Ethereum VS. Zvlnění: Který z nich by měl být ve vašem portfoliu?

Zajímá vás rozdíl mezi Ethereum VS Ripple? Chcete mít hluboké znalosti o Ethereum a Ripple? Přistáli jste na správném místě. V tomto článku Ethereum vs. Ripple: který z nich by měl být ve vašem portfoliu, budeme rozlišovat mezi těmito dvěma mincemi.

Učení obsahu

Ethereum VS. Zvlnění – Průvodce srovnáním

Co je to ethereum?

Co je zvlnění?

Ethereum VS. Zvlnění: Jak se porovnávají?

Mělo by být ve vašem portfoliu ethereum nebo zvlnění?

Proč byste mohli investovat do etherea?

Proč byste mohli investovat do Ripple?

Závěrečné slovo

Ethereum VS. Zvlnění – infografika

Ethereum VS. Zvlnění – Průvodce srovnáním

Všichni dobře známe bitcoiny – „krále kryptoměny“, který nás do světa digitálních aktiv zavedl již v roce 2009. Jaké jsou však nejdůležitější kryptoměny jiné než bitcoiny?

Zeptejte se kryptoměnového investora a pravděpodobně dostanete tuto odpověď: Ethereum a Vlnění. Není žádným tajemstvím, že tyto altcoiny jsou jedny z největších jmen v oboru. Rychlé vyhledávání Google však může vyvolat tolik otázek, kolik odpovídá.

Co je to Ethereum? Co je to Ripple? Jaký je hlavní rozdíl mezi Ethereem a Ripple? Je Ethereum lepší investicí než Ripple? A co je nejdůležitější, který by měl být ve vašem portfoliu?

Pokud máte pocit, že se snažíte vypracovat „Ethereum vs. Ripple – které z nich by mělo být ve vašem portfoliu?“, Pokračujte v čtení. Sestavili jsme kompletního průvodce srovnáním, abyste si mohli vybrat tu nejlepší investici.

Co je to ethereum?

Začněme od základů. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o Ethereu pochopit, je, že nejde jen o kryptoměnu. Ethereum je také název její technologické platformy blockchain, která umožňuje uživatelům provádět bezpečné, decentralizované krypto transakce prostřednictvím chytré smlouvy. Tento blockchain s otevřeným zdrojovým kódem je známý jako decentralizovaná aplikace, jinak známá jako a dApp.

Inteligentní smlouva je automatická smlouva, ve které jsou zakódovány podmínky dohody (nebo transakce). Je 100% bezpečný a umožňuje lidem provádět online transakce, aniž by prošli třetí stranou, například bankou nebo jiným finančním orgánem.

Ethereum se volá domácí měna Éter (ETH). Pokud jste někdy uvažovali o tom, ‚co je těžba etherea? ‘, Klíčem k odpovědi je Ether. Těžba etherea je jednoduše proces těžby nového etheru, který je generován jako odměna, když horníci ověřují transakce prostřednictvím blockchainu.

Ethereum, které bylo poprvé spuštěno prostřednictvím ICO (počáteční nabídka mincí) v roce 2014, se rychle stalo druhou největší kryptoměnou na světě za bitcoiny. Jeho tržní kapitalizace je v současné době 51 507 291 691 USD – ale stejně jako mnoho kryptoměn je notoricky volatilní a může během dne procházet několika procentními výkyvy.

Co je zvlnění?

Stejně jako Ethereum je jedním z klíčových bodů, které je třeba o Ripple vědět, to, že nejde jen o kryptoměnu. Zvlnění se běžně používá jako všeobecný termín k popisu obou svých platforem (platební síť, která se vlastně nazývá RippleNet) a jeho virtuální měna (tzv Zvlnění XRP). To znamená, že pokud jste někdy hledali Ripple na kryptoburzách, možná jste na něj narazili, aniž byste o tom věděli!

RippleNet byl navržen tak, aby bankám a dalším velkým podnikům usnadňoval odesílání globálních plateb v reálném čase. Provádění těchto transakcí může být neuvěřitelně drahé kvůli směnným kurzům a poplatkům za zpracování – nemluvě o pomalém!

Díky používání Ripple XRP jako univerzální měny umožňuje RippleNet těmto podnikům provádět přeshraniční platby, aniž by se museli starat o změnu směnných kurzů..

Ripple byl poprvé vydán v roce 2012 a XRP má aktuální tržní kapitalizaci ve výši 12 393 914 767 USD.

Ethereum VS. Zvlnění: Jak se porovnávají?

ethereum vs zvlnění

Takže teď znáte základy Ethereum a Ripple. Vzhledem k tomu, že oba kryptoměny jsou platební platformou i nativní měnou, nelze popřít, že tyto dvě sdílené podobnosti jsou popřeny. Pokud se ale stále snažíte rozhodnout ‚Ethereum VS. Zvlnění, které je lepší? “, Je čas ponořit se do klíčových rozdílů mezi těmito dvěma krypty.

Ethereum vs. Ripple – klíčové rozdíly

Rychlost

Již jsme zmínili, že Ripple byl navržen tak, aby eliminoval pomalý čas transakcí mezi globálními společnostmi. Není tedy žádným překvapením slyšet, že platby Ripple jsou neuvěřitelně rychlé – ve skutečnosti je síť schopna zpracovat více než 10 000 různé transakce za jednu sekundu. To je 1 000krát rychlejší (a také 1 000 levnější) než bitcoinová transakce.

Ethereum je v současné době mnohem pomalejší než Ripple – přesněji 670krát pomalejší! Ethereum může zpracovávat jen kolem 15 transakce každou sekundu. To nemusí znít jako dlouhá doba čekání na vaše prostředky, zvláště pokud jste zvyklí čekat dny, než se na vašem bankovním účtu objeví fiat transakce. Ale tyto vteřiny navíc znamenají, že směnné kurzy etherea jsou mnohem vyšší než směnné kurzy v síti Ripple, což také snižuje energetickou účinnost.

Mohlo by se to však změnit? Vřele očekávané spuštění Ethereum 2.0, který uvidí migraci technologie Ethereum na upgradovanou platformu, může způsobit revoluci v našich předpokladech o kryptoměně.

Lesklá nová platforma Ethereum, známá jako Eth2, bude schopna zpracovat mnohem více transakcí než její předchůdce. Díky tomu bude mnohem energeticky účinnější. V tuto chvíli vyžaduje každá transakce Etherea neuvěřitelných 22,65 kwH energie. Je pravda, že je to lepší než bitcoin, který ke zpracování každé transakce vyžaduje téměř stejné množství energie jako každodenní americká domácnost. Velmi to však omezuje rychlost a kapacitu Etherea.

Se zahájením Fáze 0 Eth2 plánované na rok 2020 mnoho investorů skočilo na šanci koupit do Etherea před jeho vydáním. Důvodem je, že upgrade by mohl vyvolat nárůst zájmu o krypto, což by mělo pozitivní dopad na jeho cenu.

Zásobování

Dalším klíčovým rozdílem mezi Ethereem a Ripple je množství jednotlivých kryptoměn, které jsou k dispozici. Na otázku „kolik mincí Ripple existuje“ existuje pevná odpověď – 100 miliard XRP. Podle CoinMarketCap je v současné době v oběhu 45 328 155 123 XRP.

Ethereum má naproti tomu a neomezené dodávky etheru. CoinMarketCap uvádí svou cirkulující dodávku jako 113 448 141 ETH, takže etherových tokenů je podstatně méně než XRP.

Protože nemůžete těžit XRP způsobem, jakým můžete těžit Ether, zbývající zásoba Ripple je společností přísně kontrolována. Aby se zabránilo obavám investorů, na šifrovaném účtu je uloženo přibližně 55 miliard XRP, což uživatelům usnadňuje sledování maximálního množství XRP v oběhu.

Tržní výkon

Pokud jde o jejich tržní kapitalizaci (což je zkratka pro tržní kapitalizaci), jsou Ethereum a Ripple umístěny jako druhá a čtvrtá kryptoměna na světě. Stabilcoin Tether teprve nedávno posunul Ripple na třetí místo poté, co na začátku tohoto roku prošel rychlým růstem.

Cena zvlnění a 24hodinový objem obchodování jsou mnohem nižší než u Etherea. Cena XRP je v současné době pouhých 0,2734 USD a objem jejího obchodování je 3 329 787 622 USD, zatímco cena Etherea je 454 USD a objem jejího obchodování téměř 12 107 610 666 USD..

Podle těchto čísel může být XRP čtvrtou největší kryptoměnou podle tržního stropu, ale obchoduje se výrazně za prvními třemi. To by vás však nemělo nutně odradit, pokud uvažujete přidání Ripple do svého portfolia.

Ripple se liší od svých nejlepších konkurentů (Tether, Ethereum a Bitcoin), protože byl navržen pro jiný účel. Nezapomeňte, že společnost Ripple je primárně zaměřena na velké banky se zákazníky včetně Bank of America a JP Morgan. To znamená, že má mnohem užší rozsah než Ethereum, které lze použít k provádění řady služeb decentralizovaného financování (DeFi).

Mechanismus konsensu

Pokud jde o jejich systémy, Ethereum a Ripple se spoléhají na velmi odlišné algoritmy. Tyto algoritmy jsou známé jako mechanismy shody. Může to znít komplikovaně, ale konsensuální mechanismus je jednoduše název používaný k popisu pravidel, která umožňují blockchainovým systémům provádět určité procesy.

Mechanismus konsensu, který Ethereum používá, je známý jako důkaz o práci algoritmus (PoW). Jako součást systému PoW musí těžaři kryptoměn soutěžit o řešení složitých matematických rovnic s jejich počítačovým hardwarem, aby mohli přidat bloky do blockchainu. Tento proces vyžaduje obrovské množství energie, a proto je platforma Ethereum v současné době tak neefektivní.

Zvlnění na druhé straně používá mechanismus konsensu, který je známý jako Federovaná byzantská dohoda (FBA). Může to znít znovu docela komplikovaně. Jednoduše řečeno, FBA funguje tak, že každý uzel (server připojený k síti Ripple) spojuje s malým počtem dalších uzlů. Každá skupina uzlů se bude překrývat s jinou skupinou, což zajistí, že bude každý uzel propojen.

K ověření každé transakce musí pevný počet uzlů dosáhnout shody (nebo dohody), že blok je správný, než bude možné jej přidat do blockchainu. To znamená, že technologie je neuvěřitelně bezpečná a zároveň rychlá.

V současné době je mechanismus FBA společnosti Ripple mnohem efektivnější než PoW společnosti Ethereum. Vydání Ethereum 2.0 by ale mohlo všechno změnit.

Při upgradu Eth2 se Ethereum přepne z proof-of-work na a důkaz o sázce mechanismus konsensu. Mechanismus proof-of-stake (PoS) funguje tak, že od svých uživatelů požaduje, aby „zajistili“ určité procento svých kryptoměnových fondů jako kolaterál za účelem ověření každé transakce. Někdo, kdo ‚zablokuje‘ určité množství etheru jako sázku, je znám jako validátor.

Přijetím systému, na který se spoléhá ověřovatelé kryptoměny místo těžařů bude Ethereum překlenout propast mezi jeho technologií a technologií Ripple.

Mělo by být ve vašem portfoliu ethereum nebo zvlnění?

Na otázku „Ethereum VS. neexistuje žádná„ univerzální odpověď “. Zvlnění – který by měl být ve vašem portfoliu? ‘Nejlepší investice pro vás bude záviset na různých faktorech, včetně vašeho preferovaného investičního stylu, vašeho současného portfolia a vašeho postoje k riziku.

Stejně jako u jakékoli investice není ani Ethereum ani Ripple jistým tvůrcem peněz a je vždy důležité provést vlastní náležitou péči. Podívejme se na některé z důvodů, proč byste mohli uvažovat o investování do jednoho do druhého.

Proč byste mohli investovat do etherea?

  • Spuštění Ethereum 2.0 je naplánováno na konec roku 2020. Po dokončení fáze 0 spuštění se očekává, že účinnost Ethereum prudce stoupne. Jak více lidí začne používat platformu a bude probíhat více transakcí, mohli bychom vidět pozitivní vliv na cenu Etheru.
  • Ethereum podporuje mnoho z nejlepších tokenů kryptoměny v sektoru DeFi. Poptávka po decentralizovaných finančních službách (například pojišťovnictví, spoření a půjčky) rychle roste, takže investice do etherea by mohla být cestou k inkasu tohoto růstu odvětví.
  • Ethereum má širokou škálu vysoce postavených investorů. Od společností, jako je Microsoft, až po prominentní andělské investory, jako jsou Joseph Lubin a Gil Penchina, přitahovalo Ethereum pozornost lidí, kteří v minulosti měli talent spatřit „další velkou věc“. Dokonce zvítězil nad hercem Ashtonem Kutcherem!

Proč byste mohli investovat do Ripple?

  • Vzhledem k tomu, že se Ripple XRP používá ve finančním sektoru ke konkrétním účelům, jeho cena není obecně ovlivněna stejnými faktory, které ovlivňují kryptoměny, jako jsou bitcoiny a ethereum. Pokud chcete diverzifikovat své portfolio, může být investice do Ripple XRP způsob nákupu nových kryptoměn, aniž byste své portfolio vydali na milost a nemilost průmyslovým trendům.
  • Digitální transformace je jedním z hlavních cílů finančního sektoru. (Nedávné statistiky ve skutečnosti naznačují, že třetina všech společností poskytujících finanční služby ve Velké Británii má jako svou nejvyšší obchodní prioritu „digitální transformaci“). Jelikož problémy s směnnými kurzy a staršími systémy ztěžují online platby, mnoho společností začíná hledat technologie, jako je Ripple.
  • Ripple předjíždí tradiční konkurenty. Jeho transakční rychlost je rychlejší než rychlost VISA – takže jak se lidé stále více dívají na služby vyzyvatelů, Ripple by měl být vysoko na radaru každého.

Další čtení

Je Ethereum dobrá investice a měl bych investovat do Ethereum?

Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Inteligentní smlouvy: Co činí z Etherea krále inteligentních smluv

Ethereum dominuje krypto s tokeny ERC-20: Zde je návod

Předpovědi zvlnění ceny: Kolik se zvlnění vyplatí v roce 2021 a dále?

Klady a zápory investování do Ripple, bude to milionář?

Top 10 kryptoměn, které se mají investovat v roce 2021

Top 15 nejlepších kryptoměn ke koupi tento měsíc

Závěrečné slovo

Ať už jste zkušeným obchodníkem s kryptoměnami nebo podnikáte první kroky v tomto sektoru, Ethereum a Ripple jsou potenciálně silnými konkurenty pro vaše investiční portfolio. Doufáme, že vám tento průvodce srovnáním pomohl demystifikovat tyto hlavní kryptoměny – takže můžete pokračovat ve vlastním výzkumu, dozvědět se více o těchto technologiích a najít nejlepší investici.

Nyní znáte klíčové rozdíly mezi Ethereem a Ripple. Pokud se cítíte inspirováni, abyste začali investovat Ethereum a / nebo Vlnění, nebo tento článek poskytl další pohled na vaše stávající investiční znalosti, můžete být rádi, že to víte eToro poskytuje možnost investovat do kryptoměnových aktiv a CFD až 90+ kryptoměny. Investoři využívající Ethereum a Ripple mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

Ethereum VS. Zvlnění – infografika

Infografika Ethereum vs Ripple

Líbil se vám náš článek Ethereum VS. Zvlnění: Který by měl být ve vašem portfoliu? Pak nám prosím dejte lajk a sdílejte ho s kýmkoli, pro koho to bude užitečné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me