Cryptocurrency Trading Australia: Ultimate Guide to Crypto Trading

Contents

Jak začít obchodovat s krypto v Austrálii

První kryptoměna „bitcoin“ byla světu odhalena v roce 2009. Nikdo si nedokázal představit, že do roku 2020 bude tuto digitální měnu používat – nějakým způsobem ve formě nebo formě, více než 54 milionů lidí na celém světě. Mezi nejobchodovanější aktiva v digitální měně patří Bitcoin, Ripple, Litecoin a Ethereum.

S tím se nyní odhaduje, že k obchodování je k dispozici téměř 7 000 kryptoměn. Kryptoměny lze navzájem obchodovat ve dvojici, například bitcoin proti ethereu. Převážná většina australských obchodníků však má tendenci obchodovat s kryptoměnami proti nekrytým měnám, jako je americký dolar.

Zajímáte se o obchodování s kryptoměnami v Austrálii? Pokud ano, pak zůstaňte přesně tam, kde jste. V této příručce prozradíme vše, co potřebujete vědět o obchodování s touto velmi populární třídou aktiv. To zahrnuje vše od toho, co kryptoměny jsou a jak s nimi můžete obchodovat v Austrálii – po strategie, jak provést objednávku u svého makléře a jak se zaregistrovat.

Obsah

Co je to kryptoměna?

Co je to obchodování s kryptoměnou v Austrálii?

Jak funguje obchodování s kryptoměnami v Austrálii?

Cryptocurrency Trading Australia: Trading Orders

S jakými kryptoměnami mohu v Austrálii obchodovat?

Jsem schopen vydělat peníze obchodováním s kryptoměnou v Austrálii?

Cryptocurrency Trading Australia: Vyzkoušené a otestované strategie

Obchodování s kryptoměnou Austrálie: Výhody

Obchodování s kryptoměnou Austrálie: Nevýhody

Obchodování s kryptoměnami v Austrálii: možné poplatky za zprostředkování

Cryptocurrency Trading Australia: Volitelný software a signály

Obchodování s kryptoměnami v Austrálii: Čtyři tipy a triky

Cryptocurrency Trading Australia: Rychlý kontrolní seznam pro výběr makléře

Jak otevřít účet u makléře kryptoměny v Austrálii ve 4 krocích

Závěr

FAQS

Co je to kryptoměna?

Kryptoměna je ve své nejzákladnější podobě virtuální měnou. Většinu digitálních kryptoměn lze popsat jako „decentralizované sítě“ – většina z nich byla vyvinuta pomocí technologie blockchain a digitálních souborů.

Když řekneme, že kryptoměny jsou decentralizované, znamená to, že nejsou kryty centrální bankou – například v případě australského dolaru, amerického dolaru a britské libry. Zmínili jsme, že existuje téměř 7 000 těchto virtuálních měn, což je počet, který meziročně roste – takže možnosti párování jsou téměř nekonečné.

O kryptoměnách byste mohli uvažovat jako o digitálních žetonech, které můžete použít k obchodování, převodu a směně. Na rozdíl od bankovního účtu, který používáte pro hmotné, vládní tištěné peníze – obchodníci uchovávají své digitální mince v „krypto peněžence“. Pro ty, kteří nevědí, je krypto peněženka v podstatě software, který můžete použít k ukládání, odesílání a přijímání virtuálních měn.

Každá peněženka má svůj vlastní jedinečný kód. Tento kód je jako vaše osobní číslo PIN, které se nazývá „soukromý klíč“ a umožňuje vám přístup k vaší vlastní peněžence. Proto byste to nikdy neměli sdílet s nikým jiným. Peněženky s kryptoměnou přicházejí také s „adresou“. Toto je „veřejný klíč“, který vás identifikuje jako vlastníka peněženky a umožňuje vám přijímat digitální měny.

V tomto okamžiku doufáme, že lépe pochopíte, co je kryptoměna. S ohledem na to pojďme k tomu, jak lze s virtuální měnou obchodovat.

Co je to obchodování s kryptoměnou v Austrálii?

Při obchodování v jakémkoli kontextu – vaším konečným cílem je nakupovat, prodávat a dosahovat zisku. Zejména obchodování s kryptoměnou spočívá v tom, že si vyberete kryptoměnu k obchodování – a poté se pokusíte předpovědět, zda její hodnota poroste nebo poklesne.

Stručně řečeno, kupujete a prodáváte digitální měnové páry v naději, že jste si dobře načasovali trh a správně spekulovali o ceně tohoto páru.

Sestavili jsme jednoduchý obchodní scénář, který by mohl vyčistit mlhu ve vaší roli australského obchodníka s kryptoměnami.

 • Rozhodli jste se obchodovat BTC / USD
 • Proto obchodujete s hodnotou bitcoinu vůči americkému dolaru
 • BTC / USD vám byly nabídnuty na 13 200 $
 • Zadáte objednávku na nákup v hodnotě 500 $
 • Uplynou 3 hodiny a vy zadáte prodejní objednávku na 13 800 $ – což je aktuální cena páru
 • Hodnota BTC / USD vzrostla o 4,54%
 • Ze svého vkladu ve výši 500 AU – jste získali zisky ve výši 22,70 AU

Mnoho australských zprostředkovatelů kryptoměny umožňuje obchodníkům také „zkrátit“. To znamená, že můžete těžit z pádu dané kryptoměny. Abyste dosáhli zisku, musíte zadat prodejní objednávku a doufat, že hodnota vašeho vybraného krypto páru klesá

Mezi obchodováním s kryptoměnou a obchodováním na forexu jsou zjevné podobnosti. Nakonec je trh založen na dvojici měn, které proti sobě bojují. Převážně kvůli nabídce a poptávce se směnný kurz směny může o sekundu posunout. Zde přicházíte a spekulujete, jakým způsobem bude hodnota aktiva kolísat.

S digitálními měnami může dnes obchodovat téměř každý Fred Nerk s internetovým připojením. Pokud si nejste jisti, kde začít při obchodování kryptoměn v Austrálii, zůstaňte u nás. Brzy se ponoříme do kategorií a objednávek krypto párů. Nejprve objasníme, jak obchodování s kryptoměnami funguje v praxi

Jak funguje obchodování s kryptoměnami v Austrálii?

Dotkli jsme se základů – to, že musíte spekulovat o vzestupu nebo poklesu hodnoty krypto páru. Je však třeba si uvědomit i další věci.

Každý ostřílený obchodník vám řekne, jak je důležité naučit se vstupy a výstupy trhu, který vás zajímá – než riskujete svůj kapitál. Byli byste překvapeni, kolik nováčků v Austrálii se ponoří přímo a s jistotou předpokládá, že se budou učit za pochodu. Důrazně to nedoporučujeme.

Obchodování s kryptoměnou zahrnuje rozhodování, prohlížení technických grafů a sledování krypto zpráv. Nejde jen o jednoduchý případ nákupu a prodeje bez opatrnosti, proto se vždy doporučuje provést si vlastní průzkum, než se ponoříte do hloubky. S tímto vědomím tento konečný průvodce kryptoobchodem v Austrálii zajistí, že začnete správnou nohou.

Dříve jsme se dotkli toho, že většina lidí obchoduje krypto s měnou, jako je USD. To však nebude pro australské obchodníky představovat problém. Svůj obchodní účet budete moci financovat v AU $ obvyklou platební metodou (za předpokladu, že to váš makléř přijme).

Doporučuje se přihlásit se k obchodní platformě s licencí od renomovaného subjektu, jako je ASIC (Australian Securities and Investments Commission) nebo FCA (Financial Conduct Authority). Tomu se budeme podrobněji věnovat později.

Kategorie dvojic kryptoměn

Když hledáte nejlepšího krypto brokera pro své obchodní snahy, všimnete si, že digitální měny mají tendenci být rozděleny do 2 typů.

Kryptoměna na Fiat

krypto-fiatové páry

Krátce jsme zmínili fiat měny, takže už víte, že to znamená vládou schválenou měnu, jako je australský nebo americký dolar.

Kryptoměnový pár je kryptoměna, jako je bitcoin, spárovaná s fiat měnou. Ceny komodit, jako je ropa Brent a zlato, se tradičně oceňují také pomocí USD. Důvodem je to, že americký dolar je nejobchodovanější a nejžádanější měnou na světě.

Níže uvidíte příklad toho, jak funguje obchodování kryptoměnou, pomocí jednoduchého scénáře:

 • V tomto scénáři řekněme, že obchodujete bitcoiny proti USD
 • Váš makléř schválený ASIC cituje BTC / USD na 11 000 USD
 • Cítíte, že BTC / USD je podhodnocen
 • Ve výsledku otevřete nákupní objednávku v hodnotě 800 $
 • Po několika dnech stoupla cena BTC / USD na 12 650 $
 • Vaše předtucha byla správná – hodnota páru se zvýšila o 15%
 • Provedete prodejní objednávku prostřednictvím svého makléře
 • Jak vidíte, váš počáteční vklad 800 AU $ má nyní hodnotu 920 AU $
 • Vaše zisky z tohoto obchodu činí 120 AU – méně poplatků

V našem výše uvedeném příkladu jsme použili BTC / USD – ale existuje spousta fiat měn a kryptoměn pro obchodování v párech.

Níže uvidíte jen několik dalších obchodovatelných párů krypto-fiat, které jsou oblíbené u Australanů. To samozřejmě platí, pokud jsou zahrnuty v párech nabízených vaší obchodní platformou, kterou si vyberete.

 • BTC / ETH
 • BTC / XRP
 • BTC / BCH
 • BTC / AUD
 • ETH / AUD
 • XRP / AUD

Crypto-to-Crypto

Kryptoměnové páry se někdy označují jako „křížové páry“. Stručně řečeno, jedná se o dvě různé kryptoměny, které si navzájem konkurují.

Můžete například obchodovat s bitcoiny proti litecoinům. To by se zobrazilo jako BTC / LTC. V našem příkladu je základní měnou bitcoin, zatímco měnou kotace je litecoin.

Pokud jde o toto téma, nabídneme příklad konkrétního obchodu:

 • Cena BTC / LTC mezi kryptoměnou a kryptoměnou je 230,71
 • To znamená, že za 1 bitcoin získáte 230,71 litecoinu
 • Vaše role obchodníka s kryptoměnami je správně předvídat nevyhnutelný nárůst nebo pokles hodnoty páru

Upřímně řečeno, pokud jste trochu nezkušený obchodník s kryptoměnou, možná byste se měli lépe držet párů kryptoměna-fiat. Důvodem je to, že páry se mnohem snáze počítají, pokud jde o potenciální zisk a ztráty, pokud existuje známé výběrové řízení jako AUD nebo USD.

Přečtěte si více: Nejlepší kryptoměny, které budou v Austrálii investovat v roce 2021

Cryptocurrency Trading Australia: Trading Orders

obchodování s kryptoměnou

Nyní jsme vysvětlili, co je kryptoobchod a jak funguje – nyní vrhneme trochu světla na to, jaké objednávky můžete využít. Koneckonců, objednávky jsou nedílnou součástí obchodování s kryptoměnami. Bez nich váš makléř nebude vědět, jakou pozici chcete na trhu zaujmout.

Nákup a prodej objednávek

Mysleli jsme si, že začneme s nákupem a prodejem objednávek, v neposlední řadě proto, že jsou pravděpodobně nejčastěji používané a také nejjednodušší k pochopení.

Už víte, že když obchodujete s kryptoměnou v Austrálii, vaším cílem je správně uhodnout, zda hodnota vašeho vybraného krypto páru půjde nahoru nebo dolů. Cena jakéhokoli aktiva je navíc určena tržní poptávkou a také nabídkou.

Níže uvádíme příklad toho, jak můžete využít prodejní příkaz ve skutečném obchodním prostředí:

 • Rozhodli jste se vyměnit pár krypto-fiat BTC / AUD (Bitcoin / australský dolar)
 • Řekněme, že máte pocit, že hodnota klesne
 • To vás vede k zadání prodejní objednávky u vašeho makléře

Nyní v případě nákupní objednávky:

 • BTC / AUD je kótován na 19,198 USD
 • Předpovídáte, že hodnota páru vzroste
 • S ohledem na to dáváte svému makléři pokyn, aby provedl objednávku nákupu

Jak vidíte z výše uvedených příkladů, pokud si myslíte, že cena páru poklesne – zadáte prodejní objednávku. Pokud si naopak myslíte, že cena páru poroste – zadáte objednávku na nákup.

Tržní příkazy

Při zadávání tržní objednávky kupujete nebo prodáváte své kryptoměny za jakoukoli aktuální cenu v té době.

V zájmu srozumitelnosti níže naleznete jednoduchý příklad ilustrující, kdy může být tržní objednávka užitečná:

 • Chcete koupit nebo prodat svůj krypto pár hned, za aktuální cenu
 • S ohledem na to zadáte tržní objednávku
 • Výsledkem je, že váš makléř provede váš požadavek na – nebo co nejblíže – současné tržní ceně

Tržní objednávka v žádném případě nezaručuje, že dostanete přesnou cenu, kterou jste chtěli. Zaručuje však, že vaše objednávka bude provedena okamžitě.

Omezit objednávky

O limitní objednávce byste mohli přemýšlet, když předem stanovíte hranice ceny pro nákup nebo prodej, nebo lépe. Zjednodušeně řečeno, tento typ pokynu umožňuje instruovat brokera, aby provedl super přesnou strategii zadávání.

Nyní vám uvedeme příklad, kdy můžete použít limitní objednávku:

 • Předpokládejme, že váš vybraný pár kryptoměn je kótován na 180 AU
 • Chcete zadat svou pozici na 160 AU $
 • S ohledem na to zadáte limitní objednávku
 • Výše uvedený krypto pár klesá na AU $ 160
 • Váš makléř provede vaši objednávku

Protože je vaše objednávka tak specifická, limitované pokyny jsou mnohem vhodnější pro krátkodobé investory. Důležité je, že váš obchodní požadavek zůstane nevyřízený, dokud nebude dosaženo limitní ceny objednávky.

Stop-Loss příkazy

Stop-loss příkazy jsou oblíbené u australských obchodníků, hlavně proto, že jsou velmi užitečné, pokud jde o zmírnění ztrát. Je vhodné použít příkazy stop-loss u každého obchodu, abyste zajistili, že nepřijdete více, než jste očekávali.

Níže uvádíme jednoduchý příklad, kdy můžete při obchodování s kryptoměnou v Austrálii zadat příkaz stop-loss.

 • Řekněme, že obchodujete BTC / USD (bitcoin / americký dolar)
 • U této dvojice si myslíte, že máte šanci, objednejte si tedy objednávku ve výši 3 000 $
 • Nejste ochotni ztratit více než 12% tohoto vkladu
 • S ohledem na to zadáte stop-loss objednávku ve výši 2 640 $
 • Cena BTC / USD klesá na 2640 $
 • Zadali jste stop-loss příkaz, aby váš makléř uzavřel váš obchod za konkrétní cenu

Ve výše uvedeném příkladu by to nevadilo, kdyby dvojice pokračovala v tankování hodnoty, protože vaše objednávka stop-loss zabránila dalším ztrátám!

Objednávky se ziskem

Nyní jsme se zabývali několika nejoblíbenějšími obchodními příkazy k obchodování s kryptoměnami, které používá australská obchodní komunita – řekněme vám něco o pokynech k zisku. Stejně jako v případě příkazů stop-loss jsou příkazy se ziskem skvělým způsobem, jak spravovat riziko a odměnu.

Pojďme si dát dohromady instanci, kdy byste mohli provést objednávku na zisk:

 • Představte si, že obchodujete s ETH / AUD
 • Zadáte objednávku na nákup v hodnotě 1 000 AU $
 • V tomto případě řekněme, že vaším cílem je zisk 20%
 • S ohledem na to zadáte objednávku na zisk 1 200 AUD
 • Pokud nebo kdy ETH / AUD dosáhne této částky – váš makléř uzavře váš obchod za vás
 • Uzamkli jste své zisky 200 AU

Použitím objednávek, které jsme podrobně popsali v této části našeho průvodce, můžete získat potřebnou kontrolu nad potenciálními ztrátami a zisky.

Když jste například vytvořili objednávku se ziskem, váš makléř ji provede automaticky. To znamená, že si můžete do určité míry odpočinout – to znamená, že nemusíte ručně uzavírat své objednávky ve správný čas.

S jakými kryptoměnami mohu v Austrálii obchodovat?

Miliony z nás obchodují online každý den. Koneckonců, pokud existuje poptávka po aktivu, je pravděpodobné, že jej budete moci koupit nebo prodat. Aniž by vás to chtělo porazit, v Austrálii lze obchodovat tisíce kryptoměn.

V našem průvodci jsme vám zatím poskytli několik příkladů objednávek, takže je pravděpodobné, že si chcete vyzkoušet své krypto možnosti

S tím jsme uvedli níže jen některé z digitálních měn dostupných pro obchodování v Austrálii – abychom vás inspirovali.

 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovost
 • Hvězdný
 • Tron
 • Cardano
 • JOTA
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • NEO
 • Binance Coin
 • ZCash
 • Pomlčka
 • EOS
 • Vlnění
 • Litecoin

Pokud chcete získat představu o tom, za kolik jsou tyto kryptoměny v současné době oceněny – můžete se informovat u svého makléře. Případně se podívejte na platformu pro sledování cen jako CoinMarketCap.

Všechny výše uvedené kryptoměny jsou k dispozici u australského brokera eToro – a lze s nimi obchodovat bez provize. Ačkoli mají všechny ceny vůči americkému dolaru – eToro také nabízí několik párů kotací v GBP, EUR, AUD a JPY.

Jsem schopen vydělat peníze obchodováním s kryptoměnou v Austrálii?

Ano, v Austrálii můžete skutečně vydělávat peníze obchodováním s kryptoměnou. Samozřejmě, že říkat, že to neznamená, ještě neznamená. Nebuďte však příliš skleslí, obchodování s jakýmkoli aktivem je spojeno s riziky.

Pravda je nejlepší způsob, jak předpovědět vaši obchodní budoucnost – je ji vytvořit. Získáním dobrého porozumění trhu s kryptoměnami a maximálním využitím všech nástrojů, které máte k dispozici – proč byste neměli mít šanci dosáhnout zisku?

Brzy se ponoříme přímo do obchodních strategií. Nejprve si však vysvětlíme, jak vlastně vyděláváte peníze obchodováním s kryptoměnami v Austrálii.

Níže uvidíte příklad „krátkého“ i „dlouhého“:

Příklad a) Chystáte se na BTC / AUD – Věříme, že cena klesne

 • Představte si, že obchodujete bitcoiny s australským dolarem
 • V úterý váš broker kótoval BTC / AUD na 21 000 AU $
 • Provedete prodejní objednávku na dvojici v hodnotě 500 $
 • Pátek se blíží a BTC / AUD je nyní kótován na 18 500 AU
 • Hodnota tohoto krypto páru klesla o 11,90%
 • Správně jste zkrátili, takže nyní proveďte nákupní objednávku – následně zavřete pozici
 • Výdaje 500 AU $ se staly 559,90 AU $
 • Na tomto obchodu jste dosáhli zisku 59,90 $

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​zadali jste nákupní objednávku pro zadání pozice a poté prodejní objednávku pro její uzavření.

Příklad b) Budeme dlouho na ETH / AUD – věříme, že cena poroste

 • Předpokládejme, že obchodujete s ETH / AUD
 • Váš makléř vám nabídne 550 AU $
 • Věříte, že cena poroste
 • Provedete objednávku nákupu 1 000 USD
 • O 2 hodiny později bude cena ETH / AUD stanovena na 580 AU
 • Nově kótovaná cena 580 AUD ukazuje nárůst o 5,45%
 • Rozhodnete se zadat prodejní příkaz, abyste získali své zisky
 • Výsledkem je, že vaše počáteční 1 000 AU $ vzrostla na 1 054,50 AU $
 • Na tomto obchodu jste dosáhli zisku 54,50 AU $

V tomto scénáři jste zadali prodejní objednávku a pro uzavření pozice jste zadali nákupní objednávku.

Cryptocurrency Trading Australia: Vyzkoušené a otestované strategie

kryptoměnové strategie

Tímto bodem v našem průvodci jsme podrobně popsali vnitřní fungování obchodování s kryptoměnami v Austrálii, včetně obchodovatelných kryptoaktiv, typů příkazů a několika tipů na cestě.

Dále prozkoumáme několik vyzkoušených a vyzkoušených strategií, které byste měli zvážit ve svých vlastních snahách o obchodování s kryptoměnami. Od swingového obchodování a korekcí trhu až po užitečné nástroje a technickou analýzu!

Kryptoměna: Swing obchodování

Při swingu obchodování mají pozice tendenci zůstat otevřené po dobu od 1 obchodního dne do maxima několika týdnů. V této strategii je zásadní studium trendů na trhu nabízených grafy.

Krátkodobí obchodníci s kryptoměnami v Austrálii často používají swingové obchodování – hlavní myšlenkou je odhalit aktiva, která vykazují prominentní trend, obchodovat s parametrem kanálu.

Zjednodušeně řečeno, strategie obchodování s kryptoměnou se soustředí na krátkodobé trendy a mírné zisky. Snížení ztrát nebo nákup na základě vašich zjištění při analýze trhu.

Uveďme příklad swingu obchodování s použitím litecoinu a amerického dolaru jako našeho páru:

 • LTC / USD má vzestupný trend po celé týdny – takže vaše objednávka nákupu přináší nějaké pěkné zisky
 • Po provedení nějakého výzkumu máte podezření, že tento pár již není žádoucí
 • Nyní musíte včas zachytit korekci trhu uzavřením obchodu
 • S ohledem na to vytvoříte prodejní objednávku pro svůj obchod LTC / USD
 • Poté však zadáte další prodejní objednávku, abyste zachytili sestupný trend!

Pokud by naopak LTC / USD pokračovaly ve vzestupné trajektorii, pravděpodobně byste tuto pozici udrželi otevřenou a jezdili trendem co nejdéle.

Využijte opravy trhu

Opravy trhu nelze zaměňovat za „krach trhu“. Zatímco selhání trhu může trvat měsíce, ne-li roky – opravy trhu jsou na druhé straně krátkodobé. – Ve skutečnosti mohou přetrvávat jen několik dní nebo týdnů.

Stručně řečeno, tyto tržní korekce jsou prováděny, když existuje prodloužený vzestupný nebo sestupný trend v ceně kryptoměn, který je „dočasně“ zastaven.

Uveďme příklad tržních oprav a jejich použití:

 • Představte si, že BTC / LTC se těší vzestupnému trendu něco málo přes 3 týdny
 • Řekněme, že dvojice zaznamenala zisky 38%
 • To by při této rychlosti nemohlo pokračovat v vzestupném trendu
 • Kryptoměnoví investoři jsou navíc povinni v určitém čase své zisky vydělat
 • V tomto okamžiku hodnota BTC / LTC klesá a mění směr

V našem příkladu BTC / LTC mění směr, protože počet lidí prodávajících finanční aktiva nahrazuje počet lidí, kteří si je kupují. To je v kostce nabídka a poptávka.

I když tyto „opravy“ lze brát jako silnou indikaci kolapsu vzestupného trendu BTC / LTC – jedná se pouze o dočasnou přestávku.

S ohledem na to se můžete rozhodnout pokračovat v objednávce nákupu prostřednictvím svého makléře, synchronizovaně s korekcí trhu. To vám dává příležitost skočit na vzestupný trend, zatímco cena je nízká.

Porozumění technické analýze

Technická analýza je jedním z nejdůležitějších faktorů při obchodování s kryptoměnou v Austrálii. Studium grafů a využívání obchodních nástrojů vám může poskytnout mnohem jasnější indikaci tržního sentimentu párů kryptoměn.

Kromě technické analýzy jsme sestavili seznam nejužitečnějších nástrojů a softwaru, které dnes obchodníci s kryptoměnou používají (samozřejmě existuje spousta dalších):

 • Kryptografické nástroje pro tvorbu grafů – Tradingview, Cryptowatch
 • Tržní data – Coinmarketcap, OnchainFX, CryptoCompare
 • Nástroje kalendáře – CoinMarketCal, Coindar
 • Statistiky sítě – BitcoinVisuals, CryptoMiso
 • Agregátory zpráv – CryptoPanic, FAWS
 • Výzkumné zprávy – Zpráva o výzkumu kryptoměny
 • Kryptografické daňové nástroje – Cointracking.info, TokenTax
 • Sledovače portfolia – Blockfolio, Cointracking, Blox
 • Nástroje pro vyvážení portfolia – Krevety, 3Commas
 • Průzkumníci blockchainu – Blockchain.com, Etherscan

Nyní zpět k technické analýze. Přestože zvládnutí technické analýzy může trvat měsíce nebo dokonce roky, budete mít základní pochopení pro začátek – dáváte si největší šanci na úspěch.

S ohledem na to jsme pro vaši úvahu sestavili seznam nejužitečnějších indikátorů a grafů.

Index relativní síly

indikátor rsi

Tento hybný oscilátor (RSI) sleduje tempo a cenové výkyvy kryptoměny. Je to velmi užitečný nástroj pro obchodování s kryptoměnami. Je to proto, že index ilustruje, kdy je aktivum přeprodáno a překoupeno.

Zjištění, zda je aktivum překoupeno nebo přeprodáno, vám pomůže předvídat potenciálně ziskové obchodní příležitosti.

Svíčkové grafy

Svíčkové grafy jsou jednou z nejzákladnějších forem technické analýzy a lze je použít jako pomůcku při spekulaci budoucí ceny kryptoměny.

Vysoké knoty v grafu mají tendenci směřovat k super volatilnímu trhu – proto by mohly v blízké budoucnosti naznačovat korekci trhu.

Pokud je horní knot na svíčkovém grafu krátký, pravděpodobně to ukazuje, že nejvyšší hodnota digitálního aktiva byla pozoruhodná z hlediska cenové historie kryptoměn. Delší horní knot směřuje k dočasnému medvědímu trhu.

Pokud uvidíte, že knot v dolní části je krátký, může to znamenat, že obchodníci prodávají – což pravděpodobně povede ke zvýšení nabídky. Zvýšení nabídky dotyčného aktiva bude obvykle znamenat pokles hodnoty.

Úrovně podpory a odporu

Úrovně podpory a odporu jsou v podstatě vodorovné čáry, které lze přidat do vašeho obchodního grafu dle vašeho výběru.

Tyto vodorovné čáry slouží dvěma hlavním účelům:

 • Úroveň podpory je úroveň, na které je pravděpodobné, že sestupný trend skončí – hlavně kvůli tomu, že obchodníci s kryptoměnami nakupují velké množství páru v tomto cenovém bodě. Protože poptávka je zde vysoká, cena kryptoměny stoupá – a tak je vytvořena podpůrná linka.
 • Pokud jde o úroveň odporu – funguje to stejně jako u podpěrných čar, i když naopak. Jinými slovy, jedná se o cenový bod, který působí jako obrana proti pokračující dynamice vzestupu.

Bollingerovy kapely

Bollingerovy kapely

Tento statistický graf vám v průběhu času ukáže hodnotu a volatilitu kryptoměn. Studiem Bollinger Bands budete moci alespoň trochu osvětlit, kterým směrem si myslíte, že se digitální krypto pár vydá.

Zde jsou některé z hlavních rysů této statistické tabulky:

 • Bollinger Bands zobrazují středovou čáru a 2 různé cenové linie
 • Osa ukazuje klouzavý průměr dvojice
 • Cenové řádky jsou standardní odchylky kryptoměny
 • Pokud se „pásma“ blíží hranici klouzavého průměru – mohlo by to znamenat nízkou volatilitu s pravděpodobností pozdější změny směru
 • Pokud by byly řádky od sebe vzdáleny, opak je pravdou a můžete očekávat, že bude následovat nízká volatilita

Jak ilustruje náš příklad, Bollinger Bands pomáhají obchodníkům při pozorování nadcházející volatility páru kryptoměn. To vám může poskytnout dobrý údaj o tom, kdy vstoupit nebo opustit trh. Ve spojení s tímto grafem můžete také použít další indikátory – například BandWidth nebo BBTrend.

Klouzavé průměry

Klouzavý průměr si klade za cíl odhalit cenové trendy bez dalšího „šumu“ – což znamená minus jakýkoli prudký cenový pohyb. To pomáhá vytvořit jasnější obrázek o tom, jakým směrem se může měnový pár vydat.

Klouzavé průměry zahrnují:

 • Vyhlazené klouzavé průměry
 • Jednoduché klouzavé průměry
 • Exponenciální klouzavé průměry
 • Lineárně vážený klouzavý průměr

Obchodování s kryptoměnou Austrálie: Výhody

Jen v případě, že stále nejste rozhodnuti, zda se chcete pustit do obchodování s kryptoměnou – nyní je čas v našem průvodci podrobně popsat výhody obchodování s tímto oblíbeným aktivem.

✅ Krátkodobé / dlouhodobé obchodování

I když možná právě teď neznáte své vlastní preference, někteří obchodníci dávají přednost obchodování na dlouhodobém základě – pozice zůstávají otevřené roky. Jiní upřednostňují krátkodobé obchodování – držení pozic po dobu několika minut, hodin nebo dní.

Pokud byste měli zájem investovat do kryptoměn, možná budete chtít využít strategii nákupu a držení. To vám umožní přímý přístup k podkladové digitální měně. V tomto případě byste využili výše zmíněnou krypto peněženku a založili si směnný účet.

Díky tomu můžete investovat do 16+ kryptoměn u brokera eToro regulovaného ASIC, aniž byste se museli starat o komplikované peněženky. Nejlepší ze všeho je, že do zvolené mince můžete investovat pouhých 50 USD – což je asi 70 USD!

Klíčové je, že při dlouhodobém obchodování s kryptoměnami se budete muset CFD vyhýbat. Hlavním důvodem je to, že CFD zůstávají dlouhodobě otevřené a vyzývají k financování přes noc. Pro ty, kteří nevědí, jsou poplatky za financování přes noc nebo poplatky za swap formou pákového úroku. Tento poplatek je účtován denně za držení obchodů přes noc.

Na druhou stranu, CFD jsou skvělé pro krátkodobé obchodníky s kryptoměnami, protože vám umožňují jít krátce, využít pákový efekt a v některých případech – těžit z nulových provizí.

✅ Nákup a prodej: Potenciální zisky v obou směrech

Při obchodování na akciovém trhu investoři kupují určité akcie v domnění, že cena poroste – což povede k zisku.

Totéž platí pro obchodování s kryptoměnou, s bonusem, že můžete spekulovat v obou směrech – jak bylo vysvětleno dříve, toho je dosaženo dlouhým nebo krátkým.

Znovu zopakujte, že pokud jste přesvědčeni, že měnový pár, s nímž chcete obchodovat, klesne v ceně – prodejte ho zkrácením. Pokud máte pocit, že cena poroste – jděte dlouho.

Trading Obchodování s kryptoměnou 24/7

Většina burz funguje 5 dní v týdnu, v době od 9:00 do 17:00.

To znamená, že pokud pracujete na plný úvazek jako většina Austrálie – obchodování kolem pracovních závazků může být náročné. I když jde o výplatu – některé obchodní platformy nenabízejí víkendové obchodování.

Naopak, při obchodování s kryptoměnou v Austrálii můžete obchodovat s digitálními aktivy nepřetržitě – to znamená 24/7.

Připraveni se ponořit do kryptotrhu?

✅ Obchodujte s pákovým efektem

V této části našeho konečného průvodce kryptoobchodem vysvětlíme výhody obchodování s digitálními mincemi pomocí pákového efektu. Jak již bylo uvedeno výše, klíčovou charakteristikou obchodování s kryptoměnou prostřednictvím CFD je pákový efekt.

CFD pákový efekt umožňuje obchodníkům získat větší expozici na trhu, přičemž platí malé procento z ceny obchodu. Je to něco jako váš broker, který vám nabízí více, než kolik máte na účtu – srovnatelné s půjčkou.

Pákový efekt se měří jako poměr a u některých australských makléřů máte v tuto chvíli přístup až 1:30. To znamená, že za každý vklad v hodnotě 10 AUD můžete mít dalších 300 AU $, které můžete čerpat do svého obchodu.

Zde je jednoduchý příklad toho, jak může páka ovlivnit váš obchod s kryptoměnou:

 • Řekněme, že na svém obchodním účtu máte aktuálně 1 500 AUD
 • Chcete obchodovat BTC / USD
 • Váš makléř vám nabízí pákový efekt 1: 2
 • To znamená, že nyní můžete obchodovat BTC / USD s 3 000 AU $

Jak vidíte z našeho příkladu, uplatnění pákového efektu zdvojnásobilo váš vklad v BTC / USD. S tím bylo řečeno, je důležité si pamatovat, že i když tato páka může zvýšit vaše zisky – totéž se může stát i vašim ztrátám, pokud by obchod nešel tak, jak jste si mysleli.

Je důležité si uvědomit, že vzhledem k nedávným změnám v regulaci ASIC, které začnou údajně 29. března 2021 – bude páka omezena na 1: 2, což je stejné jako ve Velké Británii a Evropě (podle pravidel ESMA). To vám stále umožňuje obchodovat s kryptoměnou a zároveň zdvojnásobit svůj vklad.

Obchodování s kryptoměnou Austrálie: Nevýhody

Informovali jsme vás o výhodách obchodování s touto spekulativní třídou aktiv, takže v tomto bodě našeho průvodce podrobně popíšeme některé nevýhody, které je třeba vzít v úvahu.

Nevýhody scény obchodování s kryptoměnou AU

❌ Potenciálně super volatilní trh

Hodnota aktiv se neustále mění. Například bitcoiny však mohou za jediný obchodní den kolísat až o 10%. To znamená, že obchodování s kryptoměnou má potenciál být velmi volatilní.

Existují způsoby, jak implementovat úroveň kontroly poškození, například výše zmíněné příkazy stop-loss a take-profit.

Využívání více než jen objednávek na nákup a prodej vám dává výhodu schopnosti zmírnit ztráty a zabezpečit vaše zisky. Nejen to, ale nemusíte si dělat starosti s dohledem nad věcmi v reálném čase, protože úkolem vašeho makléře je provádět tyto příkazy za vás.

Je však třeba říci, že většina lidí se rozhodla obchodovat s kryptoměnami, protože se jim tato volatilita líbí. Přiznejme si to, když jsou rizika vysoká, vaše zisky mohou být potenciálně ještě větší.

❌ Neregulovaná tržní burza

I když se v průběhu let hovořilo o regulaci kryptoměn v Austrálii – to se snadněji řekne, než udělá. Koneckonců, žádná osoba ani orgán nevlastní bitcoiny, což ztěžuje regulaci v té nejpravdivější podobě.

Digitální měny navíc nejsou regulovány, pokud nejde o „zákonné platidlo“. To znamená, že o hodnotě aktiva nerozhoduje peněžní úřad.

Jednoduše řečeno, to znamená, že nejsou vytištěny ani rozesílány významnou bankou nebo vládou. Nemůžete s nimi platit daně a nejedná se o „fiat“ měnu. Místo toho o hodnotě kryptoměn rozhoduje tržní sentiment – nabídka a poptávka.

Pokud by vás nedostatek autoritativního regulačního orgánu obával, měli byste se 100% držet plně licencovaného brokera, jako je australský ASIC, FCA ve Velké Británii nebo CySEC na Kypru. Regulaci se budeme podrobněji věnovat dále v této příručce.

Obchodování s kryptoměnami v Austrálii: možné poplatky za zprostředkování

Je důležité mít na paměti, že při obchodování s kryptoměnou v Austrálii nebo v jakékoli jiné zemi je třeba vzít v úvahu poplatky. Makléř vám bude účtovat poplatky, aby vydělal nějaké peníze za to, že vám poskytne službu.

Každá obchodní platforma je v tomto ohledu odlišná, a proto jsme sestavili seznam potenciálních poplatků, které byste mohli očekávat při online obchodování..

Kryptoměny

Zopakujeme, že spread je rozdíl mezi hodnotou nákupu a prodeje páru kryptoměny. To je důležitý faktor při zvažování, do které makléřské firmy se budete chtít zaregistrovat.

Existuje spousta obchodních platforem, například eToro, které nabízejí obchodování s kryptoměnami bez provize. Vzhledem k tomu, že makléř nevydělá žádné peníze z provize, je důležité, aby se pokusili vyrovnat tuto ztrátu spready. Toto rozpětí se obvykle zobrazuje v procentech nebo v pipech.

Uveďme příklad šíření hypotetického obchodu:

 • Řekněme, že tentokrát obchodujete LTC / GBP
 • Kótovaná kupní cena tohoto páru je 41,20 GBP
 • Prodejní cena LTC / GBP je 41,96 GBP
 • To nám ukazuje, že rozpětí u tohoto krypto páru je 1,84%

V tomto příkladu, než dosáhnete zisku, musí být váš zisk z obchodu 1,84% – cokoli nad toto procento můžete přidat ke svým ziskům.

Obchodní provize

Jak jsme již zmínili, existují i ​​online provizi bez provizí. Měli bychom však zdůraznit, že někteří skutečně účtují provizi za každý obchod.

V takovém případě bude každá objednávka nákupu a prodeje odpovědná za poplatek. Většina obchodních platforem v Austrálii účtuje poplatky ve formě procenta z hodnoty vaší objednávky.

Níže uvidíte příklad toho, jak by to mohlo ovlivnit vaše kryptoobchody, a vycházíme z toho, že broker účtuje 2% provizi.

 • Chcete obchodovat BTC / USD
 • Vsadíte AU $ 1 000 na pár
 • Zprostředkovatel vám účtuje 2% poplatek, který se rovná AU $ 20
 • Z jakéhokoli důvodu se rozhodnete uzavřít svoji pozici BTC / USD
 • V době ukončení má váš obchod hodnotu 1 400 AU
 • Váš makléř opět potřebuje 2% k provedení vaší objednávky, což je AU $ 28 (2% z AU $ 1400)
 • Otevření a uzavření tohoto obchodu vás stálo samotnou provizi 48 $

I když je třeba si dávat pozor, když hledáte dobrou obchodní platformu, jak jsme řekli, existují makléři nabízející obchodování s kryptoměnou s nulovou provizí – zejména eToro.

Poplatky za nečinnost účtu

I když ne všechny obchodní platformy účtují poplatky za nepoužívání vašeho účtu – některé ano. Náš konečný průvodce kryptoobchodem v Austrálii zjistil, že se to může značně lišit.

Například existují makléři, kteří chtějí, abyste aktivně obchodovali měsíc po měsíci, a budou vám účtovat měsíční poplatek za to, že nebudete používat svůj účet po dobu 30 dnů. Ostatní si mohou účtovat malý měsíční poplatek – ale po 12 měsících nečinnosti.

Z uvedených důvodů je vždy rozumné zkontrolovat tabulku poplatků a podmínky jakékoli obchodní platformy. Udělejte to před registrací a rozchodem s hotovostí.

Poplatky za financování přes noc

Jak jsme se dotkli, poplatky za financování přes noc jsou účtovány za každou obchodní pozici ponechanou otevřenou přes noc. To je zejména případ CFD na kryptoměnu, vzhledem k pákové povaze finančního nástroje.

Chcete-li ušetřit nejasnosti, měli byste vědět, že poplatky za financování přes noc se jinak nazývají „poplatky za výměnu“ nebo „poplatky za financování přes noc“. Je to něco jako úrok z pákového efektu, splatný za každý den, kdy je obchod ponechán otevřený.

Níže uvidíte jednoduchý příklad těchto poplatků a způsobu jejich účtování:

 • Představte si, že je středa – provedete objednávku s krátkým prodejem v hodnotě 2 000 AU $ na BTC / USD
 • Tuto pozici necháte otevřenou
 • První věc v neděli ráno ukončíte obchod
 • Na příkladu eToro vám bude účtováno 0,23 USD za den – od středy do pátku
 • Soboty a neděle mají u tohoto konkrétního páru a velikosti objednávky poplatek za financování ve výši 0,69 $ přes noc
 • Udržování otevřené pozice BTC / USD od středy do neděle ráno vás tedy na eToro bude stát 1,38 USD

Na našem příkladu výše, pokud byste se rozhodli jít dlouho na stejný obchod s nulovou pákou, nezaplatili byste vůbec žádné poplatky za swap.

Transakční poplatky

Transakčními poplatky rozumíme poplatky za krypto vklad a výběr. Ne každá obchodní platforma účtuje poplatek za transakci – je však stále důležité mít na paměti.

Některé makléřské platformy účtují malý poplatek za každý výběr, jiné vám mohou účtovat pouze poplatky, pokud požadujete výběr pod stanovenou částku. Ať tak či onak, je klíčové před registrací zkontrolovat tabulku poplatků každého brokera.

Cryptocurrency Trading Australia: Volitelný software a signály

Podrobně jsme se zabývali různými nástroji a technickými ukazateli, které budou nedílnou součástí vašeho obchodování.

V tomto bodě našeho průvodce vás provedeme třemi (z mnoha) doplňků obchodního softwaru využívaných obchodníky s kryptoměnami.

Softwarový signál pro kryptoobchod

Je možné, že se chcete plně ponořit do obchodování s kryptoměnami. Tím máme na mysli sledování trhů, čtení grafů a ruční zadávání každé objednávky, když zjistíte potenciální obchodní příležitosti.

Pokud byste však byli typem obchodníka, kterému nevadí přístup více rukou, pak by vás mohla zajímat služba kryptoobchodního signálu.

Signální služba skenuje relevantní trhy 24 hodin denně a 7 dní v týdnu – odesílá signály obchodníkům v reálném čase. To zahrnuje informace o aktivu a o tom, kdy koupit nebo prodat, doufejme, že získáte zisky.

Pojďme se podívat na to, jak by vám služba signálu obchodování s kryptoměnou pomohla:

 • V našem příkladu váš obchodní signál odkazuje na BTC / USD
 • Oznámení bude obsahovat návrh na koupi tohoto páru
 • Návrh limitované objednávky 13 200 $
 • Návrh stop-loss na 13 100 $
 • Nakonec návrh na zisk 13 300 $

Výše uvedený příklad je samozřejmě hypotetický. Jak však vidíte, signální služby obchodování s kryptoměnami provádějí průzkum za vás. Nezbývá než se rozhodnout, zda provést navrhovanou objednávku u vybraného makléře.

Automatizovaný robot pro krypto obchodování

Na rozdíl od výše uvedeného softwaru pro obchodování s signály pro vás vaše obchodní příkazy vytvářejí také automatizovaní roboti (nebo EA) s kryptoobchodem. Jedná se o zcela pasivní způsob obchodování. Což je mimochodem vhodné jak pro začínající obchodníky, tak pro lidi, kteří prostě nemají čas na aktivní obchodování.

Zde jsou některé klíčové výhody používání obchodování s kryptoměnou EA:

 • Jako lidé potřebujeme spánek a odpočinek, abychom udrželi duševní a fyzické funkce – automatizovaní roboti mohou prohledávat trhy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Ovládání škodlivých obchodních emocí chamtivosti a strachu může být v nejlepším případě obtížné – automatizované roboty pracují pomocí algoritmů a signálů. Tím se odstraní psychologický aspekt obchodování
 • Není třeba se měsíce nebo roky učit číst cenové grafy a porozumět technické analýze – EA to udělá za vás

Software MetaTrader4

Máte-li zájem vyzkoušet automatizovaného robota pro obchodování s kryptoměnami, existuje několik možností. Jedním z nejpopulárnějších způsobů využití tohoto typu softwaru je obchodní software MetaTrader4 od jiného výrobce.

Pokud to zní jako něco, co by vás mohlo zajímat, podívejte se na našeho průvodce krok za krokem k získání vlastního krypto robota (přes MT4).

 1. Najděte si poskytovatele automatizovaných robotů, který se vám líbí, a zaregistrujte se
 2. Zaplaťte požadovaný poplatek předem
 3. Klikněte na odkaz (obvykle odeslán e-mailem) – stáhněte si software
 4. Najděte online brokera, který je kompatibilní s MT4
 5. Zvolte instalaci / stažení MT4
 6. Pomocí své obchodní platformy se přihlaste – přihlaste se do MT4
 7. Přidejte svůj automatizovaný robotický software do MT4
 8. Oprávněte software k provádění obchodů vaším jménem

Nejen to, ale MT4 je v krypto prostoru vysoce respektován a nabízí nepřeberné množství obchodních nástrojů.

Obchodování s kryptoměnami v Austrálii: Čtyři tipy a triky

tipy a triky pro obchodování s kryptoměnou

Doufejme, že se teď budete cítit dost sebejistě, abyste zahájili kariéru v obchodování kryptoměn. Než se ponoříme do toho, jak se zaregistrovat, uvedli jsme 4 tipy a triky, které byste měli zvážit.

Number One: Use a Licensed Brokerage Firm

V této příručce jsme se zmínili o ASIC a předpisech. Je to proto, že si myslíme, že je nesmírně důležité držet se licencovaných makléřů. Tento orgán je odpovědný za řízení a regulaci makléřských společností v Austrálii, aby udržoval bezpečné obchodní prostředí pro všechny.

Obchodní platformy ASIC jsou povinny vést vaše obchodní prostředky na samostatném účtu k vlastnímu účtu brokera. Toto se nazývá „oddělení účtu“ a chrání vás v nepravděpodobném případě, že společnost zkrachuje nebo dojde ke zpronevěře atd..

Žádný makléř schválený ASIC nesmí poskytovat finanční služby bez minimálního zůstatku na účtu společnosti ve výši 1 milion AU $. Podívejte se na logo ASIC nebo přejděte na oficiální web ASIC a zkontrolujte si legitimitu obchodní platformy, pokud si nejste jisti.

Číslo dvě: Získejte porozumění krypto trhu

Stejně jako u každé nové kapitoly ve vašem životě, zejména u té, která se týká peněz, musíte o ní jasně rozumět a dělat si domácí úkoly.

Kromě takových průvodců jsou k dispozici nejrůznější užitečné kurzy a knihy obchodování s kryptoměnou – většina z nich je dostupná online.

Pokud jde o online kurzy obchodování s kryptoměnami, můžete najít hromadu jednoduchým prohledáním internetu o to, co vás zajímá. Mohou skutečně pomoci obchodníkům pochopit, jak řídit rizika a zjistit potenciální trendy v kryptoměně. Nejen to, ale můžete se naučit strategizovat, číst cenové grafy a další – z pohodlí vašeho domova.

My v Trading Education nabízíme nepřeberné množství kurzů, které vám pomohou dostat své snahy o obchodování s kryptoměnami od nuly k hrdinům v žádném okamžiku!

Číslo tři: Vyzkoušejte funkci obchodování s kopiemi

obchodování s kopiemi

Obchodování s kopiemi je rostoucím globálním fenoménem v obchodní komunitě. Pro ty, kteří si této funkce neuvědomují, dává obchodníkům možnost vybrat si obchodníka s prokázanou historií a zkopírovat je.

Na přední platformě pro sociální obchodování eToro si můžete zvolit kopírování všech budoucích obchodů investora, který se vám líbí, nebo můžete zrcadlit celé jejich portfolio.

Abychom to dále propracovali, pokud by obchodník s kopiemi měl investovat 2,6% svého vlastního portfolia do bitcoinů, vaše vlastní obchodní portfolio by to odráželo. Bez ohledu na zůstatek na vašem účtu je 2,6% vašeho portfolia investováno také do bitcoinů.

Prostřednictvím obchodní platformy, jako je eToro, můžete kopírovat obchodníka za pouhých 200 $ (přibližně 284 $). Pokud jste měli zůstatek na účtu 1 000 $, můžete v podstatě kopírovat 5 různých profesionálních obchodníků – což je skvělý způsob, jak diverzifikovat své portfolio a zmírnit riziko.

Přečtěte si více: Copy Trading: The Ultimate Beginner’s Guide

Zvažovali jste kopírování nejlepších obchodníků na eToro?

Číslo čtyři: Využijte demo obchodní účty ve svůj prospěch

Pokud nemáte ponětí, co je demo obchodní účet, umožňují obchodníkům nakupovat a prodávat kryptoměnu (nebo jakékoli aktivum) za „papírové“ prostředky. To znamená, že můžete obchodovat na trhu, který odráží skutečné podmínky – bez použití skutečných peněz.

Demo účty jsou tu, abyste je mohli využít, ať už jste úplným nováčkem v obchodování s kryptoměnami, nebo chcete procvičit potenciální strategii. Tyto účty jsou obvykle zdarma, i když ne všichni makléři je nabízejí.

Obchodní platforma eToro dává všem klientům a bezplatný obchodní účet, který přichází s demo fondy 100 000 $.

Cryptocurrency Trading Australia: Rychlý kontrolní seznam pro výběr makléře

V Austrálii jsou stovky makléřů kryptoměny, všichni padají nad sebou a nabízejí vynikající online obchodní zkušenost. Jako takový může být skličující úkol vybrat ten správný pro svůj vlastní obchodní styl.

S ohledem na to je dobré přemýšlet o svých osobních obchodních cílech a dozvědět se více o trhu.

Sestavili jsme jednoduchý kontrolní seznam důležitých metrik, které je třeba vzít v úvahu při hledání ideální obchodní platformy.

 • Jaké jsou možnosti vkladu a výběru?
 • Je platforma pro obchodování s kryptoměnou regulována ASIC nebo podobnými?
 • Nabízí broker konkrétní aktivum / trh, o který se zajímáte?
 • Je platforma pro obchodování s kryptoměnou uživatelsky přívětivá a snadno se v ní orientuje?
 • Jsou rozpětí těsné a poplatky nízké?
 • Nabízí zprostředkovatel kryptoměny živý chat a má pozitivní zpětnou vazbu, pokud jde o zákaznickou podporu obecně?

Dlouhé a krátké – existuje spousta fantastických a vysoce ceněných online brokerů, které můžete použít při obchodování s kryptoměnou v Austrálii. S tím bylo řečeno, eToro nám převyšuje účet, protože nabízí obchodování bez provize, je plně regulováno ASIC a umožňuje vám obchodovat nebo investovat do kryptoměn kliknutím na tlačítko.

Připraveni se ponořit do krypto trhu?

Jak otevřít účet u makléře kryptoměny v Austrálii ve 4 krocích

Drtivá většina obchodních platforem usnadňuje registraci a začátek.

Ve jménu důkladnosti jsme však vypracovali čtyřstupňového průvodce, jak si právě teď v Austrálii otevřít účet pro obchodování s kryptoměnou.

Krok 1: Zaregistrujte se pomocí obchodní platformy

otevřít obchodní účet

Jakmile najdete brokera, který se vám líbí, můžete si otevřít nový účet. To obvykle zahrnuje kliknutí na „registraci“ na webu. Poté budete vyzváni, abyste zadali své celé jméno, e-mailovou adresu, datum narození a číslo mobilního telefonu.

Pravděpodobně budete muset obchodní platformě poskytnout jasnou fotografii svého průkazu totožnosti s fotografií (australský pas nebo řidičský průkaz jsou nejjednodušší). Toto je standardní postup mezi ASIC regulovanými makléři, protože je důležité, aby si ověřili, kdo jste, abyste předešli finanční kriminalitě a podobně.

eToro – Nejlepší platforma pro obchodování s kryptoměnami v Austrálii

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

75% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem.

Krok 2: Financujte svůj obchodní účet

Dále musíte vložit na svůj účet preferovanou platební metodu z toho, co akceptuje makléř.

eToro vám umožní platit kreditní a debetní kartou, elektronickou peněženkou (např. Skrill, Paypal) nebo bankovním převodem. Pokud potřebujete platit konkrétním způsobem, měli byste si před registrací vždy ověřit, co broker přijímá.

Dále budete muset zvolit, kolik chcete na svůj účet vložit. Obchodní platforma eToro má minimální vklad 200 $. Při platbě australskými dolary se účtuje 0,5% poplatek za forex – nebo cokoli jiného než USD.

Krok 3: Vyberte pár k obchodování

Dále se musíte rozhodnout, s jakým párem kryptoměny chcete začít. Obecně řečeno, měli byste zjistit, že existuje vyhledávací zařízení – nebo alespoň nabídka, kde si můžete vybrat ze seznamu kryptoměn.

To je důvod, proč je důležité nejprve zkontrolovat, jaká digitální aktiva vám může broker nabídnout – než se rozdělíte s penězi. eToro nabízí 16 kryptoměn, do kterých můžete investovat, a hromadí více, s čím můžete obchodovat prostřednictvím párů fiat a crypto-cross.

Krok 4: Zadejte objednávku

Nyní je váš účet financován – můžete zadat objednávku a začít obchodovat. Podrobně jsme diskutovali o kryptoobchodních objednávkách – takže víte, že budete muset začít s nákupem nebo prodejem – podle toho, jakým směrem si myslíte, že se dvojice vydá.

Jakmile vyplníte údaje o objednávce a rozhodnete se pro svůj vklad – peníze budou odečteny z vašeho účtu a váš obchod bude zahájen. Nyní můžete sedět a doufat v ziskový obchod s kryptoměnou!

Cryptocurrency Trading Australia: Závěr

Při obchodování s kryptoměnou v Austrálii vám nikdy nebudou chybět možnosti. Zmínili jsme, že k nejobchodovanějším párům kryptoměn patří bitcoiny – vedle Ethereum, Ripple a Bitcoin Cash. Kromě toho si můžete vybrat z více než 7 000 obchodovatelných digitálních aktiv a spoustu fiat měn, které je spárujete s.

Lví podíl australských makléřů vám poskytne páku při obchodování s kryptoměnami. To znamená, že s pákovým efektem 1: 2 můžete svoji investici zdvojnásobit. Při obchodování s pákovým efektem buďte vždy opatrní, protože to může také zvětšit vaše ztráty.

Australským obchodníkům s kryptoměnami jsou k dispozici neuvěřitelně užitečné nástroje, jako jsou technické ukazatele, vzdělávací videa a ukázkové účty – abychom jmenovali alespoň některé. Zejména demo účty lze použít jako bezplatný kurz o tom, jak fungují trhy a obchodní platforma.

Například platforma pro sociální obchodování eToro dává všem australským klientům 100 000 USD demo fondy obchodovat na trhu, který odráží skutečný život.

Když se cítíte připraveni zahájit svou kariéru v obchodování s kryptoměnami, měli byste důvěřovat pouze regulovaným makléřům. Pokud má obchodní platforma logo ASIC nebo FCA, alespoň víte, že vaše peníze jsou v dobrých rukou. Pak už zbývá jen správně spekulovat o ceně vybraného krypto páru!

FAQS

Jak mohu pokračovat v obchodování kryptoměn v Austrálii?

Chcete-li zahájit obchodování s kryptoměnou v Austrálii, musíte najít makléře, který nabízí kryptoměna. Dále se budete muset zaregistrovat, provést vklad a zadat objednávku – podle toho, zda si myslíte, že hodnota páru vzroste nebo poklesne.

Mohu v Austrálii zkratovat kryptoměnu?

Ano, v Austrálii můžete kryptoměny zkrátit. Ve scénáři, kdy si myslíte, že pár kryptoměn je oceněn příliš vysoko, například BTC / LTC – zadejte u svého krypto CFD u svého brokera příkaz k prodeji.

Jsem schopen uplatnit pákový efekt na své obchody s kryptoměnami v Austrálii?

Ano. Drtivá většina makléřů nabízí pákový efekt. Nezapomeňte však, že to je prostřednictvím kontraktů na rozdíly – ujistěte se tedy, že obchodní platforma nabízí krypto CFD. Vezměte na vědomí, že v březnu 2021 budou Australané při obchodování s kryptoměnami omezeni na pákový efekt 1: 2.

Jaký je nejlikvidnější krypto pár k obchodování?

Nejlikvidnějšími páry kryptoměn k obchodování jsou BTC / ETH, USDT / BTC, ETH / LTC a BTC / LTC. Kryptoměňový pár BTC / USD je nejoblíbenější z hlediska objemu obchodování.

Jak mohu zjistit, zda je makléř legitimní?

Skvělým způsobem, jak zjistit, zda je váš makléř legitimní a pravý, je vyhledat jeho licenční logo od příslušného regulačního orgánu. Například ASIC (Australian Securities and Investments Commission), britský FCA (Financial Conduct Authority) nebo CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me