postaven na přirozeně otevřené vidlici BTC Core Client.

Díky tomu je přizpůsobení systému a přidávání nových funkcí pro vývojáře jednodušší, aby drželi krok s vyvíjejícími se požadavky trhu. Jeho univerzálnost také umožňuje vývojářům pravidelně zavádět aktualizace kybernetické bezpečnosti, aby drželi krok s vyvíjejícími se metodami útoků hackerů. Vzhledem k tomu, že využití litecoinu roste, lze předpokládat, že jeho hodnota bude v blízké budoucnosti i nadále růst.

Podle Digitalcoinu by cena litecoinu mohla v roce 2021 dosáhnout až 190 $ a v roce 2024 až 316 $.

Jak investovat do litecoinů?

Podle následujících pěti kroků můžete investovat do litecoinu za méně než 5 minut!

Krok 1: Otevřete účet s regulovanou burzou

Krok 2: Vložte některé prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním převodem

Krok 3: Vyberte, kolik litecoinů chcete investovat

Krok 4: Potvrďte investici

Krok 5: Ponechte své litecoiny uložené, dokud se nerozhodnete vydělat peníze

Jak vidíte, investování do Litecoinu online už nemůže být jednodušší!

Když byly zavedeny kryptoměny, bylo nutné být trochu technicky zdatný, abyste mohli investovat. Zpočátku jste potřebovali nějaké základní znalosti programování, abyste si získali krypto peněženku. Dnes je nakupování a prodej kryptoměny stejně snadné jako stahování mobilní aplikace.

Stejně jako u jiných kryptoměn lze investování do litecoinu dosáhnout buď těžbou nebo nákupem LTC online několika kliknutími na obchodním nebo směnném místě za kryptoměny. Jakmile máte litecoin, můžete si vybrat z různých způsobů investování do blockchainu.

V kryptoměně si můžete mince koupit na burze a uchovat je v digitální peněžence pro bezpečné uložení, dokud je v budoucnu nebudete chtít znovu použít, pokud ceny porostou. Skvělá platforma pro nákup litecoinů je eToro.

To však může nechat na stole budoucí výdělky, pokud nevyužijete svých možností. Například v roce 2019 se litecoin vyšplhal z méně než 20 $ na 160 $, poté v roce 2020 klesl zpět na méně než 40 $. Ceny mohou kolísat, takže budete muset zjistit, kdy riskovat.

Tipy před investováním do litecoinu:

1. Udržujte své LTC v bezpečí

Nejprve je potřeba digitální peněženka, aby bylo vaše LTC v bezpečí. Nakoupený litecoin je uložen v digitálních peněženkách. V minulosti byly peněženky náchylné hacky. To je důvod, proč je nutné vybrat bezpečnou peněženku při ukládání vašich mincí, jako je eToroX. Je také známo, že hardwarové peněženky jsou bezpečnější.

Hardwarová peněženka je ruční počítač, který bezpečně ukládá vaše LTC. Peněženka se skládá ze soukromého klíče požadovaného k odeslání vašich aktiv z jednoho místa na druhé. Je také rozumné vyhnout se obchodování na veřejných sítích WiFi a zajistit si spolehlivé připojení, abyste se vyhnuli útokům hackerů.

2. Investujte opatrně

Obecně je rozumné, aby vaše počáteční investice do litecoinu byla přiměřeně malá, vzhledem k jeho krátké historii a stále extrémně nestálému chování. Také ostřílení investoři se zavázali k litecoinu pouze jednociferným podílem svého kapitálu, zatímco drží rovnováhu v méně rizikových cenných papírech.

Uchovejte svou investiční disciplínu uprostřed spekulací a předpovědí a kupujte přesně to, co můžete očekávat, že teoreticky selže a nenechá se unést sliby obrovských cenových výkyvů.

3. Plánujte dopředu

Při rozhodování o investování do litecoinu může být nutné mít plán. "To platí zejména díky zvýšené každodenní volatilitě bitcoinů," říká analytik Wall Street Ari Wald. Bitcoin se v březnu propadl o 50 procent kvůli pandemii COVID-19 a dalším kryptoměnám také zažil velké ztráty.

Skutečnost, že mnoho dnešních krypt, jako jsou bitcoiny a litecoiny, znovu získaly své ztráty po kolapsu Covidů, naznačuje ctnost vytrvalosti.

3. Sledujte trendy a znaky

Se svým téměř dokonale pozitivním korelačním koeficientem k bitcoinu na 0,83 by jedním z největších ukazatelů bylo sledování výkonu bitcoinu, za který si můžete koupit litecoin za zlomek ceny. Existují také další externí indikátory, které vám mohou dát znamení, abyste to zvládli.

Vzhledem k tomu, že v USA jsou miliony investovány do fiskálního stimulu, investoři obávající se inflace se dívají na krypto jako na bezpečné rezervní aktivum, což zvyšuje poptávku po mincích, jako je Litecoin. Za předpokladu, že tento trend bude pokračovat, bude velmi přitahovat investory i jednotlivce, aby investovali do LTC.

4. Vezměte v úvahu daňové povinnosti

Ačkoli Litecoin a mnoho dalších kryptoměn jsou považovány za komodity Federální soudce v USA se s IRS nemusí nutně takto zacházet. Podléhá stejnému daňovému stavu jako jiné investiční nemovitosti. Daně z litecoinu lze uplatnit prodejem, převodem nebo pouze výdajem (pokud hodnota vzrostla poté, co jste ji původně zakoupili).

Je také důležité si uvědomit, že tato daň závisí na tom, jak dlouho držíte mince. Díky tomu je důležité zaznamenávat všechny vaše transakce. Na druhou stranu, kryptoměny jsou zdaněny z kapitálových zisků, které jsou většinou menší než běžné daně z příjmu.

Začněte investovat do litecoinů pomocí eToro

Pokud jste nyní nastaveni na investování do litecoinu, eToro je uživatelsky přívětivá a levná platforma poskytující skvělé zkušenosti s kryptoobchodem. Společnost pokračuje v expanzi zaváděním nových produktů a dalších kryptoměn nad litecoin, což umožňuje začátečníkům i odborníkům prozkoumat různé možnosti v krypto světě.

eToro – nejlepší makléř Koupit LTC

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Litecoin byl spuštěn v roce 2011, kdy bývalý absolvent MIT a zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee navrhl digitální minci na základě designu bitcoinu.
 • 85% skok za poslední dva měsíce přiměl investory pečlivě sledovat litecoin.
 • V lednu 2021 dosáhl trh s kryptoměnami trilionů dolarů.
 • Litecoin zpracovává a generuje bloky čtyřikrát rychleji než bitcoin, čímž se jeho rychlost stává nejatraktivnějším aktivem mezi altcoiny.
 • Litecoin sdílí téměř dokonale pozitivní korelační koeficient s bitcoiny na 0,83.
 • Litecoin má technologii open-source s nízkou zranitelností kvůli krátké době zpracování.
 • Litecoin je postaven na přirozeně otevřené vidlici BTC Core Client.
 • Celkový dlouhodobý růst vytváří pozitivní předpovědi budoucích trendů LTC.
 • Digitalcoin předpovídá, že cena litecoinu by mohla v roce 2021 dosáhnout až 190 $ a v roce 2024 až 316 $.
 • Vyberte si bezpečnou peněženku, investujte pečlivě a plánujte dopředu, když se rozhodnete investovat do litecoinu.
 • Při investování do litecoinu mějte na paměti daňové povinnosti.

Pokud uvažujete o investování do litecoinu, pamatujte, že existuje neuvěřitelně vysoký stupeň rizika.

Plánujete nákup nebo prodej litecoinu?

Je litecoin dobrá investice a měl bych investovat do litecoinu?

Přečtěte si více:

Výhody a nevýhody investování do litecoinu, bude to milionář?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me