Jak nakupovat bitcoinové peníze – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak nakupovat bitcoinové hotovosti BCH: Podrobný průvodce

Bitcoin Cash byl spuštěn v roce 2017 a nese mnoho podobností s nejznámějším kryptoaktivem na světě – Bitcoin. Stejně jako jablka a pomeranče jsou však tyto dvě zcela odlišné.

Máte zájem naskočit do rozjetého vlaku a koupit si tuto digitální minci sami? Nejsi jediný.

Ačkoli bitcoinová hotovost existuje jen něco málo přes tři roky, BCH zůstává jednou z top 10 kryptoměn, které je třeba koupit. Nejlepší je – téměř každý Joe Public se může dostat na palubu.

V této komplexní příručce pro začátečníky se ponoříme do podrobností jak nakupovat bitcoinové peníze. Nejen to, ale podrobně popíšeme potenciální poplatky, které je třeba sledovat, investiční plány a jak si vybrat dobrou platformu pro nákup bitcoinových hotovostí online.

Nakupte bitcoinové peníze v 5 krocích

Chcete-li koupit bitcoinové hotovosti BCH, prvním krokem je otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat BCH ze seznamu obchodních platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že do vaší peněženky byly přidány mince v hotovosti v hotovosti.

Níže najdete 5krokový návod:

Krok 1: Zaregistrujte se u regulovaného brokera Bitcoin Cash

Krok 2: Vložte prostředky na svůj účet

Krok 3: Najděte a vyberte ze seznamu kryptoměn na webu „Bitcoin Cash“

Krok 4: Rozhodněte se, kolik bitcoinových hotovostí chcete koupit, a zadejte částku do příslušného pole

Krok 5: Potvrďte, že všechny zadané informace jsou správné, a proveďte objednávku.

Krok 1: Vyberte si online bitcoinový hotovostní makléř nebo burzu

Jak vidíte z výše uvedených kroků, než si budete moci koupit bitcoinovou hotovost – budete se muset zaregistrovat pomocí platformy.

Pokud se rozhodnete pro platformu sociálního obchodování potěšující dav eToro – digitální mince si můžete koupit přímo.

Alternativně, pokud získáváte mince BCH prostřednictvím kryptoměny třetí strany, můžete vyměnit bitcoinové hotovosti za jinou kryptoměnu, například Ethereum nebo Ripple. Nicméně tyto výměny jsou obvykle neregulované prostory.

Volba registrace u licencovaného makléře, jako je eToro, je nejen pohodlnější, ale také vám nabízí ochrannou síť proti finančním žralokům ve vesmíru. Je to také mnohem jednodušší end-to-end zážitek pro ty z vás, kteří nemají zkušenosti.

Abychom vám pomohli vybrat platformu, která splňuje váš vlastní styl obchodování a finanční potřeby, podívejte se na níže uvedený seznam úvah.

Nařízení

Ve výše uvedené části jsme se dotkli regulace. Pro ujasnění – doporučujeme, abyste se zaregistrovali pouze u regulovaného poskytovatele bitcoinové hotovosti.

Bez nich jste zodpovědní za bezpečnost své vlastní kryptoměny. O těchto peněženkách bylo v minulosti známo, že byly hacknuty. Existuje nařízení, které odděluje riskantní společnosti od těch slušných – a poskytuje lepší služby napříč investorům i obchodníkům s kryptoměnami.

Možná budete moci požádat o pákový efekt na burze nebo v neregulovaném makléřství Bitcoin Cash – ale nedoporučujeme riskovat svůj vlastní kapitál v takovém potenciálně nebezpečném prostředí.

eToro je v tomto ohledu vynikající. Ve skutečnosti je online poskytovatel bitcoinové hotovosti regulován několika regulačními orgány. To zahrnuje FCA (Velká Británie), CySEC (Kypr) a ASIC (Austrálie). Pro ty z vás, kteří jsou v USA, je eToro registrováno také u FINRA, takže můžete bitcoinové peníze nakupovat legálně a bezpečně.

platební metody

Pokud jde o platební metody, neměli byste mít žádné problémy. V dnešní době je nákup bitcoinových hotovostí hračka, protože většina krypto makléřů přijímá různé typy plateb.

V dětství jste měli možná jen jednu možnost – bankovní převod prostřednictvím neregulované burzy. Trvalo to několik dní nebo týdnů najednou – a objevovaly se příběhy o tom, že lidé nikdy nedostali bitcoinovou hotovost vůbec.

Poskytovatelé bitcoinové hotovosti, jako je eToro, přijímají vše od kreditních a debetních karet až po super pohodlné elektronické peněženky jako PayPal, Skrill a Neteller.

Poplatky a provize

Stejně jako všechny podniky musí platformy Bitcoin Cash vydělávat peníze, aby vám mohly i nadále nabízet služby. Toho je obvykle dosaženo účtováním provizí klientům a dalších poplatků.

Částka, od které se očekává, že zaplatíte, bude zcela záviset na vybraném brokeru BCH a může se značně lišit.

Zjistili jsme, že lví podíl zprostředkovatelů Bitcoin Cash účtuje klientům variabilní poplatky. Pro ty, kteří nevědí, je to obvykle procento vaší pozice. Populární stránka s kryptoměnou Coinbase vám za každý obchod účtuje 1,49%.

Jelikož je poplatek variabilní, snadno zjistíte, že pokud utratíte 1 000 $, budete muset za vstup na trh zaplatit 14,90 $. Hypoteticky, pokud opustíte trh za řekněme 1 800 $ – zaplatíte Coinbase 26,82 $. A tak dále.

Níže uvidíte rychlý příklad toho, jak mohou poplatky ovlivnit váš nákup Bitcoin Cash. Pro zjednodušení použijeme 1% provizi.

  • Řekněme, že vytvoříte objednávku nákupu 1 000 $ v bitcoinové hotovosti.
  • Váš makléř účtuje 1% provizi, což se rovná 10 $
  • Pokud v době prodeje vašich BCH coinů měly hodnotu 1 800 $ – váš poplatek by byl 18 $
  • V naší hypotetické situaci – vaše provize činily celkem 28 $

Poplatky, jako je tento, i když zní přiměřeně, mohou rychle přejít do vašich zisků. Coinbase také účtuje 3,99% za každý vklad na debetní / kreditní kartu. Pokud jste tedy vždy vložili 100 $, pokaždé byste museli zaplatit 3,99 $.

V ostrém kontrastu k tomu si eToro účtuje pouze 0,5% a pouze v případě, že svůj účet financujete v jiné měně než v amerických dolarech. Pokud jde o obchodní poplatky, eToro vám umožní nakupovat bitcoinové peníze s provizí 0%.

Další důležité faktory

Ve výše uvedené části jsme vás informovali o důležitosti regulace a poplatků.

Při nákupu bitcoinové hotovosti u online makléře však musíte myslet na další důležité faktory, například ty, které jsou uvedeny níže.

  • Uživatelská přívětivost: Když hledáte platformu pro nákup Bitcoin Cash, měli byste zvážit, jak uživatelsky přívětivý je web. Zaregistrujte se na platformě, na které najdete snadnou navigaci a cítíte se pohodlně při objednávání.
  • Minimální investice: Než se zaregistrujete u makléře, měli byste si vždy být vědomi minimální investice v bitcoinech. Pokud jste krypto-nováček, je lepší začít s malými investicemi. Pokud by tedy vaše platforma pro digitální měnu účtovala za nákup minimálně 300 $, možná to z dlouhodobého hlediska zjistíte jako nereálné. eToro vám umožní koupit Bitcoin Cash za velmi rozumné minimum pouhých 25 $!
  • Úložný prostor: Brzy budeme hovořit o úložišti, ale přesto je to důležitý faktor při výběru brokera Bitcoin Cash. Například zatímco platformy BCH, jako je eToro, se o vás starají a ukládají vaše kryptoměny, jiné vyžadují, abyste je uložili do své vlastní digitální peněženky. To druhé znamená různé převody, které mohou být pro začátečníka příliš složité.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

nákup bitcoinové hotovosti

Přijít s investičním plánem pro vaše nákupy bitcoinových hotovostí je klíčovou součástí péče o váš kapitál. Samozřejmě, v tak nestálém prostředí můžete plánovat jen tolik, ale určitě vám pomůže udržet se na správné cestě.

Chcete-li odstranit mlhu, podívejte se na seznam úvah, na které byste měli myslet, když nakupujete bitcoinové peníze z pohodlí vašeho domova.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Při zvažování cíle nákupu Bitcoin Cash vidíte, že investujete v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu?

Někteří obchodníci v online prostoru si například kladou za cíl profitovat z krátkodobých posunů cen Bitcoin Cash. Toho je obvykle dosaženo nákupem a vyložením během několika minut, hodin nebo dnů.

Většina kryptoměn se historicky posunula v hodnotě dvouciferných procent za pouhý jeden den obchodování – a bitcoinová hotovost se nijak neliší. Tam, kde existuje taková volatilita, existuje potenciální příležitost vydělat peníze.

Pokud jde o dlouhodobou perspektivu, obvykle se jí říká strategie „kup a podrž“. Jak název napovídá – v tomto případě budete držet své bitcoinové hotovosti po celé měsíce nebo roky. To je skvělé pro nováčky, protože se nemusíte obávat krátkodobé volatility!

Cílová hotovostní cena bitcoinu

Mít cílovou cenu bitcoinu v hotovosti je mnoho strategií, které používají.

Pokud byste například kupovali bitcoinovou hotovost za cenu 400 $ – jediný způsob, jak tuto investici zdvojnásobit, je, pokud se mince zvýší na 800 $.

Historické maximum Bitcoin Cash bylo zaznamenáno v prosinci 2017 na 4 355 USD. Jen o 5 dní dříve zaznamenala BCH historické minimum 75,03 USD. To ukazuje obrovský 5denní nárůst hodnoty digitální měny. Ti, kdo správně načasovali trh, bezpochyby dosáhli několika působivých zisků!

Zvažte pravidelné investice

S ohledem na potenciálně prudké cenové posuny, s nimiž se bitcoin hotovost setkává – zvažování pravidelných investic by mohlo být pro nováčky rozumnou volbou.

Nákup bitcoinů v hotovosti a dosažení zisku není procházka parkem, protože se musíte rozhodovat na základě sentimentu na trhu. Proto je dobré investovat do této digitální měny málo a často.

Pravidelným nákupem malého množství mincí BCH, řekněme týdně nebo měsíčně, si můžete snadno udržet kontrolu nad svým rozpočtem a plánem. Jak jsme řekli, pokud si kupujete bitcoinové hotovosti prostřednictvím eToro, můžete si koupit najednou jen 25 $.

Zvažovali byste investování Bitcoinová hotovost?

Krok 3: Otevřete si účet Bitcoin Cash Broker

Pokud jste se rozhodli pro vhodného brokera Bitcoin Cash, budete se muset zaregistrovat. Jednoduše přejděte na web poskytovatele kryptoměn a vyhledejte odkaz „zaregistrovat se“. Tato část bude pro vás rozpoznatelná, pokud jste někdy dříve obchodovali na forexu, akciích nebo komoditách.

Podle pravidel KYC uložených regulačními orgány musíte platformě sdělit, kdo jste. To zahrnuje vyplnění základního formuláře s celým jménem, ​​adresou, telefonním číslem a e-mailovou adresou.

Budete také požádáni o oficiální úřední identifikaci fotografie, například řidičský průkaz nebo cestovní pas. Na eToro nebudete muset toto ID nahrávat, dokud a) neutratíte více než 2250 $ nebo b) nebudete chtít podat žádost o výběr (podle toho, co nastane dříve).

Bude také nutné potvrdit své jméno a adresu zasláním kopie účtu za energie nebo výpisu z bankovního účtu vydaného za poslední 3 měsíce. Jedná se o standardní postup u jakékoli online finanční služby – zejména proto, aby nedošlo k finanční kriminalitě a podvodům.

Některým makléřům v bitcoinových hotovostech trvá manuální kontrola dokumentace ID až celý týden. Naopak, eToro používá automatizovanou technologii ID – která vám umožní dokončit proces registrace během několika minut.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Po úspěšném založení účtu brokera – musíte jej financovat, abyste si mohli koupit bitcoinové peníze. Před registrací na krypto platformu byste tedy měli zkontrolovat, jaké metody vkladu jsou přijímány.

Pokud byste si chtěli koupit bitcoinové peníze brzy po otevření nového účtu, doporučujeme vyhnout se bezhotovostnímu převodu. Toto je bezpochyby nejpomalejší způsob, jak začít nakupovat bitcoinové hotovosti prostřednictvím vašeho makléře.

eToro přijímá bankovní převody, ale také nejrychlejší a nejpohodlnější typy plateb. Patří mezi ně kreditní / debetní karty a elektronické peněženky jako Neteller, PayPal a Skrill.

Pro začátek bude vždy nutná minimální částka vkladu, která má tendenci být mezi $ 0 – $ 1 000, někdy i více. Proto je bezpodmínečně nutné před registrací zkontrolovat minima poskytovatele BCH.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

bitcoin cash trade order, how to buy bitcoin cash

Jakmile svůj makléřský účet financujete, můžete si koupit bitcoinové peníze. Chcete-li zahájit proces, musíte dát makléři vědět, čeho chcete dosáhnout prostřednictvím svého obchodu prostřednictvím objednávky nákupu / prodeje.

Pokud jste již dříve obchodovali s jinými aktivy, budete vědět, jak se to děje.

Avšak pro ty, kteří nikdy neobchodovali, v jakékoli kapacitě – uvedli jsme nejdůležitější příkazy, které můžete použít při zvažování, jak nakupovat bitcoinové peníze.

Koupit objednávku

Nákupní objednávka je ta, kterou budete nejčastěji používat při nákupu BCH coinů, protože takto se obvykle dostanete na krypto trh.

Řekli jsme to obecně, protože někteří makléři Bitcoin Cash umožňují klientům profitovat, i když dotyčné finanční aktivum ztrácí hodnotu. Toho je dosaženo vytvořením prodejní objednávky.

Stručně řečeno, pokud jste cítili, že cena poroste – zadáte objednávku na nákup u svého brokera BCH. Pokud jste si mysleli opak, musíte místo toho zadat prodejní objednávku.

Limit nebo tržní objednávka

Jak jsme již zmínili při mnoha příležitostech – cena Bitcoin Cash nezůstává příliš dlouho stejná.

Jeho hodnota se mění každou sekundu každého dne na základě nabídky a poptávky. To je důležité mít na paměti při pokusu o zisky z těchto krátkodobých cenových posunů BCH.

V případě „tržní objednávky“ je třeba provést akci, pokud se vám líbí cena, kterou uvádíte v bitcoinové hotovosti. To znamená, že chcete, aby váš makléř vaši objednávku provedl okamžitě.

Musíte však vzít v úvahu výše uvedené cenové posuny. Pokud v době stisknutí tlačítka „Potvrdit“ uvidíte cenu 380 $, ve skutečnosti můžete získat 379 $ nebo 381 $. To je nevyhnutelný rozdíl.

Pokud jde o „limitované objednávky“, můžete diktovat svou vlastní cenu, za kterou můžete bitcoinové peníze koupit.

Viz příklad níže:

  • Řekněme, že bitcoinová hotovost má hodnotu 380 USD. Ale nechcete vstoupit na trh, dokud nedosáhne ceny 400 $
  • Zadáním limitní objednávky 400 $ váš makléř provede vaši objednávku, jakmile dosáhne této konkrétní ceny
  • Vaše objednávka zůstane nevyřízená, dokud ji nezrušíte nebo dokud bitcoinová hotovost nedosáhne hranice 400 USD

Celkově lze říci, že tržní objednávky jsou dokonale vhodné pro začátečníky, protože jsou tak snadno uchopitelné. Omezené objednávky jsou skvělý způsob, jak nakupovat bitcoinové hotovosti za požadovanou cenu.

Kůl

Při zadávání objednávky u brokera podle vašeho výběru budete dotázáni, kolik si přejete vsadit na svou pozici. Tím myslíme – kolik bitcoinů v hotovosti chcete koupit.

Můžete si koupit libovolnou bitcoinovou hotovost, jsou to vaše peníze. Ale jak jsme již dříve navrhli, je vhodné postupovat stabilně, možná se zatím držet minimálního podílu.

Jak jsme již zmínili, eToro vám umožní koupit Bitcoin Cash za pouhých 25 $ – částka, která je pro většinu lidí na dosah.

Potvrďte objednávku

Poté, co dokončíte všechny informace potřebné k zadání vašeho prvního obchodu s bitcoiny v hotovosti – včetně příkazu k nákupu / prodeji, limitu / tržního příkazu a vaší sázky – jednoduše potvrďte pozici.

Po dokončení uvidíte, že vaše bitcoinové hotovostní mince jsou bezpečně uloženy ve vaší nové peněžence účtu.

Připraveni se ponořit Bitcoinová hotovost trh?

Krok 6: Uložení bitcoinové hotovosti

Pokud jde o ukládání bitcoinové hotovosti, nejsou drženy v tradičním smyslu jako fyzická hotovost. Digitální měny jsou místo toho vedeny v decentralizované knize zvané „blockchain“.

Pokud jde o vaše osobní bitcoinové hotovostní mince, mohou být uloženy v krypto peněžence. Svou krypto peněženku, pokud se rozhodnete vydat touto cestou, lze stáhnout do mobilu i na plochu.

I když to zní celkem nekomplikovaně, za své coiny ponesete 100% odpovědnost. Pokud by tedy byla vaše stolní nebo mobilní peněženka napadena zlým hercem, ztratili byste celý zůstatek bitcoinové hotovosti.

Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme používat vysoce respektovaného brokera Bitcoin Cash eToro, koho jsme řekli, je plně regulován různými jurisdikcemi.

Je to proto, že eToro se postará o vaše mince v bezpečném prostoru a můžete je kdykoli vybírat. To vám ušetří starosti s udržováním bezpečnosti vaší decentralizované krypto peněženky před hackery nebo prováděním více transakcí.

Krok 7: Prodej bitcoinové hotovosti

Jak víte, při zvažování, jak nakupovat bitcoinové peníze – musíte začít načasováním trhu. Pokud správně předpovídáte směr cen BCH, můžete při jeho prodeji potenciálně vydělat. Koneckonců, to je celý smysl investování!

Řekli jsme vám o obou BCH makléřích, kryptoburzách třetích stran a rozdílu mezi těmito dvěma.

Ve jménu jasnosti – pokud používáte výměnu, je proces vyplacení kryptoměny trochu zdlouhavější. Nejprve byste museli převést digitální coiny ze své krypto peněženky do peněženky burzovní platformy BCH.

Poté jste povinni vyměnit své bitcoinové peníze za hmatatelnou měnu, jako jsou americké dolary, britské libry, eura – získáte základní informace. Tato konverze je téměř vždy zpoplatněna.

Díky výše uvedenému procesu se nákup bitcoinové hotovosti prostřednictvím regulovaného makléře jeví o to jednodušší. Jak již bylo uvedeno, při výplatě bitcoinů v hotovosti prostřednictvím platformy jako eToro – vše, co musíte udělat, je přihlásit se ke svému účtu a kliknout na „prodat“.

Žádní dva makléři nejsou stejní, ale nejmodernější makléři kryptoměny to učiní během několika minut nebo dokonce sekund. Podle pravidel KYC budete pravděpodobně muset nechat převést prostředky stejnou platební metodou, jakou jste původně použili k nákupu bitcoinové hotovosti.

Další způsoby nákupu bitcoinové hotovosti v roce 2021

V tomto průvodci pro začátečníky jsme důkladně prozkoumali většinu toho, co nákup Bitcoin Cash zahrnuje.

S tím se říká, že existují další možnosti, pokud jde o nákup této top 10 digitální měny – viz níže.

Kupte si bitcoinovou hotovostní debetní kartu

Někteří investoři do kryptoměny nakupují bitcoinové peníze debetní kartou. To se obvykle provádí okamžitě. Až bude čas na vyplacení, jednoduše se převede zpět na stejnou debetní kartu, která se použila k financování nákupu.

Chcete-li nakupovat bitcoinové peníze tímto způsobem, musíte pouze vyplnit údaje o své debetní kartě a můžete svůj účet financovat, kolik chcete. Musíte samozřejmě splnit minimální částku investice brokera.

Kupte si bitcoinovou hotovostní kreditní kartu

Pokud dáváte přednost nákupu kreditní karty za bitcoinové peníze, je to podporováno eToro.

Nezapomeňte však na další poplatky účtované poskytovatelem vaší kreditní karty. Je to proto, že – podobně jako u hazardních her a výběrů z bankomatů se vklady související s investicemi obvykle považují za „hotovostní zálohu“.

Zjistili jsme, že standardní poplatek za hotovostní zálohy účtovaný poskytovateli kreditních karet je přibližně 3% z hodnoty vaší transakce. Mohou se lišit, proto se vždy obraťte na svého poskytovatele.

Nakupujte bitcoiny v hotovosti PayPal

Pokud jde o elektronické peněženky, PayPal je nepochybně nejznámější pro bezpečné online transakce. Nákup bitcoinů v hotovosti pomocí služby PayPal je nejen bezpečný, ale také okamžitý.

Populární krypto broker eToro vám umožní nakupovat bitcoinové hotovosti pomocí různých elektronických peněženek. Kromě PayPal to zahrnuje také Skrill a Neteller. Všechny tři jsou považovány za rychlý, bezpečný a spolehlivý způsob nákupu bitcoinových hotovostí online.

Bitcoinový hotovostní bankomat

Kromě výše uvedeného jste věděli, že si bitcoinové peníze můžete koupit také prostřednictvím bankomatu? Abychom objasnili, terminály, o kterých mluvíme, nejsou vašimi průměrnými bankomaty. Místo toho vám umožňují koupit kryptoměnu osobně.

Bitcoinové bankomaty jsou roztroušeny po celém světě v různých obchodech, na letištích a v ulicích. Jednoduše řečeno, do stroje vložíte skutečné peníze. Automat vám poté sdělí, kolik mincí BCH můžete za své peníze získat.

Je důležité si uvědomit, že některé bankomaty s kryptoměnou si za výměnu účtují až 20% – což je jeden z nejdražších způsobů nákupu bitcoinových hotovostí.

Jak nakupovat bitcoinové hotovosti 2021 – verdikt

Mluvili jsme o hromadě různých faktorů na téma, jak nakupovat bitcoinové peníze. Nyní byste se měli cítit připraveni začít nakupovat digitální aktivum.

Než začnete, budete muset najít slušného a respektovaného makléře, který je regulovaný. K tomu doporučujeme eToro. Web je bez provize, snadno se používá a je regulován několika subjekty po celém světě.

A konečně, pokud jde o ukládání bitcoinových hotovostí – na eToro se toho nemusíte bát. Je to proto, že regulovaný makléř bude držet vaše BCH coiny za vás. Z tohoto důvodu nemusíte dělat nic jiného, ​​dokud se nerozhodnete vyplatit peníze!

eToro – nejlepší platforma pro nákup bitcoinů v hotovosti BCH

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je nakupovat bitcoinové peníze?

Nákup bitcoinové hotovosti nikdy nebyl jednodušší, zvláště pokud tak učiníte prostřednictvím licencovaného brokera. Hledejte platformy s webem vhodným pro začátečníky a nulovou – pokud ne nízkou – provizí.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu bitcoinové hotovosti?

Zdaleka nejbezpečnějším způsobem, jak nakupovat bitcoinové peníze, je registrace u regulované makléřské firmy, jako je nováček oblíbený eToro. Tato platforma je regulována FCA (UK), ASIC (Austrálie) a CySEC (Kypr). Je také registrována u FINRA (USA)..

Mohu koupit 100 $ za bitcoinové peníze?

Ano. Můžete si koupit 100 $ za bitcoinové peníze. Na eToro můžete začít nakupovat digitální měny od 25 $ a více.

Můžete přijít o peníze v bitcoinové hotovosti??

Ano. Při nákupu nebo prodeji jakéhokoli finančního aktiva existuje potenciál v určitém okamžiku vést ke ztrátě. Klíčové je, že pokud nesprávně předpovídáte budoucí hodnotu bitcoinové hotovosti, způsobíte ztrátu.

Jaká nejvíce bitcoinová hotovost stála za to?

Největší hodnota bitcoinové hotovosti je 4 355 $, kterou zasáhla v prosinci 2017.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me