Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Bitcoin vs. Ethereum: Který z nich byste si měli koupit?

Bitcoin a ethereum jsou dvě největší kryptoměny. Je však ETH lepší investicí?

Je Ethereum Lepší než Bitcoin? Ethereum má lepší technologii a poskytuje více využití než bitcoin, avšak bitcoin má nižší zásobu a likvidnější než ETH.

Obsah:

Ethereum vs bitcoin: což je lepší nákup?

Ethereum vs Bitcoin: Kritické rozdíly mezi těmito dvěma

Ethereum vs bitcoin: Jaký je rozdíl mezi oběma?

Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Měl bych investovat do etherea nebo bitcoinu?

Závěr Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Ethereum vs Bitcoin: Infografika

Ethereum vs bitcoin: což je lepší nákup?

Ethereum a bitcoin již mohou být ve vašem portfoliu. Ale který z nich má lepší investici do budoucna?

Pokud chcete rychle a snadno nakoupit bitcoiny nebo ethereum, podívejte se Výměna eToro

Ethereum a Bitcoin, dvě z nejlepších kryptoměn, byly oporou portfolia mnoha investorů. Dokonce i laický investor o nich ví, a proto jsou to možná dvě kryptoměny, na které se nás nejčastěji ptají naši přátelé a studenti z obchodní komunity. Konkrétně se ptají: Jaký je hlavní rozdíl mezi Ethereem a Bitcoinem? Je Ethereum lepší investicí než bitcoin? Jaká je nejlepší investice do budoucna? S ohledem na to jsme si mysleli, že by mohlo být užitečné rozebrat to pomocí příběhu Ethereum vs. Bitcoin o kazetě.

V oběhu je více než 6 000 kryptoměn s celkovým tržním stropem 337 miliard USD. Navzdory obrovskému výběru pro investory však na trhu dominují dvě mince: bitcoin a ethereum.

Ethereum vs Bitcoin: Kritické rozdíly mezi těmito dvěma

S tržním stropem 839,51 miliard USD je bitcoin největší kryptoměnou v bloku. Ethereum je na druhém místě. Ale s tržní kapitalizací 201,16 miliardy USD to v nejbližší době neukradne první místo.

Investoři v raných fázích bitcoinu a etherea vydělali obrovské zisky a obě mince jsou stále populární volbou pro první spekulanty. Ale teď, když počáteční zlatá horečka skončila, vědět, do čeho investujete, je důležitější než kdy jindy.

Je tedy Ethereum lepší investicí než bitcoin? Je příliš pozdě investovat do bitcoinů? Pokud byste investovali do bitcoinů a ethereum současně?

A co je možná nejdůležitější, jaký je rozdíl mezi bitcoinem a etherem?

Zjistěte to v našem podrobném průvodci porovnáním ethereum vs bitcoin.

Co je Bitcoin?

Bitcoin je decentralizovaná digitální měna, kterou lze odesílat mezi uživateli bez prostředníka třetí strany. Bitcoin není aplikace ani technologie. Jsou to doslova peníze v digitální podobě. K první transakci došlo v roce 2010, kdy počítačový vývojář Laszlo Hanyecz koupil dvě pizzy Papa John za 10 000 bitcoinů. Při současném ocenění má těchto 10 000 bitcoinů hodnotu kolem 90 milionů liber!

Bitcoin vytvořil v roce 2008 osoba (nebo skupina osob) pomocí pseudonymu Satoshi Nakamoto. Satoshi chtěl vytvořit „důvěryhodnou“ měnu, která by byla 100% nezávislá. Bitcoin byl v jistém smyslu pokusem o demokratizaci peněz a není náhodou, že první mince vyšla v roce 2009, jen rok po úvěrové krizi.

Finanční krize z roku 2008 vedla k obviněním, že banky vážně špatně hospodařily s penězi lidí, dopouštěly se rozsáhlých podvodů a byly poté chráněny vládami. Lidé se cítili rozčarovaní; mnozí stále dělají. Bitcoin nabízí alternativní formu financování, kterou nelze ovládat ani manipulovat ústřední mocí.

Na rozdíl od nekrytých měn, jako je libra nebo dolar, bitcoiny nevydává centrální banka. Místo toho jsou vytvořeny a uvolněny jako odměna za proces zvaný těžba. Horníci jsou lidé, kteří zpracovávají transakce na blockchainu a vytvářejí trvalý a 100% bezpečný záznam o každé bitcoinové transakci.

Přemýšlejte o těžařích jako o správcích nebo decentralizované autoritě, která pomáhá prosazovat důvěryhodnost bitcoinové sítě. Zjednodušeně řečeno, bitcoinová blockchainová síť je systém, který zajišťuje, že jedna mince se vždy rovná jiné minci, bez ohledu na to, kam je odeslána nebo kolikrát.

Kolik stojí bitcoin v roce 2021 a dále?

Horníci dostávají bitcoiny pevnou, ale klesající rychlostí. Je to proto, že bitcoinový algoritmus byl předem naprogramován tak, aby omezil nabídku mincí na 21 milionů. Za posledních deset let bylo vytěženo přibližně 18,4 mil. Bitcoinů. Ale protože těžba je po každé nové minci stále obtížnější, odborníci si myslí, že vykopání zbývajících 2,6 milionu bude trvat dalších 120 let.

Pokud byste investovali do Bitcoin?

Co je Ethereum?

Ethereum není jen digitální peníze. Je to také blockchain open-source pro provádění transakcí, označovaný jako decentralizované digitální aplikace (dapps) nebo inteligentní smlouvy.

Inteligentní smlouvy jsou stoprocentně zabezpečené, nevyžadují zprostředkovatele třetích stran a mohou kodifikovat, decentralizovat a obchodovat téměř s čímkoli. To vše vyžaduje sílu a energii. Aby pokryla náklady, síť Ethereum vytváří tokeny zvané Ether; to je palivo, které pohání inteligentní smlouvy. Ether je také kryptoměna, kterou můžete nakupovat, prodávat nebo obchodovat.

Chytrá smlouva může být stejně jednoduchá jako prodej ojetého kola nebo založení iniciativy pro získávání finančních prostředků, aniž byste museli procházet webem crowdfundingu. Inteligentní kontakty by případně mohly usnadnit složité finanční dohody, včetně schvalování úvěrů, nákupů nemovitostí, pojistného atd. Jinými slovy, "chytré smlouvy" mohl automatizovat extrémně složité transakce způsobem, který je rychlý, bezpečný a zcela transparentní. Dohody, jejichž dokončení nyní trvá dny a týdny, se mohou stát během několika minut nebo možná i okamžitě.

A to je jen špička ledovce. Technologie zabezpečeného blockchainu společnosti Ethereum by mohla učinit z online hlasování skutečnou možnost a uvést nový věk demokratické angažovanosti a reprezentace. Mohlo by to také způsobit revoluci ve zdravotnictví a právním průmyslu, logistice, telekomunikacích, streamovacích službách, vzdělávání, sociálních médiích a elektronickém obchodování.

Největší fanoušci Ethereum si myslí, že tato blockchainová technologie bude tvořit základ zcela nového internetu nebo toho, co odborníci nazývají Web 3.0. Teoreticky by byl nový web zcela decentralizovaný, což by uživatelům poskytlo šanci převzít zpět kontrolu nad jejich informacemi a vytvořit organickou online identitu.

Tento přístup zaměřený na uživatele by stimuloval vytváření sítí, kde lidé a společnosti vyvíjejí produkty a služby, z nichž mají prospěch všichni. Ukončilo by to také některé z problematičtějších technologických postupů, které dnes vidíme, včetně těžby dat, cenzury konkrétních politických názorů a manipulace uživatelské zkušenosti s vytvářením návykových platforem. Podíváme-li se na to jiným způsobem, zachází web 2.0 s uživateli jako se spotřebiteli nebo jednotkami; Web 3.0 by umožnil uživatelům být jednotlivci.

Jak vidíte, velká část hodnoty Etherea pochází z jeho budoucích aplikací. Ale promění se tento potenciál v realitu? Mnoho lidí si to určitě myslí. Ethereum získalo veřejnou podporu od některých významných hráčů ve finanční a technologické sféře.

Enterprise Ethereum Alliance (EEA) je globální komunita více než 140 lídrů blockchainu, osvojitelů, inovátorů, vývojářů a podniků z celého světa. Mezi jeho nejprestižnější členy patří investiční gigant JP Morgan, Santander Bank a British Petroleum (BP), stejně jako technologičtí giganti Microsoft a Intel. EEA pomáhá propagovat výhody blockchainové technologie. Pracuje také na vytváření verzí softwaru Ethereum připravených pro podnikání.

Pokud byste investovali do Ethereum?

Ethereum vs bitcoin: Jaký je rozdíl mezi oběma?

ethereum vs bitcoin

Zatímco Ethereum a Bitcoin sdílejí mnoho podobností, byly navrženy pro zcela odlišné účely. A pochopení toho, jak (a proč) se liší, je něco, co musíte vědět, než budete moci udělat zdravou investiční volbu.

Zde je tedy rozpis hlavních rozdílů mezi bitcoiny a etherem a toho, co pro vás jako investora znamenají.

Zásobování

Ethereum je neomezené. Zásoba je nepřetržitá, i když se bude snižovat, jak se vyrábí více mincí. Bitcoiny jsou omezeny na 21 milionů. V průběhu času tato konečná nabídka zvýší poptávku a zvýší hodnotu každé mince.

Použití

Bitcoin jsou digitální peníze, které lze kdykoli vyměnit. Je to také digitální aktivum, které uchovává hodnotu. To znamená, že jej lze uložit, získat a obchodovat s ním později. Proto mnoho investorů vidí bitcoin jako digitální zlato.

Ethereum je jiné. Je to měna, Ether, která je propojena s inteligentními kontrakty a lze s ní obchodovat pouze po splnění sady předem stanovených podmínek.

Například bitcoinová transakce bude vypadat asi takto: osoba X pošle osobě Y 10 BTC (bitcoinů).

Chytrá smlouva by mohla být napsána tímto způsobem: pošlete 10 ETH (ether) osobě Y od osoby X, pokud je zůstatek X 10 ETH nebo více a datum je 01.01.2021.

Obecně řečeno, bitcoin jsou peníze, zatímco éter je palivo, které pohání síť Ethereum. Ve skutečnosti se často označuje jako plyn.

Rychlost

Ethereum může ověřit transakce (nebo bloky) do 20 sekund. Zpracování každého bloku trvá bitcoinům přibližně 10 minut.

Pověst

Bitcoin je starý více než 10 let. Je to jediná kryptoměna, o které většina lidí slyšela. Bitcoin má zavedenou reputaci a je nyní přijímán významnými maloobchodníky, včetně Microsoft, Starbucks a BMW. Takže pokud (nebo spíše když) krypto přejde do hlavního proudu, má bitcoin velkou šanci stát se zvolenou měnou.

Cena

V době psaní tohoto článku se bitcoiny obchodují za zhruba 45 100 USD za minci. Ethereum se pohybuje na hranici 1757 USD. Proto je pro první investory s omezenějším finančním objemem pravděpodobně ethereum atraktivnější možností.

Technologie

Bitcoinové a ethereové blockchainy se neustále aktualizují. Odborníci však mají tendenci souhlasit s tím, že technologie Ethereum je pokročilejší a robustnější. Je to rychlejší a transakční poplatky jsou levnější než poplatky za bitcoiny. Programátoři navíc v současné době pracují na významném upgradu známém jako Ethereum 2.0.

Nová platforma zjednoduší blockchain společnosti Ethereum, zvýší zabezpečení uživatelů a rychlost transakcí a sníží překážky vstupu, čímž zpřístupní síť komukoli se standardním notebookem. Zatím neexistuje žádné oficiální vydání. Pokročilé testování však již probíhá a programátoři jsou optimističtí, že platforma bude plně funkční do konce roku 2020.

Adam Cochran je kryptografický analytik a bývalý marketingový ředitel Dogecoinu. Myslí si, že plně funkční platforma 2.0 vytvoří na Ethereu obrovský běh býků. Podle Cochrana by to mohlo poslat cenu Etheruemu „na Měsíc“. Takže pokud přemýšlíte o tom, že si vezmete pramici na Ethereu, teď může být vhodná doba.

Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

je ethereum lepší investicí než bitcoin

V tuto chvíli je těžké říci, zda je Ethereum lepší investicí než bitcoin. Oba mají velmi odlišné účely. To, zda je jeden lepší než druhý, do značné míry závisí na tom, co hledáte, a na řadě dalších osobních faktorů. Patří mezi ně velikost vašeho bankrollu, ať už jste nadšení z krátkodobých nebo dlouhodobých zisků, a vaše averze k riziku.

Bitcoin je stále nejdominantnějším aktivem v krypto prostoru, a to docela daleko. Je dobře zavedený a byl navržen tak, aby v průběhu času získal hodnotu. Bitcoin nemusí v blízké budoucnosti slibovat velké výnosy, ale je to druh investice, kterou byste ve svém portfoliu stále chtěli za 10 nebo možná 20 let.

Pro mnoho investorů není skutečná hodnota Etherea vázána na jeho nedostatek nebo jeho aktuální aplikace. Místo toho je současná (a budoucí) hodnota Etherea neodmyslitelně spjata s jeho potenciálem převratu v digitálním prostoru a způsobu našeho podnikání. Inteligentní smlouvy Ethereum by mohly změnit vše od hypotečních převodů až po způsob, jakým vytváříme a konzumujeme online obsah. Navíc nejzajímavější budoucí aplikace Etherea budou pravděpodobně ty, které jsme dosud neměli, i když zatím.

Investoři, kteří vložili své peníze do Etherea, tak činí v naději, že technologie plně využije svůj potenciál. A existuje mnoho náznaků, že by se to mohlo stát. Kromě velkých podporovatelů jako Microsoft a JP Morgan je technologie Ethereum ohromena mnoha dalšími investory.

Když na to přijde, konečná debata mezi bitcoiny a ethereem, protože investice se sníží na rizikový profil investora. Slibuje se, že si oba po dlouhou dobu povedou dobře. Bitcoin je z těchto dvou mainstreamových a stabilnějších.

Gil Penchina je americký obchodní manažer a andělský investor. Pomohl více než 100 technologickým start-upům nastartovat, včetně PayPal a LinkedIn. Tady je to, co říká o platformě Ethereum: "Nyní je mi jasné, že Ethereum je nová měna internetu. Je to daleko před tím, kde byl Paypal ve své době, a pro jeho zákazníky je to mnohem více vzrušující, než kdy byl Paypal."

Příběh pásky: Ethereum vs. Bitcoin

Rok zahájení: Ethereum 2015, Bitcoin 2009

Tržní kapitalizace: Ethereum 201,9 B, bitcoin 840 B

Dostupné mince: Ethereum 112,4 mil., Bitcoin 18,5 mil

52týdenní růst: Ethereum 250%, bitcoin 140%

2letý růst: Ethereum 40%, bitcoin 70%

3letý růst: Ethereum 1%, bitcoin 140%

5letý růst: Ethereum N / A, bitcoin 4880%

Měl bych investovat do etherea nebo bitcoinu?

Pokud se stále nemůžete rozhodnout mezi investováním do etherea nebo bitcoinu, pak nemusíte!.

Jak jste si pravděpodobně uvědomili, Ethereum nikdy nemělo v úmyslu nahradit bitcoin. Namísto toho, abychom viděli bitcoiny a ethereum jako přímé konkurenty, stojí za to přemýšlet o těchto technologiích jako o doplňkových platformách s potenciálem podpořit velmi odlišné aspekty digitalizované finanční ekonomiky. Jinými slovy, budoucnost kryptoměny není vítěz bere celou hru; Bitcoin i Ethereum mohou „vyhrát“.

Rozdělení vašich prostředků mezi různá aktiva se nazývá diverzifikace. Diverzifikace je běžnou praxí pro všechny typy investorů, včetně správců zajišťovacích fondů v hodnotě miliard dolarů. Je to způsob, jak minimalizovat rizika, vytvářet více příležitostí k návratu a chránit svá aktiva před nepříznivými tržními cykly.

Jak diverzifikujete své portfolio, je jen na vás. Jednou z možností je rozdělení fondů 50/50. Pokud vás ale bitcoiny více vzrušují, můžete se rozdělit na 70/30 nebo naopak, pokud si myslíte, že budoucnost patří Ethereum.

Závěr Ethereum vs. Bitcoin: Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Stejně tak je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Ethereum má oproti bitcoinu mnoho výhod. Je univerzálnější, má lepší technologii a má mnohem více aplikací v reálném světě.

Ve srovnání s bitcoinem je také relativně levný, díky čemuž je mnohem přístupnější pro investory s menším bankrollem. Při současných oceněních byste mohli koupit kolem 30 Ethereum za cenu jednoho bitcoinu. A vzhledem k potenciálu a působivému seznamu podporovatelů této technologie je nyní investice do Etherea šancí v budoucnu nakupovat nízko a prodávat vysoko.

Ale bitcoin je tu, aby zůstal. A ačkoli to (pravděpodobně) nebude znamenat revoluci v digitálním prostoru stejným způsobem, jakým by to dokázalo Ethereum, zavedená „značka“ Bitcoinu a rostoucí nedostatek z něj činí lákavou nabídku pro opatrnější investory s ohledem na dlouhodobý výhled.

Konečné rozhodnutí nakonec přijde na vás. Jakým typem investora chcete být? Která technologie vás více vzrušuje? A který je v současné době nejvíce podhodnocený?

Zjistěte odpověď na tuto otázku, určitě budete vědět, zda je Ethereum lepší investicí než bitcoin!

eToro – nejlepší platforma pro nákup Kryptos

Nyní znáte kritické rozdíly mezi Ethereem a bitcoinem. Pokud se cítíte inspirováni k nákupu Bitcoin nebo Ethereum, nebo tento článek poskytuje další informace o vašich stávajících obchodních znalostech, můžete být rádi, že to víte eToro poskytuje možnost nakupovat krypto aktiva a obchodovat s mincemi až na 90+ kryptoměny.

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Bitcoin vs. Ostatní kryptoměny

  • Bitcoin vs. Ripple
  • Bitcoin vs. bitcoinová hotovost
  • Bitcoin vs. Cardano
  • Bitcoin vs dogecoin
  • Bitcoin vs. Binance Coin
  • Top 10 nejdůležitějších kryptoměn jiných než bitcoin

Ethereum vs bitcoin Který byste si měli koupit: Infografika

Infografika bitcoin vs ethereum

Líbil se vám náš článek Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin? Pak nám prosím dejte lajk a sdílejte ho s kýmkoli, pro koho to bude užitečné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me