Jak nakupovat bitcoiny – Průvodce pro začátečníky

Slyšte o bitcoinech a přemýšlejte, jak si můžete koupit bitcoin? Přečtěte si našeho průvodce pro začátečníky, jak nakupovat BTC ještě dnes!

Slyšeli jste bzučení kolem bitcoinu a chtěli byste se zapojit do akce? Pokud ano, nikdy předtím nebylo tak snadné koupit bitcoin z pohodlí vašeho domova. Ve skutečnosti, pokud máte po ruce debetní / kreditní kartu nebo elektronickou peněženku – bitcoiny si můžete koupit za méně než 10 minut.

Pokud chcete koupit právě teď, ale nemáte nejmenší představu, kde začít, jste na správném místě.

V tomhle Jak nakupovat průvodce bitcoiny, probereme mnoho způsobů, jak můžete investovat do této špičkové digitální měny. Pokryjeme, jaký druh poplatků byste měli očekávat, jak vybrat nejlepšího bitcoinového brokera a nakonec – kroky potřebné k nákupu bitcoinu dnes.

Obsah

Jak nakupovat bitcoiny: 5 kroků

Krok 1: Vyberte si online bitcoinový makléř nebo burzu

Krok 2: Vymyslete investiční plán

Krok 3: Otevřete si účet zprostředkovatele bitcoinů

Krok 4: Vložte některé prostředky

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

Krok 6: Uložení vašich bitcoinů

Krok 7: Prodej vašich bitcoinů

Další způsoby nákupu bitcoinů v roce 2021

Jak nakupovat bitcoiny 2021 – verdikt

Jak nakupovat bitcoiny v 5 krocích

Chcete-li koupit BTC, je prvním krokem otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat bitcoin ze seznamu obchodních platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že bitcoiny byly přidány do vaší peněženky.

Níže vysvětlíme 5 kroků nutných k nákupu bitcoinů právě teď:

Krok 1: Otevřete si účet u regulovaného bitcoinového makléře

Krok 2: Okamžitě vložte prostředky debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou

Krok 3: Přejděte do oblasti obchodování s kryptoměnami a vyberte bitcoin

Krok 4: Zadejte částku, kterou chcete koupit

Krok 5: Potvrďte objednávku a nechte si mince přidat do peněženky

Níže, ukážeme vám, jak dnes nakupovat bitcoiny. Provedeme vás kroky výběru makléře, porozumění potenciálním rizikům a odměnám a dokončení vaší bitcoinové investice nejbezpečnějším možným způsobem.

Krok 1: Vyberte si online bitcoinový makléř nebo burzu

Nedělejte si s tím chybu – pokud chcete nakupovat bitcoiny online, budete nejprve muset otevřít účet s makléřem nebo burzou třetích stran. Pokud se rozhodnete pro první možnost, budete moci bitcoiny nakupovat přímo od makléře.

A to druhé – to znamená, že budete vyměňovat bitcoiny za jinou kryptoměnu, jako je Ethereum nebo Ripple. Bezpochyby je použití regulovaného bitcoinového brokera zdaleka lepší volbou – nejen z hlediska pohodlí a efektivity nákladů, ale také bezpečnosti.

Celkově vzato existuje mnoho faktorů, které musíte vzít v úvahu, než si vyberete poskytovatele, od kterého budete bitcoiny nakupovat – o mnoha z nich pojednáváme níže.

Důležité faktory, které je třeba zvážit před výběrem bitcoinové burzy

1. Nařízení

Především vám důrazně doporučujeme, abyste používali pouze regulovanou platformu. Přitom si můžete být jisti, že jsou vaše peníze v bezpečných rukou.

Koneckonců, průmysl kryptoměn je plný příběhů hackerů za několik miliard dolarů – takže bezpečnost a zabezpečení by měly být na prvním místě vašeho seznamu priorit.

Na jedné straně máte rádi makléře eToro které jsou regulovány čtyřmi samostatnými orgány první úrovně. To zahrnuje FCA (Velká Británie), CySEC (Kypr), ASIC (Austrálie) a FinCEN (USA). Přichází s hromadou regulačních výhod – jako je požadavek na oddělení klientských fondů.

Na druhém konci spektra máte burzy kryptoměn třetích stran, které fungují 100% neregulovaným způsobem.

Ty jsou často oblíbené u těch, kteří chtějí nakupovat bitcoiny anonymně nebo s využitím pákového efektu. Vaše peníze jsou však vážně ohroženy při výběru platformy, která nemá licenci od renomovaného subjektu – a to zásadně – držte se regulovaných makléřů, jako je eToro.

2. Způsoby platby

V době, která nebyla tak dávno, byla možnost nakupovat bitcoiny online noční můrou. Museli jste si otevřít účet s bezohlednou směnou, která vám umožňovala vkládat prostředky pouze bankovním převodem.

V některých případech by připsání prostředků trvalo až měsíc. Rychle vpřed do roku 2021 a nikdy nebylo snazší nakupovat bitcoiny – v neposlední řadě proto, že nejlepší makléři budou akceptovat debetní / kreditní karty.

Díky tomu můžete okamžitě vkládat prostředky, a tedy – okamžitě nakupovat bitcoiny. Populární obchodní web eToro vám také umožňuje vkládat prostředky do Paypal, Skrill a Neteller. Tyto oblíbené elektronické peněženky jsou skvělé pro přidání další úrovně zabezpečení vašeho nákupu.

Na druhou stranu se možná budete chtít vyhnout bitcoinovým makléřům, kteří přijímají pouze bankovní převody – protože váš nákup bude o několik dní zpožděn.

3. Poplatky a provize

Když nakupujete bitcoiny online prostřednictvím makléře – budete samozřejmě muset zaplatit nějaký poplatek. Částka, kterou zaplatíte, se bude značně lišit, stejně jako způsob, jakým vám budou účtovány poplatky.

Díky tomu bude drtivá většina bitcoinových makléřů účtovat variabilní poplatek. Například známý broker Coinbase účtuje přibližně 1,5% za obchod. To znamená, že vám budou účtovány poplatky při nákupu bitcoinů a znovu při prodeji.

Pokud jste například koupili bitcoin v hodnotě 1 000 $, provize ve výši 1,5% by vedla k poplatku ve výši 15 $. Pokud tedy své bitcoiny vyplatíte v hodnotě 1300 USD, vaše provize ve výši 1,5% vás bude stát 19,50 USD.

Měli bychom také poznamenat, že Coinbase účtuje 3,99% za vklady na debetní karty – tedy u investice 1 000 USD, což je dalších 39 USD. Celkově vzato – nákup bitcoinů v hodnotě pouze 1 000 $ na Coinbase vás stojí 73,50 $.

To je superdrahé, a proto doporučujeme použít nízkonákladového bitcoinového brokera, jako je eToro. Stejné okolnosti uvedené výše by vás za provizi nic nestály – jelikož vám broker umožňuje nakupovat bitcoiny bez poplatků.

Pokud chcete rychle a snadno nakoupit bitcoinové BTC s provizí 0%, podívejte se Výměna eToro!

Pokud vložíte prostředky v jiné měně než v amerických dolarech – zaplatíte FX poplatek 0,5%. Nejvyšší částka, kterou byste zaplatili za nákup bitcoinů v hodnotě 1 000 $ na eToro, je tedy pouhých 5 $ – na rozdíl od 73,50 $ v Coinbase!

4. Další důležité faktory

Kromě regulace, podporovaných platebních metod a poplatků / provizí – před výběrem bitcoinového brokera je třeba zkontrolovat mnoho dalších faktorů.

To zahrnuje:

  • Uživatelská přívětivost: Pokud chcete koupit bitcoin vůbec poprvé, má smysl zvolit si platformu, která je laskavá k nováčkům. Tím máme na mysli, že makléř by měl nabídnout plynulý a ostrý investiční proces, který nevyžaduje žádné předchozí znalosti obchodování nebo bitcoinu.
  • Minimální investice: Bitcoin je vysoce spekulativní třída aktiv. Pokud tedy nejste zvyklí na zvýšenou volatilitu cen, můžete si vybrat brokera, který vám umožní investovat malé částky. Například eToro vám umožňuje nakupovat bitcoiny s investicí pouhých 25 $. Pro většinu lidí je to nepodstatné množství.
  • Úložný prostor: I když se později podrobněji věnujeme úložišti, musíte pochopit, co se stane s vašimi bitcoiny po provedení nákupu. Například zatímco regulovaný makléř eToro ukládá vaše bitcoiny vaším jménem, ​​jiné platformy vyžadují, abyste vybrali mince do soukromé peněženky. To druhé nebude vhodné pro nováčky.

Jak vidíte z výše uvedeného, ​​je třeba hodně zvážit výběr online platformy pro nákup bitcoinů. To může být časově náročný proces, když vezmete v úvahu stovky poskytovatelů aktivních v prostoru.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

mít plán, jak nakupovat bitcoiny

Než se dostanete do fáze online nakupování bitcoinů, má smysl vytvořit investiční plán. Tím zajistíte, že budete mít na mysli jasné cíle, na rozdíl od investování se zavřenýma očima.

S ohledem na to níže najdete řadu metrik, které je třeba vzít v úvahu při nastavování investičního plánu bitcoinů.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Nejprve musíte posoudit, zda hledáte koupit bitcoin jako dlouhodobou investici, nebo chcete profitovat z krátkodobých cenových pohybů. Pokud je to první, je to známé jako strategie „kup a podrž“.

Jinými slovy, budete kupovat bitcoiny a držet své coiny mnoho měsíců nebo let. To je vhodnější pro „průměrného“ investora, protože vás bude méně zajímat krátkodobá volatilita.

Místo toho si koupíte bitcoin a pravděpodobně na něj zapomenete, dokud nedojde k inkasování. Na druhou stranu někteří lidé lžou, aby si koupili bitcoin, aby mohli těžit z vyšší než běžné úrovně volatility kryptoměny.

Například není neobvyklé, že cena bitcoinu za jediný den obchodování vzrostla nebo klesla o 5-10%. Pokud tedy máte nějaké zkušenosti s krátkodobým obchodováním, bitcoiny by mohly být velkým přínosem, který je třeba zvážit.

Cílová cena bitcoinu

I když to není povinné, spousta zkušených investorů bude mít na mysli cenový cíl. Předpokládejme například, že jste koupili bitcoin, když měl hodnotu 8 000 $. Investovali jste celkem 10 000 $ a chcete zdvojnásobit své peníze. Vaším cílem zisku je tedy růst o 100%.

Přečtěte si více: Predikce ceny bitcoinů: Kolik to bude stát v roce 2021 a dále?

Někteří investoři do bitcoinů nemají zájem o 100% zisky a budou to považovat za skromné. Je to proto, že mnozí věří, že bitcoin se nakonec stane mainstreamem – ať už to vypadá jakkoli.

Je důležité si uvědomit, že cena bitcoinu měla před deseti lety hodnotu méně než 1 cent. S historickými výškami 20 000 $ to znamená, že bitcoin vzrostl o téměř 200 milionů procent ve srovnání s jeho prvními roky obchodování.

Zvažte pravidelné investice

Efektivní načasování trhu obchodování s kryptoměnami je velmi náročné. Důvodem je to, že tato konkrétní obchodní scéna se pohybuje nepředvídatelným způsobem. Na rozdíl od tradičních akciových trhů – které těží z téměř 100 let variabilních dat, byl bitcoin spuštěn až v roce 2009.

Nejlepší způsob, jak zacílit na bitcoiny, by proto mohlo být provádět malé, bezvýznamné investice. Například – a jak již bylo uvedeno dříve, regulovaný makléř eToro vám umožňuje investovat pouze 25 $ za obchod.

To znamená, že na konci každého měsíce můžete snadno investovat trochu. Kromě toho vám pravidelné investování bitcoinů umožní těžit z průměrování nákladů na dolar. To znamená, že pokaždé, když nakoupíte více bitcoinů, uděláte to za jinou cenu.

Zjednodušeně řečeno, pokud si myslíte, že bitcoin je tu k pobytu, pak vám to umožní koupit digitální měnu se slevou, když její hodnota bude mít klesající trend.

Zvažovali jste nákup Bitcoin?

Krok 3: Otevřete si účet zprostředkovatele bitcoinů

Jakmile jste si vybrali online brokera, od kterého chcete bitcoiny nakupovat, je to případ otevření účtu. Funguje to úplně stejně jako při registraci u obchodníka s cennými papíry, pokud budete muset poskytnout nějaké osobní údaje.

To zahrnuje vaše celé jméno, národnost, adresu bydliště, datum narození a kontaktní údaje. Nyní, pokud používáte regulovaného makléře k nákupu bitcoinů – což by mělo být, pak budete všichni, ale jistě muset ověřit svou identitu.

Tento proces se označuje jako proces Know-Your-Customer (KYC) a regulační orgány jej požadují. Musíte pouze nahrát kopii svého státem vydaného průkazu totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz, občanský průkaz) a doklad o adrese (výpis z bankovního účtu, účet za služby atd.),

Špatnou zprávou je, že spoustě bitcoinových makléřů trvá ověření vašich dokumentů několik dní, protože se spoléhají pouze na týmy ručního ověřování. Dobrou zprávou je, že platformy nového věku mají rádi eToro automatizovat proces ověření. To znamená, že ve většině případů bude váš účet schválen okamžitě.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Jakmile si otevřete účet u vybraného bitcoinového makléře, je čas přidat nějaké prostředky. To, zda se jedná o hladký proces, bude nakonec záviset na typech platebních metod, které jsou podporovány.

Můžete si například vybrat z debetní karty, kreditní karty, Paypal, Neteller a Skrill. Jedná se o všechny metody okamžitého vkladu, což znamená, že bitcoiny si můžete koupit hned.

Některé známé platformy bohužel podporují pouze tradiční bankovní převody. Jak již bylo uvedeno výše, znamená to, že na doručení prostředků budete muset počkat 2–3 pracovní dny. V tomto okamžiku jste možná propásli příležitost koupit bitcoin za výhodnou cenu!

Měli bychom také poznamenat, že většina bitcoinových platforem bude mít zavedenu minimální politiku vkladů. Stejně jako poplatky za zprostředkování se to může divoce lišit. S tím bylo řečeno, měli byste očekávat, že vložíte alespoň 50 – 200 USD, v závislosti na platformě, kterou si vyberete.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

koupit bitocin, bitcoin objednávku

Ať už kupujete bitcoiny, akcie s modrým čipem nebo jakoukoli jinou třídu aktiv – budete muset nastavit nějakou obchodní objednávku. Jednoduše řečeno, toto umožní makléři vědět, čeho chcete dosáhnout.

Ačkoli se konkrétní rozložení objednávkového formuláře může u jednotlivých zprostředkovatelů lišit, je obvykle nutné vyplnit následující pole:

Koupit objednávku

Některé obchodní platformy vám umožňují spekulovat o tom, jak bude cena bitcoinu stoupat a klesat. V takovém případě vám bude nabídnuta objednávka „koupit“ i „prodat“.

Aniž byste chtěli říci, co je zřejmé, chcete-li koupit bitcoin, protože si myslíte, že jeho hodnota vzroste, musíte zvolit „nákupní objednávku“.

Byli byste překvapeni, kolik nováčků dělá tuto chybu, takže buďte zvlášť ostražití.

Limit nebo tržní objednávka

Přední bitcoinoví makléři jako eToro vám dávají větší flexibilitu, pokud jde o výběr kupní ceny. Koneckonců, hodnota bitcoinu se bude měnit každou sekundu, takže má smysl investovat za co nejpříznivější možnou cenu.

Pokud byste se tedy rozhodli pro „limitovanou“ objednávku, můžete si vybrat cenu, kterou zaplatíte za nákup bitcoinů. Předpokládejme například, že cena bitcoinu je v současné době 15 000 USD, ale chcete investovat pouze do kryptoměny, která bude i nadále stoupat a dosáhne 16 000 USD.

Zadáním limitní objednávky bude váš nákup bitcoinů proveden, pouze pokud cena dosáhne 16 000 $. Pokud se tak nestane, vaše objednávka zůstane nevyřízená, dokud ji nezrušíte.

Jak již bylo řečeno, drtivá většina nováčků se bude držet klasického „tržního“ řádu. Jednoduše řečeno, váš nákup bitcoinů se provede okamžitě.

Pokud jde o to, co zaplatíte, získáte další dostupnou cenu. Pokud je například cena bitcoinu na 14 500 $ – pravděpodobně bude vaše objednávka vyplněna o několik dolarů nad nebo pod tímto číslem.

Kůl

Samozřejmě musíte také dát svému vybranému makléři vědět, kolik bitcoinů chcete koupit. Obvykle si můžete vybrat libovolnou částku, která se vám líbí, pokud splňujete stanovené minimum.

Na eToro je to opět jen 25 USD – ale někteří makléři vyžadují investiční částku, která je výrazně vyšší.

Potvrďte objednávku

Nakonec, jakmile budete spokojeni se svým limitem / tržní objednávkou a uvedenou velikostí sázky, musíte objednávku potvrdit. Jakmile to uděláte, bitcoiny se přidají do vašeho portfolia u vybraného makléře.

Krok 6: Uložení vašich bitcoinů

digitální peněženka, nakupujte bitcoiny

Bitcoin je digitální měna, která neexistuje ve fyzické podobě, jako jsou librové bankovky nebo dolarové bankovky. Místo toho bitcoiny žijí v decentralizované účetní knize zvané „blockchain“. Jednoduše to znamená, že bitcoinovou síť nevlastní ani nekontroluje žádná jednotlivá osoba nebo subjekt.

Vezmeme-li to v úvahu, standardní proces ukládání bitcoinů vyžaduje digitální peněženku. To lze stáhnout do vašeho stolního zařízení nebo mobilního telefonu prostřednictvím aplikace. Existují také webové peněženky, které vám umožňují přístup k vašim bitcoinům prostřednictvím online prohlížeče.

Ačkoli spoustě nadšenců bitcoinů se líbí myšlenka vybírat své mince do soukromé peněženky – následně jim dát 100% kontrolu nad svými prostředky, není to pro někoho vhodné bez požadovaného know-how.

Proto si myslíme, že je lepší nakupovat bitcoiny od regulovaného makléře, který pro vás bezpečně uchová vaši investici. Například jednou nakupujte bitcoiny na eToro, nemusíte se bát, že jí pošlete decentralizovanou digitální peněženku. Místo toho zůstanou prostředky na eToro, dokud se nerozhodnete vyplatit peníze.

Krok 7: Prodej vašich bitcoinů

V této části uvidíme, jak uzavíráme náš průvodce nákupem bitcoinů v roce 2021. Nakonec, pokud hledáte nákup bitcoinů online, je to pravděpodobné, protože se snažíte dosáhnout finančního zisku.

To znamená, že zastřešujícím cílem je prodat bitcoiny za více, než jste původně zaplatili. Až nakonec přijde čas, budete chtít své bitcoiny vyplatit nejjednodušším a nejhospodárnějším způsobem.

To, zda to dokážete, bude záviset na metodě, kterou jste zvolili při nákupu mincí. Pokud jste například provedli nákup prostřednictvím důvěryhodného makléře, můžete své bitcoiny prodat zpět do hotovosti během několika sekund.

Jelikož kryptoměnu lze na eToro nakupovat a prodávat 24 hodin denně, objeví se na vašem účtu eToro hotovost, jakmile kliknete na tlačítko „Prodat“. Poté můžete peníze vybrat přímo zpět na svou debetní / kreditní kartu, elektronickou peněženku nebo bankovní účet.

Pokud jste se však rozhodli koupit bitcoin a poté jej vybrat do soukromé peněženky, proces výplaty je mnohem těžkopádnější. Nejprve musíte převést prostředky ze své soukromé peněženky do peněženky vybrané burzy kryptoměn.

Poté budete muset vyměnit bitcoiny za skutečnou měnu, jako je USD nebo EUR. To samozřejmě bude za poplatek. Poté budete muset provést bankovní převod.

Další způsoby nákupu bitcoinů v roce 2021

Hledáte konkrétní způsob nákupu bitcoinů v roce 2021, kterému jsme se v této příručce zcela nezabývali? Pokud ano, podívejte se na níže uvedené možnosti, které máte také k dispozici.

Kupte si bitcoinovou debetní kartu

Většina nováčků se často bude snažit koupit bitcoiny debetní kartou. Důvodem je, že debetní karty jsou něco, co většina z nás vlastní – a transakce jsou obvykle zpracovány okamžitě.

Kromě toho, pokud jde o výplatu vašich bitcoinů, většina platforem vám umožňuje poslat prostředky zpět na stejnou debetní kartu. eToro, například vám umožňuje vložit prostředky debetní kartou pouhým kliknutím na tlačítko.

Vše, co musíte udělat, je zadat údaje o kartě a splnit minimální vklad 200 $, takže můžete vyrazit. Mezi podporované typy debetních karet patří Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro.

Kupte si bitcoinovou kreditní kartu

Pokud chcete koupit bitcoin kreditní kartou, je to možné. Měli bychom však objasnit, že váš vydavatel kreditní karty může za nákup účtovat poplatek „v hotovosti“.

Ne vždy tomu tak je, ale pokud ano, pak to obvykle činí 3% z částky nákupu. Úroky na hotovostních platbách začínají hned, takže na to pamatujte.

Přesto vám eToro opět umožňuje vložit prostředky kreditní kartou. Transakce je zpracována okamžitě a můžete si vybrat peníze zpět na stejnou kartu, pokud jde o výplatu vašich bitcoinů.

Kupte si bitcoinový Paypal

Paypal je další možnost, kterou máte k dispozici, pokud jde o online nákup bitcoinů.

Ve skutečnosti, pokud jste schopni najít platformu, která podporuje tuto populární elektronickou peněženku, budete obvykle těžit z okamžité transakce.

Výběry jsou obvykle zpracovávány rychleji než debetní / kreditní karty. eToro nabízí dobrý výběr elektronických peněženek – včetně Paypalu. Podporuje také Skrill a Neteller.

Bitcoinový bankomat

Měli bychom také zmínit bitcoinové bankomaty. Jednoduše řečeno, jedná se o fyzické bankomaty roztroušené po celém světě, které vám umožňují vkládat hotovost za studena. Na druhé straně obdržíte ekvivalentní částku bitcoinu – bez poplatků.

Na jedné straně je to skvělá volba pro ty z vás, kteří se chtějí vyhnout nákupu bitcoinů online a místo toho upřednostňují offline zážitek. Bitcoinové bankomaty – i když jsou pohodlné, přicházejí s několika nevýhodami.

Například poplatky vás často budou stát více než 10% – což je obrovské. Také musíte být spokojeni s provozováním soukromých peněženek Bitcxoib, protože po nákupu budete muset převést prostředky.

Toho lze dosáhnout naskenováním QR kódu v mobilní peněžence. Nebo provedením ručního přenosu později ze soukromých klíčů zobrazených na účtence, kterou bitcoinový bankomat vytiskne.

Jak nakupovat bitcoiny 2021 – verdikt

nákup bitcoinů

Stručně řečeno, tento průvodce představil mnoho věcí, které musíte vzít v úvahu při nákupu bitcoinů online. Jak jsme dospěli k závěru, nejjednodušší a nákladově nejefektivnější způsob je použití makléře.

Například naše nejlépe hodnocená platforma eToro – který je regulován čtyřmi renomovanými subjekty, umožňuje okamžitý nákup bitcoinů debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou.

Nejlepší na eToro je to, že neúčtuje žádné provize – takže si můžete koupit bitcoin v prostředí bez poplatků 100%!

A samozřejmě, protože neexistuje žádný požadavek na výběr bitcoinů do soukromé peněženky, výplata vaší investice trvá jen několik sekund..

Celý výše popsaný proces nákupu bitcoinů trval méně než 5 minut. Vytvořte si účet, ověřte své číslo mobilního telefonu, přidejte platební metodu, nakupujte bitcoiny a zkontrolujte svou bitcoinovou digitální peněženku.

eToro – nakupujte bitcoiny s provizí 0%

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Časté dotazy

Jak snadné je nakupovat bitcoiny?

Nakupování bitcoinů je nyní extrémně snadné – to ale nakonec bude záviset na vámi vybrané online platformě.

Budete si například chtít vybrat makléře, který přijímá způsoby okamžitých plateb, jako je debetní / kreditní karta nebo elektronická peněženka. Přitom si můžete bitcoiny koupit z pohodlí domova pouhými několika kliknutími.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu bitcoinů?

Nejbezpečnějším způsobem nákupu bitcoinů je použití plně regulovaného online brokera. To by mělo zahrnovat renomovaný licenční orgán, jako je FCA (UK), ASIC (Austrálie) nebo SEC (USA).

Mohu koupit 100 $ za bitcoiny?

Určitě můžete. Ve skutečnosti využívá regulovaného brokera eToro – můžete nakoupit za pouhých 25 $ bitcoinu!

Můžete přijít o peníze na bitcoinu??

Ať už se jedná o akcie, dluhopisy, ETF nebo bitcoiny – všechna finanční aktiva mohou mít za následek ztrátu. Koneckonců, hodnota bitcoinu bude na otevřeném trhu stoupat a klesat. Nakonec, pokud prodáte své bitcoiny za méně, než kolik jste zaplatili, přijdete o peníze.

Kolik bitcoinů nejvíce stálo za to?

Bitcoin naposledy dosáhl maxima všech dob v roce 2021 – kde dosáhl ceny 58 000 $.

Pokud jste použili tento návod, jak nakupovat bitcoiny, a zjistili jste, že je užitečný, sdílejte ho.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me