Jak nakupovat Cardano – Průvodce pro začátečníky 2021

Kde koupit Cardano & Najděte nejlepší burzu

V současné době existuje více než 7 000 kryptoměn, které můžete nakupovat a prodávat online. Pokud jde o tržní kapitalizaci, Cardano se pohodlně nachází v první desítce – s hodnotou přes 6,6 miliard dolarů.

Chcete se naučit nakupovat Cardano (ADA) z pohodlí vašeho domova?

V této příručce, ukážeme vám, jak nakupovat Cardano online. Provedeme vás kroky výběru makléře, porozumění potenciálním rizikům a odměnám a dokončení vaší investice Cardano nejbezpečnějším možným způsobem.

Kromě toho diskutujeme o tom, jak najít renomovaného poskytovatele Cardano, jak ukládat a prodávat vaše mince ADA, jak nastavit obchodní objednávku a další

Jak koupit Cardano dnes – průvodce krok za krokem

Nemáte čas přečíst si našeho průvodce v plném rozsahu? Pokud je to tak, postupujte podle níže uvedených rychlých požárů a nakupte Cardano za méně než 5 minut!

1. Otevřete si účet u licencovaného online brokera nabízejícího Cardano

2. Financujte svůj nový účet

3. Vyberte ADA ze seznamu dostupných kryptoměn

4. Po zobrazení výzvy zadejte částku Cardano, kterou chcete zakoupit

5. Potvrďte své volby a přidá digitální mince ADA do vašeho nového portfolia

Jste připraveni koupit Cardano právě teď s debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou? Pokud ano,

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Jak dnes koupit Cardano

pokud hledáte podrobný návod, podívejte se níže. Ukážeme vám, jak dnes koupit Cardano s nejlepší kryptoburzou!

Krok 1: Vyberte si online Cardano Broker nebo Exchange

Jak vidíte shora, je vhodné koupit Cardano prostřednictvím regulovaného online brokera – bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti.

Cardano si stále můžete koupit přímo, pokud kupujete digitální měnu prostřednictvím eToro. Nejen to, ale platforma je silně regulovaná. Později se podrobněji věnujeme důležitosti regulace.

Můžete se rozhodnout jít na kryptoměnu třetí strany a koupit Cardano. Problém však je, že tyto burzy častěji nemusí fungovat v souladu s žádným orgánem. Jinými slovy, nejsou držiteli regulační licence.

eToro má souhlas mnoha respektovaných organizací a je licencován ve více jurisdikcích. Například je registrován u nezávislého regulačního úřadu FINRA ve Spojených státech. Makléř je také regulován FCA ve Velké Británii, CySEC na Kypru a ASIC v Austrálii.

Tyto regulační orgány byly vytvořeny, aby zajistily bezpečnou finanční scénu pro širokou veřejnost. Uložení přísných pravidel a požadavků na makléře proto dává investorům do kryptoměny klid a spravedlivé služby

Ergo, na eToro si můžete Cardano koupit, kdykoli chcete – v bezpečném a snadno použitelném prostoru.

Nařízení

Jak vidíte, regulace by měla být na seznamu vašich priorit, když se díváte na nákup Cardana. Regulace je navíc prvním zjevným znamením, že jednáte s legitimní společností a že máte určitou úroveň ochrany před podvodníky.

Shrnuto – kryptoburzy třetích stran často nenabízejí vůbec žádnou ochranu. Často se vyskytují příběhy hackerů, kteří jedním pohybem utírají obsah takové výměny.

Další možností pro vás je koupit Cardano a uložit digitální mince sami do osobní krypto peněženky. To znamená, že jste plně odpovědní za péči o svůj dlouhý soukromý klíč a za ochranu před podvodníky.

Pokud se váš soukromý klíč dostane do rukou hackerů a všechna vaše krypto-aktiva budou odcizena – s tím se nedá moc dělat.

Zprostředkovatel přátelský k začátečníkům eToro uloží Cardano, takže nemusíte, a to vůbec bez poplatků. Je mnohem bezpečnější ukládat vaše digitální měny na regulovanou platformu, jako je tato, spíše než do neregulované peněženky.

platební metody

Při debatách o tom, jak koupit Cardano, vám nepochybně přijdou na mysl platební metody. Pravdou je, že v dnešní době byste neměli mít problém s nákupem kryptoměn pomocí svého oblíbeného typu platby.

Pokud byste v minulosti chtěli koupit Cardano, pravděpodobně byste to museli udělat pomocí bankovního převodu. I dnes je to jeden z nejpomalejších způsobů, jak platit za krypto-aktiva nebo jakékoli jiné aktivum.

Online broker eToro je kompatibilní s celou řadou typů plateb, jako jsou Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro. Platforma také přijímá superpohodlné elektronické peněženky jako Rapid Transfer, Neteller, Klarna, Skrill a PayPal.

Poplatky a provize

Když se díváte na to, jak nakupovat Cardano online, dalším faktorem, u kterého máte oči otevřené, jsou poplatky a provize.

Online makléři, stejně jako všechny podniky, musí vydělat, aby mohli nabídnout dobrou službu – nebo v tomto případě přístup na trhy s kryptoměnou.

Náš průvodce Jak nakupovat Cardano zjistil, že velký počet makléřů účtuje provizi za každý obchod a výše se může lišit. Účtovaný poplatek bude obvykle variabilní procento oproti velikosti vaší pozice.

Odstranění mlhy:

 • Poskytovatel online kryptoměny Coinbase ukládá poplatek 1,49% za každý jednotlivý obchod
 • Pokud zadáte pozici Cardano na 1 000 $, zaplatíte 14,90 $
 • Pokud tedy zadáte 2 000 $, zaplatíte Coinbase 29,80 $ – a tak dále

Chcete-li dále vysvětlit, podívejte se na příklad toho, jak by tento poplatek 1,49% mohl ovlivnit vaše zisky při výběru nákupu Cardano:

 • Na Cardanu vytvoříte nákupní objednávku v hodnotě 1 500 $
 • Zaplatíte Coinbase 1,49%, což odpovídá 22,35 $
 • Pokud chcete odložit své digitální měny, vaše mince ADA mají hodnotu 2 000 USD
 • Opět platí Coinbase 1,49%, což je 29,80 $
 • Celkově jste platformě za vstup a výstup na trh zaplatili provizi 52,15 USD

Jak je patrné z našeho výše uvedeného příkladu, zdánlivě malé variabilní poplatky mohou brzy pohltit potenciální zisky. Pokud jste se rozhodli koupit Cardano na eToro, ušetřili byste na poplatcích 52,15 $. Je to proto, že makléř je zcela bez provize!

Někteří online makléři také klientům účtují poplatky za vklad a výběr. Tyto poplatky se liší, ale náš průvodce pro začátečníky zjistil, že když se rozhodnete koupit Cardano pomocí debetní karty ve společnosti Coinbase, jste povinni zaplatit poplatek 3,99%. Nákupní objednávka v našem příkladu by vyústila v poplatek 59,85 $ – pouze za vstup na trh.

V porovnání, eToro stanoví poplatek za vklad ve výši 0,5% – a pouze za okolností, kdy nefinancujete svůj účet v amerických dolarech.

Další důležité faktory

Prošli jsme mnoha důležitými faktory, které je třeba vzít v úvahu při pohledu na to, jak koupit Cardano.

Stejně jako provize, regulace a platební metody. Při hledání pohodlného a bezpečného způsobu přístupu na trh je třeba myslet na další metriky.

Níže naleznete několik dalších důležitých faktorů, na které byste měli myslet, než se ponoříte.

 • Uživatelská přívětivost: Při hledání dobrého makléře by měla být důležitým faktorem snadno použitelná platforma zaměřená na nováčky. Čím jednodušší je pro vás navigace ve vašem účtu a zadávání objednávek – tím plynulejší bude vaše zkušenost s nákupem Cardano.
 • Minimální investice: Je zásadní, abyste věděli o minimální investici potřebné k nákupu Cardano ve vámi zvoleném zprostředkování. Například pokud jste začátečník a platforma stanoví stovky pro každou investici, je nepravděpodobné, že by to bylo vhodné pro strategii proti riziku. Na eToro si můžete koupit Cardano od 25 $ výše!
 • Úložný prostor: Myslíme si, že koupit Cardano a uložit si ho sami je těžkopádné a není příliš vhodné pro začátečníky. Když se rozhodnete nakupovat digitální měny prostřednictvím makléře eToro, můžete své mince ukládat v uživatelsky přívětivém, nemluvě o plně regulovaném prostředí.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

Jak je často zvykem u každého nového dobrodružství v životě, je dobrým začátkem plán. Když tak uvažujete o tom, jak koupit Cardano, přijďte s investičním plánem!

Kryptoměny zvou vysoce volatilní prostředí, kde se může stát cokoli. Mít plán není těžké přemýšlet, bez ohledu na to, jak zkušení jste v metaforické obchodní platformě.

Pokud nevíte, kde začít s tvorbou plánu, podívejte se níže na několik rad.

1. Dlouhodobé nebo krátkodobé

Prvním krokem je přemýšlet o tom, zda chcete koupit Cardano jako dlouhodobý nebo krátkodobý investor.

Pojďme vyčistit mlhu obou kategorií.

Pokud se rozhodnete krátkodobě koupit Carfano, budete se snažit využít krátkodobých cenových výkyvů digitální měny.

To se provádí nákupem Cardana a jeho prodejem po minutách, dnech, hodinách nebo dokonce týdnech. Myšlenkou je načasovat trh a odejít do bodu, kdy jste schopni prodat mince za více, než jste je původně koupili. Stručně řečeno se z toho stává zisk.

Pokud se rozhodnete místo toho koupit Cardano na dlouhodobém základě, přijmete strategii „buy and hold“. Dlouhodobí investoři místo toho drží své digitální coiny několik týdnů, měsíců nebo někdy i let najednou.

Tato konkrétní strategie je dobrá pro lidi, kteří si nechtějí dělat starosti s krátkodobými cenovými posuny tohoto vysoce spekulativního kryptoměny.

2. Cílová cena Cardano

Přidání cílové ceny Cardano je strategie používaná mnoha lidmi. I když je to zcela volitelné, je třeba říci, že je to skvělý způsob, jak si stanovit nějaké cíle.

Pro další vysvětlení, pokud jste koupili Cardano za 0,20 $ a chtěli byste tuto investici zdvojnásobit – hodnota coinů by musela vzrůst na 0,40 $. Pokud byste chtěli investici zvýšit šestinásobně – Cardano by se muselo zvýšit na 1,20 USD atd.

Je pravda, že to zní trochu nereálně. Když však vezmete v úvahu, že v roce 2017 Cardano zaznamenalo historické minimum 0,017 USD a pouhé 3 měsíce později zaznamenala digitální měna maxima 1,33 USD – na tomto spekulativním trhu se může stát cokoli.

Abychom objasnili, jedná se o nárůst o více než 7 000%.

3. Zvažte pravidelné investice

Další nesmírně populární strategií, kterou můžete přidat do svého investičního plánu, je nákup Cardana v „dribzích a drablech“.

Jak jsme řekli, trh je vysoce volatilní, což je skvělé pro zisky, pokud je správně načasováno. Na druhou stranu, nejistota kryptoměn může být pro začátečníky skličující.

Pokud uvažujete o tom, jak nakupovat Cardano z hlediska množství – zvažte pravidelné investice, místo toho, abyste vyhodili vše, co máte, na jeden nákup.

Mnoho lidí se rozhoduje pro pravidelné skromné ​​investice, například na konci každého měsíce nebo každý pátek. Jedná se o rozumný způsob, jak aktivně vybudovat své portfolio kryptoměn, aniž byste riskovali příliš mnoho najednou.

Jak jsme již zmínili, eToro vám umožňuje koupit Cardano od 25 $, takže výše uvedená strategie pravidelných investic je pro většinu lidí dosažitelná!

Zvažovali byste investování do Cardano ADA?

Krok 3: Otevřete si účet brokera Cardano

Pokud jste již dříve obchodovali s finančními aktivy, rychle si uvědomíte, že otevření účtu brokera Cardano je v podstatě stejná rutina.

Přejděte na web poskytovatele kryptoměny a stiskněte „zaregistrovat“ nebo „připojit se nyní“. Zobrazí se výzva k zadání několika základních podrobností o tom, kdo jste – jako je vaše jméno, adresa, e-mail a telefonní číslo.

Všechny regulované platformy jsou ze zákona povinny získat důkaz o tom, kdo jste, takže budete požádáni o důkaz svého jména a například nahráním jasné kopie vašeho státem vydaného průkazu totožnosti. Může to být váš řidičský průkaz nebo cestovní pas.

Podle pravidel KYC budete muset nahrát doklad o adrese, kterou jste uvedli. Může to být účet za služby, bankovní výpis nebo daňový dopis.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Než si budete moci koupit Cardano, musíte přemýšlet o financování svého nového účtu. Pravděpodobnost je, že jste se již ujistili, že je váš preferovaný způsob vkladu přijat – abyste mohli pokračovat a vložit nějaké prostředky.

Nejpohodlnějším a časově nejefektivnějším způsobem, jak vložit prostředky na svůj účet, je pravděpodobně kreditní / debetní karta nebo elektronická peněženka.

Regulovaný makléř eToro vám umožňuje vkládat pomocí různých typů plateb od Visa a Mastercard, do elektronických peněženek jako PayPal, Klarna, Neteller a Skrill.

Zprostředkovatel akceptuje také bankovní převody, ale jak jsme řekli, může to trvat několik dní – nebudete tedy moci hned koupit Cardano.

Drtivá většina online brokerů stanoví minimální hodnotu vkladu pro přístup na trhy – která se může značně lišit.

Na eToro je minimální vklad 200 $, ale vy si pak můžete koupit Cardano již od 25 $.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

jak obchodovat cardano

Jakmile na svůj účet vložíte nějaké prostředky, můžete provést první objednávku nákupu Cardano.

Bez objednávky nebude online makléř vědět, jaká je vaše pozice v digitální měně, ani kolik chcete na této pozici vsadit.

Sestavili jsme proto seznam nejčastěji používaných obchodních příkazů k nákupu Cardano.

Koupit objednávku

Objednávka „koupit“ je obecně způsob, jakým vstoupíte na trh a koupíte Cardano.

Zjednodušeně řečeno, pokud si myslíte, že se cena Cardana zvýší – proveďte objednávku na krypto platformu.

Někteří online makléři nabízejí možnost „krátkého prodeje“.

To znamená, že máte příležitost získat zisky z poklesu hodnoty kryptoměny. Toho je dosaženo umístěním prodejní objednávky místo nákupní objednávky, pokud si myslíte, že cena klesne.

Limit nebo tržní objednávka

Jak jsme se dotkli, nabídka a poptávka trhů způsobují, že cena Cardana neustále roste a klesá, každou sekundu. Právě tyto cenové posuny přitahují krátkodobé investory.

Co je tedy tržní objednávka?

Stručně řečeno, „tržní objednávka“ řekne makléři, že chcete koupit Cardano za aktuální nebo nejbližší cenu. Při zadávání tržní objednávky platforma okamžitě provede obchod.

Kvůli výše uvedeným cenovým posunům si všimnete mírného rozdílu v ceně, kterou jste viděli, a ceně, kterou získáte. To je nevyhnutelné a obvykle nepatrné množství. Můžete například zadat „tržní objednávku“ za 0,2074 $, ale získat 0,2075 $.

Pro ty, kteří nevědí, „limitní objednávka“ vám umožní vstoupit na trh kryptoměny v konkrétním cenovém bodě.

Níže uvádíme příklad pro přehlednost:

 • Cena Cardano je v současné době stanovena na 0,207 USD. Chcete však zadat pozici na 0,210 $
 • Jako takový zadáte limitní objednávku na 0,210 $
 • Pokud Cardano dosáhne 0,210 $, broker provede vaši objednávku za vás
 • Tato objednávka zůstane aktivní, dokud kryptoměna nedosáhne této ceny, nebo nezrušíte limitní objednávku

Jak vidíte, tržní objednávka je pro začátečníky velmi snadnou volbou. Zatímco limitovaná objednávka vám umožňuje vstoupit na trh za cenu, která se vám líbí. Mějte na paměti, že pokud Cardano nedosáhne této ceny, musíte buď počkat, nebo ji zrušit.

Kůl

Nyní, když máte pevnou kontrolu nad zpracováním objednávek, můžete zvážit, kolik si můžete vsadit na svou pozici Cardano.

Pokaždé, když zadáte objednávku, platforma vás vyzve k vkladu – což je další způsob, jak se vás zeptat, kolik Cardano byste chtěli koupit.

Jak jsme řekli, mnoho lidí se rozhodne pro rozumnou strategii pravidelných investic, což je dobrý způsob, jak zmírnit určitá rizika.

Nezapomeňte, že na krypto platformě eToro si můžete koupit Cardano od 25 $ – což vám umožní postupovat pomalu a rovnoměrně a zároveň se učit.

Potvrďte objednávku

Zkontrolujte všechny zadané informace a potvrďte své volby.

Jakmile bude makléř potvrzen, uvede kola do pohybu a provede vaše nákupy / prodeje a omezení / tržní objednávky – na hranici, kterou jste dříve stanovili.

Krátce nato si všimnete, že váš nákup digitální měny je nyní bezpečně ve vašem portfoliu eToro.

Krok 6: Uložení Cardano

Několikrát jsme se zmínili o úložišti, ale je to velmi důležitý faktor při zvažování, jak koupit Cardano.

Znovu opakuji, že kryptoburzám třetích stran často chybí licence, takže nemusíte odpovídat žádnému orgánu. To z nich dělá potenciálně nebezpečné místo pro nákup Cardano z různých důvodů.

Z důvodu bezpečnosti to znamená, že budete pravděpodobně vybírat své mince ADA do soukromé peněženky.

Očekává se od vás, že zajistíte bezpečnost svého dlouhého soukromého klíče a ochráníte svou krypto peněženku před hackery – vaše měny zůstanou zranitelné.

Vraťme se zpět na eToro a můžete si koupit Cardano přímo u online brokera. Můžete také uložit jakékoli mince ADA v uživatelsky přívětivém a bezpečném prostředí – bez dalších poplatků.

Krok 7: Prodej vašeho Cardano

Hlavním cílem nákupu Cardano je bezpochyby prodej digitálních mincí dále po řadě – za mnohem víc, než jste zaplatili. Cokoli nad to, co jste původně zaplatili (minus poplatky), je zisk.

Když máte pocit, že je správný čas prodat vaše Cardano, abyste dosáhli slušných zisků – doporučuje se to v regulovaném prostoru.

Nejen to, ale neregulované burzy vás donutí převést své mince Cardano z vaší vlastní peněženky do neregulované peněženky kryptoměny.

Je také velmi pravděpodobné, že budete muset vyměnit Cardano za jinou digitální měnu, jako je litecoin nebo bitcoin. Tato výměna má tendenci přicházet s připojeným poplatkem.

Dále budete požádáni o výběr z burzy. To vše je těžkopádné.

Nyní byste měli koupit Cardano na eToro a rozhodnout se prodat své mince – proces je velmi nekomplikovaný. Jednoduše se přihlaste ke svému účtu brokera a rozhodněte se prodat své mince ADA.

Hotovost z vašeho prodeje bude zaslána na původní platební metodu, kterou jste použili při nákupu Cardano.

Připraveno k investování Cardano ADA?

Další způsoby, jak koupit Cardano v roce 2021

V průběhu kroků 1 až 7 máme podrobně popsány různé aspekty nákupu Cardano. Ve skutečnosti existují další způsoby nákupu tohoto spekulativního aktiva, které najdete níže.

1. Kupte si debetní kartu Cardano

Debetní karty jsou velmi oblíbeným způsobem platby za online nákupy, takže nákup Cardano tímto způsobem bude pro vás stejně známý.

Jednoduše vyberte debetní kartu ze seznamu platebních metod na eToro a zadejte podrobnosti o své kartě. Budete také muset zadat částku Cardano, kterou chcete zakoupit.

Jak jsme řekli, pokud se rozhodnete koupit Cardano prostřednictvím debetní karty, budou při vyplacení peníze odeslány na stejnou kartu.

Je důležité zkontrolovat smluvní podmínky a být si vědomi minimální požadované investice a výše vkladu.

2. Kupte si kreditní kartu Cardano

Nákup Cardano kreditní kartou je podobný proces jako výše. Budete muset zadat údaje o kartě a peněžní hodnotu.

Kreditní karty navíc často (ale ne vždy) mají „poplatek za hotovostní zálohu“. Totéž platí pro výběry z bankomatů a jakékoli transakce spojené s hazardními hrami. Vždy si to proto ověřte u svého poskytovatele.

3. Kupte si Cardano Paypal

PayPal se stal synonymem pro bezpečné online nákupy, takže to samé platí i při pohledu na nákup Cardano tímto způsobem

Náš průvodce pro začátečníky zjistil, že mnoho online krypto makléřů nepřijímá vklady PayPal.

Na eToro však mohou klienti platit prostřednictvím PayPal a také dalších pohodlných elektronických peněženek, jako jsou Skrill a Neteller.

4. Cardano bankomat

Může vás překvapit, když zjistíte, že stejně jako bankomaty, které většina z nás pravidelně používá k výběru hmotné hotovosti – existují bankomaty s kryptoměnou.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že bankomaty v digitální měně nevydávají hotovost. Místo toho investor vloží do stroje fiat peníze. Bankomat poté na obrazovce zobrazí, kolik Cardano obdrží, a vytiskne potvrzení.

Dosud neexistují žádné bankomaty, které by vám umožňovaly koupit Cardano. Pokud však vezmete v úvahu, že poplatky jsou často dvojciferné, je pravděpodobné, že budete i nadále držet provizi zdarma jako je eToro.

Jak nakupovat Cardano – verdikt

vyměnit cardano

Pokryli jsme mnoho důležitých metrik, na které si musíme být vědomi, když se učíme, jak nakupovat Cardano. Porozumět vstupům a výstupům trhu – například poplatkům, obchodním příkazům a strategiím investičních plánů je k nezaplacení.

Stále je však zásadní, abyste našli respektovaného a důvěryhodného makléře, od kterého si Cardano koupíte. Tím odpadá nutnost starat se o děsivou realitu hackerů kryptoměn.

Populární makléř eToro je regulován FCA, ASIC a CySEC a registrován v USA u FINRA. Platforma vám umožňuje nakupovat Cardano a ukládat mince na bezpečném místě. Pokud to není dostatečně uklidňující, můžete svůj nákup ADA dokončit na eToro bez provize.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu Cardano ADA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je koupit Cardano?

Koupit Cardano je super snadné. Doporučuje se však zaregistrovat se u regulovaného makléře, jako je eToro, místo neregulované kryptoburzy.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu Cardana??

Nejbezpečnějším způsobem, jak koupit Cardano, je zprostředkovatel s renomovanou licencí. eToro slouží více než 13 milionům lidí a je regulováno CySEC, ASIC a FCA – stejně jako registrováno u FINRA.

Mohu koupit Cardano za 100 $?

Můžete si koupit Cardano za 100 $. Pro začátečníky je však vhodné přijmout pravidelný investiční plán v menších částkách. eToro vám umožní koupit Cardano od 25 $.

Můžete přijít o peníze na Cardanu??

Ano, na Cardanu můžete přijít o peníze, ale můžete také vydělat peníze. Pokud správně načasujete trh, můžete získat zisky. Pokud načasujete trh nesprávně, způsobíte ztrátu.

Co nejvíce Cardano stálo za to?

Nejvíce Cardano stálo za 1,33 $, které zasáhlo v roce 2018.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me