EOS vs Ethereum: Je EOS lepší než Ethereum?

EOS vs. Ethereum: Je EOS lepší investicí než Ethereum

Je EOS lepší než Ethereum? Která platforma blockchain nabízí více inovací? Je EOS lepší investicí než Ether?

Pokud jste si mysleli, že Alien vs. Predator je největší bitvou našeho století, připravte se na duel mezi EOS a Ethereum.

My v Trading Education vám můžeme pomoci dozvědět se více o krypto světě a jak obchodovat s kryptoměnami jako profesionál. Zúčastněte se našeho kurzu kryptoměny a zjistěte, zda je EOS lepší než Ethereum.

Pokud máte pocit, že se snažíte vypracovat „EOS vs. Ethereum – je EOS lepší než Ethereum?“, Pokračujte v čtení. Sestavili jsme kompletní průvodce, abyste si mohli vybrat, který je lepší.

Co je to ethereum?

Je EOS lepší než Ethereum? Než začneme zkoumat výhody a nevýhody EOS i Ethereum, měli bychom vysvětlit, čeho mají tyto krypty dosáhnout. Jak víme, Ethereum je druhé nejoblíbenější a nejobchodovanější digitální aktivum.

Ethereum je platforma založená na blockchainu s otevřeným zdrojovým kódem, vytvořil Vitalik Buterin, který usnadňuje používání inteligentních smluv a decentralizovaných aplikací (dApps). Ve skutečnosti je Ethereum považováno za krále inteligentních kontraktů.

Kromě toho podporuje Ethereum širokou škálu tokenů, jako je ERC-20, a také četné krypto hry. Ethereum není o prázdných řečech, ale o skutečné efektivitě!

Není překvapením, že Ether Etheru je jednou z nejslibnějších obchodovaných mincí. Na rozdíl od bitcoinu je Ethereum neomezené a v oběhu je více než 113 448 141 etheru.

Ethereum se stále zlepšuje a věří se, že druhé iterace Ethereum 2.0 bude mít obrovský dopad na investiční svět se zaměřením na energetickou účinnost a vytyčování místo těžby.

Co je EOS?

Vzhledem k schopnostem společnosti Ethereum je těžké si představit platformu, která by ji mohla překonat. Může tedy být EOS lepší než Ethereum?

EOS je také decentralizovaná platforma, která umožňuje používání inteligentních kontraktů a dApps, což z něj činí jednoho z hlavních konkurentů Ethereum. Tato blockchainová platforma byla vydána 31. ledna 2018 a za více než pár let získala 13. místo na CoinMarketCap v době psaní tohoto článku.

Je to pravděpodobně nejpravděpodobnější zabiják ethereum a na první pohled se zdá, že se snaží dělat všechno lépe než Ethereum. Ve skutečnosti však nabízí mnohem více, než jen nahradit Ethereum!

EOS může způsobit revoluci v interakci uživatelů s technologií blockchain. Jak? Jednoduše pokračujte ve čtení!

Co se EOS snaží dosáhnout?

Jak se může EOS stát lepší platformou a investicí než Ethereum? Pravdou je, že Daniel Larimer, technický ředitel společnosti EOS, tvrdí, že žádná blockchainová platforma nemůže přinést výkon, jaký běžní lidé chtějí. Tvrdí to obyčejní lidé moc se nestarají o decentralizaci, ale o výkon.

Se společností EOS chce Larimer vytvořit platformu pro dApps, která bude fungovat tak, jak to lidé chtějí. Proto je jejich hlavním soupeřem Ethereum! EOS se snaží usnadnit vytváření dApps ve srovnání s ethereem.

Údajně, EOS vyžaduje méně kódování jak stanoví více základních funkcí než Ethereum a je snadnější se naučit používat a navigovat. To je zásadní, protože většina lidí nemá technické znalosti pro používání Etherea.

EOS také poskytuje správu databází a správu účtů ke zlepšení uživatelského dojmu.

Larimer tvrdí, že EOS jednoho dne potenciálně zvládne miliony transakcí za sekundu (tps). Dnes však tvrdí, že zvládnou 1 000 až 8 000 tps. Je nutné zmínit, že dokud EOS nedosáhne špičkového výkonu, nebudeme vědět, zda je to pravda nebo možné.

Jak funguje EOS?

kryptoměna eos

Může EOS dosáhnout svých cílů? Může se stát lepším než Ethereum? Podívejme se, jak EOS funguje přesně!

Nejdůležitější věcí o EOS je vědět, že EOS je blockchain a coin, a EOS.IO je v podstatě operační systém, který funguje na vrcholu blockchainu.

EOS.IO byl porovnán s Google Play Store a Apple App Store v tom, že je snadné nastavit a používat aplikace. Tento systém usnadňuje používání blockchainu EOS, což je zásadní pro přilákání stále více lidí k investování do EOS.

Mince EOS funguje dál EOS blockchain a používá a delegovaný důkaz algoritmu sázky. Je to open-source a kdokoli ho může použít k vytváření vysoce výkonných inteligentních smluv. Jinými slovy, EOS je navržen tak, aby byl funkčnější pro podniky a uživatelé mohou vytvářet aplikace založené na blockchainu způsobem, který je mnohem uživatelsky přívětivější než Ethereum.

To je správně! Jednou z hlavních myšlenek společnosti EOS je vytvářet blockchainové aplikace, které fungují jako webové aplikace. Všimněte si, že blockchainovým aplikacím se zatím nepodařilo dosáhnout stejného výkonu a věří, že to zastaví hromadné přijetí.

Kromě toho má EOS a decentralizované řízení s ústavou. Toto je jedna z hlavních funkcí, které zakladatelé považují za zásadní pro vytvoření spravedlivého systému. Tvrdí, že to vedlo k tomu, že EOS byl decentralizovanější než Bitcoin a ethereum stejně jako více míst, kde se vytvářejí mince EOS.

Bitcoin je údajně řízen čtyřmi těžebními fondy a Ethereum dvěma. To znamená, že téměř veškerá energie je řízena těmito skupinami. Na druhé straně má společnost EOS 21 zúčastněných stran, které jsou tvůrci bloků, nikoli horníky.

To významně rozděluje moc a mělo by to vést k decentralizovanější struktuře správy. To je také významné, protože pokud jsou tyto těžební fondy odstraněny, může to mít negativní dopad na zastavení kryptoměny a grindování transakcí až do zastavení.

V neposlední řadě podle Larimera, EOS má lepší uživatelský komfort; bezpečnější jsou i jednoduché, ale zásadní věci, jako je obnovení hesla.

Tým za EOS

tým za eos

Pokud jde o kryptoměny, jako jsou EOS a Ethereum, měli bychom si uvědomit, že jejich popularita je také ovlivněna sentimentem. Ve skutečnosti může tým za platformou hrát klíčovou roli.

Daniel Larimer, tvůrce EOS, je například populární postavou v krypto světě. Je také spolutvůrcem společností Steemit a Bitshares.

Steemit je platforma pro sociální média a blogování, která odměňuje uživatele za publikování a správu obsahu v kryptoměně. Larimer je ve Steemitu velmi aktivní a zveřejňuje příspěvky o EOS.

Bitshares, na druhé straně, je decentralizovaná platforma pro obchodování kryptoměn pomocí technologie blockchain.

Larimer využil své zkušenosti z obou projektů do EOS. Nyní Daniel Larimer je CTO ve společnosti Blokovat, což je organizace, která vlastní EOS. Věří, že decentralizované aplikace nemohou konkurovat centralizovaným aplikacím, dokud nebudou mít lepší výkon než oni. Larimer také nevěří v násilné prostředky k prosazení správy decentralizovaných platforem.

Zde bychom měli také zmínit Brendana Blumera. Blumer je generálním ředitelem společnosti Block.One. Je to sériový podnikatel a investor. Blumer má bohaté zkušenosti v technologickém podnikání, je aktivní od svých 15 let, kdy začal prodávat virtuální herní aktiva.

Vzhledem k jejich vlivu ve světě obchodování s kryptoměn není žádným překvapením, že tým stojící za EOS může hrát zásadní roli bitva EOS vs. Ethereum.

Jak fungoval EOS?

cenový graf eos

Skvělé schopnosti, inovativní tým… Může EOS překonat Ethereum? Pojďme se tedy podívat na ceny EOS!

V době psaní tohoto článku stojí jeden token EOS 2,53 $, má a celkový tržní strop 2 371 458 834 USD, a cirkulující dodávka 937 809 754 EOS.

Je zajímavé, že EOS se setkal se spoustou vzrušení, když byl propuštěn a téměř okamžitě vzrostl v hodnotě.

Po cenové korekci vystřelila v lednu 2018 na maxima 18 USD za minci a tržní kapitalizaci 10 miliard USD. Poté, to v dubnu 2018 dosáhla historického maxima 21 USD za minci a celkové tržní kapitalizace 17 miliard USD.

Od té doby vzrušení kolem EOS dospělo a ceny se pohybovaly mezi minimy 1,81 USD za minci a maximy 5,93 USD.

Nezapomeňme na to ICO společnosti EOS použilo k hostování Ethereum a trvalo celý rok. Někteří to považovali za podivné; Larimer však uvedl, že jak ethereum, tak bitcoin byly delší. Celkově se jim podařilo získat přibližně 4 miliardy dolarů.

Jak se EOS vyvíjí a přidávají se nové funkce, cena se pravděpodobně zvýší nebo sníží, pokud nebudou přijaty dobře. EOS je nyní jednou z nejpopulárnějších mincí, do kterých se investuje; mince, kterou byste měli pozorně sledovat.

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Zvažovali jste nákup EOS?

Jak si Ethereum vedlo?

Ethereum také zažilo zajímavou cestu. Dva roky poté, co Vitalik Buterin navrhl Ethereum, byl protokol spuštěn v červenci 2015.

V roce 2016 byl však systém napaden; 60 milionů $ bylo odcizeno prostřednictvím dApp navrženého jako fond rizikového kapitálu, DAO. Výsledkem bylo vytvoření Ethereum Classic (ETC) a rozdělení blockchainu Ethereum.

Další významnou událostí pro Ethereum byla hra založená na blockchainu CryptoKitties, spuštěná v roce 2017. Věřte tomu nebo ne, uživatelé se zbláznili do virtuálních koček Etherea a blockchain se ucpal.

To je správně! Bylo mnoho lidí ochotných zaplatit jmění za získání digitální kočky. Nejdražší nákup je populární kočka Dragon, v hodnotě 600 ETH nebo přibližně 170 000 $.

Navzdory jeho vzestupům a pádům se společnosti Ethereum podařilo zůstat jedním z nejsilnějších aktiv roku 2020 s tržním stropem ve výši 51 507 291 691 USD. Od listopadu 2020, jeden ETH je 454 $, podle CoinMarketCap.

Někteří odborníci se domnívají, že by ethereum mohlo v příštích několika letech dosáhnout svého potenciálu. Takže pokud jste ochotni místo EOS investujte do Etherea, jednoduše neustále pozorně sledujte ceny ETH!

Zvažovali jste nákup Ethereum?

Problémy s EOS

Než dospějete k závěru, že EOS je lepší než Ethereum, měli bychom zmínit, že EOS má řadu problémů. To je správně! Navzdory množství dobrých zpráv není EOS bez problémů.

Weiss Crypto Ratings tvrdí, že EOS má problémy s centralizací. V roce 2019, Weiss snížil hodnocení EOS poté, co dospěli k závěru, že EOS není ochoten udělat dost pro zvýšení decentralizace.

To však může být částečně způsobeno tím, že EOS je velmi mladý, a proto bude mít problémy s centralizací, než bude možné jej plně přijmout.

To znamená, že primárním problémem, kterým EOS trpěl, jsou chyby. Od té doby, co se to stalo, bylo spousta problémů a kritici se ptají, zda tým EOS vhodně testuje aktualizace, než je uvede do hlavní sítě.

V jedné z novějších chyb byla bloková výroba zastavena, a tým EOS byl nucen uspořádat konferenční hovor s producenty bloků, což je vedlo k vrácení kódu zpět k dřívější aktualizaci.

Je však třeba zmínit, že bitcoin a ethereum, stejně jako mnoho dalších kryptoměn, měly problémy, když začaly.

Na závěr bychom měli zmínit, že o tom ostatní spekulovali Společnost EOS může čelit regulačním problémům v USA ohledně způsobu, jakým řídily své ICO, tvrdí, že zašli příliš daleko, a to pro ně může být později problém. Všimněte si, že občané USA se nesměli účastnit ICO (stejně jako Číňané).

Nezapomínejme, že regulace kryptoměn se po celém světě výrazně liší. Zde se můžete dozvědět více o městech po celém světě, která jsou pro kryptoměnu nejpříjemnější.

Problémy s Ethereum

Jak je uvedeno výše, krypto svět má řadu technologických a regulačních výzev.

Například jako jakékoli jiné kryptoměny, Ethereum má nějaké vážné problémy se škálovatelností. Podle odborníků je jedním z hlavních důvodů problémů se škálovatelností skutečnost, že „každý uzel musí zpracovat každou transakci“.

Rostoucí počet uživatelů dodává olej do ohně a vede k různým technologickým problémům a pomalým dobám zpracování.

Zatímco tým stojící za Ethereem věří, že Ethereum 2.0 pomůže vyřešit další problémy s kapacitou systému, ukáže to jen čas.

Dalším problémem je Vysoké poplatky společnosti Ethereum. Nezapomeňme, že uživatelé musí za provozování inteligentních smluv platit plyn, poplatek v Etheru. Tyto poplatky jdou těžařům nebo vlastníkům uzlů. Vzhledem k tomu, že cílem kryptoměn je zlevnit a zrychlit transakce, vysoké náklady mohou uživatele a nadšence odtlačit.

Kromě toho může také utrpět uživatelská zkušenost, takže nás nepřekvapuje mnoho uživatelů se obrací k alternativám Ethereum, jako je EOS.

Důležitá otázka: Je EOS lepší než ethereum?

eos vs ethereum

Je tedy EOS lepší než Ethereum? Krátká odpověď: je ještě příliš brzy na to říct (překvapení, překvapení!).

Protože Larimer i Vitalik usilují o decentralizaci organizací a měn a vytvoření transparentnějšího finančního světa, mnoho lidí porovnává EOS s Ethereum.

Srovnání však není vždy jednoznačné. Oba jsou stále experimentální a budou se časem měnit. Tým stojící za EOSem určitě věří, že je to lepší, ale správné srovnání mezi těmito dvěma nemusí být proveditelné, dokud nebudou fungovat na plný výkon.

EOS je mnohem mladší než Ethereum a někteří věří, že dokáže vyřešit problémy Ethereum.

Ethereum se ale také stále mění. Vitalik Buterin řekl, že Ethereum bude po dělení a plazmě mnohem rychlejší. Buterin věří, že Ethereum může být schopné dosáhnout desítek tisíc tps.

Je také důležité si uvědomit, že jeden z Hlavním rozdílem mezi EOS a Ethereem je, že mají konkurenční ideologie. S Ethereem musí uživatelé chytrých smluv platit za jejich používání plyn. S EOS jsou vývojáři těmi, kdo musí platit benzín.

Ethereum může mít při změně měřítka problémy se zpětnou kompatibilitou; EOS takové problémy zatím nemusí mít.

Dalším významným rozdílem mezi EOS a Ethereum jsou programovací jazyky, které používají. Ethereum používá svůj vlastní programovací jazyk Solidity, zatímco EOS používá C.++. Protože C ++ je již široce přijímaný, může to znamenat, že EOS bude jednodušší než Ethereum.

To znamená, že C ++ už nějakou dobu slábne z popularity; nutit EOS v budoucnu přidá další programovací jazyky, další urychlení adopce.

Snad jedním z největších rozdílů mezi EOS a Ethereem je to s EOS mohou uživatelé aktualizovat chytré smlouvy. Na Ethereu jsou inteligentní smlouvy neměnné, což znamená, že jakmile jsou aktivní, nelze je zastavit. Mělo by se však zmínit, že aktualizace inteligentních smluv může být bezpečnostním rizikem.

Je také logické předpokládat, že jak se technologie blockchainu neustále vyvíjí, jak EOS, tak Ethereum budou mít více konkurentů, se kterými se budou vypořádávat. Vzít NEO, často se nazývá čínské ethereum, například! Které krypto vyhraje? Pouze čas ukáže!

Klíčové body

Pokud si pamatujete něco z našeho článku Je EOS lepší než Ethereum?, Udělejte z toho tyto klíčové body:

  • Bitva EOS vs. Ethereum je jednou z nejzajímavějších oblastí kryptosveta.
  • Díky EOS.IO je EOS mnohem uživatelsky přívětivější než většina kryptoměn. To je velký problém, protože zatím je většina platforem dApp pro běžné lidi příliš komplikovaná.
  • Za společností EOS stojí Daniel Larimer. Larimer je ve světě kryptoměn velmi dobře známý a dříve pracoval na společnostech Bitshares a Steemit.
  • Primárním rozdílem mezi EOS a Ethereem je, že vývojáři platí za chytré smlouvy. V Ethereu musí uživatelé platit za plyn, aby mohli využívat inteligentní smlouvy.
  • Stále ještě nezjišťujeme, zda je EOS skutečný Ethereum zabiják. Je ještě příliš brzy předvídat, jak dobře si EOS povede.

Které krypto je lepší? Který dobyje svět? Pouze čas ukáže.

Do té doby se neváhejte dozvědět více o obchodování s kryptoměnami. My v Trading Education vás můžeme provést vaší cestou učení. Naučte se obchodovat s EOS náš kurz kryptoměny a stát se krypto esem.

Závěrečné slovo

Ať už jste zkušeným obchodníkem s kryptoměnami nebo podnikáte první kroky v tomto sektoru, EOS a Ethereum jsou potenciálně silnými konkurenty pro vaše investiční portfolio. Doufáme, že vám tento průvodce srovnáním pomohl demystifikovat tyto hlavní kryptoměny.

Nyní znáte klíčové rozdíly mezi EOS a Ethereum. Pokud se cítíte inspirováni, abyste začali investovat Ethereum a / nebo EOS, nebo tento článek poskytl další pohled na vaše stávající investiční znalosti, můžete být rádi, že to víte etoro poskytuje možnost investovat do kryptoměnových aktiv a CFD až 90+ kryptoměny. Investoři společnosti EOS AND Ethereum mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

EOS VS. Ethereum – Infografika

infografika eos vs. ethereum

Pokud vás bavilo číst náš článek Je EOS lepší než ethereum?, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Myslíte si, že EOS je lepší než Ethereum? Investovali byste do EOS? S jakou mincí byste místo toho obchodovali? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. 62% účtů retailových investorů přichází o peníze při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me