Co je to Ethereum? Průvodce pro začátečníky po ethereu a tipy pro investování do ETH

Ethereum v posledním roce podnítilo konverzaci, protože přichází po bitcoinech jako druhá největší kryptoměna. Na rozdíl od bitcoinu je však Ethereum platforma pro více obchodů, která slouží k „kodifikaci, decentralizaci, zabezpečení a obchodování téměř s čímkoli“.

Ethereum nedosáhlo pouhých 100 $ a dosáhlo svého historického maxima v lednu 2021 od roku 2018. Ethereum představuje mnoho výhod oproti jiným konvenčním kryptoměnám, jako jsou bitcoiny a konkurenční litecoiny. Společnosti a startupy si ji široce osvojily jako metodu transakcí a obchodování věcí mimo kryptoměny.

Mnoho lidí je zvědavých na to, co ve skutečnosti Ethereum je, kde to všechno začalo a jak do něj investovat s ohledem na jeho nedávný výbuch. Je také nutné pamatovat na nebezpečí investic a schopnost těžit je a rozvíjet své vlastní bohatství z Etheru.

Co je to ethereum?

Druhá největší kryptoměna na světě, známá jako Ethereum, je open-source, decentralizovaná softwarová platforma, která byla původně spuštěna v roce 2015, pro svou vlastní kryptoměnu Ether. Kromě toho, že jde o platformu, je to také programovací jazyk používaný k vytváření, nasazování a používání různých aplikací, jako je partnerství společnosti Microsoft se společností ConsenSys. Tyto aplikace obvykle nemají domov pouze pro jeden počítač, ale jsou distribuovány na více počítačích, aby byla zajištěna bezpečnější infrastruktura.

Aplikace spuštěné na Ethereu běží na kryptografickém tokenu Ether, který je pro síť jedinečný. Tyto tokeny fungují jako transport po platformě Ethereum a jsou nejčastěji používány vývojáři, kteří chtějí integrovat a konstruovat své vlastní aplikace v rámci platformy.

Ether lze použít pro dvě širší definice; zaprvé jako digitální směnárna jako Bitcoin nebo Ripple a zadruhé jako klíč ke spouštění aplikací a jejich výhod na platformě. Ethereum lze použít k „kodifikaci, decentralizaci, zabezpečení a obchodování téměř s čímkoli.“ Ether je digitální kryptoměna umožňující operace na inteligentních kontraktech a dApps postavených na Ethereu.

Například partnerství společnosti Microsoft se společností ConsenSys nabízí „Ethereum Blockchain jako služba (EBaaS) v Microsoft Azure, která klientům nabízí cloudové vývojářské prostředí blockchainu pouze jediným kliknutím.

Kde to všechno začalo?

Spoluzakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin se zapojil do bitcoinu v roce 2011 jako mladý programátor, zvědavý a přitahovaný blockchainovou technologií. To ho vedlo k tomu, že si představil síť větší, než je původní použití bitcoinů pro finanční účely. S tímto vydal v roce 2013 bílou knihu, ve které nastiňuje, co se brzy stane ethereem. Největším rozdílem mezi bitcoiny a ethereem byla schopnost ethereum obchodovat více než jen s kryptoměnou.

Buterin a další spoluzakladatelé multi-trade platformy vyzvedli v roce 2014 více než 18 milionů dolarů poté, co zahájili crowdsourcingovou kampaň, kde prodávali etherové tokeny, aby dali své vizi startu ze země. V návaznosti na to mělo Ethereum svůj první živý start v roce 2015, známý jako Frontier. Dnes je Ethereum známé jako druhá největší kryptoměna a zahrnuje více než stovky vývojářů.

Ethereum bylo v roce 2016 rozděleno do dvou divizí blockchainu po krádeži více než 50 milionů dolarů ve fondech shromážděných na DAO, sérii chytrých kontraktů odvozených od softwarové sítě Ethereum v roce 2016. Tyto dvě divize se nyní nazývají Ethereum a Ethereum Classic.

Nové ethereum našlo tvrdou vidličku z původního programu určeného k obraně proti dalším pokusům o ransomware. Ethereum bylo poté od září 2019 označeno za druhou největší virtuální měnu na trhu, hned za Bitcoinem.

cenový graf ethereum

10. ledna 2021 kleslo Ethereum o 100 $, než dosáhlo svého historického maxima. Zdroj: Coindesk

Skeptici na ethereum

Od roku 2017 vývojáři Ethereum pracují na přesunu sítě ze systému proof-of-work do systému proof-of-stake (PoS). Projekt, známý jako Casper spolu s jeho aplikací, může mít významný vliv na Ether. Síť Ethereum byla vystavena výzvě bomby jako součásti Casperova přechodu na PoS, která by znemožnila transakce v síti a způsobila „dobu ledovou“, kdy by transakce přestaly zpracovávat a síť zamrzla.

Istanbulská pevná vidlice byla nasazena na konci roku 2019 vývojáři Ethereum, což způsobilo drastické zvýšení doby zpracování bloků. To bylo přičítáno složitosti těžebních bloků, aby vyhovovaly upgradu, který vývojáři nemohli vyladit. Aktualizace Muir Glacier byla spuštěna 1. ledna 2020, kdy řetězec dosáhl svého bloku č. 9 200 000, čímž tlačil výzevnou bombu alespoň na další 4 miliony bloků.

Úsilí vynaložené tvůrci společnosti Ethereum snížit výzvou bombu a koupit více času ukazuje jejich důraz na bezpečnost a jistotu, a tím vložit důvěru v ty, kteří se chtějí připojit k Ethereum.

Proč investovat do etherea?

Vzhledem k tomu, že Ethereum je druhou největší kryptoměnou, je rozhodně silnou investicí ve srovnání s jinými krypty. I přes výkyvy v historii Etherea analytici souhlasí s tím, že cena Etherea v dlouhodobém horizontu dále poroste.

Vzhledem k tomu, že Ethereum je na vrcholu DeFi, je potenciál pro zvýšení cen obrovský. Analytici považují DeFi za důstojného konkurenta současného centralizovaného tradičního finančního systému.

Ethereum se 10. ledna 2021 vyšplhalo na 1 336 USD, což není daleko od historického maxima 1 432 $, kterého dosáhlo 13. ledna 2018. Pokud bude blockchain Ethereum přijat i v roce 2021, což se velmi pravděpodobně stane, pak cena Ethereum by podle krypto analytiků mohlo růst. James Todaro Blocktown Capital řídící partner předpovídá, že cena etherea v roce 2021 dosáhne až 9 000 $.

Ethereum 2.0, druhá verze Ethereum, je jedním z důvodů, které ovlivní investiční rozhodnutí v Ethereu. Ethereum 2.0 se místo těžby soustředí na výrobu a rafinaci energie. Mějte na paměti, že důkaz o vkladu bude vyžadovat krypto peněženku pro identifikaci a autentizaci transakcí, aby byla zajištěna bezpečnost finančních prostředků.

Přečtěte si více: Analýza cen etherea pro rok 2021

Jak investovat do etherea?

Nejprve je potřeba digitální peněženka, pokud se chystáte investovat do etherea a zejména etheru. Ethereum nebudete moci najít na žádných významných burzách cenných papírů a nebudete moci hledat makléře u online obchodů. Bude převeden do vaší kapsy. Jsou to v podstatě malé offline počítače, které vám umožňují spravovat váš Ether. Existuje mnoho výrobců digitálních peněženek, například Coinbase a Trezor.

Nenechte se zmást digitalizací kryptoměn. Je zásadní mít na paměti, že Ether (ETH) je měna a jako investora byste ji jako takovou měli považovat. Nekupujete akcie Etheru, stejně jako si můžete koupit akcie nebo ETF. Místo toho vyměníte své dolary za tokeny etheru.

Kromě toho neexistují žádné výplaty ani dividendy, když investujete do Etheru. Vaším nejlepším snem je, že v budoucnu budete za své tokeny prodávat více ostatním uživatelům na internetu, než za co jste je původně zakoupili. Jedna z nejlepších platforem, kde si můžete Ethereum koupit, je eToro.

Připraveni investovat Ethereum ETH?

Tipy a strategie před investováním do etherea

1. Použití krypto peněženky

Digitální peněženky jsou v podstatě miniaturní hardwarové peněženky, kde si lidé ukládají svou kryptoměnu. Je to dobré řešení pro ty, kteří plánují držet velké částky a hledají bezpečnou alternativu ke svým aktivům.

Druhá verze Ethereum, Ethereum 2.0, bude vyžadovat, abyste pro ověření transakcí měli krypto peněženku. Vaše hardwarová peněženka bude mít soukromé klíče, ke kterým budete mít přístup pouze vy, a zajistíte tak ochranu svých investic. Jsou to v podstatě malé offline počítače, které vám umožňují spravovat vaše ethery (ETH).

eToro spustilo svoji autentickou burzu a peněženku eToroX kde můžete své mince bezpečně uschovat.

2. Investujte chytře

To platí pro každou investici. Vždy je však dobré mít na paměti, zejména pokud se chystáte investovat do Etherea, že byste neměli investovat více, než kolik si můžete dovolit ztratit.

Ethereum je známé svou reputací, která sem a tam kolísá a bez znamení mohou ceny klesnout během několika hodin. S tím se říká, že existuje šance, že vaše aktiva v krátkých obdobích poklesnou na hodnotě, a proto neinvestujte žádné prostředky, které byste případně mohli potřebovat pro nouzové případy.

3. Plánujte dopředu

Když se zmíníme o své volatilitě výše a jejích výkyvech, stojí za to se dlouhodobě zabývat investicemi do Etherea. Navzdory své krátkodobé tendenci cenové fluktuace vykazuje dlouhodobý výkon Etherea celkově pozitivní tempo růstu. S tím bylo řečeno, pokud nejste někdo, kdo se dívá na denní obchodování, dlouhodobé myšlení je další možností averze k riziku pro investování do kryptoměny.

4. Sledujte trendy a znaky

Při pohledu na investice do jakéhokoli typu kryptoměny je důležité pečlivě sledovat trh. Jedním z klíčových aspektů investování do jakékoli formy aktiv je schopnost předvídat budoucí výkonnost nebo výsledky. Ethereum je v současné době v popředí boomu decentralizovaného financování (DeFi).

Celková hodnota uzamčená v DeFi je 22,08 miliardy $. Tato hodnota se od ledna 2020 zvýšila o více než 2 300 procent. Za předpokladu, že tento trend bude pokračovat, bude velmi přitahovat investory i jednotlivce, aby investovali do ETH. Určité známky, jako je toto, pomohou ovlivnit vaše celkové rozhodnutí při uzavírání sázek na Ethereum.

5. Vezměte v úvahu daňové povinnosti

Stejně jako u jiných kryptoměn je i daň z Ethereum 2.0 založena na kapitálových výnosech. Pokud plánujete prodat své Ethereum za účelem zisku, nebo pokud ho jednoduše plánujete utratit za hodnotu, která byla vyšší, než byla původně zakoupena (jinými slovy, měna zhodnotila), budete odpovědní za daň z kapitálových výnosů.

Sazba daně závisí na tom, jak dlouho jste drželi minci. Proto je nezbytné vést záznamy o všech vašich transakcích, abyste předešli dalším právním problémům.

Před investováním do jakéhokoli aktiva vždy existuje určitá úroveň rizika, a to následuje i pro Ethereum. Může to být riskantní, ale má velký potenciál být odměnou. Mnoho společností přichází s investicemi do Etherea a používá je jako stavební kámen pro decentralizaci a obchodování mezi vývojáři i inovátory..

Začněte investovat do etherea pomocí eToro

investovat do ethereum

Pokud jste do této chvíle investovali do Etherea, eToro je uživatelsky přívětivá a levná platforma poskytující nepřeberné množství zkušeností s obchodováním s kryptoměnami. Společnost pokračuje v expanzi zaváděním nových produktů a dalších kryptoměn nad rámec Ethereum, což umožňuje začátečníkům i odborníkům prozkoumat různé možnosti v kryptosvěti.

eToro – nejlepší platforma pro investice do etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • 10. ledna 2021 kleslo Ethereum o 100 $, než dosáhlo svého historického maxima.
 • Ethereum je platforma pro více obchodů, která slouží k „kodifikaci, decentralizaci, zabezpečení a obchodování téměř s čímkoli“.
 • Ethereum bylo v roce 2016 rozděleno na dvě divize blockchainu po krádeži více než 50 milionů dolarů ve fondech shromážděných na DAO, sérii chytrých kontraktů odvozených od softwarové sítě Ethereum v roce 2016. Tyto dvě divize se nyní nazývají Ethereum a Ethereum Classic.
 • Ethereum je po bitcoinech druhou největší kryptoměnou.
 • Ethereum je open-source, decentralizovaná softwarová platforma, která byla původně spuštěna v roce 2015.
 • James Todaro Blocktown Capital řídící partner předpovídá, že cena etherea v roce 2021 dosáhne až 9 000 $.
 • Ethereum 2.0 se místo těžby soustředí na výrobu a rafinaci energie.
 • Pokud chcete investovat do Etherea, potřebujete digitální peněženku.
 • Ethereum je v současné době v popředí boomu decentralizovaného financování (DeFi).
 • ETH je široce používán společnostmi a startupy jako metoda transakce.
 • Celková hodnota uzamčená v DeFi je 22,08 miliard $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me