Jak nakupovat Ethereum – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak nakupovat Ethereum: Podrobný průvodce

Chcete se pustit do nákupu Etherea, ale nejste si jisti, kde začít? Kdo vám to může vyčítat – hodnota Etherea vzrostla od svého prvního uvedení na trh v roce 2015..

V dnešní době potřebujete pouze připojení k internetu a platební metodu, jako je debetní karta nebo PayPal, a můžete začít nakupovat Ethereum během několika minut!

Bez dalších okolků se pojďme ponořit do podrobností jak nakupovat Ethereum – druhá nejcennější kryptoměna na světě. Budeme hovořit o tom, jak můžete investovat sami, jaké poplatky je třeba zvážit a jak si vybrat dobrého makléře Ethereum, který provede nákup pomocí.

Obsah

Jak nakupovat Ethereum

Krok 1: Vyberte si online Ethereum Broker nebo Exchange

Krok 2: Vymyslete investiční plán

Krok 3: Otevřete si účet makléře Ethereum

Krok 4: Vložte některé prostředky

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

Krok 6: Uložení vašeho etherea

Krok 7: Prodej vašeho etherea

Další způsoby nákupu ethereum v roce 2021

Jak nakupovat Ethereum 2021 – Verdikt

Jak nakupovat ethereum v 5 krocích

Chcete-li koupit Ethereum, prvním krokem je otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat Ethereum ze seznamu platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte přidání Ethereum do vaší peněženky.

Právě jsme sestavili jednoduchý pětikrokový návod, jak koupit Ethereum:

Krok 1: Zaregistrujte se u regulovaného makléře Ethereum

Krok 2: Financujte svůj účet

Krok 3: Najděte kryptoměnu a vyberte „Ethereum“

Krok 4: Rozhodněte se, kolik Etherea chcete koupit

Krok 5: Potvrďte objednávku nákupu Ethereum. Digitální mince budou vloženy do vaší peněženky.

Krok 1: Vyberte si online Ethereum Broker nebo Exchange

Abyste mohli koupit Ethereum, musíte se nejprve zaregistrovat u renomovaného makléře nebo na burze. Přihlášením u makléře, jako eToro, můžete koupit Ethereum přímým způsobem.

Pokud se rozhodnete jít s burzou třetí strany, jak je uvedeno výše, jste schopni převést Ethereum z jiného kryptoměny, jako je Bitcoin nebo Ripple.

Z tohoto důvodu musíme poradit, že použití licencovaného makléře je nejvíce bez stresu. Pravidla a předpisy, které jdou ruku v ruce s licencí, nabízejí investorům Ethereum bezpečnost před podvodníky ve vesmíru.

Nejen to, ale nákup Ethereum prostřednictvím makléře je mnohem jednodušší a nákladově efektivnější způsob, jak investovat do digitální mince.

Níže uvádíme několik dalších důležitých věcí, které je třeba zvážit, než si vyberete platformu.

Nařízení

Jak je uvedeno výše, důrazně doporučujeme, abyste se zaregistrovali pouze u regulovaného makléře. Tímto způsobem víte, že vaše těžce vydělané peníze jsou v rukou důvěryhodné společnosti.

Nakonec je samozřejmé, že v prostoru pro investování do kryptoměn jsou hromady žraloků. Hackování krypto peněženky není také neslýchané. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je upřednostnit bezpečnost při výběru makléře ke koupi Etherea.

Výměny třetích stran jsou obvykle neregulované prostory. Je pravda, že můžete použít pákový efekt, ale vystavujete svůj kapitál riziku. Zatímco tím, že se rozhodnete zaregistrovat u brokera, jako je eToro, máte alespoň regulační ochranu.

Například platforma je držitelem licencí pro ASIC (Austrálie), FCA (Velká Británie) a CySEC (Kypr). Podle tohoto nařízení je eToro ze zákona povinno držet vaše prostředky na samostatném bankovním účtu úrovně 1.

Musí také dodržovat přísné postupy proti finanční trestné činnosti jako KYC. (Znát svého zákazníka). eToro je také registrováno u FINRA – což je zásadní pro ty, kteří hledají koupit Ethereum v USA.

platební metody

Pokud jde o platební metody, je třeba říci, že nákup Ethereum nebyl v prvních dnech zdaleka snadný. Abyste mohli koupit kryptoměny, musíte se zaregistrovat na potenciálně nedůvěryhodné burze a k vkladu jste mohli použít pouze bankovní převod..

Již v minulosti bylo mnoho hororových příběhů, kdy investoři museli čekat týdny po sobě, aby viděli, jak se prostředky dostaly na jejich účet – pokud vůbec.

V ostrém kontrastu k tomu můžete v těchto dnech vložit téměř okamžitě, protože někteří makléři společnosti Ethereum přijímají debetní a kreditní karty i super výhodné elektronické peněženky (myslím Paypal, Skrill, Neteller).

Musíme zdůraznit, že ačkoli mnoho platforem přijímá bankovní převody – jedná se o nejpomalejší způsob vkladu. Získání vašeho účtu může trvat 2 až 7 pracovních dnů.

Poplatky a provize

Nedělejte si s tím chybu, nákup Ethereum prostřednictvím online brokera je zpoplatněn. U poskytovatelů finančních služeb je to naprosto normální. Pokud jde o očekávané množství, toto se značně liší.

To znamená, že lví podíl makléřů Ethereum účtuje klientům variabilní poplatky. Coinbase, známá platforma pro kryptoměny, účtuje za každou pozici jen 1,5%.

To objasňuje, že to znamená, že vám bude účtováno 1,5% z vašeho vkladu za nákup Etherea. Při prodeji musíte znovu zaplatit stejné procento poplatku, které odpovídá hodnotě investice.

  • Zjednodušeně řečeno, pokud zadáte objednávku na nákup 1 000 USD na Ethereum, budete muset zaplatit poplatek 15 USD (1,5% z 1 000 USD) na Coinbase.
  • Pokud jde o prodej vašich mincí Ethereum, pokud by v té době měly hodnotu 1 500 $ – váš poplatek by byl 22,50 $.
  • V našem hypotetickém scénáři je to provize za vstup a výstup na trh s etherem 37,50 $.

Coinbase si také účtuje téměř 4% za financování vašeho účtu debetní kartou. To nemusí znít hodně, ale vzhledem k tomu, že pokud jste vložili 1 000 $, bude vám účtováno 39,99 $ – tyto poplatky se mohou brzy sčítat.

Naopak platforma pro sociální obchodování eToro je nízkonákladový broker Ethereum, který účtuje 0% provizi ve stejném scénáři jako výše. Pokud jde o složení poplatků – pokud neplatíte v amerických dolarech, zaplatíte za ně malé 0,5%, aby vám to vyměnili – to je vše.

Další důležité faktory

Stejně jako výše uvedené faktory, jako jsou poplatky, regulace a způsoby vkladu – níže uvidíte seznam dalších úvah při výběru platformy pro nákup Ethereum.

  • Uživatelská přívětivost: Při hledání makléře, který by koupil Ethereum, potřebujete platformu, která je vhodná pro začátečníky a velmi snadno se v ní orientuje. Díky ideálnímu online makléři bude hledání vybraného aktiva a zadání objednávky bezproblémové a bez stresu.
  • Minimální investice: Než se přihlásíte ke zprostředkovatelské platformě a zakoupíte Ethereum, ujistěte se, že minimální požadovaná investice nepřekračuje vaše možnosti. Pro začátečníky a lidi, kteří nejsou zvyklí na takový spekulativní a nestálý trh – je doporučeno začít s nízkými investicemi. Náš průvodce zjistil, že eToro vám umožňuje koupit Ethereum za pouhých 25 $!
  • Úložný prostor: O úložišti budeme hovořit dále na této stránce. Řekněme však, že zatímco se online broker eToro bude starat a ukládat vaše Ethereum za vás – některé mohou vyžadovat, abyste ukládali své vlastní coiny. To znamená jejich výběr do vaší soukromé krypto peněženky. Pokud jste pro Ethereum nováčkem, nedoporučujeme to.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

investice do ethereum

Před skutečným nákupem Ethereum prostřednictvím vybrané krypto platformy – je důležité nejprve přijít s investičním plánem!

Nejlepším způsobem, jak začít, je mít jasnou představu o svých vlastních cílech na základě realistických očekávání. Z tohoto důvodu jsme vytvořili seznam klíčových úvah, které byste mohli chtít použít, než si koupíte Ethereum.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Máte chuť na dlouhodobého nebo krátkodobého investora Ethereum?

Dlouhodobí investoři mají tendenci udržovat pozice otevřené kdekoli od 6 do 12 měsíců – některé dokonce roky nebo dokonce desetiletí. To se běžně označuje jako strategie „nákupu a podržení“,

Naopak, krátkodobí investoři do Etherea místo toho hledají výhody z krátkodobých cenových výkyvů.

Ethereum, podobně jako bitcoin, může být vysoce volatilní. Zejména je známo, že hodnota Etherea se za jediný den posune o více než 10%.

Tato volatilita může vést k velkým ziskům, pokud budou učiněna správná rozhodnutí ve správný čas. Stejně tak může být katastrofální, pokud se cena Etherea pohybuje proti vám.

Cílová cena etherea

Cílová cena etherea je zcela volitelná, jde však o strategii, kterou používá mnoho zkušených investorů do kryptoměn.

Například pokud jste koupili Ethereum za 300 $ s počáteční sázkou 5 000 $ – pro zdvojnásobení své investice na 10 000 $ budete potřebovat digitální měnu, abyste dosáhli ceny 600 $.

Na jednom místě v roce 2015 – cena Etherea byla 0,42 USD. O 3 roky později byla cena 1432 USD. To ilustruje vynikající růst v tak krátkém časovém období.

Zvažte pravidelné investice

Může to být skličující vyhlídka, myšlenka pokusit se správně načasovat trh digitální měny. Hlavním důvodem je to, že věci se mohou drasticky měnit sekundu po sekundě.

Lidé nakupují a prodávají akcie již více než 200 let, zatímco Ethereum je aktivní jen pět let. Nenechte se tím vystrašit, protože každé obchodovatelné aktivum někde začalo.

Vzhledem k nepředvídatelnosti měn je vhodné pravidelně investovat do Ethereum malé částky. Důvodem je, že byste pravděpodobně zjistili, že volba přístupu typu gung-ho na tento volatilní trh by byla pro váš investiční rozpočet katastrofální..

Nejvhodnější možností je následně koupit Ethereum prostřednictvím nízkonákladového makléře, jako je eToro. Jak jsme se již dříve zmínili, platforma vám umožňuje koupit Ethereum za minimálně pouhých 25 $ za každý nákup.

Jak si dokážete představit, díky tomu je snazší nakupovat Ethereum, málo a často – například měsíčně. Pravidelným nákupem můžete využít výhody „průměrování nákladů dolaru“. Stručně řečeno, to vám umožní pokaždé koupit Ethereum za jinou cenu – zprůměrováním volatilních výkyvů na trhu.

Zvažovali jste nákup Ethereum?

Krok 3: Otevřete si účet makléře Ethereum

otevřít obchodní účet

Jakmile definitivně rozhodnete, kterého brokera Ethereum chcete použít – musíte si otevřít účet. Pokud jste někdy dříve nakupovali akcie nebo obchodovali na forexu, proces se nijak neliší.

V podstatě musíte platformě Ethereum říct, kdo jste. Při registraci k jakémukoli online brokeru budete vyzváni k zadání základních informací – například vaše celé jméno, adresa, státní příslušnost, e-mailová adresa, číslo mobilního telefonu a národní daňové číslo..

Pokud od vás tyto informace nejsou žádáni, doporučujeme zkontrolovat legitimitu makléřství Ethereum. Jak jsme již uvedli dříve, všichni licencovaní makléři musí dodržovat přísné postupy KYC – mezi něž patří i to, abyste požádali o prokázání, kdo jste.

Pokud chcete začít hned, měli byste si uvědomit, že ručnímu ověření vašich identifikačních dokumentů může u velkého počtu platforem Ethereum trvat až týden najednou..

Dobrou zprávou však je, že moderní makléři tento proces usnadňují. Například oblíbený eToro pro kryptoměny používá automatizovaný systém ID. To znamená, že obvykle můžete začít s Ethereum dobrodružstvím prakticky okamžitě!

Krok 4: Vložte některé prostředky

Po otevření nového makléřského účtu musíte do něj vložit nějaké peníze, aby poskytovatel mohl provádět vaše objednávky.

Je důležité vědět, jaké platební metody přijímá platforma Ethereum, kterou zvažujete zaregistrovat. Možná zjistíte, že někteří makléři přijímají pouze tradiční bankovní převody.

Jiní přijímají širokou škálu typů plateb – například eToro, které podporuje kreditní a debetní karty, a také velmi výhodné elektronické peněženky Neteller, PayPal a Skrill.

Devětkrát z deseti budete povinni splnit minimální částku vkladu. Minimální vklad na platformách kryptoměn by měl být mezi 50 – 200 USD – ale to zcela závisí na dotyčném makléři.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

obchodní ethereum, zadání obchodní objednávky

Nyní, když jste financovali svůj nový účet – musíte sdělit svému makléři Ethereum, jakou obchodní pozici chcete umístit. To se provádí zadáním objednávky, jak jsme již dříve popsali.

Níže uvádíme seznam různých typů objednávek, s nimiž se pravděpodobně setkáte při online nákupu Ethereum.

Koupit objednávku

Existují platformy pro kryptoměny, které vám umožní těžit z růstu i pádu Etherea. Toho je dosaženo použitím objednávek nákupu a prodeje.

Je to opravdu jednoduché, pokud si myslíte, že se cena Etherea zvýší – vytvořte nákupní objednávku!

Limit nebo tržní objednávka

Jak jsme již zmínili, cena etherea se posune téměř každou sekundu kvůli nabídce a poptávce. Mnoho makléřů, jako je eToro, nabízí klientům „limitované“ a „tržní“ objednávky, aby plně využily krátkodobých cenových posunů na trhu digitálních mincí.

Pro ty, kteří nevědí, objednávka „limitu“ vám umožňuje zvolit konkrétní cenu, za kterou chcete koupit Ethereum.

  • Předpokládejme hypotézu, že Ethereum je kótováno na 410,00 $. Nechcete však vstoupit na trh Ethereum, dokud cena nedosáhne 490,00 USD.
  • Vaše limitní objednávka znamená, že když se Ethereum zvýší na 490,00 $, makléřská platforma provede vaši pozici za vás.
  • Vaše objednávka bude nevyřízená, dokud ji nezrušíte nebo dokud nedosáhnete limitní ceny.

Pokud jde o „tržní“ objednávky, začátečníky je díky své jednoduchosti často využívají. Stručně řečeno, zadáte tržní objednávku, když chcete, aby váš makléř Ethereum okamžitě provedl vaši pozici – za aktuální nebo nejbližší cenu.

Obvykle zjistíte, že se cena mírně posunula. Jak jsme řekli, ceny etherea kolísají sekundu po sekundě – takže při tržním příkazu je to nevyhnutelné.

Kůl

S rizikem poukázání na zřejmé věci nemůžete vytvořit objednávku Ethereum, aniž byste specifikovali, kolik jste ochotni vsadit na svou pozici – nebo spíše, kolik chcete koupit.

Pokud splníte minimální vklad požadovaný platformou Ethereum, můžete sázet, kolik chcete. Jak jsme řekli, je vhodné to ulehčit.

Ethereum si můžete koupit za pouhých 25 $ na platformách, jako je eToro, takže je ideální pro začátečníky. Ostatní makléři mohou vyžadovat stovky, aby investovali do digitální mince.

Potvrďte objednávku

Jakmile vyplníte všechna příslušná požadovaná pole – včetně nákupu / prodeje, trhu / limitu a hodnoty vkladu – můžete pokračovat a potvrdit svou pozici.

Nyní byste měli vidět, že Ethereum bylo přidáno do vašeho portfolia na webu brokera.

Krok 6: Uložení vašeho etherea

Ethereum není hmatatelná měna, jako jsou bankovky a mince, na které jsme zvyklí. Místo toho jsou digitální měny uloženy v blockchainu, který je v podstatě decentralizovanou účetní knihou.

S ohledem na to je Ethereum uchováváno v digitální krypto peněžence, kterou lze stáhnout do mobilního telefonu nebo do domácího počítače. Mnoho zkušených investorů do kryptoměn se rozhodlo převzít plnou kontrolu nad svým Etherem vložením všech svých digitálních mincí do soukromé peněženky.

To může být docela složité, ergo, nováčkům se lépe nakupuje Ethereum prostřednictvím regulované a respektované online makléřské firmy. Když své kryptoměny necháte na platformě, jako je eToro, nemusíte si dělat starosti s převodem mincí do decentralizované krypto peněženky.

Krok 7: Prodej vašeho etherea

Jak jsme již zmínili v našem průvodci How to Buy Ethereum Guide, cílem je správně předpovědět cenový pohyb této digitální měny. Navíc je v určitém okamžiku vysoce pravděpodobné, že budete chtít vydělat peníze.

Pokud se rozhodnete použít regulovaného brokera Ethereum – vyplacení kryptoměny obvykle trvá několik sekund. Toho se dosáhne volbou „prodat“ a vybrat hotovost zpět stejnou platební metodou, jakou jste použili pro vklad.

Pokud jste se na druhou stranu rozhodli koupit Ethereum prostřednictvím burzy třetích stran, proces vyplacení by byl trochu nepříjemnější. V tomto scénáři byste byli povinni poslat coiny ze své soukromé peněženky Ethereum. Poté jej přeneste do peněženky burzy, do které jste se rozhodli zaregistrovat.

To není vše, protože byste následně museli vyměnit své ethereum za fiatovou měnu – například euro, americké dolary nebo britskou libru. Tato směnárna bude mít cenu.

Další způsoby nákupu ethereum v roce 2021

Níže naleznete seznam alternativních způsobů nákupu Ethereum.

Kupte si debetní kartu Ethereum

Jedním z nejjednodušších způsobů nákupu Ethereum je prostřednictvím debetní karty. Transakce jsou často okamžité a většina obchodních platforem vám umožní poslat výnosy z investic na stejnou kartu, pokud jde o výplatu.

Jednoduše vyplňte údaje o své kartě a zafinancujte svůj účet minimální požadovanou částkou. Mezi běžně dostupné debetní karty u online makléřů Ethereum patří Visa a Visa Electron, Maestro a Mastercard.

Kupte si kreditní kartu Ethereum

Pokud chcete koupit kreditní kartu Ethereum, je to zcela možné. Měli bychom však vzít na vědomí, že je možné, že váš vydavatel kreditní karty zavede „poplatek za hotovostní zálohu“.

Důvodem je, že investiční vklady jsou často klasifikovány stejným způsobem jako výběry z bankomatů.

Náš průvodce Jak nakupovat Ethreum zjistil, že to může být poplatek ve výši přibližně 3% z hodnoty nákupu, i když si to ověřte u svého poskytovatele karet.

Koupit Ethereum Paypal

Pokud jde o nákup Ethereum v online prostoru, další možností je PayPal. Elektronické peněženky se rychle stávají jednou z nejpopulárnějších platebních metod.

Elektronické peněženky jako PayPal obvykle umožňují okamžité transakce a další vrstvu zabezpečení. Jediným regulovaným makléřem, o kterém víme, že vám umožňuje nakupovat Ethereum přes Paypal, je eToro. Podporuje také Skrill a Neteller.

Ethereum ATM

Pokud jde o způsoby nákupu této digitální měny, měli bychom zmínit bankomaty Ethereum. Jsou stejné jako bankomaty, které všichni používáme k čerpání fyzických peněz – kromě toho, že můžete do stroje vložit hmotné peníze výměnou za Ethereum.

Stejně jako u tradičních bankomatů bude za výběr často účtován poplatek, v tomto případě směna. Zjistili jsme, že většina těchto fyzických bankomatů Ethereum účtuje 10% nebo více.

I když by mohlo znít snazší použít k získání Etherea známější bankomat – je to vlastně pohodlnější, nemluvě o levnějším, udělat to prostřednictvím online brokera jako eToro

eToro – Nejlepší makléř ke koupi ethereum

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Jak nakupovat Ethereum 2021 – Verdikt

V této příručce How to Buy Ethereum Guide jsme se zabývali celou řadou různých faktorů, které je třeba při nákupu online zvážit.

Ruce dolů, nejpopulárnějším, nejpohodlnějším a nejefektivnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití regulovaného makléře.

Pokud se například rozhodnete zaregistrovat na platformě, jako je eToro, budete chráněni regulací tří různých jurisdikcí. Nejlepší ze všeho je, že si můžete koupit Ethereum bez provize a financovat svůj účet různými typy plateb.

Celý výše popsaný proces nákupu Etherea trval méně než 5 minut. Vytvořte si účet, ověřte své mobilní telefonní číslo, přidejte platební metodu, kupte si Ethereum a zkontrolujte digitální peněženku Ethereum.

Časté dotazy

Jak snadné je koupit Ethereum?

V dnešní době je velmi snadné koupit Ethereum, pokud si vyberete uživatelsky přívětivého makléře Ethereum. Je dobrý nápad vybrat si platformu s řadou přijímaných platebních metod a snadno ovladatelným webem. Díky tomu bude zadávání objednávek hračkou.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu Ethereum?

Nákup Ethereum může být skličující. Nejbezpečnějším způsobem, jak koupit toto digitální aktivum, je však regulovaný makléř. Mezi renomované subjekty odpovědné za toto nařízení patří SEC (USA), ASIC (Austrálie) a FCA (Spojené království). Na makléřské stránce si vyhledejte licenční číslo.

Mohu koupit 100 $ etherea?

Ano, můžete si koupit Ethereum v hodnotě 100 $. U respektovaného brokera eToro si můžete koupit Ethereum už za 25 $!

Můžete přijít o peníze na Ethereu?

Ano. Při nákupu jakéhokoli aktiva může dojít ke ztrátě. Cena etherea a jakékoli další digitální mince kolísá po sekundách. Pokud úspěšně předpovídáte trh a prodáte Ethereum za více, než jste původně zaplatili – vyděláte peníze. Pokud tak neučiníte, způsobíte ztrátu.

Co stojí za to nejvíce Ethereum?

Dosud nejvíce ethereum, jaké kdy stálo, je 2 022 $. K tomuto historickému maximu došlo v roce 2021.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me