Co zvýší cenu Tezosu v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do společnosti Tezos (XTZ) v roce 2021

Kam půjde cena XTZ v roce 2021?

Co se stane s Tezosem v roce 2021? První uvolněnou kryptoměnou byl bitcoin v roce 2009. Po bitcoinu se objevilo mnoho dalších kryptoměn, včetně Tezos, a nyní je jich více než 8 000 Coinmarketcap.

Pro lidi a investory však bylo trochu náročné pochopit, jak kryptoměny fungují a co určuje jejich cenu, protože jejich povaha je odlišná a jsou relativně nové.

Cenu akcií nebo dluhopisů ovlivňují různé ekonomické faktory, jako je inflace, míra nezaměstnanosti atd. Ale pokud jde o kryptoměny, věci jsou jiné. Co skutečně určuje jejich cenu?

Co vlastně řídí cenu Tezos (XTZ)?

Cenu Tezosu nejvíce ovlivňují tři hlavní faktory:

 • Rostoucí popularita sázek
 • Adopce Tezos
 • Korelace s bitcoiny

Tady na Trading Education jsme analyzovali tyto tři faktory a níže si podrobně ukážeme, co jsme zjistili.

Pokud se chcete dozvědět více o investování do společnosti Tezos, podívejte se na tohoto průvodce Ultimate Tezos.

Proč Tezos (XTZ)?

Proč by měl investor uvažovat o investici do společnosti Tezos? Čím je tato kryptoměna tak výjimečná? Nejprve byl Tezos navržen v roce 2014 ve whitepaperu, poté byl uveden do provozu v září 2018. Navíc whitepaper Tezos napsal Arthur Breitman.

Tezos je platforma smart kontraktu založená na blockchainu. Jeho přirozenou kryptoměnou je tez nebo tezzie – XTZ. Tezos není založen na těžbě XTZ tak, jak má Důkaz o podílu (PoS) konsensuální mechanismus, kdy držitelé tokenů dostávají odměny za účast na něm.

Aktuální tržní kapitalizace společnosti Tezos je 1 745 579 739 USD s cirkulující dodávkou 753 794 850 XTZ. Cena Tezosu je nyní 2,31 USD.

V roce 2017 vzrostla pověst společnosti Tezos díky velkým počátečním nabídkám mincí a úspěšně získala 232 milionů $.

historický cenový graf tezos

Trendové pohyby cen společnosti Tezos. Zdroj: Coinmarkecap.

Připraveni se ponořit Tezos XTZ trh?

investujte do tezos

Co pohání cenu Tezos (XTZ)?

Během své historie existence cena Tezos zaznamenala vzestupy a pády. Rok 2020 byl pro Tezos dobrým rokem a v poslední době si mince začala znovu získávat pozornost, protože 13. srpna 2020 dosáhla svého historického maxima 4,44 USD. Jak již bylo zmíněno výše, Tezos není založen na těžbě; místo toho se spoléhá na mechanismus konsensu Proof of Stake (PoS).

Co však ve skutečnosti ovlivňuje cenu Tezosu?

Faktor 1: Rostoucí popularita sázek

Čím větší je poptávka po kryptoměnách, tím více roste jejich cena. Jak již bylo zmíněno výše, Tezos používá mechanismus konsensu důkazů o sázce a je to nejoblíbenější kryptoměna pro sázení. Proof of Stake (PoS) je výhodnější než mechanismus Proof of Work (PoW), protože nevyžaduje drahý hardware. Sázení se stalo opravdu populárním v roce 2019, zejména v roce 2020. V důsledku toho vzrostla poptávka po Tezosu, což způsobilo zvýšení ceny XTZ, dokonce dosáhlo svého historického maxima v srpnu 2020. Pamatujme, že až do roku 2020 cena Tezosu nebyla dochází k významnému nárůstu.

Tezos je nejvíce vsazená kryptoměna s 79,42%. Zdroj: Stakingrewards.com

Faktor 2: Adopce Tezos

Přijímání kryptoměn stále roste, protože mnoho bank a finančních institucí si uvědomuje důležitost kryptoměn, a tak investuje miliony dolarů do kryptoměny nebo začíná používat blockchainovou technologii.

V září 2020 Coindesk hlášeno že Forge, dceřiná společnost francouzské investiční banky zaměřená na technologie, Societe Generale uvedla, že experimentuje s blockchainem Tezos za účelem testování digitálních cenných papírů a digitální měny centrální banky (CBDC).

Nedávno navíc vývojová skupina Tezos s názvem StableTech spustila zabalené tokeny Ethereum, což umožní přesunutí hodnoty ETH do blockchainu Tezos. Generální ředitel Wealthchain Kevin Mehrabi 12. prosince na Twitteru oznámil, že nové tokeny zvané ETHtz umožní uživatelům Tezos obchodovat s nativními tokeny navázanými na cenu Etherea.

Generální ředitel Wealthchain Kevin Mehrabi oznamuje na Twitteru spuštění ETHtz.

Welthchain je jedním z podniků, které tvoří StableTech, který se skládá ze skupiny vývojářů odhodlaných vylepšovat DeFi na blockchainu Tezos. Kromě toho se Tezos prostřednictvím ETHtz snaží čerpat aktivitu DeFi ze sítě Ethereum na svůj vlastní blockchain jako možnost s nižším poplatkem.

Pozitivní zprávy pro Tezos, jako jsou ty výše zmíněné, by mohly vždy ovlivnit cenu, protože čím více se Tezos rozšiřuje, tím více investorů bude přitahováno, což následně ovlivní cenu a případně ji zvýší.

Faktor 3: Korelace s bitcoiny

Přestože Tezos nepatří mezi kryptoměny, které mají silnou korelaci s bitcoiny, stále může vývoj ceny bitcoinu ovlivnit výkon ostatních mincí, včetně Tezosu.

Podle Makroaxe, korelační koeficient mezi Tezosem a bitcoinem pro říjen, listopad a prosinec 2020 je 0,28. Hodnoty korelačního koeficientu mezi dvěma krypto-aktivy se pohybují od -1 do +1. V případě Tezosu a bitcoinu nám tedy 0,28 říká, že mezi těmito dvěma páry stále existuje určitá korelace.

Výkon Tezos vs bitcoin. Zdroj: Macroaxis.com

Zvažovali byste investování do Tezos XTZ?

investujte do tezos

Jak investovat do společnosti Tezos (XTZ) pro rok 2021?

Kryptoměny v současné době prožívají speciální fázi, kdy bitcoiny překonaly hranici 30 000 dolarů, dokonce začátkem ledna 2021 dosáhly historické ceny přes 40 000 dolarů, což je také označeno jako historicky nejvyšší cena podle Coingecko.

Pozornost nyní vzrostla na kryptoměny a mnoho odborníků předpovídá pokračující růst, následovaný také altcoiny. Vyroste také Tezos? Pojďme se krátce podívat na aktuální cenu Tezosu a pojďme se podívat, co mají prediktory říci do budoucna.

Kolik může cena Tezosu (XTZ) jít v roce 2021?

V tuto chvíli cena Tezosu činí 2,31 USD. Walletinvestor, o kterém ve skutečnosti není známo, že by byl tak optimistický, když predikují ceny mincí, má pro Tezos pozitivní předpověď. Podle nich by v roce 2021 mohla cena dosáhnout 5,06 USD.

graf předpovědí cen tezos

Cenová linie Tezos a předpovědní trendová linie 2020-2021. Zdroj: Walletinvestor.

Digitalcoin říká, že cena Tezosu by se mohla proměnit v medvědí režim od dubna 2021 do října 2021. Podle nich však může XTZ v prosinci 2021 růst zpět na 5,23 USD, což by od nynějška vzrostlo o 126,58%.

graf predikce cen tezos

Graf predikce cen společnosti Tezos (XTZ) na rok 2021. Zdroj: Digitalcoin

Cena Tezos (XTZ) po roce 2021

Optimistické jsou také dlouhodobé předpovědi cen společnosti Tezos.

Will Tezos dosáhne 10 $?

Ačkoli to nemusí být snadné přesně předpovědět cenu mince v určitém časovém období, Walletinvestor předpovídá, že v prosinci 2023 by Tezos mohl dosáhnout 10,04 $, což by přineslo pěkné zisky těm, kteří nyní investovali. Podle nich by dále mohl Tezos dosáhnout 13,11 USD do prosince 2024, poté o 15,95 o rok později, v prosinci 2025.

Digitalcoin navíc předpovídá výrazný pokles cen pro Tezos v příštích letech, přesto optimisticky očekávají, že XTZ do února 2026 dosáhne 12,43 USD, což znamená nárůst o 442,75%

Má Tezos (XTZ) budoucnost?

Vzhledem k růstu decentralizovaného financování (DeFi) a roli, kterou v něm má Tezos, můžeme říci, že Tezos má světlou budoucnost. Vezmeme-li v úvahu výše uvedené optimistické předpovědi cen Tezosu v budoucnu od Walletinvestoru a Digitalcoinu s potenciálem růstu 442,75%, pak lze říci, že Tezos je skutečně slibný projekt se slibnou budoucností.

Podíváme-li se na ně obecně, budoucnost kryptoměn je jistá, protože jsou již v počáteční fázi jejich institucionalizace. Společnosti, banky a finanční instituce pokračují ve velkých investicích do kryptoměn, zejména bitcoinů, a začínají implementovat blockchainovou technologii, včetně výše zmíněného Tezosu. Jedná se tedy o jasné známky toho, že kryptoměny mohou být v blízké budoucnosti vážným konkurentem ve finančním světě.

Je Tezos (XTZ) dobrý nákup?

Očekává se, že cena Tezosu v budoucnu poroste, a proto se do této kryptoměny vyplatí investovat. Protože prognózy jsou plné optimismu, pokud nyní investujete do Tezosu, můžete si v ne příliš vzdálené budoucnosti užít dobrých zisků.

Tezos je vážný projekt a má za sebou specializovaný tým, jehož cílem je zanechat svou stopu tím, že se stane klíčovou součástí světa decentralizovaného financování (DeFi).

Jelikož však prognostici předpovídají, že rok 2021 bude z hlediska cen Tezosu podobný roku 2020, je Tezos dlouhodobě dobrou investicí – HODL. Ti, kteří investují nyní a mají podle předpovědí trpělivost čekat do roku 2025 nebo 2026, si mohli užít dobrých zisků.

Jsme připraveni začít investovat Tezos XTZ?

investujte do tezos

Jaké jsou výhody a nevýhody investování do společnosti Tezos (XTZ)?

Každá kryptoměna má výhody a nevýhody, pokud jde o investování do nich. Níže uvádíme výhody a nevýhody investování do společnosti Tezos.

Výhody investování do společnosti Tezos:

✅ Tezos není jen kryptoměna. Má jedinečnou správu na řetězci, díky níž je mince tak „demokratická“, protože držitelé mince se mohou podílet na rozhodování.

✅ Tezos je inovativní blockchainová platforma, která podle odborníků dává velký potenciál pro budoucí růst.

✅ Tezos používá mechanismus konsensu Proof-of-Stake (PoS), který je mnohem levnější ve srovnání s jinými blockchainy, které používají Proof of Work (PoW).

✅ Mnoho podniků mohlo použít blockchain Tezos. Pokud adopce Tezosu bude stále růst, poptávka poroste, což následně způsobí také růst ceny XTZ.

✅ Meteorologové předpovídají, že cena Tezosu může v budoucnu růst. Proto v Tezosu existuje potenciál pro zisk investování.

Nevýhody investování do Tezosu:

Popularity Popularita Tezos začala v poslední době růst. Přesto to není zdaleka Ethereum nebo Bitcoin. Tezosu tedy chybí podpora propagace.

❌ Společnost Tezos čelila soudním sporům investorů ICO kvůli zpoždění vydání tokenu, což poškodilo jeho pověst.

❌ Vývojáři blockchainu si nejsou jisti, jaké transakční poplatky a rychlost budou, protože v budoucnu vzroste poptávka a využití Tezosu, protože mnoho z nich to považuje za nezralou síť.

Biggest Největšími konkurenty společnosti Tezos jsou Ethereum a NEO. Ethereum se aktivně rozrůstá, takže Tezos musí zůstat aktuální, aniž by ztratil tempo vývoje, aby byl v budoucnu důstojným konkurentem.

Začněte investovat do společnosti Tezos (XTZ) pomocí eToro

investovat do tezos

Pokud po přečtení tohoto článku pocítíte motivaci zahájit investice do společnosti Tezos nebo do jakékoli jiné kryptoměny, máme tu čest vás informovat, že eToro je pro vás nejpreferovanějším zprostředkováním pro zahájení vaší investice. eToro je snadno použitelná platforma a je také nejlepší makléřskou společností na světě pro obchodování.

K dispozici jsou funkce jako "Kopírování obchodování" kde můžete kopírovat profesionálního obchodníka. eToro je také známé jako platforma pro sociální obchodování, protože obchodníci po celém světě distribuují různé informace a novinky v rámci platformy a informují vás o nejnovějších zprávách ve světě obchodování. Zabezpečení je také na nejvyšší úrovni s eToro, protože se jedná o platformu, která má tradici a bere své uživatele vážně a snaží se, aby jejich zážitky byly co nejlepší.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Tezos XTZ

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Cenu Tezosu nejvíce ovlivňují tři hlavní faktory, rostoucí popularita sázek, přijetí Tezosu a korelace s bitcoiny..
 • Tezos je platforma smart kontraktu založená na blockchainu. Jeho přirozenou kryptoměnou je tez nebo tezzie – XTZ.
 • Tezos není založen na těžbě XTZ, protože má mechanismus konsensu Proof of Stake (PoS), kde držitelé tokenů dostávají odměny za účast na něm.
 • V roce 2017 vzrostla pověst společnosti Tezos díky velkým počátečním nabídkám mincí a úspěšně získala 232 milionů dolarů.
 • Společnost Tezos dosáhla svého historického maxima 4,44 USD 13. srpna 2020.
 • Tezos je nejvíce vsazená kryptoměna s 79,42%.
 • Korelační koeficient mezi Tezosem a bitcoinem pro říjen, listopad a prosinec 2020 je 0,28.
 • V roce 2021 by podle Walletinvestoru mohla cena Tezosu dosáhnout 5,06 USD.
 • Digitalcoin je optimistický a předpovídá, že XTZ dosáhne do února 2026 12,43 USD a zaznamená nárůst o 442,75%.

Opravdu doufáme, že vám tento článek připadal užitečný, a pokud ano, dejte nám lajk a sdílejte ho, protože by mohl být někdo jiný, kdo by z něj chtěl mít prospěch.

A konečně, pokud si chcete přečíst více článků a získat více znalostí o obchodování s kryptoměnami, podívejte se na naše články o obchodování s kryptoměnami v rozsáhlém sektoru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me