Co povede k ceně EOS v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do EOS v roce 2021

Kam půjde cena EOS v roce 2021?

Co se stane s cenou EOS v roce 2021? Kryptoměnoví investoři vždy přemýšleli: Co řídí cenu EOS?

EOS byl na radaru mnoha investorů, protože kolem altcoinu a jeho platformy EOS.IO se neustále ozývalo. Buzz začal počáteční nabídkou mincí EOS. První ICO trvalo téměř rok, což je jedno z nejdéle trvajících v tomto odvětví. Nejen, že byl nejdelší, ale také zvýšil rekord 4 miliardy dolarů. Tento vynikající výkon ICO téměř okamžitě postavil EOS do centra pozornosti.

Důležitou otázkou, kterou je třeba zvážit, je, zda si společnost EOS splnila svou pověst. Je EOS dobrá investice? Ačkoli je těžké najít definitivní odpověď na tuto otázku, jedním ze způsobů, jak se na to dívat, je identifikovat faktory ovlivňující cenu EOS.

Jaké jsou faktory ceny EOS?

Cenu EOS určují tři faktory:

 • Rozvoj sítě
 • Trh kryptoměn
 • Větší adopce

Proč EOS?

Platforma, EOSIO, je open-source protokol nové generace. Vize je vybudovat decentralizovaný blockchain s bleskovou rychlostí zpracování transakcí a prakticky bez poplatku za transakci. Platforma se zaměřuje na inteligentní smlouvy, které umožní vydávání decentralizovaných aplikací.

Svět se rychle přibližuje k digitalizaci a kryptoměny usilují o to, aby uživatelům poskytly rychlost a obratnost, ale jen málo z nich uspělo. Společnost EOS posunula cíl na další úroveň, protože se snaží umožnit milion transakcí za sekundu. Pokud k tomu dojde, může to odvětví kryptoměn značně posílit. EOS se také snaží zvýšit použitelnost inteligentních kontraktů tím, že ve své platformě nabízí vestavěné hlavní funkce, které by nejen zvýšily rychlost, ale také usnadnily.

EOS nese mnoho podobností s královnou kryptoměn, Ethereem, a nejenže začlenil některé z charakteristických rysů královny, ale také se zaměřil na mezery, které Ethereum má. Z tohoto důvodu byl EOS nazýván “Zabiják ethereum” vedoucí vývojář Daniel Larimar. Larimar byl také citován za to, že uvedl, že EOS má dosud nejsilnější infrastrukturu pro decentralizované aplikace.

Hlavním rozdílem mezi Ethereem a EOS je mechanismus konsensu. Ethereum používá Proof of Stake (PoS), zatímco EOS má zaveden mechanismus Delegated Proof of Stake (DPoS). DPoS umožňuje společnosti EOS šetřit čas, protože konvenční těžba není nutná. EOS je efektivnější, pokud jde o zpracování transakcí. Ethereum dokáže zpracovat 15 transakcí za sekundu, kdy EOS zpracuje neuvěřitelných 1 000 t / s, a míří ještě výše, za 1 milion. Proto je EOS vysoce škálovatelný. Horníci, nebo spíše validátoři, nejsou vybíráni kvůli počtu tokenů, které mají, ale spíše demokratičtějším procesem.

Co odlišuje EOS?

EOS lze považovat za velmi ambiciózní kryptoměnu. EOS byl spuštěn 18. ledna 2018 a v současné době je ve vývoji. Je působivý druh pozornosti a podpory, kterou si společnost EOS získala za krátkou dobu. To by také mohlo naznačovat hype, který může EOS vytvořit, jakmile bude zcela vyvinut.

EOS v podstatě funguje stejně jako všechny kryptoměny jako platební systém. Podle CoinList, EOS při zpracování transakcí předčil hlavní kreditní karty, jako je Visa. EOS má také mnoho podobností s Ethereem, ačkoli EOS posouvá věci na jinou úroveň.

Společnost EOS dokáže zpracovat také velký počet transakcí bez dalších poplatků. Toho je dosaženo jedinečným mechanismem podobným mechanismu Ethereum. Výrobci bloků jsou placeni blockchainem, a proto jsou eliminovány všechny další poplatky. Dalším rysem napomáhajícím rámci při udržování rovnováhy je míra inflace.

Na blockchainu EOS jsou důsledně vytvořeny dva čtverce. Ale pouze jeden producent bloku může v jednom okamžiku vytvořit blok. Tato omezení zajišťují, že platforma funguje na ideální úrovni. Producent bloků, který nedoručí žádné bloky v určeném časovém rozpětí, je krátce vyřazen ze sítě, aby zajistil účinnost.

Síť EOS lze také použít k těžbě nebo ukládání dat organizacemi. Má také k dispozici funkce úložiště a hostování serverů, které by rozhodně pomohly použitelnosti a výrobě decentralizovaných aplikací.

Jelikož jedním z cílů společnosti EOS je zvýšit přijetí technologie blockchain, má síť EOS také dobré snadné použití. Platforma je uživatelsky přívětivá a relativně jednodušší.

Jaké jsou ovladače ceny EOS??

Předpovídání cen kryptoměn je velmi choulostivá záležitost. Ve hře často není jen několik faktorů, ale spousta faktorů. Je obtížné rozlišovat a analyzovat, které faktory mají větší význam. Ale protože predikce cen je pro investory nanejvýš důležitá, je zde náš pohled na hlavní faktory, které hrají roli při určování ceny EOS.

3 faktory, které pohánějí cenu EOS:

Faktor 1: Rozvoj sítě

Koncept sítě EOS k ní přilákal mnoho lidí. Je to jeden z důvodů, proč byl altcoin ve své Počáteční nabídce mincí tak úspěšný. Věci, kterými se společnost EOS snaží dosáhnout, přitahují mnoho lidí. Síť však ještě není plně vyvinuta. Ačkoli společnost EOS splnila některé ze svých slibů tím, že nabízí obrovskou škálovatelnost a prakticky bez nákladů, je třeba ještě vidět, kolik ze všech slibů společnost EOS skutečně splní.

Faktor 2: Trh s kryptoměnou

Na jakémkoli trhu jsou ceny určovány tam, kde se setkává nabídka a poptávka. Zvýšená nabídka táhne ceny dolů, zatímco vyšší poptávka táhne ceny nahoru, ekonomika 101. Trh s kryptoměnami je ale trochu jedinečný jako; obvykle mají kryptoměny přísný limit na svou nabídku. Nabídka tedy při určování cen nehraje rozhodující roli. To ponechává poptávku. Poptávka po kryptoměně je nejdůležitějším faktorem při určování ceny, protože hodnota kryptoměny spočívá ve vnímání spotřebitele. Kryptoměny jsou stále více přijímány. To přirozeně zvýší hodnotu kryptoměn.

Na trhu kryptoměn hraje bitcoin obrovskou roli. Jako král kryptoměn bitcoin zásadně ovlivňuje ceny ostatních kryptoměn. Jak průmysl zaznamenal v rozmachu roku 2017, kryptoměny mají tendenci sledovat bitcoiny. EOS má korelační koeficient 0,83 s bitcoiny. To znamená, že jakékoli změny hodnoty bitcoinu výrazně ovlivní cenu EOS.

Graf korelace cen bitcoinů a EOS

Obrázek 1: Bitcoin & Korelace cen EOS podle Coinpredictor.

EOS také čelí silné konkurenci královny kryptoměn, Ethereum. Tato soutěž představuje hrozbu pro ceny společnosti EOS, protože Ethereum je jednou z původních mincí a má pevnou pozici na trhu. Pouze čas ukáže, zda může EOS královnu porazit, nebo podlehne královnině moci.

Faktor 3: Zvýšená adopce

Vizí společnosti EOS je zpřístupnit blockchain technologii všem a zvýšit jeho snadné používání. S ohledem na tuto skutečnost byl EOS navržen a v současné době je navržen pro masové přijetí. Škálovatelnost systému EOS je jednou z jeho charakteristických vlastností, protože EOS usiluje o zpracování milionu transakcí za jednu sekundu.

EOS je vhodný jako platforma digitálních plateb. Snaží se také podporovat používání technologie blockchain prostřednictvím smarts kontraktů a decentralizovaných aplikací. Také jsme zaznamenali nárůst v přijímání kryptoměn a jak se EOS blíží dosažení své vize, můžeme vidět nárůst v jeho přijetí. Se zvýšeným přijetím by se vnímaná hodnota mince zvýšila, což by zvýšilo její ceny.

Zvažovali jste nákup EOS?

investovat do eos

Predikce cen pro EOS

EOS je v současné době na 14. místě na trhu kryptoměn s tržní kapitalizací 2 929 576 070 USD. Má cirkulující zásobu kolem 950 milionů altcoinů a pevný uzávěr na 1 miliarda žetonů. Aktuální cena EOS je 3,10 $. EOS dosáhl vrcholu pro rok 2020 kolem 5,4 USD, ale po několika velmi nízkých poklesech prolomil úroveň odporu 3 $ a v současné době je na této úrovni stabilní.

cenový graf eos

Obrázek 2: EOS Market Cap, svazek & Cena – zdvořilost údajů: Coinmarketcap.

Zakladatel Daniel Larimer také spoluzakládal společnosti Steemit a BitShares a mnoho pozitivního rozruchu kolem EOS lze připsat dobré pověsti Larimera ve světě kryptoměn. To bylo také zdrojem optimistické budoucnosti altcoinů.

Graf predikce cen EOS

Obrázek 3: Predikce cen EOS podle Investor do peněženky.

Podle Wallet Investor bude mít EOS v novém roce zásadní výkyvy. V prvních měsících nového roku se očekává, že EOS dosáhne vrcholu kolem 5 $, ale v nejhorším případě může EOS klesnout pod hranici 1 $. Wallet Investor také předpověděl, že v krátkosti může EOS zaznamenat negativní změnu kolem 64% a EOS může klesnout o 1,103 USD.

Cenová predikce do Coinliker.com je velmi optimistický. Krátkodobá predikce cen ukazuje negativní změnu o 10%, ale EOS může být dobrou dlouhodobou investicí. Vzhledem k tomu, že síť EOS je stále ve vývoji, lze očekávat dlouhodobé předpovědi, protože se očekává, že tato síť brzy dokončí svůj vývoj.

Pětiletá predikce cen EOS

Obrázek 4: Pětiletá predikce cen podle CoinLiker

Celkově se zdá, že obecný tržní sentiment společnosti EOS je býčí, což může naznačovat, že EOS může v budoucnu růst. Při zvyšování cen EOS budou hrát zásadní roli také další faktory, jako je rostoucí komunita, větší přijetí atd.

Připraveni investovat EOS?

investovat do eos

Výhody a nevýhody investování do EOS

Výhody investování do EOS:

✅ EOS dokáže zpracovat až 1 000 transakcí za sekundu a usiluje o zvýšení tohoto počtu až na milion.

✅ EOS je vysoce škálovatelný, nákladově efektivní a ekologický.

✅ Mechanismus Delegated Proof of Stake zajišťuje vyšší účinnost.

✅ Díky DPoS je síť také demokratičtější.

✅ Blokoví producenti investují do sítě, a proto mají podíl v EOS.

✅ Budoucí předpovědi cen se zdají být optimistické, zejména dlouhodobé.

Nevýhody investování do EOS:

❌ EOS má nějaké bezpečnostní problémy. v Květen 2018, ve zprávě vyšlo najevo, že hackeři dokázali identifikovat řadu problémů v zabezpečení sítě.

❌ Existují také obavy ohledně decentralizace EOS, protože 49,67% mincí EOS je k dispozici na několika špičkových adresách. To znamená, že tajná dohoda těchto adres může vést k centralizaci sítě, protože několik z nich získá oprávnění nad sítí.

❌ Zdrojem nelibosti bylo také rozsáhlé zapojení Block.one, základní organizace stojící za EOS, do sítě.

❌ EOS čelí silné konkurenci některých zavedených mincí, jako je Ethereum.

Začněte investovat do EOS pomocí eToro

obchod eos

Očekává se, že EOS bude mít v budoucnu velký potenciál, přičemž dlouhodobá investice bude výhodnou alternativou. Pokud uvažujete o investování do EOS, je vaší platformou eToro.

eToro je jedním z největších jmen na trhu, pokud jde o obchodní platformy, protože je podle různých zdrojů hodnoceno jako jedno z nejlepších. Alos nabízí některé jedinečné funkce, jako je sociální obchodování, které jsou vhodné pro začátečníky, ale má také pokročilé možnosti pro odborníky. Platforma je uživatelsky přívětivá a účtuje jedny z nejnižších sazeb na trhu.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu EOS

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • EOS má nejdelší ICO, které vyneslo rekord 4 miliardy dolarů. V současné době je stále ve vývoji.
 • Hnacím motorem ceny EOS je jeho síť, trh kryptoměn a zvýšené přijetí mince
 • EOS je open-source protokol nové generace, který se zaměřuje na decentralizované aplikace prostřednictvím inteligentních smluv.
 • Někteří kritici tvrdí, že EOS není zcela decentralizovaný a že síť lze velmi snadno monopolizovat.
 • Vize je vybudovat decentralizovaný blockchain s bleskovou rychlostí zpracování transakcí a prakticky bez poplatku za transakci.
 • EOS čelí silné konkurenci Ethereum, protože jsou si poněkud podobné.
 • Mechanismus EOS Delegated Proof of Stake zajišťuje účinnost transakcí.
 • EOS si klade za cíl být schopen zpracovat milion transakcí za sekundu.
 • Dlouhodobé cenové předpovědi se zdají být velmi optimistické a některé zdroje předpovídají zvýšení na 135 USD za pět let.

Doufáme, že vás tento článek informoval o EOS a motivoval vás k zahájení vaší investice na krypto trhu.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte ho, pokud z něj chce mít prospěch někdo jiný. Pokud se chcete dozvědět více o dalších kryptoměnách, podívejte se na náš sektor článků o kryptoměnách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me