Co povede k ceně Ripple XRP v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do Ripple v roce 2021

Kam půjde cena Ripple v roce 2021?

Co se stane s cenou Ripple XRP v roce 2021? Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou decentralizované, investoři do kryptoměn se vždy divili: Co pohání cenu Rpple XRP?

Ripple XRP je v současné době jednou z nejpopulárnějších kryptoměn – a ta je na tom fascinující. Liší se od kryptoměn velkých koček, jako jsou Bitcoin a Ethereum, protože to nebylo postaveno na myšlence decentralizace. Výhodně je XRP silně propojen s hrstkou podniků, investičních firem a bank po celém světě.

Ačkoli se Ripple může zdát nevýhodné, když mnoho obchodníků zastává názor, že vykoupení kvality kryptoměny je míra svobody, kterou může získat od externích firem. Ale potom nadšenci kryptoměny stále více tvrdí, že by to mohlo být tajemství obrovského úspěchu Ripple XRP.

I když je poněkud obtížné předpovědět, jak bude kryptoměna v budoucnu prudce stoupat nebo klesat, někteří odborníci na kryptoměny si myslí, že výrazné umístění Ripple XRP na trhu znamená, že může přežít některé vzestupy a pády trhu, které mají potenciál rachotit založení odvětví kryptoměn v budoucnosti.

Pokud chcete koupit a investovat do Ripple XRP rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Ale co skutečně řídí cenu Ripple?

Cena Ripple nejvíce ovlivňují čtyři hlavní faktory:

 • Předpisy o kryptoměnách
 • Poptávka a nabídka
 • Velrybí roboti
 • Digitalizace ve finančním průmyslu

Co je Ripple XRP?

Než pochopíme, jak lze řídit cenu Ripple XRP, je důležité vědět, co je kryptoměna sama o sobě a její jedinečnost ve světě kryptoměn.

Ripple XRP přišel na scénu někdy v roce 2012 a podobně jako Ethereum se často používá k vysvětlení své rodné měny a platební platformy. Platforma, která hostuje Ripple XRP jako kryptoměnu, je známá jako RippleNet. Ripple XRP je v současné době čtvrtou největší kryptoměnou na světě a má tržní kapitalizaci ve výši přibližně 11 602 352 381 USD s hodnotou přibližně 0,25 6052 USD.

Cena bitcoinu klesla z 9 000 USD na přibližně 4 000 USD za méně než sedm dní, zatímco hodnota XRP klesla z 0,3336300 USD 14. února (nejvyšší, jaké doposud získala pro rok 2020) na 0,1338500 USD 12. března. Ale zatímco mnoho kryptoměn se za posledních sedm měsíců vrátilo s odplatou, s hodnotami zotavujícími se (a v některých případech přesahujících) úrovně před COVID19, Ripple zůstal od té doby poměrně medvědí.

Obrovské zisky Ripple XRP – vzrostly o úžasných 36 000% – se objevily hlavně na podzim roku 2017. Níže uvedený graf je ukázkou ceny Ripple XRP ve vztahu k ostatním kryptoměnám v roce 2017:

Největší zisk kryptoměny v roce 2017 ve srovnání s jinými altcoiny. Zdroj: Coinmarketcap

Několik altcoinů (jiné kryptoměny než bitcoiny), které si našly cestu na trh, bylo postaveno za účelem řešení některých klíčových problémů. Tyto problémy si jejich tvůrci mysleli, že v konečném důsledku brání úspěchu bitcoinu, který je považován za šéfa všech kryptoměn. Krypty jako např Bitcoinová hotovost byla postavena tak, aby konkurovala bitcoinům z hlediska jejich relativní škálovatelnosti. Na druhé straně se Ripple zaměřil na další charakteristický prvek kryptoměn: jeho decentralizace.

Ripple XRP rozšiřuje denní objemy obchodování

Podle Crypto Compare Top Tier, Ripple XRP rozšířil své denní objemy obchodování v prvním čtvrtletí roku 2020 o neuvěřitelných 72,23% ve čtvrtém čtvrtletí předchozího roku, přičemž odhaduje odhady 322,66 milionu USD za první čtvrtletí oproti 187,34 milionu USD za čtvrté čtvrtletí . Níže uvedený graf to lépe ilustruje:

Cena a objem zvlnění XRP. Zdroj: Zycrypto.com

Spíše než nabídnout investorům a obchodníkům způsob provádění online obchodování bez pomoci centralizované finanční instituce (většina z nich je nákladná, potenciálně nejistá a pomalá), byla vytvořena tak, aby tyto finanční instituce méně stresovaly při provádění svých platební procesy. Nadnárodní platby mohou být dokonce nákladnější, pomalejší než platby v rámci země – a celosvětové podniky mohou denně provádět spoustu těchto finančních transakcí.

Mezi podniky a banky, které v současnosti používají Ripple XRP, patří:

 • Axis Bank
 • Santander
 • UBS
 • Crédit Agricole
 • Westpac
 • Royal Bank of Canada
 • Mezinárodní devizy
 • American Express

Predikce ceny Ripple XRP na rok 2021

Jaký je vývoj prediktorů kryptoměny na ceně Ripple XRP pro rok 2021?

Někteří nadšenci Ripple XRP si nemyslí, že medvědí pohyb je něco, čeho se musíte obávat. Známý analytik kryptoměny věří, že trend Ripple XRP se v současné době pohybuje ve tvaru vlny, což znamená, že okamžitě poté, co se cena dotkne hranice 0,21 $, začne znovu stoupat. Níže uvedený graf lépe ilustruje tuto myšlenku:

Ripple XRP uptrend predikce pro rok 2021. Zdroj: Yahoo

Existují další důkazy, že cena Ripple XRP se může v roce 2021 zvýšit. Na podzim srpna 2021 společnost Flare Network, partner Ripple, zveřejněny že měl v úmyslu vytvořit dvoustranné a nespolehlivé spojení s Ethereem. Výsledným efektem je to, že aplikace založené na etherea mohou mít přístup k hlavní knize XRP a naopak. Začleněním inteligentních kontraktů Etherea s Ripple XRP může Flare Network rozšířit funkčnost kryptoměny – což má potenciál zvýšit poptávku po Ripple XRP.

Robert Art, další analytik, měl také větší jistotu ohledně krátkodobá pozice zvlnění. Někteří investoři si myslí, že Artova prognóza je vzhledem k pozdním důkazům poněkud býčí než přijatelná. Ale pak se někteří další investoři domnívají, že udržení dlouhodobého držení Ripple je opravdu ta nejrozumnější věc – koneckonců, pokud by počáteční investoři bitcoinu odsunuli radu pesimistů do koše přetrvávali, byli by svědky velkého návratu . Je Ripple XRP tažení stejnou cestou?

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple, tomu podle očekávání skutečně věří. Již v roce 2018 poradil investorům do kryptoměny Ripple, aby zvážili roky dopředu, a ne dny či týdny dříve, pokud jde o očekávání výnosů jejich investic.

Jednodenní predikce ceny Ripple od Cryptopolitan ukazuje, že kryptoměna bude svědkem indikace prodeje a její cena bude klesat k hranici 0,244 $. Altcoin 9. listopadu překonal hranici 0,255 USD.

Graf predikce naznačuje jednodenní analýzu ceny Ripple. Zdroj: Cryptopolitan

Pokud jsou výše uvedená očekávání správná, mohli by investoři Ripple v příštích letech zaznamenat silný výnos. Pokud je však ekonomika těžce ovlivněna, může dojít k ovlivnění ceny Ripple!

Co určuje cenu zvlnění XRP?

Je nezbytné si uvědomit, že kromě vyhodnocení minulých cen společnosti Ripple, hlavních faktorů, které mohou v nadcházejícím čase ovlivnit její hodnotu. Zjednoduší vám to provádění vlastních předpovědí tržního kontingentu na nedávný vývoj v kryptoměnách a nakonec vyhledání vzdělané odpovědi na dotaz, ‘měl bych se zapojit do Ripple XRP?

Podívejme se tedy, co skutečně ovlivňuje cenu Ripple? Nebo co pohání zvlněné ceny XRP?

Cena Ripple bude v roce 2021 ovlivněna 4 faktory

Faktor 1: Předpisy o kryptoměnách

Očekává se, že příchod nové legislativy o kryptoměně ovlivní hodnotu téměř jakékoli mince v tomto sektoru. Ale několik analytiků předpokládá, jak jsme již dříve diskutovali v tomto příspěvku, že Ripple má nejlepší pozici, aby přežila výzvu přísného vládního zasahování. V důsledku toho, zatímco nové právní předpisy jsou schopné vyvolat úzkost investorů a mohou snížit cenu tradičních kryptoměn, cena zvlnění mohl zvýšit.

Faktor 2: Poptávka a nabídka

Čím silnější bude poptávka po kryptách a čím menší bude dostupnost, tím vyšší bude cena v souladu se základním zákonem ekonomiky. Cena Ripple je na rozdíl od kryptoměn, jako je bitcoin, přísně regulována Ripple Lab, její mateřskou firmou. Aby si firma udržela hodnotu kryptoměny, vlastní ve skutečnosti více než padesát procent všech dostupných aktiv Ripple.

Pokud by mateřská společnost Ripple chtěla tyto dražby okamžitě prodat, zásobila by kryptotrh novými mincemi, což bude mít zásadní vliv na hodnotu Ripple XRP.

Faktor 3: Velrybí roboti

Existence velrybích robotů bude dramaticky řídit hodnotu tokenů kryptoměny na kryptoburze. Abych to řekl jasně, velrybí roboti jsou obrovští operátoři softwaru, který okamžitě vytváří transakce, někdy souběžně na enormním počtu aktiv a platforem dohromady. To vede k umělému generování volatility, která následně tlačí hodnotu kryptoměny nahoru nebo dolů.

Faktor 4: Digitalizace ve finančním průmyslu

Jedním z nejdůležitějších současných hesel ve finančním průmyslu je digitální transformace. Ve skutečnosti třetina všech finančních institucí ve Velké Británii uvedla digitalizaci jako klíčový cíl své společnosti pro blízkou budoucnost, podle nejnovějších statistik.

Díky zavedeným strukturám a zvýšeným směnným kurzům, které podnikům ztěžují provádění online transakcí, je pravděpodobnější, že se podíváme na technologie, jako je Ripple. Skutečnost, že společnost Ripple XRP bude nakonec schopna prodávat inteligentní smlouvy, je ještě pravděpodobnější a s tím, jak ji bude více institucí přijímat, trh s Ripple XRP prudce vzroste a efektivně zvýší hodnotu.

Naučte se, jak investovat do Ripple XRP

Trading Education sestavil špičkové obchodní kurzy, které vám pomohou držet krok s cenovými výkyvy Ripple XRP, abyste věděli, kdy vstoupit na trh a investovat do Ripple XRP. Podívejte se dnes na naše obchodní kurzy a začněte svou cestu k výnosnému obchodování s kryptoměnami!

V Trading Education jsme velmi pečliví ohledně úspěchu našich čtenářů, a proto sdílíme některé z nejrozumnějších přístupů k investování.

Kupte si Ripple XRP na eToro Exchange

Předpokládejme, že toužíte začít svou cestu do obchodní zvlnění, nebo tato analýza poskytla další pohled na vaše aktuální obchodní informace. V takovém případě byste mohli být potěšeni, že to víte eToro vám nabízí možnost obchodovat s aktivy Crypto, včetně Ripple, a CFD až na 90+ kryptoměny.

eToro: Kupte si Ripple s provizí 0%

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

 • Ripple XRP, s hodnotou 0,2560522 $ a tržní kapitalizací $ 11,602,352,381, je čtvrtou největší kryptoměnou na světě.
 • Ripple XRP spolupracoval s řadou hlavních fiskálních bank, aby umožnil plynulejší nadnárodní snazší jednání, na rozdíl od jiných krypt.
 • Cenu zvlnění nejvíce ovlivňují čtyři hlavní faktory: regulace, nabídka a poptávka, velrybí roboti a digitalizace ve finančním sektoru.
 • Ripple XRP byl představen v roce 2012 a původně byl oceněn na 0,011 $ v srpnu 2013 na krypto burze.
 • Na událostech, které následovaly po pandemii koronavirů, 14. února Ripple XRP 12. března havaroval z 0,336300 $ (nejvyšší hodnota pro rok 2020) na 0,138500 $.
 • Průmyslové umístění Ripple může znamenat, že je pravděpodobnější odolat novým kryptografickým zákonům.
 • Nejpozitivnější projekce Ripple XRP naznačují, že v bezprostřední budoucnosti může překročit tržní ceny kolem 200 USD.
 • Konzervativnější projekce obvykle odhadují hodnotu do roku 2025 na více než dva dolary.
 • Nejpozoruhodnějším rokem pro Ripple XRP byl rok 2017, rok, kdy jeho hodnota vzrostla o 36 000 procent.

Pokud jde o tyto faktory, které určují cenu Ripple XRP a předpovědi, plus doporučení Brada Garlinghouse, samotného ředitele Ripple Lab, se zdá, že pokud budete schopni zaujmout dlouhodobý pohled, bude pro vás rozumné investovat v Ripple XRP. Je možné, že možná neuvidíme drastický cenový výkyv, ale statistiky ukazují, že pro mnoho lidí, kteří jsou ochotni přijmout dlouhodobé možnosti, to může být moudrý krok.

Přečtěte si více: Je zvlnění dobrá investice a měl bych do ní investovat?

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me