Co povede k ceně IOTA v roce 2021?

Analytický průvodce IOTA v roce 2021

Kam půjde cena MIOTY v roce 2021?

Co se stane s cenou IOTA (MIOTA) v roce 2021? Kryptoměnoví investoři vždy přemýšleli: Co pohání cenu MIOTA?

IOTA je jednou z relativně novějších kryptoměn. IOTA je dílem Sergeje Ivanchegla, Davida Sontesba, Serguei Popova a Dominika Schienera. Stejně jako jiné významné kryptoměny byl položen základ IOTA za účelem vytvoření digitálního platebního systému, ale charakteristickým znakem tohoto systému by byla jeho škálovatelnost, bezpečnost, účinnost a nižší poplatky. Cílem IOTA bylo také sloužit jako kanál pro efektivní přenos dat mezi systémy.

Token, kryptoměna, IOTA, se nazývá MIOTA.

Jaké jsou faktory ceny IOTA??

Cenu IOTA určují tři faktory:

 • Síť IOTA
 • Trh kryptoměn
 • Větší adopce

Proč IOTA?

Stejně jako hlavní mince, jako jsou bitcoiny, využívají technologii blockchain, kde jsou transakce schvalovány pomocí horníků, má IOTA svůj vlastní jedinečný mechanismus zvaný Directed Acyclic Graph (DAG), známý také jako Spleť. V systému Tangle nejsou těžaři povinni zpracovávat transakce; místo toho to dělá hlavní koordinátor. Tento systém pomáhá eliminovat většinu nákladů spojených s transakcemi. To je také důvod, proč má IOTA jeden z nejnižších poplatků za transakce na trhu kryptoměn.

Zatímco blockchain ustupuje zpět a vyžaduje více aktiv, čím větší se platforma promění, DAG dělá opak. Využití invenční IOTA Tangle inovace přináší vyšší přizpůsobivost a ukázalo se, že je rychlejší a výrazně bezpečnější, čím větší je akce v síti, podle zakladatelů.

Jak více lidí používá systém IOTA, síť se stává škálovatelnější. Zdroj: Bitdegree.

V současné době současný stav brání v přístupu k datům a informace jsou obecně omezeny na kontrolu několika, nikoli na expanzivní masy. Zejména nyní, když se informace postupně stávají významnými, IOTA představuje řešení tohoto problému na svém Data Marketplace.

IOTA Marketplace je ilustrací decentralizovaného informačního obchodního centra, které plánuje zpřístupnit informace jakékoli straně odměňování. Informace jsou shromažďovány a vyměňovány v reálném čase přidruženými zařízeními. Kromě toho Data Marketplace umožňuje bezpečně prodávat a přistupovat k dynamickým datovým proudům. Klienti IOTA Data Marketplace mohou nakupovat nebo prodávat MAM nebo maskované autentické zprávy. Stručně řečeno, tržiště může být řešením současných problémů s daty.

Vzhledem k tomu, že se technologie Quantum Computing vyvíjí, ohrožuje mnoho věcí. Kryptografie kryptoměn není hacknutelná, ale jakmile bude vyvinuta kvantová výpočetní technika, bude schopna hacknout kryptografii, což je hlavní problém, protože organizace neúnavně pracují na vývoji kvantové výpočetní techniky. IOTA se opakovaně osvědčila jako futuristická kryptoměna. Vývojáři tvrdili, že vyrobili IOTA kvantově rezistentní. Takže kdykoli bude vyvinuta kvantová výpočetní technika, všichni budeme mít možnost kryptoměny, která je vůči ní odolná, a bezpochyby, když k tomu dojde, trh IOTA exploduje, když se k ní investují.

Co vede k ceně IOTA?

Pro všechny investory, nové nebo zkušené, je důležitým aspektem investování stanovení faktorů, které ovlivňují cenu aktiva. To jim umožňuje předvídat ceny a budoucí trendy. Ale pokud jde o kryptoměny, stanovení faktorů, které ovlivňují jejich ceny, je složitá část. Kryptoměny jsou notoricky známé díky volatilitě a nepředvídatelným skokům. Povaha kryptoměn je také docela matoucí. V USA některé subjekty identifikovaly kryptoměny jako aktiva, zatímco jiné je označily jako komodity. Jedinečná povaha dále klade otázky ohledně stanovení ceny.

3 faktory, které ovlivňují cenu IOTA:

Faktor 1: Síť IOTA

Hlavní chybou blockchainové technologie je její škálovatelnost s růstem. Čím více síť roste, tím pomalejší a nákladnější transakce se stanou. Systém Tangle však nabízí řešení tohoto problému. Protože systém Tangle má pouze centrálního koordinátora, systém funguje tak, že uživatelům ukládá povinnost zpracovávat transakce jiných lidí. Tento jedinečný systém znamená, že čím více lidí bude v síti, tím rychlejší transakce budou. Systém Tangle má takzvanou nekonečnou škálovatelnost. Tento systém je exponenciálně účinnější než obvyklá technologie blockchainu Proof of Work. Začlenění internetu věcí do systému se jeví jako kryptoměna pro budoucnost.

V současné době systém Tangle nefunguje na své špičkové kapacitě. Technologie Tangle je revoluční a může navždy změnit svět kryptoměn, ale v současné době svět kryptoměn ve skutečnosti nebyl svědkem toho, co Tangle dokáže. Plný potenciál společnosti Tangle nebyl uvolněn a investoři po celém světě čekají na okamžik, kdy se stanou svědky statečnosti společnosti Tangle. Až ten okamžik přijde, Tangle se definitivně rozběhne.

Faktor 2: Trh kryptoměn

Obecný tržní sentiment trhu s kryptoměnami má obrovský dopad na všechny kryptoměny. Příznivé tržní prostředí vybízí investory, aby investovali více, bez ohledu na to, která mince je použita. Jak jsme viděli v roce 2017, tržní boom pomohl všem kryptoměnám dosáhnout svých historických maxim a dodnes většina kryptoměn nebyla schopna překročit svá maxima dosažená během boomu. Kryptoměny si získávají popularitu, což je pro trh dobrým znamením. Pozitivní trendy na trhu budou mít na dobu neurčitou pozitivní dopad na IOTA.

bitcoin iota korelační graf

Korelace bitcoinů a IOTA. Zdroj: Coinpredictor.

Faktor 3: Zvýšená adopce

Zvýšené přijetí IOTA povede k nárůstu poptávky po IOTA. Poptávka hraje v cenách IOTA škodlivou roli, stejně jako všechny kryptoměny, protože kryptoměny mají tvrdý strop své nabídky, je to hlavně díky poptávce, která upravuje ceny. Díky jedinečnému designu IOTA je ideální pro platformu pro mikroplatby.

Protože transakce těží uživatelé, kteří musí být odměněni za své výpočetní schopnosti v technologii blockchain, transakce stojí hodně. Bitcoin má ve skutečnosti jednu z nejvyšších transakčních nákladů. V systému Tangle eliminuje absence těžařů vysoké náklady spojené s transakcemi. Protože uživatelé musí zpracovávat transakce a je pro ně povinné, jsou transakce prakticky zdarma.

Díky nominálním nákladům na transakce je IOTA ideální pro mikroplatby. Stále více malých podniků se přesouvá online a vyžaduje bezpečný a zabezpečený režim digitálních plateb; IOTA poskytuje řešení jejich problémů. Předpovědi naznačují, že IOTA se brzy stane platformou pro mikroplatby kvůli nominálním poplatkům za transakce a snadnosti transakcí.

Zvažovali byste investování do IOTA (MIOTA)?

Budoucnost IOTA

IOTA je podporována renomovaným týmem a má navázána různá partnerství. IOTA má velký potenciál a inovativní technologie lze implementovat v mnoha scénářích případů použití.

Technologie IOTA je skutečně futuristická a revoluční. Je to první kryptoměna, která využívá technologii internetu věcí. Cílem IOTA je stát se nejen platební platformou, ale také datovým trhem a životaschopnost IOTA jako platformy pro mikroplatby je fenomenální. Zakladatelé také tvrdí, že IOTA je odolná vůči kvantovému výpočtu.

Poměr rizik a výnosů IOTA se v současné době jeví jako dobrý. Aktuální cena IOTA je 0,3038 $, což se blíží další úrovni odporu. Tržní sentiment je vzestupný a po prolomení úrovní odporu budou ceny prudce stoupat.

V současné době je to 32. největší kryptoměna na světě a očekává se, že se toto číslo v příštích letech výrazně zlepší.

Cenové předpovědi IOTA

Investoři jsou toho názoru, že IOTA jako dlouhodobá investice je příznivější. Očekává se, že do roku 2025 by IOTA překročila své historické maximum a byla by stabilní někde nad 5 USD.

V krátkodobém horizontu analytici předpovídají, že IOTA může překonat 1 dolar, pokud bude trh i nadále býčí, ale na konci roku 2021 mohou ceny nabrat medvědí obrat. Skromné ​​předpovědi uvádějí, že cena by mohla průměrovat na úrovni 0,35 USD, což je značně nad prodejní zónou, takže se není čeho bát. Pro jistotu je však možné zvolit střednědobou pozici.

graf predikce ceny iota

IOTA dlouhodobá trendová linie. Zdroj: Walletinvestor.

Vypadá IOTA jako dobrá investice?

Nevýhodou jedinečného systému Tangle je, že IOTA je stále relativně nová. Systém je navržen tak, aby zefektivnil svůj růst, protože je stále nový a není tak efektivní. Čas transakce je zcela závislý na uživatelích a na tom, jak rychle dokážou vyřešit hádanku proof of Work k ověření transakcí. Transakce mohou trvat i několik minut, což pro uživatele není atraktivní věc.

Centrální koordinátor IOTA je centrální. Systém IOTA proto není zcela decentralizovaný a ve světě kryptoměn, kde jsou lidé přitahováni k pojmu žádný ústřední orgán a k problémům spojeným s centralizací, má IOTA obrovskou nevýhodu. Pokud centrální server selže, z nějakého důvodu způsobí selhání celé sítě, a pokud je ohrožena, je narušena celá síť.

IOTA měla nějaké technické problémy se svým hlavním koordinátorem a celé dny byla nefunkční. To vyvolalo mnoho pochybností v myslích investorů o bezpečnosti a spolehlivosti IOTA. Investoři musí stále pracovat s neustálou hrozbou selhání systému, což pro budoucnost nebo současnost IOTA vůbec není dobrá věc.

Ačkoli vývojáři přijali preventivní opatření, aby zabránili manipulaci se sítí, uživatel bude muset získat 34% výkon, aby bylo možné provádět změny v síti. Pro bitcoiny je však potřebná síla obrovská 51%, takže při relativním vyjádření je mnohem snazší přepsat systém IOTA než bitcoin. IOTA proto nemusí být tak bezpečná a bezpečná, jak bylo cílem zakladatelů.

Díky technologii Tangle odhalila IOTA tajemství škálovatelnosti a je považována za nekonečně škálovatelnou. I když IOTA v současné době čelí určitým překážkám, každý investor může říci, že má velký potenciál. Případů použití inovativní technologie IOTA je mnoho. Budoucnost se zdá být optimistická, protože síly jsou ve prospěch IOTA, a očekává se, že IOTA brzy překoná všechny své překážky a uvědomí si svůj skutečný potenciál.

iota predikce ceny 2021

Tabulka predikce cen IOTA. Zdroj: Digitalcoin

Připraveni investovat IOTA (MIOTA)?

Výhody a nevýhody investování do IOTA

Výhody investování do IOTA:

✅ Je to první kryptoměna, která využívá internet věcí a začleňuje ho do svého designu.

✅ Transakční náklady jsou nominální.

✅ Infrastruktura IOTA je zcela originální.

✅ Síť IOTA poskytuje řešení nebezpečí blockchainové technologie prostřednictvím Tangle

✅ Systém Tangle je nekonečně škálovatelný.

✅ IOTA je ideální pro mikroplatby.

✅ IOTA může také zpracovávat data dlouho s transakcemi a právě probíhá, aby se stala datovým trhem.

✅ Má revoluční a futuristickou technologii.

✅ Cílem systému IOTA je být schopen okamžitě zpracovávat transakce.

✅ IOTA si rovněž klade za cíl stát se kvantovou rezistencí.

Nevýhody investování do IOTA:

❌ Investoři i odborníci jsou skeptičtí ohledně bezpečnosti a spolehlivosti IOTA.

❌ Potřeba hlavního koordinátora systémem IOTA představuje mnoho problémů.

❌ Systém není zcela decentralizovaný.

❌ IOTA zaznamenala mnoho technických chyb, díky nimž byl systém nefunkční celé dny.

❌ Přenastavení a manipulace se systémem je relativně snadná.

❌ IOTA se stala obětí hackerů, což dokazuje, že systém není příliš bezpečný.

Začněte investovat do IOTA s eToro

Pokud jste nováček nebo odborník, na investice eToro je vaše místo. eToro je jednou z předních obchodních platforem. Pokud uvažujete o investování do IOTA, začněte s eToro s nulovou provizí! eToro je velmi přístupný a nemá žádné skryté poplatky. Charakteristickým znakem sociálního obchodování je nutnost vyzkoušet, která obchodníkům umožňuje kopírovat všechny předchozí i budoucí obchody známých obchodníků.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu IOTA

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • IOTA byla vytvořena s cílem stát se platformou digitálních plateb, ale se zvýšenou škálovatelností, bezpečností a ochranou.
 • IOTA do svého designu začlenila technologii internetu věcí.
 • Kryptoměna se nazývá MIOTA a IOTA nepřevádí jen peníze, ale i data.
 • Jeho cílem je stát se datovým trhem.
 • Na rozdíl od hlavních kryptoměn má IOTA jedinečný mechanismus řízených acyklických grafů zvaný Tangle.
 • Systém Tangle eliminuje potřebu horníků, a tím i nákladů s ním spojených.
 • IOTA je nekonečně škálovatelná a transakce jsou prakticky zdarma, což je ideální pro mikroplatby.
 • Zakladatelé tvrdí, že IOTA je odolná vůči kvantovému výpočtu.
 • IOTA trpí bezpečností a má několik hacků.

Doufáme, že vám tato příručka byla nápomocná, a pokud ano, sdílejte ji, protože by zde mohl být někdo jiný, kdo by z ní chtěl mít prospěch.

A konečně, pokud si chcete přečíst více článků a získat více znalostí o obchodování s kryptoměnami, podívejte se na naše články o obchodování s kryptoměnami v rozsáhlém sektoru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me