Investujte do litecoinu: Co povede k ceně litecoinu v roce 2021?

Analytický průvodce investováním do litecoinu v roce 2021

Kam půjde cena litecoinu v roce 2021?

Co se stane s cenou litecoinu v roce 2021? Vzhledem k tomu, že kryptoaktiva jsou decentralizovaná, investoři se vždy zajímali: Co řídí cenu litecoinu?

Kryptoměna vzala svět útokem a svět investic se zbláznil. V jistém smyslu je investiční svět stále v trochu bouři kvůli jedinečnosti kryptoměn. Vůbec to není jako tradiční investice, akcie nebo komodity.

Svět ohromující kryptoměnových investic není pro slabé povahy. Litecoin, nazývaný také „lite verze bitcoinu“, je dominantní kryptoměnou od jejího založení v roce 2011 zakladatelem Charlie Lee.

Pokud chcete nakupovat nebo investovat do Litecoin LTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Ale co skutečně řídí cenu litecoinu?

Cena litecoinu nejvíce ovlivňují čtyři hlavní faktory:

 • Výkon konkurenčních mincí
 • Větší adopce
 • Chuť riskovat
 • Bezprecedentní problémy doprovázející COVID-19

Proč litecoin?

Litecoin, stříbro na zlato bitcoinu, byl navržen tak, aby měl vyšší účinnost z hlediska doby transakce a je cenově dostupnější než bitcoin. Je to levnější, rychlejší a efektivnější verze bitcoinu.

Kryptoměny byly původně úložištěm hodnoty kvůli bitcoinům, ale litecoin mění tuto perspektivu tím, že je prostředkem směny. Nízké transakční poplatky Litecoinu, snadnost transakcí a blesková rychlost, dvě a půl minuty na generaci bloku, z něj učinily oblíbenou volbu jako „kryptoměna transakce“.

Litecoin je jednou z nejstarších kryptoměn a po většinu svého života je v první desítce kryptoměn, která je v současné době na 8. místě v kryptoměně z hlediska tržní kapitalizace s tržním stropem 5,92 miliardy dolarů.

Na začátku roku 2020 vedl Litecoin trh a byl jednou z nejvýkonnějších kryptoměn, což bylo pro investory docela záhadné, protože trh byl kvůli COVID-19 trochu nejistý..

Duben až říjen nebyly pro litecoiny tak dobré, ale v listopadu rychle nabral na obrátkách a od té doby je na prudkém vzestupu. V listopadu se také posunula z 9. největší kryptoměny na 8. největší.

cenový graf litecoinů

Data s laskavým svolením CoinDesk

Co řídí cenu litecoinu?

Nyní vyvstává otázka, co řídí cenu Litcoinu?

Litecoin do roku 2016 rostl a dosáhl vrcholu kolem 330 $. Ale to nemělo dlouhého trvání a trh dohnal litecoiny. Litecoin zaznamenal některé z nejhorších medvědích trhů s minimem 3 USD.

Od té doby však neustále roste. Některá přiblížení pro jeho budoucnost jsou nadějná, zatímco jiná, ne tolik. COVID-19 s sebou přinesl bezprecedentní problémy, problémy, které otřásly tradičními investicemi a investicemi do kryptoměny.

Krátká odpověď na tuto otázku zní: Jeho cena určuje poptávka po litecoinu.

Ale není to tak jednoduché.

Ceny se určují na trhu, když se poptávka setkává s nabídkou. To však platí pro konvenční zboží & komodity. Nic o kryptoměně není konvenční; ani jeho stanovení ceny.

Zatímco nabídka je obvykle určujícím prvkem, poptávka je hlavním faktorem, který hraje rozhodující roli při určování ceny litecoinu. Na rozdíl od jiných měn je nabídka kryptoměn pevná. Nabídka litecoinů se nemůže zvýšit o 84 milionů mincí. Ekonomika trhu tedy selhává, pokud jde o určování cen kryptoměn, protože nabídku nelze změnit tak, aby upravovala ceny, a ceny jsou určující pouze na základě poptávky.

Objem obchodu v zásadě určuje poptávku. Vysoký objem prodávaných litecoinů způsobuje poklesy a vysoký objem nákupu způsobuje prudký nárůst cen. Samotný zakladatel Charlie Lee způsobil trend medvědího trhu, když se rozhodl odprodat své litecoiny na historickém maximu.

Ceny kryptoměny jsou jen odrazem jejich aktuální poptávky, ale hrají se různé faktory na straně poptávky, které nakonec určují cenu.

Připraveni investovat Litecoin?

Jaké jsou však faktory, které ovlivňují cenu Litecoin LTC?

Cena Litecoinu bude v roce 2021 ovlivňovat 4 faktory

1. Výkon konkurenčních mincí

Dalším důležitým faktorem určujícím cenu litecoinu je počet, kvalita a ceny konkurenčních kryptoměn. Abychom se do toho ponořili hlouběji, je to proto, že konkurenční kryptoměny také ovlivňují poptávku po litecoinech. Pokud konkurenční mince naberá na obrátkách, investoři se pro ni rozhodnou, což negativně ovlivní poptávku litecoinu. Nakonec se vše scvrkává na poptávku po litecoinech.

Bitcoin je název, který mi přijde na mysl, když člověk přemýšlí o kryptoměnách. Jelikož je původní i dominantní kryptoměnou, hraje zásadní roli v poptávce po dalších kryptoměnách. Litecoin je také velmi úzce spojen s bitcoiny kvůli jeho podobné značce, a proto získává díky tomuto spojení další hodnotu.

Bitcoin a litcoin mají velmi silnou pozitivní korelaci 0,83, což laicky znamená, že ceny LTC jsou vysoce závislé na BTC. A jak jsme si dobře vědomi solidní pozice bitcoinu, je vysoce nepravděpodobné, že by ceny litecoinu ovlivnily bitcoiny stejně, jako ceny bitcoinu litecoiny.

Ceny bitcoinů a dalších kryptoměn jsou zdaleka nejvýznamnějším faktorem, který ovlivňuje ceny litecoinů. Někteří analytici odhadují, že podíl cen bitcoinů na stanovení ceny litecoinů je až stejný 68%, což ponechává pouze 32% pro další faktory.

graf predikce cen litecoinů

Data s laskavým svolením CoinPredictor.io

2. Zvýšená adopce

Charlie Lee, zakladatel Litecoinu, vytvořil Litecoin s vizí, aby se stal prostředkem směny. Generování bitcoinových bloků může trvat až 10 minut a aktuálně je jeden bitcoin oceněn na 19 475 $; bitcoin proto přesně nepodporuje transakce, ale slouží spíše svému původnímu účelu, jímž je uchovávání hodnoty.

Jak jsme svědky světového posunu směrem k digitalizaci, přijetí litecoinu jako digitální měny se postupně zvyšuje. Stále více obchodníků přijímá litecoin pro běžné transakce.

Obchodníci jej nazývají „kryptoměna plateb“ kvůli vysoké úrovni praktičnosti. Snadnost, rychlost a ekonomika transakcí si u obchodníků oblíbila volbu. Transakční poplatky nejsou jen nízké, ale v roce 2019 se postupně snižovaly, což obchodníky stále více vybízelo, aby se rozhodli pro litecoin.

Jak stále více lidí přijímá litecoin jako digitální měnu, jeho hodnota se bude stále zvyšovat. Charlie Lee a nadace litecoinů hrají aktivní roli při zvyšování praktičnosti litecoinu.

3. Chuť podstoupit riziko

Investice obecně nejsou plaché a plaché. Vyžaduje bystrý vtip a patro pro riskování. Riziko a volatilita návratnosti investic se drasticky zvýšily, pokud jde o kryptoměny. Kryptoměny jsou nyní považovány za vysoce rizikové a vysoce volatilní investice.

Zejména litecoin byl ve srovnání s ostatními na seznamu top 10 považován za riskantnější kryptoměnu, protože v minulosti zaznamenal několik obrovských maxim a minim.

Čisté jmění investorů, aktuální výnosy a očekávání do budoucna jsou některé z faktorů, které určují jejich ochotu riskovat.

Ve světle COVID-19 mohla riskovat chuť k jídlu klesnout na globální úrovni. Úroveň nezaměstnanosti stoupla na rekordní úroveň a lidé se snaží naplnit své každodenní potřeby. Investoři proto nemusí být ochotni riskovat.

Tyto faktory, i když, jsou zásadní, ale neznázorňují úplný obraz. Měření poptávky po čemkoli, nemluvě o kryptoměně, je ošemetná věc, protože rozhodující roli hraje řada faktorů. Vnímání budoucnosti investory, i když je špatné, hraje zásadní roli.

Vysoká podpora profilu a dobré mediální pokrytí ovlivňují vnímání investorů a následně jejich rozhodnutí. Ceny jsou také velmi ovlivněny "hypes." Čím více lidí mluví o litecoinech optimisticky, tím více se bude zvyšovat poptávka.

4. Bezprecedentní problémy doprovázející COVID-19

Většina z nás se naučila žít s COVID-19 a jedinečnými výzvami, které s sebou přinesla, a ti z nás, kteří ne, to brzy budou. Koneckonců, jsme lidé a jsme navrženi tak, abychom se přizpůsobili.

Investice do kryptoměny je vysoce rizikový systém s vysokou odměnou. Trh je velmi volatilní. Cue v COVID-19 a máte volatilitu, která je mimo grafy. Nemáme opatření, která by mohla určit nebo dokonce předpovědět ceny kryptoměn. Ty, které máme, jsou vadné.

Globální trhy jsou v recesi a investoři jsou zmatení. V posledních několika měsících jsme byli svědky mnoha medvědích a býčích trendů. Při této úrovni nejistoty by investoři mohli chtít zůstat na bezpečné straně, místo aby riskovali.

Je litecoin dobrá investice?

Investice do litecoinu nebo jakéhokoli druhu aktiva může být velmi riskantní, pokud nevíte, co děláte. Možná se ptáte sami sebe: „Mám si koupit litecoin právě teď?“ Je tu tedy lahůdka, investování kapitálu nemusí být komplikované.

Jako jedna z nejstarších kryptoměn se etablovala. Investoři jsou obecně ohledně budoucnosti Litecoinu optimističtí. Reputace, kterou si litecoin udržuje tím, že se od svého vzniku drží v první desítce kryptoměn, nezůstává u investorů bez povšimnutí.

V roce 2019 litecoin porazil bitcoiny a byl v top 3 výkonných kryptoměnách. Bití bitcoinů je výkon sám o sobě, který ho nepochybně dostal do centra pozornosti.

Předpovědi a odhady předních investorů jsou nadějné. Crypto Research Report Group, dobře zavedená firma zabývající se výzkumem kryptoměn, ve své zprávě uvedla obzvláště nadějné předpovědi. Podle skupiny by Litecoin mohl v roce 2025 dosáhnout 1 200 $ a v roce 2030 ohromných 2 250 $.

Dan Gambardello, zakladatel Crypto Capital Venture, oznámil investorům, aby očekávali vzestupný tržní trend pro všechny kryptoměny, přičemž zdůrazňuje bitcoiny a litecoiny. Gambardello uvedl: „Litecoiny se konsolidovaly kolem 70 $ před [a] masivním nárůstem na 1 000 $ +“.

Níže uvedená predikční čísla nastiňují některé z Potenciál vysoké a nízké předpovědi cen Litecoin LTC v letech 2021, 2022, 2023 a 2025+ nabízené technickými analytiky a odborníky v oboru.

Rok Vysoký Nízký
2021 160 $ 35 $
2022 320 $ 170 $
2023 2 500 $ 350 $
2025+ 8 000 $ 650 $

Nakonec najdete mnoho záruk zvýšení cen, ale vše záleží na vás. Jakým typem investora chcete být? Když přijdete na odpověď na tuto otázku, určitě budete vědět, zda je litecoin dobrou investicí!

Naučte se investovat do litecoinů

Pokud se chcete naučit investovat do litecoinu nebo jakékoli jiné kryptoměny, Trading Education pro vás připravilo nejlepší kurzy, abyste se co nejrychleji naučili a stali se mistrem v obchodním průmyslu.

Připojte se k Trading Education a využijte výhod široké obchodní komunity, kterou máme. Obchodní vzdělávání neznamená pouze kurzy, ale je to akademie obchodování sama o sobě s velmi širokou komunitou studentů a zkušených obchodníků, kteří se budou snažit vás naučit na vaší cestě k úspěchu.

Kupte si litecoin LTC na eToro Exchange

investice do litecoinů

Na eToro mohou uživatelé kopírovat nejlepší obchodníky s litecoiny a profesionální investory pomocí CopyTrader ™ funkce.

Nyní víte, jaké faktory mohou ovlivnit cenu litecoinu v roce 2021. Pokud se cítíte inspirováni k investování do litecoinu, nebo tento článek poskytuje další pohled na vaše stávající obchodní znalosti, možná vás potěší, že etoro poskytuje schopnost obchodujte s krypto aktivy a CFD až do Více než 90 kryptoměn.

eToro – Nakupujte LTC s provizí 0%

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

 • Litecoin, nazývaný také „lite verze bitcoinu“, je dominantní kryptoměnou od jejího založení v roce 2011 zakladatelem Charlie Lee.
 • Litecoin je po většinu svého života v první desítce kryptoměn a v současné době je z hlediska tržní kapitalizace na 8. místě v kryptoměně s tržním stropem 5,92 miliardy USD.
 • Hlavními faktory určujícími cenu litecoinu jsou výkonnost konkurenčních mincí, zvýšené přijetí a ochota riskovat.
 • Bitcoiny a litcoiny mají velmi silnou pozitivní korelaci 0,83, což laicky řečeno znamená, že ceny LTC jsou vysoce závislé na BTC.
 • Jak jsme svědky světového posunu směrem k digitalizaci, přijetí litecoinu jako digitální měny se postupně zvyšuje.
 • Zejména litecoin byl ve srovnání s ostatními na seznamu top 10 považován za riskantnější kryptoměnu, protože v minulosti zaznamenal několik obrovských maxim a minim.
 • Crypto Research Report Group, dobře zavedená firma zabývající se výzkumem kryptoměn, předpověděla, že cena litecoinu by mohla v roce 2025 dosáhnout 1 200 $ a v roce 2030 ohromných 2 250 $.
 • Dan Gambardello, zakladatel Crypto Capital Venture, uvedl: „Litecoin se konsolidoval kolem 70 $ před [a] masivním nárůstem na 1 000 $ +“.

Doufáme, že vám tento článek připadal užitečný a že vás motivoval k zahájení obchodních dobrodružství LTC. Pokud ano, uveďte to pro případ, že by z toho měl prospěch někdo jiný.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me