Dash stále realizovatelnou investicí pro rok 2019?

Dash byl původně spuštěn v lednu 2014 pod názvem „Xcoin“ s digitálním tokenem XCO, avšak tento název již používala jiná společnost.

Poté byla přejmenována na „Darkcoin“, to však nepomohlo s obrazem mince, zejména proto, že její primární zaměření bylo soukromí.

Bylo dokonce označeno „Bláznivý bratranec bitcoinůWired UK. Ve snaze vyřešit tento problém s obrázkem byl Darkcoin nakonec přejmenován na „Dash“, což je kombinacedigital “a„ cpopel

Dash je v zásadě transakční mince a zaměřuje se na dvě primární oblasti; rychlost transakce a soukromí.

Jako organizace usilují o urychlení masového přijetí, zejména v rozvojových zemích a u obchodníků. V jistém smyslu se snaží konkurovat PayPalu.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co se Dash snaží dosáhnout?

Dash se v podstatě snaží stát se lepší verzí bitcoinu a stát se primární mincí pro provádění každodenních transakcí a byl vytvořen rozdvojením litecoinového blockchainu, který byl původně vidličkou bitcoinu.

Do srpna 2017 se odhadovalo, že platbu v systému Dash přijalo přibližně 300 organizací z celého světa. Snad nejznámější je Apple App Store.

Od roku 2019 se nyní odhaduje, že až 4 800 podniků přijímá Pomlčka.

Jeho cílem je překonat mnoho problémů bitcoinu, zejména správu, rychlost a konsenzus.

Jak funguje Dash?

pomlčka mince

Dash používá algoritmus proof of work, který je podobný litecoinům a bitcoinům, zejména v tom, jak funguje těžba. Dash byl vytvořen takovým způsobem, že do 2300 bude omezená nabídka Pomlčka.

Také prochází polovičním procesem podobným bitcoinu, místo aby každý rok snižoval blokové odměny o 50%, Pomlčka každý rok snižuje blokové odměny o 7%.

Pomlčka má také 2,5minutový interval blokování a velikost bloku 2 MB, i když to může být v budoucnu zvýšeno na 400 MB. Pokud k tomu dojde, Dash výrazně urychlí transakce.

Primární funkcí aplikace Dash je, že uživatelé mohou odesílat transakce anonymně nebo okamžitě.

Tyto funkce jsou funkce InstantSend pro rychlé odesílání transakcí a funkce PrivateSend pro anonymní odesílání.

Kromě toho není příliš zvláštní, jak Dash funguje.

To znamená, že Dashův systém byl posílen, aby zabránil 51% útokům.

V 51% je nejdelší řetězec považován za správnou změnu a entita s většinovou hashovací rychlostí může tajně vytvořit řetězec delší než původní řetězec v tajnosti a publikovat jej.

Pokud k tomu dojde, budou mít moc zdvojnásobit výdaje a zabránit transakcím na různé adresy.

Dash překonal 51% útoků vytvořením sítě masternode nebo „Long Living Masternode Quorum“ (LLMQ) a „chainlocks“.

Chainlocks brání síti před útoky pomocí „pravidla prvního vidění“, které je pro každý nový blok nalezený v síti, náhodně vybrané kvorum masternodů má za úkol podepsat první blok, který každý z nich individuálně vidí.

Pokud 60% kvora vidí stejný blok, je odeslána zpráva do celé sítě, aby nepřijal žádný blok, který se liší od podepsaného.

Navíc s masternody, kterých je přibližně 3 400, může Dash okamžitě potvrdit transakce a Dashův blockchain může být dnes jedním z nejbezpečnějších dostupných.

Zaútočit na Pomlčka blockchain by byl ještě dražší než útok na bitcoinový blockchain.

Dash má také odměnu 100 000 $ pro každého, kdo je schopen hacknout funkci PrivateSend. Dosud se to nikomu nepodařilo dosáhnout.

Další informace o tom, jak Dash funguje, najdete jejich přečtením bílý papír.

Je Dash původní DAO?

Dash tvrdí, že je první decentralizovanou autonomní organizací (DAO), dva roky před Ethereem, které je nejznámější DAO.

DAO pracuje tak, že zisky z 10% blokuje těžbu a vkládá je do fondu. Peníze v tomto fondu lze poté použít k financování projektů schválených masternodes.

Tým za Dashem

tým vytvořil pomlčku mince

Evan Duffield je hlavní postavou za Dashem a založil minci. Má vzdělání v kódování a financích, což je skvělá kombinace pro kryptoměnu.

Programuje od svých 15 let a o bitcoiny se začal zajímat již brzy.

Duffield chtěl experimentovat s bitcoiny, ale zjistil, že by to bylo příliš nebezpečné, a tak se rozhodl vymyslet vlastní minci, která by mu to umožnila.

V roce 2017 Duffield odstoupil z funkce generálního ředitele projektu Dash Core a jeho nástupcem byl Ryan Taylor.

Jak dobře si Dash vedl?

V době psaní tohoto článku, podle CoinMarketCap, Dash má tržní kapitalizace 849 475 178 $ a cirkulující nabídka 8 981 092 žetonů.

Nejvyšší tržní strop, jaký Dash kdy dosáhl, byl přibližně 11 miliard $ v prosinci 2017, s jednou mincí stojí téměř 1 500 $.

Ještě předtím však Dash dosáhl vrcholu v bitcoinech v březnu 2017, kdy jedna Dash mince stála více než 0,1 bitcoinu. I když k tomu došlo, pomlčka k americkému dolaru se tak výrazně nezvýšila.

Od dosažení nejvyššího tržního ocenění je Dash relativně stabilní.

Někteří říkají, že Dash je nadhodnocen, protože by to měla být mince používaná jednoduše pro transakce a nic víc. Nenabízí inteligentní smlouvy ani nic konkrétně jedinečného, ​​jako jsou inteligentní smlouvy nebo dApps.

Navzdory tomu se společnosti Dash stále podařilo navázat řadu partnerství, která posílila její přítomnost po celém světě a později by mohla být přidána inteligentní vrstva kontraktu.

Pomlčka byl docela úspěšný v prosazování své kryptoměny v regionech, kde panují nepokoje, kde může působit jako alternativa k měně v regionu, která může být nestabilní.

V Latinské Americe se Dash stal obzvláště populárním. Nedávno byl přidán Dash pro platby za parkování v Venezuelské nákupní centrum.

Klíčovým příkladem toho je Venezuela kvůli hospodářské krizi, která tam za posledních několik let nastala.

Pomlčka velmi aktivní také v Africe, vzdělávání kontinentu v oblasti kryptoměny a bankovnictví nebankovek.

Jsou možná nejrychlejší kryptoměnou, která se objevila v rozvojových regionech, a to jí může pomoci urychlit masové přijetí ve srovnání s jinými kryptoměnami.

Aby se však přijetí urychlilo, je vysoce pravděpodobné, že více lidí bude muset mít chytré telefony, které jsou schopné hostovat virtuální peněženky.

Jak přijímá více obchodníků Pomlčka, je pravděpodobné, že hodnota vzroste.

Stojí za to Dash investovat?

investování do pomlčky

Pokud v Dash vidíte pozitiva, pak se do Dash vyplatí investovat.

I když nenabízí mnoho, pokud jde o nástroje nebo platformu pro vývojáře, je lákavá pro ty, kteří prostě chtějí kryptoměnu, která funguje dobře pro platby.

Díky tomu je Dash v přímé konkurenci s bitcoiny.

Je pravděpodobné, že Dash dělá něco lepšího než bitcoiny, například rychlost transakcí a možná bezpečnost. Pokud je to pro vás důležité, pak může být Dash lákavá.

Dash však nemá objem a volatilitu, jakou má bitcoin, a proto může být těžší dosáhnout zisku z jeho obchodování.

Má Dash nějaké nedostatky?

Pomlčka potřebuje odrazit konkurenci konkurentů na ochranu soukromí Monera a Zcash stejně jako řada dalších mincí, které bojují o to, aby byly couvací mincí soukromí.

Někteří tvrdí, že Dash ve skutečnosti není tak soukromý ve srovnání se svými soupeři, a pokud chce v této oblasti opravdu konkurovat, musí udělat více.

Dalším problémem jako mince na ochranu soukromí je otázka vládní regulace.

Většina vlád nemá ráda myšlenku, že lidé mohou posílat peníze anonymně, protože to lze považovat za způsob praní peněz z nelegálních aktivit.

Pomlčka nemá vývojové funkce, což lze u některých považovat za minus. Kryptoměny jako Ethereum, které takové funkce obsahují, dokázaly urychlit přijetí.

Další problém, který může některým dělat problém, je, zda je Dash skutečně decentralizovaný nebo ne. Díky své síti masternode je rozhodování v této skupině více svázáno.

Lidé jsou skeptičtější v tom, že masternody mohou tuto moc držet po dlouhou dobu a nemusí být předány dalším účastníkům Dash.

Když vyšel Dash, vedla se také kontroverze, protože během prvních dvou dnů byly vytěženy 2 miliony Dash tokenů, což zakladatelům vydělalo spoustu peněz.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Pomlčka má 15. největší tržní kapitalizaci. K srpnu 2019 činil celkem 849 475 178 USD.
  • 4 800 obchodníků přijímá Pomlčka. V jistém smyslu Dash soutěží s PayPal.
  • 51% útoků je obtížné uskutečnit. Důvodem je síť Dash’s masternode a řetězové zámky.
  • Pomlčka je velmi aktivní v rozvojovém světě. Zejména v zemích, které zažívají hospodářské krize.

Naučte se obchodovat Dash s naším kurzem kryptoměny

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me