Jak nakupovat dogecoiny – Průvodce pro začátečníky

Doge je nyní jednou z nejpopulárnějších kryptoměn na světě.

Rok 2021 byl pro dogecoiny neuvěřitelně dobrý. Tato virtuální měna, která se zrodila ze žertu v roce 2013, se nečekaně obrátila k dobru – po popularizaci Elonem Muskem a dalšími slavnými osobnostmi.

Během několika měsíců tržní kapitalizace dogecoinu překročila 6 miliard dolarů, což znamená, že je nyní jednou z nejpopulárnějších kryptoměn ve vesmíru.

Pokud chcete získat kus akce, jste určitě na správném místě.

V našem rozsáhlém Jak nakupovat dogecoinového průvodce, provedeme vás procesem získávání vašich rukou na této populární digitální minci.

A co je nejdůležitější, řekneme vám, co musíte u brokera Dogecoin hledat a jak můžete do tohoto digitálního aktiva hned začít investovat.

Jak nakupovat dogecoiny ve 4 krocích:

 • Vyberte burzu a kupte si dogecoiny.
 • Financujte svůj účet.
 • Kupte si dogecoin.
 • Přeneste svůj DOGE do digitální peněženky.

Jak nakupovat dogecoiny online – podrobný průvodce

Krok 1: Vyberte si online brokera nebo burzu

Nejdůležitějším krokem při přemýšlení o tom, jak koupit dogecoin, je najít spolehlivého online brokera, který vám zaručí bezpečnost i transparentnost u všech vašich investic.

Na krypto platformách třetích stran můžete dogecoiny zakoupit výměnou za jiné digitální měny. Je však pravděpodobné, že takové burzy nejsou držiteli licence od regulačního orgánu – a této možnosti je proto nejlépe se vyhnout.

Na druhou stranu, pokud si zvolíte regulovanou platformu, budou chráněny vaše zájmy jako investora a vaše peníze budou chráněny.

S ohledem na to se podívejme na různé metriky, které vám pomohou najít důvěryhodného makléře kryptoměny ve vašem lovu koupit dogecoin.

Nařízení

Chcete-li rozvinout předchozí bod, je nejlepší, abyste při rozhodování o tom, jak koupit dogecoin online, dali přednost regulaci vašeho makléře.

Je to především proto, že když je makléř neregulovaný – znamená to, že neexistuje žádný autoritativní orgán, který by je sledoval.

Na druhou stranu regulace od seriózních a respektovaných subjektů, jako jsou FCA, CySEC a ASIC, zajistí, že budete chráněni před makléřem, který je ochotný využít nevědomé a nezkušené investory.

Kromě toho mohou být neregulované prostory také náchylné k bezpečnostním hrozbám – to znamená, že váš obchodní kapitál bude vždy ohrožen. I když jsou takové směny dobře míněny, v případě, že se vaše peníze dostanou do nesprávných rukou, budete sami.

 • Na druhém konci spektra – u regulovaných makléřů, má bezpečnost vašich fondů nejvyšší prioritu.
 • Tyto platformy musí udržovat klientské prostředky na oddělených bankovních účtech, spolupracovat s bankami nejvyšší úrovně a implementovat další bezpečnostní opatření.
 • Někteří regulovaní makléři budou mít také kompenzační systémy, které vašemu kapitálu poskytnou další ochranu a nabídnou maximální transparentnost.

Kromě bezpečnosti vašich obchodních peněz musíte také zvážit, jak budete dogecoiny ukládat.

 • Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vybrat si regulovaného brokera, který také nabízí služby kryptoměny.
 • Tímto způsobem můžete udržovat své investice dogecoinů na své makléřské platformě samotné – chránit všechny své obchodní fondy a digitální aktiva pod jednou střechou.

Alternativou je vybrat své digitální aktivum z účtu zprostředkování a uložit je do krypto-peněženky třetí strany. V takovém případě však budete také odpovědní za úschovu svého soukromého klíče (hesla vaší peněženky Dogecoin).

platební metody

Při výběru online brokera je zásadní snadnost a pohodlí nákupu dogecoinu preferovanou platební metodou.

V počátcích kryptoměn bylo obtížné dostat do rukou digitální minci. Jedinou dostupnou možností platby byla zdlouhavá metoda bankovního převodu – kde byste pravděpodobně museli počkat několik dní nebo dokonce týdnů, než bude vaše transakce zpracována.

Nejlepší dogecoinoví makléři vám umožní vkládat a vybírat prostředky pomocí různých platebních metod.

Budete mít možnost vybrat si mezi běžným bankovním převodem a okamžitými transakcemi s debetními / kreditními kartami. Někteří krypto makléři – například eToro, jsou také kompatibilní s elektronickými peněženkami, jako jsou Neteller, PayPal, Skrill a další.

Poplatky a provize

Než se dostanete na palubu s dogecoinovým brokerem, budete uvažovat o tom, jaké jsou vaše investiční cíle a kolik jste ochotni zaplatit za poplatky za obchodování.

Brokeri dogecoinů vydělávají peníze prostřednictvím obchodních provizí a poplatků výměnou za to, že vám poskytnou přístup na požadovaný trh. To jim umožňuje nabídnout špičkové obchodní služby a také vám poskytnout neomezený přístup k kryptoměně podle vašeho výběru.

To znamená, že takovéto poplatky za obchodování se mohou snadno sčítat. Z tohoto důvodu, když si vyberete online brokera ke koupi dogecoinu, měli byste se ujistit, že jste zkontrolovali, jaké poplatky jsou zahrnuty.

Online krypto makléři se liší z hlediska příslušných poplatků. Často se liší podle velikosti investice, kterou do Dogecoinu investujete.

Nechte nás nakreslit jasnější obrázek:

 • Na burze kryptoměn Coinbase jste povinni zaplatit 1,49% ze všech obchodů.
 • Jako takové to platíte při nákupu digitální měny a také při prodeji.
 • Například pokud vytvoříte objednávku nákupu 1 000 $ – nakonec zaplatíte provizi 14,90 $ (1,49% z 1 000 $).
 • Pokud byste zvýšili svůj vklad na 5 000 $, vaše provize by se zvýšila až na 74,50 $

Chcete-li dále rozvinout, zde bude fungovat praktický obchod na dogecoinu:

 • Rozhodnete se investovat 1 000 $ na dogecoin s objednávkou nákupu.
 • Pokud platíte provizi 1,49% – předáte makléři 14,90 $.
 • Po nějaké době bude mít vaše investice dogecoinů hodnotu 2 000 $ – a tak se rozhodnete vydělat peníze.
 • Opět – jste povinni zaplatit 1,49% z provize – což je 29,80 $.
 • Celkově tedy vaše provize z tohoto obchodu činila 44,70 USD

Jak je zřejmé z tohoto příkladu, to, co může připadat jako zanedbatelný poplatek, se může snadno sčítat se značnou částkou – což může sníst vaše zisky.

Proto si při rozhodování o makléři musíte být plně vědomi toho, do čeho se dostáváte. To znamená, že můžete také najít online makléře, kteří vám účtují nulové provize z obchodů s kryptoměnami – například eToro.

Kromě obchodních provizí byste si měli dávat pozor na veškeré transakční poplatky spojené s prováděním vkladů a výběrů z vašeho obchodního účtu.

Další důležité faktory

Zatímco předpisy a obchodní poplatky jsou v popředí našich výběrových kritérií, nejsou to jediné faktory, které určují efektivitu online brokera.

Pokud potřebujete bezproblémovou uživatelskou zkušenost, měli byste také zvážit následující aspekty platformy Dogecoin:

 • Uživatelská přívětivost: Uživatelská přívětivost online brokera určí, jak snadné je pro vás zadávat dogecoinové objednávky na platformě. I přes desítky funkcí a četné zdroje, pokud nemůžete snadno procházet webovou stránkou – proces to jen zkomplikuje. Snadno použitelné rozhraní také zajistí, že platforma osloví začátečníky i zkušené obchodníky.
 • Minimální investice: Zprostředkovatelské platformy se také liší z hlediska minimálních investic. Zatímco někteří makléři vám umožňují nakupovat dogecoiny s menším množstvím kapitálu, jiní mohou požadovat podíl ve stovkách dolarů.
 • Úložný prostor: Jak jsme již zmínili dříve, budete také muset přemýšlet o tom, jak budete dogecoiny ukládat. Některé makléřské společnosti jsou integrovány do krypto peněženek, které vám umožňují ukládat vaše digitální měny bez dalších nákladů. Tímto způsobem si nemusíte dělat starosti s hledáním poskytovatele, který nabízí bezpečné služby digitální peněženky.

Krok 2: Vymyslete investiční plán dogecoinů

Každý investor do kryptoměny bude mít na paměti strategii, která mu umožní provádět obchodní rozhodnutí na základě jeho cílů.

To vám umožní ponechat emocionální faktory na chodníku, takže se můžete připravit na to, abyste zůstali nedotčeni krátkodobými výkyvy trhu v dogecoinu.

Na tomto vysoce volatilním trhu je načasování všechno. Vyšší rizika mohou vést k významným ziskům – musíte však myslet na své investiční cíle.

Pro ty, kteří jsou úplní začátečníci, zde uvádíme několik populárních dogecoinových strategií, které je třeba zvážit.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Při kontrole, jak nakupovat dogecoiny – jednou z prvních věcí, které se rozhodnou, je, zda chcete být ve hře dlouhodobě nebo krátkodobě.

Pokud máte na mysli krátkodobý plán – vaším cílem je těžit z krátkodobých pohybů cen na dogecoinovém trhu.

V takovém případě zadáte u svého online makléře objednávky na Dogecoin – a své pozice vyplatíte během několika týdnů, dnů nebo někdy dokonce minut.

Jelikož si kryptoměny užívají převážně volatilního trhu – můžete během jednoho obchodního dne zaznamenat výrazné změny cen. Proto – pokud jste schopni správně načasovat své objednávky, můžete krátkodobě investovat a dosáhnout atraktivních zisků.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro dlouhodobou strategii – nemusíte se vůbec starat o krátkodobé výkyvy dogecoinu. Místo toho budete „kupovat a držet“ své dogecoiny po celé týdny, měsíce nebo roky, dokud vám nezbude vhodný čas na výplatu a maximalizaci vašich zisků.

Cílová cena dogecoinu

Jak jsme již zmínili výše, nejlepší je mít jasný cíl, když uvažujete o tom, jak nakupovat dogecoiny. Mnoho obchodníků si tento cíl stanovilo z hlediska cílových cen.

Například,

 • Řekněme, že investujete do dogecoinu za vstupní cenu 0,055 $.
 • Vaším cílem je zdvojnásobit vaši investici.
 • Jako takový – chcete, aby se cena dogecoinu zvýšila na 0,110 $.
 • Pokud je vaším cílem ztrojnásobit vaši investici – vaše cílová cena bude 0,165 USD atd.

To se může zdát téměř nemožným cílem. Ale vzhledem k pozornosti, které se Dogecoinu dostalo za posledních pár měsíců – to by nakonec mohlo být dosažitelné.

Pro představu – 31. prosince 2020 byla cena dogecoinu za 0,0046 USD za minci. Rychle vpřed o dva měsíce později – a cena dogecoinu činila 0,056 USD.

Jedná se o přibližné zvýšení o 1117% – což ukazuje, že exponenciální zisky jsou skutečně možné,

Zvažte pravidelné investice

Pojem investice je často spojován s vkladem velkých částek na aktivum. Můžete však také vydělat zisky tím, že budete dělat menší, ale důsledné investice.

Například byste si mohli koupit dogecoiny pravidelným sázením skromných částek místo toho, abyste riskovali veškerý svůj obchodní kapitál najednou.

Tento přístup je pomalejší a stabilnější, ale umožňuje vám omezit rizika na minimum. Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou vysoce volatilní – je možné, že můžete dosáhnout slušných výnosů během týdnů nebo měsíců.

Pokud zvolíte tuto cestu – budete muset najít online brokera, který nastavil minimální částku investice na spodní hranici. To vám umožní vsadit menší částky na dogecoin, aniž byste museli riskovat velké částky.

Krok 3: Otevřete si účet zprostředkovatele dogecoinů

Od zavedení online brokerů je pro vás velmi snadné otevřít obchodní účet a investovat do dogecoinu. Proces se neliší od nastavení uživatelského účtu u jakékoli jiné finanční služby.

Jednoduše musíte přejít na web vámi zvoleného regulovaného dogecoinového brokera a najít tlačítko „Zaregistrovat se“.

Dalším krokem je poskytnutí osobních údajů, včetně vašeho jména, telefonního čísla, e-mailu, adresy bydliště a data narození. Regulovaní makléři budou také vyžadovat průkaz totožnosti s fotografií, například pas nebo národní občanský průkaz.

Pro prokázání adresy bydliště – obvykle můžete předložit účet za energie nebo výpis z bankovního účtu. Pokud máte připraveny všechny požadované dokumenty – proces lze dokončit velmi rychle a váš účet bude nastaven na makléřské platformě.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Jakmile si otevřete účet, budete muset přidat nějaké prostředky. Vyberte si preferovaný způsob platby z těch, které podporuje váš makléř.

Nejrychlejším způsobem, jak přidat peníze, je vklad prostřednictvím kreditní / debetní karty nebo elektronické peněženky, jako je PayPal.

Můžete se také rozhodnout pro bankovní převod – ale může to trvat jeden až tři pracovní dny, než se peníze na vašem účtu objeví – někdy i déle.

Krok 5: Nastavte dogecoinovou objednávku

V tomto okamžiku máte obchodní účet a prostředky připravené začít investovat. Nyní zbývá jen zadat první objednávku na dogecoin.

Obchodní příkazy informují vašeho makléře o tom, jak chcete vstoupit na trh.

Zde máme přehled nejčastěji používaných obchodních příkazů, když kupujete dogecoiny online.

Koupit objednávku

Všechny investice dogecoinu vyžadují, abyste vstoupili na trh pomocí příkazu „koupit“.

To znamená – pokud předpokládáte, že se cena dogecoinu zvýší – zadáte objednávku nákupu u svého online makléře.

Když jste připraveni vydělat peníze, zadáte příkaz k prodeji, abyste zajistili své zisky.

Někteří makléři kryptoměny vám také umožňují „krátký prodej“ digitálních aktiv. To znamená, že nejprve zadáte prodejní objednávku na dogecoin, a když cena klesne – pomocí nákupní objednávky je zpětně odkoupíte za nižší cenu.

Limit nebo tržní objednávka

Jak už víte, cena dogecoinu může kolísat s každou sekundou. Z tohoto důvodu – když uvidíte, že se objeví obchodní příležitost, potřebujete zavedenou strategii pro zabezpečení vaší vstupní ceny.

Zde vstupují do hry tržní a limitní objednávky.

 • A tržní objednávka budou umístěny, pokud chcete okamžitě vstoupit na trh.
 • Řekněme například, že cena dogecoinu je 0,055 $ a chcete za tuto cenu hned nakoupit.
 • Proto u svého makléře zadáte tržní objednávku na nákup dogecoinu za tuto cenu.

To znamená, že na vysoce fluktuujícím kryptotrhu je možné, že cena, na které jste se při zadávání objednávky dohodli, a cena, kterou skutečně získáte, se mohou mírně lišit.

Například jste mohli zadat tržní objednávku na dogecoin za 0,055 $ a můžete získat 0,054 $. Je nemožné se vyhnout takovým nepatrným změnám kvůli každé změně cen.

A omezit objednávku vám dává kontrolu nad nákupem dogecoinu za konkrétní cenový bod.

Vypracovat:

 • Řekněme, že cena dogecoinu je 0,050 USD.
 • Ale chcete vstoupit na trh, až když cena dosáhne 0,052 USD.
 • Proto vytvoříte limitní objednávku na 0,052 $.
 • Pokud cena dogecoinu stoupne na 0,052 $ – váš makléř provede objednávku.
 • Pokud digitální mince nevystoupí na vaši limitní cenu objednávky – pozice zůstane nevyřízená, pokud ji nezrušíte ručně.

V závislosti na vašem obchodním plánu si můžete vybrat mezi tržním příkazem a omezit tak objednávku.

Kůl

V celém našem průvodci Jak nakupovat dogecoiny jsme zdůraznili důležitost stanovení obchodních cílů. Jedním z klíčových aspektů vaší obchodní strategie je vědět, kolik chcete investovat do dogecoinu.

Pokaždé, když otevřete pozici u svého online makléře – budete povinni specifikovat sázku na prohlídku. Jak jsme již zmínili dříve, můžete se rozhodnout investovat menší sázky, abyste mohli pravidelně investovat dogecoiny, nebo vsadit velkou částku najednou.

Potvrďte objednávku

Od této chvíle víte, jak si založit účet u online brokera, jak provést objednávku a jak zvolit výši vkladu.

Pokud jste si jisti těmito investičními možnostmi – můžete potvrdit objednávku.

To umožňuje vašemu makléři provést objednávku vaším jménem. Brzy uvidíte, že se vaše nově zakoupená dogecoinová aktiva projeví ve vašem investičním portfoliu.

Krok 6: Uložení dogecoinů

Podobně, jak ukládáme naše nekryté měny v bankách, jsou kryptoměny také uloženy v peněženkách.

Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je prostřednictvím burzy třetích stran. Tyto prostory však nejsou regulovány – a vaše aktiva budou zranitelná vůči internetovým bezpečnostním hrozbám.

Alternativně si můžete také vybrat online brokera, který na své platformě nabízí služby digitální peněženky. Jelikož jsou regulovány, můžete s důvěrou svěřit těmto makléřům bezpečnost vašeho dogecoinu.

Krok 7: Prodej vašich dogecoinů

Když se naučíte nakupovat dogecoiny, vaším cílem je investovat do digitálního aktiva, abyste v budoucnu dosáhli zisku.

Většina online brokerů vám umožňuje nejen kupovat dogecoiny, ale také je prodávat se stejnou lehkostí a pohodlím.

Tímto způsobem nemusíte ani přesouvat svá digitální aktiva do jiné peněženky. Můžete je držet na makléřské platformě – dokud si nebudete myslet, že je ten správný čas vyplatit své dogecoiny a dosáhnout zisku.

Na regulovaných platformách můžete svůj dogecoin vyměnit za fiat měnu a vybrat peníze zpět na svůj bankovní účet, debetní / kreditní kartu nebo elektronickou peněženku.

Další způsoby nákupu dogecoinů v roce 2021

Investice do docoinů je možná i několika dalšími způsoby.

Pro vaši potřebu si poznamenejte tyto možnosti:

Kupte si dogecoinovou debetní kartu

Dogecoin si můžete přímo zakoupit pomocí své každodenní bankovní karty – včetně Visa, MasterCard a dalších. Tento proces se projeví jako každá jiná online transakce.

Jednoduše musíte určit částku dogecoinu, kterou chcete koupit, a váš online makléř za vás provede nákup.

Až budete připraveni své mince prodat, budou peníze převedeny na debetní kartu, kterou jste použili při nákupu.

Kupte si dogecoinovou kreditní kartu

Pokud na své debetní kartě nemáte dostatek finančních prostředků, můžete se také rozhodnout provádět platby prostřednictvím kreditní karty. Než však provedete nákup, nezapomeňte si ověřit, jaký je „poplatek za hotovostní zálohu“.

Jedná se o poplatek, který společnosti vydávající kreditní karty někdy účtují za transakce založené na zprostředkování – a v průměru asi 3%.

Kupte si dogecoin Paypal

Kromě bankovních karet je další populární metodou financování nákupu dogecoinů použití elektronické peněženky. V závislosti na vašem online makléři budete mít s touto možností platby několik možností – například PayPal, Neteller, Skrill a další.

Dogecoin bankomat

Kryptoměnový bankomat funguje podobně jako běžný bankomat. Když vložíte fyzickou hotovost, dostanete na oplátku kryptoměny. Pouze to bude přidáno do vaší digitální peněženky naskenováním QR kódu pomocí mobilního telefonu.

Mějte však na paměti, že ne každý bankomat s kryptoměnou bude mít dogecoin k dispozici ke koupi. Tyto stroje navíc přicházejí s vysokým zpracovatelským poplatkem, který může dosáhnout až 10%.

Jak nakupovat dogecoin 2021 – verdikt

Náš rozsáhlý průvodce Jak nakupovat dogecoiny vám poskytl všechny informace, které potřebujete k plánování vaší investiční strategie.

Na závěr – vždy se ujistěte, že si vyberete regulovaného online brokera, který je držitelem alespoň jedné licence od respektovaného autoritativního orgánu. Tím zajistíte, že bude váš obchodní kapitál a digitální aktiva neustále chráněna.

eToro – špičková platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Je snadné koupit dogecoiny?

Ano, díky internetu je nákup dogecoinu snadnější než kdy dříve. Musíte se jen ujistit, že jste si vybrali regulovaného online brokera, který může váš nákup bezpečně provést.

Což je nejbezpečnější způsob nákupu dogecoinu?

Nejbezpečnějším způsobem nákupu dogecoinů je nákup mincí prostřednictvím regulovaného online brokera.

Mohu investovat do dogecoinu pouze za 100 $?

Ano můžeš. Bude to však záviset na minimální investici požadované vámi zvoleným online brokerem.

Je riskantní koupit dogecoiny?

Stejně jako jakékoli jiné finanční aktivum zahrnuje i nákup dogecoinu rizika. Co můžete udělat, je vzdělávat se, abyste mohli správně načasovat trh, abyste co nejlépe zmírnili své ztráty.

Jaká je nejvyšší hodnota, jaké dogecoin kdy dosáhl?

Dogecoin dosáhl historického maxima 9. února 2021, kdy se cena mince pohybovala na hodnotě 0,084945 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me