Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Naučte se, jak investovat na trhu kryptoměn v roce 2021

Kryptoměna byla jednou z nejzajímavějších investičních příležitostí posledních let a po roce 2020, kdy tradiční finanční instituce nabízejí podporu DeFi, se může stát ještě zajímavějším.

Dalším významným vývojem kryptoměny v roce 2020 byla přední platforma online plateb Paypal, která začala podporovat nákup a výdaje bitcoinů, etherea, litecoinů a bitcoinů v hotovosti – což dává více než 350 milionům uživatelů přístup ke kryptoměně pro transakce v reálném světě. To znamená, že kryptoměna nadále ustupuje ze své „sociálně konstruované“ hodnoty a prosazuje se jako legitimní a funkční obchodní prostředek.

Tento vývoj nevyhnutelně vedl k obnovenému zájmu o investice do kryptoměny. Ve skutečnosti nebyla investice do kryptoměny nikdy tak žádaná – jako v roce 2020 byl otevřen rekordní počet krypto peněženek. Po zvážení všech okolností by příštích 12 měsíců mohlo být pro důvtipné investory do kryptoměny velmi výhodné.

Pokud jste však nováčkem v investování do kryptoměny nebo obecně v investování do financí, můžete být v rozpacích, kde začít. Proto jsme v roce 2021 sestavili následující příručku, jak investovat do kryptoměny, která vám řekne vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít rozvíjet své portfolio.

Obsah

Stručná historie kryptoměny

Proč investovat do kryptoměny v roce 2021?

Kryptoměnové investiční strategie

Najděte nejlepší kryptoměny, do kterých chcete investovat v roce 2021

Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Kde koupit kryptoměnu

Jak nakupovat kryptoměnu

Kryptoměnové peněženky

Správa vaší investice do kryptoměny

Závěr

Nejčastější dotazy k investování do kryptoměny

Stručná historie kryptoměny

Pokud jste nežili pod skálou, pravděpodobně už jste do určité míry obeznámeni s kryptoměnou. Než se však podíváme na to, jak investovat do kryptoměny v roce 2021, je důležité vědět, proč se digitální finance staly pro investory tak horkým tématem.

Blockchain se poprvé dostal do světové pozornosti v roce 2008, kdy Satoshi Nakamoto vydal svou dnes již legendární bílou knihu, která zavádí model první hlavní kryptoměny na světě: bitcoin. Technologie samozřejmě nebyla vyvinuta přes noc a Nakamotova práce byla ve skutečnosti vyvrcholením desetiletí vývoje. Ale pro účely poznávání investic do kryptoměny je rok 2008 dobrým výchozím bodem.

Bitcoin poté vznikl v roce 2009 uprostřed přívalu mediálních spekulací, že se brzy stane normou pro tradiční transakce. BTC možná v příštích několika letech neprovedlo žádné skutečné narušení výměny nekryté měny a mnoho burz se stále zdráhalo začít uvádět digitální měnu, ale investice do kryptoměny se brzy ukázala jako velmi chytré rozhodnutí do roku 2013, kterým čas BTC prudce stoupl na 1 242 $.

Když mnoho technologických zasvěcených, kteří věděli jen málo o investicích, najednou vydělali jmění z BTC, netrvalo dlouho a zbytek světa se uchytil a do roku 2017 dosáhl bitcoin vrcholu 10 000 $ za token. Investice do kryptoměny byla nyní zavedenou možností portfolia i pro ty nejnáročnější tradicionalisty.

Rychle vpřed do konce roku 2020 a trh s kryptoměnou má nyní hodnotu více než 1 bilion dolarů, pokud jde o kombinovanou hodnotu mince – důkaz, že investice do kryptoměny může být velmi chytrým rozhodnutím.

Proč investovat do kryptoměny v roce 2021?

Poté, co byly trhy po celém světě značně narušeny kvůli pandemii COVID-19, která zasáhla v roce 2020, většina ekonomik prokázala určitou odolnost a první náznaky ukázaly, že se brzy začnou vracet, jakmile budou zrušena omezení.

Ekonomické oživení je pro investory obrovskou příležitostí a mnoho z nich se těší na úspěšný rok 2021. Investice do kryptoměny byly až donedávna považovány za poněkud mezeru, ale jak jsme již zmínili, zdálo se, že v roce 2020 se věci mění, protože rostoucí počet hlavních investorů a finančních institucí obrátil svou pozornost na digitální měnu.

I když to mohlo být kdysi považováno za chaotický trh, který se skutečně zajímal pouze o denní obchodníky, investice do kryptoměny je nyní považována za mnohem životaschopnější investiční strategii a mnoho investorů na vysoké úrovni zahrnuje do svého portfolia alespoň jednu digitální měnu – a trend, který by měl v nadcházejících měsících pokračovat.

Trh s kryptoměnou samozřejmě zůstává velmi nepředvídatelný, ale pokud jste připraveni podstoupit malé riziko a hledáte rozvojový trh, do kterého byste investovali, může nyní být ten správný čas začít investovat do kryptoměny.

Kryptoměnové investiční strategie

Pokud jste na trhu s kryptoměnou nováčkem, možná jste o něm již slyšeli různé věci, například to, jak nepředvídatelné to může být a jak začínající investoři často přicházejí o peníze – obojí je samozřejmě zcela pravdivé. Platí to však také o řadě dalších finančních nástrojů.

Investice však mohou být potenciálně velmi lukrativní. Abychom však mohli začít v nejsilnější možné pozici, existuje několik základních strategií, které mohou začínající investoři přijmout, když se naučí investovat do kryptoměny v roce 2021.

1. Kupte a zapomeňte

Známý v oboru jako HODLing, můžete investovat do kryptoměny stejným způsobem, jako byste investovali do akcií a akcií – jednoduše identifikujte token, o kterém si myslíte, že z dlouhodobého hlediska zvýší jeho hodnotu, a investujte.

Výhody toho by měly být docela zřejmé. Jak jsme si poznamenali výše, bitcoiny začaly v počátcích obchodování s tokenem za méně než dolar, ale v době psaní jediného bitcoinu má hodnotu přes 36 000 $. Jak vidíte, investice do kryptoměny nabízí potenciál pro významné výnosy, pokud jste připraveni hrát dlouhou hru.

HODLing se liší od obchodování v tom, že si skutečně koupíte podkladové aktivum. Jinými slovy vlastníte kryptoměnu, do které investujete, na rozdíl od obchodování s deriváty.

2. Průměrování

Průměrování je zavedená investiční technika, která není pro kryptoměnu zvlášť důležitá. Díky rychle se měnícím kryptotrhům je však velmi vhodný pro nové investory.

Průměrování zahrnuje rozdělení kapitálu do několika samostatných investic do cílového aktiva. Toto je efektivně způsob, jak v průběhu času zmírnit volatilitu cen. Nákupy probíhají v pravidelných intervalech bez ohledu na pohyb cen.

Výhodou průměrování je, že snižuje pravděpodobnost, že investujete ve špatnou dobu – což je téměř nemožné přesně předpovědět na krypto trhu. Averaging také vidí, že se držíte zavedeného plánu a snižuje emoční složku investic – rozhodující pro ty, kteří jsou na kryptotrhu noví.

Nejvýznamnější nevýhodou průměrování je samozřejmě to, že cena aktiva má v průběhu času tendenci stoupat, což znamená, že investováním jednorázové částky dříve dosáhnete celkového vyššího zisku. Myšlenkou zde však je snížit riziko.

3. Diverzifikace

Každý zkušený obchodník ví, že diverzifikace je klíčem k úspěšnému portfoliu. Stručně řečeno, diverzifikace znamená rozložení vašeho investičního kapitálu na více aktiv. Toho lze dosáhnout na trhu s kryptoměnou i bez něj.

Například finanční spisovatelka CNBC, Darla Mercado, radí investorům zavázat pouze 1% svého celkového investičního kapitálu k bitcoinu, a tím získat expozici na trhu a zároveň minimalizovat riziko prostřednictvím konzervativnějších investic jinde. Podobně technologický investor Pondering Durian investoval méně než 15% dostupného kapitálu na digitálních trzích.

Kolik ze svého kapitálu přidělíte investici do kryptoměny bude samozřejmě záviset na tom, jak velké riziko jste připraveni podstoupit. Za zmínku stojí také to, že se můžete diverzifikovat v krypto sektoru. Například BTC je mnohem stabilnější investice než Tellor, ale ten má spoustu potenciálu pro růst. Jako takový můžete do své investiční strategie zahrnout obě mince a vyvážit poměrně riskantní TRB proti „bezpečné sázce“, kterou jsou BTC.

Do které kryptoměny investovat do roku 2021?

Jednou z prvních otázek, které se při učení, jak investovat do kryptoměny v roce 2021, nevyhnutelně stane, do kterého tokenu investovat?

1. Bitcoin

Nedá se z toho dostat, bitcoin je zdaleka největší kryptoměnou na trhu. Od svého uvedení na trh v roce 2009 si BTC trvale drží první místo v tržní kapitalizaci a v době psaní tohoto článku má jeden bitcoinový token hodnotu působivých 36 000 $. I když jste v investování do kryptoměny úplně nová, pravděpodobně víte o bitcoinech.

Jako investiční příležitost je BTC pravděpodobně první výzvou k investování do kryptoměny. Mnoho odborníků z oboru předpovídá bitcoinům v roce 2021 velké věci, včetně analytika Citibank Toma Fitzpatricka, který věří, že BTC v nadcházejících měsících vzroste kolem 300 000 $. Bitcoin jako takový je dobrou volbou pro vaši první investici do kryptoměny.

2. Ethereum

Vedle bitcoinu je další kryptoměnou, která vyvolala velkou pozornost investorů, Ethereum. S tržní kapitalizací blížící se 70 miliard USD v době psaní tohoto článku si ETH již nějakou dobu drží bod číslo dvě za BTC..

Z technického hlediska může blockchain Ethereum dělat věci, které bitcoin nedokáže. Například zatímco bitcoin je jednoduše digitální platební systém, ekosystém Ethereum umožňuje vytváření inteligentních kontraktů a programů vyvinutých s vlastním programovacím jazykem – stejně jako hostování vlastní nativní kryptoměny Ether.

S výhledem do roku 2021 má technická analýza prováděná LongForecast Ethereum má růst o více než 200% v nadcházejících měsících, což z Ethereum jistě učiní investici, která stojí za zvážení.

3. Litecoin

Další dobře známá kryptoměna, která se trvale drží v první desítce, pokud jde o tržní kapitalizaci, je litecoin. Často se popisuje jako stříbro ke zlatu bitcoinu, oba jsou si ve svém fungování velmi podobné, ale Litecoin má vylepšenou škálovatelnost a rychlejší časy vytváření bloků.

Společnost LTC zahájila obchodování v roce 2021 za více než 140 USD a populární kryptografický web Coinswitch navrhl, že altcoin může dosáhnout 600 $ do konce roku – což by se rovnalo zhruba 300% růstu. Díky tomu je Litecoin přirozeně velmi atraktivní investiční příležitostí. Jako vždy je však třeba k předpovědím kryptoměny přistupovat opatrně a altcoiny by měly být spíše součástí diverzifikovaného portfolia než samostatnou investicí.

4. Bitcoinová hotovost

Výše uvedené tři kryptoměny by měly každému začínajícímu investorovi stačit k tomu, aby začalo budovat své portfolio. Pokud se však již díváte na další krok do světa digitální měny, pak stojí za zvážení také bitcoinová hotovost.

Bitcoin Cash je odnož původní kryptoměny, která vznikla, když bitcoinový blockchain v srpnu 2017 zažil těžkou vidličku. I když je fér říci, že Bitcoin Cash se nikdy nepřiblížil konkurenci bitcoinu, etabloval se jako jeden z nejlepších krypt na trhu a od svého založení se málokdy nacházel mimo první desítku, pokud jde o tržní kapitalizaci.

Pokud jde o investice do kryptoměny, zaznamenala společnost Bitcoin Cash v průběhu roku 2020 klesající ceny a mnoho zasvěcených osob v tomto odvětví věří, že je to kvůli významnému oživení v roce 2021. Začínající investoři by však měli přistupovat opatrně: BCH nemá stabilitu svého předchůdce a je určitě riskantnější investice.

5. Zvlnění

Dalším tokenem, který rozhodně stojí za to vědět, je XRP, běžně známý jako Ripple. Společnost Ripple zažila nějaké neštěstí na konci roku 2020, kdy americká Komise pro cenné papíry rozhodla, že XRP byl klasifikován spíše jako obchodovatelné aktivum než jako měna.

Pokud se díváte na investice do kryptoměny, pak XRP nevyhnutelně představuje příležitost – i když riskantnější. Podle rozhodnutí SEC poklesla cena altcoinu v prosinci 2020 přibližně o 50%. Nyní se oči kryptosvětu upírají na Ripple, aby zjistily, zda token může obnovit.

Silnou stránkou společnosti Ripple je, že se zaměřuje na usnadnění rychlých a nízkonákladových transakcí pro banky a finanční instituce, které chtějí provádět mezibankovní a přeshraniční převody. Jako takový stále existuje velký potenciál pro XRP a vzhledem k tomu, že ceny jsou nyní poměrně nízké, může být rok 2021 vhodný čas na to, aby se na Ripple.

Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Pokud se vážně díváte na investice do kryptoměny, pak čím více výzkumu můžete udělat, než přidělíte prostředky, tím lépe. Pokud jste však již vybrali do užšího výběru tokeny, o kterých si myslíte, že budou v příštích měsících nebo letech dobře fungovat, pak dalším krokem je hledání toho, jak vlastně investovat do kryptoměny v roce 2021.

Kde koupit kryptoměnu

Prvním krokem při investování do kryptoměny je zjištění, kde si můžete skutečně koupit tokeny. Na trhu existuje řada platforem a při výběru správného poskytovatele je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Zvažte následující:

  • Ať už plánujete držet kryptoměnu
  • Máte zájem o denní obchodování?
  • Budete investovat do jiných aktiv??
  • Kolik toho víte o investování?
  • Vyhovují vám složité metriky a informační toky?

Je to jen několik důležitých faktorů, které je třeba zvážit při výběru platformy, pomocí které můžete investovat do kryptoměny. Například pokud máte zájem o denní obchodování, budete potřebovat burzu, která vám umožní nakupovat a prodávat deriváty. Nebo pokud jste začínající investor, možná budete chtít hledat platformu, která má spoustu vzdělávacích zdrojů.

Jedním z nejlepších brokerů pro nové i zkušenější investory je eToro. Platforma má přímý proces registrace a spoustu informací o tom, jak investovat do kryptoměny. Budete mít také příležitost poznat rozhraní s praktickým účtem – provádět fiktivní investice bez rizika kapitálu.

Jak nakupovat kryptoměnu

Jakmile nastavíte obchodní účet, jste připraveni začít provádět transakce. Burza kryptoměn bude mít obvykle graf uvádějící aktuální cenu daného aktiva. Uvidíte také, jak se cena pohybovala v určitém časovém období, což může dále informovat vaši investiční strategii.

Většina platforem je zaměřena na každodenního spotřebitele a obvykle zahrnuje něco víc než kliknutí na možnost „koupit“. Poté byste měli mít možnost určit částku tokenu, který chcete koupit, a to buď v hodnotě tokenu, nebo jeho ekvivalentu ve zvolené měně.

Řekněme, že chcete investovat do bitcoinů. Takto může proces vypadat:

  1. Otevřete si obchodní účet u vybraného makléře
  2. V případě potřeby vložte prostředky na svůj obchodní účet
  3. Vyberte možnost nákupu BTC
  4. Zadejte částku, kterou chcete koupit
  5. Potvrďte transakci

Kryptoměnové peněženky

Jednou z věcí, která se často zdá matoucí, když se učíte, jak investovat do kryptoměny, je místo, kde ukládáte své tokeny.

Jakmile je kryptoměna získána, musí být uložena – stejně jako jakákoli jiná forma měny. Každý, kdo má vážné investice do kryptoměny, si bude muset založit krypto peněženku. Jedná se vlastně pouze o prostředek k ukládání krypto klíčů – dlouhých číselných čísel označujících vaši alokaci tokenů.

K dispozici je několik typů peněženek, včetně hardwarových peněženek, stolních peněženek a webových peněženek. Hardwarové peněženky jsou obvykle nejbezpečnější formou, ale obětuje se určité pohodlí a není snadné posílat a přijímat kryptoměnu jako u peněženek, které jsou trvale připojeny k webu.

Možná zjistíte, že burza, kterou se rozhodnete používat, nabízí krypto peněženku jako standard, ale pokud dlouhodobě investujete do kryptoměny, je vhodné je zálohovat na hardwarovou peněženku.

Správa vaší investice do kryptoměny

Naučit se, jak obchodovat s kryptoměnou, je neustálý proces – trh je stále v plenkách a je vystaven mnohem větší volatilitě než zavedenější finanční indexy. Jakmile investujete, je důležité držet krok s vývojem v krypto světě a podle toho reagovat.

Jednou z hlavních věcí, které je třeba si uvědomit, je regulace. Většina zemí a jurisdikcí se stále potýká s digitálními měnami a jak jsme již uvedli v případě Ripple / SEC, změny v legislativě mohou mít významný dopad na cenu kryptoměny. Kromě regulace mnoho kryptoměn zažívá forkings – což může přímo ovlivnit vaše podíly.

Samozřejmě, pokud se držíte strategie, měli byste být schopni překonat obecnou volatilitu trhu, je však důležité držet krok s vývojem v krypto světě, abyste zajistili, že vás významné změny nezaskočí..

Závěr

Každý, kdo se vážně naučí, jak investovat do kryptoměny v roce 2021, musí být připraven provést rozsáhlý výzkum – pochopení rozdílu mezi různými kryptoměnami je často klíčem k pochopení toho, zda drží nějaký investiční potenciál.

Digitální trhy představují skvělou příležitost jak pro dlouhodobé investory, tak pro denní obchodníky, ale je třeba si uvědomit, že investice do kryptoměny se liší od tradičních finančních trhů a noví investoři by měli mít na paměti, že se vystavují riziku.

Avšak díky zavedené rozumné strategii a spoustě pečlivých výzkumů má investice do kryptoměny potenciál obrovských výnosů a trh se stále posiluje, protože stále více spotřebitelů a institucí přijímá koncept digitální měny.

Mohl by bitcoin v roce 2021 dosáhnout ceny 100 000 $

7 předpovědí kryptoměny na rok 2021, s nimiž by všichni souhlasili

Jaké jsou nejlepší kryptoměny k obchodování v roce 2021?

Prognóza predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále?

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Nejčastější dotazy k investování do kryptoměny

Kde se mohu dozvědět, jak investovat do kryptoměny v roce 2021?

Naučit se, jak investovat do kryptoměny v roce 2021, je neustálý proces, ale nejlepší místo, kde začít, je přečíst si několik průvodců a návody z důvěryhodné platformy. Trading Education nabízí návody na vše od výběru kryptoměnové peněženky, po které budou kryptoměny pravděpodobně dobrou investicí v příštím roce.

Nyní je vhodný čas investovat do kryptoměny?

Pandemie COVID způsobila pokles ve většině ekonomik po celém světě. Kryptoměny ve skutečnosti vykazovaly překvapivou odolnost, přičemž mnoho z nich se již zotavilo do léta 2020. Od roku 2021 vyvolala investice do kryptoměny velký zájem, protože mnoho analytiků předpovídá výrazné zvýšení cen hlavních tokenů.

Jak mohu koupit kryptoměnu?

Naučit se, jak investovat do kryptoměny v roce 2021, zahrnuje učení, kde a jak ve skutečnosti kupovat digitální měnu. Nejjednodušší způsob, jak začít, je otevření účtu u maloobchodního makléře, jako je eToro, který vám umožní zprovoznění během několika minut a umožní vám přístup ke spoustě vzdělávacích zdrojů..

Do kterých kryptoměn bych měl investovat?

Jakmile pochopíte, jak investovat do kryptoměny pro rok 2021, budete si muset vybrat, které tokeny chcete přidat do svého portfolia. Výzkum je zde klíčový a jedním z nejlepších způsobů, jak si začínající investoři mohou rozumně vybrat, je zkontrolovat spolehlivé analýzy nejlepších kryptoměn, do kterých investují, protože tyto shromáždí několik informačních toků, aby poskytly realistický obraz toho, co lze očekávat v měsících vpřed.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me