Decentralizované finance – Co je to DeFi v kryptoměně?

Decentralizované financování lze definovat z hlediska transformace konvenčního a centralizovaného systému financí na sdílený peeringový systém podporovaný decentralizovanou blockchainovou technologií, jako je bitcoin nebo ethereum. Decentralizované finance, známé také jako DeFi, prakticky vykonávají funkce a půjčují platformy kryptoměnám. Decentralizované financování je začleněné uspořádání konvencí a peněžních nástrojů, které obecně podporují finanční potřeby kryptoměny.

Důležitost DeFi lze chápat s tím, že celková hodnota uzamčená v DeFi podle DefiPulse je přes 25,15 miliard $. Technologie blockchain je aktivním mozkem decentralizovaného financování. Postupem času tisíce nových blockchainů vydláždily cestu pro decentralizovaný průmysl.

Konvenční finanční a bankovní systém je založen na centralizovaných rámcích pod přímou kontrolou centralizovaných manažerských sítí, centralizovaných finančních institucí, zprostředkovatelů a vlády. Naproti tomu DeFi nebo decentralizovaná finanční infrastruktura je spojena s blockchainy, speciálními programy prováděnými decentralizovanými platformami za účelem vytvoření sítě, která se může přihlásit a odhlásit, aby dodržovala všechna vládní pravidla. Zní to nepoctivě? Stalo se to také regulačním orgánům, když začal průmysl.

Zdroj: mlsdev.com

Samotná infrastruktura blockchainu umožňuje uživatelům řídit jejich příslušný blockchain prostřednictvím ověřovacích protokolů. Hlavní ovládací prvek umožňující jakékoli zásadní změny nebo dokonce hacknout blockchain vyžaduje kontrolu alespoň 30% uzlů. Uzly jsou základními pilíři, které podporují blockchain.

DeFi vyvinula finanční systémy a protokoly využívající inteligentní soukromé smlouvy využívající blockchain. Finanční protokoly DeFi jsou naprogramovány tak, aby fungovaly na základě vyvinutého kódu, který umožňuje, aby byl dostupný pro kohokoli, kdo umožňuje vytváření sítí peer-to-peer. DeFi nebo decentralizované finance byly dříve známé jako "otevřené financování."

Výhody DeFi v kryptoměně

Decentralizované financování má mnoho výhod, díky nimž je lepší než běžné a centralizované systémy financování. Hlavním objektivním využitím DeFi v kryptoměně je bezpochyby zvýšení soukromí a bezpečnosti ve finančních systémech.

Pomocí principů blockchainu DeFi vytváří úpravy, které zajišťují transparentnost systému, aby se zvýšila likvidita a stabilizovaly se příležitosti k růstu. Cílem použití DeFi v kryptoměně je vytvořit vyvážený ekonomický systém, který je přístupnější a příznivější pro podporu. Kromě těchto mohou být hlavní výhody decentralizovaného financování a DeFi v kryptoměně následující:

1. Efektivní programování

Defi v kryptoměně prokáže větší programovatelnost. Výkon finančních gadgetů je mnohem automatizovanější a využívá chytré smlouvy. Programovatelné kódy pomáhají při vytváření nových digitálních aktiv.

2. Zabezpečení

Decentralizované financování vytvoří systém, který je poněkud imunnější vůči podvodům a krádežím. Více soukromých integrací poskytovaných společností DeFi v rámci blockchainu zajistí bezpečné transakce a další finanční aplikace, které jsou více auditovatelné.

3. Pohodlná výměna informací

Díky DeFi v kryptoměně je výměna informací pohodlnější. Synchronizace rozhraní a aplikací s DeFi umožňuje vývojářům vytvářet větší flexibilitu a interoperabilitu. DeFi je také známá jako "peníze legos" pro jeho skládatelný software.

4. Míra transparentnosti

Vysoká míra transparentnosti, kterou poskytují finance DeFi, poskytuje vysílání, které sdílí transakční aktivity s ostatními uživateli na rozhraní. Tímto způsobem poskytují protokoly DeFi vestavěné kódy, které jsou k dispozici všem. Pomocí transparentností poskytovaných těmito platformami lze vytvořit velmi intenzivní analýzu.

5. Otevřete přístup

Financování DeFi nevyžaduje oprávnění. Zatímco konvenční centralizované finanční systémy potřebují oprávnění, DeFi v kryptoměně je bez těchto obvinění. Kdokoli na světě s krypto peněženkou a internetovým zdrojem může mít přístup k platformám DeFi založeným na technologii blockchain.

Připraveno k ponoření do vody Krypto Trh?

Decentralizované aplikace – aplikace Ethereum

Většina decentralizovaných aplikací s názvem DeFi Apps ve skutečnosti běží na protokolu Ethereum. Ethereum se umístilo jako druhý největší akcionář na trhu s kryptoměnami a decentralizovanými aplikacemi (DApp). Ethereum vyniká odlišně od bitcoinů, protože interference, kterou Ethereum poskytuje, je snazší vývoj decentralizované formy aplikace než provádění jednodušších transakcí. Nejkontrastnějším rysem Etherea je integrace chytré smlouvy.

Chytré smlouvy a DeFi

Inteligentní kontrakt poskytuje automaticky provedenou transakci pro přizpůsobené potřeby, čímž vytváří flexibilnější platformu. Blockchain umožňuje bezchybné vedení záznamů a zabezpečení k vytváření a zaměstnávání inteligentních smluv s větším soukromím, než jaké kdy zažil v konvenčním finančním světě.

Zdroj: dzone.com

Inteligentní smlouvy jsou základem velkého počtu aplikací DeFi, které poskytují všechny očekávané vlastnosti finančních potřeb decentralizovaných systémů. Ethereum jako největší trh aplikací DeFi ovlivňuje celkový pohyb trhu. S upgradem Ethereum 2.0 lze upgradovat také aplikace založené na DeFi. Předpokládá se, že Ethereum 2.0 posílí aplikace DeFi tím, že odstraní problémy se škálovatelností týkající se Ethereum.

Populární aplikace DeFi

Klíčové atributy DeFi v kryptoměně lze připsat samotné blockchainové technologii, mozkům za Decentralized Finance nebo DeFi. Aplikace DeFi obsahuje následující polární názvy.

Decentralizované burzy nebo DEX

Decentralizované burzy nebo DEX jsou protějšky DeFi konvenčních burz. DEX jsou online aplikace specializované na změnu kryptoměn za účelem výměny jakéhokoli typu měny.

Decentralizované burzy jsou takové typy platforem s prémiovějšími funkcemi. DEX umožňuje svým uživatelům přímé vzájemné propojení a obchodování kryptoměn a aktiv bez zapojení zprostředkovatelů. Díky eliminaci zprostředkovatelů jsou burzy soukromější, bezpečnější a důvěryhodnější, což také eliminuje podvody a krádeže.

Stablecoiny

Stabilnícoin lze popsat jako kryptoměnu, která je krytá konvenční měnou jako kolaterál. Technicky ne kryptoměna; hodnota se měří na základě krycí fiat měny, například eura nebo dolaru. Volatilita kryptoměny vedla ke vzniku stabilních coinů ve snaze poskytnout stabilní možnosti ve světě DeFi s využitím výhod konvenčního trhu i blockchainových protokolů.

Půjčovací platformy

Platformy pro půjčky jsou vyvíjeny takovým způsobem, že s využitím chytrých kontaktů mohou být náhradou za zprostředkovatele. Například banky již nejsou s vývojem těchto úvěrových platforem potřeba.

Zabalený bitcoin nebo WTBC

Velmi výhodnou aplikací DeFi mohou být zabalené bitcoiny. Zabalené bitcoiny jsou metodou použití bitcoinu v aplikaci Ethereum, takže jej lze nasadit přímo v systému Defi systému Ethereum. WBTC může uživatelům poskytnout výhody výdělku zájmu o bitcoiny.

Predikční trhy

Predikční trhy jsou praktické platformy pro podávání nabídek. Jsou to predikční sítě, které interpretují možné výsledky evidentních skutečných událostí jako volby a využívají tyto informace k přijímání informovaných investičních rozhodnutí. Integrovaná DeFi na těchto predikčních trzích si klade za cíl eliminovat zprostředkovatele a zároveň nabízet stejné funkce.

Přečtěte si více: 7 předpovědí kryptoměny pro rok 2021, s nimiž by všichni souhlasili

Použití decentralizovaného financování a deFi v kryptoměně:

1. Správa majetku

DeFi v kryptoměně z vás dělá manažera vašich kryptoměn místo státní banky vaší země. Krypto peněženky jako MetaMask, Gnosis Safe a Argent vám pomáhají efektivně a bezpečně s decentralizovanými aplikacemi, od nákupu, prodeje a přesunu kryptoměny až po získání zájmu o vaše počítačové zdroje.

V prostoru DeFi vlastníte své informace: MetaMask například ukládá vaše hesla a soukromé klíče v zašifrovaných formách místně do vašeho gadgetu, takže se jen přibližujete ke svým záznamům a informacím.

2. DAO

DAO znamená decentralizovanou autonomní organizaci. Jedná se o síť, která spolupracuje, jak je naznačeno v pokynech zakódovaných na blockchainu, čímž odstraňuje požadavek na koncentrovaný regulační prvek. Několik konvencí hlavního proudu v prostoru DeFi, jako jsou Maker a Compound, vyslalo DAO, aby shromáždili sliby, dohlíželi na peněžní aktivity a decentralizovali správu do místní oblasti.

3. Analýza dat

V důsledku fenomenální míry transparentnosti informací o transakcích a organizačních akcí nabízí společnost DeFi speciální kontaktní místa pro zveřejňování, zkoumání a řešení problémů. Vývoj nových aplikací DeFi podnítil vylepšení různých aplikací a řídicích panelů, například DeFi Pulse a Codefi Data, které pomáhají klientům sledovat aktiva v konvencích DeFi, počítat rizika a přehled výnosu a likvidity.

4. Vývojové a kódovací nástroje

Jedním z cílů protokolů DeFi je skladatelnost, což znamená, že různé segmenty rámce se mohou nepochybně přidružit a spolupracovat. Jak je patrné z širokého sortimentu koordinovaných aplikací DeFi, skládatelný kód způsobil průlomový dopad na síť, ve kterém místní oblast neustále rozšiřuje to, co ostatní sestavili. Mnoho lidí porovnává cyklus vylepšení DeFi s prací s legy – následně neúprosně známou jako "peníze legos." Od brilantních knihoven dohod Truffle přes sadu API Infura až po bezpečnostní aparáty Diligence je většina populárních návrhářů blockchainu, včetně Ethereum, v současné době připravena vyrábět a odesílat aplikace DeFi s full-stack nástroji a kombinacemi zabezpečení.

5. Hraní

Složitost DeFi vytvořila pro vývojáře šance na konstrukci DeFi protokolů integrovaných do více dimenzí. Hry založené na blockchainu se staly běžným případem použití decentralizovaného financování kvůli jejich funkční ekonomice a kreativním modelům.

Například Pool Together je loterie investičních fondů kontrolovaná neštěstí, která umožňuje klientům nakupovat zálohové lístky ukládáním stabilních DAIcoinů, které jsou poté spojeny dohromady a zapůjčeny konvenci měnového trhu Compound za účelem získání výnosů.

6. Totožnost

Financování DeFi může snížit předpoklady zajištění pro jednotlivce, kteří nemají další aktiva, a pomůže vyhodnotit spolehlivost klientů. Kdokoli s webovým připojením může přistupovat k aplikacím DeFi při zachování jejich péče a kontroly nad jejich informacemi a zdroji.

7. Tokenizace

Tokenizace je jedním ze základů decentralizovaného financování a výhodou blockchainové technologie, mozkem DeFi. Žetony podporují organizaci a otevírají sortiment peněžních vyhlídek. V podstatě řečeno, token je počítačový zdroj, který se vyrábí, vydává a dohlíží na blockchain. Tokeny jsou zamýšleny jako bezpečné a okamžitě přizpůsobitelné a lze je přizpůsobit pomocí kódu. Tokeny založené na blockchainu jsou považovány za bezpečnou a pokročilou možnost pro klienty po celém světě pro přístup, výměnu a ukládání kryptoměny.

8. Kryptoměny

Aplikace DeFi podporují řadu online obchodních center, která klientům umožňují univerzální obchodování s položkami a správami. Na těchto trzích se prodává vše od nezávislých programovacích koncertů až po pokročilé sběratelské předměty a od ověřitelných drahokamů a oděvů.

Výdělky a investice do DeFi

Klienti mohou pomocí půjčovacích aplikací založených na blockchainu, jak je uvedeno výše, vytvářet "automatické výnosy" tím, že rozšíří své peníze a vytvoří příjmy z záloh. Například výnosové zemědělství má potenciál pro značnou návratnost investic, avšak s vyšší mírou rizika. Zvažuje klienty, aby využili půjčující část DeFi k tomu, aby svým kryptografickým zdrojům pomohli a vytvořili ideální výnosy.

Jak se však DeFi do roku 2020 rozšířila v akci a slávě, mnoho aplikací DeFi, například YAM coin, výrazně selhalo, což poslalo tržní kapitalizaci z 60 milionů až 0 dolarů brzy. Další projekty DeFi, včetně Hotdog a Pizza, čelily podobnému osudu a mnoho spekulantů přišlo o velkou hotovost.

Budoucnost DeFi

Zatímco tyto aplikace DeFi přitahují stále rostoucí počet jednotlivců, je těžké určit, jaká je možná budoucnost těchto sítí. Budoucnost DeFi závisí na lidech, kteří je považují za cenné a proč. Mnozí věří, že různé protokoly DeFi mohou přilákat masy nových klientů tím, že budou peněžní aplikace komplexnější a otevřenější pro jednotlivce, kteří k těmto fázím obvykle nepřistupují.

Tato peněžní inovace je nová, průzkumná a pohodlná, zejména pokud jde o bezpečnost nebo přizpůsobivost. Ethereum 2.0 zvládne obavy o všestrannost prostřednictvím myšlenky známé jako střep, metoda rozdělení skryté sady dat na skromnější kousky, s nimiž je pro singulární klienty rozumnější pracovat.

Začněte investovat do kryptoměn pomocí eToro

eToro je nejlepší platforma pro sociální obchodování na světě. Díky dobře vyvinutým funkcím je eToro tím správným místem, kde můžete investovat do kryptoměn. Vyzkoušejte eToro a získejte ty prémiové funkce pro vaše krypto potřeby.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Přečtěte si více:

Jaké jsou nejlepší kryptoměny k obchodování v roce 2021?

10 odvážných předpovědí cen bitcoinů pro rok 2021

Cenové předpovědi etherea na období 2021–2025

Co je nejlepších 9 altcoinů, do kterých se má investovat v roce 2021?

Klíčové body

  • Moderní metodou kryptoměny, která umožňuje, aby finanční systémy byly pohodlnější, je nyní DeFi nebo decentralizované financování.
  • Důležitost DeFi lze pochopit skutečností, že celková hodnota uzamčená v DeFi podle DefiPulse přesahuje 25,15 miliardy dolarů.
  • Blockchain zůstává mozkem světa DeFi, od kryptoměn po DEX.
  • DeFi má funkce, jako jsou inteligentní smlouvy, které poskytují soukromější a přizpůsobenější uživatelské prostředí.
  • Mezi funkce decentralizovaných financí patří DAO, DEX, tokenizace, obchodování, hraní her a správa aktiv.
  • Mezi klíčové výhody DeFi patří efektivní programové kódy, bezpečné a soukromé transakce. Poskytuje také vyšší míru transparentnosti.
  • DeFi má potenciál převzít globální finanční trh krok za krokem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me