Jak investovat do etherea: Průvodce pro začátečníky investováním do ETH

Jak investovat do etherea (ETH): Podrobný průvodce

Proč investovat do Ethereum ETH? Co jsou výhody a výzvy v oblasti investování do Etherea? Zde je vše, co potřebujete vědět o investování do Etherea.

Zatímco většina investorů v aréně kryptoměn dává přednost bitcoinu – je třeba si uvědomit, že v nabídce jsou tisíce dalších inovativních digitálních mincí.

V popředí je Ethereum – druhá největší kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace a objemu obchodování.

Pokud tedy hledáte diverzifikaci do jiných kryptoměn – můžete snadno investovat do Etherea kliknutím na tlačítko.

V této příručce Jak investovat do etherea – vás provedeme nákupním procesem. To zahrnuje klíčové kroky, jako je nalezení dobrého makléře, otevření účtu a dokončení investice do Etherea online.

Pokud chcete investovat do ETH rychle a snadno, podívejte se Výměna eToro!

Jak investovat do etherea v 5 snadných krocích

Chcete-li investovat do Ethereum, je prvním krokem otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat Ethereum ze seznamu platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že mince byly přidány do vaší peněženky.

Ačkoli doporučujeme přečíst si tuto příručku celou cestu – někteří z vás mohou být na čas připoutáni. Pokud ano, pokud vás zajímá, jak investovat do Etherea právě teď – níže najdete požadovaných pět kroků.

Krok 1: Otevřete si účet u regulovaného brokera Ethereum bez provizí, jako je eToro

Krok 2: Vložte některé prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním převodem

Krok 3: Vyberte, kolik etherea chcete koupit (minimálně 25 $)

Krok 4: Potvrďte investici

Krok 5: Nechejte své Ethereum uložené na eToro, dokud se nerozhodnete vydělat peníze

Postupováním podle pěti jednoduchých kroků uvedených výše – investování do Etherea z pohodlí vašeho domova vám zabere méně než 10 minut!

Co je to Ethereum?

I když je pochopení toho, jak investovat do Etherea, velmi jednoduché – navrhli bychom si udělat trochu domácích úkolů, než se pustíme. Jinými slovy, měli byste jasně pochopit, co je Ethereum, pokud chcete určit, zda tato kryptoměna představuje životaschopnou investici.

Ethereum je tedy kryptoměna, která byla oficiálně spuštěna v roce 2015. Projekt Ethereum, založený Vitalikem Buterinem, má mnoho podobností s bitcoinem – který byl vytvořen o šest let dříve.

Například Ethereum a Bitcoin jsou digitální měny, které fungují nad protokolem blockchain. Oba vám umožňují odesílat a přijímat prostředky prostřednictvím digitální peněženky, a to je zásadní – obě jsou decentralizované sítě, které nejsou kontrolovány žádnou osobou nebo orgánem.

Je však důležité si uvědomit, že Ethereum má více schopností než jeho bitcoinový protějšek. Například základní blockchainový protokol vám umožňuje vytvářet a nasazovat „chytré smlouvy“.

V obyčejné angličtině – to umožňuje uživatelům provádět decentralizované a důvěryhodné dohody nad rámec pouze finančních transakcí. Transakce s Etherem jsou navíc obvykle potvrzeny za pouhých 15 sekund, zatímco bitcoin trvá 10 minut.

Měli bychom také poznamenat, že tisíce dalších kryptoměn – známých jako tokeny ERC-20, byly postaveny na vrcholu proprietárního blockchainu společnosti Ethereum.

Vezmeme-li v úvahu všechny výše uvedené, není žádným překvapením, že Ethereum v roce 2018 dosáhlo historicky nejvyšších hodnot – což se promítlo do tržní hodnoty 130 miliard dolarů. Abychom to uvedli na pravou míru, je to více než drtivá většina S.&P 500 akcií.

Jak funguje proces investování do etherea?

Nejlepší věcí na investování do Etherea je to, že samotný proces se neliší od tradičního nákupu akcií. Jinými slovy, budete investovat do Etherea, protože si myslíte, že hodnota kryptoměny vzroste.

Pokud a kdy k tomu dojde, budete moci prodat svou investici do Etherea za více, než jste původně zaplatili. Například můžete investovat do Etherea, když má digitální měna hodnotu 600 $ – a vydělat peníze, když cena dosáhne 900 $.

To se nijak neliší od nákupu akcií Tesly za 400 $ a jejich prodeje za 500 $ – zisk vzroste, když hodnota Etherea vzroste!

Podívejme se nicméně na opravdu základní příklad toho, jak investovat do Etherea online a vydělat zisk.

 • Založíte si účet u online brokera, který prodává Ethereum
 • Vložíte 1 000 $ a investujete celou částku do Etherea
 • V době nákupu má Ethereum hodnotu 300 $
 • Mince držíte tři roky
 • Když se vydáte na výplatu, stojí Ethereum v hodnotě 1200 $
 • To se promítne do zvýšení ceny o 300%

Podle výše uvedeného příkladu jste původně investovali 500 USD do bitcoinů a dosáhli návratnosti 233%. To znamená, že celkem jste 500 $ změnili na 1 665 $.

Jak zdůrazňuje výše uvedený příklad, původně jste investovali 1 000 $ do Etherea. Když jste to udělali, digitální měna měla hodnotu pouhých 300 $.

Ale když jste prodali své podíly na Ethereu za cenu 1 200 $ – vydělali jste šťavnatý zisk 300%. To znamená, že při vkladu 1 000 $ – jste mohli vybrat 4 000 $!

Proč byste měli investovat do Etherea?

Existuje mnoho důvodů, proč byste se mohli rozhodnout investovat do Etherea.

To zahrnuje následující:

Pětileté výnosy jsou ve střeše

Když bylo Ethereum poprvé spuštěno v roce 2015 a nakonec zasáhlo online burzy – zaplatili byste zhruba 2,60 $. Rychlý posun vpřed jen o dva roky později a digitální měna dosáhla rekordních maxim téměř 1 400 $.

To znamená, že za něco málo přes dva roky obchodování zaznamenali dřívější investoři Ethereum výnosy přes 53 000%. To znamená, že kdybyste investovali do Etherea sázkou 1 000 $ – vaše peníze by měly hodnotu přes půl milionu dolarů.

S tím bylo řečeno, že cena Etherea na pár let klesla – v roce 2019 dosáhla minima pod 100 USD. Digitální měna však opět letí zpět – od minima roku 2020 ve výši 117 USD po maxima ve výši 600 USD. To znamená, že pouze v roce 2020 zaznamenali investoři do Etherea výnosy přes 400%.

Pro srovnání, kromě zvláštních technologických akcií, jako je Tesla, měli tradiční investoři potíže. Hlavním dluhem pandemie koronavirů je, že hlavní indexové fondy jsou jen o návratu na úroveň před COVID.

Ethereum lze rozdělit

Ačkoli Ethereum na konci roku 2020 prolomilo 600 $ – to neznamená, že musíte tolik investovat, abyste se dostali na trh. Naopak, Ethereum – stejně jako všechny ostatní kryptoměny, lze rozdělit na menší množství.

Koneckonců, kryptoměny jsou digitální – má tedy smysl, že můžete rozdělovat coiny na menší a dostupnější částky. Jak již bylo řečeno, minimální částka, kterou můžete investovat, bude do značné míry záviset na makléři, kterého se rozhodnete použít k investování do Etherea.

Pokud však chcete začít s malými částkami, doporučujeme eToro. Důvodem je, že regulovaný makléř vám umožňuje investovat do etherea od pouhých 25 $. Nejen, že se jedná o bezvýznamnou částku, ale také vám umožní snadno se diverzifikovat do jiných kryptoměn / aktiv.

Inteligentní smlouvy Ethereum by mohly hrát hlavní roli v budoucnosti obchodu

I když je pro netrénované oko poněkud obtížné pochopit, inteligentní smlouvy nejsou tak složité, jak znějí. Ve své nejzákladnější podobě umožňují inteligentní smlouvy dvěma nebo více stranám uzavřít dohodu bez důvěry.

Je to proto, že jsou zálohovány a řízeny kryptografickým kódem. Jednoduše řečeno, podmínky smlouvy jsou jasně uvedeny v příslušné inteligentní smlouvě a po nasazení ji nelze změnit ani s ní manipulovat.

Níže je uveden jednoduchý, ale účinný příklad toho, jak by inteligentní smlouva mohla v praxi fungovat.

 • Řekněme, že zemědělec kupuje pojistné prostřednictvím chytré smlouvy
 • A to s ohledem na ochranu zemědělských plodin v případě nepříznivých povětrnostních podmínek
 • Inteligentní smlouva obsahuje všechny požadované podmínky dohody – je tedy transparentní pro všechny zúčastněné strany
 • Jednou z takových podmínek je, že pokud na příslušném místě farmy neprší déle než 10 dní, pojistné se vyplatí
 • Inteligentní smlouva to může určit samostatně pomocí tisíců webů o počasí třetích stran k ověření, zda pršelo a jak dlouho
 • Pokud by došlo ke spuštění podmínky inteligentní smlouvy, zemědělec provedl platbu

Důvod, proč jsme vysvětlili výše uvedený příklad, je zdůraznit, že technologie smart kontraktu společnosti Ethereum může být jednoho dne velmi žádaná. Pokud ano, chytré smlouvy vyžadují, aby fungovaly tokeny Etherea – což zase zvýší poptávku, a tedy – zvýší se jeho hodnota.

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 je nesmírně důležitá etapa cesty projektu. Vylepšuje a vylepšuje mnoho specifikací, které blockchain v současné době vlastní. Během několika zaváděcích fází se očekává, že Ethereum 2.0 bude plně funkční během příštího roku nebo dvou.

Přesto bude Ethereum 2.0 schopné převzít kryptoměnu z maximální kapacity pouhých 15/16 transakcí za sekundu (T / ps) na neuvěřitelných 100 000 T / ps.

Když to zkombinujete s průměrnou rychlostí transakce 15 sekund, bude Ethereum velmi příznivé pro přeshraniční transakce. To platí zejména v případě, že vezmete v úvahu minimální náklady spojené s transakcí Etherea.

Zvažovali byste investování do Ethereum ETH?

Jak investovat do etherea – jsou k dispozici různé možnosti

Pokud vás zajímá, jaký nejjednodušší, nejbezpečnější a nejúčinnější způsob, jak investovat do Etherea – prostřednictvím regulovaného online brokera. Je však také možné investovat do Etherea prostřednictvím bankomatu kryptoměny.

Pojďme prozkoumat, jak to funguje.

Ethereum bankomaty

Podle CoinATMRadar existuje celosvětově přes 12 500 kryptoměnových bankomatů. To vám umožní koupit kryptoměnu vložením hotovosti do stroje.

Z tohoto čísla jsou tisíce bankomatů s kryptoměnou, které podporují investice do Etherea. To by mohlo vyhovovat těm z vás, kteří chtějí koupit digitální měnu za místní peníze.

Takto funguje investice do Etherea při používání bankomatu s kryptoměnou:

 • Navštívíte nejbližší bankomat s kryptoměnou
 • Proces zahájíte výběrem etherea jako preferované mince
 • Zadejte částku, kterou chcete investovat ve své místní měně
 • Pokud jste například v USA a chcete investovat 200 $ do Etherea, jednoduše uveďte tuto částku
 • Bankomat s kryptoměnou vám poté ukáže, o jaké poplatky jde a kolik etherea dostanete
 • Pokud si například bankomat účtuje 10%, při aktuálním směnném kurzu ETH / USD vám zůstane Ethereum v hodnotě 180 $
 • Vložíte hotovost do bankomatu
 • ATM vytiskne vaši účtenku – která obsahuje podrobnosti peněženky Ethereum, které potřebujete k vyzvednutí mincí

Nyní vás na jedné straně může vést k tomu, že si myslíte, že bankomat v kryptoměně je opravdu pohodlným způsobem, jak investovat do Etherea. Pokud však sídlíte mimo hlavní město v USA, Kanadě nebo Evropě – možná byste se snažili najít stroj poblíž vaší polohy.

Navíc – a možná nejdůležitější je, že bankomaty s kryptoměnou jsou velmi, velmi drahé, pokud jde o poplatky. Podle výše uvedeného příkladu – kde jsme uvedli poplatek 10% – to není neobvyklé. Ve skutečnosti je známo, že některé bankomaty s kryptoměnou prodávající ethereum vybírají až 20%.

Měli bychom také poznamenat, že musíte získat potíže se stažením digitální peněženky, abyste si mohli vyzvednout své mince Ethereum. I když to může být vhodné pro ty z vás, kteří chápou, jak fungují peněženky a soukromé klíče – nebude to, pokud jste úplný začátečník.

Proto pevně věříme, že nejjednodušší způsob, jak investovat do Etherea, je použití regulovaného online brokera.

Ethereum Broker

Pokud chcete bezpečně a pohodlně investovat do akcií – využijete brokera. To je případ jiných tříd aktiv, jako jsou dluhopisy, podílové fondy a ETF. Dává tedy smysl, že byste měli investovat do Etherea online brokera.

Například budete moci vložit prostředky běžnou platební metodou, jako je debetní / kreditní karta nebo bankovní účet. Někteří makléři dokonce přijímají elektronické peněženky jako Paypal a Skrill. Online makléři jsou samozřejmě povinni mít potřebnou licenci k přijímání usnadněných investic. To se nijak neliší od online brokerů nabízejících legitimní služby kryptoměny.

Zjistíte také, že poplatky účtované makléři Ethereum jsou výrazně nižší než u ostatních kanálů – zejména u dříve diskutovaných bankomatů s kryptoměnou. Ve skutečnosti – a jak se brzy zabýváme, existují platformy jako eToro, které vám umožňují investovat do provize Ethereum bez provize.

Vezmeme-li v úvahu výše uvedené, níže uvedená část prozkoumá mnoho věcí, na které si musíte dávat pozor při výběru online brokera pro investování do Etherea.

Jak si vybrat platformu pro investice do etherea

obchodní platforma

Jakkoli jsou online makléři kryptoměny, v prostoru je prostě příliš mnoho poskytovatelů. Díky tomu je náročné vědět, na jaké platformě se zaregistrovat.

Níže jsou uvedeny nejdůležitější metriky, které je třeba vzít v úvahu:

Licencování a pověst

Jak jsme zmínili výše, jedním z hlavních důvodů, proč nakupujete tradiční akcie od regulovaného brokera, je to, že víte, že jste chráněni před nepoctivými poskytovateli. To se neliší, když investujete do Etherea online.

Koneckonců, neinvestoval byste své těžce vydělané peníze do makléře, který fungoval bez licence, že? Samozřejmě že ne.

Proto byste se měli držet zprostředkovatelů kryptoměny, kteří jsou regulováni alespoň jedním renomovaným orgánem. To je důvod, proč eToro zaškrtne správná políčka – protože broker má licenci s FCA, CySEC a ASIC.

Pokud sídlíte v USA, budete rádi, že eToro je také registrováno u FINRA. Díky tomu, že používáte eToro k investování do Etherea, budete těžit ze oddělených bankovních účtů – což zajistí, že vaše peníze budou odděleny od peněz provozního kapitálu eToro.

Můžete si také být jisti, že kriminalita je od platformy vzdálená – protože všichni uživatelé eToro musí nahrát kopii svého státem vydaného ID.

Minimální investice a platby Ethereum

Nedělejte si s tím chybu – Ethereum je vysoce spekulativní finanční aktivum. Jistě, kryptoměna vrátila v roce 2020 zisky přes 400%. Ethereum však také vrátilo roční ztráty přesahující 80%.

Proto je vždy nejlepší začít s malými, ale pravidelnými částkami. Přitom můžete nasadit strategii „průměrování nákladů dolaru“. Nyní, abyste to dokázali, musíte si vybrat brokera kryptoměny, který podporuje nízké částky investic.

Například eToro vám umožňuje investovat do Etherea již od 25 USD. Protože vyžaduje minimální vklad 200 $ – to znamená, že můžete alokovat 25 $ za týden po dobu 8 týdnů za sebou.

Stejně důležité je také zkontrolovat, jaké platební metody podporuje váš zvolený zprostředkovatel Ethereum. Z našeho pohledu budete chtít zvolit platformu, která vám umožní provést okamžitý vklad debetní / kreditní kartou.

Platformy jako eToro také podporují elektronické peněženky jako Paypal, Skrill a Neteller. Pokud si však vyberete makléře, který podporuje pouze bankovní převody – transakce bude trvat několik dní.

Skladování a výplata

Jak jsme již zmínili dříve, Ethereum – stejně jako všechny kryptoměny, musí být uloženo v digitální peněžence. To je místo, kde jsou noví investoři často zastrašováni, protože peněženky s kryptoměnou se na první pohled mohou zdát poněkud složité.

Například musíte mít základní znalosti o veřejných adresách a soukromých klíčích. Také musíte být spokojeni se záložními přístupovými frázemi a nakonec – vstupy a výstupy udržování vašich finančních prostředků v bezpečí.

Pokud to zní jako příliš mnoho na zpracování, doporučujeme použít regulovaného zprostředkovatele kryptoměny, který pro vás může uložit vaše ethereum. Jedním z takových příkladů je eToro – protože makléř používá bezpečnostní postupy na institucionální úrovni.

A samozřejmě tím, že ponecháte své mince Ethereum na eToro – na rozdíl od jejich výběru do soukromé peněženky, můžete okamžitě investovat své peníze, kdykoli to uznáte za vhodné. Poté bude výtěžek přidán na váš hotovostní účet eToro – připraven k výběru.

Připraveni investovat Ethereum ETH?

Tipy, jak investovat do etherea a dosáhnout zisku

Pokud investujete do Etherea vůbec poprvé – podívejte se na níže uvedené tipy pro rychlý oheň, které vám pomohou začít tou pravou nohou!

Tip 1: Stanovte některé finanční cíle

Nejprve byste si měli stanovit cíl, když investujete do Etherea. Například pokud investujete, když má digitální měna hodnotu 600 $ a chcete 10x své peníze – buďte připraveni vydělat, pokud a kdy Ethereum dosáhne 6 000 $!

Tip 2: Dolarové náklady průměrně investují do vašeho etherea

Jak jsme krátce poznamenali dříve, měli byste vždy použít průměr nákladů, když investujete do Etherea. Tím se průměrně vypočítá vaše cena a tím – odstraní se nutnost starat se o krátkodobou volatilitu.

Základní příklad průměrování nákladů v dolarech je nákup Etherea v hodnotě 100 $ ke stejnému datu každého měsíce.

Tip 3: Diverzifikujte své investice do etherea

Jako každá investice byste měli vždy diverzifikovat svůj nákup Etherea. Například eToro nabízí dalších 15 předních kryptoměn – tak proč nevytvořit diverzifikované portfolio mincí? Tímto způsobem snížíte riziko ztráty, pokud vaše Ethereum nebude zcela v plánu.

Jak dnes investovat do etherea – podrobný návod

Zajímá vás, jak investovat do Ethereum nejbezpečnějším a nejpohodlnějším možným způsobem? Pokud budete postupovat podle níže uvedených kroků, můžete si za pár minut koupit svoji první minci Ethereum!

Krok 1: Otevřete účet eToro

Navštivte eToro a zahájit proces registrace účtu. Budete muset zadat své jméno, národnost, adresu bydliště, datum narození a kontaktní údaje.

Krok 2: Nahrajte nějaké ID

Nyní budete vyzváni k nahrání kopie vašeho pasu nebo řidičského průkazu. Budete také muset poskytnout dokument potvrzující vaši adresu – například výpis z bankovního účtu. Tím je zajištěno, že eToro zůstane v souladu s FCA, ASIC, CySEC a FINRA!.

Poznámka: Pokud právě nevkládáte více než 2 250 $, můžete výše uvedené dokumenty nahrát později.

Krok 3: Proveďte vklad

Nyní budete muset vložit minimálně 200 $.

Mezi podporované platební metody eToro patří:

 • Debetní karta
 • Kreditní karta
 • Paypal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Důvěryhodně

Všechny výše uvedené platební metody jsou připsány okamžitě. Pokud se rozhodnete pro bankovní převod, počkejte několik dní, než dorazí prostředky.

Krok 4: Vyhledejte Ethereum

investovat do ethereum

eToro nabízí tisíce akcií, ETF, CFD a kryptoměny. Je tedy jednodušší jednoduše vyhledat „ethereum“ a kliknout na výsledek, který se načte.

Krok 5: Dokončete investice do etherea

Nyní vám bude předložen objednávkový formulář. Jednoduše zadejte částku, kterou chcete investovat do Etherea, a klikněte na tlačítko „Otevřít obchod“.

Vezměte na vědomí, že všechny investice na eToro jsou denominovány v amerických dolarech a minimální nákup Ethereum je 25 $.

A to je vše – právě jste se naučili, jak investovat do Etherea na eToro – bez provize!

Krok 6: Vyplatte své investice do etherea

Když se chystáte vyplatit své investice do Etherea – ať už za několik dní, měsíců nebo dokonce let – stačí přejít na hlavní panel vašeho portfolia.

Poté klikněte na tlačítko „Prodat“, zadejte částku, kterou chcete vyplatit, a potvrďte objednávku. Prostředky budou okamžitě přidány na váš účet eToro – který můžete vybrat!

eToro – nejlepší platforma pro investice do etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Jak investovat do etherea – Sečteno a podtrženo

Ačkoli se drtivá většina začínajících investorů do kryptoměny rozhoduje pro bitcoiny – vzestupný potenciál na Etherea by mohl být mnohem větší. Koneckonců, základní technologie společnosti Ethereum je pravděpodobně výkonnější – z hlediska rychlosti i škálovatelnosti. Ethereum navíc vlastní technologii Smart Contract – což je něco, co bitcoinům chybí.

Pokud tedy chcete investovat do Etherea právě teď – proces na eToro trvá pouhých 10 minut. Vše, co musíte udělat, je otevřít si účet, vložit nějaké prostředky a investovat do Ethereum alespoň 25 $. Rozhodnete-li se pro tohoto multiregulačního makléře – budete také investovat bez provize!

Časté dotazy

Kolik bych měl investovat do Etherea?

Neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo, kolik byste měli investovat do Etherea. Nejdůležitější je, že nikdy neinvestujete více, než si můžete dovolit prohrát. Koneckonců, Ethereum – stejně jako všechny kryptoměny, je vysoce spekulativní finanční aktivum.

Je Ethereum dobrou investicí v roce 2021?

Nikdo neví, co pro Ethereum přinese budoucnost. Mějte však na paměti, že kryptoměna měla v roce 2015 hodnotu pouhých 2,60 USD a od té doby dosáhla maxima 1400 USD + Ethereum roste nebývalým tempem.

Jak mohu začít investovat do Etherea?

Jediné, co musíte udělat, je otevřít si účet na eToro, provést vklad ve výši nejméně 200 $ pomocí své debetní / kreditní karty nebo elektronické peněženky a investovat alespoň 25 $ do Ethereum. Proces end-to-end by vám měl zabrat méně než 10 minut.

Mohu investovat 100 $ do Etherea?

Ano, můžete investovat tak málo, jak se vám líbí – pokud splníte minimum stanovené vámi zvoleným makléřem. Na eToro je to jen 25 $.

Můžete přijít o peníze na Ethereu?

Můžete přijít o peníze jakékoli třídy aktiv – ať už jde o zavedené vysoce kvalitní akcie nebo ethereum. Proto byste měli důkladně pochopit riziko, než se pustíte do finančního propadu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me