Co je NEO? Průvodce pro začátečníky k NEO a tipy pro investování do NEO

NEO se považuje za "rychle roste a rozvíjí se" síť, která se snaží stát základnou pro digitální ekonomiku, ve které se spojují digitalizované nákupy, identity a vlastnosti.

Když byl původně spuštěn jako Antshares v únoru 2014, je často označován jako vůbec první veřejný blockchain v Číně. Později v roce 2017 byl rebrandován jako open source platforma NEO, která svým uživatelům umožňuje chytré smlouvy. Kromě vytvoření celosvětové skupiny vývojářů, kteří vytvářejí inovativní síťové technologie a snižují překážky vstupu, vede tým tohoto projektu kampaň EcoBoost, která umožňuje jednotlivcům na jejich blockchainu vytvářet autonomní aplikace a inteligentní smlouvy.

Co je NEO?

NEO je nativní token do sítě NEO. Když to bylo původně známé jako Antshare již v roce 2014, nápad přišel od Da Hongfei a Erika Zhanga. Poté, o tři roky později, byla přejmenována na NEO. Cílem NEO v jejich původním návrhu plánu bylo vybudovat „novou ekonomiku“ obsahující využití inteligentních smluv k efektivní a přesné alokaci digitálních vlastností.

Digitální mince poprvé dosáhla své nejvyšší ceny v lednu 2018 za pozoruhodnou cenu 196,85 USD, která následovala po jejím rebrandingu na NEO. V té době se z hlediska tržní kapitalizace zařadilo mezi 20 nejlepších mincí.

Jedním z aspektů, díky kterému byl NEO na začátku tak jedinečný, bylo jeho fascinující začlenění řešení, díky kterému je programování a vývoj C # a dalších programovacích jazyků proveditelné. Tato funkce umožňuje snadné vytváření aplikací a kontraktů, zejména pro externí vývojáře.

Dnes, protože se rychle stala jednou z nejběžnějších kryptoměn na světě, se někdy označuje jako čínské ethereum. Vývojový tým NEO sídlí také v Asii, což vedlo k formování prestiže NEO jako čínského etherea.

Kde to všechno začalo?

Historie společnosti NEO původně začala na začátku roku 2014, kdy konference, která se konala v čínských kancelářích společnosti Microsoft, vyvolala zahájení toho, co bylo poprvé známé jako Antshares. Antshares byl vyvinut čínskou společností Onchain jako první open-source blockchainový projekt v Číně. Onchain byl již v té době v blockchainovém průmyslu známým jménem, ​​protože poskytoval platformu pro blockchainovou technologii v čínské soukromé a vládní oblasti.

Antshares a Onchain

Jak bylo uvedeno výše, síť byla původně spuštěna jako Antshares. Téměř najednou se exponenciálně rozšířil a stal se přímým rivalem Ethereum. Je důležité mít na paměti, že Onchain i Antshares jsou vlastněny stejnou skupinou lidí, jsou však financovány samostatně. Onchain je financován a podporován centralizovaným a regulovaným kapitálem, zatímco Antshares je zcela financován komunitou, což je odlišuje tímto způsobem.

Antshare ICO

Způsob, jakým Antshares zahájil financování, je prostřednictvím ICO nebo Initial Coin Offering. Jednalo se o davový prodej používaný k financování projektu. V návaznosti na toto ICO začaly soukromé fondy proudit do vývoje Antshares v roce 2015, konkrétněji v digitálním aktivu známém jako ANT. O rok později se zapojil veřejný sektor a přispěl vlastními investicemi do Antshare. Výroba Antshare vedla k další produkční úrovni ve prospěch veřejného i soukromého financování.

Během vývoje Antshare navázal Onchain spolupráci s Hyperledger a Microsoft, aby urychlil růst NEO a posunul projekt směrem, který potřeboval. V červnu 2017 byla společnost Antshares formálně rebrandována na NEO s lákavou frází „Wake up, NEO“.

NEO (NEO) Market Cap, Zdroj: CoinMarketCap

Skeptici na NEO

Při zvažování investování do NEO je minimální úzkost. Je však důležité si je uvědomit. Soutěž je jedním z nich. Vzhledem k tomu, že se jedná o čínské ethereum, není pochyb o tom, že se ETH stává jedním z největších digitálních konkurentů. Převzetí tohoto mocného rivala, s již specializovanou uživatelskou základnou a dlouholetými zkušenostmi s NEO jiskrami, starosti mezi nadšenci NEO. Každou chvíli však vždy existuje rivalita a není pochyb o tom, že síť NEO může využít svých výhod k překonání kohokoli v cestě. Je možné, že získáním ruky na blockchainových chytrých kontraktech a dApps se bitva o přežití jistě sníží.

Kromě toho legislativa ve strachu odvrátila také mnoho investorů. Vše se musí překládat do kořenového řetězce. I když jich může být mnohem více, pravděpodobně nebudou žádné kořenové řetězce, jak by mohly být. Jednotlivci a firmy si mohou jednu vybrat a poté ji použít. To bohužel znamená, že pokud se firmy rozhodnou to nevydělávat, NEO by mohlo být ignorováno.

Proč investovat do NEO?

Investování do NEO má mnoho výhod a negativ. Tady je pár z nich.

1. Chytré smlouvy

Použití inteligentních smluv umožňuje zrychlení směrem k využívání digitálních smluv. Podmínky a dohody lze do smlouvy naprogramovat mnohem jednodušším způsobem a za mnohem kratší dobu. Chytré smlouvy podporují spolehlivost a efektivitu. Ve více programovacích jazycích lze psát inteligentní smlouvy vytvořené na blockchainu NEO, což poskytuje prostor pro širší komunitu vývojářů a celkový pokrok v síti NEO.

2. Digitální identita

NEO má tu výhodu, že blokuje digitální identity na své platformě. To je velkým přínosem pro podniky a jednotlivé spotřebitele, kteří chtějí během zpracování transakcí skrýt svou identitu.

Tuto schopnost umožňují ochranné mechanismy, jako je dvoufaktorové ověřování, rozpoznávání obličeje, otisk prstu, rozpoznávání hlasu nebo SMS, které lze použít k ochraně obchodních nebo osobních údajů v síti NEO. Dvoufaktorové ověřování, které je dnes vidět na mnoha dobře známých aplikacích, funguje způsobem, který umožňuje uživatelům na více než jednom systému ověřit jejich přihlášení.

To omezuje možnosti hackerů získat neoprávněný přístup k jejich informacím. Typickými biometrickými údaji, která zvýší ochranu dat online, jsou rozpoznávání obličeje, otisky prstů a rozpoznávání řeči.

3. Mechanismus pro energeticky efektivní konsenzus

NEO používá jedinečný typ konsensuálního protokolu známého jako Delegovaný byzantský systém tolerance chyb nebo jinak označovaný jako dBFT. Toto je na základě jeho inspirace uznáváno jako vylepšená verze protokolu Etherea Proof of Work Consensus Protocol. Jednou z klíčových vlastností dBFT je jeho energetická účinnost. Je to mnohem energetičtější než kterékoli jiné starší konsensuální struktury a zdá se, že NEO má tento aspekt výhodu.

4. Snadnější pro vývojáře

Platforma se ukázala jako výjimečná svými funkcemi zahrnujícími různé programovací jazyky. To nejen přitahuje vývojáře, ale díky podpoře Pythonu a Go brzy na kartách lze NEO psát pomocí jazyků jako C + a Java. Díky tomu je pro více a více vývojářů blockchainu snazší naskočit do rozjetého vlaku. To umožňuje snadnější přístup k vytváření inteligentních kontraktů na NEO, jak pro uživatele, tak pro vývojáře, ve srovnání s Ethereem.

V tuto chvíli je cena NEO na 22,30 $. Jeho současná tržní kapitalizace je 1,57 miliardy USD.

Podle CoinSwitch může být NEO jednou z nejpoužívanějších kryptoměn a do konce roku 2023 může dosáhnout ceny 437 $ a v roce 2025 533 $.

Jak investovat do NEO?

Investice do NEO dnes není vůbec obtížné, vzhledem k tomu, že NEO je kótováno na většině kryptoměn. Chcete-li investovat, musíte nejprve založit účet, abyste získali přístup na tyto stránky.

Registrace vyžaduje pro účely ověření identifikaci, proto mějte na paměti. Jakmile dokončíte registraci, můžete ji financovat fiat měnou a poté zakoupit vybranou částku NEO.

Kde tedy začneme? Můžete investovat do NEO s kryptoburzami. eToro je nejlepší místo, kde si můžete NEO koupit. Platforma nabízí levný a přátelský systém, který vylepšuje váš krypto zážitek.

Tipy před investováním do NEO

1. Používejte bezpečnou krypto peněženku

Kryptoměna se obvykle uchovává v peněženkách. Peněženka je v podstatě softwarová aplikace, která obsahuje soukromé a veřejné klíče, které vás spojí s blockchainem, kde žije vaše kryptoměna, nebo příležitostně mikro hardware. Umožňují blockchainu přístup k vašemu veřejnému klíči (který funguje jako adresa) a soukromému klíči (známému pouze vám). eToro spustilo svoji autentickou peněženku eToroX kde můžete své mince bezpečně uschovat.

2. Zpočátku nedávejte vše

Po mnoha týdnech důkladného studia můžete mít pocit, že víte o kryptoobchodě téměř všechno. Jo, možná toho víš hodně, ale to neznamená, že bys to měl plýtvat slepě. Vagueness je tichý, stejně jako všechny úspory, a s investováním NEO je to stejné. Digitální měna se neustále mění a musíte šlapat velmi opatrně. Existují extrémně vysoká rizika, která zajišťují, že buď vyhrajete velkou částku, nebo ztratíte celou svou investici. Abyste viděli, jak se věci vyvíjejí, utratte nejprve malé částky, než své výdaje zvýšíte.

3. Udržujte dlouhodobou perspektivu

Je chytré dívat se na utajení svých NEO bodů, pokud nejste někdo, kdo je vtažen do denního obchodování a láká ho adrenalin rychlých výměn. Tato alternativa má větší averzi k riziku, takže si budete chtít zvyknout na trh, zejména pro začátečníky. Díky tomu je mnohem snazší předpokládat vysoký růst cen. S optimistickými projekcemi vytvářenými pro NEO by mohlo být užitečné mít trpělivost a vytrvalost s vyššími sazbami.

4. Zůstaňte v obraze

Je chybou umístit veškerou svou intuici na ceny mincí. V současné době je cena kryptoměny platná pouze v případě, že jste vzali v úvahu aktuální cirkulující kapitál. Pokud uvažujete o koupi NEO, poznamenejte si výši celkového tržního stropu, který kupujete, zkuste se zaměřit nejen na cenu. Zůstaňte informováni o nejnovějších zprávách, zejména ve finanční oblasti. Ačkoli jsou kryptoměny nezávislé, jejich cenu mohou ovlivnit různé události na světě.

5. Na vaše NEO se mohou vztahovat daňové zákony

V roce 2014 vydal IRS oznámení, v němž tvrdil, že kryptoměny jsou majetkem, nikoli kapitálem pro daňové účely. Dlužíte daně, bez ohledu na to, zda jste NEO zlikvidovali nebo zakoupili prostřednictvím směny nebo nákupu zboží a služeb, pak je zjištěná cena (například prodejní cena NEO) vyšší než cena, za kterou jste kryptoměnu koupili. U určitých krátkodobých nebo dlouhodobých sazeb můžete získat zdanitelný kapitálový zisk. Abyste zajistili, že zůstanete na správné straně pravidel, pečlivě kontrolujte své aktivity v oblasti kryptoměny.

Abychom to shrnuli, NEO poskytuje druh funkcí, které se osvědčily při vytváření inteligentních smluv a vývoji nákupů. Průkopnické technologie a strategie společnosti NEO v oblasti inteligentních kontraktů si klade za cíl rozvíjet inteligentní ekonomiku, která vytváří základ pro potenciální pokrok v komunitě kryptoměn.

Začněte investovat do NEO pomocí eToro

Pokud si myslíte, že NEO je ta správná volba a užitečný doplněk do vašeho portfolia, eToro nabízí uživatelsky přívětivý a nízkonákladový obchodní web poskytující vynikající kryptografické zážitky, ať už jste zkušený investor nebo nadšený začátečník.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu NEO

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • NEO se považuje za "rychle roste a rozvíjí se" síť, která se snaží stát základnou pro příští desetiletí internetu.
  • NEO byl původně známý jako Antshares a byl vyvinut společností Da Hongfei a Erik Zhang v roce 2014.
  • NEO má fascinující implementační řešení, díky němuž je programování a vývoj C # a dalších programovacích jazyků proveditelné.
  • Spolupráci se společnostmi Hyperledger a Microsoft zahájila společnost Onchain za účelem vytvoření počátečního dokumentu v roce 2016.
  • Chytré smlouvy, digitální identita, podpora čínské vlády jsou některé z mnoha výhod NEO.
  • Prognózy předpokládají, že NEO by mohl do konce roku 2023 dosáhnout ceny 437 USD a do roku 2025 cenu 533 USD.
  • Držte krok s trendy na trhu a při investování do NEO se nezbavujte daňových předpisů a zákonných povinností.

Pokud uvažujete o investování do NEO, pamatujte, že existuje neuvěřitelně vysoký stupeň rizika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me