Dvě z našich oblíbených kryptoměn, které by se mohly v roce 2021 ztrojnásobit

Po strašlivém roce 2020 se světová ekonomika snaží v roce 2021 masivně odskočit. Stále však existuje spousta překážek, které by mohly tyto zotavení vykolejit. Mohlo by dojít ke zpoždění hromadného zavedení vakcíny COVID-19, což by způsobilo další ekonomické zablokování.

To by však zvráceně mohlo být pro kryptotrh přínosné. Jak jsme viděli v roce 2020, kryptoměny se ukázaly jako bezpečné útočiště, což je trend, který by mohl pokračovat i během turbulencí v roce 2021.

Dvě hlavní kryptoměny na našem radaru

Rok 2020 byl pro kryptoměny výbušným rokem, protože celkový tržní strop vzrostl z 191,50 miliardy USD 1. ledna na 559,50 miliardy USD v době psaní. Proto by nemělo být překvapením, že dvěma krypty na našem seznamu hitů jsou dva OG – Bitcoin a Ethereum. Podívejme se blíže.

# 1 Bitcoin – Lídr na trhu kryptoměn

bitcoinové logo

Bitcoin bude i nadále jednou z našich nejvíce doporučených mincí, ať už do pekla, nebo do vody. Je vidět každý princip, díky kterému jsou kryptoměny tak skvělé v piky v bitcoinech. Po skalnatém začátku do roku 2020 se přední kryptoměna snaží dát všem předčasný vánoční dárek dosažením všech dob vysokých úrovní. V době psaní této zprávy se nejvyšší kryptoměna již zvýšila o závratných 170%.

Adam Grunwerg z Finixio věří, že i přes očekávanou volatilitu se cena pravděpodobně v roce 2021 prolomí kolem 50 000 $. Model S2F Plan B jde o něco dále a naznačuje, že cena by mohla do srpna 2021 skutečně dosáhnout 100 000 $!

Jsou to tedy jen prázdná čísla, nebo jsou zálohována solidní data? Máme pro vás dvě slova – institucionální investoři.

V roce 2020 došlo k trvalému přílivu institucionálních investorů vstupujících na trh. Společnost Fidelity ve 2. čtvrtletí provedla průzkum u téměř 800 institucionálních investorů a zjistila, že kryptoměna vlastní 36%. Vypadá to však, že počet investorů v poslední době výrazně vzrostl.

CoinShares uvedl, že investoři do týdne nakoupili BTC a další kryptoměny v hodnotě 429 milionů dolarů. Z toho vždy vzestupná stupnice šedi koupila neuvěřitelných 336 milionů dolarů ze 429 milionů dolarů. Tím se jejich celkové AUM zvýší na pouhých 12 miliard dolarů.

Podle Jamese Butterfilla, investičního stratéga ve správci digitálních aktiv, to však může být jen začátek. Butterfill řekl:

“Na anekdotické úrovni, na základě našich rozhovorů s klienty v průběhu roku 2020, jsme zaznamenali rozhodující posun od dotazů spekulativní povahy k těm, které začínají komentáři jako:” bitcoin je tu, aby zůstal, pomozte nám ho pochopit. ‘“

Navíc nezapomeňme na nedávné oznámení společnosti MicroStrategy, že na nákup dalších bitcoinů získali 650 milionů dolarů, čímž se jejich celková expozice zvýšila na 1,1 miliardy dolarů.

Celkově je to pro bitcoiny nesmírně pozitivní. S příchodem stálého přílivu institucionálních investorů se bitcoin rychle stává jedním z nejodolnějších aktiv na světě. Jako takový vypadá velmi připraven mít silný rok 2021.

Přečtěte si více:

Jak investovat do bitcoinu 2021 – Průvodce pro začátečníky

Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

# 2 Ethereum – Ethereum 2.0 a DeFi

Růst Ethereum v roce 2020 způsobil hanbu bitcoinům, který od roku explodoval o 350% na ~ 125 $. Můžeme očekávat opakování nebo dokonce lepší výkon platformy smart contract v roce 2021, a to ze dvou významných důvodů – upgrade Ethereum 2.0 a DeFi.

Upgrade na Ethereum 2.0 zaznamenává vstup do protokolu několika novými funkcemi, z nichž hlavní je proof-of-stake (PoS). Ethereum bylo často kritizováno za nedostatek vysoce výkonných funkcí. To vše se změní s Ethereem 2.0, díky čemuž bude exponenciálně příznivější pro vývojáře.

Když o tom mluvíme, věříme, že Ethereum bude i nadále potvrzovat svou pozici přední platformy DeFi v roce 2021. Stále rostoucí sektor DeFi bude v příštím roce monumentálním určováním cenové akce ETH. Ve smlouvách DeFi je v současné době uzavřeno o něco méně než 15 miliard dolarů. Všimněte si, že toto číslo bylo na začátku roku 2020 méně než 700 milionů $. To nám ukazuje, že sektor DeFi exploduje tempem rychleji, než je kryptoměnový trh. Toto je hlavní bod, který bude mít zásadní význam pro stanovení cenové akce Ethereum.

Jako takové by mohlo být nesmírně výhodné přečíst si, jak funguje sázení v Ethereu a shromažďovat dostatek mincí, abyste se mohli zúčastnit algoritmu proof-of-stake protokolu..

Přečtěte si více:

Jak obchodovat s ethereem: Komplexní průvodce obchodováním s ethereem v roce 2021

Co bude pohánět cenu etherea v roce 2021?

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny jak pro obchodníky, tak pro investory

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me